×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

تمام نکاتی که باید درباره لوله مویی کولر گازی بدانید

 لوله مویی کولر گازی

اگر برای خنک کردن خانه خود، کولر گازی را به عنوان سیستم سرمایشی انتخاب کرده‌اید، باید نکاتی را درباره بخش‌های بیرونی و درونی آن بدانید. این نکات در هنگام خرابی دستگاه و روشن نشدن آن به کمک شما آمده و باعث می‌شوند، به راحتی وسیله را عیب یابی و تعمیر کنید. یکی از این قطعات کولر گازی که باید بیشتر درباره آن بدانید، لوله مویی کولر گازی است. در ادامه مقاله، به تمام نکاتی که باید درباره لوله مویی کولر گازی بدانید اشاره می‌کنیم.

لوله مویی کولر گازی چیست؟

مویی یکی از بخش‌های اصلی سیستم تبرید بوده و نقش مهمی را در تنظیم وضعیت مایع مبرد (ماده خنک کننده) ایفا می‌کند. هنگامی که مایع مبرد از کندانسور می‌گذارد و به لوله مویی می‌رسد، فشار مایع مبرد در هنگام گذشت از لوله مویی کاهش یافته و به حالت گاز در می‌آید. لوله مویی نه تنها در کولر گازی بلکه در یخچال فریزر نیز وجود دارد و نقش شکست فشار را انجام می‌دهد، این قطعه بین کندانسور و اواپراتور قرار دارد. لوله مویی از جنس مس بوده و قطر بسیار کمی دارد، همین ویژگی سبب می‌شود وظایف خود را به درستی انجام دهد.

لوله مویی کولر گازی چیست
یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سیستم تبرید، لوله مویی کولر گازی است

علائم گرفتگی لوله مویی کولر گازی

یکی از اصلی‌ترین علائم گرفتگی لوله مویی کولر گازی، آمپر کشیدن کمپرسور است. این حالت که بیشتر اوقات با خاموش شدن کولر گازی همراه است، می‌تواند به خاطر دلایل مختلفی از جمله کثیفی کندانسور و خرابی موتور باشد. اما اصلی‌ترین دلیل آن گرفتگی لوله مویی کولر گازی است، به خصوص اگر مقدار آمپر کشیدن از حد معمول کمتر باشد. باید بدانید هر زمان که احساس کردید با کاهش قدرت سرمایش و گرمایش دستگاه روبرو هستید، باید به سرعت کمپرسور را تعویض کنید، زیرا کم شدن قدرت دستگاه نشانی از خرابی این قطعه است، تعویض کمپرسور با تعویض الزامی لوله مویی همراه خواهد بود. تعویض الزامی لوله مویی، دستگاه را به شستشوی مدار سیکل تبرید خواهد رساند، در ادامه به شستشوی سیکل تبرید خواهیم پرداخت، قبل از آن باید درباره تعویض و سایز مناسب لوله مویی بدانیم.

گرفتگی لوله مویی در کولر گازی
گرفتگی لوله مویی در کولر گازیاگر قصد تعویض کمپرسور را دارید باید به همراه آن لوله مویی را نیز عوض کنید

تعویض لوله مویی

در صورتی نیاز به تعویض لوله مویی در کولر گازی باید انجام بگیرید که : ۱- لوله مویی مسدود شده باشد. ۲- کولر نیاز به تعویض کمپرسور داشته باشد.

در صورت تغییر  کمپرسور حتما باید لوله مویی کولر گازی خود را نیز متناسب با کمپرسور جدید تعویض و تنظیم نمایید. باید بدانید که تعویض لوله مویی کار ساده ای نیست و نیاز به تخصص دارد و این کار را باید حتما به تعمیرکار کولر گازی بسپارید.

سرویس و راه اندازی تابستانه کولر گازی
برای سرویس و راه‌اندازی تابستانه کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل سرویس خواهند کرد.
درخواست تعمیر کولر گازی

تنظیم فشار پشت لوله مویی

پس از تعویض کمپرسور برای تنظیم اندازه لوله مویی در حالی که یک شیلنگ گیج به خروجی کندانسور و قبل از لوله مویی وصل است باید کم کم طول لوله را کوتاه کنید تا جایی که فشار گیج بر روی عدد ۷۵ تا ۸۰ psi ثابت شود. فشار مناسب پشت لوله مویی بین ۷۰ تا ۸۰ است.

سایز لوله مویی کولر گازی

در ادامه به سایز لوله مویی کولر گازی به نسبت قدرت‌های مختلف این دستگاه از جمله کمپرسور اشاره خواهیم کرد.

BTUطول لوله برحسب سانتی مترقطر لوله برحسب سانتی متر
۴۰۰۰۲۷۵۱.۳۹۷
۵۰۰۰۱۸۳۱.۳۹۷
۶۰۰۰۲۲۰۱.۶۲۵
۱۲۰۰۰۱۸۳۲.۱۵۹
۱۴۰۰۰۱۵۳۲.۲۸۶
۲۴۰۰۰۱۰۰۸
۳۰۰۰۰۱۰۰۸
۳۲۰۰۰۷۵۹
۳۶۰۰۰۸۵۹

 شستشوی لوله مویی و سیکل کولر گازی

شستشوی سیکل کولر گازی در فرایند سرویس کولر گازی به دلیل اطمینان یافتن از باز بودن مسیر آن انجام می‌گیرد، به یاد داشته باشید اگر این شستشو از قلم بیافتد، وجود هر گونه جسم خارجی درون سیکل کولر گازی، می‌تواند باعث سوختن کمپرسور شود.

شستشوی سیکل کولرگازی به دو روش صورت می‌گیرد، روش اول استفاده از گاز ازت است. این روش در جهان شناخته شده و توسط اکثر تعمیرکاران کولرگازی انجام می‌گیرد. روش دوم که خطرناک است و می‌تواند آسیب‌های مالی و جانی زیادی را به شما وارد کند، شستشوی سیکل کولر گازی با گاز R22 است. این گاز از انواع گاز‌های مبرد کولر گازی است.

شستشوی سیکل کولر گازی
از قلم انداختن شستشوی سیکل کولر گازی موجب می‌شود، کمپرسور ضعیف شده و بسوزد

شستن سیکل کولرگازی با گاز R22

تعمیرکاران کولرگازی، هیچکدام این روش را برای شستشوی سیکل کولرگازی پیشنهاد نمی‌کنند، زیرا این روش بسیار پر خطر بوده و به غیر از صدمات مالی، امکان آسیب‌های جانی مانند سوختن دستان وجود دارد. شستن سیکل کولرگازی با گاز R22، بدین صورت است که باید گاز را، در فواصل زمانی کوتاه به صورت مایع وارد دستگاه کنید. به یاد داشته باشید برای جلوگیری از هرگونه آسیب فیزیکی باید برای اینکار، دستکش مناسب دست کنید. شستن هر کدام از قطعات کولر گازی، نیازمند به مهارت است، زیرا در این صورت شستشوی کندانسور، اواپراتور و یا فیلتر کولر گازی نیز با مشکل مواجه خواهد شد.

شستشو سیکل با گاز r22
شستشو سیکل با گاز r22
شستن سیکل کولرگازی با گاز R22 امری غیر قانونی و منسوخ است

شستن سیکل کولرگازی با گاز ازت

همانطور که اشاره کردیم شستشوی سیکل کولر گازی با گاز ازت، یک روش علمی و درست برای این کار است. فشار بالای گاز ازت، روغن‌های داخل سیستم را به سرعت از آن خارج می‌کند. برای این کار کافیست یک مغزی و والف را به سر لوله رفت کولرگازی بگذارید و گاز ازت را به آن متصل کنید. گاز ازت با فشار بالایی که دارد، تمامی روغن‌های لجن شکل را از درون این لوله‌ها مویی خارج می‌کند. این بهترین روش برای شستن سیکل کولرگازی و در نتیجه شستشوی لوله مویی است.

شما می‌توانید برای تعمیر کولرگازی خود از این روش بهره ببرید. کافیست برای ثبت درخواست سرویس و تعمیر کولرگازی خود، وارد سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز شده و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید. تیم پشتیبان آچارباز با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، تعمیرکار متخصص را به محل مورد نظر شما در زمان دلخواهتان می‌فرستد.


نویسنده :

نظر شما با موفقیت ثبت شد

۳۸ دیدگاه

 • موری گفت:

  سلام یه کولر ۱۲۰۰۰تراست دارم
  چندروزه که ه ی چ مکش و دهش تنداره دلیل چیه

 • پویا گفت:

  سلام وقت بخیر
  کولر گری نصب کردم / مدل اکسنت ۲۴ روتاری
  نصبش کردیم لوله های مسیش ۶ متره و روکار از توی اتاق رد میشه و موقعی که کولر روشنه صدایی مثل شبکه برفکی یا کککفففف کفففف از لوله مسی میاد.
  سرماش خوبه / خاموشش میکنم صدا قطع میشه
  مشکل از کجا میتونه باشه یا طبیعیه ؟

 • عارف مشکوری گفت:

  با سلام و تشکر از اطلاعات خوبتون
  بنده اهواز هستم و یک کولر ۳۶ هزار مارک گری دارم که حدود ۵ سال کارکرده و الان مدتیه یه مشکل خیلی اذیتمون کرده و اینه که اگر بیش از ۲ روز کولر خاموش باشه و بخواهیم روشنش کنیم ، تا ۴ الی ۵ ثانیه موتور کار میکنه ولی معلومه که بهش فشار میاد (حتی نور چراغهای خانه کم میشود) و بعدش اورلود میکنه و هر چند دقیقه این قضیه تکرار میشه
  البته وقتی هوا خنک بشه و بصورت اتفاقی کولر روشن میشه و دیگه هیچ مشکلی نداره تا اینکه مجددا ۲ روز خاموش باشه که این اشکال تکرار بشه
  تعمیر کار آوردم و خازن را تعویض کرد و گاز گیری مجدد انجام داد ولی متاسفانه این مشکل کماکان وجود داره.
  خواهشا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست و چکار کنم.

  • شهرزاد زواره زادگان گفت:

   عارف مشکوری عزیز سلام، مشکل شما ممکن است به علت کثیفی کمپرسور، خرابی و داغ کردن آن و شارژ کردن بیش از حد سیستم مبرد از گاز باشد. ابتدا کویل‌های کمپرسور را تمیز کنید تا گردش هوا به خوبی در اطراف کمپرسور انجام شود. اگر مشکل حل نشد از یک تعمیرکار معتبر بخواهید تا دستگاه شما را بررسی کند.

 • محسن گفت:

  سلام . سوال از کارسناش فنی دارم. لطفا لطفا راهنمای.
  من بک کولر ۳۶۰۰۰ یخچالی با موتور روتاری دارم که سال قبل به دلایلی لوله گاز برگشتش شکست و وصله و جوشکاری کردم. ولی امسال اوایل تابستون موتورش سوخت. به توصیه دوستان موتور اسکرول روش نصب کردم و لوله مویی رو ۷۵ هم تنظیم شد. ولی باز موتور بعد از روشن شدن. زیر بار میخابه. و فقط در صورتی کار میکنه که شیر کوچبک گاز کولر رو ببنیدیم تو فشار بره و سریع باز کنیم که موتور کار کنه دوباره. و باز هم بعد از هر بار خاموش روشن کردن همین برنامه. مشکل کار کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

 • احمد گفت:

  سلام کولر گازی ۳۰۰۰۰خریدم ویسپوینت بدون ضمانت بود همینکه نثب کردم لوله های بیرون یخ زد ۳تا تعمیرکار اوردم گفتن لوله مویی پشت شیر خروجی کیپ شده لوله مویی برید و جایگزین کرد همون لوله ای که پیچ خورده بعد لوله ای که گذاشت گفت جفت برات میزارم تا خنکیش بهتربشه و موتور راحت کار کنه الان سرماش از صد در صد شاید ۳۰ درصد هم نیست اتاق ۲۴متری خنک نمیکنه ایا مشکل از همون لوله ای که گذاشت هست؟؟

 • ebe گفت:

  با سلام من کولر جنرال موتور موشکی ٣٠ هزار دارم که یک ماهی است موترش غروب ها تا حدودا ظهر ها کار میکنه وسرویس کامل هم پنل داخل هم بیرونی شده و دم ظهریه صدای مثل باد گرفتن به چیزی داره و موتور صدایش کم میشه وبعدش اور لود میشه لطفا راهنمای ام کنید ممنون

 • امیرحسین گفت:

  با سلام
  آیا فشار قبل از لوله مویی در انواع کولر ها(۱۲۰۰۰۰و۱۸و۲۴ وغیره وانواع برندها متفاوت هستش یا که نه وبا ید طبق یک استاندارد (بین ۷۰ تا ۸۰)آنها را تنظیم کرد یااینکهبرای هر کو لری یک اندازه بایک فشار خواص تنضیم کرد راهنمایی بفرمایین ممنون میشم

 • حمید گفت:

  سلام.وقت بخیر.اسپیلت۲۴۰۰۰ایوولی خریدیم فقط یه هفته درست کارکردبعدش میرفت روفن وموتورروشن نمیشد.بجزایکه چندساعت کولرخاموش میشدودوباره روشن میشد.امابازم بعداز۴۰دقیقه یافوقش۱ساعت دوباره اف میکردودیگه ازرو اف بیرون نمیومد.نصابی که کولرو نصب کرده گفته اشکال ازجنس لوله مویی هست.بخاطرجنسش مدام راهش بندمیاد وبایدلوله مویی عوض بشه.یه نصاب دیگه آوردیم یه خورده باهاش ور رفت گفت درسش کردم ولی بعدازچن روزدوباره همونجوری شد.
  یعنی میشه اسپیلت نوبخری واین مشکل وازکارخونه داشته باشه؟چن تاازدوستامون که این مارک ونصب کردن هیچ مشکلی نداشته کولرشون.میشه راهنن

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حمید عزیز، بله لولوه مویی نیز می‌تواند از دلایل خاموش شدن کولر باشد. البته موارد دیگری همچون اختلال در رله استارت، برد، اورلود، ترموستات و کمپرسور نیز در این موضوع می‌توانند اثر گذار باشند. با این حال اولویت تشخیص تعمیرکار است. شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • آرمان گفت:

  سلام بسیار آموزش خوبی بود.فقط سوال هست برای من که اگر مبرد r410 باشه هم باید همون ۷۵ ۸۰ تنظیم بشه فشار یا مخصوص r22 هست فقط.من برای r410 چه فشاری قبل از لوله مویی باید داشته باشم.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آرمان عزیز، فشار پشت لوله مویین در حالت استاندارد روی ۷۵ الی ۸۰ باید قرار گیرد.

 • حسام گفت:

  سلام خسته نباشید چطوری تشخیص بدیم کولر گازی
  موتورش پیستونی هست یاروتری.
  سوال بعدی موتور کولر گازی ۲۴هزار سوخت تعویض کردم هر دو موتور سواری هست سرما کولر کمتر شده میشه از لوله موی باشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حسام عزیز یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص کمپرسور کولر گازی شکل آن است. کمپرسورهای روتاری اغلب به صورت موشکی هستند. ممکن است در صورت تعویض کمپرسور گاه نیاز است لوله مویی نیز تعویض شود. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مهدی گفت:

  سلام؛اسپلیت ایستاده ۳۶۰۰۰جنرال مکس دارم ظهرها که هوا گرمتر میشه موتور از کار میفته و ارور f2میزنه بعد یک ساعت دوباره موتور روشن میشه چند دقیقه کار میکنه از کار میفته ولی شبها که روشن هست این مشکل رو نداره لطفا راهنمایی کنین چه کار کنیم مشکل برطرف بشه ممنون

  • نیلوفر کلاکی گفت:

   با سلام مهدی عزیز
   این خطا به محافظ فازها مربوط است. میتوان ایراد اسپلیت شما سوختگی محافظ فازها یا خرابی برد اصلی آن باشد. در صورت تمایل می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازیخود را در آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶-۰۲۱ تماس بگیرید تا کارشناس کولر مشکل کولر شما را به طور تخصصی برطرف کند.

 • احمد گفت:

  با سلام
  یه کولر ۳۰ هزار دارم. ۳ دقیقه بعد از روشن شدن کمپرسور کولر آف می کنه و بعد از ۴ دقیقه دوبار به کار می افتد.. و بعد یکم کار می کنه و بعد کل کولر خاموش می شه… فشار گاز برگشت حدود ۳۰ psi

 • فرهادرئیسی گفت:

  باسلام بی زحمت درمورد طول وقطر لوله برای کولرهای پنجره ای۹۰۰۰تا۲۴۰۰۰ و اسپیلت ۹۰۰۰تا۲۴۰۰۰ میشه توضیح بدین کولرهای پنجره ای موتور قلمی و پیستونی چه اندازه است چون این لوله مویی که شرکت میزنه معلومه نیس قطرش چه اندازه است و اکثر تعمیر کارا برای کولر ۱۸۰۰۰لوله مویی ۳/۴میزنن که توی کولرموتور قلمی و پیستونی فقط طولش فرق میکنه میزنن ایا درسته یا ن؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین
  ممنون بابت سایت خوبتون

 • بهزاد گفت:

  اسپیلت دوزمانه مدل سوپرمکس هستش.که بعدازنیم ساعت ارور به حرفE4روی نمایشگرنشان داده میشه.وکولرکارنمیکنه.برق میاد ولی روشن نمیکنه.علتش چیه؟ممنون میشم

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   بهزاد عزیز، ظاهر شدن ارور e4 در کولر گازی اغلب اوقات به معنای وجود مشکل در یونیت خارجی دستگاه است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان ما از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • فرهاد گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  من یه کولر گازی جنرال دارم چند روزه که اورلود میکنه و وقتی پدرم کولر رو باز کرد دیدیم صداش خیلی زیاد شده و تغییر کرده میشه راهنمایی کنین چه کار کنیم مشکل برطرف بشه

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   فرهاد عزیز، اگر به تازگی کولر را سرویس کرده و بعد از آن، این مشکل برای شما به وجود آمده ایراد از مقدار گاز کولر است.
   گاهی به دلیل زیاد شدن گاز کولر، کمپرسور صدای زیادی می دهد . اگر ایراد از گاز نیست ممکن است خود کمپرسور یا سیم پیچی ایراد پیدا کرده یا نوسانات ولتاژ در کولر وجود دارد . اگر موارد گفته شده را بررسی کرده و مشکلی ندیدید، ممکن است لوله مویی کولر گرفته یا مسدود شده باشد.
   موفق باشید

 • امیر حسین گفت:

  سلام یه سوال برای من پیش آمده که چرا لوله مویی را کنار اواپراتور کار گذاری نکردن؟
  ممنون از راهنمایی شما

 • سیدموسی گفت:

  سلام کولر پنجره ای الجی دارم که نصف رادیات داخلی سرده نصف دیگش گرم دلیلش چی تازه هم گاز گیری کردم

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   بهتر است برای رفع این مشکل با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید. شما می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید و یا درخواست تعمیر کولر گازی را از طریق سامانه اچارباز ثبت کنید.

  • reza گفت:

   دقیقا همین مشکل برا منم پیش اومده نصف رادیات سرد نصف دیگش گرم بردمش تعمیکار هم گفت مشکلی نداره اما الان اصلا خوب خنک نمیکنه پدرمون دراومد از گرما

 • مسعود گفت:

  سلام خدمت شما یه کولرگازی۲۴۰۰۰سامسونگ داریم پارسال موتورش سوخت تعویض کردیم یه چن ماهی هم خوب بود اما بعد از یه مدت دیگه خوب خنک نمیکرد فک کردیم گازش کم شده گاز زدیم براش حتی سرویسشم کردیم اما درست نشد به نظر شما مشکلش چیه؟

 • مرتضی گفت:

  سلام کولر اسپلیت ۱۸ هزار هاسینس دارم وقتی کولر روشن میکنم هم فن هم کمپروسر روشن میشه ،کمپرسور داغ میکنه بعد ۷ دقیقه کمپروسر خاموش میشه( قبل اینکه به دمای تایین شده برسه) دوباره بعد حدودا ۲۰ دقیقه کمپروسر روشن میشه و فن هم اصلا خاموش نمیشه، خواهشاجواب بدین هزینه اضافه نکنم آیا کمپرسور نیم سوز شده؟ لوله مویی کیپ شده ؟ یا ،،،،؟؟؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما ممکن است میزان مبرد درون دستگاه کافی نباشد و یا سیم کشی دچار مشکل شده باشد البته یخ زدن قطعات و کثیفی کویل‌ها نیز می‌توانند باعث خاموشی کمپرسور کولر گازی شوند. بهتر است برای تعمیر کولر گازی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 • سعید گفت:

  سلام خدمت مدیران واساتید
  وقتی کمپریسور ضیف بشه فشار پشت لوله مویی کم میشه یا زیاد
  و کلا فشار نرمال پشت لوله مویی چقدره ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 • تقوی گفت:

  سام وقت بخیر. یک کولر دوتیکه ۱۲۰۰۰ داریم که مدتی بود در هوای گرم ظهر در خوزستان کمپرسور خاموش و فقط فن دستگاه روشن هست و دیگه بادس خنک نمیکرد. یک تعمیرکار آوردیم دستگاه هم بیرونی هم داخلی سرویس شد و پنل داخل نشتی داشت که جوشکاری شد، سایر قطعات تست شد و گازگیری شد و… اما فقط یک روز کار داد دوباره اورلود میشه. سال گذشته هم خارن تعویض شده. مشکل میتونه از کجا باشه؟
  قراره باز تعمیرکار بیان ببینن
  ممنونم از پاسخگوییتون پیش پیش

  • زهرا میری گفت:

   سلام اورلود کولر گازی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. شاید میزان گاز وارد شده به دستگاه از حد استاندارد دستگاه بیشتر بوده و به کمپرسور آسیب وارد کرده است. خرابی کندانسور نیز می‌تواند باعث آسیب به کمپرسور و در نهایت اورلود شدن دستگاه شود.

  • سعید مهرانی نیا گفت:

   سلام کمپرسور روتاری در گرمای زیاد جنوب جواب گو نیست و چون فن کندانسور قادر ب خنک سازی گاز ب دمای استاندارد نداره طبق گرمای شدید محیط ب همین خاطر کمپرسور اورلود میکنه در جنوب باید از کمپرسور پیستونیبا قدرت بالا استفاده بشه

 • فرزاد گفت:

  سلام
  کندانسور کولر گازی ما در فصل زمستان دچار یخ زدگی میشود. مشکل از کدام قسمت می‌تواند باشد؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دلایل زیادی برای یخ زدن فن کندانسور وجود دارد که شایع ترین آنها، خرابی سنسور بیرونی، خرابی فن کندانسور، خرابی شیر برقی و کاهش میزان گاز کولر است.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.