به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

مشکلات متداول لپ تاپ دل

مشکلات متداول لپ تاپ Dell

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در اسفند ۱۳۹۷نوشته شده بود و در مهر ۱۴۰۰ دوباره بررسی و به‌روز شده است.

برخی از اشکالات در زمان کار با لپ تاپ، متداول است؛ به‌خصوص اگر زمان زیادی از خرید لپ تاپ شما گذشته باشد. با این حال، تعمیر لپ تاپ با آچارباز، یک راه به‌صرفه و مطمئن است که می‌تواند کارایی لپ تاپ شما را تضمین کند. اگر دارای لپ تاپ دل هستید، خواندن این مقاله آچارباز را از دست ندهید.  زیرا در ایت مقاله مشکلات متداول لپ تاپ دل را به زبان ساده بیان کرده‌ایم.

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، از لپ تاپ‌های برند Dell استفاده می‌کنند. لپ تاپ‌های این برند، به دلیل قیمت مناسب و امکانات به‌روز، از استقبال خوبی در بین کاربران برخوردارند. اما مثل هر برند لپ تاپ دیگری، لپ تاپ‌های Dell نیز با اشکالات متداولی روبه‌رو می‌شوند که برخی از آنها اجتناب‌ناپذیر اما قابل حل هستند. به همین دلیل، در این مطلب از آچارباز به مشکلات متداول لپ تاپ دل و راهکارهایی برای رفع آنها می‌پردازیم.

روشن نشدن لپ تاپ Dell

روشن نشدن لپ تاپ دل می‌تواند صحنه ترسناکی باشد، اما ممکن است با یک تغییر کوچک، مشکل دستگاه رفع شود. پس در صورتی که با این صحنه روبه‌رو شدید، راهکارهای زیر را در امتحان کنید:

 • اول از همه مطمئن شوید که دکمه پاور شما سالم است. اگر دکمه پاور دچار فرورفتگی یا سستی شده، برای تعمیر یا تعویض آن، اقدام کنید.
 • وضعیت باتری و کابل شارژ را بررسی کنید. باتری را خارج کنید و لپ تاپ Dell را به‌صورت مستقیم با کابل شارژ به منبع برق وصل کنید. ببینید لپ تاپ روشن می‌شود یا نه.
 • اگر همچنان لپ تاپ دل روشن نمی‌شود، ممکن است اشکال از اتصالات مدار مادربورد باشد. در این صورت، برای تعمیر لپ تاپ خود باید از یک تعمیرکار لپ تاپ کمک بگیرید.
تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ
تعمیر لپ تاپ دل
سرویس دوره‌ای لپ تاپ، به افزایش عمر مفید لپ تاپ Dell کمک می‌کند.

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ، بسیار آزاردهنده است. همچنین این اتفاق را باید مثل یک هشدار در نظر گرفت، چرا که حتما مشکلی وجود دارد که باید رفع شود.

روشن نشدن مانیتور لپ تاپ Dell

زمانی که با روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل روبه‌رو می‌شوید، باید بررسی کنید که آیا لپ تاپ روشن می‌شود یا نه.

 • با توجه به چراغ‌های کوچک لپ تاپ، می‌توان از روشن شدن و جریان برق در مادربورد لپ تاپ، آگاه شد. روی بدنه لپ تاپ‌های دل، چند چراغ کوچک وجود دارد که هر کدام اطلاعاتی از روند کار دستگاه، در اختیار کاربر قرار می‌دهند. چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ دل، نشانه روشن بودن دستگاه است.
 • اگر چراغ‌های لپ تاپ به حالت چشمک‌زن درمی‌آیند اما مانیتور روشن نمی‌شود، ممکن است اتصال مانیتور با مادربورد قطع شده باشد. در این صورت، تعمیرکار لپ تاپ می‌تواند با بررسی موضوع، مشکل را حل کند.

سیاه ماندن صفحه لپ تاپ بعد از روشن شدن؛ علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ dell

اگر لپ تاپ روشن می‌شود اما مانیتور سیاه است، باید بررسی کنید که علت مشکل، نرم افزاری است یا سخت افزاری.

 • در این صورت، بلافاصله بعد از روشن شدن لپ تاپ، کلید F2 را چند بار فشار دهید. اگر سخت افزار سالم باشد، به بایوس ویندوز وارد خواهید شد.
 • اگر صفحه و اطلاعات Setup ویندوز را مشاهده کردید، مشکل از ویندوز لپ تاپ است. در این حالت، تعویض ویندوز، یا بالا آوردن ویندوز در حالت Safe Mode، از راهکارهای معمول برای حل مشکل است.

علت هنگ کردن لپ تاپ Dell

هنگ کردن لپ تاپ دل، می‌تواند ناشی از دلایل مختلفی باشد.

 • اگر ویندوز شما قدیمی است یا از ویندوز ۱۰ استفاده نمی‌کنید، ویندوز خود را به‌روز کنید. زیرا ورژن‌های قدیمی ویندوز، در حال منسوخ شدن هستند و کار با آنها، اشکالات نرم افزاری متعددی را باعث می‌شود.
 • بعد از آپدیت ویندوز، باید از آپدیت بودن درایورهای لپ تاپ نیز مطمئن شوید. درایورها را از پنجره Device Manager یا با یک نرم افزار بروزرسانی درایورهای لپ تاپ، به‌روز کنید.
 • اگر به‌تازگی، لپ تاپ شما هنگ می‌کند و با صفحه آبی مرگ مواجه می‌شوید، شاید یک بدافزار یا یک درایور ناقص، عامل بروز آن باشد. در این صورت، می‌توانید با System Restore، تنظیمات ویندوز را به حالت قبل از بروز مشکل، برگردانید.
 • بررسی سخت افزار لپ تاپ دل توسط تعمیرکار نیز یکی از روش‌های عیب‌یابی است.

پیشنهاد مطالعه

مشکلات متداول لپ تاپ دل
داغ شدن لپ تاپ در زمان طولانی، می‌تواند باعث خرابی چیپست‌های مادربورد شود.

علت خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ Dell ؛ دلیل داغ شدن لپ تاپ و خاموش شدن

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ، بسیار آزاردهنده است. همچنین این اتفاق را باید مثل یک هشدار در نظر گرفت. چرا که این علائم نشان می‌دهد مشکلی وجود دارد که باید رفع شود.

 • از آپدیت بودن ویندوز و درایورها مطمئن شوید. در صورت قدیمی بودن سیستم عامل و درایورها، اختلال در کار با لپ تاپ، اتفاق عجیبی نیست.
 • اگر لپ تاپ شما در زمان خاموش شدن، بیش از حد داغ می‌شود، بهتر است از روشن کردن لپ تاپ خودداری کنید. در این حالت دلیل داغ شدن لپ تاپ و خاموش شدن، نقص در عملکرد فن و سیستم خنک‌کننده است. وقتی دمای قطعات بیش از حد بالا برود، لپ تاپ برای محافظت از خود در برابر خطر آسیب به قطعات، تصمیم به خاموشی ناگهانی می‌گیرد. به همین دلیل، روشن کردن لپ تاپ در این شرایط، انتخاب خوبی نیست. اگر با این مشکل مواجه شدید، در اولین فرصت برای تعمیر لپ تاپ اقدام کنید تا وضعیت فن‌های لپ تاپ توسط تعمیرکار بررسی شود.

علت سفید شدن صفحه لپ تاپ دل

اگر با سفید شدن صفحه لپ تاپ روبه‌رو شدید، مشکل از اتصالات مانیتور و سخت افزار لپ تاپ است.

 • در این صورت، تعمیرکار باید بررسی کند که آیا کابل فلت وصل است یا نه. ممکن است صفحه LCD لپ تاپ، نیاز به تعویض داشته باشد.

روشن نشدن وایرلس لپ تاپ Dell

در لپ تاپ‌های دل، وایرلس به‌طور پیشفرض روشن است. اگر نمی‌توانید به شبکه وای فای وصل شوید، مشکل در درایور وایرلس، اولین احتمالی است که مطرح می‌شود. درایور وایرلس خود را آپدیت کنید.

بوق زدن لپ تاپ dell هنگام روشن شدن

بوق لپ تاپ در زمان روشن شدن به بوق بایوس هم معروف است. این بوق نشانه‌ای از سوی مادربرد به کاربر بعد از بررسی صحت و پاسخ‌گویی قطعات مختلف سخت افزاری است. مادربورد لپ تاپ دل، با نوع بوقی که به صدا درمی‌آورد، خبر از سلامت یا اشکال در یک قطعه خاص می‌دهد. به همین دلیل، تعمیرکارهای لپ تاپ، از الگوی بوق‌های بایوس برای عیب‌یابی لپ‌تاپ استفاده می‌کنند.

 • بوق بایوس انواع مختلفی دارد که هر کدام معنای خاصی می‌دهند.
 • یک تک بوق در زمان روشن شدن لپ تاپ دل، نشانه اشکال در کارت گرافیک است.
 • دو بوق پیاپی، اشکال در اتصال قطعه رم را نشان می‌دهد.
 • سه بوق پیاپی، به اشکال در CPU اشاره دارد.
 • یکی از اشکالات متداول در لپ تاپ دل ۵۱۱۰، ۸ بوق پیاپی بایوس در زمان روشن شدن است. علت بوق زدن لپ تاپ دل ۵۱۱۰ و مدل‌های مشابه اغلب به دلیل اشکال در مادربرد است. در این صورت، لپ تاپ باید توسط تعمیرکار متخصص باز شود.
 • الگوی بوق‌های بایوس زیاد و متنوع‌اند و در لپ تاپ‌های مختلف، ممکن است معانی متفاوتی داشته باشند. یک تعمیرکار متخصص لپ تاپ، می‌تواند با توجه به مدل لپ تاپ شما، معنای این بوق‌ها را تشخیص دهد.

پیشنهاد مطالعه

اشکالات لپ تاپ دل
در صورتی که لپ تاپ بعد از روشن شدن بالا نمی‌آید، اتصال دستگاه‌های جانبی را قطع کنید.

نحوه بوت شدن لپ تاپ dell برای نصب ویندوز؛ تنظیمات لپ تاپ دل کجاست؟

گاهی لازم است به تنظیمات بایوس لپ تاپ dell وارد شوید. برای مثال، در زمان نصب ویندوز، باید تنظیمات بوت لپ تاپ dell را برای نصب ویندوز انتخاب کنید. در این صورت می‌توانید مراحل زیر را طی کنید:

 1. با فشردن کلید F2 در زمان روشن شدن لپ تاپ، می‌توانید به تنظیمات بایوس لپ تاپ dell وارد شوید.
 2. اولویت بوت شدن لپ تاپ، به طور پیش‌فرض از طریق هارددیسک است.
 3. اگر شما قصد نصب ویندوز با سی دی یا فلش را دارید، باید از منوی Boot در بایوس، به گزینه Boot Device Priority رفته و اولولیت بوت را تغییر دهید.
 4. برای نصب ویندوز با سی دی، اولویت بوت را CDRom قرار دهید.
 5. اگر می‌خواهید ویندوز را از طریق فلش نصب کنید، اولویت بوت را باید روی گزینه USB قرار دهید.

ریست بایوس لپ تاپ dell  ؛ تنظیمات بایوس لپ تاپ dell

ریست کردن تنظیمات بایوس، به معنای بازگشت تنظیمات به حالت اولیه و کارخانه‌ای است. بایوس هر لپ تاپ، در کارخانه تولیدکننده تنظیم می‌شود. اگر تنظیمات بایوس دستکاری شود، می‌توان آن را به حالت اولیه برگرداند.

 • به طور کلی، از دستکاری تنظیمات بایوس باید خودداری کرد. بایوس حساس است و بدون اطلاعات فنی، نباید به دستکاری در آن پرداخت.
 • در صورتی که نیاز به ریست کردن بایوس لپ تاپ dell داشتید، بعد از ورود به صفحه بایوس، به دنبال گزینه Loud Bios Default برگردید.
 • ممکن است در بایوس‌های مختلف، عنوان این گزینه کمی متفاوت باشد، اما کلمه Loud Default را به‌خاطر داشته باشید.
اشکالات لپ تاپ دل
با توجه به مدل لپ تاپ، ممکن است ظاهر پنجره بایوس متفاوت باشد اما گزینه‌ها و عملکرد آنها، شبیه به یکدیگر است.

مشکل نصب سخت افزارهای جدید روی لپ تاپ دل

یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ دل زمانی رخ می‌دهد که هر سخت افزار جدید که نصب می‌شود، سیستم قادر به شناسایی و پذیرش آن نیست.

در این حالت باید اطمینان حاصل کنید که سخت افزار نصب شده مناسب با سیستم شما هست یا خیر؟ چرا که بسیاری از مدل‌های سخت افزار قادر به هماهنگی با برخی از سیستم‌ها نیستند. گاهی اوقات نیز سخت افزاری که مدنظر شماست دچار نوعی خرابی است که کامپیوتر قادر به سازگاری با این وسیله نخواهد بود.

ویروسی شدن لپتاپ dell

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ‌های دل مربوط به ویروس‌های کامپیوتری است. برای بررسی و حل این مشکل باید از حالت ایمن یا Safe Mode  وارد ویندوز شود و تمامی ویروس‌های موجود در لپ تاپ اسکن کنید.

 • در صورتی که روی لپ تاپ خود یک نرم افزار آنتی ویروس نصب کرده باشید، در وضعیت Safe Mode نیز آنتی ویروس قادر به شناسایی ویروس‌ها خواهد بود.
 • اما در حالتی که یک آنتی ویروس مناسب نداشته باشید می‌توانید حالت Safe Mode با پشتیبانی شبکه را، از منوی بوت انتخاب کنید. زیرا وضعیت Safe Mode به شما این امکان را می‌دهد که نرم افزار آنتی ویروس را دانلود کرده و سیستم عامل خود را به صورت کامل اسکن کنید.
ویروسی شدن لپ تاپ دل
از جمله برنامه‌های مفید برای ویروس کشی لپ تاپ دل نرم افزارAVG Free   است.

مشکلات نرم افزاری صفحه کلید لپ تاپ Dell

از مشکلاتی که ممکن است در راه اندازی یک لپ تاپ دل رخ دهد، می‌تواند از صفحه کلید لپ تاپ شروع شود. گاهی اوقات از کار افتادن صفحه کلید مجازی لپ تاپ دل یا این که کار نکردن برخی از دکمه‌ها، اختلال بسیاری در برنامه‌های کاربردی ایجاد می‌کنند.

در صورتی که صفحه کلید به درستی کار نکرد می‌توانید با یک مرتبه آپدیت کردن آن تمامی مشکلات را به راحتی برطرف کنید.

چگونه سالم بودن نرم افزار و سخت افزار لپ تاپ دل خود امتحان کنیم؟

برای انجام تجزیه و تحلیلی دقیق لپ تاپ دل یک آزمایش بسیار آسان و کارآمد وجود دارد. این تست را می‌توانید به راحتی روی تمامی لپ تاپ‌های دل انجام داده و بسیاری از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ دل را خودتان برطرف کنید. برای انجام این آزمایش کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد سایت Dell Support شوید و روی گزینه Product Detect  یا گزینه Submit کلیک کنید.
 2. برگه تشخیص را انتخاب کرده و آزمایش‌های تشخیصی را با انتخاب خودتان شروع کنید.
 3. جهت انجام آزمایش‌های تشخیصی کامل و با سرعت گزینه‌های مربوطه را انتخاب کنید.
 4. می‌توانید تست کامپوننت سفارشی را برای لپ تاپ خود انتخاب کنید که برای این کار باید روی گزینه Run your test کلیک کنید. این آزمایش تشخیصی ممکن است الگوهای گرافیکی را برای تست صفحه نمایش، نشان دهد و پاسخ شما را برای تست دقیق‌تر در نظر بگیرید.
 5. پس از این ارزیابی یک مرتبه لپ تاپ خود را خاموش و مجدد راه اندازی کنید.
 6. هنگامی که لوگو   DELLظاهر شد، کلید F12 را فشار دهید تا به منوی بوت وارد شوید.
 7. با استفاده از کلید‌های جهت‌دار، گزینه Diagnostics را انتخاب کرده و اینتر بزنید.
 8. دستور العمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا تشخیص سیستم تکمیل شود..
آزمایش سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ دل
با این آزمایش می‌توانید مشکلاتی از قبیل سیستم عامل، بوت شدن، قطعی اینترنت و . . . را کنترل و آزمایش کنید.

در این مقاله، مشکلات متداول لپ تاپ دل را بررسی کردیم. اگر با روش‌های گفته شده، نتوانستید مشکل لپ تاپ Dell را حل کنید، باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. سامانه آچارباز، طیف وسیعی از خدمات، از جمله تعمیر لپ تاپ را به کاربران ارائه می‌دهد. برای استفاده از خدمات ما کافیست درخواست خود را در سایت یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید.


نویسنده :

۶۷ دیدگاه

 • هیوا گفت:

  سلام
  من لپ تاپ دل E6540 دارم، این لپ تاپ با ویندوز ۱۰ خوب کار می کنه؟ چون قبلا ویندوز ۱۰ داشت اما چون سرعتش کم شده بود دادم برای تعمیر ویندوز ۷ نصب کردن و میگن با ویندوز ۱۰ سازگار نیست.

 • مریم گفت:

  با سلام
  من یک لپ تاپ دل inspiron 15 5000 را دو هفته پیش خریداری کردم. تقریبا بیشتر از سه چهار بار بیشتر روشنش نکردم! اما متاسفانه امشب که داشتم باهاش کار میکردم و مطلبی رو توی برنامه وورد تایپ میکردم و تمام شده بود و میخواستم سیوش کنم یهو هنگ کرد و دیگه هر کار میکردم جواب نمیداد. البته قبلش یه نوتیفیکیشن دیدم داده که میخواد آپدیت کنه و باید ریستارت کنه و از من میخواست که زمان ریستارت رو بهش بگم. من که رفتم این کار رو بکنم باز نمیشد و همونطور که گفتم هنگ کرده بود. هر چی سعی کردم end task رو اجرا کنم جواب نمیداد. جالب اینه که نشانگر موس قشنگ حرکت میکرد، ولی هیچ گزینه ای را انتخاب نمیکرد. در لپ تاپ رو بستم و چند دقیقه صبر مردم و دوباره باز کردم ولی این دفعه دیگه صفحه کاملا سیاه بود و فقط نشانگر موس وجود داشت! دکمه پاور رو فشار میدادم ظاهرا خاموش میشد و بعد که روشن میکردم روشن میشد ولی با صفحه سیاه و فقط موس روش بود.
  البته یک نکته هم بگم که سری قبل any connect رو روی لپ تاپ نصب کرده بودم.
  نمیدونم به خاطر این برنامه بوده که هنگ کرده؟ مشکلش چیه؟! چون لپ تاپ کاملا نو و جدید هست و حتی قبل از استفاده کامل هم شارژ شده بود.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مریم عزیز، مشکل خاصی در سیستم شما وجود ندارد اما سیستم عامل به خوبی روی آن نصب نشده است. لازم است سیستم عامل خود را مجدد نصب کنید تا مشکل رفع شود.

 • مسعود گفت:

  سلام. من یک لپتاپ Dell Vostro 1510 دارم.لپ تاپ منبا وجود اینکه باطری سالمه و شارژر هم وصله ولی شارژ نمیکنه. وقتی شارژر رو ازش جدا میکنم و دوباره وصل میکنم ۳-۴ ثانیه چراغ شارژ باری روشن میشه و دوباره خاموش میشه. چندروزپیش یه بار اتفاقی شارژ شد ولی بعد از اون دیگه کارنکرد. ممنون میشم راهنمایی کنید. ممکنه اشکال سخت افزاری باشه؟ اگه هست کجا ببرم برای تعمیرات؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مسعود عزیز، باتری لپ تاپ شما معیوب شده و نیاز به تعویض دارد برای رفع مشکل ابتدا درایور باتری را آپدیت و سپس از صحت پورت ورودی، شارژر و آداپتور مطمئن شوید اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • رضا گفت:

  سلام و خسته نباشید من یک لب تاب دل n4030دارم فقط باهاش فیلم میدیدم هیچ مشکلی نداشت ولی چند وقتی هست یک بازی نصب کردم بازی قدیمی ینی سنگین نیست بازی سبکی هستش اسم بازی need for speed under ground2هستش و وقتی این بازی رو اجرا میکردم خیلی لی تاب داغ میشد و زیاد بازی نمیکردم سری میومدم بیرون ولی امروز مث همیشه داشتم بازی میکردم و دیدم فن لب تاب داره با دور تند میچرخه گفتم بیام بیرون خواستم دکمه خروج رو بزنم لب تاب یهو خاموش شد ینی از بازی نیومده بودم بیرون یهو خاموش شد الانم هرچقدر سعی میکنم که روشنش کنم دکمه پاور رو میزنم صفحه روشن میشه وقتی ویندوز درحال لود شدن هستش یهو سرعت فن میره بالا میره روی دور تند و لب تاب سری خاموش میشه چهار یا پنج بار سعی کردم روشنش کنم هردفعه این کارو تکرار کرد دفعه ی اخر که روشنش کردم چندتا دکمه رو امتحانی نگه داشتم ویندوز خواست بالا بیاد خاموش شد ینی دفعه های قبلی مثلا تو ۸ ثانیه خاموش میشد ایندفعه دکمه هاش رو نگه داشتم تو ۱۰ یا ۱۱ ثانیه خاموش شد لطفا کمکم کنین خداکنه هزینه نداشته باشه خودم دانشجوام یک قرون توجیبم نیست لب تابم تازه امانته لطفن راهنمایی کنین ممنون

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   رضای عزیز، متاسفانه امکان اینکه مشکل نرم افزاری باشد و با راهکارهای چون آپدیت سیستم عامل مشکل،رفع شود نیست. به احتمال زیاد پردازنده شما درگیر شده و یا مادربرد دچار اختلال شده باشد، برای رفع مشکل لازم است این قطعات و اتصالات آنها مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد میکنیم برای جلوگیری از بزرگتر شدن مشکل، از دست کاری سیستم خود بپرهیزید و درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Mina گفت:

  سلام من یه لپ تاپ دل قدیمی دارم چند وقتیه که وقتی به اینترنت وصل میشم کاملا اسکرینم فریز میشه و کاری نمیتونم بکنم جز اینکه دکمه پاور رو بزنم و خاموش کنم لپتاپو رم لپتاپو چک کردم اوکیه درایوای لپتامم اپدیت کردم ویندوزم عوض کردم ولی بازم این مشکل هست ممنون میشم راهنماییم کنین که چرا اینطور شده.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مینای عزیز، اگر از نصب درست ویندوز خود اطمینان دارید، می‌تواند مشکل ناشی از یکی از برنامه‌های نصب شده روی سیستم شما باشد. از یک آنتی ویروس قوی برای بررسی برنامه های خود استفاده کنید. همچنین از صحت پردازنده سیستم مطمئن شوید. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Mina گفت:

  سلام وقتتون بخیر مدل لپتاپ من dell vostro a860 خیلی وقته که این لپ تاپ رو دارم جدیدا وقتی که به اینترنت متصل میشم یا وایفای رو روشن میکنم سیستم کند میشه و هنگ میکنه جوری که مجبورم دکمه پاور رو بزنم و لپتاپو خاموش کنم ویندوز هم عوض کردم ولی بازم مشکلم درست نشد درایو های لپتاپم اپدیت کردم بازم مشکل حل نشد ممنون میشم اگر که راهنماییم کنین که مشکل از چیه.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مینای عزیز برای رفع مشکل کافیست اپدیت خودکار سیستم عامل را از قسمت تنظیمات غیرفعال کنید. به احتمال زیاد همین مورد باعث اختلال در فرایندها میشود.

 • محمدحسین جعفری گفت:

  سلام من یک لپ تاب دل قدیمی دارم که چندباره قبل ازاینکه بخرمش تعمیر شده بوده الان هم وقتی روشنش میکنم پیغام نوبوت دیوایکت میده توبایوس هم میرم باز هم هیچی نشون نمیده نمیدونم چی کارکنم بوت نمیکنه؟ دستگاه همش میگه سیستم عامل گمشده لطفا راهنمایی کنید ممنون.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمدحسین عزیز برای رفع مشکل از CD یا USB ویندوز استفاده کنید و هنگامی که صفحه نصب را مشاهده کردید، روی Repair your computer کلیک کنید. اگر مشکل رفع نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حسین گفت:

  سلام خسته نباشید.من۸ماهی هست لب تاب دلE6420 i7 خریدم و بیشتر با برق مستقیم کار میکنم. و روزی یک بار باطری رو ازش استفاده میکنم. وقتی از ادابتور مستقیم استفاده میکنم تاچ پد درست کار نمیکند و برای اجرای برنامه ها مثل پریمر یا فوتوشاپ و حتی بازی ها حدود ۵ تا ۱۰ دقیقع که میگذرد لب تاب ناگهانی خاموش میشود اما هنوز چراغ وایرلس ان روشن است. اما وقتی از باطری استفاد میکنم به هیچ وجه اینجور نمیشود. باید چه کنم؟؟؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حسین عزیز، هنگام اتصال مستقیم لپ تاپ به منبع تغذیه ممکن است در سیستم شما اتصال کوتاهی رخ داده باشد، بهتر است برای جلوگیری از آسیب به سیستم خود، از اتصال مستقیم شارژر به لپ تاپ خودداری کرده و جهت بررسی اتصالات سیستم خود اقدام کنید. البته ممکن است مشکل ناشی از آداپتور شارژر نیز باشد. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • بهنود گفت:

  سلام لب تاپ من وقتی روشن میکنم۷ تا بوق پشت سر هم و بعد خود بهخود خاموش و روشن میشودو صحفه سیاه است

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   بهند عزیز برای رفع مشکل لازم است صحت مادربرد و پردازنده شما، توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • رویا گفت:

  سلام لپتاب من DELL هست ولی وقتی روشنش میکنم بعد از چند ثانیه صفحه لپتاب رنگی رنگی میشه و هیچیش کار نمیکنه ولی یکم لپتابو جابه جا کنم صفحشو درست میشه چیکار کنم که دیگه رنگی رنگی نشه؟!

 • امیر گفت:

  با سلام
  لپ‌تاپ من موقع روشن شدن خیلی طول میکشه بالا بیاد، بعد ناگهان خاموش میشه، بعد از یه مدت که خاموش میمونه وقتی دوباره روشن میکنم، همین که کانکت میشم فورا هنگ میکنه، قابل ذکره که باتری هم مدت زیادی هست که پیام خراب بودن میده،
  ممکنه دلیل اصلی هنگ کردن، باتری باشه؟

 • ناصر گفت:

  سلام . لب تاپ من دل ۱۵۲۰ vostro است . در دفعه اول بعد از چند ثانیه و آمدن صدای فن خاموش می شود و در دفعه دوم بعد از روشن کردن کلیدهای فلش پایین و کلید A و کلید اعداد روشن می شوند و کلید اعداد مرتب چشمک می زند ولی صفحه همانطور خاموش و تاریک می ماند . ضمنا چون باتری ضعیف شده است از برق استفاده می کردم . به نظرتون اشکال از کجاست ؟ ممنون از محبتتون و پاسخگویی شما . متاسفانه در مشهد ساکن هستیم وگرنه خوشحال می شدم که تشریف بیاورید منزل تا در خدمتتون باشم .

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   ناصر عزیز، اختلال در باتری پس از مدتی می‌تواند به قطعات دیگر نیز آسیب برساند. برای رفع مشکل، صحت فن را باید بررسی کنید. همینطور لازم است کارت گرافیک، مادربرد لپ تاپ و پردازنده چک شوند. اختلال در اتصالات داخلی نیز، یکی دیگر از دلایل این مشکل است. باعث افتخار برای تیم آچارباز است که مهمان همسایه امام رضا باشیم ممنونیم از شما. پیشنهاد میکنیم برای رفع مشکل درخواست تعمیر لپ تاپتان را با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید، تا کارشناسان، شما را راهنمایی کنند.

 • محمد گفت:

  سلام دوستان، من یک لپ تاپ دل دارم چند روزی است که وقتی روشن میکنم بعد از چند ثانیه خاموش میشه، تایم های خاموش شدنش هم یکسانه، نرم افزاری هم نیست چون زمانی هم که به بایاس میرم همین اتفاق میوفته، لطفا راهنمایی نمایید. ممنون

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد عزیز تنظیمات لپ تاپ خود را بررسی و درصورت امکان سیستم عامل را آپدیت کنید. این مورد تایم های خاموش شدن یکسان احتمال نرم افزاری بودن مشکل را زیاد میکند. اما درصورتی که مشکل رفع نشد، می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • سعیداصلی گفت:

  سلام من لب تاپ دل مدلm1330دارم بهش یواس بى وصل کردم ودرحالت فیلم دیدن بودم یکدفعه هنگ کردوهیچ کارى انجام ندادمن خاموشش کردم ودوباره روشن کردم صفحه امدبالا میخواست وینوزوبالابیاره صفحش سیاه شد بعدازنیم ساعت که باطرى روجداکرده بودم دوباره باطرى روجازدم وروشن شد وکارکردش ولى بعدازچنددقیقه دوباره همون اتفاق افتادوالعان صفحش بالانمیادو یامشکى صفحه یأبه رنگ سفیدومشکى وسبز درمیادش همه چیشم کارمیکنه ولى صفحه همونجورى سفیدمشکى وسبزه بایدچیکارکنم ممنون میشم راهنمایى کنید.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سعید عزیز، لازم است لپ تاپ شما از نظر سخت افزاری بررسی شود. ممکن است مشکل از کارت گرافیک، پردازنده و یا هارد باشد. اختلال در اتصالات و باتری نیز ممکن است در عملکرد دیگر قطعات مشکل ایجاد کند. برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • ناصر گفت:

  سلام لپ تاپ استوک خریدم مدل ۳۵۱۰ در حالت کار با باطری چند دقیقه یکبار صفحه خاموش روشن میشه /ایا این مشکل قابل رفعه و آیا این یک ایراد اساسیه یا نه.با تشکر

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   ناصر عزیز آیا هنگام اتصال مستقیم به برق این مشکل وجود ندارد؟ ممکن است مشکل از اختلال در باتری لپ تاپ باشد و با تعویض باتری مشکل حل شود. برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • امپراطور گفت:

  یه لپتاپ dell دارم که باطریش خرابه و مستقیما ب برق وصل میشه یهو خاموش شد و ارور time of day clockداد،راهنمایی کنید لطفا😔

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   امپراطور عزیز لازم است که اقدام به تعمیر باطری کنید، باطری خراب به بایوس و سیستم آسیب میزند. شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حامد کول گفت:

  سلام یه لپتاپ دل ۱۴۲۰ دارم و موقع کار کردن اوور هیت شده ( داغ شد و بعدش خاموش شد ) و هر چی دکمه پاورو میزنم فقط چراغ پاور و بلوتوث یه لحظه روشن میشه ولی فن روشن نمیشه و خیلی زود مجددا چراغ ها خاموش میشه و مانیتورم که هیچی . لپتاپو باز کردم و سی پی یو و چیپست ها و vga رو هیت دادم ولی مشکل برطرف نشد.درست میشه ؟ و آیا شما تو شهرستانها هم تعمیرات دارید ؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حامد عزیز گرما ممکن است به هر کدام از قطات سیستم آسیب برساند، سیستم شما نیاز به بررسی فنی دارد لطفا از دستکاری بیشتر سیستم خودداری کرده و سفارش تعمیر لپ تاپ خود را از طریق سایت ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 • مهرزاد گفت:

  سلام وقت بخیر
  لب تاب من مدل دل D630 قدیمی
  یک روز بعد از خاموش کردن وقتی روشن کردم لوگوی دل میاد وبعد تصویر با یک خط چشمک زن ثابت می مونه و دیگه ویندوز بالا نمیاد لطفا یه راهنمایی بکنید کجا میتونم برای تعمیر ببرم
  البته عرض کردم چون مدلش قدیمی هست در اطراف خودمون کسی نتونست تعمیر کنه متشکرم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مهرزاد عزیز؛ ممکن است مشکل از کارت گرافیک و یا ویندوز باشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • . گفت:

   سلام احتمالا یا هارد تکان خورده و از جاش خارج شده یا ویندوز پریده و از بین رفته

 • ارش را گفت:

  من لپ تاپ دل مدل m6500 دارم مشکل لپ تاپم اینه که وقتی روشنش میکنم یکم باهاش کار میکنم مانیتور لپ تاپ خاموش میشه در حالی که خوده لپ تاپ روشنه و دیگ روشن نمیشه تا دوباره ری استارت کنم و باز هم این اتفاق میوفته. لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز ممکن است سیستم عامل ویندوز و یا کارت گرافیک یا رم مشکل داشته باشد. برای تشخیص این مورد لازم است سیستم توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • علی گفت:

  با عرض سلام تشکر بینهایت از اطلاع رسانی جدیدا با مشکل عدم اتصال به اینترنت از طریق Wireless را پیدا کردم لپ تاپ سونی ویندوز ۷ ، البته به صورت Lan براحتی به اینترنت وصل می شوم البته یکبار هم درایورهای آنرا آپدیت کردم با نهایت تشکر از راهنمائی شما عزیزان اگر هزینه ای نیز لازم است بدهم شماره حساب بفرمایید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز آیا این مشکل فقط در اتصال سیستم به وای فای وجود دارد و یا گوشی نیز به وای فای متصل نمی‌شود؟

 • ایوب قادری گفت:

  سلام
  لپ تاپ بندە بعد از نسب مجدد ویندوز قسمت پورتها هم usb و هم شبکە کار نمیکنە ، درایو صدا هم نصب نمیشه ،اگه لطف کنید لینک دانلود مستقیم درایو صدا را برایم بفرستید ممنون میشم.
  یا حق

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، مشکلات شما ناشی از عدم نصب درست ویندوز است. محدد ویندوز را نصب کنید تا تمامی این موارد برطرف شود. اگر همچنان مشکل باقی بود، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمد گفت:

  با اسلام خدمت دوستان عزیزم لپتاپ من دله خاموش کردم وقتی روشن کردم صفحه سیاه موند دیگه ویندوز بالا نمیاد باید چیکار ش کرد کسی نظری داره

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، ممکن است این مشکل ناشی از ایرادات نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد که نیاز به بررسی توسط کارشناس دارد. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • ایوب قادری گفت:

   سلام
   بنظر بنده باید ویندوزش را دوباره نصب کنید

  • . گفت:

   احتمالا ویندوز خراب شده .ویندوز جدید نصب کنید

 • Nana گفت:

  سلام، من وقتی خواستم لب تاپم رو روشن کنم صفحه نیومد و فقط شروع کرد به بوق زدن، یکی از دوستام گفت باتری رو دربیار و ۳۰ ثانیه نگه دار رو پاور و بعد پنج دقیقه دوباره روشنش کن، اینکارو کردم خوشبختانه روشن شد و فرداش دوباره خاموش شد و با اینکار تونستم روشنش کنم ولی امروز دوباره این اتفاق افتاد اما بارها اینکارو کردم و دیگه جواب نداد..لطفا اگه راهی وجود داره تا بتونم درستش کنم راهنمایی کنید شرایط بردن به یه متخصص رو ندارم..

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، مشکلات سخت افزاری لپ تاپ باید توسط کارشناس بررسی شود. شاید قطعه از آن خراب شده و باید تعویض شود. لطفا دستگاه را دستکاری نکنید و حتما با یک کارشناس مشور کنید.

 • armin گفت:

  سلام لپ تاب من DELL هستش وقتی برنامه ای را باز میکنم یا چیزی کار میکنم لپ تاب خود به خود خاموش میشه مشکل چیه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   پیشنهاد میکنم تا لپ تاپ شما توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • یاراحمدی گفت:

  سلام من لپ تاپم وقتی میزنم توی برق وپاورش رو میزنم کلیداش روشن میشه ولی نمایشگر چیزی نشون نمیده.این از موقعی بود که روشن بود و یه دوساعتی باهاش کار نکردم ورفت روحالت اسلیپ،بعد که دکمه پاورش رو زدم نمایشگر نیاورد لطفا راهنماییم کنید مشکلش چیه؟ممنون

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   برای اعلام نظر قطعی، لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید تا کارشناس لپ تاپ دستگاه شما را در محل برایتان تعمیر کند.

 • mohajer گفت:

  سلام دوستان وقت بخیر بنده دنبال صفحه دست دوم لب تاب دل مدل ۱۵۲۰ هستم دوستان راهنمایی میفرمایید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید تا کارشناسان آچارباز در سریع‌ترین زمان نسبت به تعمیر دستگاهتان اقدام کنند.

 • alireza گفت:

  سلام لپ تاپ من دله چراغ بلوتوس و چراغ بغلیش روشن میشه بعد از این که این دوتا چراغ خاموش شد سه تا چراغ وسطی چشمک میزنه بع همین عمل تکرار میشه ممنون میشم اگر پاسخ دهید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر مشکل چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ اچ پی و.. وجود داشت، لپ تاپ را خاموش کنید، کابل شارژ را جدا کرده و باتری را خارج کنید. سپس دکمه پاور لپ تاپ را برای ۳۰ ثانیه فشار دهید. در نهایت مجدد باتری را قرار داده و شارژر را وصل کنید.
   اگر مورد برطرف نشد نیاز به بررسی دارد.

 • Sodltani گفت:

  سلام خسته نباشین من امروز ک لپ تاپ روشن کردم صفحه اصلا بالانیومد و تصویرخود پیغام دل اومد روی صفحه کلید f2و f12هم اصلا ج نداد متاسفانه از برنامه روی لپ تاپ هم بک اپ ندارم لطفا بگین مشکلش چیه واینکه امکان برداشتن اطلاعات از رو لپ تاپ هست یا ن

 • مشایخی گفت:

  سلام
  لپ تاپ دل لتیتود دی ۸۲۰ دارم که از دیروز ناگهان باطری شارج نمیشود فقط اولش سه چهار بار نشانگر باطری روی صفحه شارژ شدن را نشان میدهد و می ایستد و دیگر شارژ نمی شود!

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال زیاد ایراد از باتری لپ تاپ شماست. بهتر است با باتری دیگری تست کنید. در صورتی که باز هم مشکل برطرف نشد، درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • محمدحسن گفت:

  سلام،
  وقتی لب تاب روشن میکنم همچین پیامی میده.
  این سیستم رایانه ای ، # ۲۷YBD3J-595B ، توسط یک سیستم احراز هویت رمز عبور محافظت می شود. شما نمی توانید به داده های موجود در این رایانه بدون صحیح pasSword دسترسی پیدا کنید. لطفاً گذرواژه سیستم یا سرپرست را تایپ کرده و KEnter> را فشار دهید.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   سیستم شما بدافزار گرفته، ممکن است بعضی از آنتی ویروس ها بتوانند آن را پاک کنند. شما می توانید برای نصب آنتی ویروس در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • jfr گفت:

  سلام
  لپ تاپ من دله و مدلش Precision 3510
  یه مدته که وقتی با باتری کار میکنم صفحه کلا سیاه میشه لپ تاپ روشنه و ویندوز هیچ مشکلی نداره ممنون میشم اگ راهنمایی کنید مرسی

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است گرافیک شما ایراد داشته باشد. بهتر است دستگاه شما بررسی شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • فلانی گفت:

  سلام
  مشکل من اینه که وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم یه نوار میاد که بالاش نوشته windows is loading file بعدش یه صفحه میاد که بالاش نوشته start up repair بعد مینویسه do you want restore your computer using system restore من restore رو میزنم ولی لپ تاپ خاموش میشه
  لطفا راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر با استفاده از سیستم ریستور نتوانید سیستم عامل خود را repair کنید. نیازبه نصب ویندوز دارید.

  • ناصر 534 گفت:

   سلام آیا مشکلتون در این یک سال و چند ماه برطرف شده است ؟ اگر برطرف نشده است اطلاع بدهید تا تجربه خودم را برایتان بنویسم .

   • تحریریه آچارباز گفت:

    باسلام
    ناصر عزیز،
    در صورتی که تجربه شما می‌تواند به دیگر کاربران کمک کند، ممنون میشویم که برای ما در کامنت شرح دهید.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.