به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

بررسی و رفع مشکلات پاور لپ تاپ و کامپیوتر

بررسی و رفع مشکلات پاور لپ تاپ و کامپیوتر

پاور کامپیوتر قطعه‌ای نام آشنا برای افرادی است که با سیستم‌های کامپیوتری کار می‌کنند و حتی ممکن است در مورد عملکرد و کارایی آن اطلاعاتی نیز داشته باشند. در این مقاله از آچارباز، قصد داریم، در این بحث به بررسی مشکلات پاور کامپیوتر و لپ تاپ بپردازیم. برای آگاهی از مشکلات پاور کامپیوتر و حتی سایر قطعات آن، بهتر است ابتدا شناخت کافی از ماهیت و نوع عملکرد آنها داشت. گاهی با کمی اطلاعات در رابطه با سخت افزار کامپیوتر، قادربه تعمیر لپ تاپ و یا کامپیوتر خود خواهیم بود. پس در این با ما همراه باشید.

پاور کامپیوتر چیست؟

پاور و یا منبع تغذیه، قطعه‌ای‌ است که در همه دستگاه‌‌‌های الکترونیکی وجود دارد. پاور از دو بخش سرد و گرم تشکیل شده است. بخش گرم پاور قسمتی است که با برق ورودی ۲۲۰ ولت سروکار و بخش سرد مربوط به خروجی پاور است که با ولتاژهای ۱۲، ۵ و ۳.۳ و یا دیگر ولتاژهای خروجی ارتباط دارد.

بخش گرم پاور، از قطعاتی همچون دیودها، ترانس‌‌‌ها، ماسفت‌‌‌ها (Mosfet) و خازن‌‌‌ها و سایر قطعات که در بخش دیگر پاور قرار دارند، تشکیل شده‌است.

تعمیر کامپیوتر در محل با آچارباز
سرویس تعمیر کامپیوتر در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های کامپیوتری است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار کامپیوتر را ثبت کنید.
درخواست تعمیر کامپیوتر

از کجا بفهمیم پاور کامپیوتر چند وات است؟

ولتاژهای خروجی پاور براساس رنگ تعیین می‌‌‌شوند که باید ولتاژهای زیر را داشته باشند.

ولتاژهای خروجی پاور کامپیوتر

پاور، برق مورد نیاز همه قطعات را تامین می‌‌‌کند و با اینکه یکی از مهم‌ترین قطعات کامپیوتر است، اما بسیاری از افراد در هنگام خرید کامپیوتر بیشتر به رم و یا پردازنده آن توجه می‌‌‌کنند تا پاور! پاور از جمله قطعاتی است که در صورت بروز اختلال در آن، سایر قطعات را با مشکل روبرو کرده و به مرور زمان موجب خراب شدن سایر قطعات سیستم می‌شود.

تعمیرات تخصصی سخت افزار
ولتاژهای خروجی پاور

پاور، برق مورد نیاز همه قطعات را تامین می‌‌‌کند و با اینکه یکی از مهم‌ترین قطعات کامپیوتر است، با این حال بسیاری از افراد در هنگام خرید کامپیوتر بیشتر به رم و یا پردازنده آن توجه می‌‌‌کنند تا پاور. در حالی که پاور یکی از مهم‌ترین قطعات کامپیوتر است و در صورت خرابی و مشکل می‌‌‌تواند در سایر قطعات هم مشکل ایجاد کند و به مرور موجب خراب شدن قطعات دیگر سیستم هم می‌شود.

از کجا بفهمیم پاور کامپیوتر خراب است؟؛ علائم و نشانه‌‌‌های وجود مشکل در پاور کامپیوتر

گاهی در حین کار با کامپیوتر، سیستم هنگ کرده و یا افت سرعت پیدا می کند. اگر این کندی را به صورت نرم افزاری نتوان برطرف کرد، ممکن است، مشکل از پاور کامپیوتر باشد. برخی دیگر از نشانه‌های خرابی پاور کامپیوتر عبارتند از:

 • افزایش دمای سی پی یو و کند شدن سیستم و همچنین ریست شدن ناگهانی کامپیوتر
 • شناسایی نشدن دستگاه‌‌هایی که با کابل USB به سیستم متصل می‌‌شوند، مانند اتصال موس و یا صفحه کلید.
 • تاخیر و کند شدن عملکرد صفحه کلید در زمان تایپ
 • شناسایی نشدن صفحه کلید و یا خرابی آن
 • روشن نشدن سیستم و یا خاموش شدن بلافاصله سیستم بعد از روشن شدن
 • ایجاد تغییر در صدای فن CPU و یا تغییر صدای کارت گرافیک
 • ایجاد تغییراتی در اجزای داخلی پاور
 • کرش‌‌‌های عجیب و غریب کامپیوتر
 • مشاهده صفحه آبی و یا همان صفحه مرگ
 • کار کردن فن در زمان روشن شدن سیستم در حالی که سیستم خاموش مانده
 • کاهش نرخ فریم، کارایی و ری استارت شدن در حین بازی و یا رندر و هر کار سنگین دیگر
 • ری استارت شدن مجدد سیستم در هنگام روشن شدن سیستم پس از شنیدن صدای بوق بوت
خرابی پاور کامپیوتر
خرابی و ایرادهای پاور به طور کلی دارای علائم و نشانه‌‌‌های زیادی هستند و بسیاری از ایرادات و مشکلات پاور کامپیوتر دارای علائم متفاوتی است.

خاموش شدن پاور بدون هشدار

اگر کامپیوتر شما بدون هیچ هشداری به صورت ناگهانی خاموش می‌‌شود، دلایل زیر باعث این اتفاق شده است:

 • داغ شدن بیش از حد سیستم
 •  مشکلات و مسائل سخت افزاری
 • ویروسی شدن و دیگر مشکلات سیستم عامل

یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی یا ریستارت شدن سیستم ممکن است از نوسانات برق یا خراب بودن کابل باشد. جهت اطمینان باید پاور بوسیله دستگاه تستر پاور چک شود یا با پاور دیگری که مطمئن هستید سالم است سیستم را روشن کنید.

پیشنهاد مطالعه

روشن شدن کامپیوتر بدون دکمه پاور

یکی دیگر از مشکلات پاور کامپیوتر این است که پس از اتصال پاور به مدار لامپ سری روشن می‌‌شود ولی خاموش نمی‌‌‌شود. این قبیل مشکلات پاور کامپیوتر به دلایل زیر رخ می دهد:

 • خرابی RCL اولیه و ثانویه
 • خرابی دیود
 • خرابی‌‌‌های ناشی از ترانزیستورهای هیت سینگ اول، Z1-4،Z2 
 • خرابی ترانس‌‌‌ها و هر قطعه دیگر که اتصالی کرده باشد، موجب روشن ماندن لامپ می‌شود.

سوختن ماسفت  (Mosfet)

سوختن ماسفت، یکی دیگر از مشکلات پاور کامپیوتر است. ماسفت، سوئیچ الکترونیکی ساده‌‌‌ای است که در مدارهای الکترونیکی استفاده می‌‌‌شود. زمانیکه کارهای سنگین با سیستم انجام می‌‌‌شوند و یا دمای سیستم بیش از حد بالا می‌‌‌رود، ماسفت می‌‌‌سوزد و صدای کوتاهی از فن به گوش رسیده و کامپیوتر خاموش می‌شود.

اعزام تعمیرکار کامپیوتر به محل
ماسفت سوئیچ الکترونیکی ساده‌‌‌ای است که در مدارهای الکترونیکی استفاده می‌‌‌شود.

در زمان سوختن ماسفت، مدار کوتاهی ایجاد می‌‌‌شود که در PSU هوشمند، با خاموش کردن سیستم از خود محافظت می‌‌‌کند. جهت اطمینان از سوختن ماسفت باید پاور به وسیله دستگاه تستر پاور چک شود یا با پاور دیگری که مطمئن هستید سالم است، سیستم را روشن کنید. همچنین بروز موارد زیر می‌تواند نشان دهنده سوختن ماسفت سیستم باشد:

 • کرش‌‌‌های عجیب و غریب کامپیوتر
 • مشاهده صفحه آبی و یا همان صفحه مرگ
 • کار کردن فن در زمان روشن شدن سیستم در حالی که سیستم خاموش مانده
 • کاهش نرخ فریم، کارایی و ری استارت شدن در حین بازی و یا رندر و هر کار سنگین دیگر
 • ری استارت شدن مجدد سیستم در هنگام روشن شدن سیستم پس از شنیدن صدای بوق بوت
پیشنهاد مطالعه

سوئیچ نکردن پاور

سوئیچ نکردن جریان الکتریکی یکی دیگر از مشکلات پاور کامپیوتر است. گاهی با وجود اینکه پاور در تیپ مدار سری، سالم است و سیم‌‌‌های سبز و بنفش نیز جریان الکتریکی ۵ ولت را نشان می‌‌‌دهند، پاور سوئیچ نمی‌شود. سوئیچ نکردن پاور، می‌‌تواند به دلیل خرابی IC7500 یا TL494، خرابی ترانزیستور سوم در هیت سینک (Heat sink) اول و یا IC کنار هیت سینک، به وجود آید.

علت سوختن فیوز پاور کامپیوتر

سوختن فیوز پاور یکی از معمول‌‌‌ترین آسیب‌‌‌های پاور است که علاوه بر تغییر رنگ، سیم نازکی که در آن قرار دارد نیز به دلیل عبور جریان برق زیاد، دچار آسیب می‌شود. هنگامی که فیوز از بین می‌‌‌رود، ارتباط بین دیگر قطعات، قطع و جریان زیاد، باعث آسیب‌‌‌های بیشتری به پاور می‌شود. در بیشتر موارد کارکرد زیاد پاور و گرمای بیش از حد دیودها در قسمت پل رکتیفایر، باعث عبور جریان زیاد و سوختن فیوز می‌‌‌شوند که با رفع این ایرادها و تعویض فیوز و دیودها (با انواع مشابه آن) مشکل حل شده و پاور دوباره سالم کار خواهد کرد.

برای اطمینان از صحت فیوز پاور با چک کردن قسمت شیشه‌‌‌ای فیوز، می‌‌‌توان از سالم بودن آن مطمئن شد. اما جهت اطمینان بیشتر، بهتر است صحت آن با اهم متر، تست شود. به این صورت که:

 • اهم متر را روی رنج Ω یا بازر قرار دهید.
 • پروپ‌‌‌های اهم متر را به پایه‌‌‌های فیوز متصل کنید.
تعمیر پاور کامپیوتر
گاهی گرمای بیش از حد، موجب سوختن پاور می‌شود.

اگر فیوز سالم باشد، صدای سوت ممتدی شنیده می‌‌‌شود و یا عقربه‌‌‌ی اهم متر تا آخر حرکت می‌‌‌کند. در غیر این صورت فیوز خراب است.

ولتاژ نداشتن سیم‌‌‌های خروجی پاور

در برخی مواقع با وجود اینکه پاور در تست لامپ سری سالم است و سوئیچ هم می‌‌‌شود، ولی سیم‌‌‌های خروجی از پاور به جز رنگ‌های بنفش و سبز، ولتاژ ندارند. این مشکل می‌‌‌تواند به دلیل خرابی دیودهای دو طرفه، RCL و یا خازن‌‌‌های همان رنگ، به وجود بیاید.

گاهی هم پاور سالم است، اما با تستر پاور، پاور گود (Power good) نمی‌دهد. گود ندادن پاور،می‌تواند به علل خرابی خازن‌‌های خروجی، خرابی خازن‌‌های بزرگ اول و خرابی IC Power good به وجود آید.

دلیل سوت کشیدن پاور کامپیوتر چیست؟؛ شنیده شدن صدای بوق در داخل پاور

دلیل سوت کشیدن پاور کامپیوتر می‌‌‌تواند از تورم و یا نشتی خازن‌‌‌ها باشد که یک ماده‌‌‌ی زرد رنگ از آن بیرون می‌‌‌آید. اگر به محض اینکه دستگاه را به برق می‌‌‌زنیم روشن می‌‌‌شود، (IC logic) out power  باید تعویض شود. گاهی هم به دلیل وجود مشکل در وریستور، پاور خروجی نمی‌دهد.

دلایل صدای پاور کامپیوتر و روشن نشدن فن پاور

دلایل زیادی می‌تواند موجب صدای زیاد پاور کامپیوتر شود که مهم‌ترین آنها عبارتنداز:

 • دمای بیش از حد
 • خرابی فن پاور
 • دفرمه شدن پره‌های فن پاور
 • وجود گردوغبار روی دریچه و فن پاور کامپیوتر
 • قدیمی شدن نسخه درایورهای قطعات
تعمیر کامپیوتر در محل
با سرویس دوره‌ای کامپیوتر، می‌‎توانید پاور را تیمز کنید تا از خرابی آن جلوگیری شود.

علت ضعیف بودن پاور کامپیوتر

گاهی دلیل ریست شدن‌های مداوم سیستم در حین کار کردن، وجود ایراد در رم یا ضعیف شدن پاور کامپیوتر تشخیص داده می‌‌‌شود که اشتباه است. این مشکل به این دلیل است که خازن الکترونیک پاور با گذشت زمان به دلیل بی‌‌‌کیفیت بودن دچار تورم شده و محتویات روغنی داخل آن با آزاد کردن گرمای زیاد باعث افزایش فشار داخل و متورم شدن قسمت آلومینیومی بالای خازن شده است.

اگر با چک کردن تمام خازن‌‌‌ها متوجه شدید که فقط یک خازن دچار تورم شده‌است و مابقی از لحاظ ظاهری سالم هستند، لازم است که تمام خازن‌‌‌ها تعویض شوند. خازن‌‌‌های الکترونیک دارای پایه‌‌‌های مثبت و منفی هستند که در زمان تعویض و نصب روی برد، باید به این نکته توجه کرد.

یکسره شدن پاور کامپیوتر

گاهی به محض اتصال برق به کامپیوتر، پاور آن روشن می‌شود. برای رفع این مشکل، باید تنظیمات پاور رو طوری تغییر دهید که با اتصال برق روشن نشود. به تنظیمات پاور کامپیوتر رفته و گزینه wake up by AC را غیرفعال کنید.

البته این تنظیمات در هر کامپیوتری کالا متفاوت است و بهتر است دفترچه راهنمای دستگاه را بررسی کنید.

تست پاور کامپیوتر بدون کیس

گاهی برای اینکه پاور کامپیوتر را تست کنید، باید آن را روشن کنید. اما برای روشن کردن پاور کامپیوتر، نیاز به کیس ندارید. برای این کار:

 • پاور کامپیوتر را به بر ق متصل کنید و کانکتور آن را بررسی کنید.
 • در بین سیم‌های کانکتور، در پایه‌های ۱۵ و ۱۶ دو سیم سبز و مشکی می‌بینید.
 • یک قطعه سیم را برداشته و دو سر آن را لخت کنید.
 • سپس یک سر سیم را داخل پین سبزرنگ و سر دیگر را داخل پین مشکی فرو ببرید.
 • با این روش پاور کامپیوتر روشن شده و می‌توانید سلامت آن را تست کنید.
اعزام تعمیرکار کامپیوتر به محل
با داشتن نرم افزاهای تست پاور روی سیستم، می‌توانید از مشکلات احتمالی آن جلوگیری کنید.

آیا پاور کامپیوتر قابل تعمیر است؟ راهکارهای رفع مشکلات پاور

با به وجود آمدن مشکلات پاور کامپیوتر در پاسخ به سوال « آیا این مشکلات پاور کامپیوتر قابل بر طرف شدن است یا خیر؟” باید گفت که بسیاری از این مشکلات به علت کثیف بودن بیش از حد اجزای داخلی پاور رخ می‌‌‌دهند. بنابراین در اولین قدم برای رفع مشکلات پاور کامپیوتر، بهتر است به تمیز کردن پاور اقدام کرده و داخل آن را از گرد و غبار تمیز کنید. همچنین از جمله پ اقداماتی که برای رفع مشکلات پاور موثر هستند، موارد زیر را می‌توان نام برد.

۱- چک کردن رابط اصلی

برای رفع مشکلات پاور کامپیوتر در ابتدا پیشنهاد می‌‌‌شود که رابط اصلی کامپیوتر چک شود که آیا به درستی در جای خود نصب شده‌‌ یا خیر؟ چرا که در برخی موارد علت اصلی مشکلات پاور کامپیوتر لق شدن و یا شل شدن آن می‌‌‌تواند باشد. پس کابل‌‌‌های اصلی پاور را از آن جدا و دقیق بررسی کنید.

۲- تعویض کردن برخی از اجزای داخلی پاور

در برخی موارد دلیل به وجود آمدن مشکلات پاور کامپیوتر خرابی و از کار افتادن اجزای داخلی پاور است. از این رو اجزای داخلی را بررسی کرده و در صورت معیوب بودن اجزایی مانند خازن‌‌‌ها و غیره که از کار افتاده‌‌‌اند، آنها را تعویض کنید.

۳- نرم افزار تست پاور کامپیوتر

برای تست پاور کامپیوتر چندین راه وجود دارد. یکی از این روش‌ها استفاده از نرم افزار است. برخی از نرم افزارهای تست پاور کامپیوتر عبارتند از:

 • نرم افزار تست منبع تغذیه کامپیوتر HWMonitor
 • نرم افزار تست منبع تغذیه کامپیوتر Sidebar Diagnostics
 • نرم افزار تست پاور PC Wizard
 • نرم افزار تست پاور کامپیوتر Open Hardware Monitor
 • نرم افزار تست پاور کامپیوتر AIDA64 Extreme

شما به راحتی با دانلود و نصب این نرم افزارها روی سیستم خود، می‌توانید منبع تغذیه کامپیوترتان را تست کنید. البته به یاد داشته باشید که گاهی اتصال کوتاه، خرابی یک قطعه و کشیدن جریان بیش از حد نیز می‌‌تواند چنین مشکلاتی را در سیستم پدید آورد.

۴- خرید پاور جدید و به‌روز

در نهایت می‌‌توان گفت که اگر می‌‌‌خواهید از شر مشکلات پاور کامپیوتر به صورت کامل رها شوید و هیچ ریسک و خطری نکرده باشید، در آن صورت توصیه می‌‌‌شود که یک پاور جدید و به‌روز خریداری کنید. چرا که بسیاری از مشکلات پاور کامپیوتر می‌‌‌تواند سایر اجزا و قطعات کامپیوتر را خراب کند. البته تعویض منبع تغذیه شاید ساده‌‌‌ترین راه حل باشد که بتوان مطمئن بود که آیا ایرادات مشاهده شده مربوط به این بخش است یا خیر؟

روشن نشدن پاور گرین ۳۸۰

خرابی و مشکلات پاور کامپیوتر در هر برند و مدلی با سایر برند‌ها تقریبا یکسان است. مشکلات مربوط به فن، صدای پاور، سرعت پاور، روشن نشدن پاور، روشن نشدن لامپ پاور و …، از مشکلات رایج تمامی منبع‌های تغذیه است.

تمامی موارد و مشکلات و همچنین راه حل‌هایی که در این بحث مطرح شد، می‌توانند برای عیب یابی و تعمیر پاور گرین هم کاربردی باشند.

حال در صورتی که کامپیوتر شما دچار مشکل شد و خودتان قادر به تشخیص آن نبودید، کارشناسان آچارباز همواره آماده ارائه خدمت به شما هستند. مشکلاتی از قبیل خرابی مادربورد، مشکلات سی پی یو، روشن نشدن کامپیوتر و لپ تاپ، تعمیر تاچ پد لپ تاپ، تعویض کیبورد و … در کامپیوتر خود را می‌توانید از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز، ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل‌تان اعزام شود.


نویسنده :

۲۴۳ دیدگاه

 • علیرضا گفت:

  سلام ، کیس من وقتی باز بوده مقداری مایع داخلش میریزه و سیستم خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه . ممکنه پاور سوخته باشه؟

  • کیمیا رضوی گفت:

   با سلام
   علیرضا عزیز، احتمال دارد که مادر بورد کیس سوخته باشد و نیاز به تعمیر دارد. در این صوت می‌توانید برای رفع مشکل در صفحه‌ی تعمیر کامپیوتر درخواست خودتان را ثبت کنید.

 • Shah dard گفت:

  با سلام مشکل کامپیوترم رق داخل سیتم جریان دارد ولی دکمه پاور که میزنم هیچ کاری نمیکنه اصلا روشن نمیشه میشه راهنمایی کنید؟

  • کیمیا رضوی گفت:

   با سلام
   در این شرایط لازم است صحت قطعاتی چون پاور، اتصالات، پردازنده، کارت گرافیک و مادربرد بررسی شود. در واقع سیستم شما نیاز به یک سرویس کلی توسط یک کارشناس تعمیر کامپیوتر با تجربه خواهد داشت. می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ هم برای ثبت درخواست تماس بگرید.

 • 123 گفت:

  سلام . من بی احتیاطی کردم و موقعی که فن کامپیوتر به مین بورد وصل بود با جارو برقی تمیزش کردم (اون طوری که خیلی سریع میچرخید ) ممکنه این به پاور یا مین بورد اسیب زده باشه ؟

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   مشتری عزیز معمولا برای تمیز کردن فن کامپیوتر از روش های استانداردی همچون پمپ باد یا استفاده از دستمال خیس در زمان خاموش بودن کیس است و استفاده از جاروبرقی توصیه نمی شود. برای دادن نظر دقیق در این مورد بهتر است از طریق صفحه تعمیر کامپیوتر درخواست خودتان را ثبت کنید تا کارشناس در محل حاضر شده تا با بررسی دقیق به شما اطلاع دهد که آیا به پاور یا مین بورد اسیب رسیده یا خیر

 • Shabnam گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من وقتی کامپیوترم رو روشن میکنم باز خیلی سریع هنوز کاملا لود نشده خاموش میشه …فکر میکنم پاور نیم سوز شده …ایا تعمیر میشه یا باید عوضش کنم؟

  • کیمیا رضوی گفت:

   با سلم
   شبنم عزیز، دلایل مختلفی می‌تواند باعث بروز این مشکل شود مثل ایراد در کارکرد فن خنک کننده CPU، ایراد در کارکرد میکرو سوییچ روشن و خاموش جلوی کیس کامپیوتر، آسیب رسیدن به پین های CPU، ایراد منبع تغذیه(پاور)، اشکال در مادربورد، برای رفع این مشکل باید یک متخصص کامپیوت شما را چک کند و در صورت تمال می‌توانید از تعمیرکاران کامپیوتر آچارباز برای این موضوع کمک بخواهید.

 • mehdi گفت:

  سلام میخواستم بدونم وقتی سیستمم رو روشن میکنم در حال روشن شدن کامپیوتر میزنه سیم سیار رو میسوزونه یا آب میکنه یا حتی محافظ هارو آیا ممکنه مشکل از پاورم باشه یا که کلا سیستمم رفته رو هوا خدا کنه از پاور باشه ممنون میشم جواب بدید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مهدی عزیز، به احتمال زیاد یا پاور معیوب است یا در سیستم شما اتصال کوتاه وجود دارد. برای رفع مشکل لازم است سیستم بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند

 • غلامرضا الماسی گفت:

  سلام وقت بخیر کیس کامپیوتر را وقتی روشن میکنم فن پاور خیلی یواش میچرخه و می ایسته همزمان فن سی پی یو هم همینطوره اونم یواش میچرخه و استپ میشه و این حالت برای فن پاور و فن سی پی یو همینطور تکرار میشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   غلامرضای عزیز، برای رفع مشکل، منبع تغذیه و پاور را بررسی کنید و از صحت اتصالات داخلی سیستم مطمئن شوید. چنانچه مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • نبات گفت:

  سلام.وقتی کامپیوتر را روشن میکنم محافظ برق صدای اتصالی میده وبعدکامپیوترخاموش میشه ولی وقتی کامپیوترخاموش هست محافظ برق به خوبی کارمیکنه ومشکلی نداره وچراغ محافظ روی قسمت Hightروشنه علتش چیه لطفاراهنمایی کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   نبات عزیز، احتمال دارد پاور سیستم شما دچار اختلال شده و یا در سیستم اتصال کوتاهی رخ داده باشد. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • سجاد گفت:

  فوری/ فوری
  سلام
  من وقتی سیم پاور به کیس میزنم بلافاصله کیس سریع روشن میشه بدون اینکه کلید پاور رو بزنم
  و صفحه مانیتور هم هیچی نشون نمیده (البته سیم و….. مانیتور هم چک کردم همه درست بوده)
  اگه می تونید راحل این مشکلو بگید!!!!!!!!!!
  با تشکر

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سجاد عزیز، پاور شما معیوب شده و در سیستم اتصال کوتاه رخ داده است، همین مورد میتواند باعث بروز اختلال در مادربرد و یا کارت گرافیک شده باشد. برای رفع مشکل لازم است دستگاه بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Sedric گفت:

  با سلام و وقت بخیر و تشکر بابت مقاله خوبتون. کامپیوتر من چند وقتی میشه که وقتی کلید پاورشو میزنم با تاخیر روشن میشه و ۴ ۵ دقیقه باید صبر کنم تا کامپیوتر روشن بشه اما امروز اصلا روشن نشد. دقت که کردم دیدم وقتی کلید پاور رو میزنم صدای سوت ضعیفی از پاور شنیده میشه و هیچ اتفاقی رخ نمیده. ایا منبع تغذیه ی کامپیوترم خراب شده؟ ممنون از شما

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   سدریک عزیز، احتمال دارد که مشکل از کابل شما باشد، ابتدا کابل را بررسی و سپس پاور را تمیز کنید. اگر مشکل رفع نشد، لازم است قطعات پاور بررسی شوند. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حسین گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من یه پاور دارم
  بدون بار و بدون اینکه به مادر برد وصل کنم و از پاور کار بکشم با سوییچ روشن میشه و بدون مشکل کار میده
  اما به محض اینکه ازش بار میکشم خاموش میشه

  حتی وقتی مثلا یه ال ایی دی بهش وصل میکنم

  پاورم ۳۵۰ قدیمیه
  ولی ۱۲ ولتش ۸ امپر خروجی و میده
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  البته من تجربه تعمیرکار تلوزیونهای قدیمی رو دارم و یه مدتی تعمیرکار صوتی تصویری بودم
  ولی کامپیوتر و پاور رو هیچوقت بازهم نکردم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حسین عزیز، پاور شما ضعیف شده و نیاز به تعویض دارد با این وجود در ابتدا موارد مطرح شده در متن مقاله را بررسی کنید.

 • بهراد گفت:

  سلام..من کامپیوترم جدیدن حالت نیمسوز شده….حس میکنم فنش کار نمیکنه و برا همین همش داغ میشه..و زمانی‌که خاموش میکنم دیگه روشن نمیشه…و بعد از چند ساعت روشن میشه…به نظرتون مشکل از فنش هست یا دکمه پاور؟لطفا راهنماییم کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   بهراد عزیز، برای رفع مشکل پیشنهاد میکنیم که کلیه اتصالات را بررسی کنید. روشن نشدن سیستم شما به احتمال زیاد به بروز اتصال کوتاه در پاور و یا اختلال در آن مربوط می‌شود. قبل از بروز آسیب در سایر قطعات بهتر است اقدام به تعمیر سیستم خود کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • علی گفت:

  سلام. من یه پاور گرین مدل ۷۵۰ Ocpt دارم … بعد قطع شدن مکرر برق یک بار که خواستم کامپیوتر روشن کنم فیوز برق خونه به محظ زدن به دکمه روشن شدن کیس پرید و برق قطع شد.. پاوررو کامل از کیس دراوردم و هر بار به صورت مجزا سیم برق روبه پاوروصل میکنم فیوز برق خونه میپره … بقیه وسایل خونه مشکلی ندارن اما به محظ اتصال کابل برق به پاور فیوز برق خونه میپره.. ممنون میشم بگید چه مشکلی داره

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   علی عزیز، احتمالا این مشکل به دلیل خرابی فیوز برق شما به وجود آمده است. مشکل پریدن فیوز برق بعد از روشن کردن کامپیوتر اغلب به دلیل سازگار نبودن جریان برق ورودی به پاور به وجود می آید. در صورت تمایل می توانید در خواست خود را در قسمت تعمیر کامپیوتر آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

 • محمدی گفت:

  سلام وقت بخیر . لپ تاپ ایسوس مدل k43 2012 . سوکت شارژ بسیار داغ میکنه به حدی که ذوب شده . لپ تاپ رو باز کردن از داخل سوکت هیچ مشکلی نداره . سیم شارژر رو هم عوض کردم هیچ فرقی نکرد . الان که باتری رو برمیدارم اصلا داغ نمیکنه دیگه . باتری ها رو یکی یکی با اهم متر چک کردم همه ۳ ولت به بالا و ژاپنی اصل و سالم هستن . نمیدونم مشکل از کجاست . باتری سالمه ولی با گذاشتن اون دوباره سوکت شارژ به شدت داغ میکنه بی زحمت راهنمایی بفرمایید .

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/خانم محمدی عزیز، چنانچه اداپتور هنگامی که باتری به لپ تاپ متصل نیست، داغ نمیکند، علت داغ شدن ان هنگام وجود باتری در سیستم می‌تواند از اختلال در باتری باشد، ممکن است باتری به درستی نصب نشده و یا به دیگر قطعات به درستی ارتباط برقرار نکند. اورکلاک کردن قطعات سخت افزاری نیز یکی دیگر از دلایل داغ کردن اداپتور است. برای رفع مشکل صحت موارد مذکور را بررسی کنید. چنانچه مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمد رضا گفت:

  سلام
  دکمه ای که پشت کیس روی پاور قرار داره قفل شده و یکسره روی حالت روشن مونده و وقتی میخوام خاموش کنم مثل فنر برمیگرده روی حالت روشن
  مشکلش چیه؟ قابل تعمیر؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمدرضای عزیز، احتمال دارد که کلید پاور معیوب شده بشد، برای رفع مشکل لازم است کلید را تعویض کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • علیرضا گفت:

  سلام.
  کامپیوترم موقع استفاده ناگهانی خاموش شد الان هرچی دکمه پاور جلوی کیس میزنم سیستم روشن میشه اما تصویر نداره و چندبار دیگه روشن کردم اول یه لحظه سیستم روشن شد سریع خاموش شد بعدش دوباره روشن کردم دیدم سیستم روشن نمیشه دکمه پاور جلوی کیس کار نمی کنه از یه محافظ دیگه استفاده کردم اما باز اینجوری بود از ۵ بار کندن و جا زدن کابل پاور یک بار فقط سیستم روشن میشه لطفاً همینجا راهنمایی کنید . ممنون از لطفتون ♥️

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   علیرضای عزیز، به احتمال زیاد در سیستم شما اتصال کوتاه رخ داده و ممکن است پاور، پردازنده و یا کارت گرافیک شما معیوب شده باشد، برای رفع مشکل، صحت موارد مذکور را بررسی کنید اگیر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مهرا گفت:

  سلام.ممنون از راهنماییتون
  حالایعنی من باید از داخل کیس پاور رو بازکنم و اتصالاتش روبرسی کنم یا اتصالات بیرونی؟ومنظوراز اتصالات همون سیم هاش هست؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   مهرا عزیز، خواهش می‌کنیم. اگر تجربه کافی در مسائل فنی ندارید، از باز کردن پاور پرهیز کنید. فقط بررسی کنید که اتصالات شل نشده باشد و یا قطعی در کابل ها وجود نداشته باشد. بله کابل ها و قرار گیری قطعات در جای خود را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مهرا گفت:

  سلام.
  مدتی است پاورکیس من هنگام روشن کردن کیس کامپیوتر مقطعی کارمیکنه یعنی گاهی کارمیکنه وگاهی کارنمیکنه وبویی مثل سوختن سیم داردومن باچرخاندن پره هاکمک به چرخیدنش میکنم فن زیرکارت گرافیک هم همزمان با پاورکارمیکنه و اگرپاورکارنکند اونم کارنمیکنه…مشکل چیه ومن بایدچیکارکنم؟؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مهرا عزیز، به احتمال زیاد در سیستم شما اتصال کوتاه رخ داده است، برای رفع مشکل اتصالات را بررسی کنید و از صحت پاور خود مطمئن شوید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مهرا گفت:

  سلام.
  چندوقتی هست که کیس کامپیوترم خیلی ازخودش صداتولیدمیکنه وبویی مثل سوختن داره والبته دیروز متوجه شدم فن خنک کننده زیر کارت گرافیکم کارنمیکنه ولی امروزبازکارمیکنه اما پاورم قطعه ولی کامپیوتر رومیشه روشن کرد…لطفاراهنمایی کنیدبگیدچیکاربایدبکنم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مهرا عزیز، پاور شما معیوب شده و درسیستم اتصال کوتاه رخ داده است. لطفا برای جلوگیری از بزرگتر شدن مشکل و آسیب به قطعات، از روشن کردن سیستم بپرهیزید و اقدام به تعمیر پاور خود کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمد گفت:

  سلام من چند روز پیش سیم هایی هست داخل کیس که مال روشن و خاموش شدن کامپیوتره اونارو دست کاری کردم کامپیوتر روشن نمیشد بعد درستش کردم این بار با دکمه ری استارت روشن میشد ولش کردم بعد یه ضر به خورد به جلوی کیسم کیس رفت عقب و از پشت فکر کنم سیمش خورد توی دیوار بعد فهمیدیم که مشکل از سیم پاوره سیم پاور رو یه لحظه گرفیم دست یه دفه روشن شد و سیم پاور جرقه زد و کیس خاموش شد و بوی سوختگی اومد این به نظرتون پاورم سوخته یا مشکل از سیم بیرونی پاوره

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد عزیز، بروز اتصال کوتاه در سیستم می‌تواند باعث آسیب به قطعاتی چون مادربرد، پردازنده، فن و …شود. بهتر است از دست کاری سیستم خود خودداری کرده و با یک کارشناس تعمیر تماس بگیرید. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Poria گفت:

  سلام پاورم به برق که میزنی روسن نمیشه و هیدسینگ اولی داغ میکنه خیلی ترانزیستور هاشم سالمه میشه بگید چه کنم

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   پوریای عزیز، باید ابتدا از سالم بودن پاور و اتصالات آن مطمئن شوید. زیرا ممکن است خود پاور ایراد داشته باشد یا اتصال کوتاه کرده باشد. اگر اتصالات، کابل ها و پاور سالم است ولی دستگاه روشن نمی‌شود باید کارشناس فنی از نزدیک دستگاه را بررسی و تعمیر کند. در صورت تمایل می‌توانید درخواست تعمیر خود را در قسمت تعمیر کامپیوتر آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند.

 • Poria گفت:

  سلام پاور کامپیوترم وقتی به برق میزنی خاموش میشه و هیدسینگ اولی داغ میکنه تموم ترانزیستورا هم سالم بودن

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   پوریای عزیز، برای رفع مشکل صحت پاور و اتصالات را بررسی کنید. ممکن است در سیستم شما اتصل کوتاهی رخ داده باشد. همچنین مطمئن شوید که کابل سیستم و محافظ برق سالم باشند. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمدرضا گفت:

  با سلام
  سوختن پاور باعث از بین رفتن هارد ها میشود؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد رضای عزیز، سوختن پاور و بروز اتصال کوتاه در سیستم، ممکن است به قطعات آسیب زده و باعث سوختن آنها شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر باتری لپ تاپ در محل خود را با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • ابوالفضل گفت:

  سلام .
  ببخشید من دیروز که خواستم کامپیوتر رو روشن کنم دکمه پاور رو که زدم هر یک ثانیه ای یکبار خاموش روشن میشد بعد یک بار محافظ رو روشن خاموش کردم بعد دکمه پاور رو زدم یکدفعه پاور جرقه زد و بوی سوختگی ازش اومد ولی دیگر قطعات هیچ مشکلی و بوی سوختگی نمیدانند به نظر شما مشکل از چیه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   ابولفضل عزیز، به احتمال زیاد در پاور شما، اتصال کوتاه و یا قطعی وجود داشته که با ورود جریان کنترل نشده، حال پاور سوخته است. برای رفع مشکل، درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • شاهین گفت:

  با سلام
  من وقتی سه راه محافظ را روشن میکنم و کلید آن سبز می شود بلافاصله سیستم بدون فشار دادن کلید پاور روشن می شود به نظر شما عیب کار از کجاست با تشکر

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   شاهین عزیز به احتمال زیاد پاور معیوب شده و در سیستم اتصال کوتاه رخ داده است. برای رفع مشکل، هرچه سریعتر با یک کارشناس تماس بگیرید. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محبی گفت:

  سلام.درب کیس کامپیوترم بازه به خاطر خنک شدن امروز متاسفانه داشتم سیستم و روشن جا به جا میکردم دستم خورد به سیمی که از پاور میاد به گرافیک ی دفعه ی صدای بمی داد و سیستم خاموش شد و روشن نشد. کیس و بردم ی پاور نو روش بندازم فروشنده تا پاور نو رو وصل کرد که تست بکنه مال اون هم روشن نشد میگفت سیستمت داره برق میکشه هر پاور جدیدی بندازی روش میزنه داغونش میکنه. میخواستم راهنمایی بفرمایید مشکل چیه و چطور برطرفش کنم. با تشکر از سایت خوبتون.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقای محبی عزیز، برای رفع شمل لازم است اتصالات و صحت قطعاتی چون پاور و کارت گرافیک بررسی شود، مکمن است در سیستم شما اتصل کوتاه رخ داده باشد. برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمد گفت:

  سلام. وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم یه بوی خیلی کم سوختگی میاد مثل سوختگی پلاستیک و دما سیستم میره بالا یه مقدار . مشکل چیه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد عزیز مممن است در سیستم شکا اتصالی رخ داده باشد لطفا سیستم را خاموش کرده و اتصالات و قطعات را بررسی کنید. اگر مشکل را پیدا نکردید شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مهدی گفت:

  سلام.
  دیروز پیش داشتم با کامپیوتر کار میکردم که یک مقدار بوی سوختگی احساس کردم برای همین سیستمو خاموش کردم
  الان میخوام سیستمو روشن کنم هیچ اتفاقی نمیفته نه صدایی میاد نه چراغی روشن میشه
  احتمال داره مشکل از کابل برق باشه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام و احترام
   مهدی عزیز ممکن است در سیستم شما اتصالی رخ داده و پاور یا برخی از قطعات دچار اختلال شده باشند. لازم است سیستم شما توسط کارشناس بررسی شود. لطفا از روشن کردن سیستم خود بپرهیزید زیرا در صورت وجود اتصال کوتاه در سیستم، ممکن است سایر قطعات نیز دچار اختلال شوند. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

   • مهدی گفت:

    یکبار کابل برق رو با یه زاویه خاص گزاشتم و سیستم روشن شد. تا دستمو برداشتم باز خاموش شد
    ممکنه درست کردنش هزینه زیادی داشته باشه؟

    • تحریریه آچارباز گفت:

     باسلام
     مهدی عزیز به احتمال زیاد همان مشکل از اتصالی است، اتصالات سیستم خود را چک کنید و مطمئن شوید قطعات به خوبی در جای خود قرار گرفته باشند. در صورتی که دانش فنی ندارید، روشن کردن سیستم با این روند باعث آسیب به قطعات و افزایش هزینه تعمیر می‌شود. در حال حاضر می‌توانید با هزینه خیلی کمی این مشکل را رفع کنید.

 • محمد ز گفت:

  با سلام و خسته نباشیدیه مشکل توی پاور دارم خروجیهای برق پاور رو با ولت متر اندازه گیری میکنم برقش ۱۰ ولت(زرد آبی) و ۴ ولت(نارنجی) و ۱ ولت(قرمز) رو نشون میده. کمتر از حد واقعی علت چیه به نظرتون

 • علی گفت:

  سلام وقتی کلید پاور کیس رو میزنم سیستم روشن میشه و قبل از آوردن تصویر خاموش میشه و دوباره خودکار روشن میشه و خاموش میشه چندین بار این کار انجام میشه تا بلاخره تصویر میاد و ویندوز بالا میاد وقتی چند دقیقه سیستم روشن هست خاموش میکنم و خیلی طبیعی روشن میشه کافیه یه ساعت خاموش باشه و باز اون مشکل به وجود میاد خاموش و روشن مداوم!!
  پاور رو عوض کردم مشکل حل نشد تمامی سخت افزار ها رو از برد جدا کردم و مشکل پابرجاست بایوس رو هم آپدیت کردم سوکت کلید پاور و تمامی کلید ها رو جدا کردم و از روی برد روشن کردم ولی باز هم مشکل وجود داره
  ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   علی عزیز، برای رفع مشکل صحت پردازنده، مادر برد و کارت گرافیک را بررسی کنید. همینطور مطمئن شوید کابل اتصال و اتصالات داخلی کیس سالم بوده و نصب ویندوز به درستی صورت گرفته باشد. اگر مشکل حل نشد برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 • Farzadrostami گفت:

  سلام خسته نباشین من چن روزیه با یه مشکل مواجه شدم که از فن پاور فن صدا هنگام روشن شدن میاد و گاهی با یک ضربه و بالا اومدن سیستم عوض میشه خواستم بدونم مشکل ار فنه یا باید کلا پاور رو عوض کنیم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   فرزاد عزیز، صحت اتصالت، پاور و فن سیستم خود را بررسی کنسد. علت صدا در فن می‌تواند ناشی از گرفتگی پرها با گردوغبار باشد، گاهی پاک کردن گردو غبار در رفع شدا موثر خواهد بود اما شکستگی در آن باید توسط تکنسین بررسی شود. همچنین اگر مشکل حل نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حسین حجتی گفت:

  سلام خسته نباشید من یه مشکل عجیب رو به رو شدم بعضی اوقات میخوام کامپیوترو روشن کنم روشن میشه راحت صداشم میاد که میره داخل دسکتاب ولی تصویر نداره بعد از چند دقیقه خودش درست میشه گاهی زمانه بیشتری طول میکشه گاهی کمتر و تو این مدت مانیتور فقط چشمک میزنه خواستم بدونم مشکل از پاوره یا جای دیگه ؟ سیم کارت گرافیکو چک کردم درسته خوده کارت گرافیکم یه بار دراوردم دوباره گذاشتم مشکل حل نشد

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حسین عزیز این مشکل به احتمال بالا سخت افزاری است اتصالات و پاور را بررسی کنید. صحت کارت گرافیک و مادربرد نیز باید چک شود. اگر مشکل حل نشد برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 • محمد گفت:

  سلام . من کامپیوترم یکهو خاموش شد و دیگه هم روشن نمیشه . و هر چی دکمه پاور رو میکنم و اتصالات رو امتحان میکنم درست نمیشه . میشه بگیین چیکار کنم ؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد عزیز، لازم است برای یافتن علت مشکل کامپیوتر شما توسط کارشناس بررسی شود. لطفا از دستکاری بیشتر سیستم برای جلوگیری از بروز آسیب بیشتر خود داری کنید. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • طاها گفت:

  سلام وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم مینویسه power button lockout علتش چی میتونه باشه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   طاهای عزیز مممکن است مشکل سخت افزاری در سیستم وجود داشته باشد و یا چیزی باعث گیر کردن دکمه پاور شده باشد. قطعه را بررسی کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • محمد گفت:

  سلام . اقا من سیستمم خیلی وقته ارور صفحه ابی میده خدمات کامپیوتر خوبم بردم ولی ارور میده هر چند ساعت
  الان متوجه شدم یه صدای ویز ویز از پاورم میاد به نظرتون مشکل پاوره ؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمد عزیز ممکن است مشکل در فن یا هارد شما باشد. اختلال در رم نیز گاهی باعث این موضوع میشود. اما قبل از بررسی سخت افزاری، از windows troubleshooter استفاده کنید تا سیستم مشکل را بررسی کند. عدم نصب درست ویندوز و آپدیت نبودن درایورها نیز ممکن است باعث این اختلال شود. اما در صورتی که مشکل سخت افزاری باشد، برای رفع مشکل شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حمیدرضا گفت:

  سلام
  کلید صفر یکو میزنم برای صدم ثانیه کامپیوتر روشن میشه(فن رایانه) بعد خاموش، مشکل از کجای پاوره؟ ممنون میشم راهنمایم کنید تا تعمیرش کنم

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حمیدرضای عزیز، اتصالات سیستم را بررسی کنید. در صورتی که اختلال با بررسی اتصالات حل نشد. لازم است قطعات توسط کارشناس بررسی شوند. لطفا از دست کاری بیشتر سیستم خود داری کرده و درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • حسین دولت آبادی گفت:

  سلام
  سیستم من دارای پاور گرین ۴۸۵ – هارد یک ترا که تقریبا ۵۰۰ گیگ پر شده – رم ۴ ( دو تا ۲ گیگ) ep43 t giga main_ cpu e 8400 core 2 intel و کارت گرافیک ۱ g
  بسیار هنگ میکنه و اخیرا صدای سوت ضعیف و ممتد از داده کیس شنیده میشه که معمولا پس از مدت زمان کوتاهی بعد از شروع سوت ، هنگ میکنه والبته ویندوز ۷ روش نصب شده ،
  میخواستم در مورد اشکال سوت کشیدن و هنگ های پشت سرهم راهنمایی بفرمایید
  متشکرم .

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حسین عزیز، بوق های بایوس نشان دهنده مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری هستند. بفرمایید این بوق چند تا است و آیا کوتاه یا بلند است؟

 • مسعود گفت:

  سلام خسته نباشید . من یه پاور نو خریداری کردم میخواستم ببینم وقتی pc رو خاموش میکنیم و pc خاموش هست باید برق متصل شده بهش از طریق محافظ رو قطع کنیم یا وقتی خاموشه پاورش به برق متصل باشه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مسعود عزیز در برق ماندن سیستم پس از خاموش کردن آن، در صورت استفاده از محافظ جریان، آسیبی به پاور نمیزند.

 • محسن گفت:

  باسلام خدمت عزیزان . من یک پاور دارم که از ولتاژهای آن استفاده میکنم ، من داشتم باتری شارژ میکردم که خاموش شد و یکی از دو رادیات آن برق + داره که فازمتر را روشن می‌کنه و یکی از دو ترانس کوچک کمی داغ میشود میشه راه نمایم کنید تشکر

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   محسن عزیز، برای راهنمایی دقیق باید کارشناس از نزدیک دستگاه را بررسی کنند. در صورت تمایل می‌توانید درخواست تعمیر خود را در آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند.

 • علی دهقانیان گفت:

  سلام ببخشید من power 330 گرین دارم وقتی روشن میشه فن خود power روشن نمیشه ایا power خراب شده فن هم بیرون اوردم تست کردم سالم بوده

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   علی عزیز برای علت یابی این مشکل پاور و سایر قطعات و اتصالات باید بررسی شود. در صورتی که مشکل طی بررسی حل نشد.شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • آرین گفت:

  سلام
  من سیستمم حدود ۴ سال هست که ازش استفاده میکنم اما بعد از ۴ سال یه دفعه سیستمم ارور بلو پیکچر داده و خاموش میکنه هر بار هم یه ارور متفاوت میده :
  memory_managment
  system_service_exeption
  dpc_watchdog_violtion
  و ارور های دیگه اول فکر کردم مشکل از رم ها هست چون وقتی یه دونه از رم ها رو در میارم سیستم به راحتی کار میکنه ولی بعد با رم های دیگه تست کردم و دیدم باز همینطور مشکل داره و رم ها رو روی سیستم دیگه هم تست کردم و دیدم رم های خودم سالم هستن بعد از تمام اینا فهمیدم که هارد دیسکم صدای بدی از خودش میده یه حالت خش خش داره وقتی سیستم رو روشن میکنم بعد اینکه سیستم خیلی دیرتر از قبلا بالا میادش سرعت باز کردن پوشه ها هم خیلی کم تر شده
  یه تست سلامتی گرفتم از هارد نوشته بود که سلامت هاردتون ۴۱ درصده و روی هارد بد سکتور نشسته بعد با کلی دردسر این بد سکتور ها رو پاک کردم دیدم زده که سلامت هارد شده ۵۵ درصد
  الان من موندم که مشکل از هارده یا مشکل از پاورده این رو هم بگم که قبلا مشکلی نداشته حدود ۳ سال رو بدونه مشکل گزروندم هیچ ایرادی نداشت ولی یه دفه اینطوری شده و من فقط می تونم با ۱ رم از سیستم استفاده کنم (تمامی سوکت های مادربورد هم تست کردم سالمن و با memory dignostic هم که میرم اروری نمیده )
  مشخصات سیتم من :
  main: z170 pro gaming asus
  Ram: gskill Ripjaws 2400hz 2x8Gb =15Gb (که در حال حاضی یکیش رو میتونم استفاده کنم)
  GTX1060 6GB oc
  power coolermaster 460w elite
  cpu: core i5 6402p

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آرین عزیز قطعات سیستم به مرور دچار استهاک خواهند شد، برای بررسی دقیق مشکل بهتر است سیستم توسط کارشناس بررسی شود با این حال اتصالات سیستم و پاور را بررسی کنید. ممکن است رم و آپدیت نبودن درایورها نیز باعث این اختلال شود. در صورتی که مشکل حل نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • hadi گفت:

  سلام من وقتی دکمه ی استارت رو میزنم پاور شروع میشه ولی کامپیوتر بالا نمیاد باید استارت کنم تا بالا بیاد

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   هادی عزیز ممکن است مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. سیستم عامل خود را بروز کنید و از صحت قطعاتی جون مادربرد، هارد و پردازنده مطمئن شوید. اگر مشکل حل نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سایت آچارباز ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مرتضی گفت:

  سلام من وارد بازی cg go که تقریبا بازی سنگینی هست میشم بعد چند ثانیه نهایتا ۳۰ ثانیه کامپیوترم خاموش میشه من کارت گرافیک هم اپدیت کردم ولی مشکلش حل نشد بنظر شما مشکل از پاور هست و اینکه ایا پاور رو تمیز کنم احتمال اینکع درست بشه هست؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مرتضی عزیز، احتمال ایراد در پاور کم است به پردازنده شما فشار وارد شده و سیستم داغ می‌کند، اتصالات را بررسی و از صحت عملکرد قطعات مطمئن شوید. پیشنهاد میکنیم که سیستم خود را برای استفاده از این برنامه ارتقا دهید. با این حال اگر موفق به حل مشکل نشدید شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Faramarz گفت:

  مسخره کردین خودتونو..مردم میان سوال میپرسن منتظر جوابن شما داری مشتری جمع میکنی عوض یک کلام جواب ..اگه نمیدونی یا بلد نیستی پس گزاشتن این پست رو به یه فرد درست بسپارین..یا بجا خودتون یه ربات بزارین که جواب مردومو مثل خودتون بده

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   فرامرز عزیز؛ ما در لایه اول، سوالاتی که نیاز به تعامل کمتری دارند را پاسخ می دهیم. اما برخی از سوالات نیاز به بررسی کارشناس دارد و بهتر است حداقل به صورت تلفنی مشکل بررسی شود. همکاران پشتیبانی تلفنی ما، تلاش می کنند مشکل مخاطب را به صورت تلفنی و رایگان حل کنند و در صورتی که حتما نیاز به بررسی حضوری داشت، سفارش را با تایید مشتری ثبت می کنند. از بازخورد شما متشکریم

 • مهدی گفت:

  سلام
  وقتی میرم تو اینترنت بعد نیمساعت اینا یهویی محافظم میپره مشکل از پاور یا برق؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز استفاده از اینترنت تاثیری بر محافظ ندارد، کابل کشی‌های برق را بررسی کنید.

 • احمد گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون بنده یه سوال داشتم اونم اینکه وقتی من یه فلشی را بر روی کیس می زنم کامپیوترم ناگهانی خاموش میشه قبلا وقتی که دستم را پشت کامپیوتر می زدم برقش مرا می گرفت می خواستم ببینم مشکل از پاور است یا سایر قطعات. و دیگه اینکه برای خرید پاور بایستی چه مواردی را در نظر گرفت

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز در سیستم شما اتصال کوتاه رخ داده است و برق یکسره شده است سیستم را خاموش کرده و با یک کارشناس تماس بگیرید. شما می‌توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.