به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹

بهترین روش جرم گیری اتوبخار

روش جرم گیری اتوبخار

اتو نیز مانند هر وسیله دیگری با گذشت زمان کثیف شده و نیاز به پاکسازی دارد. شاید نمای بیرونی اتوی شما بسیار پاکیزه به نظر برسد، اما استفاده بیش از اندازه از اتو باعث انباشته شدن جرم و رسوب داخل آن می‌شود. برای همین باید به دنبال روش‌هایی برای جرم گیری اتو بخار باشیم.

برای از بین بردن جرم اتو بخار چه باید کرد؟

اتو بخار یکی از لوازم کاربردی در منزل است که در شیک و آراسته شدن ظاهر ما نقش زیادی دارد. این وسیله برای صاف و مرتب کردن لباس‌ها از بخار آبی که در مخزن آن وجود دارد استفاده می‌کند. این بخار آب موجب می‌شود لباس‌ها بهتر صاف بشوند و چین و چروک آن‌ها را سریع‌تر باز می‌کند. اما بخار آب با مرور زمان باعث ایجاد رسوب و جرم درون اتو می‌شود. خیلی‌ها بر این باور هستند که استفاده از آبجوش، رسوبی درون اتو ایجاد نخواهد کرد، اما آبجوش نیز از این امر جدا نیست.

در کف اتو بخار شما تعدادی سوراخ وجود دارد که بخار آب از آنها خارج می‌شود. رسوب درون اتو باعث گرفتن این سوراخ‌ها شده و فرایند مرتب کردن لباس‌ها را دچار مشکل می‌کند.

استفاده از اتو بخار علاوه بر اینکه لباس‌ها را مرتب نشان می‌دهد باعث تمیز و ضدعفونی کردن آن‌ها نیز می‌شود، زیرا از بخار آب برای اتوکشی لباس‌ها استفاده می‌کند. اما اگر درون اتوبخار رسوبی ایجاد شده باشد، سوراخ‌های آن گرفته شده و نه تنها لباس را مرتب نمی‌کند، بلکه لکه‌هایی روی لباس ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید بدانید که برای از بین بردن جرم اتو بخار چه باید کرد ادامه این مطلب را از دست ندهید.

رفع رسوب اتو

مواد معدنی و سختی که در آب وجود دارند به مرور زمان در مخزن اتو انباشته شده و باعث بسته شدن حفره‌‌های کف اتو می‌‌شوند. این امر در فرایند اتو کشیدن اختلال ایجاد می‌کند، برای همین اگر داشتن ظاهری شیک برای شما اهمیت دارد باید تمیز کردن رسوب اتو بخار را در اولویت کارهای خود قرار دهید.

راه‌های زیادی برای رفع رسوب اتو وجود دارد و نیاز نیست از مواد شوینده شیمیایی که نمی‌دانید چه تاثیری بر دستگاه خواهند گذاشت، برای تمیز کردن اتو بخار استفاده کنید. بلکه می‌توانید از دو ماده طبیعی سرکه و جوش و شیرین برای رسوب زدایی اتو بخار استفاده کنید. این دو ماده در بخش‌های دیگر نظافت نیز کاربرد دارند.

روش جرم گیری اتوبخار

تمیز کردن رسوب اتو بخار با استفاده از سرکه

سرکه یک راه طبیعی و ارزان برای تمیز و ضدعفونی کردن وسایل است و از این نظر به انتخاب اول بیشتر مردم برای نظافت کردن تبدیل شده است. در این بخش می‌خواهیم تمیز کردن رسوب اتو بخار با سرکه را بیان کنیم. این روش ساده و ارزان موجب می‌شود اتو بخار شما مانند روز اول تمیز و براق شود.

۱- اتو را خاموش کنید

اگر قبل از تمیز کردن اتو بخار از آن استفاده کرده‌اید، ابتدا به آن اجازه دهید خنک شود. اتو را از برق کشیده و تا خنک شدن کامل دستگاه صبر کنید.

روش جرم گیری اتوبخار

۲- کف اتو را بررسی کنید

کف اتو را به سمت خود برگردانده و به حفره‌های روی آن نگاه کنید اگر تکه‌های سفیدی روی این مجرا‌های بخار می‌بینید یک خلال دندان بردارید و این رسوبات را پاک کنید. انجام دادن این مرحله کمک می‌کند تا تمیز کردن کف اتو بهتر انجام شود. برای از بین بردن و جدا کردن این رسوبات از مجرای کف اتو، از فلزات استفاده نکنید، زیرا باعث می‌شوند سطح آهنی اتو خراشیده شود.

۳- محلول جادویی را آماده کنید

یک چهارم فنجان (۶۰ میلی لیتر) سرکه سفید را با یک فنجان (۱۸۰ میلی لیتر) آب مقطر را در یک ظرف باهم مخلوط کنید. به سراغ مخزن آب اتو بروید و این مخلوط را درون آن بریزید و حدود یک سوم از مخزن را پر کنید. اگر فکر می‌کنید اتوی شما رسوب زیادی را در خود جای داده است از مقدار بیشتری سرکه برای تمیز کردن رسوب اتو بخار استفاده کنید.

۴- اتو را گرم کنید

حالا وقت آن رسیده است که اتو را به برق زده و روشن کنید. آن را روی بخار تنظیم کرده و درجه گرما را در حالت متوسط رو به بالا قرار دهید و بگذارید اتو حداقل پنج دقیقه گرم شود. گرم کردن اتو باعث خیس خوردن رسوبات درون آن می‌شود.

یک حوله روی زمین پهن کنید و اتو را روی آن قرار دهید، اکنون زمان آن رسیده است که اثر جادویی این محلول را ببینید. اتو را در حالت حداکثر بخار بگذارید و دکمه بخار را فشار داده و آن را برای ۲۰ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید. این حرکت را حداقل ۶ بار تکرار کنید.

روش جرم گیری اتوبخار

۵- مخزن را خالی کنید

اتوی خود را از برق بکشید و بگذارید دوباره خنک شود. به سراغ مخزن آب بروید و باقی مانده مخلوط جادویی آب و سرکه درون مخزن را خالی کنید، در باقی مانده این مخلوط املاح و مواد معدنی که رسوب زدایی شده‌اند وجود دارند.

مخزن را با یک فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) آب پر کنید، اتو را دوباره روشن کرده و دکمه بخار را نگه دارید این فرایند را آنقدر تکرار کنید تا مطمئن شوید که اتو به طور کامل شسته شده و تمام اثرات سرکه از بین رفته است.

چند راه ساده و خانگی برای تمیز کردن کف اتو

بعضی وقت‌ها در حین اتوکشیدن لباس‌ها چیزی به کف آن چسبیده و باعث کثیفی آن می‌شود. این مسئله ممکن است باعث لک شدن لباس‌ها شود یا کف اتو را خراب کند. به شما خواهیم گفت که برای تمیز کردن کف اتو بخار خود چه کنید.

روش جرم گیری اتوبخار

۱-در اولین قدم مطمئن شوید که اتو خاموش است. اتوی داغ به شما آسیب وارد می‌کند.

۲- یک گوش پاک کن بردارید و تکه‌های سفید باقی مانده روی مجرای کف اتو را تمیز کنید. این فرایند موجب می‌شود محلول بر سطح اتو نفوذ کرده و آن را تمیز کند.

۳-کمی جوش شیرین در داخل نصف فنجان سرکه بریزید و آن‌ها را با یکدیگر مخلوط کنید. یک دستمال لطیف برداشته و به آن محلول زده و بر کف اتو به صورت دورانی بزنید. اگر کف اتو به شدت آلوده است فشار بیشتری روی آن وارد کنید. این امر به شما این امکان را می‌دهد تا باقی مانده تمام رسوبات را از کف اتو پاک کنید.

روش جرم گیری اتوبخار

۴- یک پارچه سفید و تمیز بردارید و کمی با آب مرطوبش کنید. پارچه را به صفحه اتو بکشید و به آرامی آن را پاک کنید. شستشو با آب را تا جایی ادامه دهید که کف اتو عاری از هرگونه لک و کثیفی شود.

۵-هرگز برای پاک کردن کف اتوی خود از سیم ظرفشویی یا مواد پاک کننده ساینده استفاده نکنید. این مسئله موجب می‌شود کف اتوی شما خراشیده شده و یا زنگ بزند.

جوش شیرین هم جواب می‌دهد

جوش شیرین یک راه طبیعی دیگر برای از بین بردن لکه‌ها و قارچ‌ها است و این ماده به خوبی کثیفی و آثار زنگ زدگی را از کف اتو پاک می‌کند، فقط کافیست دو قاشق مرباخوری جوش شیرین را روی پارچه مرطوب بریزید و آن پارچه را دورانی روی کف اتو مالش دهید. بعد از انجام اینکار یک پارچه تمیز بردارید و سطح اتو را با آن تمیز کنید.

از خمیر دندان استفاده کنید

دندان تنها چیزی نیست که خمیر دندان آن را تمیز می‌کند، از این خمیر می‌توان برای تمیز کردن لوازم خانگی نیز استفاده کرد. خمیر دندان یک ماده ساینده ملایم به حساب می‌‌آید. کمی خمیر دندان روی مسواک بزنید و آن را به آرامی روی کف اتو بکشید، تا کثیفی و مواد دیگری که روی کف اتو وجود دارد شسته شود. حالا یک دستمال تمیز بردارید و کف اتو را با آن تمیز کنید.

روش جرم گیری اتوبخار

تمیز کردن رسوب اتو بخار را در برنامه خود قرار دهید

اتوبخار به مرور زمان جرم گرفته و کارکرد آن دچار مشکل می‌شود. عده‌ای برای جلوگیری از این رسوب‌گیری از آب گرم و یا آب تصفیه شده استفاده می‌کنند. این مسئله فقط جرم‌گیری اتو بخار را به تاخیر انداخته و از وقوع آن جلوگیری نخواهد کرد. پس بهتر است تمیز کردن رسوب اتو بخار را در برنامه نظافت خود قرار داده و برای آن یک دوره زمانی خاص را در نظر بگیرید. اگر برای برنامه نظافت خود احتیاج به یک سرویسکار متعهد و ماهر دارید به سایت آچارباز سر بزنید و درخواست خود را در آن ثبت کنید. پشتیبانان آچارباز به سرعت با شما تماس خواهند گرفت.

 

تعمیر اتو در محل با آچارباز
خدمت تعمیر اتو در محل آچارباز، شامل سرویس، عیب‌یابی و تعمیر اتوی بخار و اتوی پرسی است که توسط تعمیرکار سیار آنلاین انجام می‌شود. اتوی شما را از هر برندی که باشد، در هر زمانی که شما بخواهید تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر اتو


نویسنده :

 • Avatar شهره گفت:

  بعد از تمیز کردن رسوب اتو بخار با سرکه دستگاه بوی سرکه نمیگیره؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   بله امکانش هست اما باید بعد از تمیز کردن رسوب اتو بخار با سرکه مخزن اتو بخار را چند بار با آب پر و خالی کنید و تا بوی سرکه از بین برود

 • Avatar بهاره گفت:

  چرا اتو بخار گاهی بخار کمی داره اما گرم میکنه کاملا؟

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >