به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

آموزش نصب ماشین لباسشویی ال جی

راهنمای نصب ماشین لباسشویی

اولین قدم بعد از اینکه ماشین لباسشویی جدیدی خریداری کردید، نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی است. این کار باید با دقت و مهارت کافی انجام شود. محل قرار گرفتن ماشین، نصب شیرآلات، لوله خروج فاضلاب و تراز کردن ماشین لباسشویی باید دقیق انجام شود. در اینجا راجع‌به راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی صحبت خواهیم کرد.

بعد از خریدن ماشین لباسشویی ال جی، برای اینکه از خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه استفاده کنید، باید نصب و راه اندازی آن را به کارشناس نصب ماشین لباسشویی که از سوی شرکت سازنده مورد تایید است و معرفی شده بسپارید. پیشنهاد می‌شود که خودتان برای این کار اقدام نکنید، زیرا در صورتی که دستگاه مشکل فنی داشته باشد، شرکت سازنده، هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

اما ممکن است در منطقه‌ای که ساکن هستید، امکان دسترسی به کارشناس نصب ماشین لباسشویی ال جی برایتان فراهم نباشد، آن زمان است که باید خودتان دست به کار شوید.

 

رفع مشکلات ماشین لباسشویی
در بیشتر موارد، با کمی دقت می‌توانید عیب ماشین خود را انجام دهید. حال در این مطلب قصد داریم تا ۹ مشکل رایجی که ماشین های لباسشویی با آن ها مواجه می‌شوند را برای شما بیان کرده و راه حلی برای رفع مشکلات ماشین لباسشویی منزل شما پیدا کنیم!
بیشتر بخوانید

 

همچنین زمانی که ماشین لباسشویی را جابجا می‌کنید و حتی بعد از اسباب کشی، باید خودتان برای نصب آن اقدام کنید. پس به آموزشی با موضوع طریقه نصب ماشین ظرفشویی ال جی نیاز دارید.

تعمیر ماشین لباسشویی در تهران
قبل از نصب ماشین لباسشویی ال جی، باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید

انتخاب جای مناسب برای نصب ماشین لباسشویی ال جی

قبل از اینکه برای نصب ماشین لباسشویی اقدام کنید، باید جایگاه مناسب برای آن را انتخاب کنید. محل قرارگیری ماشین لباسشویی باید مجهز به پریز برق، شیر آب گرم و سرد و خروجی فاضلاب باشد. همچنین ماشین لباسشویی باید از لوازمی که در اطراف آن قرار می‌گیرند هم ۲ سانتی‌متر فاصله داشته باشد.

تراز کردن ماشین لباسشویی بسیار مهم است، نباید آن را روی سطح شیب‌دار قرار دهید، تا حد امکان باید جای ماشین لباسشویی صاف و هموار باشد و از قرار دادن آن در نزدیکی منابع گرما، مانند آبگرمکن، اجاق گاز و رادیاتور خودداری کنید.

پیشنهاد می‌شود که در زمان خریدن ماشین لباسشویی، جایگاه آن را هم درنظر بگیرید و ماشینی با ابعاد بزرگ برای یک آشپزخونه کوچک نخرید.

نصب ماشین لباسشویی در آچارباز
ماشین لباسشویی را در جایی قرار دهید که هوا در آن جریان دارد

بسته‌بندی ماشین لباسشویی ال جی را بادقت باز کنید

بعد از اینکه ماشین لباسشویی ال جی را به محل قرارگیری آن منتقل کردید، ابتدا باید بسته‌بندی آن را باز کنید. مراحل باز کردن بسته‌بندی شامل باز کردن بسته‌بندی کف دستگاه، باز کردن پیچ‌ها و باز کرده تقویت کننده بسته‌بندی است.

مهره‌های نگهدارنده مخزن را هم با استفاده از آچار، باز کنید، بسته به مدل ماشین لباسشویی، این مهره‌ها و پیچ‌ها متفاوت هستند. لازم به ذکر است که این مهر‌ه‌ها را باید در جایی نگهدارید تا هر زمانی که برای جابجایی ماشین لباسشویی ال جی به آنها نیاز داشتید، در دسترس‌تان باشند. سوراخ‌های این پیچ‌ها را با درپوش ببندید.

تعمیرکار ماشین لباسشویی
بعد از باز کردن پیچ‌های جابجایی، آنها را در جایی امن قرار دهید تا گم نشوند

پایه‌های ماشین لباسشویی ال جی را تنظیم کنید

در زیر ماشین لباسشویی ال جی، پایه‌هایی قرار دارد که برای تراز کردن ماشین لباسشویی باید آنها را تنظیم کنید. با چرخاندن این پایه‌ها، براساس لوازمی که در طرفین ماشین لباسشویی هستند، ارتفاع آن را کوتاه و بلند خواهید کرد. با چرخاندن پیچ‌ها در جهت عقربه‌های ساعت، می‌توانید ارتفاع ماشین را بالاتر ببرید و اگر بخواهید ارتفاع آن را کم کنید، پیچ‌ها را، خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

البته این کار را موقت انجام دهید، زیرا با قرار دادن ماشین لباسشویی در جای اصلی، شاید مجدد مجبور شوید آن را تراز کنید.

لوله کشی ماشین لباسشویی
با استفاده از یک آچار، پایه‌های ماشین لباسشویی را تنظیم کنید

شلنگ ورودی آب گرم و سرد را نصب کنید

اغلب ماشین‌های لباسشویی دارای دو شلنگ ورودی آب گرم و سرد هستند. اما برخی هم به‌دلیل داشتن سیستم گرمکن آب، فقط یک شلنگ ورودی آب سرد دارند. در ماشین لباسشویی ال جی، ورودی آب گرم را با رنگ قرمز و یا حرف H و ورودی آب سرد را با رنگ آبی و حرف C مشخص می‌کنند. شلنگ‌ها را با دقت نصب کنید و در صورت نیاز یک بست به دور شلنگ ببندید.

مطمئن شوید که در هیچ جای شلنگ نشتی آب وجود ندارد.

راهنمای نصب ماشین لباسشویی LG
بعد از نصب شلنگ ورودی آب، از محکم بودن بست آب‌بندی مطمئن شوید

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی را نصب کنید

نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی، از مهم‌ترین بخش‌های کار است. اگر این کار را با دقت انجام ندهید، آب کثیف به‌درستی از ماشین تخلیه نشده و ممکن است در مسیر خروج باقی بماند و دستگاه را دچار نقص فنی کند.

اگر ماشین لباسشویی در کنار سینک ظرفشویی قرار دارد، می‌توانید شلنگ تخلیه لباسشویی را به اتصالات تخلیه سینک متصل کنید، یا اینکه شلنگ تخلیه را طوری تنظیم کنید که آب کثیف از سینک خارج شود. فقط باید آن را با یک زنجیر ثابت کنید.

اما اگر ماشین لباسشویی ال جی در کنار سینک قرار نداشت، باید یک خروجی فاضلاب برای آن ایجاد کنید.

نصب فاضلاب ماشین لباسشویی
بعد از نصب شلنگ تخلیه، از آب‌بندی آن مطمئن شوید

اتصالات الکترونیکی را بررسی کنید

ماشین لباسشویی را از طریق چندراهی و یا رابط به پریز برق وصل نکنید. برای اینکه ماشین لباسشویی ال جی شما در اثر نوسانات برقی دچار آسیب نشود، در مسیر برق، یک محافظ قرار دهید تا در صورت بروز نوسان، دستگاه نسوزد.

پیشنهاد مطالعه

ماشین لباسشویی LG را در جای خود ثابت کنید

بعد از نصب اتصالات ماشین لباسشویی ال جی، باید آن را در جای اصلی خود ثابت کنید. بعد از اینکه ماشین را در جای خود قرار دادید، با استفاده از یک  دستگاه تراز، از تراز بودن ماشین لباسشویی مطمئن شوید.

اگر ماشین لباسشویی را روی کفپوش فرشی قرار می‌دهید، از اینکه هوا در زیر و پشت ماشین جریان داشته باشد، اطمینان حاصل کنید.

تراز کردن ماشین لباسشویی
در صورت تراز نبودن ماشین لباسشویی، در حین کار می‌لرزد و صداهای بلندی خواهید شنید

برای نصب ماشین لباسشویی ال جی، اگر تمام مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید، روند کار به‌درستی پیش خواهد رفت. اما اگر خودتان زمان کافی برای این کار ندارید، آن را به کارشناس نصب ماشین لباسشویی بسپارید. آچارباز با داشتن کارشناسان متخصص در زمینه نصب و تعمیر ماشین لباسشویی، در کمترین زمان ممکن بعد از ثبت درخواست شما، اقدام به نصب ماشین لباسشویی خواهد کرد.

 

تعمیرات انواع ماشین لباسشویی در محل شما
در صورتی که ماشین لباسشویی شما دچار هرگونه مشکل فنی شد، می‌توانید درخواست تعمیر خود را در آچارباز ثبت کنید.گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود.
ثبت درخواست

نویسنده :

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 نظرات
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
آچاربازخانم عظیمی Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
خانم عظیمی
Guest
خانم عظیمی

ماشین لباسشویی من دوتا شیر ورودی داره اما جایی که قراره نصبش کنم فقط یک شیر آب سرد داره. میشه با یک شیر آب وصلش کرد؟

آچارباز
Admin
آچارباز

سلام

خیر. زیرا ماشین لباسشوهایی که دارای دو شیر هستند، امکان گرم کردن آب را ندارند. پس باید یکی از شیرها به آب گرم متصل شود.

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.