به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

راهنمای کار با ماشین لباسشویی ایندزیت

راهنمای کار با ماشین لباسشویی

طی چند سال گذشته کمپانی ایندزیت در زمینه تولید و فروش ماشین لباسشویی یک روند صعودی را طی کرده است و ایندزیت٬ یک برند معتبر ایتالیایی است و یکی از بزرگترین تولید کنندگان لوازم خانگی به حساب می آید. در این مقاله چگونگی کار با ماشین لباسشویی ایندزیت را برای شما می‌گوییم.

بدون شک اگر قصد خرید یک ماشین لباسشویی با کیفیت و البته قیمت مناسب را داشته باشید، پیشنهاد اول فروشنده به شما ماشین لباسشویی ایندزیت خواهد بود. این ماشین لباسشویی در بازار لوازم خانگی طرفداران زیادی دارد. به همین در مقاله تصمیم داریم راهنمای کار با ماشین لباسشویی ایندزیت را برای دارندگان این وسیله عرضه کنیم، تا بهتر و بیشتر از این وسیله کاربردی استفاده کنند.

راه اندازی لباسشویی ایندزیت

نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی، کاری است که بیشتر خریداران و فروشندگان ماشین لباسشویی ترجیح می‌دهند توسط یک متخصص انجام شود. اما اگر ماشین لباسشویی شما دست دوم است و یا مکان زندگی شما تغییر کرده است، خودتان باید آستین‌ها را بالا زده و دست به آچار شوید.

گاهی دارندگان ماشین لباسشویی ایندزیت، هنگام نصب و راه اندازی آن به مشکل می‌شوند. اما نصب و راه اندازی لباسشویی ایندزیت تفاوت چندانی با دیگر ماشین لباسشویی‌های ایرانی و خارجی ندارد و شما به راحتی می‌توانید با رعایت برخی نکات ساده، خودتان در خانه ماشین لباسشویی ایندزیت را نصب و راه اندازی کنید. به یاد داشته باشید باید دفترچه راهنمای محصول را کنار خود داشته باشید و نباید بدون توجه به آن و اطلاعاتی که درون آن نوشته شده اقدام به نصب و راه اندازی دستگاه کنید.

بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ایندزیت
با استفاده از دفترچه راهنمای کنار محصول، اقدام به نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ایندزیت کنید

♦ بررسی کنید که دستگاه ضربه نخورده باشد

اگر ماشین را تازه خریده‌اید، ابتدا بسته بندی آن را باز کنید. در هنگام حمل و نقل، وسیله ممکن است ضربه خورده باشد، برای همین بدنه ماشین را به خوبی بررسی کنید، اگر احساس می‌کنید ماشین ضربه خورده و آسیب دیده است، از نصب کردن آن خودداری کنید.

♦ مکان مناسب برای لباسشویی در نظر بگیرید

حالا باید مکان قرار گیری ماشین لباسشویی را انتخاب کنید، مناسب بودن مکان نصب ماشین لباسشویی، رابطه مستقیمی با طول عمر و استهلاک آن دارد. دقت کنید مکانی که برای نصب و راه اندازی لباسشویی ایندزیت انتخاب می‌کنید

۱- نباید با فرش پوشیده باشد، زیرا رطوبت حاصل از ماشین لباسشویی می‌تواند به بافت و تاروپود فرش آسیب برساند.
۲- مکان انتخابی نباید مرطوب و یا نزدیک به گرما باشد، زیرا این عوامل می‌توانند در عملکرد ماشین لباسشویی ایندزیت اختلال ایجاد کنند.
۳- ماشین لباسشویی ایندزیت را در یک مکان مسطح و محکم قرار دهید، یک دستگاه تراز لیزری بردارید و با کمک آن دستگاه را تراز کنید.
۴- به یاد داشته باشید نباید ماشین لباسشویی را به کابینت و یا دیوار تکیه داده و بچسبانید.

اگر احساس می‌کنید زمین صاف و هموار نیست می‌توانید با باز و بسته کردن پایه‌های قابل تنظیمی که در جلوی ماشین لباسشویی ایندزیت قرار دارد دستگاه را تراز کنید. تراز کردن دستگاه باعث می‌شود، ماشین لباسشویی در جای خود محکم باشد و در حین کار بیش از اندازه نلرزد و سروصدای ناهنجار از خود تولید نکند.

اگر مکانی که برای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ایندزیت انتخاب کرده‌اید، فرش و موکت شده است، پایه‌های دستگاه را طوری تنظیم کنید، که ماشین لباسشویی از زمین فاصله کافی داشته باشد و هوا درون آن جریان داشته باشد.

بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ایندزیت
تراز کردن دستگاه، از تکان و سروصدای بیش از اندازه آن جلوگیری خواهد کرد

♦ نزدیکترین فضای دسترسی به آب٬ برق و چاه فاضلاب را در نظر بگیرید

شیر آب، چاه فاضلاب و پریز برق را از قلم نیاندازید، ماشین لباسشویی ایندزیت شما به وسیله این موارد کار خود را انجام می‌دهد. پس مکانی را انتخاب کنید که همه این موارد را داشته باشد.

۱- شلنگ ورودی و خروجی آب را به دستگاه متصل کنیم، در قدم اول شلنگ آب ورودی را بررسی کرده و از صحیح و سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. قبل از هر چیز شیر آب سرد را باز کنید تا اگر رسوبات و املاحی درون لوله وجود دارد از آن خارج شود.

۲- شلنگ ورودی را به شیر آب سرد متصل کنید و سپس قسمت دیگر آن را به مدخل ورودی آب سرد ماشین لباسشویی ایندزیت بزنید. از شلنگ‌های استفاده شده و دست دوم برای اینکار مناسب نیستند و می‌توانند کارکرد ماشین لباسشویی ایندزیت را دچار مشکل کنند.

۳- شلنگ تخلیه و یا خروجی ماشین لباسشویی ایندزیت را نصب کنید. شلنگ تخلیه را می‌توانید داخل وان و یا سینک بگذارید و یا آن را زیر سینک نصب کنید. به یاد داشته باشید همواره از شلنگی که همراه با ماشین لباسشویی به شما عرضه می‌شود، استفاده کنید.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ایندزیت
شلنگ آب ورودی و خروجی ماشین لباسشویی را بررسی کرده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید

راهنمای کار ماشین لباسشویی ایندزیت

بعد از نصب و راه اندازی لباسشویی ایندزیت، دیگر نوبت این است که آن را روشن کرده و به کار بیاندازید. ابتدا پریز برق را چک کنید و ببینید جریان برق درن آن وجود دارد یا خیر. حالا باید محافظ ولتاژ الکترونیکی و یا چندراهی را به برق زده و بعد از مدتی پریز ماشین لباسشویی ایندزیت را به آن بزنید. فراموش نکنید پریز برقی که دستگاه را به آن متصل کرده‌اید و یا محافظ ولتاژ الکترونیکی باید همواره در دسترس شما باشند.

به شما توصیه می‌کنیم قبل از اینکه فرایند شستشوی لباس و پوشاک خود را با ماشین لباسشویی ایندزیت شروع کنید، دستگاه را یکبار روشن کرده و اجازه دهید فرایند شستشو با مواد شوینده و بدون لباس انجام شود.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ایندزیت
پریز برق باید در نزدیکی ماشین لباسشویی ایندزیت و جلوی دید شما باشد

محل ریختن پودر در ماشین لباسشویی ایندزیت

مهم‌ترین قطعه‌ای که درون ماشین لباسشویی ایندزیت وجود دارد، محل ریختن پودر و یا محفظه مواد شوینده آن است. این قطعه در معرض دید قرار دارد و شما با هربار استفاده از ماشین لباسشویی با آن سروکار خواهید داشت. برای اینکه فرایند شستشو در ماشین لباسشویی ایندزیت به بهترین شکل ممکن انجام بگیرد، باید به مقدار مواد شوینده‌ای که درون جاپودری می‌ریزید دقت کنید. افزودن بیش از اندازه مواد شوینده به محفظه، تنها باعث انسداد آن و به مرور خرابی ماشین لباسشویی ایندزیت خواهد شد.

محفظه جاپودری ماشین لباسشویی ایندزیت، گاهی سه قسمتی و در برخی مدل‌ها چهار قسمتی است. قسمت اول برای شستشوی مقدماتی لباس با پودر، قسمت دوم برای شستشوی اصلی لباس، قسمت سوم برای شستشو با مواد افزودنی و نرم کننده و قسمت چهارم برای شستشوی لباس با سفید کننده است.

راهنمای کار با ماشین لباسشویی ایندزیت
به مقدار مواد شوینده‌ای که درون جاپودری لباسشویی ایندزیت می‌ریزید دقت کنید

راهنمای صفحه کنترل ماشین لباسشویی ایندزیت

صفحه کنترل و دکمه‌هایی که روی ماشین لباسشویی ایندزیت وجود دارند، هرکدام یک وظیفه خاص را در فرایند شستشوی لباس انجام می‌دهند. بسیاری از دارندگان ماشین لباسشویی ایندزیت معنی کلمات و کاربرد دکمه‌های تعبیه شده روی صفحه کنترل ماشین لباسشویی ایندزیت را نمی‌دانند.

در صفحه کنترل ماشین لباسشویی ایندزیت، بیشتر اوقات در قسمت چپ صفحه کنترل و بدنه بیرون ماشین لباسشویی، فضایی برای جاپودری و یا محفظه مواد شوینده تعبیه شده است. در کنار این محفظه دکمه خاموش و روشن دستگاه قرار دارد. سپس شما با مهم‌ترین دکمه یعنی ولوم انتخاب برنامه شستشو مواجه می‌شوید. چراغ‌‌های نمایشگر که خبر از انتخاب یک عملکرد ویژه شستشو به شما می‌دهند نیز در کنار همین ولوم قرار دارند.

پیشنهاد مطالعه

حالا می‌توانید دکمه تنظیم دما درجه حرارت آب را مشاهده کنید، این دکمه که برای تنظیم درجه حرارت آب و یا انتخاب سیکل شستشو با آب سرد به کار می‌رود، در کنار ولوم تنظیم سرعت خشک کن دستگاه قرار دارد. در سمت راست نیز می‌توانید چراغ‌هایی که نشان‌دهنده سیکل شستشو هستند را مشاهده کنید. چراغ نمایشگر قفل درب نیز که در قسمت انتهایی صفحه کنترل قرار دارد، خبر از باز یا بسته بودن درب ماشین لباسشویی ایندزیت به شما می‌دهد.

راهنمای کار با ماشین لباسشویی ایندزیت
صفحه کنترل ماشین لباسشویی ایندزیت، به شما کمک می‌کند به خوبی از فرایند شستشو آگاه شوید

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ایندزیت

هر کدام از لباس‌هایی که برای شستشو درون ماشین لباسشویی ایندزیت می‌ریزید، دارای جنس و الیاف خاصی بوده و باید به طریقی ویژه شسته شود، تا به تاروپود و جنسی که دارد صدمه و آسیب وارد نشود. خوشبختانه ماشین لباسشویی ایندزیت این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است و شما می‌توانید براساس جنس لباس خود، برنامه شستشوی مناسب ا انتخاب نمایید. برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ایندزیت شامل لباس‌های نخی، پارچه‌های نایلونی، لباس‌های جین و لباس‌های پشمی می‌شود.

راهنمای کار با ماشین لباسشویی ایندزیت
برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ایندزیت، از آسیب زدن به لباس‌های شما خودداری می‌کند

نکات و موارد ایمنی ماشین لباسشویی ایندزیت

در این قسمت می‌خواهیم، نکات و موارد کار با ماشین لباسشویی ایندزیت را به شما بگوئیم. با رعایت این موارد عمر مفید دستگاه بالا رفته و با استهلاک کمتری در طول سال مواجه خواهد شد.

 • هرگز با دست و یا پای خیس، بدنه ماشین لباسشویی را لمس نکنید.
 • هنگام جدا کردن پریز برق دستگاه، آن را از دو شاخه گرفته و پریز را بکشید.
 • هنگامی که دستگاه روشن است و دارد فرایند شستشو را انجام می‌دهد، محفظه مواد شوینده را باز نکنید.
 • هرگز درب دستگاه را در حین فرایند شستشو به زور باز نکنید.
 • قطعات لاستیکی درون درب ماشین لباسشویی را بعد از فرایند شستشو با یک پارچه خشک و تمیز کنید.
راهنمای کار با ماشین لباسشویی ایندزیت
هرگز سیم برق ماشین لباسشویی ایندزیت را نکشید، آن را از پریز برق جدا کنید

خرابی ماشین لباسشویی ایندزیت

اگر احساس می‌کنید دستگاه خراب شده است و فرایند شستشو را به خوبی انجام نمی‌دهد، بهتر است برای تعمیر ماشین لباسشویی از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید و از دستکاری قطعات داخلی دستگاه خودداری کنید. اینکار تنها می‌تواند فرایند تعمیر کردن دستگاه را به تاخیر بیاندازد. بهتر است از سامانه اعزام تعمیرکار آچارباز استفاده کنید. کافیست به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز بروید و درخواست خود را در این برنامه‌ها ثبت کنید. تیم پشتیبان آچارباز به سرعت با شما تماس گرفته و هماهنگی لازم را با شما انجام خواهد داد. در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس گرفته و مشکل خود را با آچارباز در میان بگذارید.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

نویسنده :

۱۱ دیدگاه

 • Avatar ز ت گفت:

  سلام جا پودری ماشین چطوری در میاد که تمیزش کنم

 • Avatar ندا گفت:

  سلام خسته نباشید.ماشین لباسشویی من خیلی تایم کارش زیاده برای یه لباس که زیاد کثیف نیست ۲ساعت و نیم کار میکنه!!!چجوری میتونم تایم شستشو رو کم کنم

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   درود بر شما
   با توجه به مدل‌های متفاوت ماشین لباسشویی، در این زمینه شما باید دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کنید و سیکل شستشوی مناسب برای لباس‌های خود را انتخاب کنید

 • Avatar سحر گفت:

  سلام امروز یه دفعه لباسشوییم ارور ۴۵ داده، درش هم باز نمیشه هرکاری میکنم. کارش تموم شده. مدل ایندیزیت

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   با سلام، باز نشدن درب ماشین لباسشویی می‌تواند به دلیل عدم تخلیه آب، خرابی قفل و یا پوسیدگی لاستیک دور درب باشد. برای رفع ایرادسریع و ساده دستگاه، تعمیر ماشین لباسشویی را در سامانه اچارباز ثبت کنید.

 • Avatar یوسف میرزایی گفت:

  سلام
  مدل ماشین من ۴mdl055a
  هست
  دفترچه راهنمای کارکرد میخواستم

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   سلام برای دانلود دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی ایندزیت، به سایت کمپانی سازنده مراجعه کنید.

 • Avatar فاطیمه گفت:

  سلام چرا دور خشک کن لباسشوییم کا رنمیکنه؟

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   سلام، گاهی اوقات مشکلات کوچکی مانند قطعی جریان برق و یا زیاد بودن مقدار لباس باعث از کار افتادن خشک کن ماشین لباسشویی می‌شوند. اگر این موارد را بررسی کردید اما هنوز مشکلی می‌بینید، ممکن است ایراد از قطعات اصلی ماشین لباسشویی مانند موتور باشد. شما می‌توانید برای رفع این مشکلات اساسی از خدمت تعمیر ماشین لباسشویی در محل استفاده کنید.

 • Avatar ساناز گفت:

  سلام خوبین؟ لباسشوییه من امروز نشتی داشت آب تمام فرش منو خیس کرد. لوله آب رو هم دیدم پارگی نداشت. چیکار کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دلیل نشتی آب فقط از شلنگ ماشین لباسشویی نیست. پمپ تخلیه، مخزن پودر، فرسودگی شلنگ دور درب، وجود مشکل در دیگ و … می‌تواند دلیل نشت آب از لباسشویی باشد. بهتر است درخواست تعمیر ماشین لباسشویی را ثبت کنید تا کارشناس مربوطه آن را بررسی کند.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.