تکنولوژی و کامپیوتر

مقایسه سرویس‌های اشتراکی پلی‌استیشن، اکس‌باکس و نینتندو

مقایسه پلی استیشن پلاس، ایکس باکس گیم پس و سوییچ آنلاین

صنعت بازی‌های ویدئویی در دهه گذشته، تحولات فراوانی را تجربه کرده و از پیشرفت تکنولوژی و رشد آن، به شکلی هوشمندانه در بازی‌سازی بهره برده است. بازی‌های ویدئویی علاوه بر سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت، دیگر به عنوان یک صنعت با ارزش اقتصادی و تجاری والا تلقی می‌شوند. امروزه کاربران و گیمرها دغدغه دستگاه‌های بازی جدید را دارند و پیگیر جدیدترین اخبار مرتبط با آن‌ها هستند. این افراد کنسول‌های خود را مانند فرزندانشان می‌بینند و مراقب هستند تا بلایی سر آن‌ها نیاید که مبادا درگیر تعمیرات PS4 و تعمیر ایکس باکس خود شوند.

مقایسه سرویس‌های اشتراکی پلی‌استیشن، اکس‌باکس و نینتندو

در بازار پررونق و رقابتی بازی‌های ویدئویی، نیاز به سرویس‌های اشتراکی به عنوان یک راه حل جدید برای دسترسی آسان‌تر و همچنین اقتصادی به بازی‌ها، روز به روز بیشتر احساس می‌شود. این سرویس‌ها به کاربران امکان می‌دهند تا با پرداخت یک هزینه ثابت ماهانه، به تعداد بی‌نهایتی از بازی‌ها و محتواهای دیگر دسترسی داشته باشند. این سرویس‌ها همچنین امکانات آنلاین، مانند بازی‌های چندنفره آنلاین را نیز توسعه داده‌اند.

در این مقاله، قصد داریم به صورت جامع به مقایسه سرویس‌های اشتراکی پلی استیشن پلاس، ایکس باکس گیم پس و سوییچ آنلاین بپردازیم و قابلیت‌های روزافزون این سرویس‌ها در بازار فعلی را مورد بررسی قرار دهیم.

پیشنهاد مطالعه

معرفی و بررسی سرویس اشتراکی پلی استیشن پلاس

پلی‌استیشن پلاس یک سرویس اشتراکی است که توسط شرکت سونی برای کاربران پلی‌استیشن عرضه می‌شود. کاربران با اشتراک در این سرویس، به تعدادی از بازی‌های برتر و پرطرفدار پلی‌استیشن دسترسی خواهند داشت. در ادامه با مزایا و معایب این سرویس آشنا می‌شویم:

مزایا:

 1. دسترسی آسان به بازی‌های جدید و محبوب: با اشتراک در پلی‌استیشن پلاس، می‌توانید به طور نامحدود به بازی‌های مختلف دسترسی پیدا کنید.
 2. تخفیف ویژه برای اعضای سرویس: کاربران پلی‌استیشن پلاس از تخفیف‌های منحصربه‌فردی برای خرید بازی‌ها و محتواها بهره‌مند می‌شوند.
 3. دسترسی به بازی‌های رایگان: سونی ماهانه چندین بازی رایگان برای اعضای پلی‌استیشن پلاس ارائه می‌دهد که می‌توانید آن‌ها را دریافت و بازی کنید.
 4. فضای ذخیره‌سازی ابری: پلی استیشن پلاس فضای ذخیره‌سازی ابری برای ذخیره بازی‌ها ارائه می‌دهد. این بدان معناست که حتی اگر برای کنسول یا هارد دیسک شما اتفاقی بیافتد، مراحل پیشرفت شما در بازی امن و امان خواهد ماند و به‌راحتی قابل بازیابی است.

معایب:

 1. تعداد محدود بازی‌های رایگان ماهانه: پلی استیشن پلاس هر ماه بازی‌های رایگان ارائه می‌کند اما انتخاب آن‌ها به تعداد ثابتی از عناوین محدود می‌شود. شاید همه بازی‌ها مطابق با سلیقه شخصی شما نباشد!
 2. هزینه اضافی برای بازی‌های چندنفره آنلاین: پلی استیشن بر خلاف برخی از پلتفرم‌ها که در آن‌ها بازی چند نفره آنلاین رایگان است؛ برای دسترسی به عناوین چند نفره آنلاین به اشتراک نیاز دارد و اگر بخواهید بازی چند نفره با دیگران انجام دهید، باید هزینه اضافی بپردازید.

قیمت‌ و ارائه‌دهندگان:

سرویس پلی‌استیشن پلاس در سه نسخه اسنشیال (با قیمت ماهانه ۹.۹۹ دلار)، اکسترا (با قیمت ماهانه ۱۵ دلار) و پریمیوم (با قیمت ماهانه ۱۸ دلار) ارائه می‌شود. این سرویس پ روی تمامی دستگاه‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ قابل استفاده است. قیمت‌ها و ارائه‌دهندگان در سایر کشورها نیز ممکن است متغیر باشند و این موارد را باید با توجه به منطقه خود بررسی کنید.

مقایسه پلی استیشن پلاس، ایکس باکس گیم پس و سوییچ آنلاین
در مقایسه پلی استیشن پلاس، ایکس باکس گیم پس و سوییچ آنلاین باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید.
پیشنهاد مطالعه

معرفی و بررسی سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس

سرویس ایکس‌باکس گیم پس توسط شرکت مایکروسافت برای کاربران ایکس‌باکس عرضه می‌شود. این سرویس به کاربران امکان دسترسی به مجموعه‌ای از بازی‌های برتر و پرطرفدار ایکس‌باکس را می‌دهد.

مزایا:

1- دسترسی به بازی‌های جدید: با اشتراک در ایکس باکس گیم پس می‌توانید به صورت نامحدود به بازی‌های جدید ایکس‌باکس دسترسی داشته باشید.

2- دسترسی به بازی‌های قدیمی: ایکس‌باکس گیم پس علاوه بر بازی‌های جدید، به شما امکان دسترسی به بازی‌های قدیمی ایکس‌باکس را هم می‌دهد.

3- تخفیف برای خرید بازی‌ها و محتواها: اعضای ایکس باکس گیم پس از تخفیف‌های ویژه برای خرید بازی‌ها و محتواهای اضافی بهره‌مند می‌شوند.

4- مجموعه گسترده بازی: Xbox Game Pass مجموعه وسیعی از بازی‌ها، شامل عناوین اول شخص و سوم شخص دارد و شما به طیف گسترده‌ای از بازی‌ها در ژانرهای مختلف دسترسی دارید.

5- دسترسی اولیه به بازی‌های اول شخص: با ایکس باکس گیم پس این فرصت را خواهید داشت که بازی‌های اول شخص جدید را در روز انتشار بازی کنید و بدون هزینه اضافی از عناوین مورد انتظار لذت ببرید.

معایب:

1- نیاز به اینترنت پایدار: برای استفاده از سرویس پلی‌استیشن پلاس، نیاز به اینترنت پایدار با سرعت مناسب دارید.

2- عدم دسترسی به بازی‌ها در صورت پایان اشتراک: در صورت اتمام اشتراک، دسترسی شما به بازی‌ها متوقف خواهد شد که البته امری طبیعی در دنیای سرمایه‌داری است!

قیمت‌ و ارائه‌دهندگان:

سرویس ایکس‌باکس گیم پس در دو نسخه ارائه می‌شود. نسخه اول، ایکس‌باکس گیم پس استاندارد با قیمت ماهانه ۹.۹۹ دلار و قابلیت دسترسی به بازی‌های ایکس باکس ویندوز و ایکس‌باکس وان است. نسخه دوم، ایکس‌باکس گیم پس اولتیمیت با قیمت ماهانه ۱۴.۹۹ دلار است که علاوه بر دسترسی به بازی‌های ایکس‌ باکس ویندوز و ایکس‌باکس وان، امکان دسترسی به بازی‌های EA Play و نسل جدید ایکس‌باکس سری ایکس را هم فراهم می‌کند.

بازی‌های پلی استیشن پلاس، ایکس باکس گیم پس و سوییچ آنلاین
برای هر سه کنسول پلی استیشن پلاس، ایکس باکس گیم پس و سوییچ آنلاین بازی‌های فراوانی وجود دارد.

معرفی و بررسی سرویس اشتراکی نینتندو سوییچ آنلاین

سرویس نینتندو سوئیچ آنلاین توسط شرکت نینتندو برای کاربران این کنسول عرضه می‌شود. این سرویس به کاربران امکان دسترسی به قابلیت‌های آنلاین و مجموعه‌ای از بازی‌های چندنفره را می‌دهد.

مزایا:

1- بازی چندنفره آنلاین: با اشتراک در نینتندو سوئیچ آنلاین، می‌توانید با دوستان خود یا سایر کاربران در سراسر جهان، بازی‌های چندنفره آنلاین انجام دهید.

2- دسترسی به بازی‌های کلاسیک: سرویس نینتندو سوئیچ آنلاین علاوه بر امکان بازی آنلاین، امکان دسترسی به مجموعه‌ای از بازی‌های کلاسیک نینتندو را نیز فراهم می‌کند.

3- ذخیره‌سازی ابری: با اشتراک در این سرویس، می‌توانید فایل‌های خود را در سرورهای نینتندو ذخیره کنید و به سادگی از هر جای دیگری به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

معایب:

– قابلیت‌های محدود: در حالت بدون اشتراک، قابلیت‌های آنلاین و دسترسی به مجموعه بازی‌های کلاسیک محدود می‌شود.

– قیمت سرویس: باتوجه به قابلیت‌ها و عرضه‌کننده‌های مختلف، هزینه اشتراک ممکن است برای بعضی افراد، نامعقول باشد.

قیمت‌ و ارائه‌دهندگان:

سرویس نینتندو سوئیچ آنلاین هزینه سالانه، سه‌ماهه و یک‌ماهه دارد. هزینه سالانه حدود ۲۰ دلار، سه‌ماهه حدود ۸ دلار و یک‌ماهه حدود ۴ دلار است. این سرویس به صورت مستقیم از طریق فروشگاه نینتندو و از طریق فروشگاه‌های آنلاین معتبر مانند آمازون و والمارت قابل خریداری است. نینتندو سوییچ آنلاین برای علاقه‌مندان به بازی‌های نینتندو و بازی‌های چندنفره آنلاین، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. دسترسی به مجموعه بازی‌های کلاسیک نینتندو نیز جذابیت این سرویس اشتراکی را افزایش می‌دهد. کیفیت خدمات آنلاین نینتندو سوئیچ آنلاین بستگی به اتصال اینترنت کاربران دارد. نینتندو برای کاهش تاخیر (latency) در بازی‌های آنلاین بسیار تلاش کرده است. نینتندو سوییچ آنلاین از فناوری Wi-Fi بهره می‌برد که امکان برقراری ارتباط بی‌سیم با اینترنت را فراهم می‌کند.

مقایسه سرویس‌ های اشتراکی بازی به صورت کلی

انتخاب بین Playstation Plus، Xbox Game Pass و Nintendo Switch Online در نهایت به ترجیحات شخصی و نیازهای شما بستگی دارد. هر سرویس ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فردی ارائه می‌دهد.

 • اگر در درجه اول به بازی عناوین انحصاری پلی استیشن، ارتباط با انجمن پلی استیشن و دسترسی به بازی‌های رایگان ماهانه علاقه دارید، پلی استیشن پلاس ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد.
  • اگر طیف وسیع بازی‌ها، از جمله نسخه‌های جدید را ترجیح می‌دهید و از مزایایی مانند تخفیف‌ها و بازی‌های ماهانه رایگان لذت می‌برید، Xbox Game Pass می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای شما باشد.
  • اگر نینتندو سوییچ دارید و می‌خواهید بازی‌های کلاسیک NES و SNES را بازی کنید، از بازی چندنفره آنلاین لذت ببرید و به قابلیت ذخیره ابری دسترسی داشته باشید، Nintendo Switch Online سرویس پیشنهادی ما برای شما خواهد بود.

پس از مطالعه اطلاعات کلی و مقایسه پلی استیشن پلاس، ایکس باکس گیم پس و سوییچ آنلاین، در نهایت پلتفرم شماست که حرف آخر را می‌زند. ببینید که از کدام بازی‌ها لذت می‌برید و چه ویژگی‌های خاصی برای شما اهمیت دارد. بدین ترتیب ذهنتان در آینده کمتر درگیر خواهد بود دیگر افسوس انتخاب خود را نمی‌خورید، چرا که با بررسی و تحقیق، بهترین سرویس اشتراکی ممکن برای خود را انتخاب کرده‌اید. چنانچه به هردلیلی ایکس باکس با پلی استیشن شما کارایی سابق را ندارد می‌توانید در بخش تعمیرات PS4 یا تعمیر ایکس باکس سفارش‌تان را ثبت یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید. کارشناسان ما در اسرع وقت مشکل دستگاه شما را به بهترین شکل ممکن برطرف می‌کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا