به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

آکوااستاپ چیست؟ نقش آکوااستاپ در ماشین ظرفشویی

تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی

ما هر روزه شاهد رشد تکنولوژی و پیشرفت در لوازم خانگی هستیم. محصولاتی که تولید می‌شوند به دلیل رقابتی که در بازار وجود دارد، دارای قابلیت‌ها و عملکرد متفاوتی هستند که آنها را از هم متمایز کرده است. یکی از قطعاتی که در مدل‌های جدید ماشین ظرفشویی قرار دارد، آکوااستاپ ماشین ظرفشویی است که در ادامه با عملکرد آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

پیشنهاد مطالعه

آکوااستاپ ماشین ظرفشویی چیست؟ کارایی آکوااستاپ ماشین ظرفشویی

یکی از مشکلاتی که ماشین‌های لباسشویی و حتی برخی از ماشین‌های ظرفشویی قدیمی داشتند، سرازیر شدن آب در آشپزخانه و خیس شدن فرش و لوازم بود. این یکی از بدترین صحنه‎هایی است که هر خانم خانه‌داری با آن مواجه می‌شود. اما با وجود قطعه آکوااستاپ در ماشین ظرفشویی، دیگر خبری از سرازیر شدن آب نیست.

سیستم ماشین ظرفشویی دارای قطعات متعددی است که هر کدام در عملکرد قطعه دیگر تاثیر زیادی دارد. قطعاتی مانند: برد الکتریکی، سنسور آبشمار ماشین ظرفشویی، آکوااستاپ، موتور شستشو، فیلتر ماشین ظرفشویی، پمپ تخلیه، هیدروستات، هیتر لوله‌ای، شیر برقی و …

آکوااستاپ (Aqua Stop) یا همان شیر برقی، قطعه‌ای است که در صورت نشتی در مسیر آب ماشین ظرفشویی، ورود آب به داخل ماشین ظرفشویی را قطع کرده و ماشین را خاموش می‌کند. در این صورت دیگر خبری از سرازیر شدن آب در آشپزخانه نخواهد بود.

چگونگی عملکرد این قطعه به این صورت است که در صورت نشتی آب، سنسورهای در کف ماشین قرار دارند که نشتی را تشخیص خواهند داد. درنتیجه ظرف مدت چند ثانیه، با وجود سوپاپ‌های ایمنی دوگانه که به صورت مستقیم به سوپاپ آب متصل است، شیر برقی اقدام به قطع کردن آب و خاموش کردن ماشین ظرفشویی خواهد کرد.

این قطعه، داخل شلنگی که به شیر ورودی متصل است قرار دارد. در واقع قطعه آکوااستاپ، از بروز اتفاقات دردسرساز جلوگیری می‌کند.

خرابی ماشین ظرفشویی
هر زمانی که ماشین ظرفشویی نشت کند، آکوااستاپ آب ورودی را قطع می‌کند.

علت خرابی آکوا استاپ ماشین ظرفشویی ال جی

آکوااستاپ یا همان شیر برقی ماشین ظرفشویی هم مانند سایر قطعات، فرسوده خواهد شد. قرار نیست که این قطعه چندین سال بدون مشکل کار کند و خراب نشود. پس یکی از دلایل خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی، فرسوده شدن آن است.

دلیل دیگری که موجب خرابی آکوااستاپ می‌شود، جابجایی ناگهانی و وارد شدن ضربه به شیر است.

پس در حین جابجایی ماشین ظرفشویی مراقب باشید تا به این قطعه آسیبی وارد نشود. همچنین به صورت دوره‌ای، این قطعه را چک کنید تا خراب و فرسوده نشده باشد. خرابی این قطعه موجب آسیب جدی به ماشین ظرفشویی خواهد شد.

تعویض آکوااستاپ ماشین ظرفشویی
در صورت خرابی آکوااستاپ، ماشین ظرفشویی پر از آب می‌شود.

چه زمانی آکوااستاپ ظرفشویی را تعویض کنیم؟

هر زمانی که با زدن دکمه روشن، هیچ اتفاقی در ماشین ظرفشویی نیوفتاد و روشن نشد، به اولین چیزی که پی خواهید برد، خرابی شیر برقی و یا وجود نشتی در شلنگ ورودی ماشین ظرفشویی است.

یکی از نشانه‌هایی که شما را متوجه خرابی شیر برقی و یا وجود نشتی در ماشین ظرفشویی می‌کند، نمایان شدن ارور E2 روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی است. مشکلات ظرفشویی، به برد الکتریکی ماشین ظرفشویی منتقل شده و شما قادر به مشاهده کدهای خطا روی صفحه هستید.

سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی
هر مشکلی در ماشین ظرفشویی، یک کد خطای مجزا دارد.

آیا آکوا استاپ ماشین ظرفشویی قابل تعمیر است؟

قطعه آکوا استاپ ظرفشویی، جزء قسمتی‌هایی است که قابل تعمیر نیست. در صورت خرابی این قطعه، تنها راه ممکن تعویض آن و جاگذاری یک قطعه سالم و جدید است.

چگونگی تعویض شیر برقی ماشین ظرفشویی؟

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی نیاز به مهارت و تخصص و شناخت تکنولوژی ساخت این دستگاه دارد. از طرفی هم تعویض شیر برقی ماشین ظرفشویی کار خیلی سختی نیست، اما بهتر است این کار توسط یک تعمیرکار انجام شود.

برای تعویض آکوااستاپ ماشین ظرفشویی ال جی، ابتدا باید پنل پشتی ماشین را بای کنید تا بتوانید این قطعه را مشاهده کنید. شلنگ آب به آکوااستاپ متصل است، آن را جدا کنید و شیر برقی جدید را جای آن ببندید. این کار بسیار آسان است، اما بهتر است یک تمیرکار ابتدا ماشین ظرفشویی را بررسی کند تا مطمئن شود که دلیل خرابی آن وجود مشکل در آکوااستاپ است. همچنین بازوبسته کردن پنل پشتی ظرفشویی بسیار حساس است و باید این کار با دقت انجام شود.

هزینه تعویض آکوا استاپ ماشین ظرفشویی چقدر است؟

تعمیرکار آچارباز برای اجرت تعویض قطعه آکوااستاپ ماشین ظرفشویی مبلغی در حدود ۹۶ هزار تومان دریافت خواهد کرد. هزینه خود قطعه هم که براساس قیمت روز بازار است. اما لازم به ذکر است که تمامی خدمات تعمیر آچارباز، شامل یک ماه گارانتی می‌شوند.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل با آچارباز
آچارباز، در زمینه خدمات و تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما می‌توانید جهت ثبت درخواست در سامانه آچارباز از طریق این لینک اقدام کنید، تا کارشناس با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد:
درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی

نویسنده :

  • Avatar مبینا عظیمی گفت:

    سلام سنسور نشتی ماشین ظرفشویی مجیک که دارم بدرستی کار نمی کنه میشه بگید برای تعمیرش چطوری اقدام کنم؟

  • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
    >