×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

چرا باتری لپ تاپ سریع خالی می‌شود؟

خالی شدن باتری لپ تاپ

شاید در طول روز استفاده‌های فراوانی از لپ تاپ داشته باشید که در این صورت باید باتری در نگهداری از این دستگاه بیشتر تلاش کرد. حال برای افزایش کارایی باتری لپ تاپ، در این بحث به بررسی این موضوع که چرا باتری لپ تاپ خالی می‌شود می‌پردازیم.

لپ تاپ‌ها در حال حاضر یکی از ضروری‌ترین وسایل زندگی به شمار می‌روند. بیشتر افراد کارمند، دانشجو، هنرمند و حتی دانش‌آموزان، به کمک لپ تاپ‌ها بسیاری از امور روزمره خود را انجام می‌دهند. از آن جایی که لپ تاپ‌ها کامپیوترهای سبک، کم حجم و بسیار راحتی هستند، می‌توانند همواره همراه فرد باشند. اما همان طور که می‌دانید این وسیله‌ها از باتری تغذیه می‌شوند در صورتی که مشکلاتی در باتری لپ تاپ رخ دهد این وسیله به صورت همراه قابل استفاده نخواهد بود.

حتی در بسیاری از موارد نیز به دلیل خرابی بیش از حد باتری، زمانی که لپ تاپ متصل به برق باشد هم، باز قابل استفاده نخواهند بود و مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. بسیاری از دارندگان لپ تاپ این سوال را می‌پرسند : ” چرا باتری لپ تاپ سریع خالی می‌شود؟ ” این سوالی است که پاسخ‌های بسیاری دارد و در صورتی  که به درستی عیب لپ تاپ و باتری آن بررسی نشود قابل برطرف کردن نخواهد بود.

در ادامه این متن به شما خواهیم آموخت که خالی شدن باتری لپ تاپ چه علتی دارد و چه راهکارهایی وجود دارد که این مشکل را برطرف کرد؟ زیرا خاموش شدن لپ تاپ در حین کاری مهم و یا در حین مطالعه یک مطلب، بسیار ناخوشایند خواهد بود.

 

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ

 

۱- عمر باتری را در نظر داشته باشید.

اگر لپ تاپ شما عمری در حدود سه یا چهار سال دارد بی شک حتما به این سوال برمی‌خورید که چرا باتری لپ تاپ سریع خالی می‌شود؟

جواب سوال شما مشخص است. یک لپ تاپ که عمری حدود سه یا چهار سال داشته باشد، وقتش رسیده است که باتری جدید برای آن جایگزین کنید، زیرا بعد از این مدت چیزی در حدود ۳۰ % از عمر باتری از دست خواهد رفت. موارد بسیاری پیش می‌آید که حین انجام کار با لپ تاپ، باتری انرژی خود را از دست می‌دهد و سیستم خاموش می‌شود. پس فراموش نکنید عمر مفید یک باتری لپ تاپ، هر چند بسیار عالی و کار آمد هم باشد، بیش از چهار سال و شاید سه سال نخواهد بود بعد از آن مدت نیاز است که با پشتیبانی سیستم لپ تاپ خود تماس گرفته و درخواست یک باتری جدید برای لپ تاپ خود داشته باشید.

۲- چه مواردی موجب مصرف بیش از حد باتری می‌شود؟

اگر به صورت عادی از لپ تاپ خود استفاده کنید و مصرف بالایی نداشته باشید، می‌توان گفت که حدود چهار سال باتری سالم و بی عیب و نقصی خواهید داشت. عواملی هستند که می‌توانند مصرف باتری لپ تاپ را به شدت بالا ببرند. یکی از این عوامل بالا بودن نور و روشنایی صفحه نمایش است. زمانی که شما نور و یا روشنایی صفحه لپ تاپ خود را بالا می‌برید از عمر مفید باتری لپ تاپ خود به شدت می‌کاهید و این سبب می‌شود که باتری به سرعت خالی شود.

یکی دیگر از عوامل، پشتیبان گیری‌ها است. برنامه‌های بسیاری هستند که سیستم پشتیبان گیری و یا همان بک آپ دارند. میزان این پشتیبان گیری را کاهش دهید تا انرژی بسیاری  از باتری بابت این روند از بین نرود. یکی دیگر از عوامل موجب مصرف بیش از حد باتری می‌شود، کیفیت و جنس باتری  لپ تاپ است. در صورتی که یک باتری قدیمی و مدل ناسازگار با لپ تاپ خود را روی آن نصب کرده‌اید شک نداشته باشید که دیر یا زود باتری لپ تاپ با سرعت خاموش می‌شود و برای شما  مشکل به وجود خواهد آورد.

گرافیک نیز از جمله عوامل تاثیرگذار روی عمر مفید باتری لپ تاپ است. بیشتر افراد که از نرم افزار‌های گرافیکی سنگین مانند فتوشاپ یا ۳Dmax و . . . استفاده می‌کنند نیاز به باتری بیشتری خواهند داشت، چرا که این برنامه‌ها بیشتر باتری استفاده می‌کند. نوع شارژ کردن باتری لپ تاپ نیز بسیار مهم است. اگر برایتان این سوال پیش آید که چرا  باتری لپ تاپ سریع خالی می‌شود، پاسخ این است که باید الگوی شارژ کردن لپ تاپ خود را یک مرتبه بررسی کنید. احتمال دارد که از روش صحیحی برای انجام این کار استفاده نمی‌کنید.

تکرار شارژ و نیمه شارژ کردن لپ تاپ می‌تواند در عمر مفید باتری تاثیر بگذارد و باتری لپ تاپ مدت زمان کمتری شارژ را در خود نگه دارد همچنین فراموش نکنید همیشه از شارژر اصل خود لپ تاپ  استفاده کنید. استفاده از شارژر‌های متفرقه که مختص لپ تاپ نیست اختلالاتی در شارژ ایجاد خواهد کرد.

خالی شدن باتری لپ تاپ

۳- نرم افزار‌های خود را مدیریت کنید.

برای این که بتوانید دلیل خالی شدن سریع باتری لپ تاپ را بفهمید، باید قبل از انجام هر کاری مدیریت نرم افزارهای خود را به عهده بگیرید و اجازه ندهید که برنامه‌های ناخواسته و پشتیبان گیری‌های نابه‌جا سبب خاموش شدن لپ تاپ شوند. با استفاده از Task Manager برنامه‌هایی را کاربری چندانی برایتان ندارد و یا این که فقط گاهی از آن‌ها استفاده می‌کنید را غیرفعال کنید. حتی از این طریق می‌توانید بسیاری از برنامه‌ها را به راحتی حذف کنید و فضای هارد را بالا ببرید.

۴- بزرگ‌ترین منبع مصرف باتری لپ تاپ چیست؟

از پاسخ هایی که می‌توانیم به “دلایل خالی شدن سریع باتری لپ تاپ” بدهیم، استفاده نادرست از صفحه نمایش است. صفحه نمایش انرژی بسیاری را برای نور صفحه مصرف می‌کند. نمایش تک تک پیکسل‌ها روی صفحه نمایش لپ تاپ نیاز به قدرت بسیاری دارد که همه این قدرت از طریق باتری لپ تاپ تأمین می‌شود.

یکی از بزرگ‌ترین دلایل خالی شدن باتری لپ تاپ شما به نور صفحه نمایش بستگی دارد. وارد تنظیمات سیستم لپ تاپ خود شوید و نور روشنایی را کاهش دهید. یکی از بهترین حالت‌ها این است که نور و روشنایی صفحه نمایش را به حالت خودکار نگه دارید، این عمل به عمر مفید باتری لپ تاپ شما بسیار کمک خواهد کرد. مگر این که در مقابل نور مستقیم خورشید نشسته باشید که در آن صورت نیاز به روشنایی بیشتری خواهید داشت.

 

فراموش نکنید زمان‌هایی که بین استفاده شما از لپ تاپ وقفه ایجاد می‌شود باید حالت خواب صفحه نمایش را فعال کنید تا کمتر از باتری استفاده شود.

۵- در مصرف باتری صرفه جویی کنید.

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید این است که در سیستم عامل دستگاه، گزینه صرفه جویی در باتری را فعال کنید. در بیشتر ویندوز‌ها گزینه Battery Saver می‌تواند گزینه فعال کردن صرفه جویی در مصرف باتری را روشن کند. این گزینه می‌تواند عمر مفید باتری لپ تاپ را افزایش داده و به صورت خودکار زمانی که نیازی به مصرف باتری نیست کارکرد آن را کاهش دهد تا باتری کمتر مصرف شود و انرژی بیشتری در خود نگه دارد.

خالی شدن باتری لپ تاپ

۶- لوازم جانبی بی سیم را قطع کنید.

برای پاسخ به این سوال که چرا باتری لپ تاپ سریع خالی می‌شود؟ می‌توان گفت که در اتصال لوازم جانبی بی‌سیم دقت کنید. اگر می‌پرسید چرا باتری لپ تاپ سریع خالی میشه ؟ می‌توانید در لوازم جانبی بی سیم لپ تاپ خود دقت کنید. این لوازم به شدت از باتری استفاده می‌کنند و می‌توانند انرژی بسیاری را برای فعال بودنشان استفاده کنند. همین امر در کاهش طول عمر باتری موثر است.

برنامه‌هایی مانند بلوتوث و Wi-Fi به شدت از باتری استفاده می‌کنند. این برنامه‌ها به کمک آداپتورهای بی‌‎سیم از قدرت باتری برای اسکن کردن شبکه‌ها و دستگاه‌های بی‌سیم استفاده می‌کنند که میزان بالایی از انرژی باتری را نیازمند هستند. زمانی که از آن‌ها استفاده‌ای ندارید باید آن‌ها را خاموش کرده تا در مصرف باتری صرفه جویی به عمل آورید.

۷- چگونه مصرف باتری لپ تاپ را کنترل کنیم؟

تا این جا با دلایل خالی شدن سریع باتری لپ تاپ آشنا شدیم و در ادامه به تنظیمات باتری می‌پردازیم تا علاوه بر نحوه صحیح استفاده از باتری بتوانیم عمر مفید آن را نیز افزایش دهیم.

به تنظیمات ویندوز خود بروید و روی گزینه Battery کلیک کنید و سپس دکمه System را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود Battery Saver را مشاهده می‌کنید. صرفه جویی در مصرف باتری را از این طریق می‌توانید فعال کنید. گزینه Battery Usage by app نیز به شما کمک می‌کند تا بفهمید که هر کدام از برنامه‌های شما چه میزان باتری استفاده می‌کنند.

با وارد شدن به این پنجره تمامی برنامه‌های خود را مشاهده می‌کنید که چه میزان باتری را مصرف می‌کنند. از این طریق می‌توانید برنامه‌های کم کاربرد را خاموش کرده و یا حتی حذف کنید و یا این که به حالت خواب بگذارید تا زمانی که نیاز داشتید از آن‌ها استفاده کنید.

حال در صورتی که با باتری لپ تاپ خود به مشکل برخوردید و نیاز به بررسی آن داشتید، باید با یک کارشناس مجرب مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات لپ تاپ خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

 

منبع:
fixingblog.com
cnet.com
thewindowsclub.com


نویسنده :

۱۶۶ دیدگاه

 • Alireza گفت:

  سلام خوبید لپ تاب من hp هست و هر باتری که میخرم و میندازم میسوزونه میشه بگید چطوری درست میشه

 • علی گفت:

  با سلام
  لپتاپ من لنوو ideapad5 هست دو گیگ گرافیک داره وقتی یک ساعت بازی call of duty modern warfare 4 که برای سال ۲۰۰۸! هست و انجام میدم شارژش خالی میشه این طبیعیه؟

 • ابراهیم گفت:

  سلام،وقت بخیر.
  بنده یک لپ تاپ دست دوم گرفتم و سریع شارژ تموم میکرد تا جایی که فقط بایستی تو شارژ باشه تا روشن بمونه بردم تعمیر گفتن از باطری هست و یه ماهی هست که باطری نو گذاشتم روش ولی بازم در عرض بیست دقیقه شارژ میشه و تو بیست دقیقه خالی میشه،مشکل چیه؟ لپ تاپ ایسوس هست.

 • Keyaruga-sama گفت:

  سلام خسته نباشید متن تون عالی بود. اما سوالی دارم. لپ تاپ من خیلی سریع شارژ پر میکنه و سریع تر هم خالی میشه. و مشکل خیلی بزرگی که داره اینه که وقتی شارژ لپ تاپ به ۳۰ می‌رسه، یهویی شارژ به ۱۰ می‌پره و اخطار میده. بعد تا مبرم سیم شارژر رو به لپ تاپ وصل کنم، لپ تاپ میگه Your battery is very low 5%. باید چیکار کنم با این مشکل؟ و البته بگم لپ تاپم ایسوس هست

 • M گفت:

  سلام من ۲ روزه ک لپ تاپ Asus x515 رو گرفتم ولی در عرض ۱ ساعت فیلم دیدن ۵۰ درصد باتریش کم میشه
  عادیه؟؟

 • علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر شرمنده من تازه الان یه لپ تاپ دست دوم گرفتم هم خیلی دیر شارژ میشه بعدش ۲۱ درصد بود تو ۲ دقیقه شد ۱۰ درصد مشکلش چیه ممنون

 • زهرا گفت:

  سلام یک هفته نمیشه باتری تعویض کردم مشکلی نداشت ولی الان مونده رو ۷ درصد و بیشتر نمیشه

 • ماندانا گفت:

  سلام ۱۲ سالی هس لپ تاب اچ پی دارم از باتریش زیاد استفاده نمیکردم که بعد یه مدت دیدم خراب شده بعد چند سال رفتم باتری گرفتم بدلش الان وقتی ۱۰۰درصد میشه بعدش میام با باتری کار کنم بعد۲۰دقیقه سیستم خاموش میشه علتش چی میتونه باشه؟ممنون

 • ازاده گفت:

  سلام من لب تابم رو د رحالی که وای فا روشن بو خاموش کردمو ۷۹ درصد شارژ داشت فرداش که روشن کردم باطریش کم شده بو و مندمجبپر شدم بزنم به سارژ ایا این طبیعیه جواب بدین خواهش می کنم لب تابم hp هست ‌الان باطری مشکل داره تو رو خدا جواب بدین خواهش می کنم

 • ازاده گفت:

  من الان باید کاری بکنم. بذطری مشکل داره لب تابم اچ پی هست

 • ازاده گفت:

  سلام من لب تابم رو د رحالی که وای فا روشن بو خاموش کردمو ۷۹ درصد شارژ داشت فرداش که روشن کردم باطریش کم شده بو و مندمجبپر شدم بزنم به سارژ ایا این طبیعیه جواب بدین خواهش می کنم

 • G گفت:

  سلام من یه باتری جدید برای لب تابم گرفتم ولی خیلی زود شارژ خالی می‌کنه و اینکه نور صفحه هم خودکار کم میشه و از وقتی که تو برقه نورش کمتره مشکل از چیه؟

 • Zahra گفت:

  سلام وقت بخیر . من دیروز لپ تاپ خریدم Lenovo مدل i5 ‌. شارژ باتری ۹۹ درصد بود و من فقط حدود ۴ ساعت به WIFI وصل بودم و سرکلاسم بودم و توی همین حدود ۴ ساعت شارژ باتری شد ۱۸ درصد و مجبور شدم از کلاسم بیام بیرون و بزنم به شارژ . سوالم اینکه که طبیعی هست یا ممکنه لپ تاپ ایراد دار به جای دست اول و نو بهم داده باشن؟!

 • حمیدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من حدود یک هفته هست که لپ تاپ مدل Asus s532eq گرفتم ولی نمیدونم چرا زود شارژ خالی می‌کنه کار خاصی هم نمیکنم باهاش فقط برای کار های دانشگاه استفاده میکنم ولی شارژش مثلاً اگه ۹۰ درصد باشه بعد ده دقیقه به ۶۸ در صد میرسه خواستم بدونم طبیعیه؟

 • Negin گفت:

  سلام . من ۲ روزه که لپ تاپ استوک hp مدل۸۵۶۰p زو گرفتم . همون روز ک دستم رسید زدم شارژش ۱۰۰ شد و تا ۱ روز بعدش میتونم بگم حدودا ۱۰ دقیقه باهاش کار کردم ک دیدم شارژش شده ۴۷ درصد . یعنی از دیروز که شارژش ۱۰۰ بود بعد فرداش ک ۱۰ دقیقه باهاش کار کردم انقدر ازش کم شد . ایا باتریش خرابه ؟؟؟

 • سارا گفت:

  با سلام.من چند روزیه که لپ تاپ ایسوس r545fj گرفتم فقط مشکلش اینه هر دیقه یا دو دقیقه ای یبار یه شارژ کم میکنه آیا این طبیعیه؟یعنی دو ساعت بیشتر دوام نداره انگار

 • سارا گفت:

  سلام وقت بخیر .من چند روزیه لپ تاپ مدل ابسوس r545fj گرفتم مشکلش اینه دو دقیقه یا یه دقیقه ایی یبار یکی شارژ خالی میکنه آیا این مشکل داره؟

 • امیرحسین گفت:

  ما نزدیک ۳، ۴سال هست لبتاپ ایسوس خریدیم از دیروز باتریش مثل جت شارژ خالی میکنه پس اگه اینطور که شما گفتید نگران نباشیم که مشکل از لبتاپ است و این موضوع عادی است و ما باید باتریش رو عوض کنیم؟

 • نازنین گفت:

  سلام
  من دوروز پیش لپ تاپ ایسوس دست دوم خریدم تو ۱۲ ساعت که باهاش کار نکردم ۲۰ درصد کم میشه ازش باتریش مشکل داره ؟
  باید عوض کنم؟

  یا طبیعیه؟

 • حسین گفت:

  سلام
  من حدود ۶ ماه هست که لپ تاپ ایسوس سری TUF گیمینگ گرفتم اوایل تا ۴ ساعت بهم جواب میداد ولی چند هفته هستش که این مدت به زیر ۱ ساعت و نیم رسیده و هلس باتری هم ۸۹ درصد شده. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • سید محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من لب تابم دو روزی هست که اینجوری شده داخل درصد۹۵ و یا ۱۰۰ فریز میشه و میگزه بعد از یک زمان عادی ناگهاتن میره به۴۵ درزصد و انجا فریز میشه تا تمام شدن و خاموش شدن لب تابم مشکلم چیه؟؟

 • علی گفت:

  سلام من تازه لپ تاپ گرفتم اولش باتریش خوب بود اما یخورده که گذشت خیلی آورد پایین و سریع خالی میشه

 • ساناز گفت:

  سلام. من لپ تاپم hp هستش و ماه پیش دست دوم خریداری کردمش.همه چیش خوبه سالمه ولی باطریش ۱۰۰ تا ۱۰ رو تو ۱ ساعت خالی میکنه.چیکار باید بکنم؟و اگر مشکل از باطرز هستش قیمت باطری ها تو چه رنج قیمتی هستش و به طور ایده آل یه لپتاپ تا چند ساعت شارژ خالی میکنه؟

 • فاطمه گفت:

  سلام من یک روزه که یه لپ تاپ استوک مدل hp g1خریدم
  ولی فقط ۳ ساعت شارژ نگه میداره
  چکار کنم ؟

 • حسین گفت:

  سلام من دو سال است که یک لپ‌تاپ hp دست دوم را خریداری کرده ام و حدودا سه ماه پیش باتری لپ تاپ را به علت تخلیه شارژ تعویض کردم اما تا کنون دو بار وقتی شارژ زیر ۳۰ یا ۴۰ درصد می آید خاموش می شود ویا اینکه وقتی می آیم لپ تاپ را روشن کنم می بینم که لپ تاپ خاموش است آیا باتری نیاز مجدد به تعویض دارد

 • فاطمه گفت:

  سلام
  من یه ماهی میشه یه لپتاپ لنوو core i5 گرفتم و خیلی از فروشنده تعریف شنیدم ک برای کار فتوشاپ مناسبه
  ولی من هر وقت از فتوشاپ استفاده میکنم به نیم ساعت نمیکشه خاموش میشه
  حتی دیروز داشتم استفاده میکردم وای فایمم روشن بود همراه فتوشاپ به یع رب نکشید خاموش شد حتی رفتم به فروشنده نشون دادم گفت نگاه کرد به اطلاعات باتری و گفت عادیه مشکل نداره
  ولی اصلا عادی نیست چیکار باید بکنم ایا این عادیع بنظرتون ؟

 • امیر گفت:

  سلام،
  ببخشید من یه لپ تاپ استوک Hp مدل Elite book 8560w امروز گرفتم صاحبش گفت باطری ۲ ساعت کار میکنه کلاً لپ تاپ ها همه اینجورین بالای سه ساعت جواب نمیدن،الان آوردم شارژر کردم دقیقه ایی یک درصد مصرف میکنه آیا مشکل از باطریه؟

 • ladybug گفت:

  سلام خسته نباشید من لب تابم دست دوم هست سال ۱۳۹۴تولید شده و سال ۱۳۹۸ به دست من رسیده
  من باید لب تاب را در شارژ استفاده کنم چون بلافاصله پس از روشن شدن بعد از ۵ دقیقه شارژش تموم خواهد شد و درسم رو با لب تاب می خونم و تا الان فکر می کردم این مساله عادیه که باید حین استفاده تو شارژ باشه
  میشه لطفا کمک کنید

 • محمد گفت:

  سلام لب تاب من چند وقت هست که وقتی روشن میکنم اگر شارژ هم ۹۰درصد هست بعد ۱۰دقیقه یا یه ربع ناگهانی خاموش می شه اما با برق مستقیم ساعت ها روشن می مونه و هیچ مشکلی نداره
  مشکل از چی هست لطفا راهنمایی کنید

  • کیمیا رضوی گفت:

   با سلام
   محمد عزیز، باتی لپ تاپ شما خراب شده و بعد از یک مدت دیگر اصلا لپ تاپ را روشن نمی‌کند و نیاز به تعویض دارد که برای این کار می‌توانید در صفحه‌ی تعمیر لپ تاپ درخواست خود را ثبت کنید و یا با شماره‌ی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید.

 • مژده گفت:

  afarin mɑtlab khobi bood

  کاکتوس

 • لیلا گفت:

  من سه چهار سالیه لپ تاپ دست دوم گرفتم تا همین چند هفته پیش خوب کار میکرد ولی الان تا از شارژ خارج میکنم خاموش میشه

  • کیمیا رضوی گفت:

   با سلام
   لیلا عزیز، به احتمال زیاد باتری لپ تاپ شما خراب شده و به تعویض نیاز دارد. برای اینکار می‌توانید از تعمیرکاران اچارباز کمک بگیرد و درخواستتان را در صفحه‌ی تعمیر لپ تاپ ثبت کنید.

 • محمد گفت:

  سلام. من حدود یک هفته هست که لنوو ip5 خریدم وقتی که ۱۰ ساعت بدون استفاده باشه حداقل ۳۰ درصد از شارژش کم میشه (بدون روشن شدن) به نظرتون چه مشکلی داره؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد عزیز، این مورد مشکلی ندارد، تمامی باتری‌ها زمانی که از آن استفاده نمیکنید هم طی فرایندهای داخلی خود شارژ کم میکنند. برای بررسی صحت باتری خود در هنگام استفاده چک کنید که چه میزان شارژ نگه میدارد.

 • بیتا گفت:

  سلام من یک سالی هستش که لپتاپ دسته دوم مدل hp گرفتم تا یک ماه پیش باتری حدودا ۲ ساعت برای من کار می کرد ولی الان نیم ساعته یا گاهی ۲۰ دقیقه ای شارژ خالی میشه بدون اینکه کار سنگینی انجام داده باشم یه نکته هم اینکه من چند وقت پیش کابل شارژرم رو عوض کردم‌(حدود ۴ ماه پیس)،به نظرتون باید باتری رو عوض کنم ؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   بیتای عزیز، عمر متوسط باتری‌های لیتیومی سه الی چهار سال است. برای رفع مشکل پیشنهاد می‌کنیم باری را تعویض کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • علی گفت:

  سلام من لپ تاپم توی۱۰۰درصدازشارژدرمیارم کارپرشارژخواهی هم نمیکنم امادرعرض ۲دقیقه باتری خالی (ازوقتی که خریدیم اینجوری بود)

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   علی عزیز، ابتدا درایور باتری خود را آپدیت کنید. اگر مشکل رفع نشد، باتری شما معیوب بوده و نیاز به تعویض دارد. شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • امین گفت:

  سلام باتری ۹ سلولی من در قسمت ریپورت باتری ، FULL CHARGE CAPACITY 63,881 mWh و در DESIGN CAPACITY 73,260 mWhاین مقدار نوشته شده؟؟ و روی جعبه باتری ۷۸۰۰mAh . آیا ۶۳.۸۸۱ mWh یعنی باتری تمام سلول هاش سالمه؟

 • امین گفت:

  سلام من باتری ۹ سلولی ۲ ماهه گرفتم لپ تاپ دل ۵۱۱۰ ، باتری به محض اینکه به ۲۰ درصد شارژ میرسه میزنه ۷% شارژ ، مشکل از چیه؟؟ میتونه از تنظیمات باتری باشه؟؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   امین عزیز، برای رفع مشکل درایور باتری را آپدیت کنید.

   • امین گفت:

    چگونه درایو باتری آپدیت کنیم!؟

    • تحریریه آچارباز گفت:

     باسلام
     امین عزیز، برای آپدیت درایور باتری مراحل زیر را طی کنید:
     – ابتدا مطئن شوید سیستم به اینترنت متصل باشد.
     – گزینه Device Manager را جستجو کنید.
     – گزینه batteries را باز و روی یکی از device ها کلیک راست و آن را Uninstall کنید.
     – سیستم را ریستارت کنید.

 • shine گفت:

  سلام..
  من جدیدا یه لپ تاپ دست دوم خریدم با ۳۴ درصد شارژ شروع کردم به کار ده دقیقه بعد رسید به ۲۹ درصد اما پنج دقیقه بعدش یهواخطار داد و شد هفت درصد کار ساده ای هم انجام میدادم گوشی وصل بود فایل انتقال میدادم. میخواستم بدونم با این تایم و روال شارژ خالی کردن یعنی باتریش مشکل داره؟؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   شینه عزیز، بله، همه لپ تاپ‌ها پس از از چند سال استفاده نیاز به تعمیر و یا تعویض باتری پیدا میکنند. برای رفع مشکل لازم است جهت تعویض باتری اقدام کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • الهام گفت:

  سلام
  من ۴ سالی هست لپ تاپ asus x541uj رو دارم و باتری آن، جداشدنی نیست و تا پارسال هر روز سرکار میبردم و مشکلی نداشتم. از وقتی که خونه اوردم و کمتر باهاش کار میکنم. باتری خالی میکند. لپ تاپ رو کامل شارژ کردم و هفته بعد که میام استفاده کنم و لپ تاپ رو روشن میکنم ۲ دقیقه بعد از روشن شدن لپ تاپ، هشدار خالی بودن شارژ را می دهد. این مشکل رو چجوری باید حل کرد؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   الهام عزیز، در صورت عدم استفاده از سیستم باتری‌های لیتیومی شارژ را در خود نگه نمیدارند، در واقع در داخل این باتریها به صورت مداوم واکنش‌هایی صورت میگیرد. برای بررسی صحت باتری آن را به صورت کامل شارژ و هنگام استفاده بررسی کنید که پند ساعت شارژ را در خود نگه میدارد. عمر مفید باتری‌های لیتیومی سه الی چهارسال است در صورتی که کمتر از ۲ ساعت شارژ در خود نگه میدارد ، لازم است جهت تعویض باتری اقدام کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مصطفي حيدري گفت:

  سلام.ببخشید من یه لپ تاپ hpخریدم و سه ماهه که ارش استفاده میکنم و وقتی لپ تاپ رو به شارژ میزنم (البته باتری داره و استفاده نمیکنم ازش موقعی که به شارژ میزنم و خاموشه ) شارژرش داغ میکنه بعد یه ربع،ده دقیقه یعنی باتری لپ تاپم مرخص شده یا مشکل از آداپتورش هست؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مصظفی عزیز، ابتدا منبع تغذیه، کابل شارژ و آداپتور را بررسی و سپس درایور باتری را آپدیت کنید. اگر مشکل رفع نشد، ممکن است نصب باتری به درستی صورت نگرفته باشد.

 • آرش گفت:

  سلام.
  من اخیرا باتری لپ تاپ رو عوض کردم و یه باتری جدید خریدم به قیمت ۱.۵ میلیون که به گفته ی فروشنده کیفیت بالایی داره (اینو نگه چی بگه) گرفتم
  با لپ تاپم برنامه سبکی رو مثل فایل های پی دی اف، ویدیو رو کار می کنم اما باتری حداکثر بعد از دو ساعت و نیم خالی میشه و اگه برنامه های سنگینی چون بازی ها رو اجرا کنم تقریبا یک ساعت و ربع نگه می داره
  به فروشنده مراجعه کردم گفت باتری مشکلی نداره و همین قدر باید نگه داره
  مشخصات باتری رو با استفاده از نرم افزارها و دستور های موجود در ویندوز مثل باتری ریپورت چک کردم و ظاهراً درسته
  می خواستم بدونم آیا روشی وجود داره که تشخیص بدم
  آیا باتری کیفیت بالایی داره یا نه؟
  و آیا روش هایی نرم افزاری مثل ارتقا ویندوزم به ده می تونه زمان نگهداری باتری رو افزایش بده؟؟
  ( باتری قدیمی و خرابم حدود یک ساعت نگه می داره و در مقایسه با اون این باتری افتضاحه
  عملا چون زمان زیادی رو با لپ تاپ کار میکنم با برق مستقیم از لپ تاپ استفاده می کنم.)
  راه های زیادی رو امتحان کردم ممنون میشم پاسخ بدین

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آرش عزیز، به طور متوسط باتری‌های لیتیومی حدود ۲ الی سه ساعت شارژ نگه میدارند، اما به کمک نرم افزارهای مدیریت شارژ لپ تاپ میتوانید حالت ذخیره انرژی را فعال کنید تا این زمان افزایش پیدا کند.

 • غزل گفت:

  سلام وقت شما بخیر. من حدودا یک هفته پیش لپ تاپ Lenovo L340 رو نو خریدم. اما چیزی که درگیرم کرده و فکر می کنم طبیعی نیست این هست که حدودا لپ تاپ ۶ ساعت شارژ نگه می داره و به ۱۳ درصد میرسه که باید بزنم به شارژ. استفاده ی سنگینی هم ازش نمی کنم؛ حدودا دو ساعت برای کلاس و ۴ ساعت هم برای پاور و همزمان جست و جو از اینترنت. نور صفحه رو کم کردم. اما چیزی که خودم الان بهش شک دارم قسمت power mode on battery هست که به صورت پیشفرض روی better performance قرار داره. یک چیز دیگه هم این که لپ تاپ رو روشن کردم؛ ۳۷ درصد بود. بدون این که استفاده ای ازش بکنم ۱۰ دقیقه بعد نگاه کردم شده بود ۳۱! به نظر شما این موارد طبیعیه؟!

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   غزل عزیز، عدم استفاده از لپ تاپ باعث حفظ انرژی در باتری نمیشود. زیرا که پردازش‌هایی در باتری و لپ تاپ همواره در حال انجام است و همین مورد باعث کاهش شارژ باتری خواهد شد. سیستم شما مشکلی ندارد و این مورد طبیعی است. اما با کمک نرم افزارهای مدیریت انرژی میتوانید برای مدت زمان بیشتری از باتری سیستم خود استفاده کنید.

 • پیام گفت:

  با سلام
  من الان یک ماهی میشه ی لپتاپ ایسر نسل دهم سری H خریدم… وقتی باتری فول شارژ باشه و باهاش کار کنم حدودا بعد از ۴ ساعت باتری خالی میشه و نیاز ب شارژ پیدا میکنه… اما وقتی باتری رو فول شارژ کنم و خاموشش کنم بعد از ۲۴ ساعت حدودا ۱۰ درصد از باتری کم میشه یعنی وقتی بعد از ۲۴ ساعت روشنش کنم شارژش ۹۰ درصد شده… مثلا اگه شارژش ۱۰۰ درصد باشه و خاموشش کنم بعد از ۴ روز باتریش زیر ۴۰ درصد میشه…اما اگه فول شارژش کنم و در حین کار باشم تا ۴ ساعت جواب میده آیا باتری لپتاپم خرابه و ب نمایندگی مرجوعش کنم یا اینکه طبیعیه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   پیام عزیز، این مورد طبیعی است، باتری ها حتی زمانی که استفاده نمی‌شوند، طی واکنش‌های درونی شارژ اولیه خود را به مرور از دست می‌دهند.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.