به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

تمام نکاتی که برای تمیز کردن ظروف روحی باید بدانید!

روش سفید کردن داخل قابلمه روحی

ظروف روحی همیشه در آشپزخانه‌های ما حضور دارند و فرایند پخت و پز را برای ما آسان می‌کنند. این وسایل نیز، بعد از مدتی استفاده سیاه شده و تغییر رنگ می‌دهند.

ظروف روحی تا چند سال گذشته، نقش پر رنگی را درفرایند پخت و پز غذا انجام می‌دادند، اما در کنار آن مشکلات بزرگی را هم ایجاد می‌کردند که باعث شد نقش آن‌ها از آشپزخانه‌ها کمرنگ شود. یکی از این مشکلات بزرگ تمیز کردن قابلمه روحی سیاه شده بود، که پروسه‌ای بسیار سخت و دشوار بود. اگر هنوز قابلمه‌های کوچک و بزرگ روحی در اشپزخانه شما یافت می‌شوند و به دنبال راهی برای تمیز کردن آن‌ها هستید، در این مقاله به شما تمام نکاتی که برای تمیز کردن ظروف روحی باید بدانید، را خواهیم گفت.

 

تمیز کردن ماشین ظرفشویی، فقط در ۵ مرحله آسان
ماشین ظرفشویی، کار شستشوی ظروف را انجام می‌دهد، به خاطر این فرایند، بسیاری از کاربران ماشین ظرفشویی گمان می‌کنند که این وسیله نیازی به نظافت و تمیزکاری ندارد. اما متاسفانه چنین نیست زیرا با گذشت زمان، املاح معدنی موجود در آب، چربی غذا، باقی مانده مواد غذایی و ذرات موجود در مواد شوینده روی فیلتر و دیواره‌های ماشین ظرفشویی انباشته می‌شوند. برای ادامه این مطلب روی دکمه "بیشتر بخوانید" کلیک کنید
بیشتر بخوانید

تمیز کردن قابلمه روحی سیاه شده، با این روش جواب میده

تمیز کردن قابلمه روحی سیاه شده، کاری بسیار سخت محسوب می‌شود. این پروسه می‌تواند برای شما بسیار خسته کننده باشد، علاوه بر این مواد ساینده‌ای که برای تمیز کردن ظروف روحی  به کار می‌برید، می‌تواند خط و خش روی آن‌ها بیاندازد.

در اینجا بهترین روش برای تمیز کردن قابلمه روحی سیاه شده، استفاده از جوش شیرین است. زیرا جوش شیرین خاصیت سایندگی ندارد، اما می‌تواند شدید‌ترین و سخت‌ترین لکه‌ها را پاک کند. در اینجا به وسایلی که برای تمیز کردن قابلمه روحی سیاه شده، احتیاج دارید اشاره می‌کنیم.

  • جوش شیرین
  • سرکه
  • برس یا یک مسواک
تمیز کردن قابلمه روحی سیاه شده
بهترین روش برای تمیز کردن قابلمه روحی سیاه شده استفاده از جوش شیرین است

روش سفید کردن داخل قابلمه روحی، امتحان کنید

لکه‌های کوچک و بزرگ سیاه رنگی را داخل قابلمه روحی می‌بینید، که حتی با ساینده‌ترین و قوی‌ترین مواد نیز نتوانسته‌اید آن‌ها را پاک کنید؟ در اینجا روش سفید کردن داخل قابلمه روحی را به شما می‌گوئیم.

۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک دوم فنجان آب مخلوط کنید و درون قابلمه بریزید. شعله قابلمه را روشن کرده و بگذارید، این محلول درون ظرف به جوش بیاید. سپس اجاق را خاموش کرده و بگذارید محلول خنک شود. برس را برداشته و بعد از خنک شدن محلول، بدون آن که آن را دور بریزید، با دقت درون قابلمه را تمیز کنید.

سفید کردن داخل قابلمه روحی
برای سفید کردن داخل قابلمه روحی، جوش شیرین را با آب مخلوط کنید

تمیز کردن ظروف آلومینیومی، غذای سوخته را از بین ببرید

قابلمه روحی باشد یا آلمینیومی فرقی نمی‌کند، به هر حال امکان سوختن غذا و ماندن لکه‌های ناشی از سوختگی وجود دارد. لکه‌هایی که با قوی‌ترین مواد شوینده نیز پاک نمی‌شود.

برای تمیز کردن ظروف آلومینیومی که غذا درون آن سوخته است، احتیاج به جوش شیرین دارید. سخاوتمندانه روی ظرف آلومینیومی، جوش شیرین بپاشید، تمام سطح آن را با این ماده پاک کننده قوی بپوشانید. اجازه دهید جوش شیرین برای دقایقی روی ظرف بماند، در این فاصله شما باید محلول جادویی را درست کنید.

یک فنجان آب گرم را با یک سوم فنجان سرکه سفید مخلوط کرده و آن را درون ظرف آلومینیومی سوخته بریزید. در اینجا شاهد واکنش جوش شیرین و سرکه خواهید بود. اجازه دهید محلول درون ظرف آلومینیومی باقی ماند، بعد از گذشت دقایقی با یک برس به خوبی سطح ظرف را تمیز کنید. این فرایند برای تمیز کردن قابلمه روحی سیاه شده نیز اثر می‌کند.

تمیز کردن قابلمه روحی سیاه شده
آب گرم و سرکه سفید را بعد از ترکیب کردن روی جوش شیرین پخش شده در ظرف بریزید

پیشنهاد مطالعه

چه کنیم قابلمه روحی سیاه نشود؟ به جنگ با لکه‌ها بروید

قابلمه روحی شما لکه‌های بزرگ و کوچک دوده را دارد و در آخرین استفاده کمی آتش نیز گرفته است؟ لکه‌های سرسختی را روی قابلمه می‌بینید که به هیچ عنوان پاک شدنی نیستند؟ حالا باید این روش را امتحان کنید.

حالا باید یک خمیر تمیز کننده درست کنید، مقداری جوش شیرین را روی سطح قابلمه روحی بریزید، کمی آب رابا آن مخلوط کنید، این نسبت را طوری درست کنید، که در دست آخر به یک خمیر برسید. کف قابلمه روحی را با این خمیر بپوشانید. سپس آن را روی شعله گذاشته و شعله را روشن کنید. در این مرحله باید احتیاط کنید و مراقب باشید، تا خمیر درون قابلمه روحی نسوزد. صبر کنید تا کمی جوش بیاید و از آن بخار بلند شود. حالا زیر شعله را خاموش کرده و بگذارید خمیر درون قابلمه خنک شود. حالا با استفاده یک اسفنج قابلمه روحی را تمیز کنید. شما حتی از جوش شیرین برای تمیز کردن سینک آشپزخانه نیز می‌توانید استفاده کنید، برای خواندن روش‌هایی بیشتر در این باره به مقاله تمیز کردن سینک آشپزخانه مراجعه کنید.

قابلمه روحی چطور سفید کنیم
برای از بین بردن لکه‌های سخت، با کمی جوش شیرین و آب یک خمیر تمیز کننده درست کنید

چگونه داخل قابلمه روحی را سفید کنیم؟ ساده ترین راه

به یاد داشته باشید، هرگز نباید ظروف آلومینیومی و روح خود را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید. فرایند شستشو در ماشین ظرفشویی می‌تواند به ظروف شما آسیب زده و روی آن خط و خش بیاندازد.

اگر این سوال برای شما پیش آمده است که چگونه داخل قابلمه روحی را سفید کنیم؟ ادامه این مقاله را از دست ندهید. روش سفید کردن داخل قابلمه روحی و تمیز کردن ظروف آلومینیومی باهم یکسان است، برای انجام این پروسه باید داخل ظروف را از آب گرم پر کنید. سپس مقداری مایع ظرفشویی درون آن بریزید و آن دو را خوب باهم ترکیب کنید.

بگذارید این مواد شوینده به مدت ۵ دقیقه درون ظروف باقی بمانند، سپس با یک اسفنج شروع به شستشو و تمیزکاری کنید. اگر قابلمه شما روحی است می‌توانید از سیم ظرفشویی نیز برای تمیز کردن قابلمه روحی کمک بگیرید.

چه کنیم قابلمه روحی سیاه نشود
برای تمیز کردن قابلمه روحی و ظروف آلومینیومی، از مایع ظرفشویی استفاده کنید

تمیز کردن داخل قابلمه روحی سیاه شده

در این مقاله برای تمیز کردن قابلمه روحی، روش‌های مختلفی را، با مواد طبیعی که در هر خانه‌ای یافت می‌شود به شما گفتیم. جوش شیرین و سرکه همیشه، برای نظافت قسمت و وسایل مختلف خانه  به کار می‌روند.

اگر وقتی برای تمیز کردن داخل قابلمه روحی سیاه شده، ندارید و می‌خواهید از زمان خود بهترین استفاده را ببرید. بهتر است از خدمات نظاف منزل استفاده کنید. برای بهره بردن از این سرویس، به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز مراجعه کنید. بعد از ثبت درخواست شما، تیم پشتیبان آچارباز با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، نظافتچی آقا یا خانم را به منزل شما در، زمان دلخواهتان می‌فرستد.

سرویس نظافت منزل با آچارباز
در صورتی که فرصت نظافت منزل خود را ندارید، بهترین گزینه استفاده از اپلیکیشن خدمات نظافت منزل است. اپلیکیشن آچارباز با اعزام نظافتچی مطمئن به منزل، به شما در امر نظافت خانه خدمت‌رسانی می‌کنند.
ثبت درخواست

نویسنده :

6
دیدگاه بگذارید

avatar
3 نظرات
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
آچاربازپریسانازنینمحسن Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
محسن
Guest
محسن

قابلمه روحی تمیز کردنش خیلی سخت بود اما با روش هایی تمیز کردن ان خیلی سریع اینکار رو انجام دادم. مرسیییی

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

بسیار عالی، شما می توانید برای تمیز کردن ظروف مسی خود هم مقاله زیر را بخوانید.

تمیز کردن ظروف مسی؛ با ۳ روش عالی و کاربردی

نازنین
Guest
نازنین

ممنونم از شما روش های گفته شده رو برای تمیز کردن داخل قابلمه روحی سیاه شده انجام دادم و نتیجه گرفتم برای تمیز مردن زیورآلات و قاشق چنگال نقره هم پیشنهاد و راهنمایی دارید؟

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

بله شما میتوانید مقاله شستن قاشق و چنگال؛ از بین بردن لکه های روی قاشق را بخوانید.

پریسا
Guest
پریسا

من از ظروف روحی خیلی استفاده میکنم، به عنوان ی وسیله دم دستی برای آشپزی خیلی خوبه
من نمیدونستم چطوری باید داخل قابلمه روحی را سفید کنم…چون خیلی سیاه میشه درونش
اما الان این روشی که گفتی رو امتحان کردم و خیلی جواب داد و براق و سفید شد

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

ممنون از بازخورد شما

شما میتوانید مقاله تمیز کردن ظروف مسی؛ با ۳ روش عالی و کاربردی را نیز بخوانید.

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.