به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

چگونه ماشین لباسشویی ال جی را ریست کنیم؟

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

احتمالاً کمی برای برخی عجیب به نظر برسد. اینکه آیا اصطلاح ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی هم وجود دارد؟ باید گفت که چنین اتفاقی خیلی کم و تحت شرایط خاصی پیش می‌آید. ریست کردن در واقع به معنای راه‌اندازی دوباره سیستم است؛ همان چیزی که شما در کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود دارید و انجام می‌دهید.

به هر دلیلی ممکن است که سیستم ماشین لباسشویی در مراحلی درست کار نکند؛ البته به شرطی است که مشکل فنی پیچیده‌ای سخت‌ افزاری پشت دستگاه نباشد. خیلی راحت با یک بار ریست و دوباره راه‌اندازی می‌توان دستگاه را باز دوباره فعال کرد. این مشکل برای تمامی برندها وجود دارد؛ اما در هر کدام مانند ال جی از قبل علت‌های آن تعریف شده است. ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی و دلایل آن برای شما بنویسیم.

آنچه در این مقاله توضیح داده میشود:

نحوه ریست لباسشویی ال جی
ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

قبل از اینکه بخواهید دستتان به سمت دکمه ریست برود، باید اول از همه بدانید شما در چه شرایطی باید چنین کاری را انجام دهید. همینطوری ریست کردن ماشین لباسشویی هم باعث آسیب به ساختار فیزیکی آن خواهد شد. هدف از قرار دادن چنین دکمه‌ای یا بهتر است بگوییم که این ویژگی، برطرف کردن مشکلات ساده بدون مراجعه به تعمیرکار است. زمانی که عملکرد سیستم دستگاه شما به درستی قبل نیست و اشکالاتی مانند دیر شروع شدن زمان فعالیت، دادن بعضی پیغام‌های خطا مربوط به ریست و توقف بیهوده دستگاه  مشاهده کردید، بهتر است که سیستم ماشین لباسشویی ال جی را دوباره راه اندازی کنید.

حالا این سؤال پیش می‌آید که نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی چگونه است؟ باید گفت که برای ال جی دو راه وجود دارد.

 1. ریست لباسشویی ال جی با دکمه ریست
 2. ریست لباسشویی ال جی بدون دکمه ریست

قبل از شروع خواندن ادامه مطلب، اگر به هر دلیلی با ریست کردن مشکل دستگاه حل نشد، به هیچ وجه خودتان خودسرانه اقدام به تعمیرات دستگاه نکنید، به ویژه اینکه اگر هیچ سررشته‌ای از تعمیر ماشین لباسشویی ندارید یا اینکه دستگاه شما هنوز در زمان ضمانت‌نامه خود باشد. پس در چنین مواقعی حتماً با نمایندگی تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

ریست کردن ماشین لباسشویی
ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی با حالت دکمه

ریست ماشین لباسشویی ال جی با دکمه ریست

اگر دستگاه شما با دکمه مخصوص ریست طراحی و ساخته شده باشد:

 1.  ابتدا آن را خاموش کنید.
 2. سپس ماشین را در حالت Cotton قرار داده و باز دوباره روشن کنید. فقط حواستان باشد بلافاصله باید بعد از روشن شدن دکمه Temp یا Speed Spin را فقط یک بار فشار دهید.
 3. دقت داشته باشید که دستتان نباید روی آن بماند. بعد دکمه Level Water یا Function را هم یک بار فشار دهید. این مرحله را تا زمانی که عبارت T01 در صفحه ظاهر شد، ادامه دهید.
 4. بعد هنگامی که T01 به T02 تغییر پیدا کرد، آنگاه دکمه Start را فشار دهید.
 5. بعد از این مرحله عبارت ELT روی صفحه نمایش داده می‌شود. حالا دکمه ریست را فشار دهید.

البته ممکن است که با فشردن دکمه ریست، پیغام‌های خطایی در صفحه مشاهده کنید که اگر در هر کدام دکمه Temp را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید، برطرف خواهد شد. مسئله خاصی نیست. اگر هم پیغام خطا مشاهده نشد، باید گفت که عملیات ریست به طور کامل انجام شده است.

پیشنهاد مطالعه

ریست ماشین لباسشویی بدون دکمه ریست

حالا اگر ماشین لباسشویی شما دارای دکمه ریست نبود٬ راه حل کار خیلی ساده‌تر است:

 1. ابتدا برق دستگاه را قطع کنید.
 2. سپس به مدت ۵ ثانیه دکمه Start یا Pause را فشار دهید.
 3. سپس برق را وصل کرده تا سیستم ریست شود.
 4. البته می‌توانید دستگاه را هم از برق جدا کرده و بعد از ۵ دقیقه آن را به برق وصل کنید.

باز هم تأکید می‌کنیم که اگر مشکل دستگاه با ریست کردن برطرف نشد یا نتوانستید خودتان این کار را انجام دهید، حتماً با مرکز مجاز تعمیرات تماس بگیرید.

نکته:

ممکن است که دکمه‌های ریست و سایر دکمه ها در هر مدل ماشین لباسشویی ال جی متفاوت باشد. قبل از شروع بهتر است که حتماً دفترچه راهنما را به طور کامل مطالعه کنید. برای همین است که همیشه تأکید بر نگهداری دفترچه راهنمای استفاده از محصولات وجود دارد.

ریست لباسشویی ال جی
ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی بدون دکمه

چه زمان ماشین لباسشویی ال جی را ریست کنیم؟

گاهی اتفاقاتی می‌افتد که ماشین لباسشویی نمی‌تواند به عملیات خود ادامه دهد٬ به اصطلاح دستگاه هنگ کرده و یا به طور ناگهانی متوقف می­شود. در این مواقع ریست کردن دستگاه باعث راه اندازی مجدد ماشین شده و موجب ادامه فعالیت عملیات یا شروع کردن برنامه ای جدید میشود.

البته در لباسشویی ال جی به دلیل برقرار نشدن ارتباط درست بین دو بخش موتور و پنل، دستگاه به اصطلاح نیاز به ریست کردن پیدا می‌کند. گاهی مسدود شدن لوله تخلیه یا کثیف بودن آن میتواند موجب از کار افتادن دستگاه شود که در صورتیکه با وجود ریست کردن دستگاه٬ هنوز نشانه ای از حرکت و عملیات در ماشین لباسشویی ندیدید بهتر از یک سرویسکار مجرب برای تعمیر لباسشویی کمک بگیرید.

ریست کردن لباسشویی ال جی
کدهایی مربوط به ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

۴ خطا در ماشین لباسشویی ال جی که با ریست کردن برطرف میشود

۱- حرف DE نشان‌دهنده خطایی در قفل درب است.
یعنی در قفل نشده یا باز نخواهد شد. این بیشتر در اواخر مراحل شست‌وشو نمایش داده می‌شود. دلیل آن هم فشار بیش‌ از حد لباس‌ها است که در زمان فعالیت به در وارد می‌شود. دلیل دیگر اینکه درزگیر خراب است. به هرحال توصیه می‌شود که لباس بیش از حد وزن استاندارد در داخل دیگ قرار ندهید.

۲- کد OE مربوط به مشکل آبکشی دستگاه است.
واشر به دلیل همسطح نبودن به اصطلاح حرکت کرده و باعث نمایش این کد می‌شود. همچنین گیری در لوله آبکشی هم این خطا را نشان می‌دهد.

۳- کد LE خطایی مربوط به موتور است.
اما در بیشتر مواقع بعد از نصب جدید ماشین نمایش داده می‌شود. اگر موتور و پنل کنترلی نتوانند با هم ارتباط برقرار کنند، این کد خطا نشان داده خواهد شد.

۴- کد UE به معنای نامتوازن بودن بار درون دیگ ماشین است و نیازی به ریست کامل ندارد.
فقط کافی است که دکمه Start-Pause را فشار دهید و منتظر بمانید تا در باز شود. پس از باز شدن در لباس‌ها را درون دیگ جابه‌جا کرده یا حتی یک لباس با سنگین را بردارید.

تمامی این کدها با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی برطرف خواهد شد. در صورت برطرف نشدن، با نمایندگی تماس بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

نویسنده :

۱۶ دیدگاه

 • Avatar محمد گفت:

  با سلام.لباسشوئی ال جی مدل قدیمی.علامت کیلدقرمز رنگ به نمایش داده میشه علت چیست

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا مشکل ایجاد شده را با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ مطرح کنید. همکاران ما پاسخگوی شما خواهند بود.

 • Avatar شاهرخ جعفری گفت:

  سلام. ماشین لباسشویی ال جی ۷ کیلویی دارم , تمام مراحل شستشو رو انجام میده اما به مرحله آخر خشک کن که میرسه استاپ میشه و آهنگی متفاوت از آهنگ اتمام کار ماشین پخش میکند و همزمان تمامی چراغهای گردش در دقیقه ی کاسه شروع به روشن و خاموش شدن میکنن. مشکل دستگاه فکر میکنین چی باشه ؟

 • Avatar رضا گفت:

  سلام ماشین لباس شویی ال جی دارم برنامه شستشو تموم نمیشه دور تند هم نمیره صداش از قبل فرق کرده زیاد شده چه اشکالی میتونه داشته باشه.؟با تشکر

 • Avatar علیرضا گفت:

  سلام.ماشین لباسشویی الجی ۹کیلویی خریدم کلمه یEndروی نماشگرظاهرمیشه والان چندروزیست خاموش است بایدچکارکنم؟

 • Avatar شاهرخ گفت:

  ممنون از سایت خوبتون ‌و مطالب مفید
  مخصوصا درباره لباسشویی‌ال جی‌

 • Avatar امیر شکوهی گفت:

  سلام چطوری دکمه ریست ماشین لباسشویی الجی رو پیدا کنم؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   تمامی مراحل ریست کردن لباسشویی ال جی در متن توضیح داده شده. همچنین شما می‌توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای لباسشویی، با ساختار این دستگاه بیشتر آشنا شوید.

 • Avatar ساناز گفت:

  سلام وقت بخیر الان لباسشویی رو روشن کردم یه دفعه برق اتصالی کرد رفت. بدنه لباسشویی هم برق نداشت. مشکل از کجاست؟ سیم برق رو هم چک کردم

 • Avatar سمیه گفت:

  سلام لباسشوییه من تو آشپزخونس بعد بدنش برق داره خطرناک نیست؟ چیکارش کنم؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   سیم ارت ماشین لباسشویی باید به زمین متصل باشد. اما اگر الین موضوع شما را نگران کرده، حتما از تعمیرکار ماشین لباسشویی مشورت بگیرید. برای اینکار شما می توانید از خدمات تعمیر لباسشویی در محل آچارباز استفاده کنید.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.