نظافت منزل و ساختمان

راهکار ساده و سریع برای مرتب کردن اتاق خواب دخترانه

مرتب کردن اتاق خواب دخترانه

برای  بیشتر افراد مرتب کردن اتاق خواب یک کابوس بزرگ است. در این مورد فرق زیادی بین دخترها و پسرها وجود ندارد. دخترها معمولاً با سلیقه‌تر هستند، ولی در عوض لوازم ریز و درشت بیشتری دارند و همین موضوع باعث می‌شود مرتب نگه داشتن اتاق خواب برایشان سخت باشد.

تمیز و مرتب نگاه داشتن خانه خودتان را می توانید به شرکت خدمات نظافت منزل بسپارید. اما تک تک اعضای خانواده باید در این کار سهیم باشند، اینطوری می توانید ماهانه اتاق خواب خودتان را تمیز کنید. در این مقاله تلاش کرده ایم راهکارهایی ارائه دهیم تا مشکل مرتب کردن اتاق خواب دخترانه تا حد زیادی حل شود و از زیر بار این کار ساده، شانه خالی نکنید!

البته بعضی از این راهکارها مربوط به زمانی است که می‌خواهید اتاق خواب را دیزاین کنید. چیدمان اتاق خواب دخترانه هم به اندازه مرتب کردن کمد اتاق مهم است. بنابراین نگاهی به همه آنها می‌اندازیم. همراه راهکارهای ما باشید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، دنیایی از رنگ و طرح

چیدمان اتاق خواب دخترانه لذت بخش است اما ساده نیست. نکات ریز و درشت زیادی وجود دارد که همه آنها مهم است و در نظر گرفتن تمامی آنها در کنار یکدیگر، نتیجه کار را دیدنی می‌کند. چند مورد از آنها را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

  • انتخاب کاغذدیواری یا رنگ اتاق خواب

بیاید از نور و رنگ اتاق دخترانه شروع کنیم. اگر به تازگی قصد دارید اتاق خوابتان را دیزاین کنید، شاید هیچ چیز مهم‌تر از رنگ آن نباشد. یک فرمول کلی را در نظر داشته باشید؛ هر چقدر از رنگ‌های ساده، خنثی و ملایم استفاده کنید، اتاقتان بزرگ‌تر به نظر خواهد رسید.

در هنگام انتخاب رنگ اتاق دخترانه، استفاده از رنگ‌های جیغ و غلیظ یا طرح‌های شلوغ برای کاغذ دیواری، خیلی وسوسه‌انگیز است. ولی اتاق را کوچک‌تر و نامرتب‌تر نشان می‌دهد. البته اگر اتاقتان به قدری بزرگ است که دغدغه وسعت آن را نداشته باشید، این نکته مشکل حادی به نظر نخواهد رسید.

رنگ‌های ساده‌ای مثل سفید و کرم، یا اگر می‌خواهید کمی دخترانه‌تر باشد، آبی ملایم یا صورتی کمرنگ پیشنهادهای خوبی هستند. اگر هم می‌خواهید از ترکیبی از رنگ‌ها استفاده کنید، بکوشید رنگ‌های روشن نسبت به رنگ های تیره وسعت بیشتری را اشغال کنند.

  • نورپردازی؛ انتقال حس خوب

نور هم بسیار مهم است. نورِ بیشتر فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد. البته نه آنقدر که اذیت‌کننده باشد. مسلماً بهترین نور، نورِ طبیعی است. اگر اتاق خوابتان پنجره دارد، در طول روز تا جایی که می‌توانید از نور طبیعی استفاده کنید.

مرتب کردن اتاق خواب دخترانه

در مورد لوستر اتاق دخترانه و لامپ‌ها هم هرچقدر نور پخش باشد بهتر است و آرامش بیشتری را القا می‌کند. نور نقطه‌ای، هم چشم را اذیت می‌کند و هم با ایجاد سایه و نیم‌سایه، فضا را از یکنواختی خارج می‌کند.

جنس نور لامپ هم مهم است. بهتر است ترکیبی از لامپ‌های آفتابی و مهتابی را با هم داشته باشید. ولی اگر مجبورید فقط از یک لامپ استفاده کنید، بهتر است رنگ آن آفتابی باشد تا مهتابی.

پیشنهاد مطالعه
  • وسایل اتاق خواب

ست اتاق خواب دخترانه مانند میز توالت دخترانه و کمد دیواری بسیار تعیین‌کننده هستند. سعی کنید این وسایل را طوری انتخاب کنید که خطوط منحنی و خطوط صاف در کنار هم قرار بگیرند. یعنی نه اتاق پر از لوازمی شود که خطوط منحنی دارند و نه همه لوازم را از مدل‌های صاف و بدون انحنا انتخاب کنید. این نکته از همان راهکارهایی است که شاید هرگز به فکرتان نرسیده باشد اما حسابی در مرتب کردن اتاق خواب دخترانه و منظم دیده شدن آن به کمکتان می‌آید.

  • کمد و کتابخانه

کمد دیواری اتاق نوجوان هم می‌تواند در مرتب ماندن آن، نقش خیلی بزرگی ایفا کند. اگر بتوانید کمی در طراحی کمد خلاقیت به خرج بدهید عالی خواهد شد. تعجب نکنید؛ بله، حتی در طراحی کمد دیواری هم می‌شود خلاقیت داشت. می‌توانید آن را به گونه‌ای طراحی کنید که فضاهای جداگانه‌ای برای لوازم متنوع داشته باشد. دخترها از کمد دیواری فقط برای آویزان کردن لباس‌هایشان استفاده نمی‌کنند. اگر کمد دیواری اتاق خواب دخترانه جایی برای کفش‌ها، لباس‌ها، لوازم تزئینی و حتی جایی برای عروسک‌ها داشته باشد، مطمئن باشید که هیچ کدامشان بدون استفاده نخواهند ماند و کمک بزرگی هم به مرتب ماندن اتاق خواهد شد.

تخت خواب دخترانه شیک

اگر معماری خانه اجازه می‌دهد یک کتابخانه توکار ایده‌ای عالی هم برای زیبایی اتاق خواهد بود و هم کلی فضای اضافی برای شما ایجاد می‌کند.

در طراحی کتابخانه این موضوع را هم رعایت کنید؛ درست است که اسمش کتابخانه است، ولی روی آن چیز‌هایی غیر از کتاب هم قرار می‌دهند. طوری طراحیش کنید که بشود رویش لوازم تزئینی، گلدان، قاب عکس یا چیزهایی از این دست را قرار داد.

یک پیشنهاد؛ اگر در حال دیزاین اتاق خواب دخترانه هستید، از چند طاقچه هم استفاده کنید. دخترها عاشق لوازم تزئینی و قاب عکس و پوستر و نقاشی روی دیوار هستند. اگر قرار باشد همه اینها به دیوار کوبیده شوند، هم اتاق خواب زیباییش را از دست می‌دهد و هم چیزی از رنگ یا کاغذ دیواری آن باقی نمی‌ماند. تا میتوانید سرچ کنید و از تعداد زیاد عکس اتاق خواب دخترانه موجود در اینترنت استفاده کنید و ایده بگیرید.

نهایت دقت را در چیدمان اتاق خواب دخترانه به خرج دهید!

در خرید لوازم تا می‌توانید دقت کنید. دکوراسیون اتاق خواب چیزی نیست که بخواهید هر روز تغییرش دهید.اولین مسئله این است که ابعاد لوازمی که می‌خرید با ابعاد اتاق همخوانی داشته باشد و مهمترین بخش، سِت اتاق خوابی است که انتخاب می‌کنید.

 

وسایل اتاق خواب دخترانه

اگر مشکل فضا دارید این چند مورد به دردتان می‌خورد:

  • تخت خواب تاشو یک گزینه فوق‌العاده برای اتاق‌هایی است که فضای بزرگی ندارند. شب روی آن می‌خوابید و صبح از شرش خلاص می‌شوید!
  • میز تحریر هم از آن لوازم بزرگی است که شاید بدتان نیاید وقتی از آن استفاده نمی‌کنید، به نوعی محوش کنید. میز تحریر تاشو همان معجزه‌ای است که به دنبالش هستید.

 

راهکارهای روزانه مرتب کردن اتاق خواب دخترانه

و اما راهکارهای هر روزه‌ای که برای مرتب کردن اتاق خواب دخترانه باید انجام داد:

اگر هر چیزی را همان موقع که استفاده کردید، سر جای خودش قرار دهید، اتاق خواب هیچ‌وقت به مرز انفجار نخواهد رسید! خیلی از ما وقتی وارد خانه می‌شویم مانتو را اول روی تخت می‌اندازیم، بعد که می‌خواهیم روی تخت دراز بکشیم مانتو را روی صندلی می‌گذاریم و بعد از روی صندلی دوباره آن را روی تخت منتقل می‌کنیم. مانتو دوباره از روی تخت روی مبل داخل اتاق نشیمن می‌رود و بعد از اینکه مثل توریست همه جای خانه را سیاحت کرد، بالاخره وارد منزلش، یعنی کمد دیواری می‌شود. اگر همان اول مانتو را درون کمد بگذارید، مجبور نیستید ساعت‌ها با آن درگیر باشید. هفته‌ای یک بار هم وقتی را برای مرتب کردن کمد لباس اختصاص دهید. اگر همیشه لباس‌ها را در جای خودشان گذاشته باشید، مرتب کردن کمد لباس کمتر از ۵ دقیقه وقتتان را خواهد گرفت.

مثال دیگرش تختخواب است. هر چقدر هم که در طول شب غلت خورده باشید و آن را به هم ریخته باشید، مرتب کردنش نهایتاً دو دقیقه وقت شما را خواهد گرفت. ولی همین کار ساده اولین قدم مرتب ماندن اتاق خواب است.

در کنار همه اینها یک نکته به هیچ‌وجه نباید فراموش شود و آن نظافت اتاق خواب است. مرتب‌ترین اتاق خواب هم اگر تمیز نباشد، در شأن شما نیست. نظافت اتاق خواب باید طبق برنامه‌ای منظم انجام شود. اگر خودتان وقتش را ندارید، می‌توانید از شرکت‌هایی که خدمات نظافت منزل را انجام می‌دهند کمک بگیرید.

در این مقاله سعی کردیم راه‌حل‌هایی را به شما معرفی کنیم تا از مرحله دیزاین اتاق خواب تا استفاده هر روزه آن کمکتان کند که اتاق خوابی مرتب و تمیز داشته باشید. امیدواریم این مقاله به شما ایده‌هایی داده باشد تا از اتاق خوابتان لذت بیشتری ببرید. اگر در حال مطالعه این مقاله برای اتاق خواب دختر کوچولوی قشنگتان هستید، مطمئناً مطلبی که در مورد مرتب کردن اتاق خواب کودک روی سایتمان داریم هم خیلی به دردتان خواهد خورد.

خدمات نظافت منزل با آچارباز
ارائه سرویس‌های با کیفیت نظافت اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی، تمیز کردن شیشه‌ها و مرتب کردن فضای کابینت‌ها و کمدها و نظافت و تمیز کردن کف و دیوارهای خانه و هر آنچه که شما در نظافت منزلتان نیاز داشته باشید. آچارباز برای سرویس‌دهی خدمات منزل آماده است.
درخواست نظافت منزل
5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا