به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹

مشکلات و خرابی های آبگرمکن دیواری بوتان

خرابی آبگرمکن دیواری بوتان

در این مطلب قصد داریم تا به بررسی مشکلات و خرابی آبگرمکن دیواری بوتان بپردازیم. در این مقاله می توانید مشکلات رایج آبگرمکن بوتان مانند جرقه نزدن آن، صدای زیاد، علت نشتی و … دیگر مشکلات را بخوانید و روش تعمیر آن را یاد بگیرید. علاوه بر فراگیری این اطلاعات کاربردی، می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن با مشاوران و متخصصان آچارباز در ارتباط بوده و بهترین تصمیم را در خصوص این موضوع بگیرید.

علت جرقه نزدن آبگرمکن بوتان

جرقه زدن آبگرمکن از ابتدایی‌ترین کارهایی است که برای استفاده از این دستگاه باید انجام شود؛ زیرا روشن شدن آبگرمکن باعث ادامه‌دار شدن استفاده از این سیستم گرمایشی می‌شود. جرقه نزدن آبگرمکن می‌تواند به دلایل متعددی رخ دهد که اگر به رفع آنها پرداخته شود، بدون شک این مشکل برطرف خواهد شد.‌ برخی از این دلایل متعدد عبارت‌اند: از مشاهده‌ی قطعی در وایر، جدا شدن اتصال وایر و شل شدن آن، کثیف بودن نوک الکترودی که مخصوص جرقه زدن می‌باشد، شکستن چینی الکترود و همچنین خراب بودن فندک پیزوالکتریک.
راه‌ حل مواردی که در پاراگراف قبل ذکر شدند و باعث جرقه نزدن آبگرمکن بوتان می‌شوند به ترتیب عبارت‌اند از تعویض کردن وایر، قرار دادن اتصال وایر در قسمت مخصوص خود و محکم کردن آن، تمیز کردن نوک الکترودی که مخصوص جرقه زدن است، تعویض کردن الکترود و فندک.

علت صدای آبگرمکن دیواری بوتان

برای برطرف کردن صدای نامناسبی که گاهی از آبگرمکن‌ها شنیده می‌شود، باید به این نکته توجه کرد که صدا دقیقا از کدام ناحیه‌ی آبگرمکن می‌آید. سپس باید به بررسی و برطرف کردن آن پرداخت. آبگرمکن‌های الکترونیکی و گازی هر کدام ممکن است در شرایطی قرار بگیرند که باعث تولید صدا شوند. سروصداهای مختلفی که از آبگرمکن‌های گازی به گوش می‌رسند به احتمال زیاد به رسوباتی که در انتهای تانکر جمع شده‌اند بر می‌گردند.
بهتر است برای رفع خرابی آبگرمکن دیواری بوتان از خدمات تاسیسات ساختمان کمک گرفت؛ زیرا افراد غیرمتخصص معمولا نمی‌توانند علت را متوجه شوند و مشکل را حل کنند.

تعمیرات تخصصی آبگرمکن
آبکرمکن دیواری را داخل کابینت‌های دربسته نصب نکنید.

علت آب دادن و نشتی

 • سوراخ شدن لوله‌ی آبگرمکن
 • خراب شدن فلکه‌ی فشار و دما
 • فرسوده شدن لوله‌ی فاضلاب
 • ایجاد مشکل در مخزن

همگی از دلایلی هستند که باعث نشتی در آبگرمکن دیواری بوتان می شوند.

 

سرویس و تعمیر آبگرمکن دیواری در محل با آچارباز
در صورتی که نیاز به سرویس کامل آبگرمکن خود داشتید و یا به هرگونه مشکل در آبگرمکن خود برخورد کردید، درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
درخواست سرویس و تعمیر آبگرمکن

 

روشن نشدن آبگرمکن دیواری بوتان

به‌طور کلی ۴ مورد اصولی باعث روشن نشدن آبگرمکن‌ها می‌شوند؛ اما اگر با جزئیات بیشتری به این مسئله دقت کنیم دلایل دیگری هم وجود دارند که در خرابی آبگرمکن دیواری بوتان تاثیرگذارند. در این بخش سعی شده تا به اختصار به ذکر برخی از آنها پرداخته تا از بروزشان جلوگیری کرد.

به‌وجود آمدن مشکل در جرقه زدن آبگرمکن، ایجاد رسوب در قسمت نوک الکترود، به‌وجود آمدن مشکل در روشن کردن شمعک آبگرمکن به دلیل گرفته شدن نازل یا صافی شمعک و یا باز نبودن شیر پردانه‌ای، خرابی دیافراگم و یا واشر آبگرمکن از اصلی‌ترین دلایل روشن نشدن آبگرمکن‌ هستند.
و اما دلایل دیگری که باعث روشن نشدن آبگرمکن‌ها می‌شوند عبارت‌اند از: باز نبودن شیر مخصوص وارد شدن گاز به لوله‌ها، قطعی گاز، گرفتگی صافی و شیپوره‌ی رگلاتور آب، گرفتگی و یا خراب بودن دیافراگم مخصوص رگلاتور آب.

اعزام تعمیرکار آبگرمکن
وجود رسوب در نوک الکترود می‌تواند موجب جرقه نزدن دستگاه شود.

علت خاموش شدن

دانستن دلایل خاموش شدن آبگرمکن به افراد کمک می‌کند تا در حد توانشان از آن جلوگیری کنند. گاهی اتفاق می‌افتد در شرایط بحرانی که به آب گرم نیاز است آبگرمکن خاموش شود و یا شرایطی پیش آید که باعث خرابی آبگرمکن دیواری بوتان شود؛ علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان را می‌توان در این موارد خلاصه کرد:

 • خاموش شدن شمعک آبگرمکن
 • به‌وجود آمدن اختلال در ترموکوپل که باعث خاموشی شمعک آبگرمکن می‌شود
 • خراب شدن دیافراگم و یا واشر آبگرمکن
 • به‌وجود آمدن رسوب در الکترود
 • اشتباه نصب شدن شیرهای آب سرد و گرم
 • رسوب گرفتن لوله‌ها و فیلترهای آبگرمکن
 • اختلال در سنسور مخصوص دودکش
 • وجود نداشتن آب کافی در لوله‌ها
 • بسته بودن شیر گاز
پیشنهاد مطالعه
دلایل خاموشی آبگرمکن دیواری
ایجاد رسوب در لوله‌ها باعث خاموشی آبگرمکن می‌شود.

علت روشن ماندن آبگرمکن بوتان بعد از بستن شیر آب

اگر ابگرمکن بوتان شما بعد از بستن شیر آب گرم باز هم روشن می ماند و مشعل خاموش نمی شود دلایل آن می تواند موارد زیر باشد:

 • گرفتگی لوله دیاگرام
 • خرابی سیر احتراق آهسته
 • خرابی اورینگ سوپاپ
 • گرفتگی شیپوره

علت قطع شدن گاز آبگرمکن دیواری بوتان

اصلی‌ترین دلیل کار کردن آبگرمکن‌های گازی، نرسیدن گاز کافی برای فعالیت آبگرمکن است. اگر به هر دلیلی گاز موردنیاز در اختیار آبگرمکن قرار نگیرد، شاهد خرابی آبگرمکن دیواری بوتان خواهیم بود. از مهم‌ترین عللی که باعث نرسیدن گاز کافی به آبگرمکن‌ها، می‌توان به قطع شدن گاز اصلی ساختمان، خرابی فلکه‌ی گاز‌ و اختلال در عبور گاز کافی به آبگرمکن اشاره کرد.

علت جرقه نزدن آبگرمکن بوتان بدون شمعک و خاموش شدن آن

آبگرمکن‌های بدون شمعک از گاز برای گرم کردن آب استفاده نمی‌کنند؛ ساختار آنها به این صورت است که از برق برای راه انداختن این سیستم گرمایشی استفاده می‌کنند. اگر هر مشکلی پیش بیاید که مانع رسیدن گاز کافی به آبگرمکن شود عملکرد آن را مختل می‌کند زیرا ضروری‌ترین موردی که باید در دسترس باشد وجود ندارد.

چه دلایلی موجب خاموش شدن مشعل آبگرمکن دیواری بوتان خواهند شد؟

دلایل مختلفی می‌توانند در خاموش شدن آن تاثیرگذار باشند. اگر در قسمت ابتدایی الکترود رسوب ایجاد شده باشد، اگر گاز کافی به لوله‌هایی که به شمعک متصل هستند نرسد و اگر لوله‌ها دچار رسوب شوند و نتوانند مقدار گاز کافی را عبور دهند مشعل‌ها نمی‌توانند روشن بمانند و خرابی آبگرمکن دیواری بوتان را قطعی‌ می‌کنند.

دلیل خاموش شدن شمعک در آبگرمکن B3115

شرایط آبگرمکن دیواری بوتان b3115 نیز مانند سایر انواع آبگرمکن‌های بوتان است که باید به آن توجه کرد. دلایلی که باعث خاموش شدن شمعک این نوع آبگرمکن‌ها می‌شوند باید مورد بررسی قرار بگیرند. کیفیت خاص این مدل به گونه‌ای است که بهتر است نهایت استفاده از آن انجام شود و مشکلاتی مانند خاموش شدن شمعک عملکرد آن را مختل نکنند.

 • خرابی ترموکوپل.
 • یا مسدود بودن مسیر گاز تا شمعک آبگرمکن.
 • ترموکوپل به درستی نصب نشده و یا مناسب آبگرمکن دیواری شما نیست.
پیشنهاد مطالعه

علت کم شدن فشار آب گرم

دلایلی که جزو مشکلات خرابی آبگرمکن دیواری بوتان هستند و باعث فشار پایین آب گرم در آبگرمکن‌های بوتان می‌شوند را می‌توان تعداد طبقه‌های زیاد ساختمان‌ها، کم فشار بودن آب لوله‌کشی منازل، خرابی لوله‌ها و لوله‌کشی نادرست، وجود جرم و رسوب در آبگرمکن‌ها دانست. علاوه بر این موارد مشکلات دیگری مانند خراب بودن مغزی شیرها و کارتریج شیرآلات هم می‌توانند فشار آب گرم را مختل کنند.
سایت آچار باز یکی از برترین مجله‌های اینترنتی موجود است که در خصوص موضوعاتی که به تاسیسات ساختمانی ارتباط دارد فعالیت می‌کند. پیشنهاد همیشگی کارشناسان آچارباز این است که سرویس آبگرمکن را جدی بگیرید تا دستگاه شما دچار خرابی‌های جدی نشود.


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>
عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.