به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

مشکلات متداول لپ تاپ لنوو

مشکلات متداول لپ تاپ لنوو

لنوو یکی از برندهای معتبر در دنیای محصولات الکترونیکی و کامپیوتری است. لپ تاپ‌های این شرکت از کیفیت و اعتبار خوبی برخوردارند. با این حال، کاربران گاهی با مشکلات متداولی در کار با لپ تاپ‌های لنوو روبه‌رو بوده‌اند. از جمله مشکلات متداول لپ تاپ لنوو، می‌توان به مشکل در کیبورد اشاره کرد. بسیاری از کاربران در کار با لپ تاپ لنوو، متوجه شده‌اند که با فشار دکمه‌های کیبورد، صفحه کلید لپ تاپ به داخل فرو می‌رود. از مشکلات متداول دیگر، می‌توان به گرم شدن سریع و بیش از حد لپ تاپ لنوو اشاره کرد. در این مطلب آچارباز قصد داریم مهم‌ترین مشکلات این برند و نحوه تعمیر لپ تاپ را به زبان ساده آموزش دهیم.

لپ تاپ لنووی شما حتی اگر بالا نیاید، کُند کار کند و یا یکی از مشکلات متداول که در ادامه به آنها می‌پردازیم را داشته باشد، ما در آچارباز می‌توانیم به شما کمک کنیم. اینگونه نیازی به صرف هزینه‌ی هنگفت برای خرید یک لپ تاپ جدید نخواهید داشت.

در ادامه، برخی از مشکلات متداول لپ تاپ لنوو را ذکر کرده‌ایم. با مطالعه‌ی این مطلب، می‌توانید به عیب‌یابی لپ تاپ خود بپردازید.

اشکالات تکراری لپ تاپ لنوو
به‌طور کلی تمام مشکلات لپ تاپ را می‌توان به دو دسته‌ی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تقسیم کرد.

  علت هنگ کردن لپ تاپ Lenovo

هنگ کردن لپ تاپ یا قفل شدن لپ تاپ لنوو می‌تواند ناشی از مشکلات نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری باشد. اگر مشکل نرم‌افزاری باشد، باید بررسی کنید که آنتی‌ویروس لپ تاپ به خوبی کار می‌کند یا نه. ممکن است لپ تاپ شما آنتی‌ویروس نداشته باشد! در این صورت، عجیب نخواهد بود که با مشکلات عدیده‌ی نرم‌افزاری، مواجه شوید.

 • اگر آنتی‌ویروس دارید، بررسی کنید که به آخرین به‌روزرسانی مجهز است یا نه. در این مرحله با آخرین نسخه از آنتی‌ویروس خود، فضای درایو لپ تاپ را اسکن کنید.
 • قدیمی بودن ویندوز هم می‌تواند باعث بروز مشکلات نرم‌افزاری، از جمله هنگ کردن ناگهانی لپ تاپ لنوو شود. پس از تنظیمات لپ تاپ خود، نسخه‌ی ویندوز را بررسی کنید. در صورتی که آپدیت جدیدی برای آن وجود داشت، اجازه دهید ویندوز به ارتقای خود بپردازد.
 • اگر مشکل از هیچ کدام این‌ها نبود، علت هنگ کردن ناگهانی لپ تاپ لنوو، می‌تواند سخت‌افزاری باشد. در این صورت، بهتر است یک متخصص، قطعات مختلف سخت‌افزار لپ تاپ را بررسی کند. مشکل در عملکرد هارد درایو و کارت گرافیک، از علت‌های متداول سخت‌افزاری در زمینه‌ی هنگ کردن ناگهانی لپ تاپ هستند.
تعمیر لپ تاپ در محل با آچارباز
سرویس تعمیر لپ تاپ در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های لپ تاپ است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار لپ تاپ را ثبت کنید.
درخواست تعمیر لپ تاپ

روشن نشدن لپ تاپ لنوو

روشن نشدن لپ تاپ اتفاق ترسناکی است اما نباید باعث ترس شما شود! گاهی علت آن پیچیده نیست و با صرف هزینه‌ی معقولی، رفع می‌شود.

 • اگر لپ تاپ شما روشن نمی‌شود، احتمال دارد مشکل از باتری باشد. در این صورت، دقت کنید که باتری به درستی در جای خود قرار گرفته است. اگر باتری لپ تاپ جداشدنی است، آن را باز کنید و دوباره در جای خود قرار دهید.
 • کابل شارژر را در جای خود قرار دهید.، سپس بررسی کنید که چراغ شارژ روشن می‌شود یا نه. لپ تاپ لنوو با چراغ سبز، نارنجی و چشمک‌زن، وضعیت شارژ دستگاه را نمایش می‌دهد. سبز به معنای باتری پر است. نارنجی یعنی شارژ باتری ته کشیده و چراغ چشمک‌زن، اعلام می‌کند که باتری در حال شارژ شدن است. اگر عملکرد چراغ‌های شارژ اشکال داشت، یعنی باتری یا شارژر شما خراب شده است.
 • علت روشن نشدن لپ تاپ لنوو، به سادگی می‌تواند چیزی مثل خراب شدن دکمه‌ی پاور باشد. گاهی ممکن است، کثیف شدن دکمه پاور، مانع از روشن شدن لپ تاپ لنوو شود. یا شاید دکمه نیاز به تعویض داشته باشد. در این صورت، تعمیرکار می‌تواند با تعویض دکمه‌ی پاور و یا سرویس آن، مشکل را حل کند.
اشکالات پرتکرار لپ تاپ لنوو
با به‌روز نگه داشتن سیستم عامل و درایورهای لپ تاپ، می‌توان بسیاری از مشکلات نرم‌افزاری را حل کرد.

دلیل بالا نیامدن لپ تاپ لنوو

گاهی ممکن است لپ تاپ شما روشن شود، اما ویندوز بالا نمی‌آید. در این صورت با سیاه شدن صفحه لپ تاپ لنوو مواجه می‌شوید.

 • اگر مشکل از ساختار نرم‌افزار و سیستم عامل باشد، ویندوز در پیغامی این را به شما اعلام می‌کند. در این صورت، سیستم عامل اطلاع می‌دهد که اطلاعات نرم‌افزاری کافی برای بالا آمدن ویندوز در درایو شما وجود ندارد. اگر این مشکل به‌طور ناگهانی رخ داده است، این احتمال وجود دارد که ویروس‌ها به چارچوب ویندوز شما آسیب زده‌اند. در این صورت، ممکن است مجبور به فرمت درایو خود باشید.
 • هر زمان که دکمه‌ی پاور لپ تاپ لنوو را فشار می‌دهید، در چند ثانیه‌ی آغازین شروع به کار ویندوز، مادربورد همه‌ی قطعات سخت‌افزاری سیستم را بررسی می‌کند. این کار با ارسال سیگنال به قطعات و دریافت آن صورت می‌گیرد. حال اگر یک قطعه دچار مشکل باشد، این سیگنال دچار مشکل می‌شود. مادربورد در صفحه‌ی سیاه، این مشکل را با یک کد خاص به شما اعلام می‌کند. برای اینکه معنای کد را بفهمید، باید با زبان مادربورد خود آشنا باشید. زبان مادربورد هم به شرکت سازنده‌ی آن بستگی دارد. اما عملکرد نادرست هارد درایو، از مشکلات سخت‌افزاری متداول در زمان بالا نیامدن لپ تاپ لنوو است.

علت خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ لنوو

ممکن است برای شما هم پیش بیاید که در هنگام کار، لپ تاپ لنوو ناگهان خاموش شود. این اتفاق را جدی بگیرید و در پی رفع آن باشید. سعی کنید تا زمانی که این مشکل حل نشده است، از لپ تاپ خود استفاده نکنید. در ادامه، به متداول‌ترین علت خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ اشاره کرده‌ایم:

 • اگر فن و سیستم خنک‌کننده لپ تاپ دچار مشکل باشد، لپ تاپ برای جلوگیری از صدمات به قطعات حساس، مجبور به خاموشیِ ناگهانی است. دقت کنید که دمای بیش از حد لپ تاپ، می‌تواند به چیپست‌های مادربورد صدمات جدی بزند. اگر فن لپ تاپ لنوو دچار مشکل است و به خوبی کار نمی‌کند، باید در اولین فرصت به تعمیرکار لپ تاپ مراجعه کنید.

برفکی شدن صفحه لپ تاپ لنوو

اگر با صفحه‌ی برفکی در لپ تاپ لنوو مواجه شدید، یک اشکال سخت‌افزاری در کارت گرافیک شما وجود دارد. این مشکل را نیز جدی بگیرید و برای حل آن، باید به یک تعمیرکار لپ تاپ رجوع کنید.

 • در این صورت، به احتمال زیاد اتصال کارت گرافیک یا GPU با مادربورد دچار اشکال است. تعمیرکار باید صفحه‌ی مادربورد لپ تاپ را بررسی و اتصال قطعه‌ی گرافیکی را ترمیم کند.

بالا نیامدن ویندوز ۱۰ در لپ تاپ لنوو

اگر به تازگی ویندوز ۱۰ خود را آپدیت کرده‌اید، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. از جمله مشکلات متداول در این زمینه، بالا نیامدن ویندوز ۱۰ است. این اشکال، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه، مهم‌ترین آنها را بررسی کرده‌ایم:

 • ممکن است آپدیت ویندوز ۱۰ شما به درستی انجام نگرفته باشد. با استفاده از Safe Mode و ریکاوری ویندوز، می‌توانید ویندوز خود را بالا بیاورید و سپس با تنظیمات نرم‌افزاری، مشکل را حل کنید.
 • جالب است بدانید که اشکال در کار باتری لپ تاپ، می‌تواند از دلایل بالا نیامدن ویندوز باشد. اگر باتری جداشدنی است، آن را جدا کنید و با اتصال مستقیم لپ تاپ به جریان برق، بررسی کنید که ویندوز بالا می‌آید یا نه.

پیشنهاد مطالعه

مشکلات متداول در کار با لپ تاپ
بهتر است بدون کول‌پد یا پد خنک‌کننده، از لپ‌تاپ خود استفاده نکنید.

علت دیر روشن شدن لپ تاپ لنوو

اگر لپ تاپ لنوو دیر روشن می‌شود، باید منابع CPU و RAM خود را بررسی کنید.

 • ممکن است نرم‌افزارهای استارتاپ، منابع سیستم را بیش از حد به خود درگیر کرده باشند.
 • برای بررسی وضعیت منابع سیستم، باید از پنجره‌ی کاربردی Task Manager استفاده کنید. در آنجا بررسی کنید که وضعیت استفاده از CPU و RAM سیستم به چه شکل است.

روشن نشدن لپ تاپ اتفاق ترسناکی است اما نباید باعث ترس شما شود! گاهی علت آن پیچیده نیست و با صرف هزینه‌ی معقولی، رفع می‌شود.

روشن کردن لپ تاپ لنوو بدون دکمه پاور

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که در صورت خرابی دکمه‌ی پاور، لپ تاپ لنوو را چطور باید روشن کرد؟ جالب است بدانید که در برخی از مدل‌های لپ تاپ لنوو، یک راهکار سخت‌افزاریِ جایگزین، برای حل این مشکل در نظر گرفته شده است.

 • در نزدیکی دکمه‌ی پاور، به دنبال یک سوراخ کوچک و ظریف بگردید. البته بهتر است اول، دفترچه‌ی راهنمای لپ تاپ را مطالعه کنید. اگر این امکان در لپ تاپ شما وجود داشته باشد، در دفترچه‌ی راهنما به آن اشاره شده است.
 • اگر این سوراخ کوچک را پیدا کردید، حال به یک سوزن نیاز دارید تا دکمه‌ی مخفی در انتهای سوراخ را فعال کنید. برخی از لپ تاپ‌ها، در جعبه‌ی خود یک سوزن مخصوص برای این کار دارند.
 • سوزن را در سوراخ قرار داده و برای چند لحظه فشار دهید. لپ تاپ لنوو روشن می‌شود.

مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه لپ تاپ لنوو

در ساعات مختلف روز، نیاز به تنظیم دستی میزان نور صفحه‌ی لپ تاپ داریم. یکی از مشکلاتی که کاربران در کار با برندهای مختلف لپ تاپ، با آن روبه‌رو بوده‌اند، مشکل در کم و زیاد کردن نور لپ تاپ است. این مشکل هم می‌تواند دلایل مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داشته باشد.

 • ممکن است قطعه‌ی LCD یا LED شما پتانسیل ارائه‌ی نور صددرصدی صفحه را نداشته باشد. اگر به تازگی، سخت‌افزار صفحه لپ تاپ لنوو را تعویض کرده‌اید، ممکن است با این مشکل مواجه شوید. به همین دلیل دقت کنید که در زمان تعویض قطعات، از قطعات اصلی استفاده شود.
 • در بیشتر مواقع، این مشکل به دلیل نصب نبودن درایورهای صفحه نمایش است. در لپ تاپ‌های لنوو، با کلیدهای ترکیبی (Fn به‌علاوه‌ی کلیدهای F5 و  F6) می‌توان نور صفحه را به صورت دستی کم یا زیاد کرد. اگر درایورهای صفحه نمایش نصب یا آپدیت نباشد، این کلیدها کار نمی‌کنند و نور صفحه نمایش همیشه در یک حالت ثابت قرار دارد.
 • با استفاده از صفحه‌ی Device Manager در قسمت Control Panel می‌توانید وضعیت درایورهای خود را بررسی کنید و در صورتی که آپدیتی برای آنها موجود بود، آنها را آپدیت کنید.

اگر با مشکل کم شدن نور لپ تاپ Lenovo یا تاریک شدن صفحه لپ تاپ Lenovo مواجه هستید، بعد از اطمینان از نصب و آپدیت بودن درایو صفحه نمایش، به بررسی سخت‌افزاری LED یا LCD لپ تاپ لنوو بپردازید.

مشکلات متداول کاربران لپ تاپ لنوو
کمبود فضای RAM از دلایل متداول در کرش کردن لپ‌تاپ است.

علت پرش صفحه مانیتور لپ تاپ لنوو

پرش صفحه مانیتور لپ تاپ نیز از دیگر مشکلات متداولی است که کاربران را به دردسر و نگرانی می‌اندازد. در زیر، راهکارهایی برای حل آن ارائه کرده‌ایم.

 • قبل از هر چیز، درایور کارت گرافیک خود را بررسی کنید. ممکن است درایور شما به خوبی نصب نشده باشد.
 • نسبت بازخوانی صفحه یا Refresh Rate را تغییر دهید. اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، روی دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه‌ی Display Settings را بزنید. در نسخه‌های قبلی ویندوز، این گزینه را در کنترل پنل پیدا می‌کنید.
 • بعد از وارد شدن به تنظیمات صفحه نمایش، گزینه‌های Display و سپس Advanced Display Settings را بزنید. (بر اساس ورژن ویندوز شما، عناوین گزینه‌ها ممکن است تفاوت‌هایی جزئی داشته باشند.)
 • در ویندوز ۱۰، گزینه‌ی Display Adaptor Properties for Diplay1 و در ویندوز ۷، از سربرگ Monitor گزینه‌ی Screen Refresh Rate  را بزنید.
 • در صفحه‌ای که باز می‌شود، نسبت بازخوانی صفحه را بر اساس هرتز می‌بینید. این عدد را تغییر دهید و کمی بالاتر ببرید. سپس بررسی کنید که مشکل شما در پرش صفحه مانیور لپ تاپ حل شده است یا نه.

علت خاموش نشدن لپ تاپ لنوو

اگر لپ تاپ شما بعد از زدن دکمه‌ی Shut down خاموش نمی‌شود، یعنی یک مشکل نرم‌افزاری در سیستم عامل شما وجود دارد.

 • دقت کنید که گاهی ویندوز برای نصب کردن آپدیت‌هایی که دانلود کرده است، در زمان خاموش شدن ویندوز، فرایند ضروری و زمان‌بری را اجرا می‌کند. این می‌تواند خاموش شدن لپ تاپ را زمان‌بر کند. اما هرگز نباید در این وضعیت، لپ تاپ را اجباری خاموش کنید. در این صورت، اجازه دهید ویندوز نصب آپدیت‌ها را کامل کند. سپس لپ تاپ خاموش می‌شود.
 • اگر با دکمه‌ی شات داون لپ تاپ لنوو خاموش نمی‌شود، می‌توانید دکمه‌ی پاور را چند ثانیه نگه دارید تا لپ تاپ خاموش شود. از این روش نباید همیشه استفاده کنید، چون می‌تواند باعث آسیب‌های سخت‌افزاری شود.

نرم افزار عیب‌یابی لپ تاپ لنوو

گاهی ممکن است خودتان نتوانید به عیب‌یابی مشکلات متداول لپ تاپ لنوو بپردازید. چون خیلی از اتفاقات، در پشت پرده‌ی ویندوز رخ می‌دهند. در این صورت، یک نرم افزار عیب یابی لپ تاپ، می‌تواند شما را از درسرگمی نجات دهد. نرم افزارهای زیادی برای این کار وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید، اما مهم‌ترین پیشنهاد ما به شما، به‌کارگیری بخش عیب‌یابی خودِ ویندوز است.

 • تنظیمات عیب‌یابی ویندوز به خوبی کار می‌کند. اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، می‌توانید ببینید که ویندوز برای هر بخش، یک فرایند عیب‌یابی نیز پیش‌بینی کرده است.
 • از قسمت Settings، وارد Update & Security شوید. گزینه‌ی Troubleshoot را از پنل سمت چپ کلیک کرده و برای تنظیمات بیشتر به بخش Additional Troubleshooters بروید.
 • در اینجا با توجه به مشکلی که دارید، یکی از بخش‌ها را انتخاب کنید. برای مثال بخش صدا، تصویر،… سپس ویندوز، به عیب‌یابی در بخش مورد نظر می‌پردازد و پاسخ را به شما نشان می‌دهد.
تعمیر مشکلات متداول لپ تاپ لنوو
یکی از راه‌حل‌ها در زمان بروز مشکلات لپ تاپ، جدا کردن همه‌ی اتصالات خارجی (ماوس، چاپگر،…) از آن است

تعمیر لپ تاپ یک کار تخصصی است که به تعمیرکاران خاصی نیاز دارد. اگر مشکل شما سطحی است، می‌توانید خودتان به عیب‌یابی و رفع مشکل بپردازید، اما اگر اشکال لپ تاپ لنوو فنی و سخت افزاری باشد، بهتر است با سامانه آچارباز تماس بگیرید تا تعمیرکاران ما در اولین فرصت در محل شما حاضر شوند و به رفع مشکل بپردازند.


نویسنده :

۹۷ دیدگاه

 • امیر گفت:

  سلام.من لنوو ip5 دارم.بعضی وقت ها که روشن میکنم.مارک لنوو میاد.بعد صفحه خاموش میشه.ولی لپ تاپ روشنه.پاورم میزنم.خاموش نمیشه.انگار قفله.شارژ تموم شد.میزنم به شارژ روشن میشه.هر دو روز یک بار اینجور میشه
  لپتاپ تازه خریدم.چیکارشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   امیر عزیز، چنانچه لپ تاپ را به تازگی خریداری کرده‌اید، بهتر است برای رفع مشکل به نمایندگی مراجعه کنید، ممکن است سیستم شما دچار اختلال در باتری و یا کارت گرافیک باشد. همچنین شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • جواد گفت:

  سللام لبتاپم یهوو خاموش شد و پاورو ک میزنم چراغ پاور روشنه ولی صفحه هرچقدم‌وایسم بالا نمیاد علتش چیه بنظرتون بعد باتریو ک وصل میکنم شارژ نمیشه نشانگر باطری ک قرمزه خاموشه میشه باطریو ک برمیدارمم بازم چراغ پاور روشنه ولی تصویر نداره

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   جواد عزیز، علت این اختلال میتواند ناشی از کارت رافیک و یا مادربرد لپ تاپ باشد، البته اختلال در منبع تغذیه نیز میتواند منجر به این اختلال شود. پیشنهاد میکنیم ابتدا از صحت باتری مطمئن شوید و در صورت نیاز باتری را تعویض کنید. در صورتی که اختلال رفع نشد، اتصالات و کارت گرافیک را بررسی کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را تخصصی‌تر بررسی و حل کنند.

 • امیر سعید گفت:

  سلام من لب تاپ لنوو l3 دارم وقتی دارم باهاش کار میکنم مثلا وقتی میرم تو یوتیوب صدای فن لب‌ تاب خیلی زیاد میشه مشکلش چیه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   امیر عزیز، هنگام استفاده از مرورگر پردازنده درگیر شده و دمای آن بالا میرود، فن برای خنک کردن آن وارد عمل میشود. البته لازم است برای رفع مشکل و بررسی دقیق‌تر، فن را چک کرده و در صورت وجود گردو غبار و یا اختلال در آن، اقدام به رفع کنید. چنانچه مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • a گفت:

  سلام
  لپ تاپ من مدتی بود زمان روشن کردن و قبل از بوت شدن روی آرم lenovo متوقف میشد. چند بار فرستادم نمایندگی متاسفانه پیگیری درستی انجام نشد و گفتن مشکلی نداشته. تو اینترنت سرچ کردم فهمیدم این مشکل درمورد لپ تاپ G-500 خیلی رایجه و گویا خیلیا این مشکل رو دارن. چند نفر گفته بودن اگر باتری خارج بشه و اون قسمت چند تا میله آهنی که پشت لپ تاپ مشاهده میشه با یه سیم رسانا به هم وصل بشه لپ تاپ روشن میشه. من تا الان با همین روش لپ اپ رو روشن میکردم و درست کردن اساسیش رو موکول کردم به بعد. حالا بعد از ۵٬۶ ماه بعد از روشن شدن و وارد کردن رمز(که تو این مرحله دیگه باید وارد صفحه اصلی بشه) یه صفحه کااااملا آبی کمرنگ بدون هیچ نوشته ای روی صفحه ظاهر میشه. دو سه بار هم خاموش روشنش کردم تغییری نداشته. از طرفی USB و این چیزام که بهش وصل میکنم بهش متصل میشه. صدای اتصالش میاد و موس هم کار میکنه.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آیدای عزیز، احتمال دارد اتصالات، هارد و رم لپ تاپ شما دچار اختلال و یا کارت گرافیک سیستم سوخته باشد، اختلال باتری نیز می‌تواند منجر به این مشکل شود. برای رفع مشکل ابتدا باتری (میله ها) را جدا و سپس مجدد متصل کنید. چنانچه مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • پژمان گفت:

  سلام
  هروقت لب تاب صحفه نمایشگر باز میکنم کامل روشن هست درصورتی که قبلا کاملا خاموش‌ش کردم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   پژمان عزیز، برای رفع مشکل مطمئن شوید که حالت Hybrid Shutdown و Fast startup در سیستم شما فعال نباشد.

 • سعید گفت:

  سلام لب تاب من زودی باطریش خالی میشه مشکلی نیست که تو شارژ باهاش بازی کنم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سعید عزیز، باتری لپ تاپ شما نیاز به تعویض دارد، مشکلی ندارد که هنگام شارژ از لپ تاپ استفاده کنید. اما پیشنهاد اول ما به شما تعویض باتری است.

 • کاوه گفت:

  در ضمن چند هارد هم امتحان کردم که نتیجه نداد. پس از هارد نیست

 • کاوه گفت:

  سلام
  لپتاپ e540 من روی آرم ویندوز گیر میکنه و لوگو چهار رنگ ویندوز رد نمیشه. خواستم ویندوز نصب کنم که دقیقا روی همین قسمت در موقع نصب ویندوز هم گیر میکنه.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   کاوه عزیز، ممکن است علت اختلال به وجود آمده ناشی از مادبرد باشد. برای رفع مشکل، صحت این قطعه را بررسی کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • باران گفت:

  شما گفتید که برای این که نخوایم اطلاعاتمون پاک شه گزینه Reset your PC رو بزنیم.ولی واقعا اطلاعات رو نگه می داره؟و به غیر از اطلاعات برنامه ها هم پاک می شه؟و گزینه Update your PC ویدوز رو هم آپدیت می کنه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   باران عزیز، در هرگونه آپدیت سیستمی همواره توصیه میشود که از اطلاعات خود بک آپ تهیه کنید. عدم عملکرد موارد گفته شده و یا بروز اختلال در طی فرایند آپدیت ممکن است منجر به از دست رفتن تمامی اطلاعات شما شود.

 • محمد صدرا گفت:

  سلام
  مانیتور خاموش میشه ولی سیستم داخلی لپ تاپ خاموش نمیشع و چرا پاور روشن میمونه بنده دکمه را نگه داشتم و خاموش کردم ولی بعد که روشن کرد من دوباره مثه اول شد و چراغ پاور خاموش نشد و روشن مون و فن کار میکنه چیکار کنم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد صدرای عزیز، به احتمال زیاد در سیستم شما یکی از حالت‌های Hybrid Shutdown و Fast startup فعال هستند. برای رفع مشکل در power plan تمامی تنظیمات را ریست کنید.

 • مرتضی گفت:

  سلام .
  لب تاب من وقتی که روشن می کنم صفحه سیاه میشه ولی روشنه .مشکل از کجاست؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مرتضی عزیز آپدیت بودن درایورهای خود را به خصوص درایور کارت گرافیک را بررسی کنید و از درستی نصب ویندوز خود مطمئن شوید. اگر مشکل رفع نشد لازم است لپ تاپ بررسی فنی شود. درصورتی که مشکل رفع نشد، می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • توحید گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من لپ تاپ لنوو z510 دارم. وقتی پاور و میزنم لپ تاپ شروع به کار می کنه اما تصویر نداره. بعد از چند دقیقه چراغ شارژ باطری به رنگ قرمز کم رنگ میشه و نور پس زمینه کیبورد خود به خود روشن میشه و چشمک میزنه. ممنون میشم راهنمایی کنید.
  با تشکر

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   توحید عزیز، مشکل شما به احتمال بالا فنی است و باید اتصالات، باتری، مادربرد و کارت گرافیک سیستم، بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • صبا گفت:

  عالی با نکاتی که در اینجا نوشته بودید مشکلم حل شد و تقریبا داشتم سکته می کردم که لب تابم کار نمی کنه. واقعا دستتون درد نکنه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   صبای عزیز، خوشحالیم که توانستیم به شما کمک کنیم و ممنونیم از نطرتان که به تیم آچارباز انرژی بخشید.

 • امیر حسین گفت:

  سلام خسته نباشید … من از همین مارک یه لب تاب دارم … این اواخر فشار زیادی روش بوده … ده ساعت در روز شایدم بیشتر … روی فرش کار میکردم متاسفانه … وصلش کرده بودم به تلویزیون با کابل اچ دی ام آی و داشتم فیلم میدیدم که ی دفعه خاموش شد … داغ هم نبود … بعد فک کردم شارژ نداره ولی مطمعنم ک اخطار شارژ ده و هفت درصد رو نداده بود .الان حتی وقتی شارژر رو وصل میکنم چراغ همیشگی شارژ روشن نمیشه .یک سال میشه گرفتمش …لطفا میشه بگین مشکلش چیه و چقدر هزنیه داره !؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   امیر حسین عزیز ممکن است در اثر اختلال ب وجود آمده در فن، پردازنده یا هارد دچار مشکل شده باشد. برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند. هزینه تعمیر نیز بسته به مشکل متفاوت و در این صفحه ذکر شده است.

 • امین محمد علی بیگی گفت:

  سلام من lenovo legion دارم. این مدل پشت صفحه نمایش روی لوگوش یه چراغ سفید داره. الان برا من این چراغه خاموش شده مشکلش هم از سوختگی نیست چون چند وقت پیش یه مدت روشن شد الان دوباره خاموش شده اولی هم که خریدم روشن میشد. مشکلش چیه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   امین محمد عزیز، برای رفع مشکل کلید Fn را نگه داشته و کلید F4 را چند بار فشار هید.

 • سعید گفت:

  سلام من لب تاپ lenovo l3 دارم ۳ ماه از خریدش گذشته و خوب کار می‌کرد ولی امروز لب تاپو به شارژ وصل کردم شارژ نشد نمیدونم باید چیکار کنم هر کاری میکنم شارژ نمیشه فقط رو ۲۵ درصد مونده الان ۳ ساعت هست که تو شارژ مونده هنوز رو ۲۵ درصد مونده

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سعید عزیز، احتمال دارد باتری لپ تاپ شما از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و معیوب شده باشد، از آنجایی که لپ تاپ را به تازگی خریداری کرده‌اید، بهتر است آن را به نمایندگی ارجاع دهید. در صورتی که لپ تاپ شما گارانتی ندارد، جهت تعمیر و یا تعویض باتری، درخواست تعمیر باتری در محل خود را با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Fateme گفت:

  سلام خسته نباشید من لپتاپم لنوو هست چند روز هست موقع خاموش کردن لپتاپ طول می‌کشه تا خاموش بشه و موقع روشن کردن هم همینطور ویندوز هم سه چهار روز هست که عوض کردم و ویندوز ده رو راه اندازی کردم مشکل از کجاس؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   فاطمه عزیز، بررسی کنید که درایورها آپدیت باشند، پردازنده مشکلی نداشته باشد، نصب ویندوز به درستی صورت گرفته باشد، همچنین گجت هایی که موقع شروع اجرا می‌شوند را غیر فعال کنید.

 • ,محمدرضا گفت:

  سلام من لپتاپ لنوو تینک پد ۲۲۰xدارم ویندوزش ۱۰هست آپدیت خودکار رو بستم
  مصرف اینترنت برای برنامه های پرم صرف روغیرفعال کردم یکم بهتر شد ولی هنوز هم نت رو زود می بره ممنون میشم راهنمایی کنید

 • اشکان گفت:

  سلام
  من لپتاپ لنوو g500 دارم وقتی روشن میکنم روی صفحه اول که نوشته lenovo میمونه و نمیتونم کاری کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   اشکان عزیز ممکن است مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری باشد، مشکلات نرم افزاری با تعویض ویندوز و تنطیمات بایوس حل می‌شود ولی مشکلات سخت افزاری نیاز به بررسی توسط کارشناس جهت یافتن علت اصلی دارد این مشکل می‌تواند ناشی از اختلا در پردازنده، هارد، مادربرد و … باشد. برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • زهرا گفت:

  سلام من لپ تاپ لنوو دارم. زمانی که level میکروفون رو تنظیم میکنم مثلا روی ۵۰ میگذارم وقتی شروع استفاده از میکروفون میکنم بطور خودکار level رو میبره روی ۱۰۰. دائم تنظیم میکنم ولی باز خودکار تغییر میکنه. چیکار کنم ک تنظیمات مد نظرم ثابت باقی بمونه

 • سمانه گفت:

  ویندوز من پرید و پیغام ریکاوری داد یه بار خاموشش کردم بعد از اون دیگه مانیتورش روشن نشد . لپ تاپ روشن میشه فن کار میکنه ولی مانتورش سیاهه و دائم میپره

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سمانه عزیز لازم است ویندوز را دوباره نصب کنید، در صورتی که مشکل جل نشد رم، هارد و یا تنظیمات بایوس باید بررسی شوند. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حسین گفت:

  سلام لپتاپ لنوو دارم
  دکمه پاور رو که میزنم سه ثانیه دکمه پاور روشن میمونه صدای فن نمیاد و روشن نمیشه مشکل کجاست؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حسین عزیز، اگر لپ تاپ شارژ دارد، ممکن است ممکن است اتصالات دستگاه و یا یکی از قطعات (باتری، فن و …)، دچار اختلال شده باشد. گاهی برخی از اختلالات کوچک باعث اختلال در سایر قطعات می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم دستگاه را به یک کارشناس تعمیر لپ تاپ نشان دهید، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

   • بهار گفت:

    سلام
    لپ تاپ من لنوو corei3 هستش زمانی که روشن میشه اخطار مشکل در pc رو میاره و بعد در صفحه ی لنوو باقی میمونه و جمله در حال آماده سازی تعمیر خودکار رو زیرش میاره اما اتفاق دیگه نمیفته باید چکار کنم؟

    • تحریریه آچارباز گفت:

     باسلام
     بهار عزیز احتمال میرود مشکل شما نزم افزاری و به دلیل باگ های موجود در سیستم عامل ویندوز و یا تنظیمات بایوس باشد. مطمئن شوید که لپ تاپ برای رفع خودکار مشکل به اینترنت دسترسی داشته باشد. در غیر اینصورت سیستم عامل و تنظیمات بایوس را آپدیت و بررسی کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • احسان گفت:

  سلام
  من لپ تاپ لنوو E580 دارم، ویندوز ۱۰ هم نصب هست، مشکل اینه که دوربین (وب کم) اون فقط سیاه و سفید نشون میده و نمیشه رنگیش کرد! راه حل نرم افزاری داره؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   احسان عزیز، نرم افزار مورد نیاز وب کم رو از سایت لنوو دانلود و تنظیمات وب کم را اعمال کنید.

 • محمد گفت:

  سلام خسته نباشید یه سوال نور پس زمینه لب تاپ من روشن نمیشه اینم مدل لپ تاپ لنوا
  Ideapad l340 -15IRH خواهشاٌ جواب بدید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز برای روشن کردن نور پس زمینه از کلیدهای ترکیبی Fn+Spacebar استفاده کنید. اگر مشکل حل نشد، درایو کیبورد خود را آپدیت کنید.

 • Pari گفت:

  سلام وقت بخیر من میخواستم لب تاپمو روشن کنم ولی روشن نشد اولش فکر کردم شاید شارژ نیست ولی وقتی کابل برقو بهش وصل کردم فن لب تاپ شروع به صدا کرد ولی لب تاپ هم روشن نشد

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز ممکن است مشکل فنی از کارت گرافیک و رم باشد، باید سیستم توسط کارشناس بررسی شود شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • یوسف گفت:

  باسلام،لپ تاپم لنوو e540 هست،تقریبا یه سالی هست بعضی اوقات که میخوام روشن کنم فقط چراغ پاور روشن میشه و ویندوز بالا نمیاد،تعمیرکارم بردمش گفتن مشکل از آی سی بایوسه ،عوضش کردن یه مدتی خوب بود ولی بازم همون مشکل پیدا میشه و کاری که میکنم اینه که بابرداشتن باطری مادربورد clear cmos میکنم تا روشن شه،
  خواهش میکنم این مشکلمو بگین دقیقا از چیه خیلی اذیت میکنه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، سیستم شما نیاز به بازبینی فنی توسط کارشناس دارد. بهتر است در مراکز معتبر اقدام به تعمیر لپ تاپ خود کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند

 • رحمان.غ گفت:

  سلام یک دستگاه لنووb570eدارم .برای نصب ویندوز هر کار میکنم با کلیدهای f1.f2.f12.esc.وfnوحتی کلید novoنمیتونم وارد bios وbootmenuبشم .حتی با یک کیبرد usbهم نتونم وارد بایوس بشم .سیستم بعداز هرروشن شدن با فشار این کلیدها وارد repair windowsمیشه .ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز،Enter + F1 را امتحان کنید، در صورتی که مشکل همچنان باقی بود، شما می‌توانید با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • mina گفت:

  سلام خسته نباشید
  لب تاب من lenovo L340 rezen 7 هستش همه چیزش خوبع ولی ۳یا۴ ساعت که روشن میمونع یه صدایی مثل تیک.تیک ساعت میده هیچ مشکلی هم نداره علتش میدونید چیه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز بهتر است فن و هارد دستگاه توسط تکنسین بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Hamidreza گفت:

  سلام وقت بخیر
  لپ تاپ من E540 Thinkpad هست موقعی که باطری رو واردش میکنم خودکار روشن میشه ولی ویندوز بالا نمیاد و خاموش میشه دوباره همین چرخه تکرار میشه…
  راهنمایی کنید ممنون میشم.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز در سیستم شما مشکل سخت افزاری وجود دارد، بهتر است قبل از وارد شدن آسیب جدی به قطعات آن، باتری را خارج نموده و با یک کارشناس تعمیر لپ تاپ تماس بگیرد. شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمد مهدی گفت:

  سلام. من یک لپ تاپ lenovo thinkpad e530C دارم که چند وقتی هست وقتی دکمه پاورش رو فشار میدی فن ها شروع به کار میکنه، اما مانیتور روشن نمیشه و سیاه میمونه و ویندوز بالا نمیاد. به تلویزیون با کابل HDMI هم وصل کردم اما اونجا هم نشون داده نمیشه یعنی مشکل از مانیتور نیست. باید شاید بیست دفع دکه پاور رو بزنم و خاموش کنم تا یک بار روشن یشه. به نظرتون مشکل از کجاست؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، این مشکل می‌تواند ریشه نرم افزاری و یا سخت افزاری داشته باشد. از آنجایی که این روزها لپ تاپ‌ها قیمت و ارزش بالایی دارند، پیشنهاد میکنیم برای بررسی مشکل لپ تاپ خود با یک کارشناس ماهر تماس بگیرید. همچنین شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و رفع کنند.

 • آزادمنش گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  سوالی از حضورتون داشتم. تصمیم خرید لپتاپ استوک دارم. لپتاپ مورد نظرم یوگا ۷۲۰ هست. دستگاه تمیزیه. ولی یه ایرادی داره که من رو در خریدش به تردید انداخته. دستگاه وقتی به برق باشه راحت روشن میشه و هیچ ایرادی نداره. ولی بدون اتصال با برق روشن نمیشه. با اینکه فروشنده با اطمینان میگه که باتری دستگاه نو هست و مشکلی نداره و میگه احتمالا ایراد از جای دیگه ایه.
  سوال من از شما بزرگواران اینه که آیا این مشکل قابل تعمیر هست؟ و اینکه در بدترین حالت چقدر هزینه داره؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، جهت مشاوره و کسب اطلاعات در رابطه با هزینه تعمیر لطفا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • TAHA گفت:

  سلام من لپ تاپ لنوو دارم .یه روز لپ تاپمو خاموش کردم بعدش دیگه روشن نشد .روشن میکنم خود به خود خاموش میشه و دوباره روشن میشه لطفاً کمکم کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، بهترین کار، مشورت با کارشناس کامپیوتر است تا دستگاه شما بررسی فنی شود تا قطعات دیگر دچار مشکل نشوند.

 • مبین موسی گفت:

  سلام من لب تاب لنوو دارم مدل۸۱h داشتم باهاش کار میکردم که یکدفعه اب ریخت روش و من سریع لب تاب رو برعکس کردم و خاموشش کردم و همه مناطق اش رو خشک کردم از اونجایی که این مدل لب تاب محفظه در اوردن باتری ندارن منم دیگه جرات نکردم بازش کنم و دوباره میخواستم روشنش کنم روشن نمیشه و به شارژ هم زدمش نه چراغ های روشن شد نه خود لب تاپ من الان چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید.😭

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که از تعمیرکار آچارباز کمک بخواهید. تا در کمترین زمان و در محل خودتان دستگاه بررسی خواهد شد.با شماره گیری ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶، می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید.

 • محمد گفت:

  سلام یه لب تاب دارم بمارک lenovo ،پایه های لب تاب شکست باز کردم چسپ زدم حالا هر کاری میکنم روشن نمیشه کاری به قطعات دیگه نداشتم فقط سه تا سوکت کیبرد جدا کردم فقط همین ممنون میشم کمک کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   لطفا با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • مهدی گفت:

  سلام من حس میکنم لبتابم فنش خاموش شده بعضی وقتا خودش خاموش میشه بعد داغ میکنه بشدت چون فن خاموشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، مشکلات این قبیلی را باید جدی گرفت تا آسیب جدی متوجه دستگاه شما نشود. در مورد این مشکل هم، دستگاه شما باید توسط کارشناس بررسی شود. لطفا با شماره گیری ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶، درخواست تعمیر لپ تاپ را ثبت کنید.

 • فاطمه گفت:

  سلام من تازه لپ تابم رو خریدم یهو خاموش شد بعدش زدم روی دکمه restadمتاسفانه مینویسه در حال خواندن ویندوز خاموش نمیشهgetting Windows ready don’t turn off your computer حالا باید چیکار کنم آخه من تازه خریدن و چیزی از تنظیمات نمیدونم

 • محسن سعدونی گفت:

  سلام کیبورد لبتابم کار نمیکنه وسط بازی یهو صدای تقه داد بعد دیگه کلا کار نکرد

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   بهتر است دستگاه شما توسط کارشناس بررسی شود. لطفا آن را دستکاری نکنید. می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ درخواست تعمیر آن را ثبت کنید.

 • mostafa2fm گفت:

  سلام لپ تاپ من مدل Dell 1520 هستش و موقع کارکردن باهاش تصویر لپتاپم کلا میره و سیاه میشه. برای تعمییر بردم و لی نتونستن درس کنن. علتش چی می تونه باشه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لپ تاپ شما باید توسط کارشناس بررسی شود. بدون بررسی، نمیتوان نظر قطعی در مورد دستگاه داد.

 • آیدا گفت:

  سلام خسته نباشید… لپ تاپ من لنوو فلکس فایو فیفتی هست و ی سالم نشده ک خریدم… چن روزیه ک صفحه لمسی ان کار نمیکنه… تاچ پد نه… اون کار میکنه… صفحه خود لپ تاپ کار نمیکنه… واقعا نمیدونم مشکل کجاس یهو دیگه صفحه لمسیش کار نکرد… اگه اطلاعاتی دارید لطفا کمکم کنید😞

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   با وجود اینکه کمتر از یک سال از خریدن تبلت می‌گذرد، بهتر است به نمایندگی آن برای استفاده از گارانتی مراجعه کنید.

 • مهاجر گفت:

  سلام. مشکل من سخت افزاری است. وسط کار صفحه سیاه شد و نوشته ای ظاهر شد روس صفحه که من فقط فرصت کردم اولش و ببینم. نوشته یک مشکل سخت افزاری پیش آمده و دستگاه خاموش می شود. من ناخودآگاه دکمه start و زدم که خاموش کنم. اما از قرار تاخیر داشتم و دستگاه دوباره روشن شد. همان صفحه معمول آمد که توضیح می دهد دستگاه با مشکلی مواجه و خاموش شده است، و مطالب دیگر. من safe mode را برای روشن کردن انتخاب کردم و بعد مدل همیشه لپ تاپ و خاموش کردم. لطفا می توانید بگویید مشکل چیست و برای رفعش چه باید بکنم؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   برای نظر دقیق و فنی، باید دستگاه شما توسط کارشناس لپ تاپ و کامپیوتر بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر لپ تاپ خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

 • Reza Rajabi گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یه لب تاپ لنوو t420 دارم. شب خاموشش کردم ولی فردا صبح که می خواستم روشنش کنم روشن نشد. وقتی که کابل شارژر رو وصل می کنم لامپ کوچیکش که پشت مانیتور هست دو سه بار چشمک می زنه ولی روشن نمی شه
  چیکار کنم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   بهتر است لپ تاپ را دستکاری نکرده و از کارشناس تعمیر لپ تاپ کمک بخواهید تا شما را راهنمایی کند. ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ آماده کمک به شماست.

 • Yasamn گفت:

  سلام من لبتابم لنوو Ideapad
  ۳۳۰ i7 تا روشنشن میکنم یکم باهاش کار میکنم خاموش میشه بعد تا روشنش میکنم دیگ خاموش نمیشه به نظرتون مشکلش چیه؟

 • مهدی گفت:

  سلام وخسته نباشید لپ تاپ e550 من چنئ وقت پیش روشن نمیشد و بردم تعمیر . تعمیر کار dvdدرایور رو تعویض کرد و درست شد ولی لپ تاپ هر وقت روشن میشه بعد از پنجره ویندوز فن زیاد کار می کنه و خاموش میشه و بار بعد روشن مشه . در واقع یا بار با گه داشتن پاور یا خودبخود بعد از کار زیاد فن لپ تاپ خاموش میشه و دفعه بعد راحت روشن میشه ؟ مشکلم به نظرتون چی میتونه باشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   ممکن است تنظیمات لپ تاپ شما دستکاری شده باشد. لطفا دفترچه راهنمای لپ تاپ را بررسی کنید و یا با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید.

 • هنر گفت:

  سلام وقتتون بخیر من یم لپتاپ استوک l440به تازگی خریدم که ویندوزش ۱۰ و i5 و رم ۸ وگرافیکش اینتل و سوال من اینکه وقتی شارژر رو جدا میکنم صفحه تاریک میشه و به مدت ۱ ثانیه صفحه کلا سیاه میشه و به حالت عادی برمیگرده میخواستم بدونم مشکل خاصی داره ؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   پیشنهاد میکنم با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید و مشکل را با کارشناسان ما مطرح کنید.

 • کمال گفت:

  سلام لپ تاپ لنوو t530 روشن میکنم بالا نمیاد خاموش میکنم دوباره روشن میکنم تصویر میاد

 • محمد گفت:

  سلام من میخوام از کلید f11 در لپ تاپ استفاده کنم کلید f11 در کیبورد لپ تاپ من کاهش نور است و وقتی میخواهم از f11 استفاده کنم نور صفحه را کم میکند میشه کمک کنید

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   معمولاً برای کلیدهای function نیاز به نصب برنامه یا utility است.

  • علی گفت:

   سلام. پایین صفحه کیبورد دکمه (Fn) را باید سیستمتان داشته باشد. همزمان دکمه (Fn) را با دکمه (F11) فشار دهید تا تغییرات براتون اعمال بشه.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.