×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

کولر گازی

تمام نکاتی که باید درباره لوله مویی کولر گازی بدانید

 لوله مویی کولر گازی

اگر برای خنک کردن خانه خود، کولر گازی را به عنوان سیستم سرمایشی انتخاب کرده‌اید، باید نکاتی را درباره بخش‌های بیرونی و درونی آن بدانید. این نکات در هنگام خرابی دستگاه و روشن نشدن آن به کمک شما آمده و باعث می‌شوند، به راحتی وسیله را عیب یابی و تعمیر کنید. یکی از این قطعات کولر گازی که باید بیشتر درباره آن بدانید، لوله مویی کولر گازی است. در ادامه مقاله، به تمام نکاتی که باید درباره لوله مویی کولر گازی بدانید اشاره می‌کنیم.

چنانچه برای تعمیرات کولر گازی تمایل دارید از یک سرویس کار کولر گازی با تجربه کمک بگیرید می‌توانید در این صفحه سفارش‌تان را ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید.

لوله مویی کولر گازی چیست؟

مویی یکی از بخش‌های اصلی سیستم تبرید بوده و نقش مهمی را در تنظیم وضعیت مایع مبرد (ماده خنک کننده) ایفا می‌کند. هنگامی که مایع مبرد از کندانسور می‌گذارد و به لوله مویی می‌رسد، فشار مایع مبرد در هنگام گذشت از لوله مویی کاهش یافته و به حالت گاز در می‌آید. لوله مویی نه تنها در کولر گازی بلکه در یخچال فریزر نیز وجود دارد و نقش شکست فشار را انجام می‌دهد، این قطعه بین کندانسور و اواپراتور قرار دارد. لوله مویی از جنس مس بوده و قطر بسیار کمی دارد، همین ویژگی سبب می‌شود وظایف خود را به درستی انجام دهد.

لوله مویی کولر گازی چیست
یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سیستم تبرید، لوله مویی کولر گازی است
سرویس کولر گازی در محل با آچارباز
برای سرویس کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
سرویس کولر گازی

علائم گرفتگی لوله مویی کولر گازی

یکی از اصلی‌ترین علائم گرفتگی لوله مویی کولر گازی، آمپر کشیدن کمپرسور است. این حالت که بیشتر اوقات با خاموش شدن کولر گازی همراه است، می‌تواند به خاطر دلایل مختلفی از جمله کثیفی کندانسور و خرابی موتور باشد. اما اصلی‌ترین دلیل آن گرفتگی لوله مویی کولر گازی است، به خصوص اگر مقدار آمپر کشیدن از حد معمول کمتر باشد. باید بدانید هر زمان که احساس کردید با کاهش قدرت سرمایش و گرمایش دستگاه روبرو هستید، باید به سرعت کمپرسور را تعویض کنید، زیرا کم شدن قدرت دستگاه نشانی از خرابی این قطعه است، تعویض کمپرسور با تعویض الزامی لوله مویی همراه خواهد بود. تعویض الزامی لوله مویی، دستگاه را به شستشوی مدار سیکل تبرید خواهد رساند، در ادامه به شستشوی سیکل تبرید خواهیم پرداخت، قبل از آن باید درباره تعویض و سایز مناسب لوله مویی بدانیم.

گرفتگی لوله مویی در کولر گازی
اگر قصد تعویض کمپرسور را دارید باید به همراه آن لوله مویی را نیز عوض کنید

تعویض لوله مویی

در صورتی نیاز به تعویض لوله مویی در کولر گازی باید انجام بگیرید که : 1- لوله مویی مسدود شده باشد. 2- کولر نیاز به تعویض کمپرسور داشته باشد.

در صورت تغییر  کمپرسور حتما باید لوله مویی کولر گازی خود را نیز متناسب با کمپرسور جدید تعویض و تنظیم نمایید. باید بدانید که تعویض لوله مویی کار ساده ای نیست و نیاز به تخصص دارد و این کار را باید حتما به تعمیرکار کولر گازی بسپارید.

تنظیم فشار پشت لوله مویی

پس از تعویض کمپرسور برای تنظیم اندازه لوله مویی در حالی که یک شیلنگ گیج به خروجی کندانسور و قبل از لوله مویی وصل است باید کم کم طول لوله را کوتاه کنید تا جایی که فشار گیج بر روی عدد ۷۵ تا ۸۰ psi ثابت شود. فشار مناسب پشت لوله مویی بین 70 تا 80 است.

سایز لوله مویی کولر گازی

در ادامه به سایز لوله مویی کولر گازی به نسبت قدرت‌های مختلف این دستگاه از جمله کمپرسور اشاره خواهیم کرد.

BTU طول لوله برحسب سانتی متر قطر لوله برحسب سانتی متر
4000 275 1.397
5000 183 1.397
6000 220 1.625
12000 183 2.159
14000 153 2.286
24000 100 8
30000 100 8
32000 75 9
36000 85 9

 شستشوی لوله مویی و سیکل کولر گازی

شستشوی سیکل کولر گازی در فرایند سرویس کولر گازی به دلیل اطمینان یافتن از باز بودن مسیر آن انجام می‌گیرد، به یاد داشته باشید اگر این شستشو از قلم بیافتد، وجود هر گونه جسم خارجی درون سیکل کولر گازی، می‌تواند باعث سوختن کمپرسور شود.

شستشوی سیکل کولرگازی به دو روش صورت می‌گیرد، روش اول استفاده از گاز ازت است. این روش در جهان شناخته شده و توسط اکثر تعمیرکاران کولرگازی انجام می‌گیرد. روش دوم که خطرناک است و می‌تواند آسیب‌های مالی و جانی زیادی را به شما وارد کند، شستشوی سیکل کولر گازی با گاز R22 است. این گاز از انواع گاز‌های مبرد کولر گازی است.

شستشوی سیکل کولر گازی
از قلم انداختن شستشوی سیکل کولر گازی موجب می‌شود، کمپرسور ضعیف شده و بسوزد

شستن سیکل کولرگازی با گاز R22

تعمیرکاران کولرگازی، هیچکدام این روش را برای شستشوی سیکل کولرگازی پیشنهاد نمی‌کنند، زیرا این روش بسیار پر خطر بوده و به غیر از صدمات مالی، امکان آسیب‌های جانی مانند سوختن دستان وجود دارد. شستن سیکل کولرگازی با گاز R22، بدین صورت است که باید گاز را، در فواصل زمانی کوتاه به صورت مایع وارد دستگاه کنید. به یاد داشته باشید برای جلوگیری از هرگونه آسیب فیزیکی باید برای اینکار، دستکش مناسب دست کنید. شستن هر کدام از قطعات کولر گازی، نیازمند به مهارت است، زیرا در این صورت شستشوی کندانسور، اواپراتور و یا فیلتر کولر گازی نیز با مشکل مواجه خواهد شد.

شستشو سیکل با گاز r22
شستن سیکل کولرگازی با گاز R22 امری غیر قانونی و منسوخ است

شستن سیکل کولرگازی با گاز ازت

همانطور که اشاره کردیم شستشوی سیکل کولر گازی با گاز ازت، یک روش علمی و درست برای این کار است. فشار بالای گاز ازت، روغن‌های داخل سیستم را به سرعت از آن خارج می‌کند. برای این کار کافیست یک مغزی و والف را به سر لوله رفت کولرگازی بگذارید و گاز ازت را به آن متصل کنید. گاز ازت با فشار بالایی که دارد، تمامی روغن‌های لجن شکل را از درون این لوله‌ها مویی خارج می‌کند. این بهترین روش برای شستن سیکل کولرگازی و در نتیجه شستشوی لوله مویی است.

شما می‌توانید برای تعمیر کولرگازی خود از این روش بهره ببرید. کافیست برای ثبت درخواست سرویس و تعمیر کولرگازی خود، وارد سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز شده و یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید. تیم پشتیبان آچارباز با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، تعمیرکار متخصص را به محل مورد نظر شما در زمان دلخواهتان می‌فرستد.

سرویس کولر گازی در محل با آچارباز
برای سرویس کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
سرویس کولر گازی
5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫52 دیدگاه ها

 1. سلام
  یک سوال داشتم :
  چرا لوله مویی را در پنل داخلی نصب نمیکنند(قبل از اواپراتو) تا سرما از قسمت داخل اسپلیت شروع شود و دیگر در طول مسیر بین یونیت داخلی و یونیت خارجی اتلاف انرژی نداشته باشیم.

 2. یه کولر ۶۰هزار گری ایستاده دارم که رادیات پنل داخلی سوراخ شده بود بعد یه تعمیر کار اومد باز کرد برد جوش داد بعدش موقع گاز گیری این قسمت تا موتور یخ میزد هر کاریش کرد فایده نداشت .بعدش یه تعمیر کار دیگه آوردم گفت موتورت سوخته موتور رو عوض کردیم باز موقع گاز گیری همین اتفاق افتاد و گفت از شیر سرد و گرمش هست اینم در آورد یه سره کرد باز نشد بعدش گفت از لوله مویی ها هست و لوله مویی ها نو گذاشتیم بازم همون طور شد بعد گفت باید لوله ها و رادیات بیرونی کامل باید شست و شو بشه برد کامل لوله های بیرونی شست بازم همون حالت براش اتفاق می‌افته و بیشتر از 30pSI فشار نمیگیره .دقیقا از همین قسمت تمام لوله های مسیر برگشت برفک میزنه تا موتور
  بوشهر هستم
  میتونید راهنماییم کنید

 3. سلام یه کولر ۱۲۰۰۰تراست دارم
  چندروزه که ه ی چ مکش و دهش تنداره دلیل چیه

  1. با سلام
   به احتمال زیاد این مشکل ناشی از خرابی یا اورلود کمپرسور است. بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 4. سلام وقت بخیر
  کولر گری نصب کردم / مدل اکسنت 24 روتاری
  نصبش کردیم لوله های مسیش 6 متره و روکار از توی اتاق رد میشه و موقعی که کولر روشنه صدایی مثل شبکه برفکی یا کککفففف کفففف از لوله مسی میاد.
  سرماش خوبه / خاموشش میکنم صدا قطع میشه
  مشکل از کجا میتونه باشه یا طبیعیه ؟

  1. با سلام
   پویای عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 5. با سلام و تشکر از اطلاعات خوبتون
  بنده اهواز هستم و یک کولر ۳۶ هزار مارک گری دارم که حدود ۵ سال کارکرده و الان مدتیه یه مشکل خیلی اذیتمون کرده و اینه که اگر بیش از ۲ روز کولر خاموش باشه و بخواهیم روشنش کنیم ، تا ۴ الی ۵ ثانیه موتور کار میکنه ولی معلومه که بهش فشار میاد (حتی نور چراغهای خانه کم میشود) و بعدش اورلود میکنه و هر چند دقیقه این قضیه تکرار میشه
  البته وقتی هوا خنک بشه و بصورت اتفاقی کولر روشن میشه و دیگه هیچ مشکلی نداره تا اینکه مجددا ۲ روز خاموش باشه که این اشکال تکرار بشه
  تعمیر کار آوردم و خازن را تعویض کرد و گاز گیری مجدد انجام داد ولی متاسفانه این مشکل کماکان وجود داره.
  خواهشا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست و چکار کنم.

  1. عارف مشکوری عزیز سلام، مشکل شما ممکن است به علت کثیفی کمپرسور، خرابی و داغ کردن آن و شارژ کردن بیش از حد سیستم مبرد از گاز باشد. ابتدا کویل‌های کمپرسور را تمیز کنید تا گردش هوا به خوبی در اطراف کمپرسور انجام شود. اگر مشکل حل نشد از یک تعمیرکار معتبر بخواهید تا دستگاه شما را بررسی کند.

 6. سلام . سوال از کارسناش فنی دارم. لطفا لطفا راهنمای.
  من بک کولر ۳۶۰۰۰ یخچالی با موتور روتاری دارم که سال قبل به دلایلی لوله گاز برگشتش شکست و وصله و جوشکاری کردم. ولی امسال اوایل تابستون موتورش سوخت. به توصیه دوستان موتور اسکرول روش نصب کردم و لوله مویی رو ۷۵ هم تنظیم شد. ولی باز موتور بعد از روشن شدن. زیر بار میخابه. و فقط در صورتی کار میکنه که شیر کوچبک گاز کولر رو ببنیدیم تو فشار بره و سریع باز کنیم که موتور کار کنه دوباره. و باز هم بعد از هر بار خاموش روشن کردن همین برنامه. مشکل کار کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. با سلام
   محسن عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 7. سلام کولر گازی ۳۰۰۰۰خریدم ویسپوینت بدون ضمانت بود همینکه نثب کردم لوله های بیرون یخ زد ۳تا تعمیرکار اوردم گفتن لوله مویی پشت شیر خروجی کیپ شده لوله مویی برید و جایگزین کرد همون لوله ای که پیچ خورده بعد لوله ای که گذاشت گفت جفت برات میزارم تا خنکیش بهتربشه و موتور راحت کار کنه الان سرماش از صد در صد شاید ۳۰ درصد هم نیست اتاق ۲۴متری خنک نمیکنه ایا مشکل از همون لوله ای که گذاشت هست؟؟

  1. با سلام
   احمد عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 8. با سلام من کولر جنرال موتور موشکی ٣٠ هزار دارم که یک ماهی است موترش غروب ها تا حدودا ظهر ها کار میکنه وسرویس کامل هم پنل داخل هم بیرونی شده و دم ظهریه صدای مثل باد گرفتن به چیزی داره و موتور صدایش کم میشه وبعدش اور لود میشه لطفا راهنمای ام کنید ممنون

  1. با سلام
   اورلود کردن موتور کولر گازی اغلب بدلایل زیاد بودن گاز کولرگازی، افزایش فشار کمپرسور، آلودگی کندانسور، ولتاژ پایین یا وجود نوسان در برق ورودی به کولر گازی، خرابی کمپرسور، خرابی خازن ها، ایراد در سیم پیچی کولر و انسداد لوله مویین است. اگر درساعات نزدیک ظهر فشار برق نوسان دارد احتمالا به این علت است.

 9. با سلام
  آیا فشار قبل از لوله مویی در انواع کولر ها(120000و18و24 وغیره وانواع برندها متفاوت هستش یا که نه وبا ید طبق یک استاندارد (بین 70 تا 80)آنها را تنظیم کرد یااینکهبرای هر کو لری یک اندازه بایک فشار خواص تنضیم کرد راهنمایی بفرمایین ممنون میشم

 10. سلام.وقت بخیر.اسپیلت۲۴۰۰۰ایوولی خریدیم فقط یه هفته درست کارکردبعدش میرفت روفن وموتورروشن نمیشد.بجزایکه چندساعت کولرخاموش میشدودوباره روشن میشد.امابازم بعداز۴۰دقیقه یافوقش۱ساعت دوباره اف میکردودیگه ازرو اف بیرون نمیومد.نصابی که کولرو نصب کرده گفته اشکال ازجنس لوله مویی هست.بخاطرجنسش مدام راهش بندمیاد وبایدلوله مویی عوض بشه.یه نصاب دیگه آوردیم یه خورده باهاش ور رفت گفت درسش کردم ولی بعدازچن روزدوباره همونجوری شد.
  یعنی میشه اسپیلت نوبخری واین مشکل وازکارخونه داشته باشه؟چن تاازدوستامون که این مارک ونصب کردن هیچ مشکلی نداشته کولرشون.میشه راهنن

  1. باسلام
   حمید عزیز، بله لولوه مویی نیز می‌تواند از دلایل خاموش شدن کولر باشد. البته موارد دیگری همچون اختلال در رله استارت، برد، اورلود، ترموستات و کمپرسور نیز در این موضوع می‌توانند اثر گذار باشند. با این حال اولویت تشخیص تعمیرکار است. شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 11. سلام بسیار آموزش خوبی بود.فقط سوال هست برای من که اگر مبرد r410 باشه هم باید همون ۷۵ ۸۰ تنظیم بشه فشار یا مخصوص r22 هست فقط.من برای r410 چه فشاری قبل از لوله مویی باید داشته باشم.ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  1. باسلام
   آرمان عزیز، فشار پشت لوله مویین در حالت استاندارد روی 75 الی 80 باید قرار گیرد.

   1. متوجه سوالش نشدین مثل اینکه، که این هم البته سوال من هم هست
    ایشون میپرسن این فشار پشت مویی برای گاز r410 هم صدق میکند؟

 12. سلام خسته نباشید چطوری تشخیص بدیم کولر گازی
  موتورش پیستونی هست یاروتری.
  سوال بعدی موتور کولر گازی 24هزار سوخت تعویض کردم هر دو موتور سواری هست سرما کولر کمتر شده میشه از لوله موی باشه

  1. باسلام
   حسام عزیز یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص کمپرسور کولر گازی شکل آن است. کمپرسورهای روتاری اغلب به صورت موشکی هستند. ممکن است در صورت تعویض کمپرسور گاه نیاز است لوله مویی نیز تعویض شود. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 13. سلام؛اسپلیت ایستاده 36000جنرال مکس دارم ظهرها که هوا گرمتر میشه موتور از کار میفته و ارور f2میزنه بعد یک ساعت دوباره موتور روشن میشه چند دقیقه کار میکنه از کار میفته ولی شبها که روشن هست این مشکل رو نداره لطفا راهنمایی کنین چه کار کنیم مشکل برطرف بشه ممنون

  1. با سلام مهدی عزیز
   این خطا به محافظ فازها مربوط است. میتوان ایراد اسپلیت شما سوختگی محافظ فازها یا خرابی برد اصلی آن باشد. در صورت تمایل می‌توانید درخواست تعمیر کولر گازیخود را در آچارباز ثبت کنید یا با شماره 54591616-021 تماس بگیرید تا کارشناس کولر مشکل کولر شما را به طور تخصصی برطرف کند.

 14. با سلام
  یه کولر 30 هزار دارم. 3 دقیقه بعد از روشن شدن کمپرسور کولر آف می کنه و بعد از 4 دقیقه دوبار به کار می افتد.. و بعد یکم کار می کنه و بعد کل کولر خاموش می شه… فشار گاز برگشت حدود 30 psi

  1. با سلام
   احمد عزیز، این مشکل ممکن است بدلایل مختلفی مانند خرابی برد، ترموستات، اورلود موتور، کثیف بودن فیلتر و کویل ها، خرابی فن، سنسور ، گرفتگی لوله مویی و … رخ دهد، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند.

 15. باسلام بی زحمت درمورد طول وقطر لوله برای کولرهای پنجره ای۹۰۰۰تا۲۴۰۰۰ و اسپیلت ۹۰۰۰تا۲۴۰۰۰ میشه توضیح بدین کولرهای پنجره ای موتور قلمی و پیستونی چه اندازه است چون این لوله مویی که شرکت میزنه معلومه نیس قطرش چه اندازه است و اکثر تعمیر کارا برای کولر ۱۸۰۰۰لوله مویی ۳/۴میزنن که توی کولرموتور قلمی و پیستونی فقط طولش فرق میکنه میزنن ایا درسته یا ن؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین
  ممنون بابت سایت خوبتون

  1. با سلام
   فرهاد عزیز، لطفا مدل دقیق کولر رتا اعلام فرمایید تا امکان پاسخدهی دقیق وجود داشته باشد.

 16. اسپیلت دوزمانه مدل سوپرمکس هستش.که بعدازنیم ساعت ارور به حرفE4روی نمایشگرنشان داده میشه.وکولرکارنمیکنه.برق میاد ولی روشن نمیکنه.علتش چیه؟ممنون میشم

  1. درود بر شما
   بهزاد عزیز، ظاهر شدن ارور e4 در کولر گازی اغلب اوقات به معنای وجود مشکل در یونیت خارجی دستگاه است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان ما از طریق شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 17. سلام
  وقتتون بخیر
  من یه کولر گازی جنرال دارم چند روزه که اورلود میکنه و وقتی پدرم کولر رو باز کرد دیدیم صداش خیلی زیاد شده و تغییر کرده میشه راهنمایی کنین چه کار کنیم مشکل برطرف بشه

  1. درود بر شما
   فرهاد عزیز، اگر به تازگی کولر را سرویس کرده و بعد از آن، این مشکل برای شما به وجود آمده ایراد از مقدار گاز کولر است.
   گاهی به دلیل زیاد شدن گاز کولر، کمپرسور صدای زیادی می دهد . اگر ایراد از گاز نیست ممکن است خود کمپرسور یا سیم پیچی ایراد پیدا کرده یا نوسانات ولتاژ در کولر وجود دارد . اگر موارد گفته شده را بررسی کرده و مشکلی ندیدید، ممکن است لوله مویی کولر گرفته یا مسدود شده باشد.
   موفق باشید

 18. سلام یه سوال برای من پیش آمده که چرا لوله مویی را کنار اواپراتور کار گذاری نکردن؟
  ممنون از راهنمایی شما

  1. با سلام
   امیرحسین عزیز، برای کارایی بهتر لوله مویی در این قسمت توسط تولید کننده طراحی شده است.

 19. سلام کولر پنجره ای الجی دارم که نصف رادیات داخلی سرده نصف دیگش گرم دلیلش چی تازه هم گاز گیری کردم

  1. دقیقا همین مشکل برا منم پیش اومده نصف رادیات سرد نصف دیگش گرم بردمش تعمیکار هم گفت مشکلی نداره اما الان اصلا خوب خنک نمیکنه پدرمون دراومد از گرما

   1. درود بر شما
    بهتر است برای رفع این مشکل با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید. شما می‌توانید با شماره 02154591616 تماس بگیرید و یا درخواست تعمیر کولر گازی را از طریق سامانه اچارباز ثبت کنید.

 20. سلام خدمت شما یه کولرگازی۲۴۰۰۰سامسونگ داریم پارسال موتورش سوخت تعویض کردیم یه چن ماهی هم خوب بود اما بعد از یه مدت دیگه خوب خنک نمیکرد فک کردیم گازش کم شده گاز زدیم براش حتی سرویسشم کردیم اما درست نشد به نظر شما مشکلش چیه؟

  1. درود بر شما دوست عزیز
   خنک نکردن کولر گازی ریشه در دلایل متعددی دارد و کمبود گاز فریون نیز یکی از آن‌ها است. تنظیم نبودن ترموستات، خرابی فن، کثیفی فیلتر هوا و یا نشتی از لوله‌های مسی نیز می‌تواند بر خنک نبودن باد کولر گازی موثر باشد.
   پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله چرا کولر گازی خنک نمی‌کند است. در ضمن شما می‌توانید برای سرویس و تعمیر کولر گازی در محل، از سامانه آچارباز نیز استفاده کنید.
   موفق باشید

  2. ممکنه لوله موییت عوض نشده باشه چون بعد از تعویض کمپرسور لوله مویی باید یا فشار موتور تنظیم بشه

   1. ابی عزیز، ممنون از پاسخگویی شما. نظرات شما انرژی بخش تیم آچارباز است.

 21. سلام کولر اسپلیت ۱۸ هزار هاسینس دارم وقتی کولر روشن میکنم هم فن هم کمپروسر روشن میشه ،کمپرسور داغ میکنه بعد ۷ دقیقه کمپروسر خاموش میشه( قبل اینکه به دمای تایین شده برسه) دوباره بعد حدودا ۲۰ دقیقه کمپروسر روشن میشه و فن هم اصلا خاموش نمیشه، خواهشاجواب بدین هزینه اضافه نکنم آیا کمپرسور نیم سوز شده؟ لوله مویی کیپ شده ؟ یا ،،،،؟؟؟

  1. درود بر شما ممکن است میزان مبرد درون دستگاه کافی نباشد و یا سیم کشی دچار مشکل شده باشد البته یخ زدن قطعات و کثیفی کویل‌ها نیز می‌توانند باعث خاموشی کمپرسور کولر گازی شوند. بهتر است برای تعمیر کولر گازی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 22. سلام خدمت مدیران واساتید
  وقتی کمپریسور ضیف بشه فشار پشت لوله مویی کم میشه یا زیاد
  و کلا فشار نرمال پشت لوله مویی چقدره ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 23. سام وقت بخیر. یک کولر دوتیکه 12000 داریم که مدتی بود در هوای گرم ظهر در خوزستان کمپرسور خاموش و فقط فن دستگاه روشن هست و دیگه بادس خنک نمیکرد. یک تعمیرکار آوردیم دستگاه هم بیرونی هم داخلی سرویس شد و پنل داخل نشتی داشت که جوشکاری شد، سایر قطعات تست شد و گازگیری شد و… اما فقط یک روز کار داد دوباره اورلود میشه. سال گذشته هم خارن تعویض شده. مشکل میتونه از کجا باشه؟
  قراره باز تعمیرکار بیان ببینن
  ممنونم از پاسخگوییتون پیش پیش

  1. سلام اورلود کولر گازی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. شاید میزان گاز وارد شده به دستگاه از حد استاندارد دستگاه بیشتر بوده و به کمپرسور آسیب وارد کرده است. خرابی کندانسور نیز می‌تواند باعث آسیب به کمپرسور و در نهایت اورلود شدن دستگاه شود.

  2. سلام کمپرسور روتاری در گرمای زیاد جنوب جواب گو نیست و چون فن کندانسور قادر ب خنک سازی گاز ب دمای استاندارد نداره طبق گرمای شدید محیط ب همین خاطر کمپرسور اورلود میکنه در جنوب باید از کمپرسور پیستونیبا قدرت بالا استفاده بشه

   1. با سلام
    سعید عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

 24. سلام
  کندانسور کولر گازی ما در فصل زمستان دچار یخ زدگی میشود. مشکل از کدام قسمت می‌تواند باشد؟

  1. سلام

   دلایل زیادی برای یخ زدن فن کندانسور وجود دارد که شایع ترین آنها، خرابی سنسور بیرونی، خرابی فن کندانسور، خرابی شیر برقی و کاهش میزان گاز کولر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا