×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

نظافت منزل و ساختمان

تمیز کردن آباژور و انواع چراغ خواب بدون هیچ آسیب

تمیز کردن آباژور

آباژور یکی از انواع چراغ‌های روشنایی است که در کنار نوری که به محیط می‌بخشد باعث زیبا‌تر نشان دادن آن نیز ‌می‌شود. در این مقاله قصد داریم روش‌هایی ساده برای تمیز کردن آباژور را به شما بگوئیم.

گرد و غبار، چرک و لکه‌ها به راحتی می‌توانند، آباژور‌های دوست داشتنی خانه‌ی ما را به نمادی از کثیفی تبدیل کنند. آلودگی در این المان‌های دکوری زیبا، دید بیشتری داشته و خودش را بهتر نشان می‌دهد و شما می‌توانید با هر بار خاموش و روشن شدن چراغ، این کثیفی‌ها را مشاهده کنید. تمیز کردن این عناصر روشنایی زیبا، بدون دانستن قلق‌های مربوط به آن می‌تواند کاری سخت باشد. بنابراین اگر به دنبال روشی برای تمیز کردن آباژور و انواع چراغ خواب بدون هیچ آسیبی هستید، بهتر است ادامه این مقاله را از دست ندهید.

 

خدمات نظافت منزل با آچارباز
ارائه سرویس‌های با کیفیت نظافت اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی، تمیز کردن شیشه‌ها و مرتب کردن فضای کابینت‌ها و کمدها و نظافت و تمیز کردن کف و دیوارهای خانه و هر آنچه که شما در نظافت منزلتان نیاز داشته باشید. آچارباز برای سرویس‌دهی خدمات منزل آماده است.
درخواست نظافت منزل

 

تميز كردن اباژور پارچه اي، با ساده‌ترین روش

گرد و غبار و ذرات معلق در هوایی که، به مرور روی آباژور پارچه‌ای می‌نشینند، باعث می‌شوند نوری کدر از این چراغ روشنایی ساطع شود. برای تميز كردن اباژور پارچه اي، کافیست یک دستمال میکروفیبر در خانه داشته باشید. شما می‌توانید به راحتی این دستمال را، از فروشگاه‌ها و مغازه‌های بهداشتی تهیه کنید. به یاد داشته باشید در این مرحله لازم نیست، دستمال میکروفیبر را مرطوب و یا حتی خیس کنید. کافیست آن را با دقت از بالا تا پایین آباژور پارچه‌ای بکشید. بهتر است برای رسیدن به بهترین نتیجه، فرایند تميز كردن اباژور پارچه اي را آهسته انجام دهید. تا با دقت تمام گرد و غبار موجود روی شید را از بین ببرید.

تميز كردن اباژور پارچه اي
ساده‌ترین روش برای تميز كردن اباژور پارچه اي، استفاده از پارچه میکروفیبر است

تمیز کردن آباژور، با پرزگیر در سه سوت

بعد از گرفتن گرد و غبار از آباژور پارچه‌ای، باید با یک پرزگیر تمام مو‌ها و کرک‌های موجود روی شید پارچه‌ای را تمیز کنید. پرزگیر را برداشته و در قسمت بالایی آباژور قرار داده و آن را آرام به سمت پایین بکشید. اینکار را آنقدر ادامه دهید، تا دیگر هیچ مو و کرکی را روی آباژور نبینید. به یاد داشته باشید، این فرایند برای تمیز کردن آباژور پارچه‌ای ضروری است و نباید حذف شود. زیرا  آباژور پارچه‌ای بیشتر از سایر چراغ‌های روشنایی گرد و غبار را به خود جذب می‌کند و حذف این فرایند می‌تواند، بعد از شستشو، آثار خود را با پدید آمدن  لکه‌های بزرگ و کوچک روی شید آباژور نشان دهد.

تميز كردن اباژور پارچه اي
قبل از شروع فرایند شستشو، ابتدا با دقت مو‌ها و پرز‌های موجود روی آباژور را از آن جدا کنید

با این روش، فقط در چند ثانیه کلاهک آباژور را تمیز کنید

اکنون باید جاروبرقی را نیز وارد فرایند تمیز کردن آباژور کنیم، اما باید این کار را با احتیاط انجام دهیم. سری برس مانند جاروبرقی را برداشته و آن را، به لوله مکنده متصل کنید.

جاروبرقی را در کمترین حالت قدرت خود گذاشته و آن را به آرامی از بالا تا پایین آباژور بکشید. به یاد داشته باشید در فرایند نظافت،گوشه‌ها و اطراف آباژور پارچه‌ای را از قلم نیاندازید. برس جاروبرقی به شما کمک می‌کند، با دقت گرد و غبار موجود روی آباژور را جمع آوری کنید.به یاد داشته باشید در تمام این مراحل، باید شید پارچه‌ای آباژور را از دستگاه و لامپ جدا کرده باشید. جالب است بدانید که حتی برای، تمیز کردن تابلو فرش نیز می‌توانید از این روش استفاده کنید. برای خواندن راه‌های بیشتر درباره این موضوع، به مقاله تمیز کردن تابلو فرش مراجعه کنید.

شستن کلاهک آباژور
در هنگام تمیز کردن آباژور، لامپ آن را از قلم نیاندازید، با یک دستمال مرطوب بدنه لامپ را به خوبی تمیز کنید

نحوه شستن شید آباژور، به پاکیزگی سلام کنید

چراغ را خاموش کرده و سپس آباژور پارچه‌ای را از برق بکشید، سپس شیده پارچه‌ای را از بدنه جدا کنید. یک سطل بزرگ و تمیز انتخاب کنید و یا از قبل درون سینک را به خوبی شسته و تمیز کنید. سینک یا سطل را با آب گرم پر کرده و سپس، در حدود یک قاشق غذاخوری صابون درون سینک یا سطل بریزید. حالا نوبت به ریختن یک قاشق چایخوری پودر لباسشویی می‌رسد. بعد از ریختن همه این مواد شوینده، نوبت آن رسیده است که آن‌ها را با یکدیگر مخلوط کنید. دستکش دست کنید و این مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. اگر از سطل برای شستن شید آباژور، استفاده می‌کنید، باید سطلی بزرگ را انتخاب کنید.

نحوه شستن شید آباژور
برای شستن شید آباژور به یک سطل بزرگ، آب گرم و مقداری مواد شوینده احتیاج دارید

با سرکه شستن شید آباژور را امتحان کنید

اگر روی شید پارچه‌ای آباژور، لکه‌های کوچک و بزرگ چربی را می‌بینید، بهتر است سرکه را نیز به فرایند شستشو وارد کنید. حدود 120 میلی لیتر یا نصف فنجان سرکه را به این محلول اضافه کنید. سرکه به سرعت چربی‌ها و لکه‌های روغن روی شید آباژور، را پاک می‌کند. به یاد داشته باشید تنها باید از سرکه سفید برای تمیز کردن آباژور استفاده کنید، دیگر سرکه‌ها آباژور شما را لک می‌کنند.

نحوه شستن شید آباژور
برای از بین بردن لکه‌های چربی از روی شید آباژور، از سرکه استفاده کنید

تميز كردن اباژور پارچه اي، با پارچه میکروفیبر

در این مرحله که تمام مواد شوینده طبیعی و غیر طبیعی را با یکدیگر مخلوط کرده‌اید، باید یک پارچه میکروفیبر برداشته و آن را درون این محلول فرو کنید و بگذارید خیس بخورد. بعد از اینکه پارچه به خوبی درون محلول خیس خورد، آن را برداشته و محکم فشار دهید تا هرگونه، آب اضافی درون آن ر ا بگیرید. پارچه شما باید مرطوب باشد نه خیس.

تميز كردن اباژور پارچه اي
دستمال میکروفیبر را درون محلول فرو برده و بگذارید خوب درون محلول خیس بخورد

سپس پارچه را از بالا به پایین بکشید و با دقت آباژور پارچه‌ای را تمیز کنید. اگر روی آباژور پارچه‌ای کپک یا لکه خاصی می‌بینید با شدت بیشتری، پارچه را روی آباژور بکشید. اگر پارچه آباژور شما ابریشمی است، کشیدن محکم پارچه میکروفیبر روی آن می‌تواند به الیاف آن آسیب وارد کند.

پیشنهاد مطالعه

حالا باید آباژور را زیر آب گرم گرفته و با دقت آن را آبکشی نمائید، تمام قسمت‌های آن را زیر آب گرم برده و هیچ جا را از قلم نیاندازید. اگر شید اباژور شما از ابریشم ساخته شده است، آن را زیر آب سرد برده و تمیز کنید.

برای خشک کردن شید آباژور پارچه‌ای، یک پارچه یا حوله روی زمین پاک کرده و آباژور را روی آن قرار دهید. بهتر است از آفتاب برای خشک کردن آباژور کمک بگیرید، اگر می‌خواهید شید زودتر خشک شود، از یک سشوار برای خشک کردن آن کمک بگیرید.

شستن کلاهک آباژور
اگر پارچه آباژور شما، ابریشمی است، بهتر است آن را با لطافت بیشتری تمیز کنید

تمیز کردن آباژور و انواع چراغ خواب

روشی که برای تمیز کردن آباژور در این مقاله گفتیم، مختص به آباژور سالن پذیرایی نیست و شما می‌توانید از این روش شستشو برای تمیز کردن انواع چراغ‌ خواب دارای شید دار استفاده کنید. با این راه‌حل به سادگی لوستر‌های شیددار اتاق پذیرایی، آباژور‌های راهرو و چراغ خواب‌های اتاق را تمیز کنید و نگران آسیب دیدگی آن‌ها نباشید.

تمیز کردن آباژور و انواع چراغ خواب
از این روش، برای تمیز کردن آباژور و انواع چراغ خواب نیز می‌توانید استفاده کنید

ساده‌ترین نحوه شستن شید آباژور

بهتر است شستن شید آباژور را، در برنامه خانه تکانی سالانه و یا فصلی خود قرار دهید. زیرا لازم نیست این قطعه از چراغ روشنایی را هر هفته و یا ماهانه بشوئید. اگر احساس می‌کنید، وقت کافی برای شستن شید آباژور ندارید و یا تمیز کردن اصولی و اساسی آن برای شما سخت است، می‌توانید از خدمات نظافت منزل استفاده کنید. برای بهره بردن از این خدمات کافیست وارد سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز شوید و درخواست خود را برای نظافت ثبت کنید. در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز، می‌توانید با شماره 02154591616 تماس بگیرید.

تیم پشتیبان آچارباز بعد از ثبت درخواست نظافت، با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی‌های لازم، نظافتچی آقا یا خانم را به منزل شما در زمان دلخواهتان می‌فرستد.

 

 

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. وای چقده خوب بود مطلب در مورد تمیز کردن آباژور نوشتین. یه آباژور قدیمی داشتم و نمیدونستم چطوری تمیز کنم.تمیز کردن تلویزیون مطلب پیدا نکردم بهم بگید چیکار کنم؟

  2. شستن شید آباژور با سرکه؟؟؟؟؟؟؟ تا حالا نشنیده بودم سرکه مگه خاصیت تمیز کردن هم داره ؟؟؟؟ اگه داره خب چرا برم مایه بگیرم؟

    1. سلام

      بله، سرکه خاصیت میکروب زدایی قوی دارد و برای نظافت نقاط مختلف خانه مثل مبل، فرش، سرامیک و … به کار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا