×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

نظافت منزل و ساختمان

مرتب کردن اتاق خواب کودک؛ با انجام 6 روش ساده

مرتب کردن اتاق خواب کودک

یکی از غُرهای همیشگی والدین، بهم ریختگی اتاق خواب کودک‌ شان است. شاید شما هم با دیدن اتاقی که با اسباب بازی فرش شده، جملاتی مثل «اینجا زلزله اومده…» یا «مثل بازار شام شده…» گفته‌اید. انتظارتان این است که کودک‌تان ذاتاً منظم باشد اما واقعیت این است که تعداد کمی از کودکان به صورت طبیعی و خودجوش منظم به دنیا می‌آیند. پس در مقابل اتاق ترکیده کودک‌مان چه چاره‌ای داریم؟ اولویت شما مرتب کردن کمد لباس است؟ می‌خواهید دکوراسیون اتاق کودک را تغییر دهید؟ آیا فکر می‌کنید جادار بودن کمد دیواری اتاق کودک تاثیرگذار باشد؟

اتاق خواب مرتب، فضای مناسب می‌خواهد

به جای گفتن جملات تکراری به بچه در مورد نظم، دعوا کردن او و گذاشتن وسایلش در انبار، به راهکار دیگری نیاز دارید. کودک شما مهارت نظم را می‌تواند یاد بگیرد. برای یادگیری نیاز به شرایطی است که شما باید آنرا آماده کنید. تا بحال فکر کرده‌اید که اتاق نامنظم بچه شما، فضای کافی و مناسب برای مرتب بودن ندارد؟ بدون فضای لازم برای نگهداری وسایل و خرت و پرت‌های مورد علاقه‌اش، کودک وسایلش را روی زمین رها می‌کند. لابلای این خرت و پرت‌ها شاید خوراکی یا نوشیدنی باشد که اتاق را کثیف کرده است، در این شرایط تمیز کردن سرامیک کف اتاق را هم به کارهایی که باید انجام دهید اضافه کنید. گاهی اوقات این بهم ریختگی‌ها و کثیف‌کاری‌ها آنقدر زیاد شده که شما به ناچار استفاده از خدمات نظافت منزل روی می‌آورید.

تزیین اتاق خواب کودک

تزیین و مرتب کردن اتاق خواب کودک در کمترین زمان ممکن با روش ساده انجام دهید.پس بهتر است برای آموزش کودک خود به توصیه‌های زیر عمل کنید تا از تمیزکاری هر روزه اتاق خواب بچه، کمد دیواری اتاق کودک، مرتب کردن کمد لباس ها و تمیز کردن سرامیک کف و دیوارها خلاص شوید.

1-جعبه جادار و کلاسیک جور کنید

به جای اینکه ذهنتان درگیر شیک بودن اتاق کودک باشد، به این فکر کنید کودک شما نیاز به بازی دارد. پس پادری خوشگل و تزیینات کودکانه و مرتب کردن کمد لباس را فعلاً رها کنید. هر اتاق کودکی یک فضای بازی همراه یا جعبه اسباب بازی می‌خواهد. بسیاری از والدین یک جای اسباب بازی کودکانه می‌خرند که چند سال بعد باید عوض شود یا یک جعبه اسباب بازی نامناسب با اتاق بچه قرار می‌دهند.

مدل اتاق خواب بچه
مدل اتاق خواب بچه؛ با چیدمان درست آرامش را به کودکتان هدیه کنید.

به جای این کار از یک جعبه جادار با طرح کلاسیک و ساده استفاده کنید. با در نظر گرفتن شرایط امن برای کودک بهتر است که جنس آن چوب یا فلز باشد. در سالهای اولیه کودکی، جعبه اسباب بازی، پر از عروسک و حیوانات مینیاتوری است. با بزرگ شدن و رفتن به مدرسه، کودک شما به سمت بازی‌های دیگری مانند بازی‌های فکری، اسباب بازی‌های ساختنی، بازی‌های الکترونیک، ساز و موسیقی و … متمایل می‌شود و  اسباب ‌بازی‌های قدیمی سر از جعبه در می‌آورند. پس جعبه جادار پر از خاطرات کودکی او خواهد شد.

2- چند ردیف قفسه با هدف تزیین اتاق خواب کودک به دیوار بزنید

هر جایی در اتاق کودک که مناسب است قفسه کتاب یا قفسه دیواری بگذارید. این وسیله به نظم اتاق بچه شما کمک زیادی خواهد کرد. از نصب کامل و امن آن روی دیوار مطمئن شوید.

دکور اتاق خواب کودک پسر
مرتب کردن اتاق خواب کودک پسرانه؛ با انجام چند روش ساده!

به این فکر کنید که بچه شما که از دیوار راست بالا می‌رود قطعا از قفسه هم بالا خواهد رفت پس آن را محکمتر نصب کنید. مواظب باشید هیچ لبه تیز و برنده‌ای وجود نداشته باشد که آسیبی ایجاد کند.

3- سبدهای رنگی جاگذاری کنید و رنگ اتاق خواب کودک خود را شاد کنید

در سال‌های اول، تعداد زیادی سبد متناسب با ارتفاع پایین‌ترین قفسه انتخاب کنید. دیده شدن محتویات سبد، به فرزند بازیگوش ما اطمینان می‌دهد وسیله‌هایش دم دست هستند. این بهترین راه برای جمع کردن اسباب بازی‌های خرد و ریز کودک‌تان است. از چیزهای کوچک مثل مداد رنگی، مداد شمعی تا وسایل بزرگتر مانند جعبه لگو و خانه‌سازی را در این جعبه‌ها قرار دهید.

همان‌طور که بچه شما قد می‌کشد، باید سبدها را (البته نه همه آنها را) به آرامی غیب کنید. شاید هنوز کودکتان بخواهد خیلی از این وسایل را استفاده کند. از قفسه‌های دیواری برای نگهداری کتابها، کادوهای تولد یا وسایل ورزشی و مدرسه استفاده کنید. بچه‌ها دوست دارند قفسه پر از کتاب و هدیه تولد و یادگاری داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه

4- کابینت کنید و خودتان را از شر ریخت و پاش‌ها خلاص کنید

به فکر کابینت دربدار کوچک برای مرتب کردن اتاق خواب کودک ‌تان باشید. کابینت را همانند کمد یا قفسه های چوبی اندازه بگیرید و اینگونه دیگر اتاق خواب شما شبیه آشپزخانه نخواهد شد. لزومی ندارد کابینت نو بگیرید گاهی بازمانده یک کتابخانه قدیمی یا گنجه بدون استفاده را با رنگ و تعمیر می‌توان به یک کابینت تمیز برای نگهداری وسایل تبدیل کنید.

کمد دیواری اتاق نوجوان دخترانه

می‌توانید بازی‌های کامپیوتری، کنترل ویدیو گیم‌ها، پروژه‌های مدرسه را در آن جای دهید. شاید هم لگوی ساخته شده یک خانه و چیزهای دیگر هم بتوان در آن گذاشت. خیلی از والدین دوست دارند مبلمان اتاق خواب بچه هارمونی داشته باشد. اما برای تزیین اتاق خواب کودک شما راه‌های ساده‌تری دارید.

5.کمد لباس یا کمد دیواری اتاق خواب کودک و نوجوان

از اتاق خواب نوزاد گرفته تا اتاق خواب کودک و نوجوان، کمد لباس بخشی ضروری است. در ابتدا به کودک خود یاد دهید لباسهایش را به طور منظم داخل کمد لباس بگذارد. اینگونه یاد می گیرند که در بزرگسالی چگونه مرتب و تمیز باشند. چسباندن برچسب با تصویر تیشرت، جوراب و … روی درهای کمد لباس، به کودک در طبقه‌بندی آنها کمک می‌کند.

ایده تمیز کردن اتاق خواب کودک

در روز نظافت به کودک‌تان اجازه دهید لباسهای تمیزش را خودش جمع و جور کند، آنها را تا کند و در کمد لباس قرار دهد. بچه‌های خردسال از این کار لذت می‌برند. هنگامی که مرتب کردن کمد لباس را مانند سرگرمی انجام دهند برایشان تبدیل به یک عادت خواهد شد. بچه‌های بزرگتر به برچسب نیازی ندارند اما برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام دسته لباسها را در کمد لباس بگذارند، به کمک نیاز دارند. این موضوع باعث می‌شود به کودکتان یادآوری شود لباسهای تمیز را داخل کشوی درست قرار دهد.

بذر نظم  را کاشته‌اید

همه می‌دانیم مرتب کردن اتاق خواب کودک، به کاری هر روزه برای بسیاری از مادران تبدیل شده است. حتی اگر اتاق کودک شما کوچک هم باشد با این تکنیکها، خواهید توانست فضای اضافی بیشتری در اختیار او قرار دهید. نگران نباشید همین کارهای به ظاهر ساده حتماً باعث مرتب بودن اتاق خواهد شد. مهم این است که شما نکته‌ای مهم به فرزندتان یاد داده‌اید: «جایی برای همه چیز و همه چیز سر جای خودش».

اگر فکر می کنید به تنهایی نمی توانید اتاق خواب کودتان را مرتب کنید یا اینکه مادر یا پدر شاغل هستید. زمان کافی برای مرتب کردن اتاق خواب کودک تان ندارید، خدمات نظافت منزل آچارباز با داشتن نظافتچی خانم یا آقا با مهارت بالا در هر زمان که بخواهید می توانید در اختار داشته باشید.

خدمات نظافت منزل با آچارباز
ارائه سرویس‌های با کیفیت نظافت اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی، تمیز کردن شیشه‌ها و مرتب کردن فضای کابینت‌ها و کمدها و نظافت و تمیز کردن کف و دیوارهای خانه و هر آنچه که شما در نظافت منزلتان نیاز داشته باشید. آچارباز برای سرویس‌دهی خدمات منزل آماده است.
درخواست نظافت منزل
5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام، ممنون از مطلب خوبتون، برای نمیز کردن کشو ها میز آرایش و میز تحریر در کمترین زمان نیز میشه راهنمایی کنید.
  سپاس.

  1. باسلام
   هستی عزیز خواهش می‌کنیم ممونیم از نظر شما که انرژی بخش تیم آچارباز است. سعی می‌کنیم به زودی مقاله‌ای در راستای درخواست شما تولید و منتشر کنیم. شما می‌توانید برای تمیز و مرتب کردن میز آرایش و میز تحریر از استندهای لوازم آرایش نیز استفاده کنید.

 2. سلام
  ممنون از مطلب خوبتون
  برای مرتب کردن کمد بزرگسالان نیز میشه راهنمایی کنید؟

 3. تمیز کردن اتاق خواب سخت ترین کار ممکنه . ممنون از مطلبتون ایده خوبی بود اما تنهایی تمیز کردن اتاق خیلی مشکله. لطفا راه حل بگید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا