×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

نرم افزارلپ تاپ و کامپیوتر

مشکلات متداول لپ تاپ دل

مشکلات متداول لپ تاپ Dell

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در اسفند 1397نوشته شده بود و در مهر 1400 دوباره بررسی و به‌روز شده است. همچنین این مطلب در آذر 1400 توسط کارشناسان لپ تاپ و کامپیوتر آچارباز، بررسی و تایید شده است.

برخی از اشکالات در زمان کار با لپ تاپ، متداول است؛ به‌خصوص اگر زمان زیادی از خرید لپ تاپ شما گذشته باشد. با این حال، تعمیر لپ تاپ با آچارباز، یک راه به‌صرفه و مطمئن است که می‌تواند کارایی لپ تاپ شما را تضمین کند. اگر دارای لپ تاپ دل هستید، خواندن این مقاله آچارباز را از دست ندهید.  زیرا در این مقاله مشکلات متداول لپ تاپ دل را به زبان ساده بیان کرده‌ایم. با این حال اگر با بررسی این نکات همچنان مشکلات لپ تاپ شما وجود دارد، می‌توانید با دریافت قیمت لپ تاپ ، برای خرید سیستم جدید اقدام کنید.

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، از لپ تاپ‌های برند Dell استفاده می‌کنند. لپ تاپ‌های این برند، به دلیل قیمت مناسب و امکانات به‌روز، از استقبال خوبی در بین کاربران برخوردارند. اما مثل هر برند لپ تاپ دیگری، لپ تاپ‌های Dell نیز با اشکالات متداولی روبه‌رو می‌شوند که برخی از آنها اجتناب‌ناپذیر اما قابل حل هستند. به همین دلیل، در این مطلب از آچارباز به مشکلات متداول لپ تاپ دل و راهکارهایی برای رفع آنها می‌پردازیم.

روشن نشدن لپ تاپ Dell

روشن نشدن لپ تاپ دل می‌تواند صحنه ترسناکی باشد، اما ممکن است با یک تغییر کوچک، مشکل دستگاه رفع شود. پس در صورتی که با این صحنه روبه‌رو شدید، راهکارهای زیر را در امتحان کنید:

 • اول از همه مطمئن شوید که دکمه پاور شما سالم است. اگر دکمه پاور دچار فرورفتگی یا سستی شده، برای تعمیر یا تعویض آن، اقدام کنید.
 • وضعیت باتری و کابل شارژ را بررسی کنید. باتری را خارج کنید و لپ تاپ Dell را به‌صورت مستقیم با کابل شارژ به منبع برق وصل کنید. ببینید لپ تاپ روشن می‌شود یا نه.
 • اگر همچنان لپ تاپ دل روشن نمی‌شود، ممکن است اشکال از اتصالات مدار مادربورد باشد. در این صورت، برای تعمیر لپ تاپ خود باید از یک تعمیرکار لپ تاپ کمک بگیرید.
برای تعمیر لپ تاپ از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید
تعمیر لپ تاپ دل
سرویس دوره‌ای لپ تاپ، به افزایش عمر مفید لپ تاپ Dell کمک می‌کند.

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ، بسیار آزاردهنده است. همچنین این اتفاق را باید مثل یک هشدار در نظر گرفت، چرا که حتما مشکلی وجود دارد که باید رفع شود.

روشن نشدن مانیتور لپ تاپ Dell

زمانی که با روشن نشدن مانیتور لپ تاپ دل روبه‌رو می‌شوید، باید بررسی کنید که آیا لپ تاپ روشن می‌شود یا نه.

 • با توجه به چراغ‌های کوچک لپ تاپ، می‌توان از روشن شدن و جریان برق در مادربورد لپ تاپ، آگاه شد. روی بدنه لپ تاپ‌های دل، چند چراغ کوچک وجود دارد که هر کدام اطلاعاتی از روند کار دستگاه، در اختیار کاربر قرار می‌دهند. چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ دل، نشانه روشن بودن دستگاه است.
 • اگر چراغ‌های لپ تاپ به حالت چشمک‌زن درمی‌آیند اما مانیتور روشن نمی‌شود، ممکن است اتصال مانیتور با مادربورد قطع شده باشد. در این صورت، تعمیرکار لپ تاپ می‌تواند با بررسی موضوع، مشکل را حل کند.

سیاه ماندن صفحه لپ تاپ بعد از روشن شدن؛ علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ dell

اگر لپ تاپ روشن می‌شود اما مانیتور سیاه است، باید بررسی کنید که علت مشکل، نرم افزاری است یا سخت افزاری.

 • در این صورت، بلافاصله بعد از روشن شدن لپ تاپ، کلید F2 را چند بار فشار دهید. اگر سخت افزار سالم باشد، به بایوس ویندوز وارد خواهید شد.
 • اگر صفحه و اطلاعات Setup ویندوز را مشاهده کردید، مشکل از ویندوز لپ تاپ است. در این حالت، تعویض ویندوز، یا بالا آوردن ویندوز در حالت Safe Mode، از راهکارهای معمول برای حل مشکل است.

علت هنگ کردن لپ تاپ Dell

هنگ کردن لپ تاپ دل، می‌تواند ناشی از دلایل مختلفی باشد.

 • اگر ویندوز شما قدیمی است یا از ویندوز ۱۰ استفاده نمی‌کنید، ویندوز خود را به‌روز کنید. زیرا ورژن‌های قدیمی ویندوز، در حال منسوخ شدن هستند و کار با آنها، اشکالات نرم افزاری متعددی را باعث می‌شود.
 • بعد از آپدیت ویندوز، باید از آپدیت بودن درایورهای لپ تاپ نیز مطمئن شوید. درایورها را از پنجره Device Manager یا با یک نرم افزار بروزرسانی درایورهای لپ تاپ، به‌روز کنید.
 • اگر به‌تازگی، لپ تاپ شما هنگ می‌کند و با صفحه آبی مرگ مواجه می‌شوید، شاید یک بدافزار یا یک درایور ناقص، عامل بروز آن باشد. در این صورت، می‌توانید با System Restore، تنظیمات ویندوز را به حالت قبل از بروز مشکل، برگردانید.
 • بررسی سخت افزار لپ تاپ دل توسط تعمیرکار نیز یکی از روش‌های عیب‌یابی است.

پیشنهاد مطالعه

مشکلات متداول لپ تاپ دل
داغ شدن لپ تاپ در زمان طولانی، می‌تواند باعث خرابی چیپست‌های مادربورد شود.

علت خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ Dell ؛ دلیل داغ شدن لپ تاپ و خاموش شدن

خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ، بسیار آزاردهنده است. همچنین این اتفاق را باید مثل یک هشدار در نظر گرفت. چرا که این علائم نشان می‌دهد مشکلی وجود دارد که باید رفع شود.

 • از آپدیت بودن ویندوز و درایورها مطمئن شوید. در صورت قدیمی بودن سیستم عامل و درایورها، اختلال در کار با لپ تاپ، اتفاق عجیبی نیست.
 • اگر لپ تاپ شما در زمان خاموش شدن، بیش از حد داغ می‌شود، بهتر است از روشن کردن لپ تاپ خودداری کنید. در این حالت دلیل داغ شدن لپ تاپ و خاموش شدن، نقص در عملکرد فن و سیستم خنک‌کننده است. وقتی دمای قطعات بیش از حد بالا برود، لپ تاپ برای محافظت از خود در برابر خطر آسیب به قطعات، تصمیم به خاموشی ناگهانی می‌گیرد. به همین دلیل، روشن کردن لپ تاپ در این شرایط، انتخاب خوبی نیست. اگر با این مشکل مواجه شدید، در اولین فرصت برای تعمیر لپ تاپ اقدام کنید تا وضعیت فن‌های لپ تاپ توسط تعمیرکار بررسی شود.

علت سفید شدن صفحه لپ تاپ دل

اگر با سفید شدن صفحه لپ تاپ روبه‌رو شدید، مشکل از اتصالات مانیتور و سخت افزار لپ تاپ است.

 • در این صورت، تعمیرکار باید بررسی کند که آیا کابل فلت وصل است یا نه. ممکن است صفحه LCD لپ تاپ، نیاز به تعویض داشته باشد.

روشن نشدن وایرلس لپ تاپ Dell

در لپ تاپ‌های دل، وایرلس به‌طور پیشفرض روشن است. اگر نمی‌توانید به شبکه وای فای وصل شوید، مشکل در درایور وایرلس، اولین احتمالی است که مطرح می‌شود. درایور وایرلس خود را آپدیت کنید.

بوق زدن لپ تاپ dell هنگام روشن شدن

بوق لپ تاپ در زمان روشن شدن به بوق بایوس هم معروف است. این بوق نشانه‌ای از سوی مادربرد به کاربر بعد از بررسی صحت و پاسخ‌گویی قطعات مختلف سخت افزاری است. مادربورد لپ تاپ دل، با نوع بوقی که به صدا درمی‌آورد، خبر از سلامت یا اشکال در یک قطعه خاص می‌دهد. به همین دلیل، تعمیرکارهای لپ تاپ، از الگوی بوق‌های بایوس برای عیب‌یابی لپ‌تاپ استفاده می‌کنند.

 • بوق بایوس انواع مختلفی دارد که هر کدام معنای خاصی می‌دهند.
 • یک تک بوق در زمان روشن شدن لپ تاپ دل، نشانه اشکال در کارت گرافیک است.
 • دو بوق پیاپی، اشکال در اتصال قطعه رم را نشان می‌دهد.
 • سه بوق پیاپی، به اشکال در CPU اشاره دارد.
 • یکی از اشکالات متداول در لپ تاپ دل ۵۱۱۰، ۸ بوق پیاپی بایوس در زمان روشن شدن است. علت بوق زدن لپ تاپ دل 5110 و مدل‌های مشابه اغلب به دلیل اشکال در مادربرد است. در این صورت، لپ تاپ باید توسط تعمیرکار متخصص باز شود.
 • الگوی بوق‌های بایوس زیاد و متنوع‌اند و در لپ تاپ‌های مختلف، ممکن است معانی متفاوتی داشته باشند. یک تعمیرکار متخصص لپ تاپ، می‌تواند با توجه به مدل لپ تاپ شما، معنای این بوق‌ها را تشخیص دهد.

پیشنهاد مطالعه

اشکالات لپ تاپ دل
در صورتی که لپ تاپ بعد از روشن شدن بالا نمی‌آید، اتصال دستگاه‌های جانبی را قطع کنید.

نحوه بوت شدن لپ تاپ dell برای نصب ویندوز؛ تنظیمات لپ تاپ دل کجاست؟

گاهی لازم است به تنظیمات بایوس لپ تاپ dell وارد شوید. برای مثال، در زمان نصب ویندوز، باید تنظیمات بوت لپ تاپ dell را برای نصب ویندوز انتخاب کنید. در این صورت می‌توانید مراحل زیر را طی کنید:

 1. با فشردن کلید F2 در زمان روشن شدن لپ تاپ، می‌توانید به تنظیمات بایوس لپ تاپ dell وارد شوید.
 2. اولویت بوت شدن لپ تاپ، به طور پیش‌فرض از طریق هارددیسک است.
 3. اگر شما قصد نصب ویندوز با سی دی یا فلش را دارید، باید از منوی Boot در بایوس، به گزینه Boot Device Priority رفته و اولولیت بوت را تغییر دهید.
 4. برای نصب ویندوز با سی دی، اولویت بوت را CDRom قرار دهید.
 5. اگر می‌خواهید ویندوز را از طریق فلش نصب کنید، اولویت بوت را باید روی گزینه USB قرار دهید.

ریست بایوس لپ تاپ dell  ؛ تنظیمات بایوس لپ تاپ dell

ریست کردن تنظیمات بایوس، به معنای بازگشت تنظیمات به حالت اولیه و کارخانه‌ای است. بایوس هر لپ تاپ، در کارخانه تولیدکننده تنظیم می‌شود. اگر تنظیمات بایوس دستکاری شود، می‌توان آن را به حالت اولیه برگرداند.

 • به طور کلی، از دستکاری تنظیمات بایوس باید خودداری کرد. بایوس حساس است و بدون اطلاعات فنی، نباید به دستکاری در آن پرداخت.
 • در صورتی که نیاز به ریست کردن بایوس لپ تاپ dell داشتید، بعد از ورود به صفحه بایوس، به دنبال گزینه Loud Bios Default برگردید.
 • ممکن است در بایوس‌های مختلف، عنوان این گزینه کمی متفاوت باشد، اما کلمه Loud Default را به‌خاطر داشته باشید.
اشکالات لپ تاپ دل
با توجه به مدل لپ تاپ، ممکن است ظاهر پنجره بایوس متفاوت باشد اما گزینه‌ها و عملکرد آنها، شبیه به یکدیگر است.

مشکل نصب سخت افزارهای جدید روی لپ تاپ دل

یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ دل زمانی رخ می‌دهد که هر سخت افزار جدید که نصب می‌شود، سیستم قادر به شناسایی و پذیرش آن نیست.

در این حالت باید اطمینان حاصل کنید که سخت افزار نصب شده مناسب با سیستم شما هست یا خیر؟ چرا که بسیاری از مدل‌های سخت افزار قادر به هماهنگی با برخی از سیستم‌ها نیستند. گاهی اوقات نیز سخت افزاری که مدنظر شماست دچار نوعی خرابی است که کامپیوتر قادر به سازگاری با این وسیله نخواهد بود.

ویروسی شدن لپتاپ dell

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ‌های دل مربوط به ویروس‌های کامپیوتری است. برای بررسی و حل این مشکل باید از حالت ایمن یا Safe Mode  وارد ویندوز شود و تمامی ویروس‌های موجود در لپ تاپ اسکن کنید.

 • در صورتی که روی لپ تاپ خود یک نرم افزار آنتی ویروس نصب کرده باشید، در وضعیت Safe Mode نیز آنتی ویروس قادر به شناسایی ویروس‌ها خواهد بود.
 • اما در حالتی که یک آنتی ویروس مناسب نداشته باشید می‌توانید حالت Safe Mode با پشتیبانی شبکه را، از منوی بوت انتخاب کنید. زیرا وضعیت Safe Mode به شما این امکان را می‌دهد که نرم افزار آنتی ویروس را دانلود کرده و سیستم عامل خود را به صورت کامل اسکن کنید.
ویروسی شدن لپ تاپ دل
از جمله برنامه‌های مفید برای ویروس کشی لپ تاپ دل نرم افزارAVG Free   است.

مشکلات نرم افزاری صفحه کلید لپ تاپ Dell

از مشکلاتی که ممکن است در راه اندازی یک لپ تاپ دل رخ دهد، می‌تواند از صفحه کلید لپ تاپ شروع شود. گاهی اوقات از کار افتادن صفحه کلید مجازی لپ تاپ دل یا این که کار نکردن برخی از دکمه‌ها، اختلال بسیاری در برنامه‌های کاربردی ایجاد می‌کنند.

در صورتی که صفحه کلید به درستی کار نکرد می‌توانید با یک مرتبه آپدیت کردن آن تمامی مشکلات را به راحتی برطرف کنید.

چگونه سالم بودن نرم افزار و سخت افزار لپ تاپ دل خود امتحان کنیم؟

برای انجام تجزیه و تحلیلی دقیق لپ تاپ دل یک آزمایش بسیار آسان و کارآمد وجود دارد. این تست را می‌توانید به راحتی روی تمامی لپ تاپ‌های دل انجام داده و بسیاری از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ دل را خودتان برطرف کنید. برای انجام این آزمایش کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد سایت Dell Support شوید و روی گزینه Product Detect  یا گزینه Submit کلیک کنید.
 2. برگه تشخیص را انتخاب کرده و آزمایش‌های تشخیصی را با انتخاب خودتان شروع کنید.
 3. جهت انجام آزمایش‌های تشخیصی کامل و با سرعت گزینه‌های مربوطه را انتخاب کنید.
 4. می‌توانید تست کامپوننت سفارشی را برای لپ تاپ خود انتخاب کنید که برای این کار باید روی گزینه Run your test کلیک کنید. این آزمایش تشخیصی ممکن است الگوهای گرافیکی را برای تست صفحه نمایش، نشان دهد و پاسخ شما را برای تست دقیق‌تر در نظر بگیرید.
 5. پس از این ارزیابی یک مرتبه لپ تاپ خود را خاموش و مجدد راه اندازی کنید.
 6. هنگامی که لوگو   DELLظاهر شد، کلید F12 را فشار دهید تا به منوی بوت وارد شوید.
 7. با استفاده از کلید‌های جهت‌دار، گزینه Diagnostics را انتخاب کرده و اینتر بزنید.
 8. دستور العمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا تشخیص سیستم تکمیل شود..
آزمایش سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ دل
با این آزمایش می‌توانید مشکلاتی از قبیل سیستم عامل، بوت شدن، قطعی اینترنت و . . . را کنترل و آزمایش کنید.
تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
تعمیر لپ تاپ

در این مقاله، مشکلات متداول لپ تاپ دل را بررسی کردیم. اگر با روش‌های گفته شده، نتوانستید مشکل لپ تاپ Dell را حل کنید، باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. سامانه آچارباز، طیف وسیعی از خدمات، از جمله تعمیر لپ تاپ را به کاربران ارائه می‌دهد. برای استفاده از خدمات ما کافیست درخواست خود را در سایت یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫97 دیدگاه ها

 1. سلام لب تاب روشن میکنم این پیغام میزاره time of clock stopped و هیچ کار نمیشه کرد ؟

  1. با سلام
   محمد عزیز، این ارور اغلب به دلیل ایراد داشتن باتری بایوس به وجود میآید.

 2. سلام من نمیتونم تایب کنم و میگه مجوز استفاده از این برنامه به بایان رسیده است

 3. سلام ممنون میشم درمورد خاموش شدن یهویی لپ تاپ دل مدل inspiron راهنمایی بفرمایید الان فقط دکمه تنظیمات کوچیکی که روی صفحه هست و خوددکمه پاور چشمک میزنه و کلا روشن نمیشه
  شارژرش برق داره.
  آیا راهی هست که روشن بشه و فقط اطلاعاتم بتونم بردارم.

 4. سلام من لپتابم دل هستش و بدون باتری استفاده میکنم وقتی لپتاپ رو روشن میکنم و دکمهf1رو میزنم همیشه میومد ولی الان نمیاد و وارد یه صفحه دیگه میشه و enter رو میزنم دو باره از ادل میاد ممنون میشم راهنمایی کنید مشکلش چی هس؟

 5. سلام
  لب تابم dell-inspiron هست و روی صفحه کلید دکمه تنظیمات داره و این دکمه مدتی هست روشن مانده و خاموش نمیشه. علتش چی می تونه باشه؟

  1. جناب حسین زاده عزیز احتمالا لپ تاپ شما یک مشکل نرم‌افزاری دارد. برای حل مشکل خود توسط یک کارشناس ماهر می‌توانید با شماره 54591616 تماس بگیرید.

 6. سلام وقتی لپ تاپ رو روشن میکنم همچین اروری با کد 0xc0000001میاد و روشن نمیشه

 7. چراغ هاي 9 )ارقام) و A (حروف) و نماد فلش بالاي صفحه كيبورد روشن شده و سيستم ران نمي شود.
  چگونه مي توان آنها را خاموش كرد.
  ممنون

 8. سلام سال پیش یدونه لبتاپ دل گرفتم دست دوم لبتاپ من انقدر هنگ میکنه که من در ماه دو تا ویندوز میزنم یهو دیدی شب عالی کار میکنه صبح که باز میکنی پسوردشم میزنی welcome را مینویسه ولی دیگه بالا نمیاید الانم تازه یدونه ویندوز7 زدم من قبلا ویندوز 10 2020 زده بودم برنامه ها هک میکرد ولی خود لبتاپ

  1. با سلام
   عرفان عزیز، مشکل هنگ کردن یکی از شایع ترین مواردی است که برای لپ تاپ ها به وجود می آید. این مشکل به دلایل مختلفی ممکن است به وجود آید که بعضی از آنها سخت افزاری و بعضی نرم افزاری هستند.
   از مشکلات نرم افزاری میتوان به سازگار نبودن برنامه ها ، اجرای همزمان چند برنامه ، ویروسی بودن سیستم و … اشاره کرد و دلایل سخت افزاری عبارتند از ضعیف بودن سخت افزارهای دسگاه، نداشتن فضای کافی در هارد، ایراد در فن لپ تاپ و …
   پیشنهاد می کنیم برای اینکه مشکل دستگاه شما برطرف شود درخواست خود را در قسمت تعمیر لپ تاپ یا ارتفا کامپیوتر ثبت کنید تا تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی کند.

 9. سلام.من لپتاپ دل inspiron m3800دارم از دیروز صبح لپتاپم روشن نمیشه! باتری شارژ داره بعد دکمه پاور رو که میزنم چراغ پاور ،10ثانیه روشن میمونه و بعدش خاموش میشه ! ممنونم اگه راهنمایی کنید 🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
×