به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

روش ‌های بروزرسانی سیستم عامل گوشی اپل

بروزرسانی سیستم عامل گوشی اپل

تمام گوشی‌های موبایل هوشمندی که روزانه با آن‌ها سروکار دارید، روزی نیاز به بروزرسانی سیستم عامل دارند. با آپدیت سیستم عامل گوشی، عملکرد آن افزایش خواهد یافت. در این بحث به بررسی روش‌های بروزرسانی سیستم عامل گوشی اپل خواهیم پرداخت.

برای افرادی که از گوشی­های اپل استفاده می­کنند، ممکن است این سوال در ذهن‌شان به وجود آید، که روش‌های بروزرسانی سیستم عامل گوشی اپل چیست؟

برای انجام این کار می­توان از روش­های مختلف استفاده کرد. چنانچه در رابطه با روش‌های بروزرسانی سیستم عامل گوشی اپل نیاز به اطلاعات بیشتری  داشتید می‌توانید از طریق سامانه آچارباز درخواست اعزام سرویس‌کار داشته باشید تا راهنمایی­های لازم را دریافت کنید. پس با ما همراه باشید.

آپدیت سیستم عامل گوشی

برای آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل اگر چه روش­های زیادی وجود دارد، ولی با این حال باید قبل از اینکه شروع به آپدیت سیستم عامل گوشی اپل کنید، برخی از نکات ضروری و مهم برای آپدیت کردن را مدنظر داشته باشید. با این وجود، در حین آپدیت کردن سیستم عامل گوشی به مشکل برخورد نکنید. از این رو، در ادامه برخی از نکات مهم و ضروری برای آپدیت کردن سیستم عامل گوشی را بررسی می­کنیم.

 • شارژ گوشی

یکی از نکات مهم و اولیه برای آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل این است که به شارژ گوشی توجه داشته باشید و آن را فول شارژ کنید. چرا که احتمال دارد، در حین آپدیت کردن گوشی، شارژ آن تمام شود و در نهایت خاموش شود که در این صورت آپدیت گوشی نیمه کاره می­ماند. از این رو شارژ گوشی را چک کنید و در صورت امکان آن را در حین بروزرسانی به برق متصل کنید.

 

تعمیر موبایل در محل با آچارباز
در صورتی که گوشی موبایل شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
درخواست تعمیر موبایل

 

 • بررسی حافظه گوشی

نکته دیگر قبل از استفاده از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل توجه به حافظه گوشی و بررسی میزان فضای آزاد در حافظه گوشی است. چرا که نسخه‌های آپدیت سیستم عامل به دلیل اینکه مزایا و قابلیت­های جدیدی دارند نسب به نسخه‌های قبلی پر حجم­تر هستند و نیاز به فضای زیادی می­باشد. از این رو، اگر فایل و برنامه ای دارید که نیاز زیادی به آن ندارید و یا غیرضروری هستند، آن را پاک کنید تا بخش زیادی از حافظه گوشی خالی باشد و سیستم بتواند در حین آپدیت از ان استفاده کند.

 • بکاپ گیری از دستگاه

نکته دیگر که باید قبل از استفاده از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل در نظر داشته باشید، بکاپ گیری از گوشی است. چرا که احتمال دارد در زمان آپدیت کردن گوشی برخی از اطلاعات مهم و ضروری به دلیل مشکل در بروزرسانی حذف شود. از این رو توصیه می‌شود، حتما قبل از شروع به آپدیت کردن گوشی از اطلاعات و داده‌های آن بکاپ گیری کنید. برای بکاپ گیری از اطلاعات گوشی می­توانید از آیتیونز (iTune) و یا آیکلود (iCloud) استفاده کنید. با توجه به اینکه احتمال دارد، در مراحل بروز سانی بعضی از اطلاعات خود را از دست بدهید. بنابراین با گرفتن یک فایل پشتیبانی به راحتی می­توانید آن­ها را بازگردانی کنید.

A- روش بکاپ گیری با استفاده از برنامه آیکلود

بکاپ گیری با استفاده از برنامه آیکلود بسیار ساده است. تنها کافی است که شما برنامه را اجرا کنید تا برنامه در طول شب بکاپ گیری کند. در بکاپ گیری با استفاده از برنامه آیکلود، اگر چه از تمام دیوایس بکاپ گرفته نمی­شود، ولی از فایل­ها و داده­های ضروری یک نسخه پشتیبان تهیه خواهد شد. برای بکاپ گیری با آیکلود براساس دستورالعمل زیر عمل کنید.

 1. روشن کردن برنامه آیکلود
 2. ابتدا براساس تصویر زیر تنظیمات برنامه (Settings app) باز کنید.
بروزرسانی سیستم عامل گوشی اپل
 1. در پنجره‌­ای که باز می­شود، روی نام ضربه بزنید تا صفحه نمایش اپل ای دی (Apple ID) باز شود.
 2. روی آیکلود ضربه بزنید، فهرست یا اسکرول آن را به سمت پایین بکشید تا بکاپ گیری با آیکلود (iCloud Backup) را مشاهده کنید. روی آن می­توانید ضربه بزنید که خاموش و روشن شود و بکاپ گیری را شروع کنید. با این کار نیاز نیست زمان زیادی را منتظر بمانید.

بعد از انجام بکاپ گیری تغییر رخ داده را ذخیره کنید.

 

B- روش بکاپ گیری با استفاده از برنامه iTunes

راه دیگر برای بکاپ گیری از گوشی، استفاده از برنامه iTunes است. با استفاده از این برنامه می‌­توانید بکاپ گیری با نقطه بازگردانی (locally stored) مشخص از روی دیوایس خود به صورت کامل تهیه کنید و روی آن پسورد و قابلیت جستجوی اطلاعات قرار دهید. البته اگر می‌خواهید از قابلیت قفل‌گذاری (encrypted) برای بکاپ استفاده کنید.

برای بکاپ گیری با استفاده از برنامه  iTunes به روش زیر عمل کنید.

 1. دیوایس iOS خود را به کامپیوتر متصل کنید. احتمال دارد برنامه iTunes به صورت خودکار باز شود.
 2. سپس برنامه iTunes را باز کنید. روی آیکون small device که در سمت چپ برنامه قرار دارد، کلید کنید.
بروزرسانی سیستم عامل گوشی اپل
 1. در این مرحله شما می­‌توانید گزینه بکاپ گیری را مشاهده کنید. روی On در کامپیوتر خود کلیک کنید تا برنامه شروع به بررسی بکاپ گوشی کند.
 2. پسورد خود را در پنجره جدیدی که باز می­‌شود، وارد کنید و روی گزینه (Continue) که به معنی تمایل شما برای تهیه بکاپ است، کلیک کنید.

۴- غیر فعال کردن قابلیت ضد سرقت اپل

یکی دیگر از نکاتی که قبل از استفاده از روش آپدیت سیستم عامل گوشی اپل باید مدنظر داشته باشید، توجه به عدم روشن بودن Find My iPhone در قسمت iCloud است. این گزینه که به نوعی سیستم ضد سرقت اپل محسوب می‌شود، باید قبل از بروزرسانی غیر فعال شود.

برای اینکار باید به قسمت Setting بروید و iCloud رو لمس کنید. سپس گزینه Find My iPhone  را در حالت off قرار دهید. اگر منویی مشابه تصویر نمی‌بینید، iCloud شما غیر فعال است و مشکلی پیش رو نیست و به مرحله بعدی بروید.

بروزرسانی سیستم عامل گوشی اپل

۵- بررسی نسخه فعلی سیستم عامل گوشی اپل

قبل از اینکه بخواهید از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل استفاده کنید، توجه داشته باشید که چون می­خواهید سیستم عامل گوشی خود را بروزرسانی کنید، به همین دلیل توجه به ورژن سیستم عامل موجود روی گوشی بسیار مهم است. برای بررسی سیستم عامل گوشی می­توانید به بخش تنظیمات (Settings) رفته و سپس General را انتخاب کنید و در ادامه گزینه About را انتخاب کنید. در این بخش شما می­توانید مشخصات سیستم عامل موجود روی گوشی خود را مشاهده کنید.

۶- بررسی جیلبریک بودن و یا نبودن دستگاه گوشی اپل

نکته آخر بررسی و چک کردن جیلبریک بودن گوشی است. جیلبریک بودن گوشی به معنی شکستن قفل نرم افزاری اپل است. برای فهمیدن این موضوع به دنبال برنامه cydia باشید. اگر این برنامه را روی گوشی خود داشتید در آن صورت گوشی شما جیلبریک شده یعنی کرک نرم افزاری دارد. در این صورت توصیه می­شود، از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل استفاده نکنید.

۷- آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل

بروزرسانی سیستم عامل گوشی­ها همیشه برای افرادی که از موبایل و گوشی استفاده می­کنند، امر حیاتی و مهم بوده است. بسیاری از افراد به دنبال بروزرسانی سیستم عامل گوشی هستند تا بتوانند از مزایا و امتیازات نسخه‌های جدید سیستم عامل استفاده کنند. از این رو، بسیاری از افراد به دنبال پیدا کردن بهترین روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل هستند که در ادامه به بررسی روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل می­پردازیم.

روش اول: آپدیت کردن با استفاده از وایرلس

شما می­توانید با استفاده از وایرلس و یا iTunes آیفون، آیپد و یا آیپاد خود را به آخرین نسخه iOS بروزرسانی کنید. از این رو، در ادامه به بررسی نحوه آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل با استفاده از وایرلس و یا iTunes خواهیم پرداخت.

به خاطر داشته باشید که قبل از آپدیت کردن گوشی اپل خود با استفاده از برنامه iCloud و یا   iTunes ، از دیوایس گوشی خود بک آپ (Backup) بگیرید.

A- آپدیت کردن دستگاه با استفاده از بی‌سیم یا وایرلس

اگر در گوشی خود پیغام سیستم عامل را به آخرین نسخه آپدیت کنید را دریافت کردید، روی عبارت نصب (Install) کلیک کنید. شما می­توانید با استفاده از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل به صورت وایرلس به طریقه زیر عمل کنید.

دستگاه خود را در داخل پاور (power) قرار داده و به اینترنت از طریق وای فای متصل شوید.

مسیر زیر را برای آپدیت کردن دنبال کنید.

Settings > General > Software Update

روی دانلود و نصب (Download and Install) ضربه بزنید. اگر پیغامی ظاهر شده که از شما می‌خواهد تعدادی از برنامه‌ها را به صورت موقتی حذف کنید، این کار را انجام دهید.زیرا IOS برای آپدیت شدن نیاز به فضای بیشتری دارد. روی گزینه ادامه دهید (Continue) و یا انصراف (Cancel) ضربه بزنید. بعد از انجام مراحل، شما درخواست می‌کند که برنامه‌ها و اپ‌هایی که حذف کردید، را مجدد نصب کنید.

موبایل شما الان آپدیت شده است و شما می­توانید روی نصب (Install) ضربه بزنید. یا می‌توانید گزینه بعد (Later) را فشار دهید. با این کار شما به برنامه دستور می‌دهید که در زمان دیگری نصب شود و یا اینکه در تاریخ مشخصی برای نصب به شما یاد آوری شود. اگر شما گزینه Tonight را انتخاب کردید در آن صورت دستگاه iOS را قبل از اینکه بخوابید، داخل پاور قرار دهید. در طول شب دستگاه شما به صورت خودکار آپدیت می­شود.

اگر از شما پسورد درخواست کرد. در صورت داشتن، رمز آن را وارد کنید.

اما اگر برای نصب شدن، نیاز به فضای بیشتری داشتید، در آن صورت می­توانید به صورت دستی برخی از فایل‌ها و برنامه‌ها را از نصب خارج کنید. منتظر بمانید تا آیفون شما پروسه بروزرسانی سیستم عامل را تکمیل کند و راه اندازی مجدد شود. به همین راحتی آپدیت آیفون و سیستم عامل iOS آن انجام شده است. البته توجه داشته باشید که استفاده از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل به صورت بی سیم می‌تواند مقدار زیادی از حجم اینترنت شما را مصرف کند.

روش دوم: آپدیت کردن خودکار گوشی

برای آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل علاوه بر اینکه می­توانید از روش بالا استفاده کنید، می­توانید به روش­های دیگر هم رجوع کنید، به همین دلیل در ادامه روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل به صورت خودکار را بررسی و معرفی می­کنیم.

شما می­توانید دستگاه iOS را با استفاده از iOS 12 به صورت خودکار آپدیت کنید. برای این کار ابتدا قابلیت آپدیت خودکار (automatic updates) گوشی را فعال کنید. برای فعال کردن این گزینه می­توانید از مسیر زیر اقدام کنید.

Settings > General > Software Update > Automatic Updates

با فعال کردن قابلیت آپدیت خودکار، iOS خود را به آخرین نسخه iOS بروزرسانی می­کند. البته برخی از آپدیت‌ها ممکن است نیاز به نصب دستی داشته باشند. با این حال با استفاده از ویژگی آپدیت خودکار می‌توان iOS را آپدیت کنید و این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل یکی از ساده‌ترین روش­ها است.

البته در نظر داشته باشید که اگر ورژن سیستم عامل گوشی شما پایین­تر از ۷ باشد، برای بروزرسانی سیستم عامل گوشی نمی‌توانید از این روش استفاده کنید. برای استفاده از این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل هم ابتدا از داده‌های گوشی بکاپ گیری کنید.

بعد از بکاپ گیری، بخش تنظیمات را باز کنید. تنظیمات برنامه‌ای خاکستری رنگ است که در سمت چپ صفحه نمایش قرار رفته است.

گزینه General را باز کنید.

روی آپدیت نرم افزار (Software Update) که در اول منو قرار دارد کلیک کنید.

روی گزینه دانلود و نصب (Download and Install) و یا(Install Now)  ضربه بزنید. اگر نرم افزار بروزرسانی را قبلا دانلود کرده­اید در آن صورت روی عبارت Install Now کلیک کنید تا روند بروزرسانی شروع شود. البته شما نیاز به تایید قوانین آن هم قبل از شروع بروزرسانی دارید.

رمز عبور خود را وارد کنید. با وارد کردن رمز موبایل باز می­شود. گوشی ممکن است ری استارت کند و سپس روند آپدیت را ادامه دهد.

بروزرسانی سیستم عامل گوشی اپل

روش سوم: استفاده از برنامه iTunes برای آپدیت کردن سیستم عامل (روش اول)

در این روش، آپدیت با برنامه آیتیونز صورت می­گیرد. ابتدا گوشی خود را با کابل به کامپیوتر متصل کنید. سپس برنامه iTunes را باز کنید. توجه داشته باشید کامپیوتر یا MacBook به اینترنت پر سرعت متصل باشد.

استفاده از برنامه ITunes یکی از رایج­ترین و اصلی­ترین روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل است. برای این کار ابتدا دستگاه خود را به کامپیوتر متصل کنید. می­توانید از کابلی USB استفاده کنید. سپس در صورت لزوم روی گزینه Trust که در صفحه نمایش دستگاه وجود دارد کلیک کنید، تا اتصال انجام شود.

برنامه iTunes را باز کنید. البته اگر برنامه iTunes به صورت خودکار در زمان اتصال دستگاه باز نشد.

روی آیکون گوشی خود که در نوار ویندوز قرار دارد کلیک کنید. ممکن است چند لحظه طول بکشد تا اجرا شود.

روی عبارت (Back Up Now) کلیک کنید. البته قبل از شروع آپدیت همیشه گوشی شروع به بکاپ گیری می­کند که ممکن است یک الی دو دقیقه زمان ببرد و شما باید اجازه دهید که روند طبیعی خودر ا طی کند و دستگاه بتواند حتی با وجود برخی خطاهای احتمالی به آپدیت کردن ادامه دهد.

روی گزینه (Check for Update)  کلیک کنید. با کلیک کردن روی این گزینه شما صفحه Summary  را بعد از انتخاب دستگاه iOS مشاهده خواهید کرد.

سپس روی (Download and Update) کلیک کنید .در این مرحله سیستم می­خواهد آپدیت را روی کامپیوتر دانلود کند و آن را برای گوشی شما تایید کند. این روند ممکن است کمی طول بکشد و شما می­توانید روند آپدیت را در صفحه نمایش خود مشاهده کنید.

بعد از اینکه روند آپدیت تمام شد، شما نیاز دارید که فایل آپدیت شده را با وارد کردن کد رمز، یا signing با Apple ID خود روی گوشی اجرا کنید.

ممکن است بعد از آپدیت از شما بخواهد که پسورد مخصوص به سرویس ابری گوشی را وارد کنید بنابراین اگر یادتان نیست بهتر است منتظر بمانید و دستگاه خود را آپدیت نکنید. بعد از اتمام آپدیت، دستگاه را بررسی کرده و مطمئن شوید که به درستی تنظیم شده است. اکانت‌های ایمیل و تقویم را چک کنید، اگر چیزی حذف شده، بکاپی که تهیه کرده بودید را برگردانید.

اگر می­خواهید به صورت اتوماتیک آیفون را آپدیت کنید روی گزینه Check for Update کلیک کنید، سپس گزینه Download and Update نمایش داده می‌شود روی Download and Update  کلیک کنید تا آیفون شما آپدیت شود. البته توجه داشته باشید برای این کار اینترنت پر سرعت لازم دارید.

شما می‌توانید به روش دیگری هم آیفون خود را آپدیت کنید. به این صورت که بعد از اتصال آیفون به کامپیوتر و شناسایی توسط آیتیونز دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید، در منوی باز شده گزینه Summary را انتخاب کرده تا صفحه مربوط به مشخصات آیفون شما باز شود.

روش چهارم: استفاده از برنامه iTunes برای آپدیت کردن سیستم عامل (روش دوم)

اگر شما نمی­خواهید با استفاده از وایرلس و یا سایر شیوه‌ها که از جمله روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل است به آپدیت کردن iOS اقدام کنید، در آن صورت می­­­تواند از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل با iTunes استفاده کنید.

پس به صورت دستی می­توانید با استفاده از iTunes گوشی اپل خود را آپدیت کنید. اگر شما در کامپیوتر خود از هات اسپات شخصی  (Personal Hotspot)روی دیوایس iOS استفاده می­کنید در آن صورت می­توانید با استفاده از وای فای یا Ethernet گوشی خود را بروزرسانی کنید. با این حال برای آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل با استفاده ازiTunes ، می‌توانید به طریق زیر عمل کنید.

آخرین نسخه iTunes را روی کامپیوتر خود نصب کنید.

گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنید.

iTunes  را باز کرده و گوشی خود را انتخاب کنید.

روی Summary کلیک و سپس گزینه بررسی آپدیت را انتخاب کنید.

بعد از پایان چک کردن بروزرسانی، روی گزینه دانلود و آپدیت (Download and Update)  کلید کنید.

اگر از شما درخواست کد عبور شد، آن را وارد کنید.

در این روش بروزرسانی سیستم عامل گوشی اپل، اگر iOS برای بروزرسانی در خواست فضای بیشتری کرد، در آن صورت می­توانید برخی از داده‌ها و فایل­ها را حذف کنید. استفاده از برنامه  iTunesبرای آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل روشی آسان است.

بروزرسانی سیستم عامل گوشی اپل

روش پنجم: استفاده از App Store برای آپدیت کردن برنامه‌های سیستم عامل گوشی

گاهی برخی از کاربران نیاز به استفاده از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل نمی­بینند و تنها می‌خواهند، برخی از برنامه‌ها و فایل­های سیستم عامل را با استفاده از App Store بروزرسانی کنند. با مراجعه به اپ استور می­توانید آخرین ورژن برنامه‌ها و فایل­ها سیستم عامل گوشی را دانلود و نصب کنید. برای استفاده و نصب خودکار نسخه به‌روز سیستم عامل می­توانید از گزینه System Preferences وارد App Store شوید.

در این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل شما می­توانید به صورت اتوماتیک از بخش Settings → iTunes & App Stores بروزرسانی موسیقی، برنامه‌ها کتاب­ها و غیره را انتخاب و به‌روز کنید.

شما با استفاده از Settings → iTunes & App Store می­توانید به صورت خودکار سیستم عامل گوشی اپل خود را به‌روز کنید.

یا اینکه به روش زیر ویژگی آپدیت کردن برنامه‌ها و فایل‌های سیستم عامل را فعال کنید.

 • تنظیمات برنامه را در گوشی باز کنید.
 • به iTunes & App Store بروید.
 • زیر گزینه دانلود خودکار (Automatic Downloads) را انتخاب کنید. گزینه آپدیت (Updates) را پیدا کنید و روی آن سوئیپ کنید.
 • در نهایت از صفحه تنظیمات خارج شوید.

حالا قابلیت آپدیت خودکار سیستم فعال است. هر زمانی آپدیت سیستم عامل در اپ استور موجود بود، گوشی خودکار آپدیت می­شود. به این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل، دیگر نیاز نیست که همیشه گوش به زنگ باشید و منتظر باشید تا آپدیت جدید سیستم عامل به بازار عرضه شود. این روش زمان‌بر نیست و سریع انجام می‌شود.

بروزرسانی سیستم عامل گوشی اپل

روش ششم: آپدیت کردن به صورت دستی با استفاده از IPSW

این مرحله، از جمله روش‌های آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل به صورت دستی  است. با استفاده از این روش شما می‌توانید نسخه سیستم عامل موجود روی گوشی خود را آپگرید کنید. در این روش ابتدا باید از محتویات گوشی بکاپ تهیه کنید.

اگر فکر می­کنید که اکنون زمان آن رسیده است، یک نسخه جدید از سیستم عامل را روی گوشی خود داشته باشید، در آن صورت می­توانید از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل استفاده کنید. هر بار که سیستم عامل گوشی خود را بروزرسانی می­کنید، با خصوصیات و قابلیت­های جدید که بسیار توسعه یافته­تر از گذشته هستند مواجه می­شوید. با این حال نکته مهم در آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل تهیه بکاپ است.

روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل به صورت دستی برای افرادی مناسب است که دارای جیلبریک گوشی هستند. در این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل ابتدا فایل مورد نظر خود را از صفحه‌های معتبر و مجاز با توجه به گوشی موبایل خود دانلود کنید. اگر از سیستم عامل مک استفاده می‌­کنید، گوشی را به کامپیوتر وصل کرده و به iTunes رفته و کلید Restore  را با Options بفشارید. اما اگر از ویندوز استفاده می­کنید کلید Restore را به همراه شیفت Shift فشار دهید. (باید پسوند فایل­ها IPSW باشد، اگر غیر این بود، باید پسوند فایل را دستی به IPSW تغییر دهید). پنجره­ایی باز می­شود و از آنجا فایلی که دانلود شده را انتخاب کنید، حالا فرایند آپدیت آیفون شروع می­شود.

برای استفاده از این روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل ابتدا باید فایل IPSW را دانلود کنید.

بعد از دانلود فایل IPSW با استفاده از iTunes را باز و گوشی خود را به اینترنت متصل کنید. یا می‌توانید با استفاده از کابل USB گوشی خود را به کامپیوتر اتصال دهید.

سپس دستگاه iTunes را با کلیک کردن روی آیکون کوچک آن انتخاب کنید.

بعد از انتخاب دستگاه iTunes فایل فریم وی IPSW را به وسیله این برنامه انتخاب کنید.

–  در مک با زدن گزینه‌های ترکیبی (OPTION + Click) روی آپدیت در پایین  iTunes استفاده می‌شود.

–  در ویندوز با زدن گزینه‌های ترکیبی (SHIFT + Click) روی آپدیت در پایین  iTunes استفاده می‌شود.

بعد از این مرحله مکانی و محلی که می­‌خواهید فایل IPSW دانلود و ذخیره شود را انتخاب کنید.

سپس زمانی که از شما درخواست می­‌شود، با انتخاب کردن گزینه آپدیت، می­‌توانید نصب iOS  را تایید کرد.

سپس اجازه دهید تا iTunes آپدیت را انجام داد و آپدیت دستگاه نصب شود. وقتی روند نصب کامل شد، پیغام موفقیت آمیز بودن بروزرسانی را مشاهده می­کنید.

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل پرداختیم. با مطالعه دقیق این مطلب و اجرای صحیح آن می­توانید در بیشتر مواقع با استفاده از روش آپدیت کردن سیستم عامل گوشی اپل سیستم عامل خود را بروزرسانی کنید.

چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل و بخش­‌های شرح داده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید و یا تمایل دارید تا مراحل توسط یک کارشناس انجام شود، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان آچارباز درخواست خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت کارشناس سرویس‌کار به محل شما اعزام شود.

 

 

منبع: osxdaily.com , idownloadblog.com , support.apple.com , techrepublic.com , wikihow.com , cnet.com , osxdaily.com

 


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.