لوازم برقی آشپزخانه

4 راه سریع برای تمیز کردن مخلوط کن که در هیچ جا نخوانده‌اید

تمیز کردن مخلوط کن

مخلوط کن یکی از پرطرفدار‌ترین لوازم برقی آشپزخانه است که کار بانوی خانه را برای درست کردن سس و انواع نوشیدنی‌ها راحت کرده، تمیز کردن مخلوط کن بیشتر اوقات برای کاربران به یک چالش جدی تبدیل می‌شود.

مخلوط کن یکی از پرطرفدار‌ترین لوازم برقی آشپزخانه است که برای راحت‌تر کردن فرایند آشپزی طراحی شده است. اگر شما هم عاشق آبمیوه و اسموتی‌های رنگارنگ هستید، پس از کاربران و استفاده کنندگان همیشگی دستگاه مخلوط کن محسوب می‌شوید. اگر کار با مخلوط کن را می‌دانید پس باید با راه‌های تمیز کردن مخلوط کن نیز آشنا باشید. در ادامه مطلب قصد داریم به شما راه‌هایی برای تمیز کردن مخلوط کن که در هیچ جا نخوانده‌اید را بگوئیم. اگر در حین تمیزکاری مخلوط کن متوجه خرابی آن شدید کافیست درخواست خود را در قسمت تعمیر مخلوط کن آچارباز ثبت کنید.

تمیز کردن مخلوط کن، نکته‌ای که باید بدانید

تمیز کردن مخلوط کن می‌تواند کار بسیار آسانی باشد، اگر آن را درست بعد از استفاده کردن بشوئید. برای داشتن شستشویی مناسب می‌توانید ابتدا مواد غذایی مانده درون پارچ مخلوط کن را، با یک اسفنج از سطح آن بردارید، سپس با محلول ترکیب آب گرم و مایع ظرفشویی درون آن را پر کنید. اینکار باعث خیس خوردن مواد خشک شده درون پارچ شده و تمیز کردن آن را آسان می‌کند.

نحوه شستن مخلوط کن
برای تمیز کردن مخلوط کن، درون آن مقداری آب و مایع ظرفشویی بریزید و بگذارید لکه‌ها خیس بخورند

شستشوی پارچ مخلوط کن، ساده و سریع

قبل از اینکه مشغول تمیز کردن مخلوط کن شوید، ابتدا باید ببینید باید از کجا شروع کنید. اولین قطعه‌ای که باید از آن نظافت را آغاز کنید، پارچ مخلوط کن است. مایع ظرفشویی را بردارید، پارچ مخلوط کن را تا نصفه با آب گرم پر کنید. چند قطره از مایع ظرفشویی را درون آن ریخته و درب مخلوط کن را ببندید. از درست بسته شدن درب پارچ مخلوط کن اطمینان حاصل کنید. حالا دکمه روشن مخلوط کن را بزنید تا دستگاه روشن شود و به کار بیافتد. مایع ظرفشویی با آب گرم ترکیب شده و دیواره‌های پارچ مخلوط کن را به خوبی تمیز خواهد کرد.

استفاده از مخلوط کن با آرامش
اولین قطعه‌ای که تمیز کردن مخلوط کن را از آن باید شروع کنید، پارچ آن است
تعمیر مخلوط کن در آچارباز
خدمت تعمیر مخلوط کن آچارباز، شامل عیب‌یابی، سرویس و تعمیر مخلوط کن است. برای تعمیر مخلوط کن خود دیگر نیاز نیست به تعمیرگاه مراجعه کنید. از طریق کلیک روی دکمه درخواست تعمیر مخلوط کن می‌توانید درخواست تعمیر خود را ثبت کنید. پس از ثبت درخواست، پیک شرکت، مخلوط کن شما را به تعمیرگاه برده و پس از تعمیر به شما باز می‌گرداند..
درخواست تعمیر مخلوط کن

ترکیب لیمو با مایع شوینده، برای تمیز کردن مخلوط کن خوبه؟

اگر درون پارچ مخلوط کن خود، لکه‌های غذا و مواد خوراکی را مشاهده می‌کنید، باید برای از بین بردن‌ آن‌ها لیمو را به کار بگیرید. پارچ مخلوط کن را تا نصفه از آب گرم پر کنید و به آن چند قطره مایع ظرفشویی اضافه کنید. سپس یک عدد لیموی طبیعی بردارید و آن را با پوست از برش بزنید.

 شستن مخلوط کن در یک دقیقه
برای از بین بردن لکه‌های سخت غذا درون پارچ، از لیموی طبیعی کمک بگیرید

تکه‌های برش زده لیمو را به این محلول اضافه کرده و درب مخلوط کن را ببندید. از بسته بودن درب مخلوط کن اطمینان حاصل کنید. دستگاه را روشن کرده و بگذارید ترکیب آب گرم، مایع ظرفشویی و لیمو پارچ مخلوط کن را به خوبی تمیز کند. این فرایند نه تنها باعث از بین بردن لکه‌های مانده روی پارچ مخلوط کن خواهد شد، بلکه آن را خوش بو نیز خواهد کرد.

چگونه مخلوط کن را تمیز کنیم؟
لیمو را برش زده و درون محلول آب گرم و مایع ظرفشویی بندازید

اگر هنوز لکه‌ای روی پارچ می‌بینید، یک قطعه اسفنج برداشته و روی آن چند قطره مایع ظرفشویی بریزید. از اسکاچ و یا مواد پاک کننده ساینده قوی برای تمیز کردن پارچ مخلوط کن استفاده نکنید، این مواد تنها خط و خش روی پارچ شما خواهند انداخت.

پیشنهاد مطالعه

سرکه و جوش شیرین، یک انتخاب درست برای تمیز کردن مخلوط کن

اگر پارچ مخلوط کن شما بسیار کثیف است و لکه‌های غذا روی آن خشک شده‌اند و هیچ امیدی برای تمیزی آن ندارید، و یا حتی بعد از تمیز کردن آن احساس می‌کنید پارچ بوی بدی می‌دهد، این روش را امتحان کنید.

ابتدا یک فنجان سرکه را درون پارچ بریزید، سپس چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید، حالا نوبت به جوش شیرین می‌رسد. یک فنجان برداشته و نصفی از آن را با جوش شیرین پر کنید، سپس آن را درون پارچ مخلوط کنید. بعد از ترکیب جوش شیرین با مواد گفته شده، محلول شروع به کف کردن و بالا و پایین شدن خواهد کرد.

تمیز کردن مخلوط کن با سرکه و جوش شیرین
ترکیب سرکه، مایع ظرفشویی و جوش شیرین در تمیز کردن مخلوط کن به کمک شما خواهد آمد

حالا دستگاه را روشن کرده و بگذارید مواد با یکدیگر ترکیب شوند و به خوبی به دیواره‌های پارچ برخورد کنند. اکنون زمان آن رسیده که دستگاه را خاموش کرده و بگذارید محلول برای دقایقی درون پارچ باقی بماند.

احساس تازگی با داشتن مخلوط تمیز
محلول درون پارچ را در سینک خالی کرده و سپس با یک اسفنج آن را به خوبی تمیز کنید

حالا باید پارچ را از این ترکیب خالی کنید، محلول را درون سینک خالی کنید. یک اسفنج برداشته و چند قطره مایع ظرفشویی روی آن بریزید و دیواره‌های بیرونی و درونی پارچ را با دقت با آن بشوئید تا بوی سرکه و جوش شیرین از پارچ برود.

حالا باید بگذارید مخلوط کن خشک شود، می‌توانید با یک پارچه میکروفیبر درون مخلوط کن را به خوبی از رطوبت پاک کنید. پارچ را وارونه کرده و دهانه آن را به سمت پایین بگذارید.

تمیز کردن پایه مخلوط کن، فراموش نشه

در هنگام تمیز کردن مخلوط کن، شستشوی پایه آن بیشتر اوقات از قلم انداخته و فراموش می‌شود. یک حوله و یا یک اسفنج بردارید، آن را درون محلول آب گرم و مایع ظرفشویی فرو کرده و سپس آن را بفشارید تا هیچ آب اضافی درون آن باقی نماند.

پیشنهاد مطالعه

اسفنج را برداشته و به آرامی روی پایه مخلوط کن بکشید، به یاد داشته باشید که دستگاه در این شرایط باید از برق کشیده شده باشد. لازم نیست برای از بین بردن لکه‌های غذا و روغن که در حین کار روی پایه مخلوط کن پاشیده شده‌اند، پایه را درون آب فرو کنید، با اینکار تنها دستگاه مخلوط کن را می‌سوزانید. یک دستمال میکروفیبر مرطوب برای تمیز کردن بدنه دستگاه کافی است.

خوردن آبمیوه خوش طعم
اسفنج را به آرامی روی پایه مخلوط کن بکشید و با دقت لکه‌های به جا مانده غذا را تمیز کنید

بعد از تمیز کردن پایه، نوبت نگه دارنده پارچ مخلوط کن می‌رسد، یک دستمال میکروفیبر بردارید، در صورت لزوم می‌توانید آن را مرطوب نیز کنید. دستمال را به درون نگه دارنده پارچ بکشید و با دقت اجزای آن را تمیز کنید.

استفاده از مخلوط کن تمیز
دکمه‌هایی که روی قسمت کنترل پنل مخلوط کن قرار دارد را با گوش پاک کن تمیز کنید

حالا نوبت تمیز کردن دکمه‌هایی که روی پایه دستگاه قرار دارند، رسیده است. برای تمیز کردن این قسمت نمی‌توان از اسفنج و یا پارچه استفاده کرد، پس یک گوش پاک کن بردارید، کمی نوک آن را به الکل آغشته کنید و آن را روی دکمه‌‌ها و قسمت کنترل مخلوط کن بکشید.

پیشنهاد مطالعه

نوبتی هم باشه، نوبت تمیز کردن تیغه مخلوط کن می رسه!

اگر بعد از شستن پارچ مخلوط کن، تیغه‌های دستگاه هنوز کثیف هستند، باید آن‌ها را جداگانه بشوئید. پارچ مخلوط کن را از پایه آن جدا کرده، و سپس تیغه‌ها را از پایه جدا کنید. باید زیر و روی تیغه‌ها را با دقت با آب گرم و مایع ظرفشویی بشوئید. برای از بین بردن لکه‌های سخت روی تیغه از یک مسواک و یا اسفنج استفاده کنید.

خوردن آبمیوه تمیز با یک مخلوط کن عالی
برای شستن تیغه‌ها آن‌ها را ابتدا از پایه نگهدارنده جدا کنید

بهترین راه برای تمیز کردن مخلوط کن

در نظر خیلی‌ها تمیز کردن مخلوط کن کاری سخت و دشوار محسوب می‌شود و نیاز به دقت زیادی دارد، عده‌ای نیز نمی‌خواهند وقت و زمان خود را برای تمیز کردن این دستگاه اختصاص دهند.

بنابراین بهترین راه برای تمیز کردن مخلوط کن، یعنی استفاده از خدمات نظافت منزل را انتخاب می‌کنند. برای استفاده از خدمات نظافت منزل، کافیست وارد سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز شوید و درخواست خود را ثبت کنید.

بعد از ثبت درخواست نظافت منزل، تیم پشتیبان آچارباز با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی‌های لازم، نظافتچی آقا یا خانم را به منزل شما می‌فرستد.

پیشنهاد می کنیم حالا که شروع به خانه تکانی عید کردید به سراغ تمیز کردن غذاساز هم بروید. این وسایل برای خانم های جوان بسیار استفاده است و حتما با تمیز کردن آن هم مشکل دارند.

تعمیر غذاساز در محل با آچارباز
تعمیر و عیب یابی غذاساز در محل، یکی از خدمات ارائه شده، توسط سامانه اعزام تعمیرکار به محل آچارباز است. کند شدن سرعت چرخش تیغه‌ها، از کار افتادن دکمه‌ها و پاره شدن سیم از جمله مشکلاتی است که با ثبت سفارش در اپلیکیشن ارائه خدمات آنلاین آچارباز می‌توانید آنها را جهت بررسی و رفع ایراد به تعمیرکار سیار آچارباز بسپارید.
درخواست تعمیر غذاساز
4/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

 1. سلام ببخشید پارچ مخلوط کن من قسمت تیغه هاش بو گرفته هرچی میشورم بوش نمیره بوی ترشیدگی میده لطفا بگید چیکار کنم تمام روشهای شماراهم امتحان کردم بوش نرفت تشکر

 2. سلام. تمیز کردن مخلوط کن با ابلیمو اصلا برام خوشایند نیست. لطفا راهکار عالی تری بدید. تمیزکردن با سرکه هم مزخرفه

  1. سلام

   بهتر است از مایع ظرفشویی برای تمیز کردن مخلوط کن استفاده کنید.

 3. سلام تمیز کردن مخلوط کن همیشه دردسر داشته. اینبار اومدم با وایتکس شستم بوی بدی گرفت. الان دلم نمیاد توش یه چیزی رو مخلوط کنم. بوی گند رو چطوری از بین ببرم؟

  1. سلام

   برای از بین بردن بوی بد وایتکس از مخلوط کن کافیست پارچ مخلوط کن را با مقداری آب پر کرده و سپس چند قطره مایه ظرفشویی به آن اضافه کنید. سپس تکه های لیموی طبیعی را به این محلول افزوده و درب مخلوط کن را بسته و دستگاه را روشن کنید و بگذارید این محلول به خوبی درون پارچ را تمیز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا