Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

پرینتر

آموزش پرینت گرفتن پشت و رو

آموزش پرینت گرفتن پشت و رو

امروزه اغلب پرینتر‌های عرضه شده به بازار، قابلیت پرینت دو رو به صورت خودکار را دارند. این ویژگی که نام دیگر آن، پرینت گرفتن پشت و رو است از مصرف کاغذ کاسته و در بسیاری از هزینه‌ها صرفه جویی می‌کند. اما پرینتر‌های قدیمی از این قابلیت برخوردار نبوده و باید در صورت نیاز به چاپ دورو این کار را به صورت دستی انجام بگیرد. در ادامه این مقاله آچارباز قصد داریم نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در فایل ورد و پی دی اف را به شما آموزش دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

چنانچه دستگاه شما امکان گرفتن پرینتر دو رو را دارد ولی با مشکلی روبهرو شده باید برای تعمیر پرینتر خود اقدام کنید. اگر مهارت کافی در این زمینه ندارید می توانید در آچارباز درخواست ثبت کنید تا کارشناسان ما مشکل دستگاه را رفع کنند. همچنین در صورتیکه دستگاه شما از رده خارج شده است، میتوانید برای خرید یا دریافت قیمت پرینتر از کارشناسان فالنیک کمک بگیرید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در پی دی اف

فایل انتخابی شما برای پرینت گرفتن، می‌تواند word، pdf و یا فرمت‌های دیگری باشد. بعد از خواندن مقاله چگونه پرینت بگیریم قصد داریم به، نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در پی دی اف بپردازیم. ابتدا فایل pdf خود را با استفاده از نرم افزار adobe reader باز کنید. سپس روی گزینه file کلیک کرده و از روی فهرست باز شده، گزینه print را بفشارید. شما می‌توانید، از طریق کلید‌های جادویی ctrl+p هم به منوی print بروید.

حالا از روی پنجره باز شده، در کادر printer نام پرینتری که می‌خواهید عمل چاپ را با آن انجام دهید را انتخاب کنید. در این قسمت شما می‌توانید، برخی از تنظیمات مربوط به نحوه پرینت گرفتن را اعمال کنید. می‌خواهید چند برگ پرینت بگیرید؟ می‌خواهید سند را افقی چاپ کنید یا عمودی؟ در قسمت copies شما می‌توانید تعداد سند چاپی مورد نظر خود را وارد کنید.

برای تعمیر پرینتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

در قسمت orientation نیز می‌توانید حالت افقی یا عمودی برای سند چاپی تعیین کنید. اکنون تنظیمات مربوط، به نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در پی دی اف را انجام دهید. در همین پنجره گزینه Print On Both Sides Of Paper را مشاهده می‌کنید که مربوط به چاپ دورو است. در مربع خالی کنار آن، تیک بزنید تا پرینتر فایل pdf را به صورت پشت و رو چاپ کند.

نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در پی دی اف
مراحل نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در پی دی اف

در ادامه به نحوه پرینت گرفتن پشت و رو pdf با برنامه Acrobat, Reader 10 یا نسخه‌های قبلی می‌پردازیم. بعد از باز کردن فایل مورد نظر، دکمه‌های ctrl+p را باهم بفشارید. از روی پنجره باز شده، گزینه properties را انتخاب کنید.

نحوه پرینت پشت و رو در پی دی اف
مراحل نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در پی دی اف

حالا باید از روی تب layout کلیک کنید، به یاد داشته باشید این گزینه ممکن است در سیستم‌های مختلف یکسان نباشد، پس دنبال گزینه layout باشید. اکنون از روی پنجره باز شده، گزینه Print On Both Sides را تیک بزنید. بسته به درایور پرینتر شما، نام این گزینه ممکن است Double-sided printing باشد. اکنون برای پرینت باید، تنها گزینه ok را بفشارید. اگر Double-sided printing را در پنجره باز شده مشاهده نمی‌کنید.

آموزش پرینت گرفتن pdf پشت و رو
مراحل نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در پی دی اف

ممکن است این ویژگی برای دستگاه شما غیر فعال شده باشد. با انجام مراحل زیر، این گزینه را برای دستگاه خود فعال کنید:

 • در منوی start، گزینه Printers And Faxes را انتخاب کنید، سپس Devices and Printers را بزنید.
 • چاپگر مورد نظر خود را پیدا کرده و روی آن راست کلیک کنید و از روی لیست داده شده گزینه Printing Preferences را انتخاب کرده و سپس روی advanced بزنید.
 • در این قسمت باید گزینه‌ها و تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید، اگر هنوز duplex printing را نمی‌بینید به احتمال قوی پرینتر شما از آن ویژگی پشتیبانی نمی‌کند.
پیشنهاد مطالعه

نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در ورد

در ادامه قصد داریم به شما، نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در ورد را بگوئیم. اگر پرینتر شما از قابلیت چاپ دو رو پشتیبانی نمی‌کند، با راه‌حلی که در ادامه خواهیم گفت می‌توانید اسناد خود را در دو طرف کاغذ چاپ کرده و در بسیاری از هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

 • فایل ورد را باز کرده و از طریق گزینه file به منوی print بروید.
 • در قسمت settings به بخش Print One Sided رفته و روی Manually Print on Both Sides کلیک کنید. حالا بعد از چاپ شدن سند روی یک طرف کاغذ، آن را برگردانده تا فایل روی بخش دیگر نیز پرینت شود.

روش دیگری نیز، برای پرینت گرفتن پشت و رو در ورد وجود دارد که به آن اشاره خواهیم کرد. کاغذ را برداشته و با مداد یک علامت کوچک روی آن بگذارید.

 • روی file کلیک کرده و سپس print را انتخاب کنید، در قسمت settings شما کادر خالی به نام pages را خواهید دید. در این کادر خالی شما باید اعداد زوج یا فرد را تایپ کنید، بر فرض مثال اگر سندی ده صفحه ‌ای دارید از اعداد زوج شروع کرده و 2،4،6،8 را تایپ کنید تا در دور اول چاپ این صفحات زودتر چاپ شوند.
نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در ورد
مراحل نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در ورد
 • از متصل بودن چاپگر مورد نظر به دستگاه، اطمینان حاصل کنید. هنگامی که ctrl+p را می‌فشارید باید نام چاپگر خود را در قسمت printer مشاهده کنید. سپس روی print کلیک کنید تا فرایند چاپ آغاز شود، در این مرحله اعدادی که در قسمت pages انتخاب کرده‌اید چاپ خواهند شد.
 • حالا کاغذ را برداشته و آن را از طرفی که روی آن علامت گذاشته بودید، در پرینتر بگذارید. دوباره دکمه‌های ctrl+p را فشرده و در محدوده pages اعداد مورد نظر خود را تایپ کنید. اگر در دفعه قبل اعداد زوج را تایپ کرده بودید، این بار باید اعداد فرد را وارد کنید. روی print بزنید، در این حالت اسناد روی صفحات چاپ نشده پرینت خواهند شد.
آموزش پرینت گرفتن پشت و رو در ورد
مراحل نحوه پرینت گرفتن پشت و رو در ورد
پیشنهاد مطالعه

آموزش پرینت گرفتن پشت و رو

در این مقاله تلاش کردیم، به آموزش پرینت گرفتن پشت و رو در فایل‌های ورد و پی دی اف بپردازیم. با دانستن این ترفند‌ها، می‌توانید با استفاده از پرینتر‌های معمولی خود و بدون صرف هزینه‌های بسیار در مصرف کاغذ صرفه جویی کنید. اگر قبل از اعمال این تنظیمات، مشکلی در کارکرد دستگاه خود می‌بینید، بهتر است هرچه زودتر برای تعمیر پرینتر اقدام کنید.

تعمیر و شارژ کارتریج در محل با آچارباز
سرویس خدمات شارژ کارتریج در محل شامل ارائه تمامی خدمات شارژ کارتریج و تعمیر انواع کاتریج‌ های لیزری مشکی و رنگی می‌شود که با بهترین تعرفه و قیمت در محل مشتری ارائه می‌شود. کارتریج شما را با هر برندی که باشد، استاندارد شارژ خواهیم کرد.
شارژ کارتریج
لطفا به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

‫15 دیدگاه ها

 1. خیلی ممنون واقعا استفاده کردم و جواب داد. خیلی ساده و کاربردی بود

  1. باسلام
   صابر عزیز، خواهش میکنیم و ممنونیم از نظر و همراهی شما که انرژی بخش تیم آچارباز است.

 2. باسلام وخذاقوت ممنونم از راهنمایتان خدابه شما وخانواده محترمتان سلامتی عنایت فرماید

  1. درود بر شما
   توحیدی عزیز، بسیار خوشحالیم که مقاله توانسته برای شما مفید و موثر واقع شود.
   موفق باشید

 3. سلام وقت بخیر
  من چطور فایل اکسل که دو صفحه هست رو پرینت پشت و رو بگیر؟؟
  در فایل پی دی اف وقتی میخوام پرینت بگیرم اون گزینه ای ک باید تیک بزنم که فعال بشه نیست امکانش هست راهنماییم کنیین با تشکر

  1. درود بر شما
   فاطمه عزیز، ببینید که پرینتر به صورت پیشفرض قرار گرفته است یا نه.
   برای پرینت دو رو در فایل اکسل نیز، روشی که در ادامه گفته خواهد شد را امتحان کنید:
   فایل اکسل را باز کرده و روی منوی file رفته و گزینه print را بزنید. سپس روی گزینه propertiesکلیک کنید. حالا از پنجره باز شده در برگه layout روی یکی از گزینه‌های duplex کلیک و سپس روی ok بزنید. حالا دوباره روی دکمه ok بزنید. این مراحل را برای هر صفحه از فایل تکرار کنید.
   موفق باشید.

 4. من میخوام با پرینتر اپسون که خودش قابلیت چاپ دو رو رو داره پرینت بگیرم اما نمیدونم چطور لطفا راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   نازنین عزیز، برای استفاده از این قابلیت می‌توانید دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید.
   موفق باشید

 5. افرین درسته که پرینترم پشت و رو چاپ نمیکنه ولی تونستم با ترفندت خوب چاپ کنم

  1. درود بر شما
   بسیار خوشحالیم که، مقاله برای شما مفید بوده است.
   ممنون از نظر شما
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا