×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

کولر گازی

علائم خرابی برد الکتریکی کولر گازی

برد کولر گازی

برد الکتریکی کولر گازی، از اصلی‌ترین قطعات این دستگاه کارآمد بوده و رفع ایراد و عیب یابی آن از چالش برانگیز‌ترین قسمت‌های عملیات تعمیر کولر گازی است.

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های کولرگازی، برد الکتریکی است و خرابی آن می‌تواند در عملکرد کولرگازی اختلال ایجاد کرده و پروسه خنک کردن فضا را با مشکل مواجه کند. تعمیر و رفع ایراد این قطعه، بسیار سخت و هزینه بر است، بنابراین بهتر است قبل از بروز مشکلات جدی، علائم خرابی برد الکتریکی کولر گازی را بدانیم و به آن‌ها توجه کنیم. چنانچه در زمان مناسب سرویس کولر گازی را انجام دهید، بسیاری از مشکلات برای برد به وجود نخواهد آمد.

برد الکتریکی کولر گازی چیست؟

برد الکتریکی کولرگازی، مانند مغز دستگاه عمل کرده و وظیفه‌ کنترل و هماهنگ کردن روال و بخش‌های مختلف آن را بر عهده دارد. به عبارت دیگر، دستگاه برای انجام دادن هر کاری، نیاز به دستور برد دارد. بنابراین با خرابی این قطعه، دستگاه به طور کامل از کار خواهد افتاد. خاموش و روشن شدن کولر، کار کردن کمپرسور، کنترل فن داخلی و تغییر حالت گرمایش و سرمایش تنها برخی از کار‌هایی است که درست انجام دادن آن‌ها، بر عهده برد الکتریکی کولر گازی است.

برد الکتریکی کولر گازی
برد الکتریکی کولر گازی به مانند مغز عمل می‌کند و وظیفه هماهنگ کردن اجزای مختلف را برعهده دارد
سرویس کولر گازی در محل با آچارباز
برای سرویس کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
سرویس کولر گازی

عیب یابی قطعات برد کولر گازی و تعمیر آن

اکنون که اهمیت این قطعه را می‌دانید، باید با بخش‌های مختلف آن آشنا شده و عیوبی که برای آن‌ها پیش می‌آید را بدانید، تا راحت عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی را انجام دهید. در نظر داشته باشید که، برد الکترونیکی قطعه‌ای بسیار گران قیمت بوده و تعمیر و رفع ایراد آن باید به وسیله افراد ماهر صورت بگیرد. با خواندن این مقاله، یک دید کلی نسبت به مشکل ایجاد شده دارید و در آینده از وقوع دوباره این اتفاق جلوگیری خواهید کرد.

خرابی ترانسفورماتور و رگولاتور

این قطعه کنترل کننده‌ی مقدار ولتاژ مورد نیاز آی سی و رله‌ها است، ورودی ولتاژ در این قطعه ۲۲۰ ولت و خروجی آن ۲۴ یا ۱۲ ولت است. به عبارت دیگر، این قطعه وظیفه دارد ولتاژ برق ورودی را کم کند. ترانسفورماتور، از دو سیم پیچ اولیه و ثانویه تشکیل شده است. جریان یافتن برق متناوب در سیم پیچ اولیه، روی سیم پیچ ثانویه نیز تاثیر گذاشته و سچس برق ولتاژ پایین تولید خواهد شد. در اکثر برد‌ها، این قطعه دو سوکت قرمز و آبی دارد. سوکت قرمز 220 ولت را گرفته و سوکت آبی، این ورودی را به 12 ولت می‌رساند.
در صورت نوسانات شدید برق و عدم استفاده درست از دستگاه، ترانسفورماتور و رگولاتور سوخته و دیگر در دستگاه برق ولتاژ پایین تولید نمی‌شود. در چنین شرایطی تعمیرکار، با استفاده از لحیم آن را از روی برد جدا کرده و ترانسفورماتور جدید را روی برد لحیم می‌کند.

خرابی رله اصلی

اصلی‌ترین قطعه برد الکتریکی، رله کولر گازی است. این قطعه اندازه و شکل‌های متفاوتی دارد و خرابی آن می‌تواند، مشکلات زیادی را در کارکرد کولر گازی به خصوص در موتور و فن ایجاد کند. فنر، کنتاکت، بویین و اهرم فلزی از اجزای اصلی، رله برد کولر گازی محسوب می‌شوند. تعمیرکار برای عیب یابی این قطعه، رله را از برد جدا کرده و آن را با آمپرمتر تست می‌کند.

پیشنهاد مطالعه
رله برد کولر گازی
رله برد کولر گازی، از اصلی‌ترین بخش برد الکتریکی است

شل بودن فیش‌ها و سیم‌های برق

در نظر داشته باشید که، فیش‌ها و سیم‌های برق به برد الکترونیکی متصل می‌شوند. اگر هر یک از این سیم‌ها و فیش‌ها، شل شده باشند نمی‌توانند برق را انتقال داده و سایر قسمت‌ها را بهم مرتبط کنند. برای رفع این مشکل باید، فیش‌ها و تمام سیم‌ها را با یکدیگر بررسی کنید. ببینید که هرکدام از این سیم‌ها، در مکان درستی قرار گرفته باشند، می‌توانید آن‌ها را دوباره وصل کرده و امتحان کنید.

تعویض وریستور

نوعی مقاومت تابع ولتاژ است، که وظیفه اصلی آن حفاظت از مدار‌‌های الکترونیکی و قطعات مربوط به آن، در برابر ولتاژ‌ها و انرژی‌های اضافی است. به عبارت دیگر، برای اینکه قطعات برد با افزایش ولتاژ دچار سوختگی نشوند، از وریستور استفاده می‌کنند. با افزایش و بالا رفتن ولتاژ، مقاومت داخلی وریستور کم شده و در نهایت باعث سوختن فیوز خواهد شد.
نکته‌ای که همواره در عیب یابی قطعات برد کولر گازی باید در نظر بگیرید، این است که ابتدا تمام اتصالات و فیوز‌های روی برد را از نظر ظاهری و اتصالی بررسی کنید. سوکت‌ها و سنسور‌ها نباید از مکان خود خارج شده و یا اتصالی کرده باشند. حالا که با تعدادی از قطعات برد کولر گازی و نحوه عملکرد آن‌ها آشنا شدید، باید درباره علائم خرابی برد الکتریکی کولر گازی بدانید.

خرابی خازن

یکی دیگر از قطعاتی که خرابی آن می‌تواند، روی کار برد اختلال ایجاد کند خازن است. برای عیب یابی خازن باید از یک اهم متر استفاده کنید، اگر اهم متر عددی نشان نداد، باید بدانید که خازن سوخته و باید تعویضش کنید.

پیشنهاد مطالعه

سوختن آی سی

آی سی یا ثبیت کننده ولتاژ، برای زمان مورد استفاده قرار می‌گیرد که مدار نیاز به یک ولتاژ صاف و ثابت دارد. آی سی رگولاتور در جریان کشیدن آمپر، ممکن است زیاد داغ شود. آی سی رگولاتور، مدار تنظیم کننده ولتاژ است و جلوی تغییرات آن را می‌گیرد.

خرابی اتصال مادون قرمز

ریموت کنترل کولر گازی، به شما امکان می‌دهد از راه دور و با کمک آن، بسیاری از تنظیمات دستگاه را به راحتی انجام دهید. کار کردن ریموت و کنترل از راه دور، به کمک مادون قرمز انجام می‌گیرد. مادون قرمز در قسمت جلویی، پنل قرار گرفته و به وسیله یک رشته سیم به برد وصل می‌شود. اگر این رشته سیم قطع باشد و یا فیش آن شل شده باشد، مادون قرمز نیز کار نخواهد کرد. پس اگر می‌بینید ریمون کنترل کار نمی‌کند، این احتمال را بدهید که شاید سیم مادون قرمز خراب شده باشد.

علائم خرابی برد الکتریکی کولر گازی

خرابی برد الکتریکی کولر گازی علائم زیادی دارد، اگر این نشانه‌ها را بشناسید، به موقع متوجه وجود اشکال در برد کولر گازی خواهید شد و از آسیب بیشتر به دیگر قطعات کولرگازی جلوگیری خواهید کرد.

کولر گازی روشن نمی‌شود

این امر می‌تواند، به دلایل مختلفی از جمله، کثیف بودن فیلتر، مسدود بودن راه آب و یا حتی سیم کشی اشتباه باشد. اما اصلی‌ترین دلیل این رخداد به خاطر، خرابی برد الکتریکی کولر گازی است.

کمپرسور کولر گازی کار نمی‌کند

خراب شدن خازن و یا از کار افتادن ترموستات می‌تواند دلیلی برای این امر باشد. اما این نشانه‌ای برای خرابی برد الکتریکی کولر گازی نیز هست.

قدرت خنک کنندگی کولر کم شده است

تمیز و سرویس نکردن دوره‌ای، عدم شارژ به موقع گاز کولر گازی و خرابی رله برد کولر گازی می‌تواند در کاهش سرمای کولر گازی بسیار موثر باشد.

پیشنهاد مطالعه

کولر گازی باد گرم می‌دهد

خرابی ترموستات و کمپرسور، سوختن فن و معیوب بودن برد الکتریکی کولرگازی می‌تواند باعث وزیدن باد گرم از کولر شود. همانطور که اشاره کردیم برد کولر گازی مانند مغز دستگاه عمل کرده و به سایر قطعات برای پروسه خنک کردن دستورات لازم را می‌دهد. اگر به هر دلیلی این قطعه خراب شود، کار کولر گازی با اختلال مواجه خواهد شد.

علائم خرابی برد الکتریکی کولر گازی
با دانستن علائم خرابی برد الکتریکی کولر گازی، از خراب شدن دیگر قطعات دستگاه جلوگیری کنید

آموزش مراحل تعویض برد کولر گازی

هنگامی که تعمیرکار از دستگاه بازدید کرده و متوجه شود که، این قطعه دیگر قابلیت تعمیر ندارد، آن را تعویض خواهد کرد. در ادامه به آموزش مراحل تعویض برد کولر گازی می‌پردازیم. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، این قطعه بسیار حساس و گران قیمت است، پس اگر مهارت کافی ندارید، خودتان دست به آچار نشده و این کار را به متخصصین بسپارید.

 • در ابتدا تعمیرکار دوشاخه را از برق می‌کشد. سپس از یک نردبان یا چهارپایه، برای دسترسی بیشتر به پنل داخلی استفاده می‌کند.
 • تعمیرکار با استفاده از ابزار لازم، پیچ‌های قاب کولر را باز می‌کند. اکنون باید توری فلزی که، برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به برد تعبیه شده است را، با استفاده از یک پیچ گوشتی بردارد.
 • در این مرحله اگر خودتان قصد تعویض برد را دارید، باید از اتصالات سیم‌ها عکس بگیرید تا ترتیب آن‌ها یادتان بماند. این عکس، هنگام نصب برد جدید به کمک شما خواهد آمد.
 • در این مرحله، تعمیرکار تمامی اتصالات مربوط به برد را باز می‌کند. پنج کانکتور، در کنار برد قرار دارد، تعمیرکار پیچ‌ آن‌ها را با پیچ گوشتی باز کرده و سپس سوکت سیاه و سفید سیم‌ها را، از برد جدا می‌کند. در این مرحله تعمیرکار، تمام سوکت‌های رنگی را از برد جدا کرده و تمامی پیچ‌هایی که باعث اتصال برد به دستگاه می‌شوند را باز می‌کند. در این مرحله برد از دستگاه جدا می‌شود.
 • حالا که برد از دستگاه جدا شده، تعمیرکار آن را بررسی کرده، تا ببیند که خود برد خراب شده یا قطعاتی که روی آن قرار دارند. در این شرایط اگر خود برد خراب شده باشد، تعمیرکار آن را به طور کامل تعویض خواهد کرد.
 • قبل از قرار دادن برد جدید روی دستگاه، تعمیرکار برد را بررسی کرده و از درست کار کردن آن اطمینان حاصل خواهد کرد.
 • تعمیرکار برد جدید را که با دستگاه همخوانی دارد و هماهنگ است را مطابق با اتصالات برد قدیمی، روی دستگاه نصب می‌کند.

بهترین روش برای عیب یابی برد کولرگازی استفاده از خدمات سرویس و تعمیر کولر گازی است. برای استفاده از این خدمات به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز بروید و یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید. تیم پشتیبان آچارباز به سرعت با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، تعمیرکار متخصص را به محل دلخواه شما در زمان مورد نظرتان می‌فرستد.

سرویس کولر گازی در محل با آچارباز
برای سرویس کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
سرویس کولر گازی
4.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫50 دیدگاه ها

 1. سلام
  کولر گازی سامسونگ سی هزار در حال کار و تقریباً نو، ناگهان خاموش شد. چک کردم برق تا برد و حتی تا کمپرسور وجود داره اما پنل داخلی و چراغ هاش کلاً خاموش و هیچ عکس العملی به فرمان ریموت و کلید دستی روی پنل نمیده. آیا فیوز شیشه ای داره؟ یا مشکل از رگولاتور هستش؟

 2. سلام.یه کولر پاناسونیک سی هزار دارم.
  ازکارافتاد،بررسی کردم دیدم رله ان بعلت بارزیاد
  دوب شده.رله کردم تعویض کردم بعد ازمدتی دیدم باز دوب شده.سرکمرسو ر رابازکردن دیدم خبکی ازسه سیمهای روی کمپرسور سوخته بودم ،تمام سرفیش هارا عوض کردم ،یه ده روزی کارکرد،امروز ایستاد چک کردم دیدم رله داره پوسته را دوب میکنه. خواستم ببینم علت چیه؟البته رله اصلی آن که پاناساسونبکه گیرم نیافتاد،
  ممکنه از جای دیگری باشه.
  ممنون ازراهنمایی شما.

  1. با سلام
   غلام عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 3. محافظ ولتاژ کم دقیقا کجای برد قرار گرفته
  منظور همون ترانس میباشد؟

  1. با سلام
   محمد عزیز، محافظ ولتاژ کم همان محافظ برق یا ترانس است که برای کنترل میزان جریان برق ورودی به کولر گازی مورد استفاده قرار می گیرد.

 4. س دوست عزیر برد ال جی ۱۸هزار رله اصلیش ۲۰ امپر ۱۲ ولت ترکیده بود عوض کردم میخواستم قبل نصب تست کنم به برق وصل کردم هیچ اتفاقی نیفتاد روشن نشد …امکان داره از چی باشه واینکه قبل نصب میشه تست کرد

  1. با سلام
   حمید عزیز، رله جدید اگر سالم باشد نباید روشن نشود. به احتمال زیاد رله جدید ایراد دارد.

 5. سلام. من یک اسپیلت جنرال مکس 24 هزار دارم.
  وقتی کولر اف شد بعد از اینکه استارت زد فن بیرون روشن شد اما کمپرسور روشن نشد و پنل داخل صداش کم و زیاد میشد. میخواستم بدونم مشکل از کجاست؟؟

  1. با سلام
   فرزاد عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 6. سلام و وقت بخیر خدمت شما عزیزان
  اسپلیت آل جی دارم کمپرسور کار میکنه اما فن بیرونی کار نمی کنه و فن داخلی کم سرعت شده علت چیه

  1. با سلام
   مهدی عزیز، این مشکل اغلب ناشی از خرابی خازن فن یا موتور فن است. نظر قطعی باید توسط کارشناس بعد از بررسی دستگاه خدمتتان اعلام گردد.

 7. سلام کولر گازی گری ۳۰هزار دارم بادش کم وزیاد میشه مثل گرد باد درحد ده ثانیه یا بیشتر دوباره بعد نیم یا یک ساعت شروع میکنه جدید چهار ماه پیش گرفتم

  1. با سلام
   فرهان عزیز، این مشکل اغلب بدلایل مانند کثیف شدن فیلتر هوا، یخ زدن کویل‌های اواپراتور، انسداد یا نشتی لوله‌های کولر گازی، خراب شدن بلوور کولر گازی، نوسانات برق، خراب شدن محافظ برق،خراب شدن برد اصلی کولر گازی اسپلیت و … ممکن است به وجود آید. نظر قطعی باید توسط کارشناس بعد از بررسی دستگاه خدمتتان اعلام گردد.

 8. با درود بر شما کولر گازی 24هزار جنرال دارم زمانی ک کمپرسور میخاد استارت بخوره صدای وز مانندی از پنل داخلی شنیده میشه واسه یه لحظه بعد قطع میشه فقط واسه یه لحظه ن بیشتر نگران شدم چند جا پرسیدم یکی میگفت از رله اصلیشه یکی میگفت خازن کمپرسوره یکی میگفت محافظشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  1. باسلام
   سعید عزیز، عیب یابی دقیق اختلال و رفع آن، نیاز به بررسی کارشناس دارد، اما پیش از هر چیز بررسی کنید که خازن اورلود نکرده و اتصالات سالم باشد، همچنین از صحت منبع تغذیه و جایگیری درست کمپرسور، مطمئن شوید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 9. سلام کولر گازی۳۰هزار دارم وقتی کولر رو خاموش میکنم پنل خاموش میشه اما فن خاموش نمیشه همینجوری کار میکنه انگار که روشنه میشه بگید مشکل از کجاس ممنون

  1. باسلام
   آرش عزیز پس از مطمئن شدن از صحت ترموستات و پلاتین‌‌های کنتاکتور، بررسی کنید که تنظیمات فن روی حالت دستی قرار نگرفته باشد. با قرار دادن فن روی حالت خودکار مشکل رفع خواهد شد. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 10. سلام .کولر ایستاده سامسونگ روشن میکنم صدای بوق اخطار از داخل موتور شنیده میشه و کولر روی کمپرسور نمیفته هر چند علامت افتادن روی کمپرسور در پنل دیده میشه .و فن داخل ساختمان کار میکنه ولی فن بیرون کار نمیکنه

  1. با سلام
   محمد عزیز، در این زمان چه اروری روی پنل به نمایش در می آید؟

 11. همسرم برای خونه تکونی کولر گازی رو باز کرد که پشتش رو تمیز کنه بعد از وصل کردن و روشن کردنش دیدم پنل برق دار شده، میشه راهنماییم کنین چه کار کنم؟

  1. درود بر شما
   پژمان عزیز، این مورد به دلیل وصل نشدن اصولی سیم های برق کولر است. ممکن است در زمان جابه جایی کولر، سیم های داخل آن اتصالی یا جابه جا شده باشند. باید سیم ها به محل درست خود متصل شوند. درصورتی که امکان رفع ایراد را ندارید، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان فنی مشکل را برطرف کنند. با شماره 02154591616 تماس بگیرید و یا درخواست خود را آنلاین ثبت کنید.
   موفق باشید

 12. سلام سنسور دمایی کولر گازیم سوخته، برای برطرف کردن مشکلش سنسور رو با اهم متر چک کردم ولی مشکلش برطرف نشد، رفتم از اینترنت دلیلو سرچ کردم دیدم ایراد از برده . میتونم بردو خودم تعمیر کنم؟

  1. سعید عزیز، برد یکی از قطعات گران قیمت و بسیار مهم دستگاه است، به همین دلیل تعمیر آن نیاز به تخصص و مهارت دارد و باید توسط کارشناس فنی انجام شود. بهتر است درخواست خود را برای تعمیر کولر گازی به صورت آنلاین ثبت کنید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق شماره 02154591616 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 13. چرا فیوز برد کولر گازی میسوزه؟ بار دومی هستش که عوضش کردیم

  1. درود بر شما
   محسن عزیز، عوامل مختلفی باعث سوختن فیوز برد دستگاه می‌شوند:
   1-کم شدن میزان گاز مبرد( با کم شدن سطح این ماده، کولر گازی بیشتر کار کرده و البته انرژی زیادی را نیز مصرف خواهد کرد)
   2-کثیفی فیلتر‌ها( با تمیز نکردن فیلتر‌ها، در طی جریان خنک کردن محیط فشار زیادی دستگاه می‌آید)
   3-مشکل در کمپرسور( کمپرسور از قطعات اصلی کولر گازی به حساب می‌رود، با خرابی این قطعه احتمال سوختن فیوز نیز بالا می‌رود)
   دلایل دیگر این اتفاق را می توانید در مقاله علت پریدن فیوز کولر گازی بخوانید.

  1. با سلام
   پیام عزیز، به علت خرابی در برد این مشکل به وجود می آید.

 14. سلام
  متیه کوار گازی ۳۶ هزار گری داریم،از کنترول آن فن را کم زیاد میکنیم هیچ تغییری حاصل نمیشه تو پرتاب بادش،میخواستم بدونم مشکل از کجاست
  ممنون میشم توضیع بدید

  1. درود بر شما
   عوامل متعددی می‌تواند، باعث ایجاد چنین مشکلی شود.
   از خرابی کمپرسور گرفته تا کار نکردن فن، از مشکل در برد اصلی و یا کثیفی فیلتر.
   پیشنهاد ما به شما این است که برای سرویس و تعمیر کولر گازی اقدام کنید.
   همچنین می‌توانید برای راهنمایی‌های بیشتر از طریق شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 15. سلام.. ما يه کولر 12000 داریم چند وقت پیش کمپرسورش سوخت رفتیم براش کمپرسور خریدیم تعویض کردیم اما الان يه مشکل عجیب داره که هر تعمیر کاری میاریم نمیدونه مشکل از کجاست بریم سراغ مشکل :
  کولر مثلا برا مدت 2 ساعت روشنه بعد یدفه برا مدت 10 تا 20 دقیقه سرماش به شدت کم ميشه(مثل آف کردن) بعد که میریم پیش کندانسور میبینیم که هم موتور و هم فن روشنه و لوله کوچک گرم و لوله بزرگ يه مقدار کم خنکی داره بعد از گذشت 10 تا 20 دقیقه کولر دوباره برميگرده به حالت عادی و کاملا خنک میکنی ( این اتفاق حدود 8 تا 10 بار در روز اتفاق میوفته) گاز کولر گازی هم چک شده و هیچ مشکلی نداره خواهشا اگه ميدونين مشکل از کجاست يه راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   برای رفع این مشکل بهتر است با کارشناسان تعمیر کولر گازی آچارباز در ارتباط باشید. با شماره 02154591616 تماس بگیرد، تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند.
   موفق باشید

 16. سلام من کولر 18هزار سوپر جنرال دوتیکه دارم بعضی وقت ها به خصوص تو گرمای شدید اهواز موتور خاموش میشه وفقط پانل روشن می مونه بعد از چند دقیقه خاموش کردن روشن میکنم البته روشن میشه ولی تا به خواد کامل روشن بشه موتور دباره خاموش میشه ولی گفتم وقتی چند دقیقه که استراحت بدم کار خودشو بدون مشکل ادامه میده

  1. درود بر شما
   مشکل گفته شده می‌تواند ریشه در عوامل زیادی مانند خرابی برد الکتریکی،خرابی سنسور و یا خازن داشته باشد. بهتر است برای رفع این مشکل با شماره 02154591616 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 17. سلام. کولر گازی آرت کول ال جی ۹۰۰۰ من یکدفعه باد گرم داره. سرویسکار اومد و خاذن رو تعویض کرد. گاز رو هم شارژ کرد. الان اول در شروع کار حدود چند دقیقه ای سرمای خوبی میده ولی بعد گرم میشه. دلیل این چی میتونه باشه؟ با تشکر

  1. درود بر شما
   عوامل زیادی در خنک نشدن باد کولر گازی موثر هستند، از خرابی فن دستگاه گرفته تا بهم خوردن تنظیمات ترموستات
   اما اصلی‌ترین دلیل برای خنک نشدن باد کولر گازی، می‌تواند به دلیل خرابی برد الکترونیکی باشد. برد الکترونیکی مانند مغز دستگاه عمل کرده و خرابی آن می‌تواند کل کارکرد قطعات کولر گازی را تحت تاثیر قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله چرا کولر گازی خنک نمی‌کند را بخوانید.
   موفق باشید

 18. سلام ببخشید کولر رو موقعی که روشن میکنیم بعد30 ثانیه یاکمتر اتومات بدون اینکه به کنترل دست بزنیم خودش میره روی گرما خودش خاموش میشه یا سریع روشن میشه نمیدونم مشکل از کجای میشه راهنمایی بفرمایید

  1. درود بر شما
   دوست عزیز برد کولر گازی، نقشی اساسی در دستگاه دارد زیرا وظیفه هریک از قطعات را به آن‌ها ارسال میکند. هرگونه مشکل در کارکرد آن، می‌تواند کل عمکلرد کولر گازی را دچار مشکل کند.
   بنابراین یکی از دلایل خاموشی ناگهانی کولر گازی، می‌تواند برای خرابی برد باشد.
   دلیل دیگر اورلود شدن موتور دستگاه است، البته گاهی اوقات سیم کشی نادرست و یا بر هم خوردن تنظیمات ترموستات نیز می‌تواند باعث ایجاد چنین مشکلی بشود.

 19. سلام اسپلیت گری داریم یکدفعه بدون دلیل بین کارکردن خاموش شد ديگه روشن نشد گفتن از بردشه؟ درسته؟

  1. درود بر شما
   برد به عنوان مرکز دستگاه و یا مغز آن شناخته می‌شود.
   بله خاموش شدن ناگهانی اسپلیت می‌تواند به دلیل خرابی برد باشد. اما کثیفی کویل و فیلتر و عدم تنظیم درست ترموستات نیز، در ایجاد این مشکل موثر است.

 20. سلام ، کولر گازی samsung ما، در حالت Auto دچار مشکل می شود. به این صورت که پنل داخلی شروع به لرزه و صدا دادن می کند و از پنل،دود و بخار بلند می شود. مجبور شده ایم از حالت Auto استفاده نکنیم. در سایر حالت ها، هیچ مشکلی ندارد. به نظر شما باید مشکل از کجا باشد؟

 21. سلام کولرگازی ما باد گرم میزد فن و تعمیرکار عوض کرد الان یک ساعت بادش سرده ولی بعد یه ساعت باد گرم میزنه موتور کولر خاموش میشه علتش چیه؟

  1. درود بر شما
   وزیدن باد گرم از کولر گازی، می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد و تنها مربوط به فن نیست. گاهی اوقات این کمبود گاز مبرد و نشتی آن است که می‌تواند باعث گرم شدن باد کولر شود. ممکن است تنظیمات مربوط به ترموستات به مشکل خورده باشد و یا حتی برد کولر گازی خراب شده باشد. بنابراین این تنها خرابی فن نیست که می‌تواند در وزیدن باد گرم موثر باشد. پیشنهاد ما به شما این است که، از خدمات تعمیر کولر گازی آچارباز استفاده کنید.

 22. سلام.دیشب متوجه شدیم که دمایی که روی صفحه الکتریکی کولر نوشته میشه اصلا تغییر نمیکنه با اینکه هوای خونه گرم بود.کولر رو سریع خاموش کردیم
  مشکل خاصی هست؟

  1. درود بر شما ممکن است ترموستات دستگاه که یکی از قطعات اصلی کولر گازی محسوب می‌شود خراب شده دچار مشکل شده باشد.

 23. سلام. متاسفانه بعد از وکیوم اسپلیت متوجه شدیم که فشار کمپرسور خیلی بالا رفته. همچنین دولوله ی فرودی و خورجی گاز هر دو گرم بودند و کسی که وکیوم می‌کرد به من گفت فورا خاموش کن. بعد از آن متوجه شدیم که جای دو سیم اشتباهی بسته شده است و ایراد را برطرف کرد. حال کولر به به خوبی عمل می‌کند اما متوجه ایراداتی شده ام. اول که نشانگر دمای روی پنل داخلی اصلا روشن نمیشود.. و دوم آن قسمت از دکمه ی کنترل که مربوط به دمای خانه است را میزنم و دمای اتاق را 27درجه می‌زند در صورتی که با یک دماسنج سیار دما را اندازه گرفتم و متوجه شدم که دما متناسب با عدد روی کنترل است مثلا اگر من روی 22درجه گذاشته باشم دماسنج سیار همین عدد را نشان می‌دهد ولی دماسنج خود اسپلیت عدد 27درجه نشان می‌دهد. به نظر شما مشکل از کجاست؟

  1. سلام

   کولر گازی شما از ابتدای کار باید توسط تعمیرکار کولر گازی که مهارت کافی در تشخیص خرابی دارد، بررسی و راه اندازی می‌شد. همین مشکل دمای کولر هم باید از ابتدا تشخیص داده می‌شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل را ثبت کنید تا تعمیرکار کولر به محل شما اعزام شود. لطفا از دستکاری کولر خودداری کنید تا مشکلات جدی تری رخ ندهد.

 24. سلام
  من کولر گازی ال جی دارم و تابستون سال گذشته که ازش استفاده میکردم متوجه شدم که یکسره کار میکنه و چون هوا سرد شد بهش اهمیت ندادم. امسال باید سرویس بشه. نمیدونم مشکل از کجاس دقیقا

  1. سلام

   یکسره شدن کولر گازی دلایل زیادی دارد. از جمله:
   کثیفی کویل های کندانسور
   خرابی ترموستات
   خرابی برد کنترل دما
   خرابی برد رله
   و…
   تمام این موارد هم باید توسط تعمیرکار بررسی شوند. بهتر است با یک متخصص مشورت کنید. شما می توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا