به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰

خرابی پرینتر اپسون

خرابی پرینتر اپسون

پرینتر اپسون یکی از معروف‌ترین برندهای تولیدکننده‌ی پرینتر در دنیا است و سابقه زیادی در این زمینه دارد. اما این پرینترهای ژاپنی نیز درمدت کارکرد خود با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند، البته این مشکلات به سادگی قابل حل هستند. اگر پرینتر اپسون شما نیز دچار مشکل شده و یا پیام‌های خطا می‌دهد در ادامه این مقاله شما را به راهکار‌هایی در این زمینه آشنا خواهیم کرد.

در اولین قدم برق را بررسی کنید

اگر با مشکل خرابی پرینتر اپسون خود دست و پنجه نرم می‌کنید، اولین قدم، بررسی کردن کابل برق دستگاه است. از سالم بودن کابل و دوشاخه‌ی دستگاه و پریز برقی که از آن استفاده می‌کنید مطمئن شوید. گاهی اوقات مشکل شما با کشیدن دستگاه از برق به راحتی برطرف می‌شود. دستگاه را از برق بکشید و بعد از چند دقیقه دوباره به برق متصل کنید،ممکن است مشکل خرابی پرینتر اپسون شما همین جا برطرف شود.

همه اتصالات درست است؟

برای دومین قدم به سراغ چک کردن اتصالات کامپیوتر و پرینتر بروید. ابتدا مطمئن شوید که از کابل سالم و درستی برای مدل پرینتر اپسون خود استفاده می‌کنید، سپس دقت کنید که اتصالات را از پورت‌های صحیح برقرار کرده باشید. اگر از اتصال USB استفاده می‌کنید، بررسی کنید که درایور پرینتر به درستی بر روی کامپیوتر شما نصب شده باشد.
برای چک کردن درایور بهMy Computer رفته و وارد قسمت Properties و سپس Device Manager شوید. در این قسمت به دنبال نام پرینتر خود بگردید. اگر پرینتر به درستی شناسایی نشده باشد، علامت زرد رنگی در کنار اسم آن ظاهر می‌شود. درایور آن را حذف نصب کرده و پرینتر را خاموش کنید.
اتصالات را جدا کرده، سپس کامپیوترتان را ریست کرده و پس از نصب مجدد اتصالات بین رایانه و چاپگر، درایور را دوباره نصب کنید. ضمنا، از به روز بودن درایور پرینتر خود اطمینان حاصل کنید تا مشکل خرابی پرینتر اپسون شما برطرف شود. درایور وظیفه برقراری ارتباط بین رایانه و پرینتر اپسون شما را دارداگر این فرایند به درستی انجام نگیرد، رایانه نمی‌تواند پرینتر را شناسایی کند و عملیات چاپ انجام نخواهد گرفت.

علت چاپ نکردن چاپگر اپسون
با بروز کردن و به موقع آپدیت کردن نرم افزار پرینتر و فریمور دستگاه، به راندمان و کارایی دستگاه را بالا ببرید

پیشنهاد مطالعه

پرینتر به شبکه متصل نمی‌شود؟

اگر از پرینتر در شبکه استفاده می‌کنید و دستگاه شما نمی‌تواند پرینت بگیرد، ممکن است تنظیمات شبکه‌ دچار مشکل شده باشد. بررسی کنید که آیا job های دیگر کامپیوترها از طریق شبکه چاپ می‌شوند یا خیر. اگر job پرینت آن ها انجام می‌شود، ممکن است پرینتر یا رایانه شما مشکلی داشته باشد. اگر از درست بودن اتصالات شبکه مطمئن هستید، اگر تنظیمات شبکه نادرست می‌باشد. حل این مشکل را بر عهده ادمین شبکه بگذارید.

مشکلات رایج پرینتر اپسون:

رایانه به پرینتر اطلاعات می‌فرستد، اما پرینتر عمل نمی‌کند

کابل رابط را بررسی کنید، بعضی وقت‌ها فقط باید آن را جا بیاندازید تا پرینتر به روال عادی خود برگردد. شاید کابلی که انتخاب کرده‌اید با پرینتر شما سازگاری ندارد و یا ممکن است نرم افزار پرینتر اپسون به درستی بر روی رایانه شما نصب نشده باشد.

صدای پرینتر می‌آید، اما چیزی چاپ نمی‌شود

به سراغ کاغذ بروید به احتمال قوی اهرم ضخامت کاغذ به درستی تنظیم نشده است، آن را مطابق ضخامت کاغذی که استفاده می‌کنید تنظیم کنید. همچنین شاید ریبون پرینتر شل شده و یا ریبون کارتریج به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد. این مشکلات می‌توانند قسمتی از فایل انتخابی در ورقه چاپ شده را از قلم انداخته باشند.

کاغذ‌ها به درستی وارد پرینتر نمی‌شوند

یک راه حل خیلی آسان برای رفع این مشکل وجود دارد، برگه‌ها را با دست از هم جدا کنید. کاغذ‌ها به دلیل الکتریسیته ساکن به یکدیگر چسبیده‌اند و چندتایی وارد پرینتر می‌شوند.

خطاهای پرینترهای اپسون
سینی کاغذ پرینتر را بررسی کرده و اگر، منگنه و هر قطعه کوچک دیگری می‌بینید آن را بردارید

خطوط چاپ شده بسیار کمرنگ هستند

سرعت پرینت را بررسی کنید، سرعت بالای پرینتر می‌تواند بر رنگ متون تاثیر بگذارد پس در اولین قدم سرعت آن را کم کنید. بازدید از ریبون کارتریج را نیز در اولویت قرار دهید زیرا ممکن است  ریبون کارتریج شما فرسوده شده باشد،  بنابراین باید آن را به سرعت تعویض کنید. تنظیم نادرست اهرم ضحامت کاغذ هم می‌تواند باعث بروز این مشکل شود.

خبری از نقطه‌ها نیست؟

فایل شما چاپ شده است اما اثری از نقطه‌ها نمی‌بینید؟ این یعنی هد پرینت شما آسیب دیده است و باید تعویض شود. در مورد پرینترهای اپسون بهتر است تعویض هد را به متخصصین واگذار کنید، چون پس از تعویض هد باید دیگر اجزای پرینتر هم بررسی شوند. اگر خودتان این کار را انجام دهید، خرابی پرینتر را بیشتر کرده‌اید، برای عیب یابی و تعمیر پرینتر اپسون کافیست درخواست خود را در سایت آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس پشتیبانان سایت باشید.

فونت یا سیمبل‌های عجیب و غریب می‌بینید؟

 • کامپیوتر و پرینتر شما دارای ارتباط صحیح نیستند: مطمئن شوید که از کابل صحیح برای اتصال استفاده کرده‌اید.
 • Character Table انتخاب شده در نرم افزار صحیح نیست: آن را از تنظیمات نرم افزار اصلاح کنید.
 • پرینتری که می‌خواهید از آن استفاده کنید، در نرم افزار شما انتخاب نشده است: از دسکتاپ ویندوز یا اپلیکیشن مورد استفاده، پرینتر درست را انتخاب کنید.
 • نرم افزار شما به درستی برای پرینتر اپسون پیکربندی نشده است.
خرابی پرینتر اپسون
کد‌های خطا ظاهر شده روی صفحه نمایش پرینتر، به شما خبر از وجود ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری می‌دهند

اما گاهی اوقات در طول کارکرد دستگاه پرینتر ما  با برخی از کد‌های خطا که مربوط به سخت افزار و نرم افزار آن هستند مواجه می‌شویم.

اگر از استفاده کنندگان پرینتر Epson  باشید بارها با کد خطای error state  مواجه شده‌اید. این کد خطا دلایل مختلفی دارد که در این مقاله سعی کرده‌ایم به تمامی آن‌ها اشاره کنیم و نحوه رفع آن‌ها را به شما بیاموزیم.

از اتصالات مطمئن شوید

قبل از انجام هر کاری ابتدا اتصال بین چاپگر و رایانه را بررسی کنید برخی از پرینتر‌ها مشکلاتی برای ارتباط با شبکه دارند، بهتر است از یک متخصص برای رفع مشکلات شبکه کمک بگیرید.

نرم افزار را به درستی نصب کرده‌اید؟

اگر مشکلی برای نرم افزار نصب شده بر روی دستگاه به وجود بیاید، پرینتر عملیات خود را متوقف می‌کند پس ابتدا از درست نصب شدن نرم افزار چاپگر اطمینان حاصل کنید. درایور پرینتر را بر روی رایانه خود نصب کنید، اگر این برنامه به درستی بر روی رایانه نصب نشده باشد رایانه پرینتر را شناسایی خواهد کرد اما نمی‌تواند از تمامی امکانات پرینتر استفاده کند.

چگونه خطای پرینتر را رفع کنیم؟

۱-در اولین قدم به سراغ مشکلات سخت افزاری بروید و آن‌ها را رفع کنید. ابتدا اطمینان حاصل کنید که سیم برق پرینتر شما به درستی به برق متصل شده باشد، علاوه بر این چک کنید که کابل usb به رایانه متصل شده است یا خیر.

۲- اگر از چاپگر بی سیم استفاده می‌کنید ابتدا درست متصل شدن چاپگر به شبکه را بررسی کنید. بعد از انجام تمام این مراحل درستی کارکرد پرینتر خود را آزمایش کرده و عمل چاپ را انجام دهید.

۳- حالا باید مشکلات نرم افزاری را رفع کنیم. درایور چاپگر‌های خود را بروز کنید، اگر سیستم ویندوز خود را بروز رسانی کرده‌اید باید درایور‌های چاپگر خود را هم با آن همگام سازید، به یاد داشته باشید که باید درایور خود را به طور مرتب بروز کنید.

۴-بعد از رفع همه مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، تمام عملیات‌های چاپی خود را لغو کنید و پرینتر را خاموش کنید. دستگاه خود را مجدد راه اندازی کرده و چاپگر خود را روشن کنید و ببینید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

بیشتر اوقات راه اندازی مجدد دستگاه می‌تواند کد‌های خطای چاپگر شما را برطرف کند.

کارتریج در پرینترهای اپسون
قبل از هر کاری ابتدا اتصالات به پرینتر را بررسی کنید

چرا پرینتر وسط کار متوقف می‌شود؟

یکی از مواردی که ممکن است در حین کار با پرینتر اپسون با آن روبرو شویم، توقف فرایند چاپ در پرینتر است. این مسئله بدون هیچ پیش زمینه‌ای و خیلی ناگهانی پیش می‌آید و البته بیشتر اوقات تنها یک جواب دارد، درایور پرینتر مشکل پیدا کرده است. شما می‌توانید آن را حذف کرده و به سایت رسمی پرینتر اپسون بروید و با بارگیری نرم افزار‌های جدید این مسئله را حل نمایید.

چگونه پرینتر را ریست کنیم؟

به پشت پرینتر خود نگاه کنید، در بعضی از مدل‌های پرینتر دکمه کوچکی در پشت دستگاه برای تنظیم مجدد آن وجود دارد. اگر نمی‌توانید پشت دستگاه را ببینید از نوک قلم برای فشردن دکمه استفاده کنید. دستتان را از روی دکمه برندارید و در همین حین پرینتر را روشن کنید، پس از گذشت پنج ثانیه یک اخطار به شما نشان داده خواهد‌شد دکمه را رها کنید.

بعد از گذشت چند ثانیه یک اخطار دیگر به شما نشان داده خواهد شد که ادرس IP تنظیمات مجدد کارخانه را به شما نشان خواهد  داد. مدل‌های جدیدتر اپسون  به طور پیش فرض در آدرس  DHCP  قرار می‌گیرند.

علت چاپ نکردن چاپگر اپسون

هیچ مشکلی در حین عملیات پرینتر وجود ندارد، نه خطایی دریافت می‌کنیم و نه ایراد سخت افزاری وجود دارد اما محصول نهایی آن چیزی نیست که منتظرش بودیم. برگه‌ای که از پرینتر می‌گیریم مانند روز اول سفید است و صفحات خالی از هرگونه جوهری است.

در ادامه مقاله به تعدادی از، علت چاپ نکردن چاپگر اپسون اشاره خواهیم کرد.

۱-کاغذ را به درستی درون دستگاه پرینتر بگذارید، اگر کاغذ کج یا زاویه دار باشد فرایند چاپ به خوبی انجام نخواهد گرفت. کاغذ مناسب پرینتر را انتخاب کنید، این به معنی خرید گران‌ترین نوع کاغذ نیست کافیست هنگام خرید به برچسب بسته بندی کاغذ دقت کرده و کاغذ مناسب پرینتر را انتخاب کنید. قبل از قرار دادن آن‌ها در سینی کاغذ نیز، ورقه‌ها را مرتب و یکدست کرده و آن‌ها را بررسی کنید. از قرار دادن برگه‌های مرطوب و کهنه درون پرینتر خودداری کنید.

۲- به سراغ کارتریج‌ها بروید، این قطعه منبع تامین رنگ در پرینتر است، به طور معمول اکثر مشکلاتی که پرینتر در مورد چاپ دارد به کارتریج‌ها ارتباط پیدا می‌کند. اگر پرینتر جوهری دارید که، مدت زیادی است از آن استفاده نکرده‌اید هنگامی که آن را روشن کنید خواهید دید که دستگاه پرینت نخواهد گرفت. فرقی نمی‌کند چه زمانی برای تعویض کارتریج اقدام و یا چه مقدار از آن استفاده کرده‌اید. با استفاده نکردن از پرینتر، کارتریج جوهری خشک شده و دیگر پرینت نمی‌گیرد. پس همواره، بررسی کردن و گزارش گیری از میزان کارتریج تونر و جوهر را در برنامه خود قرار دهید.

۳-نرم افزار چاپگر را وارسی کرده و اندازه و تنظیمات کاغذ را کنترل کنید. فایلی که می‌خواهید چاپ کنید را چک کرده و مطمئن شوید سند حاوی صفحات خالی نیست. اگر نرم افزار پرینتر شما گزینه Preview دارد می‌توانید صفحات خالی را قبل از چاپ بررسی کرده و در صورت لزوم آن‌ها را حذف نمایید.

آموزش حل مشکل چشمک زدن چراغ
اغلب مشکلات چاپ پرینتر، مربوط به کارتریج است

۴- اگر هیچکدام از گزینه‌های بالا کمکی به رفع مشکل شما نکرد این مراحل را در رایانه خود دنبال کنید.

اگر سیستم شما ویندوز ده است روی منوی start کلیک کرده و به گزینه تنظیمات برید.روی Devices کلیک کرده و  حالا Printers & scanners را انتخاب نمایید. در این مرحله باید پرینتر خود را انتخاب کرده و سپس گزینه Manage را انتخاب کنید. حالا تنظیمات چاپ را Printing preferences درست کنید.

در ویندوز هشت باید به صفحه برنامه‌ها بروید. Control Panel را انتخاب کرده، به قسمت Hardware and Sound رفته و Devices and Printers را برگزینید. بر روی نام چاپگر خود راست کلیک کرده و Printing Preferencesرا انتخاب کنید.

در ویندوز هفت کافیست به Devices and Printers رفته و بر روی نام چاپگر خود راست کلیک کرده و Printing Preferences را انتخاب نمایید.

 

تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر پرینتر

 

تعمیر پرینتر در زمره کار‌های سخت قرار می‌گیرد و یک اشتباه کوچک در این فرایند می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را به دستگاه شما وارد کند. می‌توانید با مراجعه به سایت آچارباز درخواست تعمیر خود را ثبت کنید، پشتیبانان اچارباز به سرعت با شما تماس خواهند گرفت و تعمیرکاران متخصص را به شما معرفی خواهند کرد.

اگر رنگ خاصی را برای فایل مورد نظر خود انتخاب کرده‌اید امافایل چاپی با فایلی که در نمایشگر خود می‌بینید تفاوت دارد یک یا چند مورد از راه‌حل‌های زیر را امتحان کنید:
. در قسمت پیکربندی کاغذ، تراکم رنگ را تنظیم کنید. این کار هم در ویندوز و هم در Mac از طریق Paper Configuration انجام می‌شود.
۱. از آنجایی که مانیتور کامپیوتر و پرینتر رنگ‌ها را به طور متفاوتی تولید می‌کنند، رنگ‌های پرینت گرفته شده معمولا به طور کامل شبیه رنگ‌های نمایش داده شده بر روی نمایشگر کامپیوتر نیستند. بنابراین از تفاوت‌های بسیار جزئی صرف نظر کنید.
۲. مطمئن شوید که تنظیمات نوع رسانه با کاغذ مورد استفاده‌ شما سازگار باشد.
۳. در سیستم عامل‌های مک، گزینه‌ی ColorSync را انتخاب کنید.
۴. شما می‌توانید تصاویر شارپ‌تر را با رنگ‌های روشن‌تر به دست آورید.
۵. در ویندوز، از منوی Advanced گزینه Photo Enhance را انتخاب کنید.
۶. در ویندوز از طریق منوی Advanced وارد قسمت Color Controls شده و در آنجا رنگ، روشنایی و دیگر گزینه ها را تنظیم کنید.
۷. در سیستم عامل‌های مک هم Color Controls را می‌توانید از قسمت مدیریت رنگ پرینتر (Printer Color Management) بیابید.

مشکلات پرینترهای اپسون
در صورت عدم استفاده از پرینتر جوهری اپسون، کارتریج درون دستگاه خشک شده و پرینتر دیگر پرینت نمی‌گیرد

در قسمت‌های پایینی ورقه چاپی لکه می‌بینید؟

در این حالت، برای رفع این نوع خرابی پرینتر اپسون، یکی از روش های زیر را امتحان کنید:

 1. تاخوردگی‌های کاغذ را به آرامی صاف کنید.
 2. در سیستم عامل‌های ویندوز، اگر از Epson Special Media استفاده می‌کنید، تنظیمات نوع مدیا را در منوی اصلی بررسی کنید.
 3. در سیستم عامل‌های مک هم اگر از Epson Special Media استفاده می‌کنید، تنظیمات نوع مدیا را در تنظیمات پرینت انتخاب شده در Print dialog بررسی کنید.
 4. ضخامت کاغذ مورد استفاده‌ خود را در SelecType mode به درستی ثبت کنید.
 5. در تنظیمات پرینتر در SelecType mode، قسمت PLATEN GAP را در حالت WIDE تنظیم کنید.

خطاهای پرینترهای اپسون

درست است که پرینتر اپسون، برندی شناخته شده در بازار دستگاه‌های اداری است و مدل‌های مختلفی پرینتر جوهری و لیزری را به بازار عرضه کرده است. اما با این وجود، گاهی اوقات پرینتر‌های این برند پر طرفدار نیز دچار مشکل می‌شوند و کد خطا نشان می‌دهند.
برای رفع این مشکل، باید معنا و مفهوم خطاهای پرینترهای اپسون را بدانید. در ادامه به برخی از این ارور‌ها و معنایی که دارند اشاره خواهیم کرد.
کدخطای ۰xf1: اگر متوجه شدید که این پیغام، روی صفحه نمایش دستگاه شما چشمک می‌زند باید بدانید که دستگاه در خواندن اطلاعات مربوط به فایل به مشکل خورده است.
برای رفع این ارور دستگاه را خاموش کرده و آن را برای حداقل ۵ دقیقه از برق بکشید. دوباره دوشاخه دستگاه را به پریز وصل کرده و دستگاه را روشن کنید، خواهید دید که مشکل برطرف شده است. اغلب اوقات این ویروس‌ها هستند که، باعث بروز چنین خطایی در پرینتر اپسون می‌شوند، بنابراین یک آنتی ویروس مناسب نصب کنید.
کدخطای ۰x97: این خطا اغلب اوقات، به دلیل مشکلات سخت افزاری ایجاد می‌شود.
شما باید با خاموش کردن چاپگر و جدا کردن آن از برق، این مشکل را برطرف کنید. سپس دوباره پرینتر را به برق وصل کرده و آن را روشن کنید. اگر این خطا هنوز قابل مشاهده است، باید چاپگر را از برق جدا کرده و اجزا و قطعات آن را تمیز کنید. گاهی اوقات نشستن گرد و غبار روی قطعات پرینتر، باعث ایجاد چنین مشکلاتی می‌شود.
کدخطای ۰۰۰۰۳۱: این خطا اغلب، در پرینتر‌های چندکاره اپسون دیده می‌شود و مربوط به کارتریج است.
ابتدا کارتریج‌های پرینتر را برداشته و آن‌ها را با دقت بررسی کنید و سپس آن‌ها را به درستی نصب کنید. همچنین این مشکل می‌تواند به دلیل نصب و راه اندازی نادرست دستگاه نیز باشد.

علت کند شدن چاپگر اپسون
با دانستن معانی و مفهوم کد‌های خطای پرینتر اپسون، می‌توانید مشکل آن را به راحتی برطرف کنید

کدخطای ۰x69: این کد یعنی، جسم خارجی در داخل پرینتر وجود دارد و مشکلات سخت افزاری درست کرده است. برای رفع این کد، پرینتر را خاموش کرده و با دقت سینی کاغذ و دیگر قطعات پرینتر را از نظر بگذرانید. شاید منگنه و یا گیره کاغذی درون پرینتر گیر کرده و موجب بروز چنین خطایی شده است.
کدخطای I-01 و W-05: این کد به شما خبر می‌دهد که، کاغذی در پرینتر وجود ندارد و باید سینی کاغذ را پر کنید.
کد خطای W-02 و W-03 به شما نشان می‌دهد که، ضخامت کاغذ در دستگاه مشکل ایجاد کرده است.
کد خطای W-10 و W-11: نشان می‌دهد که، کارتریج دستگاه شما خالی است و یا درست نصب نشده است.
کد خطای W-12: نشان می‌دهد که کارتریج‌های جوهر در دستگاه، قابل تشخیص نیستند و نیاز به تعویض دارند.
کد خطای W-30 و W-31: خبر از نصب اشتباه کارت حافظه و یا عدم شناسایی آن توسط چاپگر می‌دهد.
کد خطای E10: این کد در هنگام بروز مشکلات سخت افزاری خود را نشان می‌دهد، چنانچه عمر مفید یکی از قطعات دستگاه به آخر خود رسیده باشد، شما با دیدن این کد خطا از آن آگاه می‌شوید.

آموزش حل مشکل چشمک زدن چراغ

در ادامه به شما، آموزش حل مشکل چشمک زدن چراغ پرینتر اپسون را خواهیم گفت.
چراغ سبز دکمه پاور، چشمک می‌زند: چاپگر در حال دریافت فایل‌ها، تعویض کارتریج و یا تمیز کردن هد پرینتر است.
روشن شدن چراغ قرمز کاغذ و چشمک زدن چراغ سبز دکمه پاور: این کد به شما خبر از، رو به اتمام بودن کاغذ پرینتر می‌دهد. کاغذ بیشتری در سینی کاغذ بگذارید و سپس دوباره عملیات چاپ را شروع کنید.
چراغ قرمز قطره چشمک می‌زند و چراغ سبز دکمه پاور روشن است: یکی از کارتریج‌ها تمام شده است، کارتریج‌ها را بررسی کرده و اگر لازم است آن‌ها را تعویض و یا برای شارژ کارتریج اقدام کنید.
چراغ قرمز قطره و چراغ سبز دکمه پاور هر دو روشن هستند: اگر به تازگی کارتریج را تعویض کرده‌اید، ممکن است به درستی نصب نشده باشد. اگر زمان زیادی از تعویض کارتریج می‌گذرد، این چراغ‌ها نشان می‌دهند هنگام تعویض کارتریج است.
چراغ دکمه پاور روشن است، چراغ قرمز کاغذ و قطره هم چشمک می‌زنند: ممکن است قطعه‌ای مانع از حرکت هد پرینتر شود. پرینتر را خاموش کرده و کاغذ‌ها و منگنه‌های گیر کرده درون دستگاه را بیرون بیاورید و دوباره آن را روشن کنید. اگر هنوز هم چراغ‌ها روشن هستند، باید برای سرویس و تعمیر پرینتر از یک متخصص کمک بگیرید.


نویسنده :

۷۹ دیدگاه

 • برسام گفت:

  سلام خسته نباشید
  من پرینتر اپسون p50 دارم وقتی که با text پرینت میگیرم خط میندازه رو صفحه ولی با best photo کیفیتش عالیه
  هد کلین هم کردم نازل چک هم که میگیرم همه رنگ ها کامله
  مشکل پرینتر من چیه؟ممنون از راهنماییتون

  • کیمیا رضوی گفت:

   با سلام
   برسام عزیز، اگر هدهای پرنتر شما از جا در رفته یا جا به جا شده باشند ممکن است روی صفحه خط بندازد که با استفاده از ابزار alignment tool در کنترل پنل خود پرینتر میتوانید مشکل را حل کنید. بعضی وقت‌ها کثیف شدن پرینتر هم می‌تواند باعث خط افتاد بشود پس همیشه تمیز بودن پرینتر را چک کنید. اگر مشکل ادامه داشت می‌توانید درخواست تعمیر پرینتر را در صفحه‌ی مخصوص ثبت کنید.

 • فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  من پرینتر جوهر افشان اپسونp50 دارم،حدود دوماه به دلیل مسافرت استفاده نکردم،الان رنگ زرد رو چاپ نمیکنه و تقریباً بیشتر رنگها چون با ترکیب زرد درست میشه رو ندارم،از یک تعمیرگاه پرینتر پرسیدم گفت هد خشک شده و حدود ۲ و نیم میلیون هزینه ی تعویضشه،راه دیگه ای داره که با هزینه ی کمتر درست بشه و تعویض نشه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   فاطمه عزیز، لازم است پرینتر شما توسط کارشناس بررسی شود ممکن است مشکل شما با یک کلین هد نیز برطرف شود. می‌توانید درخواست خود را از طریق تماس با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶-۰۲۱ یا در قسمت تعمیر پرینتر آچارباز ثبت کنید تا کارشناس فنی تعمیر دستگاه شما را انجام دهد.

 • حکیمی گفت:

  باسلام:
  پرینتر اپسون L3050 ، تمام لامپهای آن بعد از انجام سیکل ، شروع به چشمک زدن میکنند و دیگه دستگاه کاری رو انجام نمیده … مشکل از کجاست؟ لطفاَ راهنمایی بفرمایید، باتشکر

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   حکیمی عزیز، این ارور نشان دهنده ایراد سخت افزاری پرینتر است و باید توسط نرم افزار ارور دستگاه بررسی شود. پیشنهاد می‌کنیم درخواست خود را در قسمت تعمیر پرینتر آچارباز یا تماس با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶-۰۲۱ ثبت کنید، تا کارشناس فنی تعمیر پرینتر شما را انجام دهد.

 • سید غلامرضا آلبوشوکه گفت:

  با سلام خدمت کارشناس محترم
  من از پرینتر اپسون ۱۸۰۰ برای چاپ خوراکی استفاده می کنم . جدیدا هر وقت کار چاپ انجام می دهم . رده قرقره های کوچک جلو که فکر می کنم کار کشیدن کاغذ را انجام می دهند به صورت نقطه چین مشکی روی چاپ می افتد . در صورتی که قبلا اصلا این اتفاق نمی افتاد . ممنون می شوم راهنمایی کنید آیا نیاز به تنظیمات خاصی دارد یا پرینتر مشکل دارد و باید تعمیر شود . سپاس از شما . بنده اهواز هستم ، آیا در اهواز هم ارایه خدمات دارید یا نه ؟

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   غلامرضا عزیز، احتمالا دستگاه شما ایراد سخت افزاری پیدا کرده است و باید توسط کارشناس پرینتر از نزدیک بررسی شود. متاسفانه در حال حاضر در شهر اهواز ارائه خدمات پرینتر جوهر افشان میسر نیست. امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم در خدمتتان باشیم.

 • علی گفت:

  سلام ببخشید من از پرینتر L382 استفاده میکنم
  چند روز میشه وقتی کاپی یا پرنت بجای رنگ آبی رنگ صورتی بیرون میده اگه راه حل دارید لطفآ بگید

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   علی عزیز، این مشکل اغلب به دلیل خشک شدن یک کارتریج به وجود می‌آید . در نتیجه ابتدا میزان جوهر کارتریج ها را بررسی کنید و در صورت خالی بودن کارتریج برای شارژ یا خرید کارتریج اقدام کنید.

 • محمد مختار گفت:

  سلام علیکم از پرنتر اپسوناستفاده میکنم فعلا پرنت رنگ میکنم اما سیاه وسفید میکند چه کنم

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   محمد عزیز، این موضوع می تواند دلایل مختلفی مثل تغییر تنظیمات پرینتر یا خشک شدن کارتریج را داشته باشد. اگر تنظیمات پرینتر را تغییر داده اید و بعد از تغییر این مشکل به وجود آمده است با بازگردانی پرینتر به حالت پیش فرض مشکل بر طرف می شود. همچنین اگر مدتی است که سند رنگی چاپ نکرده اید ممکن است کارتریج ها خشک شده باشد.
   چنانچه مشکل با بررسی موارد بالا برطرف نشد می توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر پرینتر آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان فنی از نزدیک دستگاه را بررسی و مشکل را رفع کند.

 • Nasrin گفت:

  سلام .پرینتر ال ۱۸۰۰ جوهر افشان اپسون اکبند پلمپ ۶ رنگ خرید کردم و مخزن از رنگ پر شده و موقع چاپ کم رنگ میزنه رنگ عبور نمیده احتمالا میشه راهنمایی کنین

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   نسرین عزیز، اگر جوهر پرینتر نو است و کم رنگ می گیرد طبیعی است . بعد از نصب کارتریج جوهری باید چند برگ پرینت بگیرید تا کارتریج ها پر رنگ شود. ولی اگر بعد از تعداد زیادی هم چنان کم رنگ است باید علت آن بررسی شود.

 • عزراییل گفت:

  سلام، بنده یه پرینتر ۳۱۱۰ اپسون خریدم البته این دومین پرینتره.خودم راه اندازیش کردم ولی نمیدونم چرا وقتی با دستگاه کپی رنگی میگیرم یه سری خطوط افقی روی کاغذ میوفته.من از کاغذ معمولی استفاده می کنم.پرینتر اولی هم همین مشکلو داشت

 • عزراییل گفت:

  درود، بنده یه پرینتر ۳۱۱۰ اپسون خریدم البته این دومین پرینتره.خودم راه اندازیش کردم ولی نمیدونم چرا وقتی با دستگاه کپی رنگی میگیرم یه سری خطوط افقی روی کاغذ میوفته.من از کاغذ معمولی استفاده می کنم.پرینتر اولی هم همین مشکلو داشت

 • مهری گفت:

  با سلام ب تازگی پرینتر اپسون L850
  خریداری کرده ام.عکس هایی ک با آن چاپ میکنم دچار مشکل رنگ هستند.یکبار رنگ مشکی و زرد در آن چاپ نمیشود.یکبار انگار عکس ها بور و کمرنگ هستند و..
  مشکل از کجاست؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   مهری عزیز، کارتریج به کار رفته برای دستگاه از کیفیت مناسبی برخوردار نیست. بهتر است برای تعویض و یا شارز کارتریج اقدام کنید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • علی بابا گفت:

  دمتون گرم مطالب بسیارمفیدوخوبه فقط لطف کنین بگین که آیا توی استان های دیگه هم نمایندگی دارین برای تعمیرات واین چیزاواگردارین کدوم استان ها؟؟؟

 • سعید گفت:

  سلام وقت بخیر
  پرینتر L805 نو گرفتم واسه کار سابلیمیشن. وقتی کاغذ سابلیمیشن میذارم داخلش موقع چاپ صدای کاغذ میاد و خیلی لکه و خطوط افقی روی طرح میفته و بالای کاغذ هم پاره میشه. ولی این مشکل روی کاغذ معمولی رخ نمیده. چک نازل هم زدم هد سالم هست مشکلی نداره.

  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   این مشکل به جنس کاغذ مصرفی دستگاه بر می‌گردد، این احتمال وجود دارد که کاغذ خیلی نازک باشد.
   موفق باشید

 • مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده یک پرینتر اپسون t50 دارم با تانک جوهری که جوهر شارژ میشه من هیچ تغییری تو تنظیمات پرینتر ندادم تنها مورد اینکه ویندوز دستگاهع عوض شده و از ۸ به ۱۰ ارتقا پیدا کرده حالا تو ویندوز ۱۰ برای چاپ تصاویر دچار مشکل هستم و اینکه در تصاویر تم رنگ آبی دارم لطفا راهنمایی فرمائید( درایور رو چندین بار نصب کردم)

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   مهدی عزیز، به سایت اصلی کمپانی اپسون مراجعه کرده و درایور را متناسب با ویندوز و سیستم دانلود کنید. این احتمال وجود دارد که درایور نصب شده، متناسب با ویندوز نباشد. سپس درایور دانلود شده را دوباره نصب کنید.
   موفق باشید

 • مهدیه گفت:

  سلام. وقتتون به خیر. خیلی ممنون بابت مطالب مفیدتون. پرینتر رنگی اپسون مدل L3110 مدرسه اوایل سال پرینت رنگی می گرفت اما مدتیه که پرینت رنگی اصلا نمیده، خودم میتونم تعمیرش کنم؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   مهدیه عزیز، میزان کارتریج‌ها را بررسی کنید، این احتمال نیز وجود دارد که هد پرینتر و نازل‌ها گرفته باشند، پس تمیز کردن هد پرینتر را در برنامه بگذارید. در مرحله بعدی می‌توانید، درایور را دوباره نصب کنید.
   موفق باشید

 • حسن گفت:

  یک سوال دیگه ازمتخصص اچارباز دارم من اپسون c91 دارم کارتریج روش رفته برای چندساعت وحدودیکسال بیکاره الان چاپ نمیده باشستشوی هد درست میشه یانه ممنون راهنمایی کنید.

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   حسن عزیز، بله تمیز کردن هد پرینتر برای پاک کردن جوهر‌های خشک شده روی نازل می‌تواند مفید و موثر واقع شود.
   در مورد شرایط کارتریج، ممنون می‌شوم اگر سوال خود را واضح‌تر بیان کنید.
   موفق باشید

 • حسن گفت:

  باسلام من پرینتراپسون مدل۳۲۰۰دارم بعلت بی توجهی خودم نازل کارتریج شکسته رنگ مشکی، حال ازاستادعزیزاین پرسش دارم چکارکنم باکمترین هزینه پرینتربکاربیفتدممنون ازآچارباز.

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   حسن عزیز، با توجه به شکستگی نازل بهتر است هرچه سریع‌تر برای تعمیر دستگاه اقدام کنید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • مجید گفت:

  سلام من پرینتر ۱۴۱۰ دارم مدتی هست نقشه پرینت میگیرم خطوط طولی رو با ضخامت بیشتر میگیره و خطوط افقی درست هست همه هم در یک لایه هستن ممنون میشم دلیلش رو بگین

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   مجید عزیز، دستگاه ایراد سنسوری دارد و باید بررسی شود. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیر پرینتر با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • aliakbar گفت:

  سلام پرینتراپسن۱۴۱۰بنده بعضی وقتهایک چاپ که میکنه پس ازبیرون آمدن کاغذجفت چراغ قطره و کاغذباهم سریع چشمک میزنه وبایدیکبارخاموش روشنش کنم ممنون میشم پاسخ دهید

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز، دستگاه ایراد نرم افزاری پیدا کرده و باید توسط سرویسکار بازدید شود بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • حمید گفت:

  سلام خسته نباشید . من پرینتر اپسون l800 دارم تقریبا ۴ سال پیش خریدم ، بعد ۱ سال هدش خراب شد و مجبور شدم هدش رو تعویض کنم ، بعد از تمام شدن جوهر اصلیش با پیشنهاد فروشنده که خودشون هم تعمیرکار پرینترهای جوهر افشان هستن جوهر مادیران ( میوا ) استفاده کردم سری اول که جوهر میوا استفاده کردم بدون هیچ مشکلی مثل جوهر اصلی کار میکرد ، اما سری دوم که جوهر میوا ریختم تقریبا ۱/۵ سال میشه که با مشکل جدی برخوردم ،از ۱/۵ سال پیش متوجه شدم که رنگ عکسها بعد از گذشت ۱ سال تغییر میکنه ، این مشکل چند ماهی هست ک شدت پیدا کرده طوری که من عکسهای ۳×۴ رو که پرینت میگیرم بعد چند روز عکسها شرو به تغییر رنگ میکنن رنگشون زرد میشه و بعد چند ماه حاشیه عکسها رنگش پخش میشه و تقربا به رنگ بنفش در میاد ، اولش فکر کردم از کاغذ هستش واسه همین انواع کاغذ رو استفاده کردم اما روی هر برند کاغذی همین مشکل رو داره ( کاغذ تیلکو ۲۷۰ گرمی ، کنون ۲۶۰ گرمی و …) لطف میکینین کمک کنین بدونم مشکل از چیه ؟ از جوهره؟ از چیه ؟ ممنون

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   حمید عزیز، این ایراد به دلیل استفاده از جوهر نامرغوب و غیر استاندارد است. جوهر غیر استاندارد کیفیت خود را در برابر نور از دست میدهد. باید از جوهر اصلی اپسون استفاده کنید.
   موفق باشید

 • سید علی امین زاده گفت:

  سلام خسته نباشید. پرینتر من ال۲۱۰ اپسون است که مدتی می باشد که دکمه پاور درست کار نمیکند. باید چندین بار فشار بدم تا به سختی روشن بشود. کابل رو هم عوض کردم. بنظر شما مشکل از کجاست؟ ممنون.

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   علی عزیز، دکمه و پنل کنترل پرینتر دچار مشکل شده است. دستگاه باید توسط سرویسکار بازدید شود. بهتر است هرچه زودتر برای سرویس و تعمیر پرینتر در محل، اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • محمد گفت:

  سلام من یه اپسون L210 دارم برای چاپ نمونه سوال هایی که مدرسه میفرسته ازش استفاده میکنم قبلا وسط خروف یه خط سفید مینداخت وسط عکس ها هم همین طور اما تازگی چاپ که میکنم فقط صورتی چاپ میکنه و هنوز هم این خط سفید رو داره چیکار کنم؟

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   محمد عزیز، دو عامل باعث پرینت گرفتن رنگ صورتی می‌شوند:
   ۱-هد پرینتر کثیف شده است.
   ۲- کارتریج‌ها تمام شده‌اند و میزان آن‌ها برای ترکیب جوهر برای چاپ به حد مجاز نمی‌رسد. این احتمال وجود دارد که کارتریج آبی، تمام شده باشد.
   بهتر است هرچه سریع‌تر شارژ کارتریج را انجام دهید.

 • سید غلامرضا آلبوشوکه گفت:

  سلام . بنده یک پرینتر اپسون ۱۸۰۰ دارم و با آن چاپ خوراکی انجام میدهم . چند وقت است که پرینت که انجام می دهم ، خطوط نقطه نقطه مشکی رنگ ناشی از رد قرقره های جلویی پرینتر که کاغذ را به سمت جلو می کشند روی کاغذ می افتد . ممنون میشوم راهنمایی کنید که به نظر شما عیب از چیست و چطور می شود آن را برطرف کرد.

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   دوست عزیز، دستگاه باید توسط متخصص بررسی شود. بهتر است در این زمینه از طریق شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • حامد ناصری گفت:

  سلام و عرض ادب . ببخشید من پرینتر l805 دارم الان نازل چک میگیرم رنگ Cyan توی Magenta هست , هد کلین که میزنم موقتی درست میشه ولی بعد از یک روز دوباره توی تست پیج مجنتا رو آبی میزنه

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   حامد عزیز، هد ایراد دارد و باید تعویض شود. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرویس و تعمیر پرینتر با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • سعید داداشی گفت:

  سلام پرینتر اپسون ۱۴۱۰ دارم تو تست رنگهرنگ سرخابی پر رنگ رو نمیزنه کلی هم کلین هد زدم ولی فایده نداشت راهنمایی میکنید

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   سعید عزیز، دستگاه باید از نزدیک بررسی شده و سرویس و تعمیر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 • نجفی گفت:

  سلام،پرینتر l805 دارم در حالت استاندار بعد از چاپ ۱۰ برگ سرعتش خیلی کم میشه بطوری که چاپ هر برگ آ۴ سه دقیقه زمان میره علتش به نظر شما چیه.

  • زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   پرینتر ایراد سخت افزاری پیدا کرده است، ممکن است هد یا موتور دستگاه ایراد پیدا کرده باشد. بهتر است هرچه زودتر برای سرویس و تعمیر پرینتر اقدام کنید.
   موفق باشید

 • زهرا گفت:

  سلام چاپ عکس l805 دارم خوب بود ولی یه عکس رو چاپ کرد و عکس بعدی که خواستم چاپ کنه دوباره همون قبلی رو چاپ میکنه ایراد از کجاست به نظرتون

 • فرهاد گفت:

  سلام پرینتر ال ۸۰۵ اپسون دارم الان تمام چراغ هاش بص.رت چشمک زن روشن میشه مشکل چی است

 • واحدیان گفت:

  سلام بعد از شارز پرینتر حالا رنگ خاکستری را ابی مات میکیره و ابی کم رنگ هم کمی پر رنگتر هست لطف میکنید راهنمایی بفرمایید

 • عباس گفت:

  سلام من پرینتر اپسون جوهر افشان مدل L382 دارم ۶ ماه استفاده نکردم الان که میخوام پرینت بگیرم رنگ آبی تو چک پرینت کمرنگ و بی رنگ میزنه تو تنظیمات هد و نازل چند بار تمیز شده ولی مشکل حل نشد وارد تنظیمات تعویض جوهر پیام تعویض کل جوهر پرینتر باید انجام بشه یا میشه فقط رنگ آبی رو تعویض کرد و آیا مشکل رو میشه از یک قسمت دیگه حل کرد سپاس گذارم جواب گو باشین

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   در صورت استفاده نکردن طولانی مدت از پرینتر جوهر، هد و نازل پرینتر خشک خواهد شد.
   جوهر پرینتر هم مانند قبل عمل نخواهد کرد. با توجه به مقاله آموزش تمیز کردن هد پرینترهای جوهر افشان هد پرینتر را تمیز کنید. اگر مشکل برطرف نشد، بهتر است دستگاه شما توسط کارشناس بررسی شود. کارشناس تشخیص میدهد دستگاه قابل تعمیر است یا خیر.

 • صبا گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من پرینترم هم راه راه میگیره هم لک‌ جوهر روش میمونه هم پایین کاغذ تا میخوره پی دی اف هم نمیگیره فقط زمانی که چیزی رو میخوام کپی بگیرم به لپ تاپ یا کامپیوتر وصل نیست خوب پرینت میگیره هر سری هم میبرم بیرون درست میکنن میارم خونه به یک هفته نکشیده خراب میشه چیکار کنم ؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا درخواست تعمیر پرینتر خود را ثبت کنید تا کارشناسان آچارباز با شما تماس بگیرند. یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید.

 • انتشارات فدک گفت:

  با سلام خدا قوت اپسون ۱۸۰۰L دارم چراغ جوهر و کاغذ باهم چشمک میزنن و قبلا اینکه اینطوری بشه چاپ یه بار کامل می‌گرفت سری دومش کم رنگ بعد اون کلا راه راه گرفت کم رنگ الان هم اون دوتا چراغش چشمک میزنه کار نمیکنه

 • محمد روحی گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده یک ابسون L1800 ‘کرفتم نو کارای نصبشو انجام دادم جوهر هم ریختم ارول جوهر هم ندارم ولی هر چقدر چاب می گیرم کاغذ سفید بیرون میده و اصلا چاب نمیگیره خیلی ممنون میشم اگر راهنمای کنید

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   دوست عزیز؛ آیا اطمینان دارید که تمام مراحل را عینا مطابق دفترچه راهنما انجام داده‌اید؟ درایور را نصب کرده‌اید؟
   اگر تمام موارد عینا شبیه به راهنمای دفترچه است و مشکل ادامه دارد، لطفا درخواست تعمیر پرینتر در محل را انجام دهید.

  • افراز گفت:

   سلام وقت بخیر
   آقای محمد روحی ، دوست عزیز منم دقیقا همین پرینتر الان به همین مشکل برخوردم . لطفا میشه بگید آیا مشکلتون حل شد و چطوری ؟ ممنونم

 • رضا گفت:

  سلام
  پرینتر اپسون l800 یه کم کج پرینت میکند روی کاغذ های مختلف امتحان کردم ولی فرقی نکرد کیره های کاغذ رو هم چفت میکنم. این مشکل برای ویزیت کارتهای دو رو خیلی برام مشکل ساز شده. لطفا راهنمایی فرمایید.

 • ehsan گفت:

  سلام
  پرینتر جوهر افشان لیپسون l805 گرفتم تازه

  موقع پرینت عکس
  تصویر راه راه میشه
  مشکل چی هست؟؟

 • نعیمی گفت:

  سلام .پرینتر Artisan 1430 کاغذ را سفید رد میکنه باید چیکار کنم؟

 • Rwza گفت:

  سلام
  پرینتر LQ_300+II دارم
  تازگیا وقتی روشنش میکنم هد میاد سمت چپ پرینتر وای میسته و پرینتر صدای بوق مانندی میزنه هر چه قدر هم خاموش و روشن میکنم بازم همون حالته ممنون میشم ی راهکار بگید

 • عباس گفت:

  سلام.پرینترجوهرافشان اپسونR290
  وقتی روشن میشه چراغهای۲عددکلیدکنارهم به تناوب قرمزوخاموش می شوندودستگاه هیچ حرکتی ندارد.

 • فرشید گفت:

  سلام پرینتراپسونl382دارم فایلpdfمثلا۱۰تاعکس توشه وقتی پرینت میگیرم ۳تاشومیگیره بقیشونمیگیره چکارکنم؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اقدامات زیر را انجام دهید.در صورتی که باز هم مشکل حل نشد، درخواست تعمیر پرینتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   ابتدا درایور را مجدد نصب کنید
   نرم افزار پی دی اف را تعویض کنید
   کابل یو اس بی را تعویض کنید
   ویندوز را تعویض کنید

   https://a4baz.com/printer-service

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.