به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

خرابی پرینتر کانن Canon

امروزه پرینترها به یکی از اساسی ترین لوازم در اداره‌ها، دفاتر و شرکت‌های مختلف تبدیل شده‌اند، به طوری که وجود حداقل یکی از آن‌ها در تمامی ارگان‌ها و حتی منازل شخصی مردم ضروری است.

معمولا وقتی یک پرینتر می‌خریم، انتظار داریم تا آن پرینتر بتواند برای سال‌ها بدون مشکل برای ما هزاران ورقه را چاپ کند، اما متاسفانه در عمل معمولا این چنین نیست و پرینترها همیشه ما را به دردسر می‌اندازند! پرینترهای کانن canon یکی از بهترین مارک‌های موجود در بازار هستند که به طور گسترده‌ای در کشور ما کاربرد دارند. پرینترهای کانن به دلیل طول عمر و کیفیت بالای خود شناخته می‌شوند، اما استفاده‌ی طولانی مدت از آن‌ها باعث می‌شود تا با خرابی پرینتر کانن مواجه شوید. انواع ارورها و خرابی‌ها در بین مدل‍‌های مختلف پرینترهای کانن متفاوت هستند، اما برای بسیاری از این مشکل‌ها می‌توان راه حل‌های کلی ارائه کرد.

راه حل مشکل خرابی پرینتر کانن

خرابی پرینتر کانن Canon

اکنون ما در این مطلب قصد داریم تا چند پروسه‌ی کلی پیرامون رفع خرابی پرینتر کانن را بررسی کنیم.

فهم نوع خرابی پرینتر کانن Canon

پرینترهای نوین کانن به دو دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شوند: دستگاه‌های مخصوص اداره‌ها و دستگاه‌های خانگی. رنج عظیم پرینترهای کانن در هر دو دسته بدین معنی است که اولین قدم در حل مشکل خرابی پرینتر کانن یا اصلاح یک خطای نرم افزاری مزاحم، تشخیص نوع عیب آن است.

اتصالات را بررسی کنید!

در قدم اول، شما باید از صحیح بودن اتصالات پرینتر کانن خود مطمئن شوید. برق دستگاه باید با کابلی سالم از پریز برقی مطمئن تامین شود. اتصال بین کامپیوتر و پرینتر هم باید با کابل مخصوص مدل پرینتر شما برقرار شود. همچنین بررسی کنید که کابل اتصال از پرینتر به پورت صحیح از کامپیوتر وصل باشد.

 

تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر پرینتر

 

کاغذ مناسب در پرینتر خود قرار دهید!

استفاده از کاغذهای بی‌کیفیت باعث پایین آمدن کیفیت چاپ می‌شود. دقت کنید کاغذهایی که در درون منبع کاغذ قرار می‌دهید کاملا صاف و بدون هیچ گونه تاخوردگی باشند. در ضمن هیچگونه شی اضافی مثل خرده کاغذ نباید وارد پرینتر شود. بعضی اوقات، خرابی پرینتر کانن و از کار افتادن آن به دلیل چسبیدن کاغذ به فید رولرهای درون آن است. در این موارد، ابتدا کاغذها را از درون منبع کاغذ خالی کنید، سپس کاور پرینتر را برداشته و به وسیله هوای فشرده شده درون آن را تمیز کنید.

کارتریج‌ها را بررسی کنید!

سطح جوهر درون کارتریج‌های پرینتر کانن خود را چک کنید. شما می‌توانید این کار را از طریق کنترل پنل نرم افزار پرینتر کانن خود انجام دهید. اگر موفق به یافتن این کنترل پنل نمی‌شوید، فقط کافی است تا در محیط سیستم عامل رایانه‌ی خود ‘printer drive’ را سرچ کنید. در صورت تعویض کارتریج، دقت کنید که حتما کارتریج‌های اصل یا طرح درجه اول مخصوص پرینتر خود را تهیه کنید تا علاوه بر حفظ کیفیت پرینتر خود، احتمال آسیب رساندن به آن را به حداقل برسانید.

همچنین در صورتی که نیاز به خرید کارتریج دارید، می‌توانید کارتریج مناسب برای پرینتر خود را از طریق فروشگاه آنلاین پرینت فید سفارش دهید.

سفارش آنلاین کارتریج جوهری کانن      سفارش آنلاین کارتریج لیزری کانن

 

پیام‌های مربوط به خطاهای نرم افزاری را بخوانید!

بسیاری از مشکلات سخت افزاری، پیام‌های خطا را به همراه می‌آورند. با این وجود، دسترسی به چنین اطلاعاتی ممکن است وابسته به بروز بودن درایور پرینتر و نرم افزار عامل در حال استفاده باشد.

در برخی پرینترهای کانن مثل مدل های PIXMA MX780 و SELPHY CP800، شما می‌توانید پیام های خطا را بدون کمک کامپیوتری که به پرینتر متصل است بخوانید. برای این دستگاه‌ها، به کاربران توصیه می‌شود تا منوهای روی LCD را دنبال کرده تا کدهای خطا و هشدارهای وضعیت را از بین ببرند.

در برخی موارد، خطاهای جدی باعث تولید نوعی کد عیب یابی یا پیغام خطا می‌شوند. صرف نظر از این که آیا چاپگر شما دارای یک نمایشگر با پیش نمایش کامل است یا نه، معمولا بهترین ایده خواندن اطلاعات ارائه شده توسط پرینتر بر روی نمایشگر دستگاه است. انواع کدها و نحوه‌ی رفع آن‌ها برای حل مشکل خرابی پرینتر کانن خود را می‌توانید در لینک زیر مشاهده کنید.

Canon Printer Error Codes

چک کردن مشکلات فیزیکی پرینتر کانن Canon

برخی عیب ها کاملا واضح و مشخص هستند، مثل وقتی که نمایشگر پرینتر شما شکسته باشد. دیگر مشکلات، قبل از اینکه به طور کامل مشخص شوند، به بازرسی دقیق نیاز دارند. همیشه بازرسی را از بیرون چاپگر شروع کنید. دستگاه‌های دسته دوم ممکن است از آسیب‌هایی مثل ترک و شکستگی، تو رفتگی و یا آسیب‌های دیگری که ناشی از سقوط دستگاه یا اتفاقات این چنینی ناشی می‌شوند، رنج ببرند.

البته اکثر مشکلات سطحی باعث از کار افتادن دستگاه شما نمی‌شوند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند موجب خرابی پرینتر کانن شما شوند. مثلا پرینتری که قاب و پایه غلطک آن شکسته باشد، احتمالا نمی‌تواند اسناد پشت سرهم را به درستی چاپ کند.

پنل دسترسی چاپگر را باز کنید تا بتوانید هد پرینتر را بررسی کنید. تقریبا تمام پرینترهای تجاری دارای یک مکانیزم هد پرینت متحرک که از سمت چپ به سمت راست بر روی ریل‌های فلزی صاف سر می‌خورند، هستند. این گایدهای استوانه‌ای را برای یافتن عیب‌هایی مثل وجود انحرافات جدی بر روی آن‌ها و یا وجود خورده کاغذ در بین آن‌ها بررسی کنید.

همچنین نگاهی به کمربند رانش گر (درایو) دندانه ای شکلی که هد پرینت را بر روی ریل ها می‌کشد بیندازید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. دندانه‌ها باید به طور منظم و بدون شکستگی باشند. هرگونه مشکل در دندانه‌ها باعث می‌شود تا هد نتواند به نرمی حرکت کند.

سخت افزار شکسته و خراب را خارج کنید

برای رفع مشکل خرابی پرینتر کانن، پس از بررسی دقیق و یافتن قطعه‌ی آسیب دیده باید آن را خارج کرده و با قطعه‌ی سالم تعویض کنید. در اغلب موارد، این کار با شل کردن زبانه‌ها با یک پیچ گوشتی ممکن است، هرچند که در بعضی پرینترهای کانن، پیچ‌های ستاره‌ای شکلی وجود دارند که باید آنها را با پیچ گوشتی مخصوص به خود باز کنید. دقت کنید که هیچ قطعه‌ای را به زور از جای خود خارج نکنید تا به قطعات مجاور آن آسیب نرسانید، زیرا اگر تمامی زبانه‌ها را باز کرده باشید، قطعات باید به راحتی از جای خود خارج شوند. پس اگر قطعه‌ای به راحتی خارج نمی‌شود، حتما شل کردن یک زبانه یا باز کردن یک پیچ را فراموش کرده‌اید.

 جایگزین کردن قطعات

دقت کنید که قطعه‌ی جایگزین را دقیقا بر اساس مدل پرینتر کانن خود تهیه کنید. قطعات جدید را به همان شکلی که که قطعه‌ی آسیب دیده را خارج کردید، در جای خود قرار دهید، یعنی بدون هیچ گونه زور و فشار اضافی. در ضمن در مورد قطعات الکترونیکی، به قطب های مثبت و منفی آن ها توجه کنید.

 سفارش تعمیر پرینتر کانن در محل

در صورتی که پرینتر شما، با هر مارکی دچار مشکل شده و نیاز به تعمیرات تخصصی دارد، از طریق سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل ( آچارباز ) سفارش خود را ثبت کنید تا سرویسکار مربوطه در کمترین زمان در محل شما حاضر شده و دستگاه شما را تعمیر نماید.


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.