پرینتر

خرابی پرینترهای کانن Canon و راهکارهای رفع آن

خرابی پرینترهای کانن Canon و راهکارهای رفع آن

یادداشت ویراستار: این مطلب در دی 99 توسط کارشناسان پرینتر و ماشین‌های اداری فالنیک، بررسی و تایید شده است.

امروزه پرینترها به یکی از اساسی ترین لوازم در اداره‌ها، دفاتر و شرکت‌های مختلف تبدیل شده‌اند، به طوری که وجود حداقل یکی از آن‌ها در تمامی ارگان‌ها و حتی منازل شخصی مردم ضروری است
معمولا وقتی یک پرینتر می‌خریم، انتظار داریم تا آن پرینتر بتواند برای سال‌ها بدون مشکل برای ما هزاران ورقه را چاپ کند، اما متاسفانه در عمل معمولا این چنین نیست و بعد از مدتی پرینترها دچار مشکل می‌شوند. پرینتر کانن canon یکی از بهترین مارک‌های موجود در بازار هستند که به طور گسترده‌ای در کشور ما کاربرد دارند. پرینترهای کانن به دلیل طول عمر و کیفیت بالای خود شناخته می‌شوند، اما استفاده‌ی طولانی مدت از آن‌ها باعث می‌شود تا با خرابی پرینتر کانن مواجه شوید. انواع ارورها و خرابی‌ها در بین مدل‍‌های مختلف پرینترهای کانن متفاوت هستند، اما برای بسیاری از این مشکل‌ها می‌توان راه حل‌های کلی ارائه کرد. چنانچه مشکلات دستگاه شما با راهنمایی‌های ارائه شده برطرف نشد، باید برای خرید یا دریافت قیمت پرینتر از یک فروشگاه معتبر کمک بگیرید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

مشکلات هد پرینترهای کانن

پرینتر‌های کانن دارای سیستم‌های اطلاع رسانی بسیار قوی هستند. اگر مشکلی در هد پرینترهای کانن به وجود بیاید که بتواند در کارکرد دستگاه اختلال ایحاد کند، این سیستم قوی با چشمک زدن چراغ در چاپگر شما را از این موضوع مطلع خواهد کرد. باید بدانید اگر چراغ چاپگر یازده بار چشمک زد، یعنی مشکلی در هد پرینتر وجود دارد. در ادامه روش‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد، که به راحتی می‌تواند مشکلات موجود در هد پرینتر را بر طرف کند.
• در اولین قدم چراغ هشدار را بررسی کنید و تعداد دفعاتی که چشمک می‌زند را بشمارید، تا ببینید خطا مربوط به هد پرینترهای کانن است یا خیر.
• پرینتر را خاموش کرده و از برق بکشید، محفظه چاپگر را باز کرده و به آرامی کارتریج را از پرینتر بیرون بیاورید. حالا وقت آن است که نگاهی به هد پریتر بیاندازید. سعی کنید گرد و غبار نشسته روی هد را تمیز کرده و سپس آن را دوباره به مکان خود برگردانید.
• حالا یک برگ پرینت بگیرید و ببینید کیفیت چاپ قابل قبول است یا نه. در عین حال دکمه Resume/Cancel را هم نگه دارید. با این کار چراغ پرینتر دوبار چشمک خواهد زد. حالا دوباره کیفیت پرینت را بررسی کنید.
• اگر میفیت پرینت غیر قابل قبول است و از آن راضی نیستید، باید تمیز کردن هد پرینتر به صورت خودکار را انجام دهید. اگر پرینتر شما از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانید تمیز کردن هد پرینتر کانن را به صورت دستی انجام دهید. اگر همچنان کیفیت پرینتر بد است، باید برای تعویض و یا شارژ کارتریج اقدام کنید.

چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر canon

به طور کلی چشمک زدن چراغ قرمز در چاپگر canon، مربوط به کارتریج می‌شود. اگر کارتریج را به درستی درون پرینتر نصب نکرده باشید، چراغ قرمز در چاپگر canon شروع به چشمک زدن خواهد کرد. همچنین اگر کارتریج رو به اتمام باشد، پرینتر علاوه بر نشان دادن کد خطا با چشمک زدن چراغ این را دوباره به شما یادآور خواهد شد. برای دانستن معنای دقیق این چشمک‌ها و ارتباطشان با کارتریج، باید تعداد دفعات چشمک زدن چراغ را با دقت بشمارید. به عنوان مثال چهار بار چشمک زدن چراغ قرمز، می‌تواند هشداری برای تمام شدن کارتریج باشد.

برای تعمیر پرینتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

پیغام end of cartridge lifetime

اگر در حین شروع کار با پرینتر کانن، با پیغام end of cartridge lifetime مواجه می‌شوید باید بدانید که این پیغام می‌خواهد به شما بگوید که کارتریج تمام شده است. در چنین شرایطی تنها راه برای رفع این پیغام تعویض و یا شارژ کارتریج است.
ارور U051 کانن
با ارور U051 کانن مواجه شده‌اید؟ باید بدانید این ارور می‌خواهد شما را از وجود مشکلی در هد پرینتر آگاه کند. این کد خطا اغلب به دلیل نصب نادرست هد پرینتر و یا وجود ایرادات سخت افزاری روی نمایشگر ظاهر می‌شود.

مشکل پرینترهای کانن
پرینتر‌های کانن به دلیل کیفیت و کارکرد بالایی که دارند، در بازار دستگاه‌های اداری بسیار محبوب هستند

مشکل پرینترهای کانن

پرینترهای کانن به دو دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شوند: دستگاه‌های مخصوص اداره‌ها و دستگاه‌های خانگی. رنج عظیم پرینترهای کانن در هر دو دسته بدین معنی است که اولین قدم در حل مشکل خرابی پرینتر کانن یا اصلاح یک خطای نرم افزاری مزاحم، تشخیص نوع عیب آن است.

عیب یابی پرینترهای کانن را شروع کنید

در قدم اول، شما باید از صحیح بودن اتصالات پرینتر کانن خود مطمئن شوید. برق دستگاه باید با کابلی سالم از پریز برقی مطمئن تامین شود. اتصال بین کامپیوتر و پرینتر هم باید با کابل مخصوص مدل پرینتر شما برقرار شود. همچنین بررسی کنید که کابل اتصال از پرینتر به پورت صحیح از کامپیوتر وصل باشد.

پرینتر کانن پرینت نمی‌گیرد

منتظر سند چاپی هستید، اما متوجه شده‌اید که پرینتر کانن پرینت نمی‌گیرد. در چنین شرایطی ابتدا بهتر است، چراغ‌های نمایشگر پرینتر را بررسی کرده تا متوجه یک الگوی خاص در هنگام چشمک زدن دستگاه شده و کدخطای مربوطه را درک کنید.

حالا باید سیم برق دستگاه را بررسی کرده و از اتصال آن به برق اطمینان حاصل کنید. کابل usb و دیگر سیم‌ها، باید به درستی به سیستم متصل شده باشند. اگر همه چیز بر طبق روال است، باید به سراغ حافظه پرینتر رفته و آن را پاک کنید. قدم بعدی کنترل کردن کارتریج است، زیرا پرینت نگرفتن پرینتر کانن یک مشکل رایج در هنگام تعویض و یا شارژ کارتریج است. اگر یکی از مراحل شارژ کارتریج به درستی انجام نشود و یا در هنگام تعویض، کارتریج به اشتباه درون پرینتر قرار بگیرد، شما با مشکل پرینت نگرفتن پرینتر کانن روبرو خواهید شد.

عیب یابی پرینترهای کانن
برای عیب یابی پرینترهای کانن، ابتدا باید اتصالات را چک کرده و از درستی آن‌ها اطمینان حاصل کنید

کاغذ مناسب در پرینتر خود قرار دهید!

استفاده از کاغذهای بی‌کیفیت باعث پایین آمدن کیفیت چاپ می‌شود. دقت کنید کاغذهایی که در درون منبع کاغذ قرار می‌دهید کاملا صاف و بدون هیچ گونه تاخوردگی باشند. در ضمن هیچگونه شی اضافی مثل خرده کاغذ نباید وارد پرینتر شود. بعضی اوقات، خرابی پرینتر کانن و از کار افتادن آن به دلیل چسبیدن کاغذ به فید رولرهای درون آن است. در این موارد، ابتدا کاغذها را از درون منبع کاغذ خالی کنید، سپس کاور پرینتر را برداشته و به وسیله هوای فشرده شده درون آن را تمیز کنید.

پرینتر کانن کند است

پایین آمدن سرعت و کند شدن پرینتر، یکی از مشکلات بسیار رایج پرینتر کانن است. کند شدن پرینتر کانن، اغلب اوقات به چند دلیل رخ می‌دهد. اول اینکه سرعت پردازش سیستم شما، بسیار ضعیف و پایین است. برای رفع این مشکل ابتدا باید، ویندوز سیستم خود را دوباره نصب کرده و درایور‌های آن را ارتقا دهید.

دلیل دیگر می‌تواند، برای خرابی کابل اتصال سیستم به پرینتر باشد. اگر مشکلی در کابل usb وجود داشته باشد، دستورات و اسناد چاپی از سیستم به پرینتر به درستی منتقل نخواهند شد.

اما اصلی‌ترین دلیل، می‌تواند مربوط به حافظه پرینتر باشد. با پر شدن حافظه پرینتر و بیش از حد فرستادن اسناد چاپی به دستگاه، مشکلاتی در عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری پرینتر رخ خواهد داد. بهتر است برای رفع این مشکل، از یک متخصص تعمیر پرینتر کمک بگیرید.

اگر قبل از رخ دادن چنین مشکلی، تنظیمات پیشفرض پرینتر را عوض کرده، سرعت چاپ آن را تغییر داده و کیفیتش را در بالا‌ترین حد ممکن قرار داده‌اید، با کند شدن پرینتر کانن روبرو خواهید شد.

بنابراین دوباره به سراغ تنظیمات پرینتر رفته و آن‌ها را در حالت پیشفرض قرار داده و کیفیت چاپ را پایین بیاورید. می‌توانید برای صرفه جویی در مصرف کارتریج، دستگاه را در حالت اقتصادی نیز قرار بدهید.

error پرینترهای canon
پر شدن حافظه دستگاه می‌نواند ریشه مشکل پرینترهای کانن باشد

مشکل سفید پرینت گرفتن canon و چاپ کمرنگ

بسیاری از کاربران پرینتر هنگام مواجه با چالش‌هایی مانند، سفید پرینت گرفتن canon و یا حتی چاپ کمرنگ به کارتریج دستگاه شک می‌کنند. چاپ کمرنگ پرینتر، به طور معمول همزمان با تعویض و یا شارژ کارتریج خواهد بود. ممکن است کارتریج انتخابی شما، از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و یا میزان تونر و پودر درون کارتریج بسیار کم است.

اگر با مشکل سفید پرینت گرفتن canon مواجه شده‌اید، دوباره باید به سراغ کارتریج بروید. گاهی اوقات پرینتر کانن، توانایی محاسبه میزان باقی مانده تونر درون دستگاه را ندارد. این مشکل هنگام تعویض و یا شارژ کارتریج اتفاق می‌افتد. بنابراین دستگاه به حساب اینکه کارتریجی در خود ندارد، عمل پرینت را انجام نخواهد داد.

البته مشکل سفید پرینت گرفتن canon محدود به کارتریج نبوده و بلکه به هد پرینتر نیز مرتبط می‌شود. کارتریج‌های خشک شده روی سوزن‌های نازل، باعث گرفتگی هد پرینتر خواهند شد. این گرفتگی باعث افتادن خطوط سفید افقی روی سند چاپی و یا حتی باعث سفید گرفتن برگه خواهد شد. شما می‌توانید برای رفع این مشکل، تمیز کردن هد پرینتر به صورت خودکار و دستی را امتحان کنید.

پیشنهاد مطالعه

error پرینترهای canon، هشدار بدون کاغذ

سندی را برای چاپ به پرینتر ارسال کرده‌اید، اما ناگهان خطای No Paper روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود که به شما می‌گوید هیچگونه کاغذی درون دستگاه وجود دارد. در چنین شرایطی چه باید کرد؟

هنگامی که با خطای بدون کاغذ روبرو می‌شوید، باید ابتدا به سراغ سینی چاپگر رفته و آن را بررسی کنید. سینی را با دقت از نظر بگذرانید، اگر شی خارجی مانند گیره کاغذ و یا منگنه درون سینی می‌بینید آن را بردارید. اگر شی کوچکی نمی‌بینید، چاپگر را خاموش کرده و از برق بکشید.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که، کاغذ به درستی وارد دستگاه نشده است. در انتخاب مواد مصرفی پرینتر دقت کرده و کاغذی با ضخامت و اندازه مناسب انتخاب کنید. آن‌ها را مرتب کرده و تراز یکدیگر قرار دهید، کاغذ‌های خیس و مرطوب و کوچک تر از حد معمول را جدا کنید. حالا می‌توانید به راحتی پرینت گرفتن را شروع کنید.

کد خطاهای چاپگر کانن
اگر با هشدار بدون کاغذ مواجه شده‌اید باید برای عیب یابی پرینترهای کانن، سینی کاغذ را بررسی کنید

چاپ کامل نشده است

فایل را برای چاپ به پرینتر ارسال کرده‌اید، بعد از گذشت مدتی متوجه شده‌اید که چاپ کامل نشده و پرینت نصفه مانده است. این یک مسئله غیر عادی، در جریان کار پرینتر نیست. اگر دستگاه در حال چاپ عکس و یا پرونده‌های سنگین گرافیکی باشد، مدتی زمان برای پردازش این حجم از اطلاعات می‌خواهد.

اگر دستگاه شما برای یک دوره طولانی در روز، مشغول چاپ اسناد و عکس بوده ممکن است گاهی اوقات در جریان چاپ، مکث کرده و متوقف شود. بنابراین برای جلوگیری از چنین اتفاقی، باید بگذارید دستگاه برای در حدود پانزده دقیقه استراحت کند.

کد خطاهای چاپگر کانن

بسیاری از مشکلات سخت افزاری، پیام‌های خطا را به همراه می‌آورند. با این وجود، دسترسی به چنین اطلاعاتی ممکن است وابسته به بروز بودن درایور پرینتر و نرم افزار عامل در حال استفاده باشد.
در برخی پرینترهای کانن مثل مدل های PIXMA MX780 و SELPHY CP800، شما می‌توانید پیام های خطا را بدون کمک کامپیوتری که به پرینتر متصل است بخوانید. برای این دستگاه‌ها، به کاربران توصیه می‌شود تا منوهای روی LCD را دنبال کرده تا کدهای خطا و هشدارهای وضعیت را از بین ببرند.
در برخی موارد، خطاهای جدی باعث تولید نوعی کد عیب یابی یا پیغام خطا می‌شوند. صرف نظر از این که آیا چاپگر شما دارای یک نمایشگر با پیش نمایش کامل است یا نه، معمولا بهترین ایده خواندن اطلاعات ارائه شده توسط پرینتر بر روی نمایشگر دستگاه است.
در ادامه این مقاله قصد داریم، به معرفی معنای برخی از کد‌های پرینتر کانن بپردازیم.

کدخطای E13 و E16: این ارور به معنای رو به اتمام بودن و یا خالی بودن کارتریج است.

کدخطای  U162و  U163: این کد به معنای خالی بودن کارتریج می‌باشد. اگر بعد از قرار دادن کارتریج‌های جدید، دوباره دستگاه این پیام را به شما نشان داد می‌توانید با دستورالعملی که گفته خواهد شد این ارور را رفع کنید. دکمه RESUME/RESET/STOP را پیدا کرده و آن را به مدت ده ثانیه بفشارید. این پروسه سبب می‌شود چاپگر پیغام خالی بودن کارتریج را رد کرده و به کار خود ادامه دهد.

1686 و 1688: این کد به شما اخطار می‌دهد که، کارتریج‌های جوهر خالی شده‌اند و باید آن‌ها را با کارتریج‌های جدید تعویض کنید.

کد خطای E04: نصب کارتریج، درون پرینتر به اشتباه انجام شده است.

کد خطای E05: این کد باعث می‌شود چراغ نارنجی روی دستگاه شما، در حدود پنج بار روشن و خاموش شود. کد E05 به معنای نصب نادرست هد پرینتر است.

کد خطای E14 و  E15: با ظاهر شدن این کد، چراغ نارنجی روی دستگاه شما 14 بار چشمک خواهد زد. این کد به شما اخطار می‌دهد که کارتریج نصب شده با پرینتر سازگار نبوده و توسط چاپگر پشتیبانی نمی‌شود.

کد 1487و 1486:  این کد به نصب اشتباه کارتریج اشاره دارد.

رفع ارور 5b00 کانن
با دانستن معانی کد خطاهای چاپگر کانن، به راحتی می‌توانید دستگاه را بدون نیاز به تعمیرکار عیب یابی کنید

کد E07: به معنای نصب اشتباه کیت کارتریج رنگی است. پرینتر کانن اغلب اوقات این کد را تنها، در صورت استفاده از کارتریج‌های اصل خود نشان خواهد داد. کد U075 نیز به همین معنی است.کد خطای B200: این کد به یک خطای سخت افزاری در قسمت هد پرینتر اشاره دارد.

رفع ارور b500 کانن: از کد‌های بسیار رایج پرینتر کانن بوده و به مشکلاتی در رابطه با استفاده نادرست از کارتریج اشاره دارد و با ظاهر شدن این کد کاربر دیگر نمی‌تواند از پرینتر استفاده کند.

ارور E100 کانن: این ارور که اغلب در پرینتر‌های چندکاره کانن دیده می‌شود، به مشکلات سخت افزاری دستگاه اشاره دارد. البته ممکن است حتی بعد از تهیه و یا عیب یابی قطعه نیز، با این ارور روبرو شوید.

در این قسمت از مقاله برخی از کد‌های خطای بسیار رایج پرینتر کانن را همراه با معانی آن‌ها آوردیم. با دانستن معانی این کد‌ها می‌توانید در زمان عیب یابی و تعمیر پرینتر، مشکل دستگاه را به راحتی حل و یا حتی تشخیص دهید. برای سرویس و تعمیر پرینتر می‌توانید، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست شما، تیم پشتیبان بعد از انجام هماهنگی لازم تعمیرکار را در زمان دلخواه شما به مکان موردنظر شما می‌فرستد.

مشکل پرینترهای کانن، ایرادات فیزیکی

برخی عیب ها کاملا واضح و مشخص هستند، مثل وقتی که نمایشگر پرینتر شما شکسته باشد. دیگر مشکلات، قبل از اینکه به طور کامل مشخص شوند، به بازرسی دقیق نیاز دارند. همیشه بازرسی را از بیرون چاپگر شروع کنید. دستگاه‌های دسته دوم ممکن است از آسیب‌هایی مثل ترک و شکستگی، تو رفتگی و یا آسیب‌های دیگری که ناشی از سقوط دستگاه یا اتفاقات این چنینی ناشی می‌شوند، رنج ببرند.
البته اکثر مشکلات سطحی باعث از کار افتادن دستگاه شما نمی‌شوند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند موجب خرابی پرینتر کانن شما شوند. مثلا پرینتری که قاب و پایه غلطک آن شکسته باشد، احتمالا نمی‌تواند اسناد پشت سرهم را به درستی چاپ کند.
پنل دسترسی چاپگر را باز کنید تا بتوانید هد پرینتر را بررسی کنید. تقریبا تمام پرینترهای تجاری دارای یک مکانیزم هد پرینت متحرک که از سمت چپ به سمت راست بر روی ریل‌های فلزی صاف سر می‌خورند، هستند. این گایدهای استوانه‌ای را برای یافتن عیب‌هایی مثل وجود انحرافات جدی بر روی آن‌ها و یا وجود خورده کاغذ در بین آن‌ها بررسی کنید.
همچنین نگاهی به کمربند رانش گر (درایو) دندانه ای شکلی که هد پرینت را بر روی ریل ها می‌کشد بیندازید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. دندانه‌ها باید به طور منظم و بدون شکستگی باشند. هرگونه مشکل در دندانه‌ها باعث می‌شود تا هد نتواند به نرمی حرکت کند.

سخت افزار شکسته و خراب را خارج کنید

برای رفع مشکل خرابی پرینتر کانن، پس از بررسی دقیق و یافتن قطعه‌ی آسیب دیده باید آن را خارج کرده و با قطعه‌ی سالم تعویض کنید. در اغلب موارد، این کار با شل کردن زبانه‌ها با یک پیچ گوشتی ممکن است، هرچند که در بعضی پرینترهای کانن، پیچ‌های ستاره‌ای شکلی وجود دارند که باید آنها را با پیچ گوشتی مخصوص به خود باز کنید. دقت کنید که هیچ قطعه‌ای را به زور از جای خود خارج نکنید تا به قطعات مجاور آن آسیب نرسانید، زیرا اگر تمامی زبانه‌ها را باز کرده باشید، قطعات باید به راحتی از جای خود خارج شوند. پس اگر قطعه‌ای به راحتی خارج نمی‌شود، حتما شل کردن یک زبانه یا باز کردن یک پیچ را فراموش کرده‌اید.

تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر پرینتر

 جایگزین کردن قطعات

دقت کنید که قطعه‌ی جایگزین را دقیقا بر اساس مدل پرینتر کانن خود تهیه کنید. قطعات جدید را به همان شکلی که که قطعه‌ی آسیب دیده را خارج کردید، در جای خود قرار دهید، یعنی بدون هیچ گونه زور و فشار اضافی. در ضمن در مورد قطعات الکترونیکی، به قطب های مثبت و منفی آن ها توجه کنید.

3.4/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫77 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید پرینتر منcanon مدل :i-sensys
  LBP6030Bهست

  چراغ قرمزش روشن مبمونه و چشمک هم نمیزنه هرکاریم میکنم درایوش وصل نمیشه یی دیشو گم کردم از گوگل دانلود کردم ولی نمیشه کلا موقع نصب گزینهusb کم رنگ هست و نمیشه انتخابش کنم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 2. سلام من پرینتر ts3440دارم .جوهرش تموم شده بود با سرنگ انسولین پرشون کردم کپی با کیفیت خوب میگیره هم رنگی هم سیاه سفید ولی برای گرفتن پرینت با روشن شدن دائم و بدون چشمک چراغ خطر نارنجی بعدش میره روی ارور E1 .قبلشم چراغهای نارنجی bوcروشن بودن بدون چشمک .بعد اونا خاموش میشن میخوام پرینت بگیرم چراغ خطرش روشن میشه با خطای E1.لطفا کمک کنین بدونم مشکلش چطه .سپاس

 3. سلام من پرینتر ts3440دارم .جوهرش تموم شده بود با سرنگ انسولین پرشون کردم کپی با کیفیت خوب میگیره هم رنگی هم سیاه سفید ولی برای گرفتن پرینت با روشن شدن دائم و بدون چشمک چراغ خطر نارنجی بعدش میره روی ارور E1 .قبلشم چراغهای نارنجی bوcروشن بودن بدون چشمک .بعد اونا خاموش میشن میخوام پرینت بگیرم چراغ خطرش روشن میشه با خطای E1.لطفا کمک کنین بدونم مشکلش چیه .سپاس

 4. سلام پرینتر من کانن مدل AX6840 است و کاغذ داخلش گیر کرد زمان پرینت گرفتن و پاره شد. پرینتر را خاموش کردم و کاغذ را بیرون کشیدم. از آن موقع چراغ چشمک زن پرینتر روشن شده و نمی توانم پرینت بگیرم.

  1. با سلام
   زهرا عزیز، این مشکل اغلب به دلیل گیر کردن خورده های کاغذ داخل دستگاه پرینتر به وجود می آید. برای رفع مشکل باید درب دستگاه را باز کنید و خورده کاغذها را از داخل دستگاه بیرون بیاورید.

 5. سلام پرینتر کانن MF4750 دارم که درایور اورجینال شو ندارم و از سایت all driver براش درایوری گرفتم که نصب میشود ولی زبان آلمانی هست و همچنین روی فایل های پی دی اف صفحه سفید میداد و باید چندین بار پرینت میزدم تا پرینت رو بگیره الان دیگه پرینت نمیزنه و صرفا صفحه سفید میده بیرون هیچ کد اروری هم نمیده ، تونر هم دارد لطفا راهنمایی کنید

  1. باسلام
   علیرضای عزیز،مشکل سفید پرینت گرفتن canon محدود به کارتریج نبوده و بلکه به هد پرینتر نیز مرتبط می‌شود. کارتریج‌های خشک شده روی سوزن‌های نازل، باعث گرفتگی هد پرینتر خواهند شد. این گرفتگی باعث افتادن خطوط سفید افقی روی سند چاپی و یا حتی باعث سفید گرفتن برگه خواهد شد. شما می‌توانید برای رفع این مشکل، تمیز کردن هد پرینتر به صورت خودکار و دستی را امتحان کنید.

   1. سلام چاپگر کنون cp1200 دارم ریبون خور
    موقع چاپ عکس میرنه کاست خالیه، بااینکه کاغذش درسته و ریبون هم موجود داره، مشکل میفرمایین ازچیه؟

 6. سلام. پرینتر کنون lbp6670 دارم و اشتباه کلید راستش رو قفل کردم و وقتی میزنم key locked میده و نمیتونم وارد اون قسمت از تنظیماتش بشم چطور میتونم بازش کنم؟ ممنون

 7. دستگاه من فقط میگه جوهر را چک کنید با اینکه دو روزه جوهرش رو عوض کردم چیکار کنم؟؟؟

 8. سلام و وقت بخیر.پرینتر کنان ما بعد از چندبرگ چاپ ارور میده و با خاموش و روشن کردن ادامه پرینت را میگیره.مشکل از چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا