Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

کولر گازی

علائم خرابی خازن کولر گازی

علائم خرابی خازن کولر گازی

یکی از اصلی‌ترین قطعات کولر گازی، خازن آن است که در فصل گرما و در اوج استفاده از دستگاه بیشتر از سایر قطعات در معرض خرابی قرار دارد. خرابی خازن کولر گازی از مشکلات رایج کولرگازی در فصل تابستان است و باعث نارضایتی کاربران می‌شود. اگر به دنبال علائم خرابی خازن کولر گازی هستید، تا خودتان بدون حضور متخصص بتوانید سرویس کولر گازی را انجام دهید، ادامه این مقاله را از دست ندهید. اما در صورتیکه در زمینه تعمیرات دستگاه‌های برقی مهارت ندارید، پیشنهاد می‌کنیم در قسمت تعمیر کولر گازی درخواست ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید.

خازن کولر گازی چیست و چه نقشی دارد؟

قبل از اینکه علائم خرابی خازن کولر گازی را بدانید، ابتدا باید با نحوه کارکرد این قطعه و نقش آن در کولر گازی آشنا شوید و بدانیم که کار خازن در کولر گازی چیست.

خازن‌ها به شکل استوانه‌هایی فلزی هستند، که از دو مدار فلزی تشکیل شده و در مدار قرار گرفته و انرژی الکتریکی را ذخیره و نگهداری می‌کنند. این قطعات در نهایت باعث راه اندازی کمپرسور و فن کولرگازی می‌شوند. ظرفیت هر خازن روی آن نوشته شده است. خازن‌ها در کولر گازی به سه گروه، خازن فن بیرونی، خازن فن داخلی و خازن کمپرسور تقسیم می‌شوند.

همانطور که به عملکرد خازن در کولر گازی اشاره کردیم خازن کولر گازی با ذخیره و سپس رها کردن انرژی، توان لازم برای راه اندازی و روشن کردن موتور را فراهم می‌کند. اما در صورت وجود اختلال و خرابی، این قطعه دیگر توانی برای انجام این فرایند نخواهد داشت.

نقش خازن کولر گازی
خازن کولر گازی به سه دسته خازن فن بیرونی، خازن فن داخلی و خازن کمپرسور تقسیم می‌شود

اما چه عواملی باعث خرابی این قطعه پرکاربرد خواهند شد؟ مهم‌ترین علت خرابی خازن کولر گازی، گرما و رطوبت هستند. گرمای ناشی از هوای داغ تابستان و گرمای کمپرسور می‌توانند در عملکرد کولرگازی اختلال ایجاد کنند. رطوبت نیز باعث زنگ زدن بدنه خازن کولر گازی خواهد شد. بالا و پایین و نوسانات جریان برق را نیز نمی‌توان نادیده گرفت، زیرا نوسان به مرور باعث کم شدن توان خازن و در نهایت سوختن آن خواهد شد. نوسانات جریان برق نه تنها باعث خرابی خازن، بلکه باعث خرابی برد الکتریکی کولرگازی نیز خواهد شد.

برای تعمیر کولر گازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید
علت خرابی خازن کولر گازی
گرما، رطوبت و نوسانات برق باعث خرابی خازن کولرگازی می‌شوند

نشانه های خرابی خازن کولر گازی

خرابی خازن دارای علائم و نشانه‌هایی است که تعویض و تعمیر آن را آسان می‌کند. در ادامه این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ بدهیم: چگونه بفهمیم خازن کولر گازی خراب است؟

کلید فن را روی کلیه حالت‌ها قرار دادیم اما فن روشن نمی‌شود

در این حالت فن صدایی به مانند هوم داده و شروع به آمپرکشی می‌کند، در این شرایط اگر کلید فن را به موقع خاموش نکنیم، موتور فن خواهد سوخت.

موتور فن روشن می‌شود اما کمپرسور خاموش است

یکی دیگر از علائم خرابی خازن کولر گازی روشن نشدن کمپرسور در صورت روشن بودن موتور فن است. در چنین حالتی با حرکت ترموستات در جهت عقربه‌های ساعت، موتور میل حرکت کرده اما روشن نمی‌شود.

پیشنهاد مطالعه
نشانه های خرابی خازن
خاموشی کمپرسور یکی از علائم خرابی خازن کولر گازی است

دلایل خرابی خازن

دمای زیاد در حین کار کولر گازی:

زمانی که موتور کولر گازی در محیط های داغ و یا در محیط ­های با تهویه کم مورد استفاده قرار می­ گیرند، طول عمر خازن به میزان قابل توجهی کاهش می ­یابد. خنک سازی موتور و ایجاد سایبان برای کولر گازی می ­تواند طول عمر خازن را افزایش دهد.

وجود جریان برق در کولر

اگر موتورکولر گازی به صورت جزیی و یا کلی در سیم پیچها دچار آسیب شود و جریان برق در کولر وجود داشته باشد می تواند باعث سوختن خازن شود.

ولتاژ زیاد ورودی به کولر گازی

این عامل به تنهایی در کاهش طول عمر خازن اثر زیادی دارد. ولتاژ روی خازن نباید از ولتاژ درج شده بر روی آن تجاوز کند.بطور کلی کاهش ولتاژ باعث افزایش شدت جریان(آمپر) میشود و طبیعتا افزایش شدت جریان آمپر کولرگازی باعث افزایش دما میشود .ب

اتمام عمر مفید خازن:

همه خازنها برای عمر مشخصی طراحی شده ­اند عوامل مختلفی می­توانند این عمر را کاهش و یا افزایش دهند. اما هنگامی که عمر خازن افزایش می یابد از داخل عملکرد آن کاهش میابد و به مرور ظرفیت خازنی خود را از دست می­دهد.

تعمیر کولر گازی در محل با آچارباز
برای تعمیر کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
تعمیر کولر گازی

بررسی و تست خازن کولر گازی

در این مرحله شما، برای بررسی خازن کولر گازی تنها باید به صدای آن گوش دهید، اگر در هنگام روشن شدن کمپرسور صدای وز وز از آن می‌شنوید، این یعنی باید به سرعت، برای رفع ایراد خازن کولر گازی اقدام کنید.

از یک ولت متر هم می‌توانید کمک بگیرید، برای اینکار دو سر ولت متر را به خازن متصل کنید. حالت عقربه‌ها را در نظر بگیرید، اگر عقربه به سرعت به انتها رفته و دوباره به آرامی تا اواسط صفحه برگردد و سپس از وسط صفحه به کندی به نقطه اول برسد، نشان می‌دهد که خازن سالم است. اگر چیزی غیر از این را مشاهده می‌کنید، باید خازن را تعویض کنید.

در صورت مشاهده علائم برآمدگی، ترکیدگی یا فرورفتگی نیز به احتمال زیاد خازن معیوب و خراب است. یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در کارکرد کولر گازی تاثیر گذار باشد، میزان مبرد کولر گازی است. آشنایی با انواع گاز‌ کولر گازی می‌تواند، میزان قدرت خنک کنندگی کولر گازی را افزایش دهد.

تست خازن کولر گازی
اگر صدای وز وز از کولر گازی می‌شنوید، باید خازن را تعویض کنید

قیمت خازن کولر گازی

خازن‌های کولر گازی بسته به ظرفیتشان، قیمت‌های متفاوتی دارند. این قطعه در زمان نگارش این مقاله، از 40 هزار تومان تا 70 هزار تومان در بازار یافت می‌شود. شما حتی می‌توانید خازن کولر گازی را به صورت آنلاین نیز سفارش دهید.

نحوه تعویض و نصب خازن کولر گازی

برای نحوه نصب خازن کولر گازی، ابتدا باید به سراغ دفترچه کولر گازی رفته و با توجه به آن و مشخصات درج شده روی خازن کولر گازی خرید کنید. بعد از خرید خازن کولر گازی مناسب، باید برق کولر را قطع کنید، سپس باید از اورلود نشدن کولر گازی اطمینان حاصل کنید.

اگر روی خازن را مشاهده کنید، علائم‌ مختلفی را در آن می‌بینید. علامت c که روی تمامی خازن‌ها وجود دارد به معنی com است. حرف s در اینجا یعنی استارت و R به معنی رانینگ است. دو علامت sub و main  نیز روی خازن وجود دارد که، به ترتیب به معنی سیم پیچ اصلی و سیم پیچ راه انداز است. نحوه نصب خازن کولر گازی، بسیار ساده است برای اینکار ابتدا باید بست خازن قبلی را از کولر گازی جدا کنید و سیم‌های متصل شده به خازن قبلی را، به خازن جدید وصل کنید. هر کدام از سیم‌ها را به ورودی خود متصل کنید. به یاد داشته باشید بهتر است برای صرفه جویی در وقت و انرژی، هنگام  تعمیر کولر گازی از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

می‌توانید برای بهره بردن از این خدمات به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز مراجعه کنید و یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید. تیم پشتیبان آچارباز، بعد از ثبت درخواست با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، تعمیرکار کولر گازی را در زمان مورد نظر شما در مکان دلخواهتان خواهد فرستاد.

تعمیر کولر گازی در محل با آچارباز
برای تعمیر کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
تعمیر کولر گازی
4.7/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫56 دیدگاه ها

 1. سلام من یه کولر ۲۴ هزار جنرال گلد دارم موقع استارت کمپرسور به صورت لحظه ای ۱۷ آمپر میکشه و باعث میشه روشنایی ساختمون مثل لامپ و مهتابی خیلی ملموس کاهش نور داشته باشند ایا کولر مشکل داره یا طبیعیه و اگر طبیعیه میشه این مشکلو حل کرد ممنون میشم واسم ایمیل کنید

  1. با سلام
   محسن عزیز، آیا نصب کولر گازی توسط متخصص انجام شده است؟

 2. در کولر وست پوینت 32 هزار نقش رله سرامیکی ptc که بصورت موازی با خازن دائم کار کمپرسور بسته شده چیه و علائم خرابی ان ؟

 3. سلام
  کولر پنجره ای تراست بعد مدتی کار کردن یهو صدایی مثل ساییده شدن میده و بادش گرم میشه وقتی روی فن میزاریم چند دقیقه و بعد مجدد روی موتور میندازیم خوب میشه ولی باز تکرار میشه
  جدیدا لوله ها یخ میزنه

  1. با سلام
   رضا عزیز، مشکل یخ زدن کولر گازی اغلب به دلیل نشتی گاز فریون یا کمبودن گاز یا خرابی پنل داخلی و … به وجود می آید. برای اعلام نظر دقیق درباره این موضوع باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 4. سلام کولر پنجره ای اوجنرال دارم که امسال با شروع فصل گرما و روشن کردن متوجه شدم کولر روی درجه یک فقط صدای کمپرسور میاد و فن کار نمیکنه ولی روی درجه دو فن و کمپرسور خوب و عادی کار مسکنن روی فن هم میزاری اصلا کولر خاموش میشود . بنظر شما میتونه مشکل از سلکتور جلو گولر باش یا خازن فن ؟ ولی نعجب روی درجه دو قشنگ خوب کار میکن
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 5. سلام و عرض ادب…کولر اسپلیت 30هزار وست پوینت در حین کار خاموش شد و برق خونه کامل قطع شد..وقتی دوباره فیوز رو زدم به مدت 1دقیقه فن داخل کار کرد ولی روی کمپرسور نرفت و بازم برق خونه قطع شد…لطفآ راهنمایی کنید…سپاس

  1. رضا غلامی عزیز سلام، با توجه به توضیحات شما یک مشکل اتصالی در قسمت کمپرسور دستگاه با بردهای کنترل وجود دارد. برای برطرف کردن این مشکل یک تعمیرکار ماهر باید دستگاه شما را بررسی کند. برای استفاده از خدمات تعمیر کولر گازی آچارباز می‌توانید در سایت با اپلیکیشن ما ثبت درخواست کنید.

 6. سلام خسته نباشیدمن کولرگازی پنجره ایی توشیبا دارم چنددفعه ایی اتومات کارمیکرد خیلی بدموتور زیربارمیرفت الان فن کارمیکنه ولی تا میزنی کمپرسورروشن بشه فیوزقطع میشه بازش کردم دودفعه زدم حدودیک ثانیه موتورروشن شد دوباره برق ‌قطع کردفیوزپرید میشه راهنمایی کنید ممنون میشم.لوله بالای کمپرسور هم چرب شده .

 7. سلام،اسپلیت ۳۰ هزار ال جی دارم وقتی کولر را روشن میکنم صدائی می‌دهد و آمپر بالای ۵۰ میگیره و متوقف میشه،فقط وقتی که جریان برق کمپرسور در مدار است اینطوره و فن به تنهائی فعال است زمانیکه برق موتور را از کنتاکتور جدا میکنم،ضمنا حدود ۵ الی ۶ سال پیش خازن کمپرسور را تعویض کرده ام لطفا بفرمائید مشکل از کجاست.با تشکر

 8. باسلام ماکولرگازی گری 30000داریم دیرمیره روی گاز وبادگرم میکنه سنسوروترموستاتش روتعمیرکار چک کرده مشکلی تبوده،الان به نظرتون مشکلش چیه که بادگرم میکنه؟

 9. سلام کولر گازی وست پوینت شب خوب کار میکنه ولی تا میرسه به ظهر خاموش میشه و E1 میزنه

 10. سلام کولر گازی استوا ۳۶هزاز دارم یونیت بیرونی دو فن دارد یکی از آنها بعضی وقتها خاموش می شود وکار نمی کند و بعضی وقتها نیز با سرعت کمتر از فن بالایی کار می کند ظهر ها نیز کولر از موتور خارج شده و خاموش می شود ولی فن بیرون کار می کند بعد از دو الی سه دقیقه دوباره موتور روشن می شود ممنون می شوم راهنمایی کنید( خوزستان هستم )

 11. سلام یه اسپلیت ۳۰ هزار جنرال شکار دوماهه نصب کردم اوایل خنک می‌کرد ولی الان باید بشینی جلوش تا کمی خنک بشی محیط رو اصلا خنک نمیکنه گازش رو تعویض کردم فرقی نکرد چند دفعه هم برق خونم رفته در حین کارکرد کولر میشه راهنمایی کنید .سرویسهاشم انجام دادم.

  1. باسلام
   سعید عزیز برای رفع مشکل خود، صحت سنسور دما، تنظیمات ترموستات، برد و مسیر گاز در لوله‌ها را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 12. کولر پنجره ای داریم روی حالت دوم موتور خواستم بزارم زیر بار رفت خاموش کردم تا یه ساعت خنک که شد دوباره خوب شد الان باز یهو زیر بار رفته بعد چند روز و گرمه. از چی میتونه باشه؟

  1. باسلام
   آقا/خانم حیدری عزیز، برای رفع مشکل، صحت سوئیچ‌های ایمنی و تنظیمات ترموستات را بررسی کنید. پاک کردن کویل های کندانسور نیز میتواند به حل اختلال کمک کند. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

   1. کولر پنجره ای داریم گازش روی ۷۰ درجه هست نصف پایین رادیاتش سرده ولی نصفه بالاش سرد نیست با اینکه گازش ۷۰ درجه هم هست کولر ۲۰ هزاره. رادیات عقب و جلوش هم تمیز شده هست. انگار توان کولر ضعیف شده مشکل برقی هم در بدنه داره. از چی میتونه باشه؟

 13. سلام خدمت شما دوست عزیز
  کولر گازی پنجره ایی یکهو با لرزش شدید و صدا شدید میره رو فن و حدود چند دقیقه روی فن هست و باز دوباره میره روی کمپرسور و همش همینجوری میشه
  بیشترم ظهر و اول شب که ولتاژ برق پایینه این اتفاق میفته
  از همسایه هامون سوال کردیم هیچکدوم این مشکلو ندارن و ولتاژ برقشون خوبه
  نظر تون چیه؟!

  1. با سلام
   محمد امین عزیز، می توانید برای رفع مشکل اقداماتی مانند تمیز کردن اواپراتور و فن اواپراتور را انجام دهید و چنانچه مشکل برطرف نشد از یک تعمیرکار فنی بخواهید تا از نزدیک کولر شما را بررسی کند. زیرا ممکن است فن اواپراتور ایراد داشته باشد . در صورت تمایل می توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولرگازی آچارباز ثبت کنید تا کارشناس فنی در اسرع وقت مشکل را برطرف کند.

  1. با سلام
   یعقوب عزیز، خوشحالیم که توانستیم به شما کمک کنیم و ممنونیم از نظر شما که انرژی بخش تیم آچارباز است.

 14. سلام. من اسپیلت جنرال مکس 30000دارم اسپیلت تا چند روز پیش خوب کار میکرد یهو رو کمپرسور نرفت برق ورودی و خازن رو چک کردم (بجای F#60 روی 58 بود) و الانم 1ساعت یکبار به مدت5دقیقه میره روی کمپرسور و دوباره فن خالی

  1. باسلام
   دانیال عزیز علاوه بر خازن، لازم است ترموستات کنترل دما کولر گازی و برد فرمان را نیز بررسی کنید. اختلال در هر یک از این دو قطعات نیز مانع از عملکرد صحیح کولر گازی شما خواهد شد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برق دستگاه را نیز بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 15. سلام
  کولر اسپیلت 12 هزار سامسونگ دارم .وقتی روشنش می کنم فن وکمپرسور بیرون کا ر می افتد ولی پنل داخل باد گرم می دهد.لطفا راهنمایی فرمایید علت خرابی ورفع ایراد آنرا.
  اگر نیاز به توضیحات بیشتری باشد بفرمایید تا ارائه نمایم .
  رشته خودم هم فنی است.
  باتشکر

  1. باسلام
   محسن عزیز، ابتدا مود کولر گازی را بررسی کنید که در حالتhot قرار نگرفته باشد، سپس عدم گرفتگی فیلتر، صحت فن، کمپرسور و ترموستات را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 16. سلام و خدا قوت
  من یه کولر پنجره‌ای ال جی دارم که ۱۰ ساله دارم ازش استفاده میکنم، چند روزیه که موقع استارت موتورش صدای بلندی میداد و بعدش روشن میشد، اما امروز بعد از چند ثانیه که صدای بلندی داد موتورش روشن نشد، بعد از چند دقیقه دوباره این سیکل تکرار شد.
  یه نکته اینکه موقع استارت ولتاژ روی محافظش حدود ۲۰ ولت میومد پایین.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. باسلام
   محمد علی عزیز، این مشکل میتواند ناشی از اختلال در خازن و یا ضعیف شدن کمپرسور کولر گازی باشد. برای رفع مشکل، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 17. سلام
  کولر 12 هزار سوپر جنرال دارم، صبح و شب باد خنک داره و خوبه اما از 12 ظهر تا 8_9 غروب فقط باد گرم میده تو این زمان هم هرموقع روشن میکنم دو دقیقه خنک میکنه دوباره باد گرم میده درحالیکه فن روشنه اما کمپرسور روشن نمیشه، میشه دلیلش رو بفرمایید، آیا از سنسور دماییشه یا خازن يا اينکه ولتاژ برق خونه مون تو این ساعات کمه که کولر جواب نمیده؟

  1. باسلام
   آقا/خانم موسوی عزیز برای رفع مشکل ابتدا منبع تغذیه را بررسی کنید که در این ساعات برق ورودی به دستگاه ضعیف نباشد، سپس از صحت کمپرسور، خازن، برد و ترموستات مطمئن شوید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 18. سلام دوستان کولر گازی ام روی فن کار میکند میخواهی بزنی روی گاز برق را جمع میکند حرکت نمیکند ضعیف روشن کار نمیکند

  1. باسلام
   آقا/خانم انوردکالی عزیز برای رفع مشکل صحت کمپرسور، خازن، برد و ترموستات را بررسی کنید. مشکل برق دستگاه نیز می‌توان چنین نتیجه‌ای در پی داشته باشد. لازم است اتصالات و منبع تغذیه را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را برای تعمیر کولر گازی در سایت آچارباز ثبت کنید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶تماس بگرید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 19. سلام وقتتون بخیر
  من کولر گازی جنرال 30000 دارم رو حالت گرمایشی که روشنش می کنم سرو صدای زیادی میکنه ممکنه خازنش ایراد پیدا کرده باشه؟

  1. درود بر شما
   پرویز عزیز، این ایراد اغلب به دلیل خرابی ترموستات کولر به وجود می آید و با تعویض ترموستات ایراد برطرف می شود. بهتر است برای رفع این مشکل، از یک سرویسکار ماهر کمک بگیرید، برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 20. لوله های کمپرسور کولر گازیم جدیدا عرق میکنه باید چ کار کنم تا برطرف بشه> ممکنه ایراد از خازنی باشه؟

  1. درود بر شما
   رضا عزیز، این ایراد معمولا به دلیل کثیفی اواپراتور یا فیلتر اواپراتور و یا ضعیف شدن فن ، زیاد بودن گاز کولر یا عایق نبودن لوله ها به وجود می آید.
   موفق باشید

 21. سلام
  کولر پنجره یی اجنرال دارم یک دفعه خاموش شد و الان به دوشاخ که میزنم فیوز کولر میپره و یک اتصال از دو شاخ متوجه می شوی علت خرابی اش چیه ؟ اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. درود بر شما دوست عزیز
   عوامل مختلفی باعث پریدن فیوز کولر گازی می‌شوند، که در اینجا به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
   1- کثیفی فیلتر‌ها
   2-کم بودن میزان گاز مبرد
   3-از کار افتادن فن
   4-خرابی کمپرسور
   عوامل گفته شده تنها برخی از دلایل ایجاد چنین مشکلی بودند. در حالت عادی بهتر است برای جلوگیری از این مشکل سرویس و تعمیرکولر گازی را در برنامه خود بگذارید، تا ایرادات کوچک دستگاه، برطرف شده و به مشکلی بزرگ تبدیل نشوند.
   موفق باشید

 22. سلام
  خسته نباشید یه دونه اسپیلت ۱۲هزار مدل تراست دارم که زمانی که روشن می کنم فن بیرونی به مدت ۵ ثانیه روشن میشه و بعد قطع میشه روی فن میزارم یا هر ایتم دیگه فن روشن نمیشه و اسپیلت باد گرم میزنه خازن هر دو فن و ترموستات چک کردم با اهم مت خراب نیستن میشه خواهش کنم کمک کنید کمپرسور زمانی که روشن می کنم خیلی زود داغ میشه ممنون از کمکتون

  1. درود بر شما
   یکی از نشانه‌های داغ شدن بیش از حد کمپرسور، وزیدن باد گرم است. این رویداد می‌تواند به چند دلیل باشد:
   1- خرابی فن کولر گازی
   2-کثیفی فیلتر هوا
   3-کم شدن گاز مبرد کولر گازی
   4-کم شدن عمر مفید کمپرسور
   5-عایق نامناسب
   برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی را مطالعه کنید.
   موفق باشید. البته می‌توانید با شماره 021545591616 با کارشناسان آچارباز نیز در ارتباط باشید.

   1. سلام من کولر گازی اسپیلت ۱۲ هزار سوپرجنرال دارم موقع روشن کردن فن و بلوور روشن می شوند اما کمپرسور روشن نمی شود

    1. درود بر شما
     سید محسن عزیز، روشن نشدن کمپرسور می‌تواند به دلایل زیر باشد:
     1-برد الکترونیکی دستگاه دچار مشکل شده است
     2-خازن دچار ایراد شده است
     3-سنسور رزیستور سوخته است
     4-اورلود کمپرسور
     5-اتصالات و سیم‌های دستگاه دچار ایراد شده‌اند
     شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان ما از طریق شماره 02154591616 در ارتباط باشید
     موفق باشید

 23. سلام من کولر گازی فنش کارمیکنه ولی موتور فقط وزززز صدا میده روشن نمیشه اشکال از کجاست ممنون

  1. درود بر شما
   سروصدای زیاد کمپرسور یا موتور کولر گازی، از مشکلات رایج این دستگاه است. به طور کلی بعد از مدتی استفاده از دستگاه، سروصدای موتور را خواهید شنید.
   این مشکل اغلب به دلیل عدم سرویس دوره‌ای کولر گازی است.
   لطفا برای سرویس و تعمیر کولر گازی خود اقدام کنید و عمر مفید دستگاه را افزایش دهید.
   موفق باشید.

 24. سلام و درود
  کولر پنجره ای اوجنرال دارم مرتب ظهر ها که میشه کمپرسور جیغ میزنه و بادش گرم میشه. الان خازن رو درآوردم با میکرومتر تست کردم هیچ علائم خرابی داخلش نمیبینم. درضمن وقتی بازش کردم با پیچ گوشتی خواستم تخلیه اش کنم ولی برقی داخلش نبود که تخلیه بشه. قبل از بازکردن خازن ، کولر روشن بود و خاموشش کردم بعد اقدام به بازکردن خازن کردم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. درود بر شما
   عموما مشکلات مربوط به سروصدای کمپرسور مربوط به استفاده زیاد و فرسودگی کولر گازی است. شما می‌توانید این مشکل را به راحتی با سرویس دوره‌ای کولر گازی برطرف کنید. برای سرویس دوره‌ای کولر گازی کافیست به سامانه آچارباز مراجعه کنید و یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید.
   موفق باشید

  1. سلام

   بهتر است قطعاتی که برای کولر خریداری می‌کنید مطابق با استانداردهای کولر باشد. زیرا ممکن است عملکرد آن را دچار مشکل کند و حتی موجب خرابی کولر شود.

  1. سلام

   شما با مراجعه به دفترچه راهنمای کولر، می‌توانید این کار را انجام دهید. روش کار هم در مقاله توضیح داده شده است. اما بهتر است برای نتیجه بهتر، این کار را به تعمیرکار کولر گازی بسپارید.

  2. سلام کولر اوجنرال پنجره ای دارم خاموش کردم ولی بعد یک ساعت خاستم روشن کنم فن کار می‌کنه اما کمپرسور زیر بار نمیره صدای ضعیف ازش میاد یکبار اینجور شد خود بخود دوباره کار کرد ممنونم راهنمایی کنید

 25. خیلی ممنون برای مقاله کاربردیتون ، من از راهنمایی شما برای تعمیر خازن کولرمون استفاده کردم . سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا