به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

راهکارهایی برای اتصال بیسیم دو رایانه

اتصال بی سیم دو رایانه

ضرورت اتصال بیسیم دو رایانه به‌هم، ممکن است برای بسیاری از افراد که در یک جا از دو سیستم متفاوت استفاده می‌‌کنند، به‌وجود آید. گاهی اوقات ممکن است بخواهید برای بازی کردن به‌صورت شبکه، یا مواردی این‌چنینی، رایانه‌های خود را به‌هم متصل کنید. برای این کار، راه‌‌های زیادی وجود دارد و افراد می‌‌توانند براساس شرایط، امکانات و مشخصاتی که سیستم رایانه‌‌ای آنها دارد، یکی از این راهکارها استفاده کنند. برای آشنایی با راهکارهای اتصال بیسیم دو رایانه به‌هم، می‌‌توانید یکی از روش‌‌های گفته شده در این مطلب را انجام دهید.

روش اول: اتصال دو رایانه به‌صورت بیسیم در ویندوز ۷

اتصال بیسیم دو رایانه می‌‌تواند براساس سیستم عامل نصب شده روی آن متفاوت باشد. در نسخه‌های ویندوز ۷ و یا ۸ و ۱۰ می‌‌توان از روش‌‌های مختلف برای این کار استفاده کرد. از این رو، ابتدا به بررسی چگونگی متصل کردن دو کامپیوتر به‌صورت بیسیم در ویندوز ۷ می‌‌پردازیم، که چگونه می‌‌تواند بدون استفاده از کابل، دو رایانه را به‌هم متصل کرد.

اتصال بی سیم دو رایانه

برای این کار ابتدا باید چک کنید که آیا رایانه شما به آداپتور بیسیم مجهز است تا بتوانید از طریق آن دو کامپیوتر را به‌هم متصبل کنید. پس از این که آداپتور رایانه را چک کردید و از آن مطمئن شدید، باید به بررسی مشخصات آداپتور هر کدام از رایانه‌‌ها بپردازید البته شما نیازی به پیکربندی سرویس gateway و DNS ندارید.

– مشخصات کامپیوتر A

IP Address: 10.1.1.1 
Subnet mask: 255.255.255.0 
Gateway: 
DNS Servers:

– مشخصات کامپیوتر B

IP Address: 10.1.1.2 
Subnet mask: 255.255.255.0 
Gateway: 
DNS Servers:

 

تعمیر کامپیوتر در محل با آچارباز
سرویس تعمیر کامپیوتر در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های کامپیوتری است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار کامپیوتر را ثبت کنید.
درخواست تعمیر کامپیوتر

 

توجه: اگر اینترنت شما قابلیت اشتراک گذاری را داشته باشد، در این صورت تنها کافی است که شما آدرس IP را به‌صورت خودکار به‌دست آورید. سپس رایانه‌‌ای را که می‌‌خواهید به اینترنت وصل کنید را با AD Hoc متصل کنید. حالا شما نیاز دارید که به پیکربندی Ad Hoc در تنظیمات وایرلس روی کامپیوتر A که ویندوز ۷ روی آن نصب است، اقدام کنید. سپس می‌‌توانید کامپیوتر B را به وایرلس متصل کنید و بعد اشتراک‌گذاری فایل و یا پرینتر را انجام دهید. برای این کار می‌توانید به این صورت عمل کنید:

– در کامپیوتر A

ابتدا از کامپیوتر A  که دارای ویندوز ۷ است شروع کنید. برای انجام تنظیمات مرتبط در کامپیوتر A می‌توانید به شیوه زیر عمل کنید.

۱- به استارت بروید و روی عبارت کنترل پنل (Control Panel) کلیک کنید.

۲- در ادامه روی عبارت View network status and tasks در پنجره کنترل پنل کلیک کنید.

اتصال بی سیم دو رایانه

۳- بعد از کلیک کردن روی گزینه View network status and tasks، در پنجره‌ای دیگر که باز می‌شود، برروی عبارت Set up a new connection or network کلیک کنید.

اتصال بی سیم دو رایانه

۴- بعد از کلیک کردن روی عبارت Set up a new connection or network، پنجره دیگری باز خواهد شد که در این پنجره جدید، عبارتSet up a wireless ad hoc (computer-to-computer) network  را انتخاب کرده و سپس روی Next کلیک کنید.

اتصال بی سیم دو رایانه

۵- با وارد شدن به مرحله بعدی شما توضیحاتی در مورد شبکه بیسیم Ad Hoc مشاهده می‌‌کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هر دو رایانه برای اتصال بیسیم از هم دیگر در حدود ۳۰ فوت فاصله داشته باشند، تا اتصال موفقیت آمیز باشد. بعد روی Next کلیک کنید.

اتصال بی سیم دو رایانه

۶- در این مرحله شما نیاز دارید که جزئیات خالی شبکه Ad Hoc را پر کنید. اطلاعاتی مانند نام شبکه، نوع ایمنی و رمز عبور را باید وارد کنید. و بعد روی گزینه Save this network کلیک کنید. شما می‌‌توانید بعدها آن را مدیریت کنید. سپس روی Next کلیک کنید.

توجه داشته باشید که شما ممکن است، در نوع ایمنی (security type) گزینه‌‌هایی مانند No authentication (open), WEP and WPA2-Personal را انتخاب کنید. اما ما توصیه می‌‌کنیم که در این قسمت از WPA2-Personal استفاده کنید.

اتصال بی سیم دو رایانه

۷- بعد از این مرحله پنجره‌‌ای نمایش داده می‌‌شود که به شما می‌‌گوید روند ایجاد شبکه وایرلس Ad Hoc در حال کار است. در نهایت در این پنجره شما مشاهده می‌‌کنید که شبکه بیسیم Ad Hoc با همان نام و نوع امنیتی که انتخاب کرده‌‌اید، به‌وجود آمده است و شما می‌‌توانید با استفاده از Ad Hoc دو رایانه را به‌هم متصل کنید. سپس روی Close کلیک کنید.

اتصال بی سیم دو رایانه

توجه داشته باشید که شما همیشه می‌‌توانید به پنجره مربوط به Network and Sharing Center وارد شوید و روی گزینه manage wireless networks کلیک کنید و تنظیمات مرتبط با شبکه وایرلس Ad Hoc خود را انجام دهید.

اتصال بی سیم دو رایانه

۸- با انجام مراحل گفته شده، حال می‌‌توانید به رایانه B مراجعه کنید و شبکه بیسیم Ad Hoc را جستجو کرده و به آن متصل شوید.

اتصال بی سیم دو رایانه

به این طریق می‌‌توانید به اتصال بیسیم دو رایانه به‌هم اقدام و دو کامپیوتر را شبکه کنید.

پیشنهاد مطالعه

روش دوم: متصل کردن دو کامپیوتر به‌صورت بیسیم در ویندوز ۸ و ۸٫۱

برای اتصال بیسیم دو رایانه می‌‌توان، در ویندوز ۸ و ۸٫۱ از قابلیت Ad Hoc که در ویندوز ۷ توضیح داده شده استفاده کنید. ولی با این حال مایکروسافت این ویژگی و قابلیت را در این نسخه‌های ویندوز از دسترس کاربران خارج کرده است و امکان استفاده، به‌صورت واضح و آشکار از آن نیست؛ ولی با این وجود می‌‌توان از آن استفاده کرد. چرا که در واقع این قابلیت در ویندوز ۸ و ۸٫۱ به‌صورت مخفی وجود دارد. برای ایجاد شبکه Ad Hoc در ویندوز ۸ و ۸٫۱ می‌توانید به‌صورت زیر عمل کنید.

۱- ابتدا باید وارد خط فرمان ویندوز Command Prompt شوید. برای وارد شدن به خط فرمان ویندوز باید عبارت CMD را در قسمت جستجوی ویندوز وارد کرده و جستجو کنید تا پنجره مربوط به خط فرمان ویندوز باز شود. برای این که بعدها به مشکلی برنخورید، بهتر است که عبارت CMD را در بخش Run as Administrator اجرا کنید.

۲- برای آغاز کار دستور netsh wlan show drivers را وارد کنید تا بدانید که آیا رایانه شما آمادگی ایجاد شبکه Ad Hoc را دارد یا خیر، که در صورت آمادگی باید در برابر عبارت Hosted Network Supported کلمه Yes را مشاهده کنید.

اتصال بی سیم دو رایانه

۴- بعد از این مرحله می‌‌توانید اقدام به ساخت شبکه میزبان کنید که سایر دستگاه‌‌ها به آن متصل شوند. برای این کار دستور netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=name key=password را در خط فرمان وارد کنید. بعد از وارد کردن این دستور می‌‌تواند در کادر رو به روی Name، اسم شبکه و رمز آن را در کادر پایین وارد کنید.

اتصال بی سیم دو رایانه

۵-پس از انجام مراحل بالا برای راه‌اندازی شبکه می‌‌توانید دستور netsh wlan start hostednetwork را وارد کنید و آن را اعمال کنید. با اعمال این دستور شبکه بیسیم Ad Hoc راه‌اندازی می‌‌ شود و می‌‌توانید به این وسیله سایر دستگاه‌‌ها را به شبکه متصل کنید.

اتصال بی سیم دو رایانه

روش سوم: متصل کردن دو کامپیوتر به‌صورت بیسیم در ویندوز ۱۰

برای اتصال بیسم دو کامپیوتر در ویندوز ۱۰، دیگر خبری از Ad Hoc نیست. برای انجام این روش طبق مراحل زیر پیش روید:

۱- صفحه Command Prompt را اجرا کنید. سپس دستور (netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=WLAN key=Password) را در صفحه دستورات وارد کنید. سپس با زدن Enter، دستورات را اجرا کنید.

اتصال بی سیم دو رایانه

۲- حالا دستور (netsh wlan start hostednetwork) را نیز در صفحه وارد کنید. این دستور باعث فعال شدن نتورک وارد می‌شود.

اتصال بی سیم دو رایانه

۳- در این قسمت باید دستور (netsh wlan show hostednetwork) را برای اینکه شبکه شما دیده شود وارد کنید.

اتصال بی سیم دو رایانه

حال کامپیوترهای شما بدون کابل به‌هم متصل شدند.

 

منبع:

home-network-help.com

windowscentral.com

 

 


نویسنده :

 • Avatar سینا گفت:

  سلام
  عالی

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.