به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ را باز کنیم؟

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

آن چه در این آموزش میخوانید:


قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ تمامی دکمه‌های این دستگاه را به غیر از پاور در هنگام فعال بودن قفل می‌کند. شاید فکر کنید که به چه دردی می‌خورد؛ اما باید گفت که این ویژگی را بیشتر خانواده‌هایی درک می‌کنند که در خانه بچه کوچک دارند. از این رو نگران این هستند که کودک آن‌ها در هنگام فعال بودن ماشین لباسشویی به سمت دستگاه رفته و با دکمه­ها بازی کند. بازی که می‌تواند به قیمت خرابی دستگاه و خدای نکرده اتفاقی برای کودک تمام شود. تا غیرفعال نشدن قفل حتی نمی‌تواند در را باز کرد؛ البته گاهی به دلیل ندانستن چگونگی عملکرد آن، افراد به مشکل برمی‌خورند که بهتر برای تعمیر ماشین لباسشویی با نمایندگی تماس بگیرند.

عملکرد قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که در بالا هم نوشتیم عملکرد قفل کودک در تمامی ماشین‌های لباسشویی به یک صورت است؛ قفل کردن تمامی دکمه‌ها به جز پاور. در واقع تا زمانی که قفل فعال است، حتی با خاموش شدن دستگاه و پایان یافتن مراحل، در نیز باز نمی‌شود. باز نشدن در هم به این دلیل است که احتمال دارد کودک شما با لباس‌های شسته شده بازی کند یا خدای به درون دیگ برود و ناگهان در داخل بماند. به هرحال اتفاق زیاد است.

پیشنهاد مطالعه


نکته اصلی اینکه عملکرد قفل کودک در هر مدلی از ماشین لباسشویی متفاوت است. نمی‌توان همه آن را در یک مقاله بیان کرد. بهترین راه و در واقع بهترین منبع برای شما استفاده از دفترچه راهنمای فارسی یا انگلیسی است. در این دفترچه به طور کامل عملکرد و همچنین چگونگی فعال و غیرفعال شدن و از همه مهم‌تر نکاتی را که باید رعایت کنید، نوشته شده است.

علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگعلامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ

نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که در بالا هم گفته ایم، نحوه فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک درهرمدلی متفاوت است. شما اول از همه باید مدل خود و سپس پنل جلوی آن را بررسی کنید. بعد با استفاده از مطالعه دفترچه راهنما، روش توصیه شده را اجرا کنید.

عمومی‌ترین روش‌ها برای فعال و غیرفعال کردن در برند سامسونگ به سه حالت زیر است:

 • دو دکمه temp و spin/rinse را برای مدت سه ثانیه فشار دهید؛
 • دو دکمه – و + را برای مدت سه ثانیه با هم فشار دهید؛
 • دو دکمه temp و spin را برای مدت سه ثانیه با هم فشار دهید.

باز هم تأکید داریم که این روش‌ها متداول‌ترین نوع هستند. اینکه کدام مورد استفاده قرار بگیرد، به مدل ماشین شما بستگی دارد. حتی به غیر مدل، نوع دستگاه هم مؤثر است؛ یعنی در از جلو باشد یا از بالا. اگر در دفترچه راهنما نتوانستید اطلاعاتی در خصوص چگونگی قفل کودک پیدا کنید یا اینکه متوجه آن نشدید، می توانید با جست­وجو در اینترنت یا پرسیدن از نمایندگی در این مورد کمک بگیرید.

تعمیر کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

برای تعمیر کردن قفل کودک دستگاه سامسونگ باید اول از همه ایراد اصلی را پیدا کنید. نکته اصلی اینکه که تعمیر و باز کردن پنل آن یک کار تخصصی است که باید حتماً توسط متخصص این حوزه انجام شود. مکان قفل کودک در پنل و در نزدیک تایمر لباسشویی قرار دارد. البته فعال بودن قفل کودک ممکن است باعث مشکلاتی شود که در واقع ایراد نیست؛ اما چون حواستان نبوده که این نوع قفل را فعال کرده­اید، از این رو فکر می­کنید که دستگاه دچار مشکل شده است. در بالا هم برای شما نوشتیم تا هنگامی که قفل کودک فعال است، در باز نمی­شود. اگر کودک دارید، اول از همه به فعال بودن این ویژگی نگاهی بیندازید و سپس اقدام کنید. برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ با نمایندگی تماس بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویینویسنده :

 • Avatar Sara گفت:

  عالی👌🏻😍

 • Avatar فاطمه گفت:

  سلام در لباسشوییم بعد تموم شدن شستشو قفل کرده باز نمیشه!!! توروخدا راهنماییم کنید الانم دسترسی ندارم به تعمیرکار

 • Avatar ساناز گفت:

  سلام وقت بخیر، لولای لباسشوییه من شکسته واسه همین درش قفل شده دیگه باز نمیشه. تعمیرش میکنید شما؟ لباسشوییه سامسونگ

 • Avatar پریناز گفت:

  سلام من لباسشوییم ال جیه درش قفل شده باز نمیکنه. سیکل شستشو هم تموم شده چیکار کنم؟

 • Avatar بختیاری گفت:

  قفل لباسشویی ال جی چجوری باز میشه؟ آموزشی دارید؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   شما باید ابتدا ماشین لباسشویی را روشن کرده و برنامه شستشو را انتخاب و دکمه استارت را بزنید. برای قفل کردن ماشین لباسشویی هم بسته به مدل ماشین، دکمه‌های مشخص شده برای قفل کودک را برای ۳ ثانیه فشار دهید. بعد از شنیدن صدای آرام بوق، کلمه CL را روی صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.