به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

چرا باتری لپ تاپ سریع خالی می‌شود؟

خالی شدن باتری لپ تاپ

شاید در طول روز استفاده‌های فراوانی از لپ تاپ داشته باشید که در این صورت باید باتری در نگهداری از این دستگاه بیشتر تلاش کرد. حال برای افزایش کارایی باتری لپ تاپ، در این بحث به بررسی این موضوع که چرا باتری لپ تاپ خالی می‌شود می‌پردازیم.

لپ تاپ‌ها در حال حاضر یکی از ضروری‌ترین وسایل زندگی به شمار می‌روند. بیشتر افراد کارمند، دانشجو، هنرمند و حتی دانش‌آموزان، به کمک لپ تاپ‌ها بسیاری از امور روزمره خود را انجام می‌دهند. از آن جایی که لپ تاپ‌ها کامپیوترهای سبک، کم حجم و بسیار راحتی هستند، می‌توانند همواره همراه فرد باشند. اما همان طور که می‌دانید این وسیله‌ها از باتری تغذیه می‌شوند در صورتی که مشکلاتی در باتری لپ تاپ رخ دهد این وسیله به صورت همراه قابل استفاده نخواهد بود.

حتی در بسیاری از موارد نیز به دلیل خرابی بیش از حد باتری، زمانی که لپ تاپ متصل به برق باشد هم، باز قابل استفاده نخواهند بود و مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. بسیاری از دارندگان لپ تاپ این سوال را می‌پرسند : ” چرا باتری لپ تاپ سریع خالی می‌شود؟ ” این سوالی است که پاسخ‌های بسیاری دارد و در صورتی  که به درستی عیب لپ تاپ و باتری آن بررسی نشود قابل برطرف کردن نخواهد بود.

در ادامه این متن به شما خواهیم آموخت که خالی شدن باتری لپ تاپ چه علتی دارد و چه راهکارهایی وجود دارد که این مشکل را برطرف کرد؟ زیرا خاموش شدن لپ تاپ در حین کاری مهم و یا در حین مطالعه یک مطلب، بسیار ناخوشایند خواهد بود.

 

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ

 

۱- عمر باتری را در نظر داشته باشید.

اگر لپ تاپ شما عمری در حدود سه یا چهار سال دارد بی شک حتما به این سوال برمی‌خورید که چرا باتری لپ تاپ سریع خالی می‌شود؟

جواب سوال شما مشخص است. یک لپ تاپ که عمری حدود سه یا چهار سال داشته باشد، وقتش رسیده است که باتری جدید برای آن جایگزین کنید، زیرا بعد از این مدت چیزی در حدود ۳۰ % از عمر باتری از دست خواهد رفت. موارد بسیاری پیش می‌آید که حین انجام کار با لپ تاپ، باتری انرژی خود را از دست می‌دهد و سیستم خاموش می‌شود. پس فراموش نکنید عمر مفید یک باتری لپ تاپ، هر چند بسیار عالی و کار آمد هم باشد، بیش از چهار سال و شاید سه سال نخواهد بود بعد از آن مدت نیاز است که با پشتیبانی سیستم لپ تاپ خود تماس گرفته و درخواست یک باتری جدید برای لپ تاپ خود داشته باشید.

۲- چه مواردی موجب مصرف بیش از حد باتری می‌شود؟

اگر به صورت عادی از لپ تاپ خود استفاده کنید و مصرف بالایی نداشته باشید، می‌توان گفت که حدود چهار سال باتری سالم و بی عیب و نقصی خواهید داشت. عواملی هستند که می‌توانند مصرف باتری لپ تاپ را به شدت بالا ببرند. یکی از این عوامل بالا بودن نور و روشنایی صفحه نمایش است. زمانی که شما نور و یا روشنایی صفحه لپ تاپ خود را بالا می‌برید از عمر مفید باتری لپ تاپ خود به شدت می‌کاهید و این سبب می‌شود که باتری به سرعت خالی شود.

یکی دیگر از عوامل، پشتیبان گیری‌ها است. برنامه‌های بسیاری هستند که سیستم پشتیبان گیری و یا همان بک آپ دارند. میزان این پشتیبان گیری را کاهش دهید تا انرژی بسیاری  از باتری بابت این روند از بین نرود. یکی دیگر از عوامل موجب مصرف بیش از حد باتری می‌شود، کیفیت و جنس باتری  لپ تاپ است. در صورتی که یک باتری قدیمی و مدل ناسازگار با لپ تاپ خود را روی آن نصب کرده‌اید شک نداشته باشید که دیر یا زود باتری لپ تاپ با سرعت خاموش می‌شود و برای شما  مشکل به وجود خواهد آورد.

گرافیک نیز از جمله عوامل تاثیرگذار روی عمر مفید باتری لپ تاپ است. بیشتر افراد که از نرم افزار‌های گرافیکی سنگین مانند فتوشاپ یا ۳Dmax و . . . استفاده می‌کنند نیاز به باتری بیشتری خواهند داشت، چرا که این برنامه‌ها بیشتر باتری استفاده می‌کند. نوع شارژ کردن باتری لپ تاپ نیز بسیار مهم است. اگر برایتان این سوال پیش آید که چرا  باتری لپ تاپ سریع خالی می‌شود، پاسخ این است که باید الگوی شارژ کردن لپ تاپ خود را یک مرتبه بررسی کنید. احتمال دارد که از روش صحیحی برای انجام این کار استفاده نمی‌کنید.

تکرار شارژ و نیمه شارژ کردن لپ تاپ می‌تواند در عمر مفید باتری تاثیر بگذارد و باتری لپ تاپ مدت زمان کمتری شارژ را در خود نگه دارد همچنین فراموش نکنید همیشه از شارژر اصل خود لپ تاپ  استفاده کنید. استفاده از شارژر‌های متفرقه که مختص لپ تاپ نیست اختلالاتی در شارژ ایجاد خواهد کرد.

خالی شدن باتری لپ تاپ

۳- نرم افزار‌های خود را مدیریت کنید.

برای این که بتوانید دلیل خالی شدن سریع باتری لپ تاپ را بفهمید، باید قبل از انجام هر کاری مدیریت نرم افزارهای خود را به عهده بگیرید و اجازه ندهید که برنامه‌های ناخواسته و پشتیبان گیری‌های نابه‌جا سبب خاموش شدن لپ تاپ شوند. با استفاده از Task Manager برنامه‌هایی را کاربری چندانی برایتان ندارد و یا این که فقط گاهی از آن‌ها استفاده می‌کنید را غیرفعال کنید. حتی از این طریق می‌توانید بسیاری از برنامه‌ها را به راحتی حذف کنید و فضای هارد را بالا ببرید.

۴- بزرگ‌ترین منبع مصرف باتری لپ تاپ چیست؟

از پاسخ هایی که می‌توانیم به “دلایل خالی شدن سریع باتری لپ تاپ” بدهیم، استفاده نادرست از صفحه نمایش است. صفحه نمایش انرژی بسیاری را برای نور صفحه مصرف می‌کند. نمایش تک تک پیکسل‌ها روی صفحه نمایش لپ تاپ نیاز به قدرت بسیاری دارد که همه این قدرت از طریق باتری لپ تاپ تأمین می‌شود.

یکی از بزرگ‌ترین دلایل خالی شدن باتری لپ تاپ شما به نور صفحه نمایش بستگی دارد. وارد تنظیمات سیستم لپ تاپ خود شوید و نور روشنایی را کاهش دهید. یکی از بهترین حالت‌ها این است که نور و روشنایی صفحه نمایش را به حالت خودکار نگه دارید، این عمل به عمر مفید باتری لپ تاپ شما بسیار کمک خواهد کرد. مگر این که در مقابل نور مستقیم خورشید نشسته باشید که در آن صورت نیاز به روشنایی بیشتری خواهید داشت.

 

فراموش نکنید زمان‌هایی که بین استفاده شما از لپ تاپ وقفه ایجاد می‌شود باید حالت خواب صفحه نمایش را فعال کنید تا کمتر از باتری استفاده شود.

۵- در مصرف باتری صرفه جویی کنید.

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهید این است که در سیستم عامل دستگاه، گزینه صرفه جویی در باتری را فعال کنید. در بیشتر ویندوز‌ها گزینه Battery Saver می‌تواند گزینه فعال کردن صرفه جویی در مصرف باتری را روشن کند. این گزینه می‌تواند عمر مفید باتری لپ تاپ را افزایش داده و به صورت خودکار زمانی که نیازی به مصرف باتری نیست کارکرد آن را کاهش دهد تا باتری کمتر مصرف شود و انرژی بیشتری در خود نگه دارد.

خالی شدن باتری لپ تاپ

۶- لوازم جانبی بی سیم را قطع کنید.

برای پاسخ به این سوال که چرا باتری لپ تاپ سریع خالی می‌شود؟ می‌توان گفت که در اتصال لوازم جانبی بی‌سیم دقت کنید. اگر می‌پرسید چرا باتری لپ تاپ سریع خالی میشه ؟ می‌توانید در لوازم جانبی بی سیم لپ تاپ خود دقت کنید. این لوازم به شدت از باتری استفاده می‌کنند و می‌توانند انرژی بسیاری را برای فعال بودنشان استفاده کنند. همین امر در کاهش طول عمر باتری موثر است.

برنامه‌هایی مانند بلوتوث و Wi-Fi به شدت از باتری استفاده می‌کنند. این برنامه‌ها به کمک آداپتورهای بی‌‎سیم از قدرت باتری برای اسکن کردن شبکه‌ها و دستگاه‌های بی‌سیم استفاده می‌کنند که میزان بالایی از انرژی باتری را نیازمند هستند. زمانی که از آن‌ها استفاده‌ای ندارید باید آن‌ها را خاموش کرده تا در مصرف باتری صرفه جویی به عمل آورید.

۷- چگونه مصرف باتری لپ تاپ را کنترل کنیم؟

تا این جا با دلایل خالی شدن سریع باتری لپ تاپ آشنا شدیم و در ادامه به تنظیمات باتری می‌پردازیم تا علاوه بر نحوه صحیح استفاده از باتری بتوانیم عمر مفید آن را نیز افزایش دهیم.

به تنظیمات ویندوز خود بروید و روی گزینه Battery کلیک کنید و سپس دکمه System را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود Battery Saver را مشاهده می‌کنید. صرفه جویی در مصرف باتری را از این طریق می‌توانید فعال کنید. گزینه Battery Usage by app نیز به شما کمک می‌کند تا بفهمید که هر کدام از برنامه‌های شما چه میزان باتری استفاده می‌کنند.

با وارد شدن به این پنجره تمامی برنامه‌های خود را مشاهده می‌کنید که چه میزان باتری را مصرف می‌کنند. از این طریق می‌توانید برنامه‌های کم کاربرد را خاموش کرده و یا حتی حذف کنید و یا این که به حالت خواب بگذارید تا زمانی که نیاز داشتید از آن‌ها استفاده کنید.

حال در صورتی که با باتری لپ تاپ خود به مشکل برخوردید و نیاز به بررسی آن داشتید، باید با یک کارشناس مجرب مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات لپ تاپ خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

 

منبع:
fixingblog.com
cnet.com
thewindowsclub.com


نویسنده :

 • Avatar Hanieh گفت:

  سلام وقت بخیر
  من تازه ۱ هفته ای میشه که لپتاپ Asus x509 خریدم.اما بعد ۳ ساعت شارژش به ۱۵ میرسه.
  چیکار باید بکنم؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   هانیه عزیز بررسی کنید که در دفترچه راهنمای لپ تاپ میزان نگهداری شارژ در باتری در حالت آماده به کار چه مقدار است. در صورتی که کمتر از آن شارژ نگه می‌دارد با نمایندگی تماس بگیرید.

 • Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  حدود یک هفته ای میشه که لپ تاپم زود شارژ خالی می کنه حتی اگه برنامه ای باز نباشه
  حتی یک ساعت هم شارژ رو نگه نمیداره و زمان شارژ شدنش هم طولانی تر شده
  قبلا این مشکل رو نداشتم
  حدود یکسال هم هست که خریدمش مدلشم ایسوس k550i
  مشکلش چیه باید چیکار کنم؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، به احتمال زیاد باتری شما دارای مشکل است و نیاز است که باتری در صورت امکان تعمیر و یا تعویض شود. البته این مشکل عادی است اغلب باتری‌های لپ تاپ کیفیت خود را به رور از دست می‌دهند. برای بررسی باتری شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar danial گفت:

  سلام من ساعت ۸ تا ۲ مدرسه هستم و از ساعت ۸ روشن میکنم تا ساعت ۱۱-۲۵شارز داره ولی کم هست باید چه کار کنم؟؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز متوجه مشکلتان نشدیم،سیستم ۲۵ دصد سارژ می‌شود یا یا در حدود سه ساعت روشن می‌ماند؟

 • Avatar میترا گفت:

  سلام من اگر لپ تاپم به شارژر وصل نباشه خاموش می شود.چرا

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، باتری لپ تاپ شما دچار اختلال شده است، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar امیر محمد گفت:

  سلام من یک هفته هست لپ تاپ لنوو l3 رم ۸ core i5 درصد شارژش ۸۰ درصد هست موقعی که بازی hello guest رو انجام میدم بعد از نیم ساعت باتری به ۲۰ یا ۳۰ میرسه و همیشه در حالت battry Server هم هست آیا طبیعیه؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز برخی بازی‌ها پردازنده را درگیر می‌کنند و انرژی بیشتر استفاده می‌شود، در صورتی که در حالت کاربری عادی نیز باتری سریع تمام می‌شود بهتر است جهت بررسی باتری خود با یک تکنسین تماس بگیرید همچنین شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar محدثه گفت:

  سلام خسته نباشید من یک هفته هست لبتاب لنوا خریدم ولی متاسفانه باتریش نهایت دو ساعت نیم نگه می داره با اینکه صدرصد هست نظرتون مشکلی داره اخه نو هست

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز بهتر است با نمایندگی لپ تاپ خود تماس گرفته و مشکل را مطرح کنید. همچنین برای بررسی صحت باتری، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar سارا گفت:

  سلام من یه لپ تاپ اچ پی دارم که ۲ ماهی هست خریدم اوایل عالی بود اما بعد بیشتر از یک ساعت شارژش دوام نمیاره اما خیلی سریع شارژ میشه شاید ۲۰ دقیقه فول شارژ میشه چکار کنم

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز باتوجه به اینکه تازه این لپ تاپ را خریداری نموده‌اید، بهتر است برای بررسی سلامت باتری لپ تاپ خود به نمایندگی مراجعه کنید و یا درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar حسین اسداللهی گفت:

  سلام من لپ تاپ msi gf63 thin 9scxr رو سه هفته نشده که خریدم. توی تمام ویدیوهای یوتیوبی که ازش دیدم ۵.۵ ساعت رو دوام آورده با نور کم و باتری سیور. مال منم همینطوری بود ولی از دو روز گذشته عمر باتری به ۲ ساعت کاهش پیدا کرده. تنها کاریم ک کردم ارتقا درایور کارت گرافیک به آخرین ورژن بوده. باید به گارانتی مراجعه کنم؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، بله اگر همچنان گارانتی دارد بهتر است به گارانتی مراجعه کنید. اما این موضوع در باتری‌های لپ تاپ اغلب اتفاق می‌افتد زیرا که عمر مفید آنها سه سال گزارش می‌شود و بعد از مدتی استفاده، آن کارایی ابتدایی را ندارد.

 • Avatar علی گفت:

  لپ تاپ دل دارم یک باطری نو براش گرفتم و بعد از چند بار شارژ چند ماه استفاده نکردم ولی بعدا که باطری را شارژ میکنم ده دقیقه نشده سریع تخلیه میشه!

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، ممکن است باتری شما از کیفیت لازم برخوردار نبوده باشد. هر چند درست نیست لپ تاپ با باتری شارژ شده چند ماه بی استفاده بماند همین موضوع باعث آسیب به باتری و لپ تاپ می‌شود. بهتر است هرچه سریعتر جهت تعمیر و یا تعویض باتری اقدام کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل باتری را در محل بررسی و در صورت امکان آن را تعمیر و یا با باتری با کیفیت و اصل تعویض کنند.

 • Avatar mohad گفت:

  سلام من ۲ روزه لپ تاپ لنوو خریدم امروز تا دستگاهو روشن کردم حدود۵ دقیقه بعد شارژش از۲۰درصد رسید به۶درصد.این تغییر زیاد نیس؟

 • Avatar ehsan گفت:

  سلام من حدود ۷ ماهه لب تاله لنوو s540 گرفتم دیشب ۸۸ درصد شارژ داشت خاموش کردم و روز بعد روشن کردم شد ۸۱ درصد ایا این طبیعیه؟ البته چند باری این طوری شده

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، این چند درصد شارژ باتری به دلیل خاموش شدن و روشن شدن مجدد صرف شده و طبیعی است.

 • Avatar علی گفت:

  سلام من لبتاب ایسوز چند ماهی است خریدم فکر کنم هم گرانتی داشته باشه هنوز .شارژر یه صدای عجیب میدهو جا نمیره .

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   با توجه به تمام نشدن مدت گارانتی، لطفا خیلی سریع به مرکز گارانتی دستگاه مراجعه کنید.

 • Avatar سامان گفت:

  سلام من سامان هستم من ۵ ساله لبتاب ایسر دارم ولی شارژش خیلی زود تموم میشه زمانش حدود ۱۵یا۲۰ دقیقه دووم میاره برای همین باید همیشه به شارژر وصل بشه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

 • Avatar شیما گفت:

  من لپتاپ استوک hpخریدم باتریش حدود ۲ تا ۳ ساعت بیشتر کار نمیکنه.زمانش مناسبه یا مشکل داره؟

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام من ۴ماهه لبتاب گرفتم در ۳ماهه اول باتری لبتاب ۳ساعت ونیم نگه می داشت ولی در ۱هفتهی اخیر وقتی ازبرق میکشمش خاموش میشه دلیلش چیه

 • Avatar Amirali گفت:

  لپ تاپ استوک گرفتم چند روز میشه.تقریبا۳ تا۳ساعت و نیم باتری نگه میداره.میخواستم بدونم اینقدر زمان خوبه یا باتری مشکل داره؟؟؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   اگر منظور شما ۳ ساعت و نیم هست، خیر. لپ تاپ مشکلی ندارد و این زمان برای باتری مناسب و منطقی است. البته به نوع و برند لپ تاپ بستگی دارد. اما در بین لپ تاپ های میان رده رو به بالا، زمان خوبی است.

 • Avatar امیرحسین گفت:

  من ۳ روزه که لپ تاپم رو خریدم اولین روز که مشکلی نداشت اما الان ۲۰ دیقه pes 2020 بازی کردم سارژ ۸۰ درصد شد ۲۴ د رصد مشکلش چی میتونه باشه؟؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   با توجه به اینکه هنوز مدت زمان ضمانت و گارانتی دستگاه تمام نشده، بهتر است به مرکز گارانتی آن مراجعه کنید.

 • Avatar مونا گفت:

  سلام، لپتاپ من ایسوس هستش، چندروزی میشه که خریدمش، باتریش به ۲۰درصد که رسید آلارم داد و بعد طی ۲ تا ۳ دقیقه باتری ۰ شد. خواستم بدونم مشکل از باتریِ و یا طبیعیِ؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   این مشکل طبیعی نیست. بهتر است تا هنوز گارانتی دستگاه تمام نشده، آن را به مرکزی گارانتی تحویل دهید.

 • Avatar محمد گفت:

  سلام من لپ تاپم رو ۱ ماهه خریداری کردم و برای نقشه کشی و کارای مهندسی ازش استفاده میکنم . تقریبا با شارژ ۱۰۰% ۵ ساعت کار مداوم میکردم تا به ۲۰% میرسید و به برق متصلش میکردم .اما دو روزه زیر یک ساعت و نیم به ۲۰% میرسه. باتری رو هم تست کردم سالم بود. علتش چی میتونه باشه؟ ممکنه با آپدیت ویندوز درست شه ؟؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا ویندوز را آپدیت کنید. اما بهتر است تا زمانی گارانتی لپ تاپ به پایان نرسیده، به شرکت گارانتی مراجعه کنید تا مشکل بررسی شود.

 • Avatar علی گفت:

  سلام من لپ تاپ ایسوس دارم ۶ ماهه خریدم فقط ۸۲ درصد شارژ میشه لطفا هر چه زودتر جوابمو بدید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   دوست عزیز، پیشنهاد میکنم تا مدت گارانتی لپ تاپ به پایان نرسیده، به گارانتی مراجعه کنید تا مشل دستگاه برطرف شود.

 • Avatar مجتبی گفت:

  لب تابمو سه روزه خریدم. کلا یک ساعت شارژ نگه میداره…گارانتی هم داره.. چه کار کنم؟

 • Avatar سیدعلی موسوی گفت:

  سلام بنده حدود۲تا۳ سال است که یک لپ تاپ گرفتم و خب بخاطر حساسیتم خیلی کم از باتریش کار کشیدم. ولی جدیدا وقتی به شارژ است مشکلی ندارد و وقتی می کشم پس از چند دقیقه به حالت فکر کنم هایبرنیت می رود. خلاصه اینکه فقط تو این ۲ماه بود که از ترس سوختن لپ تاپ ۲۴ ساعته به برق بوده. آیا باتری رو باید عوض کنم؟ راهی هست که بشه درستش کرد؟

 • Avatar kary97 گفت:

  سلام من لبتاب استوک گرفتم باطری تا یک ساعت ونیم خوب کار میکنه ولی بعد از اون روی ۳۳درصد یکباره خالی میکنه یا اگر فن رو دور بالا روشن بشه یکباره از ۳۳درصد خالی میکنه آیا باطری درحال خراب شدنه ؟

 • Avatar سارا گفت:

  لپ تاپ خود من چند وقتیه همین مشکلو داره…بیچارم کرده تا از برق میکشمش باتری خالی میکنه خلاصه کمه بیست و چهارساعته تو برقه

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.