به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

انتخاب تلویزیون مناسب بر اساس متراژ

انتخاب تلویزیون مناسب بر اساس متراژ

در سال‌های اخیر خانه‌های مسکونی رو به کوچک‌تر شدن می‌روند و این موضوع، برعکس تکنولوژی پیش رفته است. چرا که تلویزیون‌ها در ابعاد بزرگ و بزرگ‌تر تولید می‌شوند. در این بحث به بررسی انتخاب تلویزیون مناسب بر اساس متراژ خانه خواهیم پرداخت. در پایان این مطلب قادر هستید براساس متراژ خانه دستگاهی مناسب انتخاب کنید.

باید به هنگام خرید لوازم خانگی به خصوص لوازم صوتی و تصویری به ابعاد و اندازه‌ آن‌ها دقت کنیم. این لوازم می‌توانند بسیار بزرگ باشند و فضای زیادی را در خانه‌ها و اپارتمان‌های کوچک امروزی اشغال کنند، باید لوازم را براساس متراژ منزل انتخاب کرد. در این بحث به بررسی انتخاب تلویزیون مناسب بر اساس متراژ خانه خواهیم پرداخت. در پایان این مطلب قادر هستید براساس متراژ خانه دستگاهی مناسب انتخاب کنید.

تلویزیون چند اینچی برای خانه من مناسب است؟

تلویزیون از آن دسته وسایلی است که در تمامی خانه‌ها پیدا می‌شود. اما سوالی که معمولا هنگام خرید آن به ذهن‌ها خطور می‌کند این است که “چه تلویزیونی مناسب است؟” بیشتر افراد تمایل دارند تلویزیون‌های بزرگ داشته باشند و  تصاویر و فیلم‌ها را با کیفیت بالا ببینند. اما بزرگی یا کوچکی تلویزیون تنها چیزی نیست که ما باید در انتخاب آن دقت کنیم. باید متراژ و اندازه خانه را نیز در نظر بگیریم.خیلی‌ها تلویزیون بزرگ را برای اتاق اصلی مناسب می‌دانند اما همیشه خریدن یک تلویزیون بزرگ نشان از موفقیت ما در خرید نیست.

 

انتخاب تلویزیون مناسب بر اساس متراژ

برای انتخاب تلویزیون مناسب باید متراژ خانه و سایز تلویزیون انتخابی را باهم مقایسه کنیم

با در نظر گرفتن این که بیشتر خانه‌های امروزی از اتاق‌ها و متراژ کمی برخوردارند، انتخاب تلویزیون مناسب براساس متراژ خانه یک نکته بسیار مهم است.

به عنوان مثال شما یک تلویزیون ۴۲ اینچی را می‌توانید در یک اتاق در حدود ۶ الی ۹ متری قرار دهید و به همین منوال هر چه سایز تلویزیون بزرگ‌تر می‌شود، اتاق مورد استفاده آن نیز باید بزرگ‌تر باشد و سایزهای ۶۵ به بالا برای سالن‌های بزرگ مناسب‌تر هستند. در انتخاب تلویزیون مناسب براساس متراژ خانه، علاوه براینکه تلویزیون بزرگ در متراژ کم جوابگو نیست، تلویزیون‌های کوچک نیز در سالن‌های بسیار بزرگ قابل استفاده نخواهند بود.

سایز مناسب تلویزیون برای اتاق

اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر به مسئله انتخاب تلویزیون مناسب براساس متراژ خانه نگاه کنیم متوجه می‌شویم که بسیاری از افراد بدون آن که محاسبات دقیق و ریزبینانه‌ای نسبت به این مسئله داشته باشند، لوازم خانه را انتخاب می‌کنند. شاید تلویزیون خود را در فاصله‌ای نامناسب نیز قرار داده باشند و مدت‌هاست که به همین منوال پیش رفته‌اند. در حقیقت این مسئله یک عملکرد علمی و صحیح است که مانند بسیاری از روش‌های دیگر اجرای حتمی آن در منازل انجام شدنی نیست. هر تلویزیون باید در حدود ۳ متر از چشم انسان فاصله داشته و زاویه دید نیز در حدود ۴۰ درجه باشد. در غیر اینصورت تصویر مناسب و صحیحی نخواهیم دید.

 

اندازه تلویزیون نسبت به اتاق

برای داشتن تصویری با کیفیت بهتر، هر تلویزیون باید در حدود سه متر از چشم فاصله داشته باشد.

اگر تلویزیون را متناسب با متراژ خانه انتخاب نکنید و آن را در زاویه نامناسبی، پس از ساعاتی نه چندان طولانی احساس خستگی در ناحیه کاسه سر و چشمان شما شروع خواهد شد. حتی ممکن است دچار سردرد شدید نیز شوید. علت این مسئله تنها زاویه دید نامناسب است.

این مشکل به این خاطر است که شما زاویه دید بسیار کم و محدودی نسبت به صفحه نمایش دارید.چشمان شما خسته شوند و چون نور صفحه نمایش از نقطه بسیار نزدیک به چشمان شما بازتاب دارد، قرنیه چشم بازتر شده و خستگی پدید می‌آید. با روشن کردن چند لامپ کم‌نور که نور مورب داشته باشند، می‌توانید این زاویه نامناسب را کمی اصلاح کنید.

تلویزیون مناسب و نورپرداز اصولی

یکی از مزیت‌های تلویزیون‌های امروزی این است که تعداد پیکسل‌های زیادی را به شما نمایش می‌دهند. تراکم زیاد پیکسل‌ها در تلویزیون‌های فول اچ دی سبب می‌شود زمانی که در فاصله بسیار زیاد به صفحه نمایش تلویزیون نگاه می‌کنید متوجه تعداد پیکسل‌ها و ضعف تصویر نخواهید شد. مگر این که در فاصله بسیار نزدیک تلویزیون به صفحه  نمایش نگاه کنید، در آن وقت تعداد پیکسل‌ها را متوجه خواهید شد.

 

تلویزیون مناسب خانه
تراکم زیاد پیکسل‌ها در تلویزیون‌های جدید سبب می‌شود تصاویر با کیفیت بیشتری نشان داده شوند.

همیشه به خاطر داشته باشید که یک تلویزیون بسیار بزرگ تصاویر را بهتر و با کیفیت‌تر نشان نمی‌دهد. استفاده صحیح از نورها و چراغ‌ها در فضا به شما کمک خواهد کرد یک فضای سینمایی و تاریک با یک کیفیت خوب را ایجاد کنید.

لازم به ذکر است که برای خرید تلویزیون از صفحات بسیار کوچک و یا بسیار بزرگ دوری کنید. مدل‌های CRT  بالاتر از ۳۶ اینچی ندارند ولی مدل‌های جدید با تنوع اندازه می‌تواند شما را در انتخاب تلویزیون مناسب براساس متراژ منزلتان راهنمایی کرده تا شما از تماشای برنامه‌های تلویزیون لذت ببرید.

چگونه تلویزیون مناسب انتخاب کنیم

قبل از انتخاب تلویزیون مناسب برای خانه باید ابعاد و اندازه‌ تلویزیون را در نظر بگیرید. اعضای خانواده در فاصله چندمتری از تلویزیون قرار می‌گیرند؟ خانه چند متر است؟ باید بین محل نشیمن تا تلویزیون حداقل سه متر فاصله باشد.

شاید انتخاب تلویزیون بزرگتر باعث شود تصاویر را راحت پردازش کنید اما به مرور چشم شما آسیب خواهد دید.

 

انتخاب بهترین تلویزیون برای متراژ های متفاوت
تلویزیون‎های بزرگ شاید تصاویر را با کیفیت بالایی نشان دهند اما در دراز مدت به چشم شما آسیب خواهند زد

اگر خانه‌ای بزرگ دارید تلویزیونی بالای ۵۰ اینچ انتخاب کنید، زیرا در این موقع فاصله شما از تلویزیون زیاد خواهد بود بنابراین باید صفحه تلویزیون شما بزرگ باشد تا لازم نباشد خیلی به تصاویر دقت کنید.

برای خانه‌های متوسط و کوچک تلویزیون‌های زیر ۵۰ اینچ مناسبند. باید بدانید که تلویزیون‌های ۲۴ تا ۳۶ اینچی از قابلیت‌های hdr  و ۴k  پشتییبانی نمی‌کنند. برای اینکه فضای بیشتری داشته باشید تلویزیون را به دیوار متصل کنید، به یاد داشته باشید که اگر تلویزیون انتخابی شما منحنی است نمی‌توانید ان را بر روی دیوار نصب کنید.

تلویزیون مناسب متراژ خانه

قبل از هرچیز ببینید تلویزیون را کجا قرار خواهید داد؟ اتاق خواب؟ اتاق پذیرایی یا اتاق بچه‌ها. اتاق خواب و اتاق کودکان نیازی به یک تلویزیون بزرگ و گران قیمت ندارند، تلویزیون‌هایی که صفحه نمایش کوچکی دارند برای اتاق خواب و اتاق کودکان بسیار مناسب هستند. اما برای اتاق اصلی که محل جمع شدن اعضای خانواده در کنار یکدیگر است یک تلویزیون بزرگ را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید برای بالا بردن عمر مفید دستگاه و عملکرد بهتر آن  باید سرویس و تعمیر تلویزیون را در اولویت خود قرار دهید. به سایت، وب اپ و اپلیکیشن آچارباز رفته و یا با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶ برای ثبت درخواست و اعزام تعمیرکار تماس بگیرید.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>
عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.