ماشین ظرفشویی

چطور قفل کودک ماشین ظرفشویی را فعال یا غیرفعال کنیم؟

فعال یا غیرفعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی

اگر در خانه‌تان کودک پر انرژی و فعالی دارید که در حال کشف شگفتی‌های محیط پیرامون خود است، استفاده از این وسایلی مانند ماشین ظرفشویی و لباسشویی شما را نگران می‌کند. اما خبر خوب برای شما این است که کمپانی‌های سازنده امکان وجود این فرشته‌های کوچک را در خانه‌ها را فراموش نکرده‌اند و بر روی دستگاه‌های خود ویژگی قفل کودک ماشین ظرفشویی را قرار داده‌اند.

کمپانی‌های تولید کننده لوازم خانگی زیادی در سراسر جهان اقدام به تولید ماشین‌های ظرفشویی کردند. اما در جهان و حتی کشور ما ماشین‌های ظرفشویی بوش، ال جی، سامسونگ و دوو طرفداران بیشتری دارند. در همین راستا آچارباز نحوه فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی این برندها را در ادامه به شما آموزش می‌دهد.

قفل کودک چه عملکردی دارد؟

قبل از رفتن به سراغ آموزش فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی، بهتر است در ابتدا تعریفی از عملکرد قفل کودک در اختیارتان قرار دهیم. قفل كودك یک عملكرد جهت محافظت و پیشگیری از هرگونه تغییر تنظیمات توسط کودک است. هنگام فعال شدن قفل کودک علامت قفل يا CL بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ظاهر شده و دکمه‌ها دیگر کار نخواهند کرد.

قفل کودک چیست؟
حتی با فعال بودن قفل کودک بهتر است کودکان خود را از محیط خطرناک آشپزخانه دور نگهدارید
برای تعمیر ماشین ظرفشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

آموزش فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی بوش سری ۶

یکی از امکانات ماشین‌های ظرفشویی بوش قفل کودک است تا نگرانی والدین بابت کنجکاوی‌های خردسالان را برطرف کند. البته گاهی قفل شدن دستگاه و نمایش علامت کلید بر صفحه نمایشگر، افراد را در استفاده از ماشین ظرفشویی دچار مشکل می‌کند زیرا که در صورت فعال شدن قفل کودک دیگر هیچ دکمه‌ای عمل نمی‌کند.

برای فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی بوش پس از اتمام چرخه شستشو و آمادگی دستگاه برای کار مجدد، دکمه control lock یا علامت کلید را روی پنل دستگاه پیدا کنید و آن را به مدت ۳ تا ۴ ثانیه نگه دارید تا دستگاه قفل شود.

چطور قفل کودک ظرفشویی بوش را غیر فعال کنیم؟

در صورتی که از قبل قفل کودک ظرفشویی فعال شده‌است، با دکمه control lock یا علامت کلید آن را غیرفعال کنید. ماشین ظرفشویی بوش، به دلیل به‌کارگیری تکنولوژی روز دنیا در ساخت، برخورداری از برنامه‌های متنوع شستشو و خوشنامی برند بوش همواره مورد توجه خریداران لوازم خانگی قرار گرفته است. این محصول از دوام خوبی برخوردار است اما اگر دچار نقص شود، خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی بوش توسط تعمیرکاران حرفه‌ای در کمترین زمان ممکن باید انجام شود.

فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی بوش
قفل کودک ضامن یک چرخه شستشوی کامل و بی‌خطر است.

قفل کودک ماشین ظرفشویی بوش سری ۸

قفل کودک child lock یکی از امکانات پیشرفته دستگاه‌های ظرفشویی محسوب می‌شود. با فعال کردن قفل کودک همه دکمه‌های دستگاه غیرفعال شده تا از اتفاقات ناگهانی توسط کودک خردسال شما پیشگیری شود. به این نکته توجه داشته باشید قفل کودک تنها در زمان روشن بودن دستگاه قابل استفاده است و برای استفاده مجدد از سایر دکمه‌ها ابتدا باید قفل کودک غیرفعال شود.

قفل کودک ماشین ظرفشویی
با قفل کودک نگران کنجکاوی‌های کودکتان نمی‌شوید.

نحوه روشن کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی ال جی

ال جی سالهاست که جایگاه خود را در آشپزخانه خانواده‌های ایرانی حفظ کرده است، یکی از لوازم پر فروش آن در ایران ماشین‌های ظرفشویی با کیفیتش است. وجود قابلیت قفل کودک در ماشین ظرفشویی ال جی دور از انتظار نیست، اما سوال این است که چگونه آن را فعال کنیم؟ برای فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی خود کافی است دو دکمه Spray و Rinse را همزمان فشرده و به مدت سه ثانیه نگهدارید تا عبارت CL یا علامت قفل و یا کلید بر روی صفحه نمایش ظاهر شود.

خاموش کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی ال جی
نحوه خاموش کردن قفل کودک به مدل ماشین ظرفشویی ال جی شما بستگی دارد.

نحوه خاموش کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی ال جی چگونه است؟

هنگام روشن بودن قفل کودک عبارت CL بر روی صفحه نمایش وجود خواهد داشت. برای خاموش کردن این ویژگی در صورت وجود کلید Child Lock و یا دو دکمه Spray و  Rinse ماشین ظرفشویی را همزمان فشار داده و را به مدت سه (3) الی پنج (5) ثانیه نگهدارید تا قفل کودک غیرفعال شود.

پیشنهاد مطالعه

راهنمای فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی سامسونگ

سامسونگ یکی از محبوب‌ترین و بزرگترین کمپانی‌های تولید کننده لوازم خانگی نیز در ماشین‌های ظرفشویی خود امکان قفل کودک را قرار داده است. به کمک این دکمه کلیه دکمه‌ها غیر فعال می‌‌شوند تا با خیالی آسوده بعد از اعمال تنظیمات اولیه آشپزخانه را ترک کنید و نگران ورود اطلاعات جدید به سیستم دستگاه نباشید. برای قفل کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ خود کافی است، دکمه قفل را به مدت سه (3) ثانیه نگهدارید و سپس رها کنید.

پنل ماشین ظرفشویی سامسونگ
از دکمه شماره 4 برای قفل کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده می‌شود.

راهنمای غیر فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی سامسونگ

برخی اوقات بر روی پنل ماشین ظرفشویی خود علامت cl را می بینید و فکر می کنید دستگاه شما در حال نمایش یک خطا است . درصورتی که این علامت فقط نشان دهنده فعال بودن قفل کودک می باشد. تا زمان غیر فعال کردن قفل کودک امکان اعمال هیچ تغییری وجود ندارد. قبل از تغییرات لازم است قفل را غیرفعال کنید. این کار خیلی ساده است، همانطور که قفل را فعال کردید دکمه قفل را سه ثانیه نگه دارید تا علامت قفل از صفحه نمایش ماشین ظرفشویی پاک شود. اینک میتوانید دستورات جدید را وارد کنید.

پیشنهاد مطالعه

روش فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی دوو

برای فعال کردن قفل کودک در ماشین ظرفشویی دوو نیاز است دو دکمه مورد استفاده برای اعمال فرمان تاخیر زمان و خشک کردن زیاد (drying و delay timer) را همزمان فشرده و به مدت سه (3) ثانیه نگهدارید. با انجام این کار قفل کودک روشن می‌شود.

پنل ماشین ظرفشویی دوو
با نگه‌داشتن همزمان دو دکمه 2 و 3 دکمه‌ها در ماشین ظرفشویی دوو غیر فعال و قفل کودک فعال می‌شود.
تعمیر ماشین ظرفشویی در محل با آچارباز
آچارباز، در زمینه خدمات و تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما می‌توانید جهت ثبت درخواست در سامانه آچارباز از طریق این لینک اقدام کنید، تا کارشناس با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم صورت گیرد:
تعمیر ماشین ظرفشویی

روش غیر فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی دوو

برای غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین‌های لباسشویی دوو، مانند مراحل فعال کردن آن عمل کنید و دو دکمه drying و delay timer را همزمان فشار دهید. اگر کارساز نبود دو دکمه option و temp یا دو دکمه دکمه spin و drying را همزمان فشار داده و سه ثانیه صبر کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. با اینکه قفل کودک ماشین ظرفشویی ال جی رو فعال میکنیم ولی بچه دکمه پاور رو که میزنه ماشین ظرفشویی خاموش میشه،چکار باید کرد؟

  2. سلام قفل ماشین ظرفشویی بوش چه تفاوتی ببا ماشین ظرفشویی های دیگه ای داره؟

    1. سلام
      در واقع عملکرد تمامی دستگاه‌ها یکسان هستند. اما قبل از استفاده از هر دستگاهی، باید دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا