به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

مشکلات متداول لپ تاپ دل

لپ تاپ‌های دل به دلیل داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب از جمله لپ تاپ‌های پر فروش در بازار هستند، ولی به دلیل اینکه تعداد این لپ تاپ‌ها در مقایسه با سایر لپ تاپ‌ها بیشتر است، به بررسی مشکلات متداول لپ تاپ دل خواهیم پرداخت تا بتوانیم راهنمایی لازم را برای دارندگان این برند داشته باشیم. البته در این مقاله به ارائه راهکارهایی پرداخته ایم که خودتان می توانید آنها را انجام بدهید، در غیر این صورت حتما از یک متخصص برای تعمیر لپ تاپ خودتان کمک بگیرید.

بسیاری از دارندگان لپ تاپ دل از داشتن آن راضی هستند، ولی از سوی دیگر شکایت و نارضایتی از این لپ تاپ‌ها هم به مراتب بیشتر است، در حالی که لپ تاپ‌های دل از جمله لپ تاپ‌های با کیفیت هستند. اگر چه محصولات دل نیز مانند سایر لپ تاپ‌ها از برخی مشکلات رنج می‌برند، که از جمله مشکلات متداول لپ تاپ دل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- هنگ کردن لپ تاپ

از جمله مشکلات متداول لپ تاپ دل هنگ کردن آن است. البته این مشکل تنها مختص لپ تاپ‌های دل نیست و سایر برندهای لپ تاپ هم دچار این مشکل هستند. هنگ کردن لپ تاپ دل به این معناست که، لپ تاپ پاسخگوی ورودی‌های کاربر نیست و خروجی‌های عجیب و غریب داشته و حتی خاموش می‌شود. در این مواقع در اصطلاح می‌گویند لپ تاپ هنگ کرده است.

پیشنهاد مطالعه

دلایل هنگ کردن لپ تاپ دل عبارتند از: راه اندازی‌های اشتباه و معیوب، سکته قلبی، مشکلات هارد دیسک، تداخل سخت افزاری، تنظیمات بایوس، داغ شدن بیش از حد، ویروسی شدن دستگاه، ورود نرم افزارهای دردسرساز به دستگاه و غیره …. . برای رفع این مشکلات ابتدا کمی صبر کنید، اگر برطرف نشد، از End Task استفاده کنید و برنامه‌های در حال اجرا را به صورت کامل ببیند و سپس لپ تاپ را ری استارت کنید.

۲- بوت نشدن لپ تاپ

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ دل، بوت نشدن آن است. بوت شدن لپ تاپ، همان راه اندازی لپ تاپ است که با فشردن دکمه پاور، سیستم شروع به راه اندازی سخت افزاری و نرم افزاری می‌کند و  با استفاده از برنامه boot loader سعی می‌کند، از روی هارد اصلی سیستم و یا هر وسیله دیگر ذخیره سازی اطلاعات سیستم عامل را لود کند. اما در برخی موارد این روند در لپ تاپ اتفاق نمی‌افتد و بوت شدن آن با مشکل مواجه می‌شود.

۳- مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ دل، شارژ نشدن باتری لپ تاپ است، که برای برخی از دارندگان و کاربران لپ تاپ‌های دل بوجود می‌آید و سبب نگرانی و ناراحتی آنها می‌شود. برای برطرف کردن آن ابتدا باید باتری از لحاظ سالم بودن و یا خراب بودن بررسی شود. همچنین احتمال دارد، مشکل شارژ نشدن باتری مربوط به نصب نشدن آن باشد، که در این صورت تنظیمات پاور دستگاه را چک کنید. برای انجام این کار مسیر Start → Control Panel → Power Options  را در ویندوز طی کنید.

ممکن است گزینه دیگری هم در این بخش تحت عنوان low battery level دیده شود، که باعث خاموش شدن دستگاه به جای شارژ کردن آن می‌شود. بهترین راه این است که تنظیمات را به حالت پیش فرض خود برگردانید.

۴- خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ دل، خاموش شدن ناگهانی ستگاه است. به گزارش برخی از کاربران زمانی که لپ تاپ در حال کار است و یا نرم افزاری در حال اجراست، لپ تاپ به صورت ناگهانی و غیر منتظره خاموش می‌شود. خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ می‌تواند دلایل نرم افزاری و سخت افزاری داشته باشد. برای برطرف کردن آن می‌توانید، ابتدا علل نرم افزاری مانند وجود ویروس در سیستم، مشکل در ویندوز و غیره را بررسی کنید. یا اینکه ممکن است مشکل سخت افزاری باشد، مانند خرابی قطعه.

۵- خطای فن

به گزارش کاربران و دارندگان لپ تاپ دل، یکی از مشکلات متداول لپ تاپ خطای فن در لپ تاپ است. این مشکل می‌تواند به دلیل نرم افزاری مانند داغ شدن سی پی یو (CPU)، تنظیم نبودن بایوس، و یا نصب برنامه خاصی به وجود آمده باشد. خرابی فن لپ تاپ، به طور معمول با علائمی چون صدا دادن فن لپ تاپ، افزایش دمای لپ تاپ و مواردی از این دست همراه باشد.

فن لپ تاپ در خنک سازی و تنظیم دمای لپ تاپ نقش مهمی دارد و در صورت خرابی باید تعمیر شود. با این حال برای رفع برخی از ایرادهای فن مانند صدا دادن می‌توان آن را گرد گیری و یا پردازش‌ها را متوقف کرد.

 

تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ

 

۶- روشن نشدن و سیاه ماند صفحه نمایش لپ تاپ

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ دل، روشن نشدن و سیاه ماندن صفحه نمایش لپ تاپ است. روشن نشدن صفحه نمایش می‌تواند به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری روی دهد. برای رفع این این مشکل ابتدا از داشتن باتری و شارژ بودن آن مطمئن شوید. اگر مشکل از باتری و شارژ آن نبود، احتمال دارد، لپ تاپ مشکل سخت افزاری داشته باشد، که بهتر است توسط متخصص و تعمیرکار بررسی شود.

۷- مشکل وای فای و وایرلس لپ تاپ

کار نکردن وای فای و عدم اتصال به اینترنت از مشکلات بزرگی است که پیش می‌آید. از این رو، یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ دل مانند سایر برندهای لپ تاپ، مشکل روشن نشدن وای فای و وایرلس و یا عدم اتصال به اینترنت است. این مشکل می‌تواند برای بسیاری از کاربران که نیاز مبرم به اینترنت دارند، بسیار آزاردهنده باشد. مشکل در وای فای و وایرلس لپ تاپ بیشتر به دلیل مشکلات نرم افزاری لپ تاپ دل رخ می‌دهد که برای بر طرف کردن آن تنظیمات وای فای و نصب بودن آن را چک کنید.

۸- کار نکردن صفحه کلید

کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ دل است. صفحه کلید به دلیل استفاده زیاد، بیشتر در معرض خرابی است. از این رو، در بسیاری از مواقع کاربران با مشکل کار نکردن صفحه کلید مواجه می‌شوند که یک یا چند دکمه کار نمی‌کند و یا به صور کلی صفحه کلید از کار بیفتد. در برخی مواقع هم کار نکردن صفحه کلید به دلیل درست نصب نشدن درایورها رخ می‌دهد.

۹- مشکل صفحه آبی لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ دل این است که، گاهی بعد از نصب ویندوز جدید و یا بعد از جدا کردن طولانی مدت باتری (برای مثال حدود شش ماه) صفحه نمایش لپ تاپ آبی می‌شود. آبی شدن صفحه نمایش که در هنگام بوت کردن لپ تاپ کاربر با آن مواجه می‌شود، از جمله مشکلات متداول لپ تاپ دل است. این مشکلی می‌تواند به دلیل خطای هارد، یا تنظیمات بایوس و یا ناشی از تغییرات درایور به وجود آید. بنابراین در بسیاری از مواقع با درست کردن تنظیمات بایوس این مشکل برطرف می‌شود. البته باید باتری لپ تاپ سالم باشد.

۱۰- کند شدن سرعت لپ تاپ

لپ تاپ‌های دل یکی از پرفروش‌ترین لپ تاپ‌های موجود در بازار هستند که در مقایسه با سایر برندها در بازار ایران از پیشینه طولانی‌تری برخوردار هستند. ولی یکی از مشکلات متداول لپ تاپ دل به گزارش برخی از کاربران، کند شدن لپ تاپ است، که این مشکل به طور معمول برای اکثر لپ تاپ‌ها بعد از مدتی استفاده پیش می‌آید. از جمله دلایل آن کند شدن لپ تاپ می‌توان، به ویروسی شدن لپ تاپ، استفاده از نسخه‌های نامعتبر ویندوز، نصب نرم افزارها و برنامه‌های سنگین و غیره … اشاره کرد. به طور کلی مشکل کند شدن لپ تاپ بیشتر ناشی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ است.

۱۱- مشکل تاچ پد لپ تاپ

یکی از مشکلات متداول لپ تاپ دل کار نکردن تاچ پد آن است، که در برخی موارد به دلیل فریز شدن و هنگ کردن لپ تاپ رخ می‌دهد، و یا در برخی موارد با وصل شدن یو اس بی به دستگاه، تاچ پد لپ تاپ به طور خودکار غیر فعال می‌شود. برای حل مشکل کار نکردن تاچ پد می‌توانید، لپ تاپ خود را خاموش و همه دستگاه‌های جانبی را از آن جدا کرده و دوباره دستگاه را روشن کنید. یا اینکه به بررسی تنظیمات موس و یا تاچ پد بپردازید. احتمال دارد تنظیمات نادرست باشند. اگر با بررسی‌های نرم افزاری مشکل برطرف نشدن، به احتمال زیاد در آن صورت مشکل منشا سخت افزاری دارد و دستگاه باید تعمیر شود.

۱۲- داغ کردن بیش از حد لپ تاپ

یکی دیگر از مشکلات متداول لپ تاپ دل که بسیاری از کاربران و دارندگان لپ تاپ دل آن را مطرح کرده‌اند، بالا رفتن دمای لپ تاپ و داغ کردن بیش از حد آن است. این مشکل می‌تواند، به دلایلی مانند عملکرد نامناسب فن و یا وجود مشکل در چیپ لپ تاپ به وجود آید. علاوه بر این در برخی موارد بسته بوده راه تهویه هوای لپ تاپ، زمین خوردن، کثیفی مکان قرار گیری لپ تاپ و غیره هم سبب داغ شدن بیش از حد لپ تاپ می‌شود.

۱۳- کار نکردن وب کم لپ تاپ

وب کم یکی از امتیازات و بخش‌های کاربردی لپ تاپ است، که بسیاری از کاربران به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند. از این رو، مشکل و خرابی در وب کم بسیار ناراحت کننده است و سبب نگرانی افراد می‌شود. کار نکردن وب کم از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ دل، است که می‌تواند دلایل سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشد.

برای پیدا کردن دلیل کار نکردن وب کم لپ تاپ باید بررسی‌های نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه انجام شود. دلایلی مانند آسیب دیدن برد وب کم، آسیب ‌دیدگی کابل اتصال وب کم به مادربرد به دلیل حرکت لولاها که بسیار رایج است و می‌تواند دلیل کار نکردن وب کم باشد.

مشکلات متداول لپ تاپ دل که در بالا گفته شده، اگر چه ممکن است برای برخی از کاربران و دارندگان لپ تاپ پیش نیاید، اما اینها از جمله مشکلات لپ تاپ‌های دل هستند و بسیاری از کاربران با آن مواجه شده‌اند. کبرخی از این مشکلات منشا نرم افزاری و برخی سخت افزاری دارند. با این حال، با دقت در استفاده و مراقبت از لپ تاپ تا حدودی می‌توان از به وجود آمدن برخی از این مشکلات پیشگیری کرد. اگر چه برخی از مشکلات در نتیجه کار کرد و قدیمی بودن لپ تاپ ممکن است ایجاد شود.

در صورتی که لپ تاپ شما دچار نقص فنی شد و با اقداماتی که آموختید از پس برطرف کردن مشکلات برنیامدید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات لپ تاپتان را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

 

منبع:
dell.com


نویسنده :

 • Avatar ناصر گفت:

  سلام . لب تاپ من دل ۱۵۲۰ vostro است . در دفعه اول بعد از چند ثانیه و آمدن صدای فن خاموش می شود و در دفعه دوم بعد از روشن کردن کلیدهای فلش پایین و کلید A و کلید اعداد روشن می شوند و کلید اعداد مرتب چشمک می زند ولی صفحه همانطور خاموش و تاریک می ماند . ضمنا چون باتری ضعیف شده است از برق استفاده می کردم . به نظرتون اشکال از کجاست ؟ ممنون از محبتتون و پاسخگویی شما . متاسفانه در مشهد ساکن هستیم وگرنه خوشحال می شدم که تشریف بیاورید منزل تا در خدمتتون باشم .

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   ناصر عزیز، اختلال در باتری پس از مدتی می‌تواند به قطعات دیگر نیز آسیب برساند. برای رفع مشکل، صحت فن را باید بررسی کنید. همینطور لازم است کارت گرافیک، مادربرد لپ تاپ و پردازنده چک شوند. اختلال در اتصالات داخلی نیز، یکی دیگر از دلایل این مشکل است. باعث افتخار برای تیم آچارباز است که مهمان همسایه امام رضا باشیم ممنونیم از شما. پیشنهاد میکنیم برای رفع مشکل درخواست تعمیر لپ تاپتان را با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید، تا کارشناسان، شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar محمد گفت:

  سلام دوستان، من یک لپ تاپ دل دارم چند روزی است که وقتی روشن میکنم بعد از چند ثانیه خاموش میشه، تایم های خاموش شدنش هم یکسانه، نرم افزاری هم نیست چون زمانی هم که به بایاس میرم همین اتفاق میوفته، لطفا راهنمایی نمایید. ممنون

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد عزیز تنظیمات لپ تاپ خود را بررسی و درصورت امکان سیستم عامل را آپدیت کنید. این مورد تایم های خاموش شدن یکسان احتمال نرم افزاری بودن مشکل را زیاد میکند. اما درصورتی که مشکل رفع نشد، می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar سعیداصلی گفت:

  سلام من لب تاپ دل مدلm1330دارم بهش یواس بى وصل کردم ودرحالت فیلم دیدن بودم یکدفعه هنگ کردوهیچ کارى انجام ندادمن خاموشش کردم ودوباره روشن کردم صفحه امدبالا میخواست وینوزوبالابیاره صفحش سیاه شد بعدازنیم ساعت که باطرى روجداکرده بودم دوباره باطرى روجازدم وروشن شد وکارکردش ولى بعدازچنددقیقه دوباره همون اتفاق افتادوالعان صفحش بالانمیادو یامشکى صفحه یأبه رنگ سفیدومشکى وسبز درمیادش همه چیشم کارمیکنه ولى صفحه همونجورى سفیدمشکى وسبزه بایدچیکارکنم ممنون میشم راهنمایى کنید.

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سعید عزیز، لازم است لپ تاپ شما از نظر سخت افزاری بررسی شود. ممکن است مشکل از کارت گرافیک، پردازنده و یا هارد باشد. اختلال در اتصالات و باتری نیز ممکن است در عملکرد دیگر قطعات مشکل ایجاد کند. برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar ناصر گفت:

  سلام لپ تاپ استوک خریدم مدل ۳۵۱۰ در حالت کار با باطری چند دقیقه یکبار صفحه خاموش روشن میشه /ایا این مشکل قابل رفعه و آیا این یک ایراد اساسیه یا نه.با تشکر

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   ناصر عزیز آیا هنگام اتصال مستقیم به برق این مشکل وجود ندارد؟ ممکن است مشکل از اختلال در باتری لپ تاپ باشد و با تعویض باتری مشکل حل شود. برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar امپراطور گفت:

  یه لپتاپ dell دارم که باطریش خرابه و مستقیما ب برق وصل میشه یهو خاموش شد و ارور time of day clockداد،راهنمایی کنید لطفا😔

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   امپراطور عزیز لازم است که اقدام به تعمیر باطری کنید، باطری خراب به بایوس و سیستم آسیب میزند. شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar حامد کول گفت:

  سلام یه لپتاپ دل ۱۴۲۰ دارم و موقع کار کردن اوور هیت شده ( داغ شد و بعدش خاموش شد ) و هر چی دکمه پاورو میزنم فقط چراغ پاور و بلوتوث یه لحظه روشن میشه ولی فن روشن نمیشه و خیلی زود مجددا چراغ ها خاموش میشه و مانیتورم که هیچی . لپتاپو باز کردم و سی پی یو و چیپست ها و vga رو هیت دادم ولی مشکل برطرف نشد.درست میشه ؟ و آیا شما تو شهرستانها هم تعمیرات دارید ؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حامد عزیز گرما ممکن است به هر کدام از قطات سیستم آسیب برساند، سیستم شما نیاز به بررسی فنی دارد لطفا از دستکاری بیشتر سیستم خودداری کرده و سفارش تعمیر لپ تاپ خود را از طریق سایت ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 • Avatar مهرزاد گفت:

  سلام وقت بخیر
  لب تاب من مدل دل D630 قدیمی
  یک روز بعد از خاموش کردن وقتی روشن کردم لوگوی دل میاد وبعد تصویر با یک خط چشمک زن ثابت می مونه و دیگه ویندوز بالا نمیاد لطفا یه راهنمایی بکنید کجا میتونم برای تعمیر ببرم
  البته عرض کردم چون مدلش قدیمی هست در اطراف خودمون کسی نتونست تعمیر کنه متشکرم

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مهرزاد عزیز؛ ممکن است مشکل از کارت گرافیک و یا ویندوز باشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • Avatar . گفت:

   سلام احتمالا یا هارد تکان خورده و از جاش خارج شده یا ویندوز پریده و از بین رفته

 • Avatar ارش را گفت:

  من لپ تاپ دل مدل m6500 دارم مشکل لپ تاپم اینه که وقتی روشنش میکنم یکم باهاش کار میکنم مانیتور لپ تاپ خاموش میشه در حالی که خوده لپ تاپ روشنه و دیگ روشن نمیشه تا دوباره ری استارت کنم و باز هم این اتفاق میوفته. لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز ممکن است سیستم عامل ویندوز و یا کارت گرافیک یا رم مشکل داشته باشد. برای تشخیص این مورد لازم است سیستم توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar علی گفت:

  با عرض سلام تشکر بینهایت از اطلاع رسانی جدیدا با مشکل عدم اتصال به اینترنت از طریق Wireless را پیدا کردم لپ تاپ سونی ویندوز ۷ ، البته به صورت Lan براحتی به اینترنت وصل می شوم البته یکبار هم درایورهای آنرا آپدیت کردم با نهایت تشکر از راهنمائی شما عزیزان اگر هزینه ای نیز لازم است بدهم شماره حساب بفرمایید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز آیا این مشکل فقط در اتصال سیستم به وای فای وجود دارد و یا گوشی نیز به وای فای متصل نمی‌شود؟

 • Avatar ایوب قادری گفت:

  سلام
  لپ تاپ بندە بعد از نسب مجدد ویندوز قسمت پورتها هم usb و هم شبکە کار نمیکنە ، درایو صدا هم نصب نمیشه ،اگه لطف کنید لینک دانلود مستقیم درایو صدا را برایم بفرستید ممنون میشم.
  یا حق

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، مشکلات شما ناشی از عدم نصب درست ویندوز است. محدد ویندوز را نصب کنید تا تمامی این موارد برطرف شود. اگر همچنان مشکل باقی بود، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar محمد گفت:

  با اسلام خدمت دوستان عزیزم لپتاپ من دله خاموش کردم وقتی روشن کردم صفحه سیاه موند دیگه ویندوز بالا نمیاد باید چیکار ش کرد کسی نظری داره

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، ممکن است این مشکل ناشی از ایرادات نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد که نیاز به بررسی توسط کارشناس دارد. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • Avatar ایوب قادری گفت:

   سلام
   بنظر بنده باید ویندوزش را دوباره نصب کنید

  • Avatar . گفت:

   احتمالا ویندوز خراب شده .ویندوز جدید نصب کنید

 • Avatar Nana گفت:

  سلام، من وقتی خواستم لب تاپم رو روشن کنم صفحه نیومد و فقط شروع کرد به بوق زدن، یکی از دوستام گفت باتری رو دربیار و ۳۰ ثانیه نگه دار رو پاور و بعد پنج دقیقه دوباره روشنش کن، اینکارو کردم خوشبختانه روشن شد و فرداش دوباره خاموش شد و با اینکار تونستم روشنش کنم ولی امروز دوباره این اتفاق افتاد اما بارها اینکارو کردم و دیگه جواب نداد..لطفا اگه راهی وجود داره تا بتونم درستش کنم راهنمایی کنید شرایط بردن به یه متخصص رو ندارم..

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، مشکلات سخت افزاری لپ تاپ باید توسط کارشناس بررسی شود. شاید قطعه از آن خراب شده و باید تعویض شود. لطفا دستگاه را دستکاری نکنید و حتما با یک کارشناس مشور کنید.

 • Avatar armin گفت:

  سلام لپ تاب من DELL هستش وقتی برنامه ای را باز میکنم یا چیزی کار میکنم لپ تاب خود به خود خاموش میشه مشکل چیه

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   پیشنهاد میکنم تا لپ تاپ شما توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • Avatar یاراحمدی گفت:

  سلام من لپ تاپم وقتی میزنم توی برق وپاورش رو میزنم کلیداش روشن میشه ولی نمایشگر چیزی نشون نمیده.این از موقعی بود که روشن بود و یه دوساعتی باهاش کار نکردم ورفت روحالت اسلیپ،بعد که دکمه پاورش رو زدم نمایشگر نیاورد لطفا راهنماییم کنید مشکلش چیه؟ممنون

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   برای اعلام نظر قطعی، لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید تا کارشناس لپ تاپ دستگاه شما را در محل برایتان تعمیر کند.

 • Avatar mohajer گفت:

  سلام دوستان وقت بخیر بنده دنبال صفحه دست دوم لب تاب دل مدل ۱۵۲۰ هستم دوستان راهنمایی میفرمایید

 • Avatar alireza گفت:

  سلام لپ تاپ من دله چراغ بلوتوس و چراغ بغلیش روشن میشه بعد از این که این دوتا چراغ خاموش شد سه تا چراغ وسطی چشمک میزنه بع همین عمل تکرار میشه ممنون میشم اگر پاسخ دهید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر مشکل چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ اچ پی و.. وجود داشت، لپ تاپ را خاموش کنید، کابل شارژ را جدا کرده و باتری را خارج کنید. سپس دکمه پاور لپ تاپ را برای ۳۰ ثانیه فشار دهید. در نهایت مجدد باتری را قرار داده و شارژر را وصل کنید.
   اگر مورد برطرف نشد نیاز به بررسی دارد.

 • Avatar Sodltani گفت:

  سلام خسته نباشین من امروز ک لپ تاپ روشن کردم صفحه اصلا بالانیومد و تصویرخود پیغام دل اومد روی صفحه کلید f2و f12هم اصلا ج نداد متاسفانه از برنامه روی لپ تاپ هم بک اپ ندارم لطفا بگین مشکلش چیه واینکه امکان برداشتن اطلاعات از رو لپ تاپ هست یا ن

 • Avatar مشایخی گفت:

  سلام
  لپ تاپ دل لتیتود دی ۸۲۰ دارم که از دیروز ناگهان باطری شارج نمیشود فقط اولش سه چهار بار نشانگر باطری روی صفحه شارژ شدن را نشان میدهد و می ایستد و دیگر شارژ نمی شود!

 • Avatar محمدحسن گفت:

  سلام،
  وقتی لب تاب روشن میکنم همچین پیامی میده.
  این سیستم رایانه ای ، # ۲۷YBD3J-595B ، توسط یک سیستم احراز هویت رمز عبور محافظت می شود. شما نمی توانید به داده های موجود در این رایانه بدون صحیح pasSword دسترسی پیدا کنید. لطفاً گذرواژه سیستم یا سرپرست را تایپ کرده و KEnter> را فشار دهید.

 • Avatar jfr گفت:

  سلام
  لپ تاپ من دله و مدلش Precision 3510
  یه مدته که وقتی با باتری کار میکنم صفحه کلا سیاه میشه لپ تاپ روشنه و ویندوز هیچ مشکلی نداره ممنون میشم اگ راهنمایی کنید مرسی

 • Avatar فلانی گفت:

  سلام
  مشکل من اینه که وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم یه نوار میاد که بالاش نوشته windows is loading file بعدش یه صفحه میاد که بالاش نوشته start up repair بعد مینویسه do you want restore your computer using system restore من restore رو میزنم ولی لپ تاپ خاموش میشه
  لطفا راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر با استفاده از سیستم ریستور نتوانید سیستم عامل خود را repair کنید. نیازبه نصب ویندوز دارید.

  • Avatar ناصر 534 گفت:

   سلام آیا مشکلتون در این یک سال و چند ماه برطرف شده است ؟ اگر برطرف نشده است اطلاع بدهید تا تجربه خودم را برایتان بنویسم .

   • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

    باسلام
    ناصر عزیز،
    در صورتی که تجربه شما می‌تواند به دیگر کاربران کمک کند، ممنون میشویم که برای ما در کامنت شرح دهید.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.