ماشین لباسشویی

نحوه حمل و نقل ماشین لباسشویی هنگام اسباب کشی

حمل و جابه‌ جایی ماشین لباسشویی

به طور معمول اسباب کشی برای همه ما، یکی از کارهای سخت و دشوار محسوب می‌شود و جابه‌جایی ایمن وسایل نیز یکی از نکات مهمی است که باید حتما به آن توجه کنید. اسباب کشی، اصولی دارد که با رعایت آنها می‌توانید باعث کاهش خسارت‌های احتمالی لوازمتان شوید. اما چگونه؟ در این مقاله به نحوه جابه‌جایی ماشین لباسشویی و بسته بندی آن می‌پردازیم تا به راحتی بتوانید با کمترین خسارت اسباب کشی امنی را تجربه کنید و به تعمیر لباسشویی نیازی نداشته باشید. با آچارباز همراه باشید:


اقدامات قبل از جابجایی ماشین لباسشویی

۱- خالی کردن ماشین لباسشویی

اولین کاری که باید قبل از بسته‌بندی لباسشویی انجام دهید، این است که لباس‌های ماشین را تخلیه کنید. حتی بهتر است که قبل از جابه‌جایی و اسباب کشی، لباس‌های خود را بشویید.

برای تعمیر لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

۲- شستن مخزن ماشین لباسشویی بدون مواد شوینده

پس از خالی کردن ماشین لباسشویی٬ دستگاه را یک مرتبه با دور کم، روشن کنید. به این نکته توجه کنید که به هیچ وجه مواد شوینده داخل آن نریزید و بگذارید با آب معمولی فرآیند تمیز شدن مخزن ماشین لباسشویی انجام شود. پس از انجام این مرحله؛ درب دستگاه را باز کرده و اجازه دهید مقدار آب درون ماشین با جریان هوا خشک شود.

۳- خالی کردن آب مخزن ماشین لباسشویی

اکنون از طریق پمپ تخلیه جلوی ماشین لباسشویی٬ آب مخزن لباسشویی را بطور کامل تخلیه کنید. برای این کار درپوش پمپ تخلیه را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود. درپوش پمپ کمی سفت و محکم است و برای باز کردن آن معمولا فشار زیادی به دست وارد می‌شود٬ مراقب باشید به دست خود و همچنین به دستگاه آسیب نزنید. اگر موفق به باز کردن درپوش نشدید، با تعمیر لباسشویی تماس بگیرید و تحت هیچ شرایطی با ابزار تیز و برنده اقدام به باز کردن درپوش نکنید.

۴- جدا کردن شلنگ ماشین لباسشویی از شیر فلکه

در این مرحله، شلنگ ماشین لباسشویی که از پشت دستگاه به فلکه آب متصل است را جدا کرده و باقی مانده آبی که ممکن است در مخزن دستگاه باشد و یا در شلنگ و لوله مانده باشد را تخلیه کنید. برای اطمینان بیشتر از گم نشدن این شلنگ‌ها آن‌ها در کیسه‌ای قرار دهید تا در نصب مجدد از آنها بدون دردسر استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه

۵- جدا کردن سیم های رابط از پریز

دستگاه را از برق جدا کنید و سیم آن را مرتب با یک بند جمع کنید و یا با چسب پهن به بدنه لباسشویی بچسبانید.

۶- برای چند ساعت درب ماشین لباسشویی را برای خشک شدن کامل باز بذارید

۷- بستن پیچ دیگ ماشین لباسشویی

پیچ‌هایی که در ابتدای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی باز کرده بودید را مجدد به همراه لنگری، پشت دستگاه ببندید. در صورتی که این پیچ‌ها بسته نشود؛ ممکن است هنگام جابه‌جایی، بدنه تعادل خود را از دست داده و موجب خسارات زیادی شود. البته ناگفته نماند که اینکار به تخصص احتیاج دارد و بهتر است توسط کارشناس مجرب انجام شود.

۸- تمیز کردن بدنه ماشین لباسشویی

در صورتی که مایل بودید، می‌توانید با یک دستمال نمدار و مرطوب اطراف ماشین لباسشویی را تمیز کنید. در ادامه تنظیمات ماشین لباسشویی را بر روی قفل مخصوص شستشو قرار دهید تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.

پیشنهاد مطالعه
خالی کردن آب مخزن ماشین لباسشویی

بسته بندی ماشین لباسشویی

پیشنهاد ما این است که هنگام جابجایی و اسباب کشی از لوازم برقی مهم چون لباسشویی٬ ظرفشویی و غیره از بسته‌بندی مناسب استفاده کنید. تجربه نشان داده است که جابجایی ها خسارات زیادی به دستگاه ها وارد میکند. با خواندن مقاله آموزش نکات مهم در نگهداری ماشین لباسشویی می‌توانید عمر ماشین لباسشویی خود را افزایش دهید.

۱- استفاده از کارتن ماشین لباسشویی

بنابراین بهترین کار برای جابجایی لباسشویی٬ استفاده از جعبه خود دستگاه است. در صورتی که به کارتن آن دسترسی نداشتید، سعی کنید کارتنی را انتخاب کنید که لباسشویی در آن به طور کامل قرار بگیرد تا از هر تکانی جلوگیری و کمتر آسیبی به دستگاه وارد شود.

۲- استفاده از فوم٬ یونولیت یا پلاستیک های حبابدار

اگر کارتن متناسب با ماشین لباسشویی پیدا نکردید، هرگز بدون هیچ پوششی دستگاه را جابه‌جا نکنید چرا که ممکن است در حین جا به جایی به دستگاه ضربه و یا خط و خش وارد شود و ظاهر لباسشویی را دچار خدشه کند. در این مواقع بهتر است از پلاستیک‌های حبابدار، یونولیت و یا کاور استفاده کنید تا از ضربه رسیدن به دستگاه جلوگیری شود.

برخی از شرکت های حمل بار و اثاثیه نیز در این مواقع راهکارهایی را برای محافظت و حمل از دستگاه ارائه میدهند. با نکات ذکر شده در بالا، شاهد آسیب کمتری به ماشین لباسشویی خود خواهید بود، اما در صورتی که در حین جابه‌جایی و اسباب کشی دستگاه شما دچار هرگونه آسیب شد، کارشناسان آچارباز را به خاطر داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه

نحوه حمل و نقل ماشین لباسشویی

روش حمل لباسشویی باید به شکل ایستاده باشد. خیلی ایده آل است که از چرخ های مخصوص حمل باربری برای جابجایی استفاده شود. برخی از شرکتهای باربری از بالابرهای حمل و نقل برای ورود و خروج دستگاه به کامیون حمل و نقل استفاده میکنند. اما در هر صورت اکثر مواقع این جابجایی با کمک دو فرد انجام میشود. درست کردن حفاظ مناسب٬ از خسارات احتمالی جلوگیری میکند.

مراحل نصب مجدد ماشین لباسشویی

 1. ماشین لباسشویی را در محل مقرر خود قرار دهید و از تراز بودن پایه های دستگاه اطمینان حاصل کنید.
 2. چنانچه دیگ ماشین لباسشویی را با پیچ ها محکم کرده باشید٬ الان لازم است که پیچ ها باز شده تا دیگ آزاد شود.
 3. اکنون زمان وصل کردن شیلنگ های ورودی آب ماشین لباسشویی است که بسته به نوع لباسشویی یک یا دو شیر ورودی دارد که با دقت وصل شان کنید.
 4. شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی در محل خودش نصب کنید و اطمینان حاصل کنید که بقدر کافی مناسب متصل شده تا از آبریزی احتمالی جلوگیری شود.
 5. و آخرین مرحله کار٬ اتصال پریز برق است که توصیه اکید ما استفاده از محافظ برق برای تمامی دستگاههای برقی بخصوص ماشین لباسشویی است.

برای استفاده از خدمات آچارباز فقط کافی است از طریق سایت و یا اپلیکیشن، درخواست تعمیر لباسشویی را ثبت کنید تا پشتیبانان ما با شما تماس بگیرند و در کمترین زمان ممکن تعمیرکار متخصص به محل‌تان اعزام شود.

تعمیر لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به تعمیر آن هستند. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست خود را در اپلیکیشن یا سایت ثبت کنید:
تعمیر لباسشویی
3/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫9 دیدگاه ها

 1. سلام چطور میتونم برای جابجایی ماشین لباسشویی ارسال به شهرستان موتور آن را قفل کنم؟

 2. سلام وقت بخیر. من شیشه لباسشوییم شکست نه کامل فقط ترک خورده. قابل تعویضه؟

 3. سلام من خیلی لاتفاقی این مقاله رو دیدم. من جا به جایی داشتم سه روز پیش کابل ماشین لباسشویی پاره شد. دیگه هم فرصت نکردم هنوز دنبالش برم. راهی هست خودم تعویض کنم؟

  1. سلام

   برای تعویض کابل ماشین لباسشویی باید ابتدا یک کابل جدید خریداری کنید و با استفاده از ابزار مناسب برای این کار خودتان اقدام به تعویض کنید. ابتدا از وضعیت اولیه کابل عکس بگیرید و سپس آن را باز کنید. بعد با توجه به عکس، کابل جدید را جایگزین کنید. اگر فکر میکنید که خودتان از پس این کار برنخواهید آمد، می توانید درخواست تعمیر ماشین لباسشویی در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 4. سلام کسی هست ج بده من تازه ماشین لباسشو یی خریدم یونولیت اونو دارم وجعبه کارتنی اون نیست ایا مشکلی داره ایا تقلبیه ؟؟

 5. من جعبه خود ماشینو دارم اما یونولیتاشو انداختم دور میتونم پتو بپیچم دورش؟ میتونه ضربعه رو بگیره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا