Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

آبگرمکن و پکیج

تنظیم شعله آبگرمکن چگونه انجام می‌شود؟

تنظیم شعله آبگرمکن چگونه انجام می شود؟

تنظیم شعله آبگرمکن چگونه انجام می‌شود؟ این پرسش موضوع این مقاله است که قصد داریم در رابطه با آن توضیحات درخور توجهی را به شما ارائه دهیم.

شعله آبگرمکن هم مانند دیگر وسایل گازسوز ممکن است دچار اشکالاتی شود. اگر می‌خواهید با استفاده ابزار آلات شخصی خود شعله آبگرمکن را تنظیم کنید ابتدا باید اطلاعات دقیقی در مورد آن بدست آورید. در ادامه ما قصد داریم در رابطه با تنظیم شعله آبگرمکن و مشکل عمده‌ی آن یعنی کم بودن و روش تنظیم آن بپردازیم، با ما همراه باشید.

پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که مهارتی در زمینه تعمیرات آبگرمکن دیواری ندارید از یک تعمیرکار کمک بگیرید، تا مشکلات بعدی گریبان‌گیر شما نشود.

دلیل کم بودن شعله آبگرمکن

عملکرد آبگرمکن‌ها به صورتی است که، جریان گاز، وارد شیپوره مشعل (مکان خروجی گاز از نازل‌ها) می‌شود در این هنگام به دلیل سرعت بالای جریان گاز، شیپوره مشعل، هوا را به طرف خود می‌کشاند. ادغام گاز و هوا باعث قابل اشتعال شدنشان می‌شود. سپس جریان گاز و هوا به صورت منظم و یکسان از نازل‌ها خارج می‌شود و مشعل آبگرمکن شعله‌ور می‌شود.

اگر برای مسیر گاز مشکلی پیش بیاید، پیچ شل شده باشد، سوخت به طور مناسب تولید نشده باشد و …باعث می شود شعله آبگرمکن به درستی کار نکند و باعث کم بودن شعله ابگرمکن شود. کم بودن شعله آبگرمکن هم موجب می شود آبگرمکن نتواند آب را به درستی گرم کند و یا آب دائما سرد و گرم شود.

تنظیم شعله آبگرمکن
نمای کلی از مجموعه آب و دیافراگم

برای تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

 وسایل موردنیاز برای تعمیر مشعل آبگرمکن

اگر می‌خواهید مشکلات مربوط به شعله و میزان حرارت آبگرمکن خانه‌تان را خودتان برطرف کنید باید ابتدا بدانید شعله آبگرمکن خود را تنظیم کنید. پس از این که متوجه شدید مشکل از کجاست بایستی یک سری ابزار و وسایل را مهیا کنید. تا رفع نقص دستگاه با سرعت و سهولت بیشتری انجام پذیرد. بدین منظور ابزارآلات مورد نیاز برای تعمیر مشعل آبگرمکن عبارت‌اند از:

 • پیچ گوشتی دوسو و چهارسو
 • ظرف آب گرم
 • برس سیمی
 • آچار تخت
 • روغن گریس
 • واشر لاستیکی
 • سوپاپ اصلی گاز
 • اورینگ لاستیکی

پیچ تنظیم شعله ابگرمکن دیواری کجاست؟

پیج تنظیم شمعک آبگرمکن دیواری در زیر آن نصب شده است. شمعک آبگرمکن همیشه باید روشن بماند. همچنین باید حواسمان به شعله آبگرمکن نیز باشد تا دمای آبگرمکن مناسب و تنظیم باشد.

زمانی که رویه دستگاه آبگرمکن را بردارید پیچ ها را می بینید که باید آنها را باز کرده و مشعل را از چند راهه رگلاتور جداکنید.

پیشنهاد مطالعه

مراحل تنظیم شعله آبگرمکن

برای حل این مشکل اولین کاری که باید انجام دهیم، این است که از باز بودن شیر آب و گاز متصل به آبگرمکن اطمینان حاصل کنیم. سپس لوله‌های مبدل را که کار انتقال گرما، از شعله به آب را بر عهده دارند را چک و بررسی کنیم. و بعد از آن باید از سالم بودن دیافراگم  مطمئن شویم.

 • شیرهای ورودی گاز و آب را که به آبگرمکن وصل هستند ببندید.
 • رویه یا محافظ فلزی آبگرمکن را باز و از آبگرمکن جدا کنید.
 • پیچ‌هایی که مشعل را به چند راهه‌ی رگلاتور متصل کرده‌اند را باز کنید تا مشعل از چند راهه جدا شود.
 • مشعل را با دقت و ظرافت توسط فرچه و آب گرم شستشو دهید.
 • پس از شستشوی مشعل و نازل‌ها، اگر پیچ‌ها شل شده بودند، آنها را سفت کنید. سپس آن را کاملا خشک کنید تا زنگ نزند.
 • واشر چند راهه را تمیز و سپس گریس کاری کنید. و اگر خراب بود آن را عوض کنید.
 • پس از انجام کارهای فوق مشعل را به حالت اولیه به چند راهه ببندید. پس از اتمام کار با استفاده از کف صابون یا مایع ظرفشویی؛ آبگرمکن را نشت‌یابی کنید. باید مراقب باشید به هیچ وجه برای تست و نشت‌یابی از کبریت و احتراق استفاده نکنید.
تنظیم و تعمیر شعله آبگرمکن
مجموعه فندک و مکان احتمالی نشت گاز

تنظیم شعله از طریق باز و بسته کردن شمعک و فندک

برای این که یک آبگرمکن عملکرد صحیحی داشته باشد باید تمام اجزا تشکیل دهنده‌ی آن عاری از هرگونه نقص و ایراد باشند. چرا که آبگرمکن یک سیستم پیچیده دارد و آن بدان معنی است که عمل هر کدام از اجزا وابسته به عملکرد صحیح اجزاء دیگر است. پس اختلال در یک قطعه از قطعات آبگرمکن باعث اختلال در عملکرد کلی این وسیله می‌شود.

یکی دیگر از راهکارها برای تنظیم شعله آبگرمکن دیواری ، تنظیم آن از طریق باز و بسته کردن شمعک و فندک تنظیم است. این نکته را در نظر داشته باشید که این روش زمانی کاربرد دارد که مشکل آبگرمکن شما از طریق تمیزکاری مشعل برطرف نشود. برای این کار شما به وسایل زیر احتیاج دارید.

 • آچار فرانسه
 • پیچ گوشتی دوسو و چهارسو
 • نوار تفلون
 • کمپرسور
 • آچار تخت

مراحل باز و بسته کردن شمعک و فندک

 • ابتدا شیرهای ورودی آب وگاز را که به آبگرمکن وصل هستند را ببندید.
 • محافظ فلزی یا رویه آبگرمکن را جدا کنید.
 • مجموعه شمعک را باز کرده، پایه و لوله‌ها را چک کنید تا گرفتگی نداشته باشند.
 • لوله‌ها و نازل‌ شمعک را بررسی کنید، و اگر گرفتگی داشتند آنها را تمیز کنید.
 • پس از تمیزکاری تمام قطعات (پایه، لوله، شمعک، نازل و…) باز شده را همانند شکل قبلی خود سر جایشان ببندید.
 • سعی کنید از طریق فشار دادن فندک و جرقه زدن آن، شمعک را روشن کنید. اگر موفق نشدید الکترود جرقه و سیم رابط را چک کنید.
 • اگر روشن نشد بایستی الکترود آن را تعویض کنید.

تنظیم شعله آبگرمکن برای همه آبگرمکن‌ها در برندهای مختلف وجود دارد. در آچارباز تعمیرات آبگرمکن‌های مختلف انجام می‌شود. کافیست با توجه به برند درخواست خود را در سایت یااپلیکیشن آچارباز ثبت کنید. هم چنین با توجه به برند آبگرمکن خود می‌توانید روی کلمه تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان، تعمیر آبگرمکن دیواری ایران شرق کلیک کنید.

تعمیر آبگرمکن در محل با آچارباز
در صورتی که نیاز به سرویس یا تعمیر آبگرمکن دارید یا با هرگونه مشکل در آبگرمکن خود برخورد کردید، درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
تعمیر آبگرمکن

3.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫41 دیدگاه ها

 1. باسلام چرا وقتی شیراب داغ رابازوبسته میکنم شمعک آب گرمکن من خاموش میشه مدل ایران شرق 3020هست لطفاً راهنمای کنید

  1. با سلام
   مهدی عزیز، اگر شعله با بستن آب گرم خاموش می شود، دستگاه به درستی عمل می کند.

 2. درود…. پمپ آب به تازگی برای کل ساختمان نصب کردیم و شعله آبگرمکن خیلی زیاد شده در حدی که با پیچ تنظیم زیر آبگرمکن تغییر محسوسی نمیکنه…. چکار باید بکنم؟ …. آبگرمکن بوتان B3115

 3. چرا آبگرمکن من با فشار متوسط و کم روشن نمیشه و حتما باید شیر آبو تا آخر باز کنی تا روشن شه

 4. سلام آبگرمکن ما باید شیر آب رو تا آخر باز کنی تا روشن بشه شعله و شمعک همی چی خوبه فشار آبم خوبه چکار کنم که با کمتر باز کردن شیر آب هم روشن شه و آبو داغ کنه

 5. باسلام…به محض اینکه بخاری گازی را زیاد میکنم ابگرمکن خاموش میشه علت چیست…ممنون

 6. سلام خسته نباشید
  آبگرمکن برفاب داریم،تنظیم دما رو عدد یک هست ولی دمای آبگرمکن درجه اش روی نود میره ،شعله اشم احساس میکنم قوی و زیاد ،چ جوری میشه تنظیم کرد مچکر

  1. با سلام
   امید عزیز، جهت راهنمایی دقیق لطفا مدل دقیق آبگرمکن خود را اعلام کنید.

 7. سلام بنده خودم تعمیرات لوازم خانگی دارم ،گرمکن دیواری بوتان دارم شعله اش کم آب زود سرد میشه بنده رو راهنمایی کنین

 8. عرض ادب وقتتون بخیر بزرگوار سوالی داشتم خدمتتون آبگرمکن منزل من اب گرم رو که باز میکردم فندک میزد و روشن میشد ، چند روزی هست هر چقدر اب رو باز میکنم فندک نمیخوره با دست فشارش میدم فندک کار میکنه اما روشن نمیشه و با فشار آب هم روشن نمیشه میخواستم بدونم مشکل از کجاست سپاس از لطفتون

 9. سلام و عرض ادب خدمت اساتید و تشکر از سایت خوبتان
  علت خاموش نشدن مشعل بعداز بستن اب چی هست بطوری که مشعل ضعیف روشن باقی می مونه لطفا راهنمای کنید با تشکر

 10. سلام منظور از شیر تنظیم چیه و چطوری میشه خودمون تنظیم کنیم. ممنون

 11. سلام وقتتون بخیر عذر میخوام ما به تازگی یک ابگرمکن بوتان ۳۲۱۵ خریدیم که مشکل داره.اب رو خیلی داغ میکنه و بعد چند دقیقه کار کردن باعث میشه که کلاهک تعدیل عمل کنه و ابگرمکن رو خاموش کنه . چون خونمون زیر ۹۰ متر بود نمایندگی ابگرمکن رو نصب نکرد و بدون گارانتی موند.ممنون میشم راهنمایی کنید ‌. باتشکر

 12. سلام وقت بخیر
  ابگرمکن دیواری بوتان مدل ۳۲۱۵ به تازگی گرفتیم که شعله ابگرمکن خیلی زیاده اب خیلی داغ میشه و بعد حدود ۳ دقیقه کار کردن ابگرمکن خاموش میشه. لطفا راهنمایی کنید امکان کم کردن شعله وجود داره؟شیر تنظیم اب رگلاتور هم تا جایی که امکانش بود کم کردیم تا شعله کم بشه اما بازم دما اب بالاست.

  1. باسلام
   اشکان عزیز برای بررسی علت این مشکل از صحت واشر لاستیکی دیافراگم و عدم وجود رسوب در مبدل مطمئن شوید. اگر مشکلی در قطعات مذکور وجود نداشت، ممکن است با تنظیم شیر احتراق و هواگیر آبگرمکن مشکل رفع شود. اما اگر مشکل رفع نشد شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 13. سلام دوستان يكي از ايراد هايي كه باعث حالت انفجاري آبگرمكن ميشود شعله بسيار كم شمعك ميباشد شعله ضعيف است گاز داخل محفظه جمع شده و باعث حالت انفجاري ميگردد ايراد را ميتوان با باز كردن شمعك و كشيدن فرچه سيمي و تميز كردن آن ايراد را برطرف كرد ممنونم.

 14. سلام، آبگرمکن مخزنی دیواری جدیدا گرفتم که از همان روز اول مشعلش به یکباره با صدای بلندی زیاد میشه و بعد از حدو 20 تا 30 ثانیه دوباره به حالت معمولی می آید و سپس دوباره پشت سرهم تکرار می شود. فکر می کنم همین امر موجب خاموش شدن شعله و شمعکش باهم هر یکی دوروز می شود. آیا خاموش شدن شعله و شمعک علتش میتونه همین زیاد شدن ناگهانی شعله باشه؟ آبگرمکن جایی است که باد هم خیلی بهش نمیزنه. لطفا نحوه تنظیم شعله مشعل را راهنمایی فرمائید.
  با تشکر

  1. باسلام
   جلال الدین عزیز، مشکل روشن شدن انفجاری آبگرمکن می‌تواند ناشی از اختلال در شیر برقی، نیمه باز بودن شیر گاز، تنظیم نبودن مسیر الکترود، مشکل در میله جرقه زن و … باشد. برای رفع مشکل مطالعه مقاله علت صدای زیاد و روشن شدن انفجاری آبگرمکن را پیشنهاد می‌کنیم. برای رفع مشکل، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 15. سلام خداقوت… ابگرمکن مخزنی ای
  ایران شرق داریم‌ درجه هم تا آخر چرخوندم ولیمیخام درجه حرارت آن روی ۹۰ بره که نمیشه از۶۰ بالاتر نمیره میشه لطفا راهنمایی کنید.. باتشکر و سپاس

  1. باسلام
   آقا / خانم زمانی عزیز برای رفع مشکل صحت چند راهه مشعل، نازل ها، شمعک و شیر تنظیم را بررسی کنید و پس از تمیز کردن و یا تعویض قطعه معیوب مشکل حل خواهد شد،هواگیری آبگرمکن نیز در افزایش راندمان آبگرمکن موثر است. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

   1. سلام اگه موقع روشن شدن مشعل صدای چرق وپرق از داخلش میاد و آب ودرست گرم نمیکنه به احتمال زیاد رادیاتورش جرم گرفته وباید اسید شوئی بشه

 16. سلام آبگرمکن ۳۱۱۵ دارم کلا سرویس کردم ولی آبگرم نیست شعله کمه؛فشار بالا دیافراگم زیاده سوزنی که مسیر گاز باز میکنه پس میزنه و شعله کم میشه چرا؟روش رفع تو ضیح بدین

  1. باسلام
   امیرحسین عزیز برای رفع مشکل فشار آب و گاز ورودی و مسیر آن را برررسی کنید. اگر مشکل ناشی از آن نباشد، با تعویض قطعه ترموکوبل مشکل رفع خواهد شد. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  1. باسلام
   علی عزیز از آنجایی که در طی فرآیند هواگیری آبگرمکن تمامی قطعات باز می‌شوند لازم است در صورت امکان این مورد توسط کارشناس صورت گیرد زیرا که کوچکترین اشتباه شما منجر به اختلالی بزرگتر در آبگرمکن خواهد شد. شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 17. سلام خسته نباشید علت روشن نشدن مشعل اصلی ابگرمکن ایستاده چیه بویین وترموکوپل هم سالمه

  1. با سلام
   علی عزیز بررسی کنید که فشار گاز ورودی و آب چگونه است؟ همینطور پیشنهاد می‌شود جرقه زن و مشعل را بررسی و همینطور اقدام به هواگیری و رسوب زدایی کنید. اگر مشکل حل نشد. برای رفع مشکل، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 18. با سلام وخسته نباشید و همچنین تشکر از سایت جامع و راهنمایی های دقیق وکارشناسی شده تون… شعله شمعک آبگرمکن من کمی بیشتر از حد معمول هستش طوری که صدای آب به حالتی هستش که به دمای جوش رسیده ؛همچنین شعله کاملا آبی نیست و سر شعله نارنجی میسوزد. ممنون میشم در صورت امکان راهنمایی کنین چطور شعله رو کم کنم

  1. باسلام
   بهنام عزیز، برای رفع مشکل درجه تنظیم آبگرمکن و صحت شیر تخلیه فشار را بررسی کنید. اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید، شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 19. سلام آبگرمکن دیواری بوتان 3115 دارم آب گرم نمیشه و بعضی وقت بعد از چند ثانیه که آب باز شد خیلی داغ و بلافاصله سرد میشه ، شیر احتراق رو عوض کردم و خوب شد ولی بعد از دو روز دوباره به همین شکل فقط نیمه گرم میشه. علت چیه ممنونم

  1. باسلام
   حمید عزیز، می‌تواند مشکل ناشی از کثیفی فیلترهای آبگرمکن، نوسان فشار آب، رسوب در سر شیرها و لوله‌ها، پایین بودن فشار گاز آبگرمکن، اختلال در سنسور آبگرمکن و یا مبدل حرارتی باشد. برای رفع این مشکل صحت قطعات گفته شده را بررسی کنید. هواگیری آبگرمکن نیز از جمله مواردی است که در رفع این مشکل به شما کمک می‌کنید. پیشنهاد میکنیم مقاله عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان b3115 را برای آشنایی با نحوه رفع مشکلات آبگرمکن و هواگیری آن مطالعه کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 20. سلام. ما درجه آبگرمکن را زیاد کردیم، بعد از چند دقیقه پیچ تنظیم درجه به بیرون پرتاب شد و بخار آب با شدت زیاد بیرون آمد. مشکل چیست؟

  1. سلام
   سجاد عزیز ممکن است مشکل می‌تواند نا شی از اختلال در شیر احتراق، زیاد بودن فشار گاز؛ شل بوذنشیر احتراق، بالا رفتن فشار،رگلاتور و یا مسدود بودن مسیر دودکش باشد، از دستکاری آبگرمکن خود داری کرده و لطفا آبگرمکن را خاموش و شیرهای ورودی به آن را ببندید. سپس حهت بررسی آبگرمکن خود درخواست کارشناس کنید شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 21. با سلام آبگرمکن بوتان ما شعلش خوبه ولی آبو گرم نمیکنه در ضمن فشار آبش هم خیلی خوبه ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. باسلام
   فریبرز عزیز آبگرمکن را هواگیری کرده و از عدم وجود رسوب در لوله‌ها و صحت سنسور دما، مطمئن شوید. در صورتی که مشکل حل نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر آبگرمکن در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 22. مرسی از مطالب خوبتون . شعله آبگرمکن من سبز و زرد میسوزه. آبگرمکن داخل اشپزخونه نصبه و بادگیر هم نیست. علتش چیه؟ آیا باید مشعلش رو تعویض کنم یا تعمیر میشه؟

  1. با سلام
   تعمیر و یا تعویض مشعل طبق نظر کارشناس معین میشود. بهتر است درخواست تعمیر و یا سرویس آبگرمکن را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا