×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

راهنمای رفع مشکلات سینمای خانگی

مشکلات سینمای خانگی

زمانی که یک سیستم سینمای خانگی تهیه می‌کنید، با تصور این که با اتصال چند سیم و کابل می‌توانید این دستگاه را راه اندازی کنید شروع به باز کردن تمامی قسمت‌ها از کارتن‌های جدید می‌شوید، اما بعد از این که تعداد زیادی کابل را به تعداد زیادتری پورت وصل کردید، متوجه می‌شوید که کار به همان راحتی‌ها که فکر می‌کردید نبوده است.

مشکلات بسیاری وجود دارد که می‌تواند نحوه کارکرد و کیفیت یک سیستم سینمای خانگی را چه ابتدای راه‌اندازی و چه پس از مدتی کارکرد، مختل کرده و یا این که در عملکرد آن اختلال ایجاد کند.

رفع مشکلات سینمای خانگی حتما نیاز به تخصص مهمی ندارند و با دانش بسیاری از قطعات و یا نرم افزارها می‌توان آن را حل کرد.

برای رفع مشکلات سینمای خانگی باید مشکلات مربوط به پخش و کیفیت صدا، قطع شدن تصویر، ناهماهنگی و اختلال در پورت ها و… بسیاری از این اختلالات را ابتدا بررسی و سپس برطرف سازید. گاهی برای رفع مشکلات سینمای خانگی می‌توانید تنها با جابه جا کردن  یک کابل یا فشار دادن یک دکمه به حالت صحیح برگردید. اما بهتر است برای تعمیر سینمای خانگی به یک کارشناس متخصص مراجعه کنید. برای اینکار می‌توانید درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

اختلالات در زمینه صدا

اگر فکر می‌کنید سیستم سینمای خانگی شما صدایی مطلوب ندارد، ابتدا باید در مدلی که انتخاب کرده‌اید تامل داشته باشید. شاید مدل انتخابی شما مناسب فضایی که در آن سینمای خانگی را تعبیه کرده‌اید نیست و بسیار ضعیف‌تر از مدل مناسب آن فضا است.

در غیر این صورت به منوی تنظیمات رفته و از تک تک بلندگوها یک تست بگیرید تا مطمئن شوید که همگی به درستی متصل شده و کار می‌کنند. سیم کشی ضعیف می‌تواند در سیستم بلندگوها تاثیر بگذارد.

یکی دیگر از راه‌های رفع مشکلات سینمای خانگی در زمینه  صدای سیستم سینمای خانگی این است که اتصالات کابل‌ها را بررسی کنید. برخی مواقع استفاده از کابل‌ها و سیم‌های ارزان قیمت که کیفیت خوبی ندارند می‌تواند در ضعف اسپیکرها موثر واقع شوند. علاوه بر کیفیت کابل‌ها دقت کنید که تمامی سیم‌ها را به درستی به درگاه خودش وصل کرده‌اید.

 

قطع صدای بوق ممتد

انتخاب باتری مناسب برای بخش‌هایی از سینمای خانگی که از باتری تغذیه می‌کنند بسیار مهم است. چه باتری کنترل دستی چه باتری‌های داخلی سیستم که شما قادر به دیدن آن نیستید. در صورتی که از باتری مناسبی برای اسپیکرها استفاده نشده باشد ممکن است هنگام استفاده از آنها بوق ممتد شنیده شود. برای رفع مشکل صدای بوق ممتد باید از نمایندگی خرید سیستم سینمای خانگی خود اطمینان کافی داشته باشید.

صدای اسپیکرها را کنترل کنید

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر سیستم سینمای خانگی به وجود آید، ضعیف بودن صدای اسپیکرها است. برای رفع این مشکل باید از قوی بودن آمپلی فایر دستگاه خود مطمئن شوید. در حالی که در بیشتر مواقع ضعف صدا  مربوط به اسپیکرها نیست.

آمپلی فایر در کیفیت صدای اسپیکرها بسیار موثر است. ضعف آمپلی فایر و یا اتصال نادرست آن به سیستم سینمای خانگی می‌تواند این مشکل را ایجاد کند. در صورتی که صدای خوبی از اسپیکرها نمی شنوید برای رفع مشکلات سینمای خانگی در زمینه صدا ابتدا اتصال آمپلی فایر را بررسی کنید. برای این کار می‌توانید از طریق آمپلی فایر استریو بودن صدا را به کمک اسپیکرها کنترل کنید.

بلندگو های جلو کار نمی کنند

اگر برای رفع مشکل قطعی بلندگوهای جلو از اتصالات سیم‌ها مطمئن هستید، بهتر است به سراغ ساب وافر بروید. وارد منوی تنظیمات سیستم سینمای خانگی شوید. در منوی تنظیمات بلندگوها به صورت بزرگ و کوچک نمایان می‌شوند. مطمئن شوید که بلندگوهای جلویی کاملا متصل هستند.

می‌توانید دکمه یا گزینه special EQ را به کار گیرید تا مطمئن شوید که تمامی بلندگوها در حالت اتصال کار می‌کنند. ساب وافرها معمولا صدا را از ورودی گرفته و بعد از کالیبراسیون کردن، آن را به اسپیکرها می‌رسانند. ساب وافر را بر روی ۸۰ Hz تنظیم کنید تا بتوانید بلندگوها را یک به یک امتحان کنید.

اسپیکرها روشن نمی شود

هر بلندگو به طور عادی باید به دو فاز ورودی و خروجی  متصل شود. یعنی هر بلندگو، در پشتش دو سیم وجود دارد. معمولا این سیم‌ها، سفید و قرمز رنگ هستند. در صورتی که ورودی و خروجی را به ساب وافر اشتباه متصل کنید به مشکل بر می‌خورید. برای رفع مشکل سینمای خانگی خود در مورد اسپیکرها باید از ورودی و خروجی رنگ سیم‌ها مطمئن شوید و ورودی و خروجی را درست متصل کنید تا روشن شوند. بنابراین برای رفع این مشکل، اتصالات کابلی بلندگوها را به درستی کنترل کنید.

مشکلات سینمای خانگی

قطع کردن صدای وزوز

گاهی ممکن است یک صدای ” هام ” یا به اصطلاح وزوز از بلندگوها به گوش برسد. یکی از راه‌های رفع مشکلات سینمای خانگی، قطع کردن این صدا است. برای این کار باید کابلی که سبب ایجاد این صدا شده را پیدا کنید.

گیرنده‌های صوتی خود را پیدا کنید. به طور معمول سیگنال ‌های گیرنده شما می‌توانند منجر به شنیده شدن همچنین صدایی شوند. می‌توانید تمامی کابل‌ها گیرنده را بکشید و یک به یک به ساب وافر متصل کنید تا گیرنده مشکل دار را پیدا کنید.

در صورتی که منبع تلویزیون شما نیز کابلی باشد، ممکن است این اختلال را ایجاد کند. برای رفع مشکل این حالت نیاز به یک ترانسفورماتور جداگانه خواهید داشت. علاوه بر همه این موارد برای رفع مشکل صدای وزوز حتما از یک کابل آنتن هوایی برای تلویزیون خود استفاده کنید که بهتر است از نوع کابل کواکسیال ۷۵ اهمی باشد. بیشتر دستگاه‌های سینمای خانگی از این مشکل برخوردار هستند. در مورد این صدای آزار دهنده ورودی‌ها و خروجی‌ها را به دقت کنترل کنید.

ساب وافر عمل نمی کند

به طور معمول بهترین مکان برای قرار دادن ساب وافر در گوشه اتاق و دور از دیوار ها است. از بهترین راه‌های رفع مشکلات سینمای خانگی در مورد ساب وافر این است که این وسیله را در نزدیکی و یا  یا رو به روی بلندگو ها قرار ندهید، چراکه در این صورت صدای صوت بلندی می‌شنوید و یا این که ساب وافر به کلی کار نخواهد کرد.  جهت رفع مشکلات سینمای خانگی مربوط به قطعی ساب وافر می‌توانید دستگاه خود را روشن کنید ساب وافر را روی زمین جا به جا کنید تا ببینید در کدام نقطه بهتر عمل می‌کند.

پیشنهاد مطالعه

اندازه تصویر درست و واقعی نیست

در صورتی که تصویر از نمایشگر شما به صورت غیر عادی پخش می‌شود این مشکل از نمایشگر و یا تلویزیون شما نیست بلکه مشکل از محل قرارگیری نمایشگر است. ابعاد اتاقی که نمایشگر را در آن قرار می‌دهید به درستی بررسی کنید. فاصله نمایشگر تا تلویزیون باید یک سوم اندازه صفحه نمایش باشد.

در صورتی که این فاصله درست نباشد تصویر یا بسیار کشیده و بزرگ و یا ریز و کوچک تر از حد عادی دیده می‌شود. فراموش نکنید که تصویر در نمایشگرها و تلویزیون‌های فلت نیز باید درست از رو به رو مشاهده شود.

در صورتی که از کناره‌ها به این صفحه نمایش‌ها نگاه کنید تصویر مناسبی دیده نخواهید دید. علاوه بر این منبع ضبط فیلم نیز بسیار حائز اهمیت است پخش کننده‌های Blu-ray در صورتی که تنظیم نباشند ممکن است فیلم را به درستی نمایش ندهند. به عنوان مثال پخش در حالت‌های سه بعدی نیاز به عینک های مخصوص دارد که بدون آن ها تصویر تار و مبهم دیده می‌شود.

 

تعمیر سینمای خانگی در محل با آچارباز
خدمت نصب، راه اندازی و تعمیر سینمای خانگی و ساندبار و dvd player آچارباز شامل راه اندازی، عیب یابی و رفع ایراد تمامی برند‌ها می‌شود. پخش نکردن فایل سی دی، خاموش شدن سینمای خانگی در حین کار یا بهم ریختن اطلاعات در صفحه نمایش از جمله مشکلاتی هستند که با ثبت سفارش در اپلیکیشن آچارباز می‌توانید آنها را جهت بررسی و رفع ایراد به تعمیرکار سیار آچارباز بسپارید.
درخواست تعمیر سینمای خانگی

 

تصویر بر روی تلویزیون دیده نمی شود

در صورتی که CD یا DVD در دستگاه قرار دادید و فقط صدا را داشتید و هیچ تصویری مشاهده نشد، باید ابتدا فیش‌ها و پورت‌های پشت دستگاه را به درستی کنترل کنید. پورت های OUT VIDEO  در پشت دستگاه پلیر باید به پورت IN VIDEO در پشت تلویزیون متصل شده باشد. علاوه بر این برای رفع مشکل تصویر تلویزیون می‌توانید رزولوشین را در تنظیمات بررسی کنید و با دکمه RES آن را از نو راه اندازی کنید.

هماهنگ نبودن صدا و تصویر هنگام پخش

اگر از ضبط فیلم خود مطمئن هستید، در پنل SETUP گزینه HD AV SYNC را بر روی عدد صفر قرار دهید تا این مشکل بر طرف شود.

بلوتوث سینمای خانگی فعال نمی شود

بلوتوث گوشی موبایل و همچنین سینمای خانگی را روشن کنید. در تنظیمات سینمای خانگی چند ثانیه بر روی ID بلوتوث فشار دهید اتصالات پشت فرستنده بلوتوث که معمولا در صفحه پشتی گیرنده قرار دارد را روشن کنید تا گیرنده را پیدا کند. در صورتی که روشن شود چراغ آبی رنگ آن نیز روشن می‌شود.

شبکه Wi-Fi به شبکه سینمای خانگی وصل نمی شود

در صورتی که در منزل از وای فای استفاده می‌کنید و می‌خواهید این امکان را به تلویزیون و یا سینمای خانگی خود بدهید، باید در تنظیمات رمز و نام شناسایی آن را وارد کنید و به شبکه اینترنت متصل شوید. ولی اگر این عمل با اختلال مواجه شد، ممکن است علت از دستگاه‌های بی سیم دیگر باشد.

دستگاه‌هایی مانند ماکرویو و یا چراغ‌های فلورسنت که در نزدیکی سینمای خانگی قرار گرفته باشند، می‌توانند این اتصال اینترنتی  را غیر فعال کنند. مودم بی سیم خود را کنترل کنید که مانع بزرگی مانند دیوار بین آن  تلویزیونتان نباشد. در صورتی که موفق به برقراری ارتباط بین تلویزیون و مودمتان نشدید از کابل های LAN نیز می‌توانید استفاده کنید. علاوه بر تمام این ها در صورتی که یک دستگاه در منزل از طریق فیلترشکن به اینترنت متصل شده باشد سبب ایجاد اختلال اتصال سینمای خانگی به نت خواهد شد.

مشکلات سینمای خانگی

کنترل از راه دور سینمای خانگی کار نمی کند

یکی از رایج‌ترین مشکلات در این سیستم‌ها قطعی دستگاه کنترل از راه دور است. برای رفع مشکلات سینمای خانگی در مورد بخش کنترل از راه دور باید دستگاه کنترل سینمای خانگی را بررسی کنید که از باتری‌های قوی و سالمی برخوردار باشد. جهت مثبت و منفی باتری را درست در جای خود قرار داده باشید و این که جلوی چشمی نور قرمز دستگاه سینمای خانگی مانع بزرگی وجود نداشته باشد که مانع رسیدن فرکانس‌ها از کنترل به تلویزیون یا پلیر شده باشد.

در موارد بسیار معدودی برخی از نورهای فلورسنت می‌توانند در عملکرد کنترل‌های از راه دور تاثیرگذار باشد. برای اطمینان و رفع این مشکل می‌توانید این نورها را خاموش کنید تا مطمئن شوید که دستگاه کنترل از راه دور به درستی کار می‌کند.

عینک های سه بعدی درست عمل نمی کنند

در صورتی که سیستم سینمای خانگی شما از حالت‌های سه بعدی نمایش فیلم پشتیبانی می‌کند، می‌توانید فیلم‌هایی که با این کیفیت ضبط شده‌اند را به صورت سه بعدی تماشا کنید. اگر عینک‌ها را به چشم زدید و مشاهده کردید که هیچ تغییر در تصویر مشاهده نشد، ممکن است فیلم از خاصیت سه بعدی برخوردار نباشد.

در صورتی که عینک‌ها از باتری‌های مخصوص خود تغذیه می‌شوند، از عمر باتری‌ها و کیفیت آن‌ها اطمینان حاصل کنید. به غیر از تمام این موارد برای رفع این مشکل باید حالت پخش فیلم را در تنظیمات به صورت سه بعدی گذاشته باشید. در ضمن برای رفع مشکل سه بعدی باید مطمئن شوید که کابل HDMI از نوع A یا پرسرعت باشد که توانایی انتقال فرمت تصاویر سه بعدی را داشته باشد.

تلویزیون خود به خود خاموش می‌شود

در بسیاری از تلویزیون‌ها تایمر برای خاموشی وجود دارد که این گزینه ممکن است به طور ناخودآگاه فعال شده باشد. این تایمر خواب را می‌توانید در تنظیمات فعال و زمانبندی کنید. گاهی نیز به دلیل تنظیمات محافظ صفحه نمایش بعد از مدتی صفحه نمایش سیاه شده و خاموش می‌شود. جهت رفع مشکل خاموش شدن تلویزیون از غیر فعال بودن تایمر و همچنین محافظ صفحه نمایش مطمئن شوید.

نور صفحه نمایش خود به خود کم و زیاد می‌شود

از آن جایی که بیشتر دستگاه‌های سینمای خانگی با پیشرفت تکنولوژی پیش می‌روند ممکن است برخی از مدل‌های تلویزیون‌ها تنظیمات برای نور LED در روز و شب داشته باشند تا چشم هنگام تماشا دچار خستگی نشود. در صورتی که نور صفحه تلویزیون شما خود به خود کم و زیاد می‌شود باید در منوی تنظیمات روشنایی LED را غیر فعال کنید تا همواره یکنواخت بماند.

 

منابع:
streetdirectory.com
themasterswitch.com
helpguide.sony.net

 

 


نویسنده :

۱۱۵ دیدگاه

 • نیما گفت:

  سلام خسته نباشید سینماخانوادھ ماdmaxاست ھمھ چیزش کار میکند ولی صدایش قطع شدھ است بعصی موقع ھم صداش وصل میشه؟

 • سعید قاسمیان گفت:

  سلام،وقت بخیر.
  دستگاه من چند روزیه به بلوتوث که کانکت میشم،بعد از تقریبا ۲۰-۳۰ ثانیه دستگاه خاموش میشه.
  مدلش: samsung HT-TZ325
  ممنونم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سعید عزیز، لازم است اتصالات و برد دستگاه شما بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر سینما خانگی خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • آرمین گفت:

  سلام من یک دستگاه ساندبار سونی دارم که این دستگاه روشن بو و به یکباره صوای آن قطع شد. اشکال دستگاه از کجاست

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آرمین عزیز، برای رفع مشکل خود، ابتدا کابل‌ها و سپس تنظیمات دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که مشکل با موارد مذکور رفع نشد، لازم است دستگاه شما از نظر سخت افزاری بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر سینمای خانگی خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Daniyal007 گفت:

  سلام من برای دیدن شبکه های تلوزیون سینما خانواده گرفتم اما وقتی اسپیکر و صدای تلویزیون هم زمان در حال اجرا هستن صدا ها نا هماهنگ و صدای اسپیکر با تاخیر نسبت به صدا تلوزیون میاد . چیکار کنم ممنون

  • ندا ایزدی گفت:

   دانیال عزیز

   ۱- ابتدا با فلش یک فیلم اجرا کنید و بررسی کنید همچنان مشکل وجود دارد و یا خیر
   ۲- در صورتی که ایراد تکرار نشد مشکل میتواند به تنظیمات آنتن و یا دستگاه مربوط شود.
   ۳-در تنظیمات صدای اغلب دستگاه ها با استفاده از گزینه تاخیر صدا میتوان صدا و تصویر را با هم هماهنگ کرد.

 • مرتضی‌رحمتی گفت:

  سلام خسته نباشید من سیمای خانوادرو از تلویزیون جدا کردم چطوری میتونم باهاش اهنگ بزارم!

  • ندا ایزدی گفت:

   مرتضی عزیز

   در این زمینه می توانید به صورت تلفنی با پشتیبانان ما تماس بگیرید تا راهنماییتان کنند.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • شهرام شیروانی گفت:

  سلام من سینمای خانکی الجی دارم که الان دو تا از اسپیکراش سوخته و کار نمیکنه میخولستم بدونم تعمیر میشه یا نه لطفا راهنمایی کنید ممنوت

 • Mr.Armin گفت:

  سلام خسته نباشید توروخدا جواب بدین ،مدل سینما خانواده سونی هستش و میخواستم بپرسم چطوری بیس ساب وافر رو کم کنم!؟چون با aux ک اهنگ پلی میکنم خیلی بیس زیادی داره و تو کنترل هم گزینه ای پیدا نمیکنم(دستگاه به تلویزیون وصل نیست فقط با گوشی اهنگ پلی میکنم)
  خیلی ممنون

 • Aida گفت:

  توروخدا جواب بدین من باند خانگی دی مکس دارم وقتی روشن میکنم بوم بوم میزنه و کل باندا با ضربه میزنن مشکل چیه

 • مومن گفت:

  سلام. علت وصل نشدن دستگاه وایرلس سینما خانواده سونی چیه لطفا راهنمایی کنید ممنون

 • خانم سیفی گفت:

  سلام ،سینمای خانگیممون به تلوزیون وصله وصدای تلوزیون رو از باندها میگیریم اما ،یهوو صدا قطع میشه کلا دیگه هیچ صدایی نمیاد تا اینکه از تلوزیون صدا بگیریم ،چند ساعت بعد که دوباره سینما رو روشن میکنیم باز هم صدا داره ولی یهو دوباره قطع میشه دلیلش چی هست؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱ کابل را تعویض نمایید
   ۲- در صورتی که مشکل حل نشد احتمالا بورد اصلی تلویزیون شما دچار اختلال شده که باید بررسی های بیشتری شود.

 • حمزه محمدی گفت:

  سلام.
  من سینما خانگی دارم به مارک microlab.
  یکی از باند ها می خونه ولی یکی هیچ صدایی نداره.
  بلندگو هاش کنار باند هست یعنی به سمت پهلو هست ..
  لطفاً راهنمایی ام کنید…..

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما می توانید از طریق تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا راهنماییتان کنند.

 • محم گفت:

  سلام وقت شما بخیر سینمای خانگی کابل اچی دی رو نمیشناسه رو صفحه سینمای خانگی کلمه s_proction ظاهر میسه سپس خاموش میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

 • hossein گفت:

  باسلام و احترام ،
  سینمای خانگی بلوری سه بعدی LG دارم این دستگاه علاوه بر یک خروجی HDMI ، دو ورودی HDMI نیز دارد.
  در زمان استفاده از این دستگاه به تلویزیون LG (بدون سایر وسایل جانبی ) از آن کاملا راضیم .
  اما وقتیکه یک دستگاه جانبی مثل رسیور یا لپ تاپ از طریق کابل HDMI به سینمای خانگی متصل شود ، تصاویر ارسالی دستگاه جانبی بدون صدا پخش میشوند.
  ضمنا کابل نوری OPTICAL هم وصل شده که به راحتی صدای تلویزیون را روی باندهای سینمای خانگی دارم .
  با این توضیحات لطفا راهنمایی کنید برای داشتن صدای تصاویر رسیور و یا لپ تاپ متصل به سینمای خانگی ،چه تنظیماتی را باید انجام دهم ؟
  با تشکر

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به مشکل شما، نیاز به شماره تلفنی است. بهتر است با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ در تماس باشید.

 • محسن برزمینی گفت:

  سلام. سینمای خانگی الجی دارم. توی حالت عادی وقتی از بلندگو ها تست میگیری همه وصلن و صدا دارن. ولی وقتی به تلویزیون یا گوشی وصل میکنی بلندگوی وسط و بلندگوهای دور صدا ندارند.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   کار سینما خانگی پخش صدای دالبی است، اگر میخواهید تمام باند ها کارکند دستگاه را باید در وضعیت دیگری قرار دهید.

 • علی گفت:

  سلام
  باند خونه کی داریم از یکی اصلی صدا میاد ولی از اون یکی نه داشتم تنظیمات صدا شو دست گاری میگردم قطع شد مارک microlab

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   متاسفانه در این زمینه اطلاعاتی نداریم ولی شما می توانید با ثبت درخواست در سامانه آچارباز از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.

 • زهرا گفت:

  سلام ببخشید ما سینما خانگیمون هایسنسِ رفته رو حالت cd, dvd و اصن خارج نمیشه از اون حالت مثلا بره روی usb حتی جایی ک سی دی رو میزاریمم بیرون نمیاد و انگیلیسی مینویسه Lockedیعنی قفل شده باید چیکارش کنیم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در رابطه با این موضوع بهتر است درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

 • Amir گفت:

  سلام و خسته نباشید
  باند های خانگی ما هیچ مشکلی نداره فقط نمیخونه مشکل از چی هست،هم روشن میشه،هم بلوتوث وصل میشه،هم فلش.
  اما نمیخونه
  مدل:jazz 770

 • یونس گفت:

  سلام من مشکلم در باندای کامپیوتر هست
  وقتی کابل ایوایکس رو به امپیری فایر وصل میکنم بعد میکشم صدای یک طرف از بلنگو ها کم میشه مشکلاز کجاست
  ممنون

 • راحل گفت:

  سلام سینماخانگی بامارک میکرولب تازه خریدم الان متوجه شدم موقع روشن کردن خش خش میکنه نمیدونم مشکلش چیه؟؟؟؟ تلوزیونم مارک ال جی هست امااپتیکال نمیخوره میشه لطفابنده روراهنمایی کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- برای استفاده از کابل اپتیکال، هر دو دستگاه باید امکان لازم را داشته باشند.
   ۲- برای صدای غیر طبیعی سیم ها و تنظیمات را بررسی نمایید.

 • حافظ گفت:

  بلندگو بزرگ خانگی به مارک blsشرکت مکسیدر دارم رو یواس بی وکارت مموری هرچه قدر بخوای کار میکنه ولی تو بلوتوث که وصل میشه بعد یکی دو دقیقه قطع میشه وکلا چراغ صحفه میره و بعد دو سه ساعت فعال میشه مشکلش چیه ممنون

 • سلمان گفت:

  سلام
  من سینمای خانگی microlab دارم مدتی است باند های که سیستم برد روش نصب شده کار نمیکند اما باندهای دیگر مشکلی ندارد ممنون میشم اگه راهنمای بفرمایید.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این زمینه بهتر است با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا دقیق راهنماییتان کنند. برای اینکار می توانید درخواست تعمیر سینمای خانگی خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسا با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

 • mahsa گفت:

  سلام،من باند لومکس دارم ،باند اصللی یعنی اونی که برد داره صداش کمه میشه مشکل چیه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مشکل میتواند تنظیماتی و یا سخت افزاری باشد. اطلاعات هم کافی نیست بهتر اسن به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • اقبال گفت:

  سلام سینما خانگی من فلاش وصل میکنم جند آهنگ میخواند بعد خاموش میشود باتشکر از شما اقبال
  ایراد جیست

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با یک فلش دیگر امتحان نمایید، در صورت رفع نشدن مشکل احتمالا ایراد از بورد اصلی است و نیاز است تلویزیون توسط کارشناس بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • رحیم گفت:

  سلام سینماخانگی سەبعدی ال جی دارم
  پیام please white ـ لطفا منتظربمانید ـ میدهدو کارنمیکند

 • هستی ذوالفقاری گفت:

  باسلام،ما به سینما فلش وصل میکنیم آهنگ پخش میکنه ولی فیلم نه،مشکل چیه؟؟؟باتشکر

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا علت، عدم پشتیبانی از فرمت فایل است.
   فرمت هایی که دستگاه قابلیت پخش آن را دارد را بررسی نمایید

 • مهراد گفت:

  سلام سینما خانگی من یک بوق ممتد می زنه زمان روشن شدن تا سی دی بخون و بعد تمام خروجی های صدا سمت راست خیلی ضعیف شده و یک خش خشی می کنه

 • میثم گفت:

  سلام یه سینمای خانگی پایونیر مدل mcs-838 دارم که یهو روی منو گیر کرده و بالا نمیاد .. البته یه دفعه خودش خودبخود درست شد و کار کرد ولی باز گیر کرد پایونییر یه نمایندگی داره که وقتی بردمش گفت که ما فقط بردشو عوض می کنیم ولی الان نداریم و گمون نکنیم که دیگه بیاریم نمیدونم چیکار کنم .. فکر می کنین امکان تعمیرش هست .. اگه میشه کمکم کنید … ممنون

 • مجید مزرزایی گفت:

  با سلام سیستم باند را زمانی که روشن میکنم با صدای بالا روشن میشود چگونه تنظیم شود تا هنگام روشن شدن صدای کم داشته باشد

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در شرایط عادی باید دستگاه با همان تنظیماتی که خاموش میشود مجدد روشن شود. برای بررسی های بیشتر بهتر است تلوزیون شما بازدید شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • MMG گفت:

  سلام
  تلویزیون سامسونگ F8880 ما با کابل HDMI به سیستم سینما خانگی سامسونگ متصل هست از طریق سینما خانگی خیلی راحت میشه مثلا فیلم پخش کرد و صدا از سینما و تصویر از تلویزیون داشت اما صدای تلویزیون موقع پخش شبکه های تلویزیون از سینما خانگی نمیاد و هرچی صدا رو سویچ میکنیم کار نمیکنه

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- بررسی گردد کابل HDMI شما قابلیت مورد نظر را داشته باشد.
   ۲- در صورت امکان بهتر است از کابل اپتیکال استفاده کنید.

 • کاظم گفت:

  سینما خانوادگی که دارم پس از مدتی پخش اهنگ یک قطع صدای کوتاه داره در حد ۲ ثانیه ولی دوباره وصل میشه میتونید یه راهنمایی کنید منو ممنون

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به نوع مشکل، بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • حسین‌ گفت:

  سلام
  ایا میتونم کاری کنم که صدای استریو از هر چهار اسپیکر سینمای خانگی پخش بشه و اسپیکر های پشت رو هم کنار اسپیکرهای جلو قرار بدم تا حجم صدا دو برابر بشه

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   وابسته به برند و نوع دستگاه گاها قابلیت انقال صدا به هر چهار باند وجود دارد جهت دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید.

 • آرمان محمدی گفت:

  سلام
  موقع استفاده ازسینمای خانگی سونی دستگاه CD رو پس میزنه و اجرا نمیشه
  در ضمن همون چندین ثانیه ای که CD داخل دستگاه میمونه هیچگونه صدای چرخش CD هم شنیده نمیشه

  ممنون میشماگه راهنمائی بفرمائید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا خرابی از بورد اصلی است. اما در این زمینه کارشناسان فنی ما بهتر می توانند راهنماییتان کنند. شما می توانید درخواست تعمیر DVD در محل خود را در آچارباز ثبت کنید.

 • بیژن گفت:

  سلام تلویزیونم فقط خروجی اپتیکال داره و سینما خانگی فقط ورودی ۲فیش قرمز و سفید. من مبدل اپتیکال خریدم و وصل کردم از رادیو و کانال های آنالوگ صدا به سینما خانگی میره و پخش مسشه اما صدای کانال های دیجیتال یا دستگاه هایی مثل گوشی که با وای فای به تلویزیون پخش میشن صداشون از سینما خانگی در نمیاد. توی تنظیمات صدای تلویزیون خذوجی اپتیکال رو زدم ولی جواب نداد. راه حلی هست برای این مشکل؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلاک

   در این زمینه بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در تماس باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • حسن گفت:

  سلام
  من دستگاه سینمای فیلیپس دارم چند سالی هست کار میکنه خیلی ازش راضیم
  فقط مشکلی که پیدا کرده اینه که تازه گیا خیلی دیر روشن میشه مو قل پخش موزیک بین آهنگها ۱۰ الی ۱۵ ثانیه وقفه می ندازه کلا تاخیر داره
  میشه لطفا راهنمای کنید مشکلش از چیه
  ممنون

 • کیا گفت:

  سلام استادگرامی سینماسامسونگ دارم ولی دستگاهش خراب شده حتی نمایندگی هم نتونست درستش کنه لطفا بفرمایید چی جای اون بگیرم یکی از تعمیرکار ها گفت دی وی دی مارشال که پشتش خروجی باند داره میشه

 • کیوان گفت:

  سلام.سیما خانواده سامسونگ مدل tx500 دارم.جدیدا از پشت دستگاه ( فک کنم فنش باشه ) صدای خر خر میده انگار جایی گیر کنه میده.مشکل چیه و چرا اینجور شده ؟ اسپری خشک یا روغنی بزنم درست میشه ؟

 • افشاری گفت:

  ساب ووفر بیسیم جی وی سی با این که چراغ استندبای روشن داره و به محافظ برق نیز متصل بوده متاسفانه به یک باره اتصالش با ساندبار قطع شده.
  در حالیکه تمام قطعات الکترونیکی برد از جمله فیوز موجود تست شده و سالم هستند.
  آیا امکانش هست اتصال سیمی با ساندبار برقرار کرد تا این مورد هر از چندگاهی رخ نده و نیاز به تعمیر پیدا نکنه؟
  لطفا در صورت امکان راهنمایی فرمایید.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در صورتی که خود دستگاه چنین قابلیت را داشته باشد امکان پذیر است، ولی به عنوان اضافه نمودن قابلیت جدید خیر

 • فخرالسادات میرحسینی گفت:

  سلام دستگاه سینما خانگی ال جی دارم دگمه optical زدم رفته روی USB و وقتی input میزنم روی CD نمیره و روی opt, portable, USB میچرخه ممنون راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی وجود دارد. بهتر است تلویزیون شما توسط کارشناس بازدید شود. شما میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • احسان گفت:

  درود در سینمای خانگی مدل سامسونگ بعد از روشن شدن AUXپس از ۳۰ ثانیه این پیام FRNC HK میاد و پس از ۱دقیقه دستگاه خاموش میشه لطفا راهنمایی کنید

 • Farid گفت:

  سلام.
  ما سینمای خانگی سانی گرفتیم هشت سال پیش پنج شش سال خوب کار میکرد الان دوسه ساله یه صدای هام یا وزوز میده مشکل از خود ساب ووفر هس چون وقتی هیچ کابلی بهش وصل نیس فقط به برق وصل میکنی نویز شروع میشه. چن جا هم بردم نشون دادم نتونستن پیدا کنن فک میکنم تو تابستون که نوسان برق زیاده و به محافظ وصل نبود این مشکلو پیدا کرد. ایرادش چی میتونه باشه؟

 • Sahel گفت:

  سلام من وقتی بلوتوث گوشیمو به باند وصل میکنم باند اهنگارو. تیکه تیکه پخش می‌کنه
  یعنی بین کلمات مکث میندازه.
  مشکل از گوشی منه یا باند؟
  گوشیمم تازه گرفتم یه ماهی میشه.
  لطفاً کمک کنین عذاب اوره⁦☹️⁩
  اسم باند هم رکسون هست

 • Benyamin گفت:

  با سلام سینمای خانوادگی ما مدلش سامسونگ هست وقتی روشنش میکنم بعد از چند ثانیه گاهی اوقات چند دقیقه روی صفحش مینویسه protection off و خاموش میشه باید چه کاری کنم؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در اغلب موارد این خطا زمانی نمایش داده می شود که مشکلی در برد اصلی وجود دارد.
   در این موارد حتما دستگاه باید توسط کارشناس بازدید شود. شما میتوانید درخواست تعمیر تلویزیون در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا کارشناس در محل شما مشکل را برطرف کند.

 • امیر گفت:

  سلام، یه سینمایی خانگی ال جی خریدم، برای آهنگ که میزارم صداش خوبه ولی فیلم اصلا پخش نمیکنه نمیدونم مشکلش چیه ، فلش، هارد، هیچکدام فیلم باز نمیکنه

 • زهرا گفت:

  سلام تلویزیون ما سامسونگه سینما خانواده اش هم سامسونگه مدتی هست که وقتی سینما خانواده رو روشن میکنم صدا وتصویر فقط رو ۶شبکه هست شبکه یک تا پنج و شبکه خبر باقی شبکه ها صدا وتصویر ندارند علت چیست؟لطفا پاسخ بدهید با تشکر

 • زهرا گفت:

  سلام تلویزیون ما سامسونگه مدتی است که وقتی سینمای خانگی رو به تلویزیون متصل میکنیم فقط ۶ شبکه تصویر وصدا دارند از شبکه یک تا شبکه پنج و شبکه خبر تصویر وصدا دارند باقی شبکه ها تصویر وصدا ندارند تمام کابلها وسیم ها رو چک کردیم درست نمیشه علت چیست ؟لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   برای پاسخ دقیق تر نیاز است تا به صورت تلفنی با شما صحبت شود. لطفا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید.

 • حسن آقا گفت:

  با تشکر از راهنمای خوبی که نوشته بودی بلندگوی سینمای انگی من یه صدایی شبیه به وز وز میده، تازگیا بیشترم شده…یعنی مشکل از کابل بوده؟ چطوری باید درستش کرد؟ شما میتونی کاری کنی؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد سیم های ارتباطی بین باند و پخش کننده اتصال صحیح نداشته باشند پس از بررسی مجدد اتصال سیم ها در صورت عدم رفع مشکل نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد. شما می توانید درخواست تعمر سینمای خانگی خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • علیرضا گفت:

  معنی کد خطای c 31 00 چیه؟ چند وقتیه که این مشکل رو با سینمای خونگی پیدا کردم. خاموش و روشن هم کردم مشکل حل نشد.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد مشکل در قسمت مکانیزم (موتور ها ، آسانسور و …) باشد. بهتر است سیستم شما توسط کارشناس بازدید شود. در صورتی که در تهران سکونت دارید، می توانید درخواست تعمیر سینمای خانگی خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/av/home-theater-service

 • صدرا گفت:

  سلام…به تازگی باند خانگی خریدم تویترش صدای خش خش داره…علتش از چیه؟

 • پویا گفت:

  با سلام ، سینما خانگی من (دستگاه دی وی دی نداره)در حالت روشن از همه بلندگوها و همچنین ساب صدایی شبیه به اااوووو میده که خیلی رو اعصابه خاموشم که میکنم همین صدار رو میده ولی کمتر , به نظر شما مشکل از کجاست؟؟

 • جواد گفت:

  سینما خانگی کنکورد دارم بعد از خاموش شدن خودش روشن میشه کلید اسلیپ رو روی صفر گذاشتم اما گاهی اوقات درسته ولی باز یکی دوبار که ازش استفاده میکنم بعد خاموش کردنش خودش باز روشن میشه دلیل چیه؟؟

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.