×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

نرم افزار

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ

لپ تاپ‌های سامسونگ دارای تنوع، کارایی و قیمت به صرفه هستند، و به طور کلی این برند در ارایه محصولات با کیفیت، نام آشنا بوده و برندی محبوب و مطرح در بین کاربران است. این دستگاه‌ها هم مانند سایر محصولات موجود در بازار، گاهی دارای مشکلاتی هستند. در این بحث به بررسی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ خواهیم پرداخت.

لپ تاپ‌های سامسونگ تمام ویژگی‌های لپ تاپ خوب از جمله سبکی، سرعت، و قابلیت حرفه‌ای بالا را در خود دارد. در ادامه مشکلات این لپ تاپ‌ها را مورد بررسی خواهیم کرد:

1- مشکل در بوت شدن لپ تاپ

یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ بوت نشدن آن است. به گزارش برخی از کاربران سیستم عامل بالا نمی‌آید و امکان نصب سیستم عامل جدید هم ندارند. برخی مواقع هم پیام Bootmgr is Missing را نشان می‌دهد. در برخی مواقع هم با وجود اینکه لپ تاپ روشن می‌شود، ولی کاربر با صفحه آبی رنگ در آن مواجه می‌شود. به طور کلی اگر سیستم روشن شد و قبل از اجرای ویندوز، عملکرد آن متوقف شد، در آن صورت این مشکل مربوط به بوت نشدن لپ تاپ است.

بوت نشدن لپ تاپ که یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ است که می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. از جمله آن می‌توان به به‌روز نبودن بایوس، قدیمی بودن ویندوز نصب شده روی سیستم، نصب کردن نرم افزارها و برنامه‌های مشکل‌دار و یا ویروسی شدن دستگاه اشاره کرد.

برای حل بوت نشدن لپ تاپ در درجه اول باید زمینه آن بررسی شود، اگر مشکل از ویندوز باشد، با نصب ویندوز جدید و اگر مشکل از ویروس باشد با یک آنتی ویروس قوی می‌توان مشکل را برطرف کرد.

 

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ

 

2- داغ شدن بیش از حد لپ تاپ

داغ شدن لپ تاپ از دیگر مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ است، که می‌تواند به دلایل نرم افزاری مانند ویروسی شدن لپ تاپ، کند شدن سرعت لپ تاپ، اجرای برنامه‌های سنگین و ناسازگار با پردازنده لپ تاپ و یا علل دیگر به وجود آید. اجرای یک بازی با بالاترین حد تنظیمات گرافیکی ممکن است، لپ تاپ را بیش از حد داغ کند. در صورتی که به داغ شدن لپ تاپ رسیدگی نشود و مشکل آن بر طرف نگردد، احتمال دارد، آسیب‌ها و مشکلات دیگر را نیز ایجاد کند.

برای رفع داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ابتدا آن را روی سطح صاف و هموار بگذارید تا هوا به راحتی بتواند جریان پیدا کند. سپس به لپ تاپ خود زمان دهید و از آن استفاده نکنید، همچنین برنامه‌ها و نرم افزارهایی در حال اجرا را ببینید تا از فشار وارد شده روی پردازنده لپ تاپ کاسته شود.

3- مشکل روشن نشدن وای فای و یا وایرلس لپ تاپ

روشن نشدن وای فای و وایرلس لپ تاپ می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند به اینترنت متصل شوند، بسیار ناراحت کننده و آزار دهنده باشد. گاهی در زمانی که کاربر می‌خواهد به یک شبکه وای فای وصل شود، با مشکل روبرو شده و وای فای روشن نمی شود. گاهی هم با وجود وصل شدن و روشن شدن وای فای بعد از مدتی وای فای قطع با یا با افت سرعت مواجه می‌شود. که در همه این موارد مشکل وای فای یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ است.

برای رفع مشکل وای فای در درجه اول از نصب بودن درایور آن مطمئن شوید و یا آن را دوباره نصب و تنظیمات آن را بررسی کنید، احتمال دارد مشکل از نصب نبودن و یا به روز نبودن درایور وای فای باشد.

4- مشکلات گرافیکی لپ تاپ

از دیگر مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ مشکلات گرافیکی است، که در زمان پخش ویدئو و یا نرم افزارهای پخش کننده، تصاویر یا پخش نمی‌شود و یا در هم ریخته نمایش داده می‌شود. این مشکل می‌تواند به دلیل کار کردن بیش از حد لپ تاپ، اجرای برنامه‌ها و بازی‌های سنگین، نوسانات برق و قدیمی بودن مدل لپ تاپ که منجر به خرابی کارت گرافیک لپ تاپ می‌شود، به وجود آید.

از دیگر دلایل این مشکل می‌توان به درست نصب نشدن درایورهای گرافیکی، و یا حتی قدیمی بودن ورژن نصب شده روی لپ تاپ باشد. که برای رفع این گونه مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ می‌تواند درایورهای مربوط به هر قسمت را، از سایت پشتیبانی برند لپ تاپ، با ذکر اطلاعات آن قسمت دریافت کنید و آن را نصب کنید، تا مشکل برطرف شود.

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ

5- مشکل صفحه آبی رنگ

آبی رنگ شدن صفحه نمایش اگر چه در بیشتر مواقع خطای خاص و مشخصی نیست، و تنها ما را به وجود مشکل در سخت افزار و یا نرم افزار لپ تاپ آگاه می‌کند.

با این حال، این مشکل زمانی به وجود می‌آید که لپ تاپ دچار مشکل نرم افزاری و یا سخت افزاری شده باشد. از جمله علل نرم افزاری ایجاد کننده خطای صفحه آبی می‌توان به ناسازگاری نرم افزارها و سیستم عامل، استفاده از نسخه‌های آزمایشی نرم افزارها و یا سیستم عامل و نصب درایورهای ناسازگار روی سیستم، آلودگی به ویروس و بد افزار، ناتوانی نرم افزارهای امنیتی در پاک سازی بدافزار و یا نصب همزمان دو نرم افزار امنیتی، نصب درایورهای نرم افزاری سطح هسته مانند آنتی ویروس ها، فایروال‌ها و برنامه‌های بهینه سازی و هم چنین آسیب به رجیستری اشاره کرد.

برای رفع این مشکل می‌توانید به کد خطا توجه کنید و به دنبال یافتن علت کد خطای ارائه شده و رفع آن باشید. اگر از برنامه ای استفاده می‌کنید، که فضای زیادی را اشغال می‌کند، می‌توانید برنامه‌های اضافی را از Task Manager متوقف کنید و همچنین حافظه لپ تاپ را با Flash Memory افزایش دهید.

 

6- مشکل کلید fn و قفل شدن آن

به گزارش برخی از کاربران و دارندگان لپ تاپ سامسونگ گاهی کلید fn روی لپ تاپ به مشکل می‌خورد و قفل می‌شود. که خرابی و قفل شدن کلید FN یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ است برای رفع این مشکل ابتدا فعال سازی کلید Fn را بررسی کنید، در برخی موارد به دلیلی این کلید غیر فعال می‌شود.

سپس درایورهای آن را بررسی و در صورت نصب نبودن از سایت شرکت پشتیبانی کننده دانلود و نصب کنید و سیستم خود را بعد از نصب ری استارت کنید. اگر همچنان این کلید کار نکرد می‌توانید درایور قبلی را حذف و مجدد نصب کنید و سیستم را دوباره راه اندازی کنید.

7- هنگ کردن لپ تاپ

امکان ندارد کسی که از لپ تاپ استفاده می‌کند، دچار هنگ کردن لپ تاپ نشود. هنگ کردن لپ تاپ می‌تواند در هر برندی به وجود آید، که در بیشتر موارد علت آن نرم افزاری بوده و یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ هم همین هنگ کردن است. هنگ کردن لپ تاپ می‌تواند به دلیل اجرای بیش از حد برنامه‌ها و نرم افزارها به صورت همزمان، داغ کردن لپ تاپ، ناسازگار بودن برخی از برنامه‌ها و نرم افزارهای نصب شده روی لپ تاپ، ویروسی شدن و علل دیگر به وجود آید.

زمانی که با هنگ کردن لپ تاپ مواجه می‌شوید، ابتدا کمی صبر کنید و از باز کردن برنامه‌ها و یا زدن کلیدهای دیگر خودداری کنید تا لپ تاپ از هنگ بودن خارج شود. سپس می‌توانید همه برنامه‌ها و نرم افزارهای در حال اجرا را ببینید و حتی در صورت نیاز برخی از برنامه‌ها و نرم افزارهای غیرضروری و سنگین را از نصب خارج کنید و در نهایت برای رفع مشکل می‌توانید لپ تاپ خود را ری استارت کنید.

8- مشکل بلوتوث

کار نکردن بلوتوث لپ تاپ از جمله مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید که بسیار آزاردهنده است. با وجود اینکه امروزه کارآیی و استفاده از بلوتوث به دلیل وجود فناوری‌های دیگر و جایگزین نسبت به گذشته کمتر شده است، ولی هنوز بسیاری از افراد از بلوتوث برای نقل و انتقال داده استفاده می‌کنند که در صورت خرابی ناراحت کننده و مشکل‌زا است.

بلوتوث لپ تاپ سامسونگ می‌تواند به دلیلی مانند نصب نبودن درایور، تنظیم نبودن آن و یا با وجود نصب بودن غیر فعال و پایین بودن لوگوی آن کار نکند. برای رفع این مشکل می‌توانید درایور بلوتوث را از سایت شرکت دانلود کرده و نصب کنید و سپس تنظیمات آن را بررسی کنید. در نهایت برای پایین بودن لوگوی بلوتوث وایرلس را روشن کنید. در قسمت ران یا استارت به دنبال تنظیمات بلوتوث بگردید. سپس تنظیمات مربوطه را انجام دهید، تا مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ برطرف شود.

9- کند شدن سرعت لپ تاپ

اگر چه علت کند شدن لپ تاپ می‌تواند سخت افزاری و یا نرم افزاری باشد، ولی در بیشتر مواقع دلیل کند شدن لپ تاپ سامسونگ ناشی مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ است. این مشکلات می‌تواند ناشی از قدیمی و به روز نبودن سیستم عامل ویندوز، وجود ویروس و یا یک بد افزار در لپ تاپ، اجرای هم زمان برنامه‌ها و پر شدن حافظه و پراکندگی داده‌ها روی هارد دیسک لپ تاپ، وجود آیکون‌های مختلف روی دسکتاپ لپ تاپ، کم بودن حافظه یا همان رم باشد.

برای برطرف کردن آن ابتدا بهتر است، دلیل کند شدن لپ تاپ را شناسایی کنید، در برخی موارد ویروسی شدن علت اصلی است که باید سیستم را از وجود ویروس پاکسازی کنید و اگر کند شدن از پراکندگی داده‌ها روی هارد باشد، در آن صورت دیفرگ کردن دیسک سخت راهکاری مناسب برای یکپارچه سازی و رفع پراکندگی داده‌ها است.

با استفاده از این ابزار مفید ویندوز می‌توان فایل‌های دیسک را یکپارچه سازی کرده و شاهد سریع‌تر اجرا شدن برنامه‌ها باشید که این کار در نهایت رفع کند شدن سرعت لپ تاپ را سبب می‌گردد.

اجرا شدن همزمان چندین نرم افزار بلافاصله پس از روشن شدن و بالا آمدن سیستم، از جمله مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ و یکی دیگر از علت‌های کند شدن سرعت لپ تاپ است.

برای اینکه بررسی کنید چه برنامه‌ای منابع لپ تاپ را بیش از همه مورد استفاده قرار می‌دهد، می‌توانید از ابزاری خاص استفاده کنید. با استفاده از این ابزار خواهید دید که چه توانی از پردازنده، رم، دیسک و شبکه‌تان استفاده می‌شود. در ویندوز برای این کار می‌توانید از Task Manager  استفاده کنید و در مک از Activity Monitor چنین آماری را ببینید. و برای افزایش حافظه می‌توانید برخی از نرم افزارها و برنامه‌ها غیر ضروری را از روی سیستم پاک کنید.

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ

10- ویروسی شدن لپ تاپ

از جمله مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ ویروسی شدن لپ تاپ و وارد شدن انواع بدافزار و نرم افزارهای مخرب به لپ تاپ است، که سبب ایجاد اختلال در عملکرد لپ تاپ می‌گردد و برای بسیاری از کاربران و دارندگان لپ تاپ سامسونگ نگران کننده است.

ویروسی شدن لپ تاپ می‌تواند موجب پاک شدن برخی از اطلاعات و داده‌ها، مخفی شدن برخی اطلاعات، باز شدن خودکار پنجره‌ها، هنگ کردن لپ تاپ و داغ شدن بیش از حد آن شود. از این رو، باید ویروسی شدن لپ تاپ سریع برطرف شود. برای رفع ویروسی شدن لپ تاپ می‌توانید از یک آنتی ویروس قوی روی لپ تاپ خود استفاده کنید و یا ویندوز خود را فرمت کرده و دوباره نصب کنید.

برند سامسونگ در زمینه‌های لوازم الکترونیکی و سایر زمینه‌ها برای اکثر مردم برندی معتبر و آشنا است، از این رو، لپ تاپ‌های سامسونگ هم در بین مردم از اعتبار بالایی برخوردار هستند و بسیاری از مردم تمایل به خرید و استفاده از آن دارند. این لپ تاپ‌ها علیرغم کیفیت بالا و کارایی عالی، دارای مشکلات و معایبی هستند که از جمله مشکلات نرم افزاری لپ تاپ سامسونگ که برای بسیاری از افراد و کاربران پیش می‌آید، مشکلاتی بودن که در این مطلب آن را بررسی کردیم.

 

منابع:
resolit.us
slideshare.net

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×