×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

ماشین لباسشویی

آموزش نصب ماشین لباسشویی ال جی

راهنمای نصب ماشین لباسشویی

اولین قدم بعد از اینکه ماشین لباسشویی جدیدی خریداری کردید، نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی است. این کار باید با دقت و مهارت کافی انجام شود. محل قرار گرفتن ماشین، نصب شیرآلات، لوله خروج فاضلاب و تراز کردن ماشین لباسشویی باید دقیق انجام شود. در اینجا راجع‌به راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی صحبت خواهیم کرد.

بعد از خریدن ماشین لباسشویی ال جی، برای اینکه از خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه استفاده کنید، باید نصب و راه اندازی آن را به کارشناس نصب ماشین لباسشویی که از سوی شرکت سازنده مورد تایید است و معرفی شده بسپارید. پیشنهاد می‌شود که خودتان برای این کار اقدام نکنید، زیرا در صورتی که دستگاه مشکل فنی داشته باشد، شرکت سازنده، هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

اما ممکن است در منطقه‌ای که ساکن هستید، امکان دسترسی به کارشناس نصب ماشین لباسشویی ال جی برایتان فراهم نباشد، آن زمان است که باید خودتان دست به کار شوید.

پیشنهاد مطالعه

همچنین زمانی که ماشین لباسشویی را جابجا می‌کنید و حتی بعد از اسباب کشی، باید خودتان برای نصب آن اقدام کنید. پس به آموزشی با موضوع طریقه نصب ماشین ظرفشویی ال جی نیاز دارید.

پیچ های پشت ماشین لباسشویی ال جی
قبل از نصب ماشین لباسشویی ال جی، باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید

انتخاب جای مناسب برای نصب ماشین لباسشویی ال جی

قبل از اینکه برای نصب ماشین لباسشویی اقدام کنید، باید جایگاه مناسب برای آن را انتخاب کنید. محل قرارگیری ماشین لباسشویی باید مجهز به پریز برق، شیر آب گرم و سرد و خروجی فاضلاب باشد. همچنین ماشین لباسشویی باید از لوازمی که در اطراف آن قرار می‌گیرند هم 2 سانتی‌متر فاصله داشته باشد.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

تراز کردن ماشین لباسشویی بسیار مهم است، نباید آن را روی سطح شیب‌دار قرار دهید، تا حد امکان باید جای ماشین لباسشویی صاف و هموار باشد و از قرار دادن آن در نزدیکی منابع گرما، مانند آبگرمکن، اجاق گاز و رادیاتور خودداری کنید.

پیشنهاد می‌شود که در زمان خریدن ماشین لباسشویی، جایگاه آن را هم درنظر بگیرید و ماشینی با ابعاد بزرگ برای یک آشپزخونه کوچک نخرید.

محل ریختن پودر در ماشین لباسشویی ال جی
ماشین لباسشویی را در جایی قرار دهید که هوا در آن جریان دارد

بسته‌بندی ماشین لباسشویی ال جی را بادقت باز کنید

بعد از اینکه ماشین لباسشویی ال جی را به محل قرارگیری آن منتقل کردید، ابتدا باید بسته‌بندی آن را باز کنید. مراحل باز کردن بسته‌بندی شامل باز کردن بسته‌بندی کف دستگاه، باز کردن پیچ‌ها و باز کرده تقویت کننده بسته‌بندی است.

مهره‌های نگهدارنده مخزن را هم با استفاده از آچار، باز کنید، بسته به مدل ماشین لباسشویی، این مهره‌ها و پیچ‌ها متفاوت هستند. لازم به ذکر است که این مهر‌ه‌ها را باید در جایی نگهدارید تا هر زمانی که برای جابجایی ماشین لباسشویی ال جی به آنها نیاز داشتید، در دسترس‌تان باشند. سوراخ‌های این پیچ‌ها را با درپوش ببندید.

نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی درب بالا
بعد از باز کردن پیچ‌های جابجایی، آنها را در جایی امن قرار دهید تا گم نشوند

پایه‌های ماشین لباسشویی ال جی را تنظیم کنید

در زیر ماشین لباسشویی ال جی، پایه‌هایی قرار دارد که برای تراز کردن ماشین لباسشویی باید آنها را تنظیم کنید. با چرخاندن این پایه‌ها، براساس لوازمی که در طرفین ماشین لباسشویی هستند، ارتفاع آن را کوتاه و بلند خواهید کرد. با چرخاندن پیچ‌ها در جهت عقربه‌های ساعت، می‌توانید ارتفاع ماشین را بالاتر ببرید و اگر بخواهید ارتفاع آن را کم کنید، پیچ‌ها را، خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

البته این کار را موقت انجام دهید، زیرا با قرار دادن ماشین لباسشویی در جای اصلی، شاید مجدد مجبور شوید آن را تراز کنید.

لوله کشی ماشین لباسشویی
با استفاده از یک آچار، پایه‌های ماشین لباسشویی را تنظیم کنید

شلنگ ورودی آب گرم و سرد را نصب کنید

اغلب ماشین‌های لباسشویی دارای دو شلنگ ورودی آب گرم و سرد هستند. اما برخی هم به‌دلیل داشتن سیستم گرمکن آب، فقط یک شلنگ ورودی آب سرد دارند. در ماشین لباسشویی ال جی، ورودی آب گرم را با رنگ قرمز و یا حرف H و ورودی آب سرد را با رنگ آبی و حرف C مشخص می‌کنند. شلنگ‌ها را با دقت نصب کنید و در صورت نیاز یک بست به دور شلنگ ببندید.

مطمئن شوید که در هیچ جای شلنگ نشتی آب وجود ندارد.

راهنمای نصب ماشین لباسشویی LG
بعد از نصب شلنگ ورودی آب، از محکم بودن بست آب‌بندی مطمئن شوید

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی را نصب کنید

نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی، از مهم‌ترین بخش‌های کار است. اگر این کار را با دقت انجام ندهید، آب کثیف به‌درستی از ماشین تخلیه نشده و ممکن است در مسیر خروج باقی بماند و دستگاه را دچار نقص فنی کند.

اگر ماشین لباسشویی در کنار سینک ظرفشویی قرار دارد، می‌توانید شلنگ تخلیه لباسشویی را به اتصالات تخلیه سینک متصل کنید، یا اینکه شلنگ تخلیه را طوری تنظیم کنید که آب کثیف از سینک خارج شود. فقط باید آن را با یک زنجیر ثابت کنید.

اما اگر ماشین لباسشویی ال جی در کنار سینک قرار نداشت، باید یک خروجی فاضلاب برای آن ایجاد کنید.

نصب فاضلاب ماشین لباسشویی
بعد از نصب شلنگ تخلیه، از آب‌بندی آن مطمئن شوید

اتصالات الکترونیکی را بررسی کنید

ماشین لباسشویی را از طریق چندراهی و یا رابط به پریز برق وصل نکنید. برای اینکه ماشین لباسشویی ال جی شما در اثر نوسانات برقی دچار آسیب نشود، در مسیر برق، یک محافظ قرار دهید تا در صورت بروز نوسان، دستگاه نسوزد.

پیشنهاد مطالعه

ماشین لباسشویی LG را در جای خود ثابت کنید

بعد از نصب اتصالات ماشین لباسشویی ال جی، باید آن را در جای اصلی خود ثابت کنید. بعد از اینکه ماشین را در جای خود قرار دادید، با استفاده از یک  دستگاه تراز، از تراز بودن ماشین لباسشویی مطمئن شوید.

اگر ماشین لباسشویی را روی کفپوش فرشی قرار می‌دهید، از اینکه هوا در زیر و پشت ماشین جریان داشته باشد، اطمینان حاصل کنید.

تراز کردن ماشین لباسشویی
در صورت تراز نبودن ماشین لباسشویی، در حین کار می‌لرزد و صداهای بلندی خواهید شنید

برای نصب ماشین لباسشویی ال جی، اگر تمام مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید، روند کار به‌درستی پیش خواهد رفت. اما اگر خودتان زمان کافی برای این کار ندارید، آن را به کارشناس نصب ماشین لباسشویی بسپارید. آچارباز با داشتن کارشناسان متخصص در زمینه نصب و تعمیر لباسشویی، در کمترین زمان ممکن بعد از ثبت درخواست شما، اقدام به نصب ماشین لباسشویی خواهد کرد.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی
5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫34 دیدگاه ها

 1. سلام و خسته نباشید من تازه لباسشویی الجی v5 خرید کردم فقط اینکه ما ورودی آب گرم نداریم آیا مشکلی داره با آب سرد استفاده بشه با تشکر

 2. سلام، ما لباسشویی الجی رو تازه نشب کردیم وقتی روشن کردیم شستشوی
  Intensive رو زدیم بعد لباسشویی استپ کرد خاموش شد، روشن هم نمیشه. مشکل از چیه؟

 3. سلام وقتتون بخیر ما تازه اسباب کشی کردیم تو آشپزخونه جای لباسشویی نداریم و مجبوریم تو حیاط بزاریم یه قسمت حیاط سقف داره اونجا گذاشتیم زیرش چی باید بزاریم؟ما یه پایه چوبی گذاشتیم که زیرش خالیه ولی خیلی میلرزه اگه هیچی نزاریم ایرادی داره ؟

 4. سلام ماشین لباسشویی رو جابجا کردیم شیر اب نشتی میده دارای یک شیر اب دوراهی هست تا حالا با این مشکل روبرو نشده بودم

 5. سلام ماشین من تازه خریدم ازدیروز صدای تق تق توش افتاده چیزیهم توش نیفتاده استفاده کم ازش دارم واینکه من شیلنگ تخلیم همسطح هست این مشکلی داره

  1. باسلام
   ندای عزیز این صدا را چه زمانی از لباسشویی شنیده میشود؟ اگر در هنگام تخلیه لباسشویی تق تق می‌کند، موتور تخلیه ماشین لباسشویی باید بررسی شود. البته پر کردن بیش از اندازه لباسشویی نیز می‌تواند در این موضوع تاثیر گذار باشد. برای اطمینان بیشتر، صحت بلبرینگ‌های لباسشویی، پولی، موتور ماشین لباسشویی نیز چک کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لباسشویی در محل خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 6. ماشین لباسشویی ما ال جی هست تازه خریدیم،ابگیری نمیکنه و خطای ie میده

  1. باسلام
   آراش عزیز، باید مسیر آب ورودی به لباسشویی و اتصالات را بررسی و مشکل را رفع کنید. در صورتی که در مسیر گرفتگی وجود نداشت و فشار آب مناسب بود. باید صحت شیر برقی لباسشویی، فیلتر و برد دستگاه توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر لباسشویی در محل خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 7. سلام
  ماشین لباسشویی سامسونگ من خطای te2می داد. فیلتر و تمیز و شیلنگ تخلیه رو از ار تفاع بالاتر باز کردم. ماشین کار می کرد تا تخلیه آب رسید چون شیلنگ پایین بود خطای سطح پایین می داد بنابراین ارتفاع را کمی بالاتر بردم اما نه تا ارتفاع ۷۰ مثلا ۳۵ بود، دیگر مشکلی نداشت. مشکل چیست. اگر ارتفاع شیلنگ را بالاتر بیارم در حد استاندارد مجددا خطا می دهد

  1. باسلام
   آقا/خانم خوشوقت عزیز، خطای te2 در ماشین لباسشویی سامسونگ از مشکل در حسگر دما، ناشی می‌شود. لازم بود دستگاه را برای مدتی خاموش میکردید و سپس اط آن استفاده می‌کردید. در رابطه با مشکل ارتفاع شیلنگ، ممکن است موتور تخلیه دچار مشکل شده باشد. هنگام خطا چه کدی نمایش داده می‌شود؟

 8. با سلام
  لباسشویی من سامسونگ است تمام فانکشنهاش درست کار میکنه ولی هنگام خشک کردن روی دور اخر ان که 1000 است کار نمیکنه میخواستم بدونم علت ان چیست.با تشکر از شما

  1. باسلام
   کامبیز عزیز با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 9. سلام تو سایت با یک مشخصات (fh4u1jbsk4) دو طرح مختلف از ماشین لباسشویی نمایش داده میشه. داستان از چه قراره؟

  1. با سلام
   ظاهرا یک مدل ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک است و مدل دیگر نیمه اتوماتیک.

 10. سلام ماشین لباسشویی بنده از اب گرم ابگرمکن استفاده نمیکنه لطفاراهنمایی کنید

  1. با سلام
   آبگیری نکردن یکی از شیرهای ماشین لباسشویی می‌تواند به دلیل خرابی شیر باشد. لطفا شیر ورودی را تعویض کنید.

 11. سلام من میخام ماشین لباسشویی رو جابجا کنم اصلا تکون نمیخوره چطور باید انجام بدم آچار مخصوص داره؟

  1. با سلام
   دوست عزیز، آیا ماشین لباسشویی را به جایی با پیچ وصل کرده‌اید؟
   البته با توجه به وزن سنگین آن، جابجایی دستگاه برای یک خانم ممکن نیست.

 12. سلام خسته نباشید من لباس شویی مو تازه خریدم هنوز نصب نکردم شلینگ ورودی آب کوچک بنظر میاد بیاد چیکارکنم آیا در بازار میتوانم شیلنگ بزرگ تری پیداکنم یا خیر

  1. سلام
   مطمئنا دستگاهی که خریداری کرده‌اید دارای قطعات استاندارد و مناسب با کاردکرد آن است. شلنگ ماشین لباسشویی شما هم استاندارد لازم را دارد.اما اگر نسبت به این موضوع حساس هستید، با یک کارشناس تعمیر ماشین لباسشویی مشورت کنید

 13. سلام وقتتون بخیر
  من لباسشوییمو تازه نصب کردم. همه چیش درسته اما وقتی به مرحله آبکشی میرسه در برنامه هایی که 1400 دور هستن خیلی تکون میخوره درحدی که از جاش بیرون میاد. صدای وحشتناکی هم داره.فکر میکنم توی نصبش مشکل داره. دوتا هم برچسب کوچیک که یک روی اون زبر هست اونا برای چیه؟ اونارو طبق دفترچه به پایه های جلویی نصب کنم درست میشه؟

  1. سلام
   ماشین لباسشویی باید دقیقا طبق دستور دفترچه راهنما نصب شود. از تراز بودن ماشین مطمئن شوید. برای بررسی بیشتر، پیشنهاد میکنم درخواست سرویس ماشین لباسشویی را ثبت کنید تا کارشناس ما به وضعیت دستگاه رسیدگی کند.

 14. سلام دوباره که لباسامو که از لباسشویی در میارم به شدت داغه! انگار کلی آب جوش خالی کردی روش! چیکا رکنم؟

  1. سلام
   تراز نبودن ماشین لباسشویی موجب لرزش زیاد و در نهایت آسیب به قطعات اصلی از جمله دیگ خواهد شد. پس در هنگام نصب، به تراز بودن آن توجه کنید. تعمیرکار ماشین لباسشویی، به راحتی می‌تواند برای تراز کردن و نصب اصولی دستگاه به شما کمک کند.

 15. سلام دیروز لباسشوییم رو روشن کردم یهو ازش یه صدای تقی بلند شد. متوجه نشدم چیه. ولی کار کرد تا اخر آبکشی

  1. سلام
   آیا مطمئن هستید که داخل جیب لباس‌هایتان کلید و یا اشیا سخت جا نمانده بود؟
   یا اینکه جسمی مانند زیپ و یا دکمه‌های فلزی با بدنه لباسشویی برخورد نکرد؟
   ابتدا این موارد را بررسی کنید. اگر صدای ماشین لباسشویی همچنان ادامه داشت، درخواست تعمیر ماشین لباسشویی در محل را ثبت کنید تا توسط کارشناس، دستگاهتان بررسی شود.

 16. خانم چگینی سلام لباسشوییه من وارد برنامه نمیشه و نمیتونم چیزی رو تغییر بدم. نیشه راهنماییم کنید؟

  1. سلام

   اگر برای شما امکان دارد، ماشین لباسشویی را ریست کنید. با این روش مشکلات دستگاه برطرف میشود. اگر مشکل حل نشد، درخواست تعمیر ماشین لباسشویی را ثبت کنید تا کارشناس مربوطه دستگاه شما را کارشناسی کند.

  1. سلام

   دوست عزیز اگر منظور شما از شیر تخلیه، همان طول شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی است، طول این شلنگ نباید بیشتر 7 متر باشد. شلنگ آب سرد ورودی هم هم بین 1 متر تا 1.5 متر طول داشته باشد.

 17. ماشین لباسشویی من دوتا شیر ورودی داره اما جایی که قراره نصبش کنم فقط یک شیر آب سرد داره. میشه با یک شیر آب وصلش کرد؟

  1. سلام

   خیر. زیرا ماشین لباسشوهایی که دارای دو شیر هستند، امکان گرم کردن آب را ندارند. پس باید یکی از شیرها به آب گرم متصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا