به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

آموزش نصب ماشین لباسشویی ال جی

راهنمای نصب ماشین لباسشویی

اولین قدم بعد از اینکه ماشین لباسشویی جدیدی خریداری کردید، نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی است. این کار باید با دقت و مهارت کافی انجام شود. محل قرار گرفتن ماشین، نصب شیرآلات، لوله خروج فاضلاب و تراز کردن ماشین لباسشویی باید دقیق انجام شود. در اینجا راجع‌به راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی ال جی صحبت خواهیم کرد.

بعد از خریدن ماشین لباسشویی ال جی، برای اینکه از خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه استفاده کنید، باید نصب و راه اندازی آن را به کارشناس نصب ماشین لباسشویی که از سوی شرکت سازنده مورد تایید است و معرفی شده بسپارید. پیشنهاد می‌شود که خودتان برای این کار اقدام نکنید، زیرا در صورتی که دستگاه مشکل فنی داشته باشد، شرکت سازنده، هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

اما ممکن است در منطقه‌ای که ساکن هستید، امکان دسترسی به کارشناس نصب ماشین لباسشویی ال جی برایتان فراهم نباشد، آن زمان است که باید خودتان دست به کار شوید.

 

پیشنهاد مطالعه

 

همچنین زمانی که ماشین لباسشویی را جابجا می‌کنید و حتی بعد از اسباب کشی، باید خودتان برای نصب آن اقدام کنید. پس به آموزشی با موضوع طریقه نصب ماشین ظرفشویی ال جی نیاز دارید.

پیچ های پشت ماشین لباسشویی ال جی
قبل از نصب ماشین لباسشویی ال جی، باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید

انتخاب جای مناسب برای نصب ماشین لباسشویی ال جی

قبل از اینکه برای نصب ماشین لباسشویی اقدام کنید، باید جایگاه مناسب برای آن را انتخاب کنید. محل قرارگیری ماشین لباسشویی باید مجهز به پریز برق، شیر آب گرم و سرد و خروجی فاضلاب باشد. همچنین ماشین لباسشویی باید از لوازمی که در اطراف آن قرار می‌گیرند هم ۲ سانتی‌متر فاصله داشته باشد.

 

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

 

تراز کردن ماشین لباسشویی بسیار مهم است، نباید آن را روی سطح شیب‌دار قرار دهید، تا حد امکان باید جای ماشین لباسشویی صاف و هموار باشد و از قرار دادن آن در نزدیکی منابع گرما، مانند آبگرمکن، اجاق گاز و رادیاتور خودداری کنید.

پیشنهاد می‌شود که در زمان خریدن ماشین لباسشویی، جایگاه آن را هم درنظر بگیرید و ماشینی با ابعاد بزرگ برای یک آشپزخونه کوچک نخرید.

محل ریختن پودر در ماشین لباسشویی ال جی
ماشین لباسشویی را در جایی قرار دهید که هوا در آن جریان دارد

بسته‌بندی ماشین لباسشویی ال جی را بادقت باز کنید

بعد از اینکه ماشین لباسشویی ال جی را به محل قرارگیری آن منتقل کردید، ابتدا باید بسته‌بندی آن را باز کنید. مراحل باز کردن بسته‌بندی شامل باز کردن بسته‌بندی کف دستگاه، باز کردن پیچ‌ها و باز کرده تقویت کننده بسته‌بندی است.

مهره‌های نگهدارنده مخزن را هم با استفاده از آچار، باز کنید، بسته به مدل ماشین لباسشویی، این مهره‌ها و پیچ‌ها متفاوت هستند. لازم به ذکر است که این مهر‌ه‌ها را باید در جایی نگهدارید تا هر زمانی که برای جابجایی ماشین لباسشویی ال جی به آنها نیاز داشتید، در دسترس‌تان باشند. سوراخ‌های این پیچ‌ها را با درپوش ببندید.

نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی درب بالا
بعد از باز کردن پیچ‌های جابجایی، آنها را در جایی امن قرار دهید تا گم نشوند

پایه‌های ماشین لباسشویی ال جی را تنظیم کنید

در زیر ماشین لباسشویی ال جی، پایه‌هایی قرار دارد که برای تراز کردن ماشین لباسشویی باید آنها را تنظیم کنید. با چرخاندن این پایه‌ها، براساس لوازمی که در طرفین ماشین لباسشویی هستند، ارتفاع آن را کوتاه و بلند خواهید کرد. با چرخاندن پیچ‌ها در جهت عقربه‌های ساعت، می‌توانید ارتفاع ماشین را بالاتر ببرید و اگر بخواهید ارتفاع آن را کم کنید، پیچ‌ها را، خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

البته این کار را موقت انجام دهید، زیرا با قرار دادن ماشین لباسشویی در جای اصلی، شاید مجدد مجبور شوید آن را تراز کنید.

لوله کشی ماشین لباسشویی
با استفاده از یک آچار، پایه‌های ماشین لباسشویی را تنظیم کنید

شلنگ ورودی آب گرم و سرد را نصب کنید

اغلب ماشین‌های لباسشویی دارای دو شلنگ ورودی آب گرم و سرد هستند. اما برخی هم به‌دلیل داشتن سیستم گرمکن آب، فقط یک شلنگ ورودی آب سرد دارند. در ماشین لباسشویی ال جی، ورودی آب گرم را با رنگ قرمز و یا حرف H و ورودی آب سرد را با رنگ آبی و حرف C مشخص می‌کنند. شلنگ‌ها را با دقت نصب کنید و در صورت نیاز یک بست به دور شلنگ ببندید.

مطمئن شوید که در هیچ جای شلنگ نشتی آب وجود ندارد.

راهنمای نصب ماشین لباسشویی LG
بعد از نصب شلنگ ورودی آب، از محکم بودن بست آب‌بندی مطمئن شوید

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی را نصب کنید

نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی، از مهم‌ترین بخش‌های کار است. اگر این کار را با دقت انجام ندهید، آب کثیف به‌درستی از ماشین تخلیه نشده و ممکن است در مسیر خروج باقی بماند و دستگاه را دچار نقص فنی کند.

اگر ماشین لباسشویی در کنار سینک ظرفشویی قرار دارد، می‌توانید شلنگ تخلیه لباسشویی را به اتصالات تخلیه سینک متصل کنید، یا اینکه شلنگ تخلیه را طوری تنظیم کنید که آب کثیف از سینک خارج شود. فقط باید آن را با یک زنجیر ثابت کنید.

اما اگر ماشین لباسشویی ال جی در کنار سینک قرار نداشت، باید یک خروجی فاضلاب برای آن ایجاد کنید.

نصب فاضلاب ماشین لباسشویی
بعد از نصب شلنگ تخلیه، از آب‌بندی آن مطمئن شوید

اتصالات الکترونیکی را بررسی کنید

ماشین لباسشویی را از طریق چندراهی و یا رابط به پریز برق وصل نکنید. برای اینکه ماشین لباسشویی ال جی شما در اثر نوسانات برقی دچار آسیب نشود، در مسیر برق، یک محافظ قرار دهید تا در صورت بروز نوسان، دستگاه نسوزد.

پیشنهاد مطالعه

ماشین لباسشویی LG را در جای خود ثابت کنید

بعد از نصب اتصالات ماشین لباسشویی ال جی، باید آن را در جای اصلی خود ثابت کنید. بعد از اینکه ماشین را در جای خود قرار دادید، با استفاده از یک  دستگاه تراز، از تراز بودن ماشین لباسشویی مطمئن شوید.

اگر ماشین لباسشویی را روی کفپوش فرشی قرار می‌دهید، از اینکه هوا در زیر و پشت ماشین جریان داشته باشد، اطمینان حاصل کنید.

تراز کردن ماشین لباسشویی
در صورت تراز نبودن ماشین لباسشویی، در حین کار می‌لرزد و صداهای بلندی خواهید شنید

برای نصب ماشین لباسشویی ال جی، اگر تمام مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید، روند کار به‌درستی پیش خواهد رفت. اما اگر خودتان زمان کافی برای این کار ندارید، آن را به کارشناس نصب ماشین لباسشویی بسپارید. آچارباز با داشتن کارشناسان متخصص در زمینه نصب و تعمیر ماشین لباسشویی، در کمترین زمان ممکن بعد از ثبت درخواست شما، اقدام به نصب ماشین لباسشویی خواهد کرد.


نویسنده :

 • Avatar باران گفت:

  سلام خسته نباشید من لباس شویی مو تازه خریدم هنوز نصب نکردم شلینگ ورودی آب کوچک بنظر میاد بیاد چیکارکنم آیا در بازار میتوانم شیلنگ بزرگ تری پیداکنم یا خیر

 • Avatar مبینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من لباسشوییمو تازه نصب کردم. همه چیش درسته اما وقتی به مرحله آبکشی میرسه در برنامه هایی که ۱۴۰۰ دور هستن خیلی تکون میخوره درحدی که از جاش بیرون میاد. صدای وحشتناکی هم داره.فکر میکنم توی نصبش مشکل داره. دوتا هم برچسب کوچیک که یک روی اون زبر هست اونا برای چیه؟ اونارو طبق دفترچه به پایه های جلویی نصب کنم درست میشه؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   ماشین لباسشویی باید دقیقا طبق دستور دفترچه راهنما نصب شود. از تراز بودن ماشین مطمئن شوید. برای بررسی بیشتر، پیشنهاد میکنم درخواست سرویس ماشین لباسشویی را ثبت کنید تا کارشناس ما به وضعیت دستگاه رسیدگی کند.

 • Avatar بهاره گفت:

  سلام دوباره که لباسامو که از لباسشویی در میارم به شدت داغه! انگار کلی آب جوش خالی کردی روش! چیکا رکنم؟

 • Avatar فرانک گفت:

  سلام ایا تراز نبودن ماشین لباسشویی میتونه در آینده مشکل ساز بشه؟

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   تراز نبودن ماشین لباسشویی موجب لرزش زیاد و در نهایت آسیب به قطعات اصلی از جمله دیگ خواهد شد. پس در هنگام نصب، به تراز بودن آن توجه کنید. تعمیرکار ماشین لباسشویی، به راحتی می‌تواند برای تراز کردن و نصب اصولی دستگاه به شما کمک کند.

 • Avatar مقدمی گفت:

  سلام دیروز لباسشوییم رو روشن کردم یهو ازش یه صدای تقی بلند شد. متوجه نشدم چیه. ولی کار کرد تا اخر آبکشی

  • زهرا چگینی زهرا چگینی گفت:

   سلام
   آیا مطمئن هستید که داخل جیب لباس‌هایتان کلید و یا اشیا سخت جا نمانده بود؟
   یا اینکه جسمی مانند زیپ و یا دکمه‌های فلزی با بدنه لباسشویی برخورد نکرد؟
   ابتدا این موارد را بررسی کنید. اگر صدای ماشین لباسشویی همچنان ادامه داشت، درخواست تعمیر ماشین لباسشویی در محل را ثبت کنید تا توسط کارشناس، دستگاهتان بررسی شود.

 • Avatar سمیه گفت:

  خانم چگینی سلام لباسشوییه من وارد برنامه نمیشه و نمیتونم چیزی رو تغییر بدم. نیشه راهنماییم کنید؟

 • Avatar Payam Ghavanloo گفت:

  لطفا بفرمایید فاصله ی شیر تخلیه و اب سرد ورودی حداکثر چقدر باید باشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دوست عزیز اگر منظور شما از شیر تخلیه، همان طول شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی است، طول این شلنگ نباید بیشتر ۷ متر باشد. شلنگ آب سرد ورودی هم هم بین ۱ متر تا ۱٫۵ متر طول داشته باشد.

 • Avatar خانم عظیمی گفت:

  ماشین لباسشویی من دوتا شیر ورودی داره اما جایی که قراره نصبش کنم فقط یک شیر آب سرد داره. میشه با یک شیر آب وصلش کرد؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   خیر. زیرا ماشین لباسشوهایی که دارای دو شیر هستند، امکان گرم کردن آب را ندارند. پس باید یکی از شیرها به آب گرم متصل شود.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >