نظافت منزل و ساختمان

بهترین روش شستن فرش در خانه؛ بدون هیچ گونه دردسری!

روش شستن فرش در خانه

فرش یکی از مهم‌ترین لوازم دکوراسیون است. فرش‌ها، همواره در معرض لکه‌ها و آسیب‌های فراوان بوده است. به طور حتم شما هم با لکه‌های ریز و درشت روی فرشتان آشنا هستید و به دنبال راهی می‌گردید تا فرش را همیشه نو و تمیز نگه دارید؟ پس، با ما همراه باشید تا با بهترین روش شستن فرش در خانه آشنا شوید.

شستن فرش در خانه بهتر است یا قالیشویی

راه‌های زیادی برای شستن فرش وجود دارد، یکی از این راه‌ها که خانه تکانی را برای خانم خانه بسیار آسان می‌کند، شستشوی فرش توسط قالیشویی است. یک قالیشویی معتبر و با تجربه نه تنها فرش شما را به بهترین روش ممکن می‌شوید بلکه آسیبی نیز به آن نمی‌رساند.

شستن فرش در خانه بهتر است یا قالیشویی
بهترین راه برای شستن فرش دستباف این است که آن را به قالیشویی ببرید

پس با خیال راحت فرش گرانقیمت خانه خود را به قالیشویی بسپارید، نکته‌ای که باید درباره قیمت قالیشویی بدانید این است که هزینه شستشوی فرش ماشینی با هزینه شستشوی فرش دستباف متفاوت است. شستشوی فرش ماشینی از متری 6 هزار تومان شروع شده و اعلاشویی آن به 10 هزار تومان می‌رسد. شستشوی فرش دستباف نیز متری 9 هزار تومان و اعلاشویی آن متری 15 هزار تومان است.

اما اگر احساس می‌کنید که فرش‌های خانه خیلی کثیف نیستند و نیازی به قالیشویی ندارند و خودتان می‌توانید آن‌ها را در خانه بشوئید بدون اینکه هزینه اضافی بابت آن پرداخت کنید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

شستن قالی در خانه
قیمت شستشوی فرش در قالیشویی‌ها متری محاسبه شده و بر حسب دستباف و یا ماشینی بودن آن‌ها متفاوت است
پیشنهاد مطالعه

چند نکته ساده برای شستن فرش در خانه

شستن فرش ماشینی در خانه به یک فضای بزرگ و مناسب احتیاج دارد، اگر در خانه‌ای قدیمی زندگی می‌کنید فرش را به حیاط برده و شستشو را آغاز کنید. اما اگر در آپارتمان سکونت دارید، با رعایت فرهنگ آپارتمان نشینی فرش را بشوئید.

قبل از خیس کردن و شستشوی اصلی فرش، ابتدا با جاروبرقی آن را تمیز کرده و گرد و غبار را از آن بگیرید، اگر حیاط دارید می‌توانید فرش را از نرده آویزان کرده و با جارو چندبار آرام به آن بکوبید. مراقب باشید با اینکار به الیاف و تاروپود فرش آسیبی نرسانید.

بهترین روش شستن فرش در خانه
اگر در خانه‌ای قدیمی زندگی می‌کنید، فرش را به حیاط برده و شستشو را آغاز کنید

قبل از اینکه شستن فرش در  خانه را شروع کنید، باید مطمئن شوید که فرش رنگ نمی‌دهد. فرش خانه شما چه دستباف باشد چه ماشینی اگر بدون اصول و قوائد شسته شود، امکان رنگ دادن دارد. پس قبل از اینکه فرایند شستشو فرش را آغاز کنید، یک دستمال سفید مرطوب بردارید و روی فرش بکشید. اگر دستمال سفید مرطوب رنگ گرفت باید فرش را به قالیشویی بسپارید.

فرش بیشتر از سایر لوازم خانه در معرض آلودگی و کثیفی قرار می‌گیرد، اما نمی‌توان هر ماه آن را شست و تمیز کرد. زیرا شستشوی ماهانه و یا حتی هر شش ماه یکبار فرش به الیاف آن آسیب زده و فرش را رنگ و رو رفته وکهنه نشان می‌دهد. بهتر است برای شستشوی فرش برنامه‌ای سالیانه در نظر داشته باشید. بسیاری از بانوان در هنگام خانه تکانی و ماه‌های آخر سال اقدام به شستشوی فرش می‌کنند.

بهترین روش شستن فرش در خانه
با یک دستمال مرطوب روی فرش بکشید، اگر فرش به پارچه رنگ داد باید از شستن آن در خانه بپرهیزید

فرش را در محیط مرطوب و یا جلوی نور خورشید قرار ندهید، رطوبت و نور دشمن بزرگ فرش هستند و می‌توانند بر تاروپود آن آسیب برسانند. اگر فرش را در اتاق نورگیر می‌گذارید، پرده‌هایی ضخیم و کلفت برای اتاق نصب کنید تا فرش رنگ و رو رفته نشود.

سطوح زیر فرش یعنی سرامیک و کف را با مواد شیمیایی اسیدی و قلیایی تمیز نکنید، اگر این مواد به خوبی از روی سرامیک و کف پاک نشوند ممکن است به بافت فرش آسیب بزنند. از قرار دادن اجسام داغ مانند اتو و قابلمه روی فرش خودداری کنید، حرارت بیش از اندازه بی تردید فرش را خواهد سوزاند.

بهترین روش شستن فرش در خانه
رطوبت و نور بیش از اندازه می‌تواند بر الیاف فرش آسیب برساند

اصول شستن فرش در خانه

اگر می‌خواهید فرش را در هنگام خانه تکانی بشوئید باید قبل از فرایند شستشو مراحلی را طی کنید. فرقی نمی‌کند با مواد شوینده صنعتی فرش را بشوئید یا با مواد پاک کننده طبیعی، در هر صورت باید ابتدا با جاروبرقی گرد و غبار موجود درون تاروپود فرش را پاک کنید. اگر قبل از شستشو، فرش را جاروبرقی نکشید، کثیفی درون آن مانده و فرش چرک مرد می‌شود.

طرز شستن فرش در خانه
قبل از شستن فرش ابتدا آن را با جاروبرقی به خوبی تمیز کنید و گرد و غبار درون آن را بگیرید

بعد از اینکه فرش را با جاروبرقی تمیز کردید، باید وسیله شستن فرش را انتخاب کنید. آب و صابون، شامپو فرش، سرکه، جوش شیرین و یا بخارشو می‌توانند گزینه مناسبی باشند. اگر دقیقا نمی دانید باید از کجا شروع کنید در ادامه همراه ما شوید.

برای تمیز کردن فرش از کجا شروع کنم؟

راه‌های زیادی برای تمیز و نو نگه‌داشتن فرش وجود‌ دارد. ما به شما ساده‌ترین راه را معرفی می‌کنیم تا خودتان فرش را تمیز کنید.

بارها دیده‌اید که با جارو کشیدن، فرش جلوه و رنگ تازه‌ای پیدا می‌کند. جاروبرقی راهی برای برق انداختن فرش بدون شستن آن است. سعی کنید حداقل هفته‌ای دوبار فرش را جاروبرقی بکشید. اینکار از نفوذ گرد‌و‌غبار به داخل فرش و کدر ‌شدن آن جلوگیری می‌کند. جاروکشیدن درست و اصولی باعث افزایش طول عمر فرش می‌شود.

خدمات نظافت منزل با آچارباز
ارائه سرویس‌های با کیفیت نظافت اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی، تمیز کردن شیشه‌ها و مرتب کردن فضای کابینت‌ها و کمدها و نظافت و تمیز کردن کف و دیوارهای خانه و هر آنچه که شما در نظافت منزلتان نیاز داشته باشید. آچارباز برای سرویس‌دهی خدمات منزل آماده است.
درخواست نظافت منزل

برای شروع کار، به اتاق نگاه کنید و آن ‌را از هرگونه اسباب بازی، کتاب و یا اشیای دیگری که مانعی برای جارو کشیدن هستند خالی کنید. به زیر مبلمان هم نگاه کنید و قطعات کوچکی که ممکن است، در مکانیسم جاروبرقی گیر کنند را بردارید.

ابتدا برای گردگیری به سراغ پرده، مبلمان و میز ناهار ‌خوری بروید. در حین گردگیری، ممکن است فرش، خاک آن‌ها را هم به خود بگیرد. حال که همه‌جا را تمیز کردید، به سراغ فرش بروید. برای تمیز کردن نقاطی از فرش که در دسترس نیستند، از برس‌های مناسب جاروبرقی استفاده کنید. لبه‌های فرش، زیر مبل و زیر پایه‌های پایه‌های مبل، بیشترین گرد‌و‌غبار را جذب می‌کنند. اگر نمی‌توانید مبلمان را جا‌به‌جا کنید یک برس مناسب انتخاب کنید. با سری باریک‌تر، زیر مبلمان، میز و تخت‌خواب را تمیز کنید. به یاد‌ داشته‌باشید جارو را به آرامی و در تمامی جهت‌ها بکشید تا ذرات ریز خاک را به خوبی جمع کنید. اگر بعد از شستن فرش در خانه  علاقه داشته اید شستشوی مبل در منزل رو شروع کنید پیشنهاد می کنیم که مقاله مرتبط را حتما بخوانید.

جاروبرقی را ابتدا به جلو و عقب بکشید، سپس این روند را از چپ به راست تکرار کنید. این حرکت باعث باز‌ شدن الیاف پیچ‌خورده فرش می‌شود. اگر حیوان خانگی دارید به کار ‌بردن این نکته، به شما کمک می‌کند تا تمامی موها را از فرش جمع کنید.

برای تمیز کردن فرش از یک پارچه سفید‌رنگ استفاده کنید. پارچه‌هایی که دارای نقش و یا رنگ خاصی هستند، ممکن است به فرش شما رنگ دهند.

به لکه‌ها فرصت خشک شدن ندهید. لکه هر چقدر بیشتر روی فرش بماند، تمیز‌ کردن آن مشکل‌تر می‌شود.

پاک کردن لکه فرش، بدون هیچ اثری از لکه

ممکن ‌است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که لکه فرش را با چه چیزی پاک کنم؟ امروزه شوینده‌های متفاوتی در بازار وجود دارند که هرکدام، قدرت پاک‌کنندگی خاصی دارند. بسیاری از افراد برای لکه گیری فرش، این مواد صنعتی را انتخاب می‌کنند و عده‌ای هم با قالیشویی‌ها تماس می‌گیرند. اگر هیچ‌کدام از این راه‌ها شما را راضی نکرده است، ما شما را با روش های تمیز کردن لکه فرش آشنا می کنیم.

ریختن غذا، افتادن فنجان قهوه و یا چای روی فرش اتفاقی است که ممکن است برای همه رخ دهد. اما مهم‌ترین موضوع، واکنشی است که ما نشان می‌دهیم. انتخاب نادرست و نداشتن اطلاعات، باعث از بین رفتن تار‌و‌ پود فرش گران ما می‌شود. در اینجا به چند روش خانگی آسان برای تمیز کردن لکه فرش اشاره می‌کنیم تا در صورت مواجه شدن با لکه‌ها خودتان به آسانی با آن‌ها مقابله کنید.

پاک کردن لکه قهوه و چای از روی فرش

هنگامی که چای یا قهوه روی فرش می‌ریزد، سریع با یک قاشق آن‌ها را از سطح فرش بردارید. چای و قهوه به سرعت جذب فرش می‌شوند، و پودر قهوه روی فرش باقی می‌ماند.

پودر قهوه را از روی فرش جمع کنید. یک پارچه سفید را با آب ولرم و مایع ظرفشویی مرطوب کنید و روی قسمتی که لک شده است بکشید. این فرآیند را چند بار تکرار کنید، سپس با یک پارچه سفید قسمت مورد نظر را خشک کنید.

اگر بعد از تمیز ‌کردن لکه‌ها هنوز جای آن‌ها را روی فرش می‌بینید، از سرکه استفاده کنید. سرکه سفید را با آب ترکیب کرده و روی لکه اسپری کنید. بعد از 10 الی 15 دقیقه، با یک دستمال سفید روی لکه‌ها بکشید. لازم به ذکر است که محدوده‌ی لکه‌ها را با آب سرد بشویید. استفاده از آب داغ می‌تواند محدوده‌ی لکه را افزایش دهد.

برای اینکه چای یا قهوه ریخته شده کمتر جذب فرش شود، مقداری نمک روی مایع ریخته شده بریزید. نمک، چای را به خود جذب می‌کند و اجازه نفوذ به الیاف فرش را نمی‌دهد. دستمالی مرطوب بردارید و روی لکه باقی مانده بکشید و آن را تمیز کنید.

از بین بردن لکه چای روی فرش با ماست

اگر چای روی فرش کرم رنگ ریخته و آن را لک کرده است، باید لکه را با ماست از بین ببرید. مقداری ماست روی جایی که لکه چای باقی مانده بریزید و زمان دهید تا ماست کمی روی فرش بماند، سپس آن را با یک قاشق جمع کنید. یک دستمال مرطوب برداشته و روی لکه فرش بکشید. می‌بینید که فرشتان دوباره تمیز شده است.

چگونه رنگ را از روی فرش پاک کنیم؟

پاک کردن رنگ از روی فرش سخت‌تر از مابقی لکه‌هاست. زیرا آب روی آن هیچ اثری ندارد.

استرس نگیرید، فقط عجله کنید!

رنگ روغنی که روی فرش ریخته‌ شده‌ را تا حدی که ممکن با یک دستمال بردارید. احتیاط کنید، تا رنگ روغن را بیشتر در محیط پخش نکنید. یک پارچه سفید رنگ بردارید و مقداری تینر روی آن بریزید. آن را به صورت ضربه‌ای روی لکه رنگ بزنید، سپس آن قسمت را بلافاصله با آب و مواد شوینده تمیز کنید. ممکن است بعد از خشک شدن فرش، بوی تینر را احساس کنید. کمی جوش شیرین بردارید و روی آن قسمت بپاشید و بعد از گذشت ساعتی آن را جارو کنید.

لکه گیری فرش، کاری طاقت ‌فرساست و تنها یک اشتباه کافیست تا لکه نه تنها پاک نشده، بلکه بر سطح فرش نیز پخش شود. اگر همه راه‌حل‌ها را امتحان کردید و به نتیجه نرسیدید، به سایت و یا اپلیکیشن آچارباز مراجعه کنید. پس از ثبت درخواست، آچارباز سرویس خدمات نظافت منزل را به شما ارائه می‌کند.

پاک کردن رنگ از روی فرش، شستن فرش در خانه

تمیز کردن فرش با بخارشوی خانگی

یکی از بهترین راه‌ها برای تمیز کردن فرش استفاده از بخارشو است. بخارشو به راحتی لکه‌های روی فرش را پاک می‌کند، و می‌توان در هر زمان و مکانی، به راحتی از آن استفاده کرد. اغلب قالیشویی‌ها هم از بخارشو برای از بین بردن لکه‌های فرش استفاده می‌کنند، زیرا بخارشوی یک دستگاه پاک‌کننده‌ی قوی به حساب می‌آید.

تمیز کردن فرش با بخارشو

ابتدا فرش را به خوبی جارو بکشید، تا از هرگونه ذرات فیزیکی ریز و درشت پاک شود. می‌توانید در مخزن آب بخار شوی، به جای مواد شوینده سرکه بریزید و فرش را به طور کامل ضدعفونی کنید. اگر از مواد شوینده استفاده می‌کنید، برای بار دوم مخزن را پر کنید، ولی این بار فقط با آب.

بار دیگر بخارشو را روشن کنید و مواد شوینده‌ای که روی فرش باقی مانده‌اند را با آب تمیز کنید. بخارشو به خوبی آلودگی‌ها را از بین می‌برد و به عمق و الیاف فرش نفوذ می‌کند. از بخارشو برای تمیز کردن پرده، فرش و مبلمان هم می‌توانید استفاده کنید.

روش تميز كردن فرش با شامپو فرش

اگر فرشتان چندان کثیف نیست، خودتان هم می‌توانید آن را بشویید. قبل از اینکه به سراغ شامپو فرش بروید، ابتدا طبق روش زیر اقدام کنید:

جاروبرقی را روشن کنید و به خوبی فرش را تمیز کنید. از سَری‌های مناسب استفاده کنید تا تمام گرد‌و‌غبار و ذرات درشت را جذب کنید. این کار را بسیار با دقت انجام دهید، زیرا گرد‌و‌غبار باقی‌مانده روی فرش، هنگام ترکیب با شامپو فرش می‌تواند باعث ایجاد لکه‌های بزرگ شود.

روش تميز كردن فرش با شامپو فرش، آسانترین روش برای شستن فرش در خانه

شامپو فرش را بردارید و نگاهی به راهنمای پشت آن بیندازید و محلول مورد نظرتان را در یک ظرف بزرگ درست کنید. یک اسفنج یا یک پارچه تمیز بردارید و آن را آغشته به محلول کنید و روی سطح فرش بکشید تا محلول به خوبی در الیاف فرش نفوذ کند.

اجازه دهید شامپو برای دقایقی روی فرش باقی بماند. بعد از خشک شدن فرش برای مدتی کوتاه، روی آن راه نروید.

علت زرد شدن فرش بعد از شستن

فرش خانه‌تان کثیف شده و تصمیم می‌گیرید خود آن را بشویید. بعد از صرف وقت و هزینه بسیار، هنگام خشک شدن فرش می‌بینید ریشه فرش به رنگ زرد درآمده است. خیلی از ما اطلاعات کافی برای شستن فرش را نداریم و هنگام شستن این فرش دچار اشتباهاتی فاحش می‌شویم، اشتباهاتی که می‌تواند به فرش گران‌قیمت ما آسیب وارد کند. زرد شدن ریشه فرش در اثر شستن آن در خانه ایجاد می‌شود، زیرا آب چرک به طور کامل بعد از شستشو از فرش خارج نمی‌شود.

شستن فرش در خانه و از بین بردن زردی فرش

این آب کثیف از داخل فرش به سمت ریشه‌های آن حرکت کرده و باعث زرد شدن حاشیه‌های فرش می‌شود. این چیزی نیست که در قالیشویی‌ها با آن مواجه شویم، زیرا این مراکز با کمک فناوری قالیشویی‌ها آب را بطور کامل از فرش می‌گیرند. اگر فرشتان را قبل از شستن، به طور کامل گردگیری نکنید، امکان زرد شدنش بعد از شستشو وجود دارد.

انتخاب شوینده‌ی نامناسب نیز می‌تواند باعث زردی فرش شود. باید جنس و الیاف فرش خود را بشناسید و متناسب با آن شوینده انتخاب کنید.

از بین بردن زردی فرش بعد از شستن

هنوز برای از بین بردن زردی فرش فرصت دارید. یک ظرف بزرگ بردارید. یک پارچ و نیم آب را با دو قاشق غذاخوری سرکه سفید و نمک ترکیب کنید. یک پارچه بردارید و به این محلول آغشته کنید. پارچه را فشار داده و محلول اضافی را از آن بگیرید، به سراغ ریشه‌های زرد شده بروید. سرکه با خاصیت ضدعفونی که دارد هم فرش را تمیز می‌کند و هم ریشه‌ها را سفید می‌کند.

از بین بردن زردی فرش بعد از شستن

اگر این ترکیب نتوانست به شما کمکی کند، دو قاشق چایخوری جوش شیرین را جایگزین نمک کنید. پارچه مرطوب را روی ریشه و لکه‌های زرد بکشید. بگذارید فرش در هوای آزاد خشک شود. جوش شیرین به گرفتن بوی فرش نیز کمک می‌کند. قبل از سال نو از بین بردن زردی فرش را در چک لیست خانه تکانی خود قرار دهید.

از بین بردن بوی بد فرش؛ در کمترین زمان ممکن

  • آیا حیوان خانگی دارید؟
  • نتوانستید لکه‌های قدیمی را پاک کنید؟
  • فرش روشن شما در اثر رفت‌ و ‌آمد سیاه شده است؟
  • بوی بد فرش آزارتان می‌دهد؟

خوب، چه‌چیزی بهتر از جوش شیرین؟ جوش شیرین، یک ماده شوینده‌ی بی‌ضرر است. خاصیت ضد باکتری جوش شیرین آن ‌را به یک ماده پرطرفدار در زمینه نظافت تبدیل کرده است.

سری مناسب را انتخاب کرده و جاروبرقی را روشن کنید. فرش را تا حد ممکن تمیز کرده و به خوبی از گرد‌و غبار پاک کنید. در کف پا همیشه مقداری خاک وجود‌‌‌‌ دارد که در الیاف فرش رسوخ می‌کند، بنابراین وقتی از تمیزی فرش مطمئن شدید، تا تکمیل شدن فرآیند روی آن قدم نگذارید.

از بین بردن بوی بد فرش با روش های شستن خانگی

می‌خواهیم کل فرش را با جوش شیرین بپوشانیم، پس به یک یا دو جعبه از آن احتیاج داریم. سعی کنید از جوش شیرین تازه استفاده کنید، تا بهتر بو را به خودش جذب کند. جوش شیرین را در ظرفی بریزید که بتوان به طور یکنواخت آن را در سطح فرش پخش کنید. اگر لکه‌های زیادی در قسمت به‌خصوصی از فرش وجود دارد، جوش شیرین بیشتری روی آن بریزید.

شستن فرش در خانه با روش های خانگی

یک اسفنج خشک بردارید و جوش شیرین را روی فرش بکشید. جوش شیرین باید درون الیاف فرش نفوذ کند. می‌توانید از یک پارچه تمیز به جای اسفنج استفاده کنید و آن را روی فرش بکشید.

بگذارید جوش شیرین برای دقایقی روی فرش باقی بماند. اگر می توانید بیست و چهار ساعت به جوش شیرین فرصت بدهید. البته هرچه بیشتر، بهتر.

در طی این مدت از قدم زدن روی فرش خودداری کنید. در آخر کار، دستکش دست کنید و جوش شیرین را از روی فرش بردارید. سپس جاروبرقی را روشن کرده و با صبر‌ و حوصله جوش شیرین باقی‌مانده روی فرش را جارو کنید. فرش را چند‌بار با جاروبرقی خوب تمیز کنید تا اثرات جوش شیرین از بین برود. سپس با یک پارچه خیس فرش را به خوبی تمیز کنید.

رفع بوی بد فرش با روش های خانگی

جوش شیرین در این روش تنها بوی بد فرش را ازبین می‌برد و آن را تمیز نمی‌کند. اگر فرش شما کثیف است باید از یکی راه‌های گفته شده استفاده کنید. بعد از تمیز کردن فرش از جوش شیرین، مخلوطی از سرکه سفید و آب را روی فرش اسپری کنید. فرش را خوب بشویید تا کثیفی نیز مانند بوی بد از بین برود.

اگر دوست دارید فرشتان عطر و بوی خاصی مانند اسطوخودوس، لیمو ترش یا اکالیپتوس به خود بگیرد، کافیست چند قطره از روغن آن‌ها را به جوش شیرین اضافه کنید. جوش شیرین را روی فرش کشیده و به آن زمان دهید. جوش شیرین بوی بد را از بین می‌برد و رایحه انتخابی شما عطری خوش به فرش می‌دهد. اگر علاقه مندید در مورد چگونگی نظافت منزل و انجام آن بیشتر بدانید پیشنهاد می کنم مقالات مرتبط به آنرا بخوانید.

شستن فرش دستباف در خانه، با احتیاط کار کنید!

سخت ترین کار در نظافت منزل شستشویی فرش هست؛ مخصوصا اگر فرش شما دستبافت باشد. برای شستن فرش دست بافت بهتر است که با احتیاط و دقت کار را انجام دهید. اولین و بهترین کار این است که غبار روبری روی فرش رو شروع کنید. سعی کنید غبار روبری را با احتیاط انجام دهید تا فرش آسیب نبیند.

دومین کاری که باید انجام دهید این است که بدون هیچ گونه استرسی با یک سطل آب و کف امتحان کنید فرش شما رنگ پس نمیدهد.اگر فرش شما رنگ پس میدهد به هیچ عنوان با آب شروع به شستن نکنید که کل فرش رنگ پس می دهد.  بهترین راهکار این است که با مایع فرش شویی مناسب با آب سرد شروع کنید به شستن فرش البته سعی کنید کاملا با حتیاط کار خود را انجام دهید.

حال اگر خودتان به هر دلیلی قادر به تمیز کردن فرش خانه نبودید، از شرکت‌های خدماتی نظافت منزل کمک بخواهید. سامانه اعزام نظافتچی منزل آچارباز به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی رزرو آنلاین نظافتچی خود را انجام دهید و هر زمانی که به نیروی نظافتی نیاز داشتید در نرم افزار ثبت کنید و از خدمات نظافت منزل استفاده کنید.

نکته جالب توجه این موسسات خدماتی، تعرفه‌های ثابتشان است. شما با اطلاع قبلی از قیمت، درخواست اعزام نظافتچی منزل را در اپلیکیشن خدمات منزل ثبت می‌کنید و در مدت کوتاهی به درخواستتان ترتیب اثر داده خواهد شد.

4.9/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. فکر میکنم بهترین روش برای شستن فرش در خانه تمیز کردن فرش با شامپو فرش باشه

    1. بله دوست عزیز، اگر در آپارتمان سکونت دارید و یا نمی‌خواهید فرش خود را به قالیشویی‌ها بسپارید استفاده از شامپو فرش بهترین انتخاب است.

  2. این راه حلی که دادی برای بوی بد فرش امتحان کردم و واقعا جواب داد. الان ازش راضی هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا