آبگرمکن و پکیج

آموزش نحوه ریست کردن پکیج به زبان ساده

نحوه ریست کردن پکیج

آیا می‌دانید چه زمانی پکیج را ریست کنید؟ با دلایل ریست کردن پکیج آشنا هستید؟ اگر از پکیج با برند خاصی استفاده می‌کنید اما با نحوه ریست کردن پکیج آشنا نیستید، در این مقاله همراه ما باشید. ما به صورت دقیق برندهای محبوب و مطرح پکیج نظیر بوتان، ایران رادیاتور، گلدیران، دمراد، فرولی و… را بررسی می‌کنیم و سریع‌ترین روش برای ریست کردن را پیشنهاد می‌دهیم. اگر پکیج شما با ارورهای مختلفی مواجه شده‌است و نمی‌توانید آن را به‌درستی رفع کنید، برای تعمیر پکیج با کارشناسان ما در آچارباز از طریق شماره 02154591616 تماس بگیرید و با اطمینان کامل پکیج تان را به تیم متخصص ما بسپارید.

آموزش نحوه ریست کردن پکیج 8 برند پرطرفدار

اگر با نحوه ریست کردن برندهای مختلف پکیج آشنا نیستید در ادامه برای بررسی نحوه ریست کردن پکیج بوتان، ایران رادیاتور، دمراد، گلدیران، فرولی و… همراه ما باشید.

1. نحوه ریست کردن پکیج بوتان

نحوه ریست کردن پکیج‌ بوتان مدل‌های پرلا، پارما، ورونا و… به روش یکسانی انجام می‌شود. برای ریست کردن پکیج‌های پرلا، پارما، ورونا و … ابتدا کلید اصلی پکیج را که برای کاهش و افزایش دما روی پکیج نصب شده، Off کنید. در مرحله بعد برای ریست پکیج بوتان آن را روی حالت تابستانه یا زمستانه قرار دهید.

2. ریست کردن پکیج گلدیران

ریست کردن پکیج گلدیران برخلاف بوتان از دو روش انجام می‌شود. نیازی نیست برای اطمینان بیشتر از هر دو روش برای ریست کردن استفاده کنید و به کارگیری یک روش کافیست.

روش اول ریست کردن پکیج گلدیران

دستگاه را با استفاده از دکمه Power خاموش کنید. با این کار، دستگاه ریست می‌شود.

روش دوم ریست کردن پکیج گلدیران

روش دوم تا حدودی پیچیده‌تر از روش اول است، باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • دکمه Set یا تنظیمات را که در سمت چپ قرار دارد، فشار دهید.
 • دکمه عملکرد پکیج را روی حالت Func قرار دهید.
 • دکمه Set سمت چپ را روی set17 قرار دهید.
 • دکمه را با چرخاندن به سمت + و – روی حالت On قرار دهید.
 • در مرحله آخر با قرار دادن دستگاه روی حالت تابستانه یا زمستانه ریست کردن پکیج را به اتمام برسانید.
نحوه ریست کردن پکیج گلدیران
برای ریست کردن پکیج گلدیران می‌توانید از دو روش استفاده کنید.

3. ریست کردن پکیج ایران رادیاتور

ایران رادیاتور برای آسان‌تر شدن فرایند نحوه ریست کردن پکیج‌های خود، دکمه مخصوصی تعبیه کرده که در قسمت پایینی پکیج قرار دارد. زیر این دکمه کلمه Reset نوشته شده‌است. برای ریست کردن مدل‌های مختلف پکیج ایران رادیاتور نظیر L24،  L28 و L36 می‌توانید از این روش استفاده کنید: دکمه ریست را بچرخانید و روی کلمه R قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه

4. ریست کردن پکیج دمراد

نحوه ریست کردن پکیج دمراد نیز از طریق دکمه‌ای به نام Reset است. با انتخاب یا فشار دادن این دکمه، Reset به صورت خودکار انجام می‌شود. طراحان برای قابل مشاهده بودن این دکمه آن را کنار نمایشگر قرار داده‌اند.

5. ریست پکیج فرولی

ریست کردن پکیج فرولی بسیار آسان است. اما اگر به‌درستی انجام نشود، این دستگاه با مشکلات جدی روبرو می‌شود. دکمه ریست دستگاه را به مدت ده ثانیه فشار داده و نگه دارید تا ریست شدن دستگاه به‌درستی انجام شود. این تنها روش برای ریست کردن دستگاه است. برای اطمینان بیشتر نیازی نیست دکمه را چندین بار فشار دهید.

نحوه ریست کردن پکیج فرولی
دکمه ریست پکیج فرولی را برای مدت ده ثانیه فشار دهید و تنظیمات را به حالت کارخانه بازگردانی کنید.

6. ریست پکیج وایلانت

روی پکیج وایلانت دکمه‌ای به شکل شعله قرار دارد. شما با فشار دادن این دکمه می‌توانید ریست دستگاه را انجام دهید.

7. ریست پکیج ایمرگاس

ایمرگاس پکیج‌های مختلفی تولید می‌کند. ریست کردن هر مدل ممکن است متفاوت باشد. برای ریست کردن یکی از این مدل‌ها می‌توانید یکی از دو روش زیر را انتخاب کنید:

 • چرخاندن دکمه ریست یا پاور
 • خاموش کردن دستگاه

8. ریست کردن پکیج لورچ

پکیج‌های لورچ نیز تا حدودی شبیه به پکیج‌های دیگر ریست می‌شوند. اگر پکیج شما قدیمی است و دکمه ریست ندارد، می‌توانید آن را خاموش کرده و دوباره راه اندازی کنید؛ اما اگر دکمه ریست گیر کرد و تا انتها نچرخید، نگران نباشید، این مشکل رایج است. به آرامی دکمه را بچرخانید و اگر باز هم گیر کرد، دوباره امتحان کنید.

نحوه ریست کردن پکیج لورچ
پکیچ‌های لورچ نیز شبیه به سایر برندها ریست می‌شوند.

نکات ضروری برای نحوه ریست کردن پکیج

در ادامه به چند نکته مهم برای ریست کردن پکیج اشاره می‌کنیم:

 • پیش از شروع فرایند ریست ارورهای موجود را بررسی کنید.
 • شاید ایراد دستگاه شما با ریست کردن برطرف نشود، با بروز مجدد مشکل با یک تعمیرکار تماس بگیرید.
 • نیازی نیست چند بار و به صورت پشت سر هم دکمه ریست را فشار دهید. این کار فایده نداشته و ممکن است به دستگاه شما هم آسیب برساند.

قبل از ریست کردن پکیج باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

قبل از ریست کردن پکیج، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • پکیج را خاموش کنید.
 • اتصال پکیج به برق را قطع کنید.
 • اگر پکیج شما دارای دکمه Reset  است، آن را پیدا کنید.
 • اگر پکیج شما دارای دکمه Power  است، آن را نیز پیدا کنید.

در برخی مدل‌ها، شاید لازم باشد دکمه‌های Power، Reset  و Mode  را به طور هم‌زمان فشار دهید و نگه دارید. پس از انجام این اقدامات، می توانید پکیج خود را ریست کنید.

توجه داشته باشید که ریست کردن پکیج ممکن است تنظیمات دستگاه را به حالت اولیه بازگرداند. بنابراین، اگر تنظیمات خاصی را روی پکیج خود اعمال کرده‌اید، قبل از ریست کردن دستگاه، آنها را بنویسید.

در اینجا به چند نکته اضافی برای ریست کردن اشاره کرده‌ایم:

 • اگر پکیج شما روشن نمی‌شود، دکمه Reset  را برای مدت طولانی‌تری فشار دهید.
 • اگر ریست کردن پکیج مشکل را حل نکرد، از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

دلایل ریست کردن پکیج چیست؟

دلایل ریست کردن پکیج عبارتند از:

 • رفع مشکلات نرم افزاری: گاهی اوقات ممکن است پکیج با مشکلات نرم افزاری مواجه شود که با ریست کردن دستگاه برطرف می‌شود. این مشکلات شامل به هم ریختن تنظیمات، خطاهای نمایشگر و … است.
 • بازیابی تنظیمات کارخانه: برای بازگردانی پکیج به حالت کارخانه می‌توانید آن را ریست کنید.
 • رفع مشکلات سخت افزاری: در برخی موارد، ریست کردن پکیج ممکن است بتواند مشکلات سخت افزاری را نیز برطرف کند. برای مثال، اگر پکیج شما روشن نمی‌شود یا به درستی کار نمی‌کند، تنظیمات آن بهم ریخته یا مدام خاموش و روشن می‌شود، ریست کردن آن ممکن است بتواند مشکل را حل کند. پکیج روشن نمی‌شود.

نحوه ریست کردن پکیج‌ برندهای مختلف تا حدودی شبیه به هم است. در برخی از پکیج‌ها دکمه‌ای به صورت اختصاصی برای ریست کردن تعبیه شده و در برخی می‌توانید با قرار دادن دستگاه روی حالت Off ریست کردن را انجام دهید.

با ریست کردن پکیج چه مشکلاتی رفع می شود؟

با ریست کردن پکیج می‌توانید مشکلات و ارورهای زیر را رفع کنید:

 • خطاهای نمایشگر: اگر پکیج شما خطاهای مختلفی را در صفحه نمایش نشان می‌دهد، ریست کردن دستگاه ممکن است بتواند مشکل را حل کند.
 • خرابی تنظیمات: اگر تنظیمات پکیج شما به هم ریخته است، ریست کردن دستگاه می تواند تنظیمات را به حالت اولیه بازگرداند.
 • مشکلات نرم افزاری: ریست کردن پکیج می تواند مشکلات نرم افزاری را نیز برطرف کند. برای مثال، اگر پکیج شما به طور مداوم خاموش و روشن می‌شود، ریست کردن آن ممکن است بتواند مشکل را حل کند.

با این حال، ریست کردن پکیج نمی تواند مشکلات زیر را رفع کند:

 • خرابی قطعات سخت افزاری: اگر قطعه سخت افزاری پکیج شما خراب شده باشد، ریست کردن دستگاه نمی تواند مشکل را حل کند.
 • خرابی برد کنترل: اگر برد کنترل پکیج شما خراب شده باشد، ریست کردن دستگاه نمی تواند مشکل را حل کند.
نحوه ریست کردن پکیج توسط تعمیرکار
اگر پکیج شما با مشکلاتی مواجه شده است که با ریست کردن دستگاه برطرف نمی شود، باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

نحوه ریست کردن پکیج برندهای مختلف تا حدودی شبیه به یکدیگر است. در برخی از پکیج‌ها، دکمه‌ای به صورت اختصاصی برای ریست کردن تعبیه شده و در برخی می‌توانید با قرار دادن دستگاه روی حالت Off ریست کردن را انجام دهید. برخی کارشناسان ریست کردن دستگاه را در صورت مشاهده ارورهای خاص پیشنهاد می‌دهند اما این کار، روشی حتمی برای از بین بردن تمام ارورها نیست و در مواقعی می‌تواند منجر به خراب شدن دستگاه شود. با این حال در بسیاری مواقع ریست کردن می‌تواند باعث بهبود عملکرد پکیج شود. برای بررسی دقیق‌تر و تعمیر پکیج بهتر است با افراد متخصص تماس بگیرید. امکان ثبت درخواست از طریق سایت و اپلیکیشن آچارباز یا تماس 02154591616 فراهم است.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
تعمیر پکیج ، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران، در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا