به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

پکیج بهتر است یا آبگرمکن

مقایسه پکیج و آبگرمکن

بسیاری از مردم برای تامین آب گرم از آبگرمکن استفاده می‌‌کنند، عده‌ای نیز استفاده از پکیج را که توانایی گرم کردن هوای خانه و آب را دارد ترجیج می‌دهند. در واقع پکیج رقیب اصلی آبگرمکن محسوب می‌‌شود. برای بسیاری از مردم در هنگام خرید وسایل گرمایشی این سوال پیش می‌‌آید که پکیج بهتر است یا آبگرمکن؟ یا کدام یک را باید خریداری کرد؟ برای دانستن این نکته به بررسی این دو وسیله و شباهت‌ها و تفاوت آنها می‌‌پردازیم.

خصوصیات و مزایای پکیج

پکیج یک موتورخانه کوچک با راندمان بالا است که کمترین مصرف انرژی را دارد و فضای بسیار کمی را در خانه اشغال می‌‌کند. از نظر خطرپذیری هم به دلیل استفاده از استانداردهای اروپایی و تامین گرمایش با آ‌‌ب و رادیاتور، خطرات بسیار کمتری دارد.

پکیج از نظر نصب به دو دسته دیواری و زمینی تقسیم می‌شود و قادر است به‌صورت همزمان هم آب گرم مصرفی و هم آب گرم شوفاژ را برای هر یک از واحدهای مسکونی به‌شکلی جداگانه تامین کند.

پکیج به دلیل مزایا و خصوصیاتی که دارد، به یکی از رایج‌ترین وسایل گرمایشی در دنیا تبدیل شده است. این وسیله دو مدار برای عبور آب دارد، از یکی از این مدارها آب عبور کرده و گرم می‌شود و برای حمام و شستشو از آن استفاده می‌شود. از مدار دیگر، آب سرد وارد می‌شود و دمای آن بالا می‌رود و به سمت رادیاتورها هدایت می‌شود.

این آب گرم داخل رادیاتورها گردش می‌‌کند و از طریق گرم کردن رادیاتورها، باعث گرم شدن خانه می‌شود. با گرم کردن رادیاتورها، آب مدار کم کم گرمای خود رو از دست داده و سرد می‌‌شود و سپس دوباره برای گرم شدن وارد پکیج می‌‌شود. این پروسه مداوم ادامه دارد و باعث گرم شدن خانه می‌شود.

از نظر عملکرد پکیج به دو دسته زمستانی و تابستانی تقسیم می‌شود، در تابستان نیازی به استفاده از وسایل گرمایشی برای تامین گرمای خانه نیست، پس از پکیج تنها برای تامین آب گرم مصرفی استفاده می‌‌شود. در زمستان پکیج به صورت دائم هوای گرم و آب داغ مورد نیاز برای اعضای خانواده را تامین می‌‌کند.

 

مزایای پکیج نسبت به آبگرمکن

ترکیب آبگرمکن و بخاری در پکیج موجب شده دیگر نیازی به استفاده از این دو وسیله به‌صورت جداگانه نباشد.

این وسیله صدای کمی دارد و موجب ناراحتی افراد نمی‌‌شود.

پکیج به نسبت کارایی بالایی که دارد ابعاد و اندازه مناسبی داشته و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند و نگهداری از پکیج راحت و آسان است.

خصوصیات و مزایای آبگرمکن

وظیفه آبگرمکن این است که آب گرم مصرفی منزل را تامین کند. آبگرمکن آب سرد را از کویل‌‌ها و یا لوله‌‌های مسی عبور می‌‌‌دهد و مشعلی که در زیر لوله‌‌ها قرار دارد آن لوله‌‌ها را گرم کرده و در نتیجه دمای آب درون کویل‌‌ها نیز بالا می‌رود.

آبگرمکن‌‌ها دارای رده مصرفی، قدرت حرارتی، فشار ورودی و نوع گاز مصرفی متفاوت هستند و باید در هنگام خرید به این فاکتورها توجه کرد.

تعمیر پکیج در محل

در گذشته بیشتر از آبگرمکن‌‌های مخزنی استفاده می‌‌شد، که بسیار جاگیر بود و مصرف انرژی و هزینه بالایی داشت.

بیشتر مردم به استفاده از آبگرمکن دیواری روی آورده‌‌اند که ابعاد مناسبی دارد و به راحتی می‌‌توان آن را در آشپزخانه نصب کرد. از این رو، آبگرمکن دیواری در مقایسه با آبگرمکن زمینی از مزایا و اهمیت زیادی برخوردار است.

آبگرمکن‌‌های بدون مخزن که آب را سریع گرم می‌‌کنند، انرژی کمتری نسبت به نوع مخزن‌دار مصرف می‌‌کنند و کارایی بهتری نسبت به آنها دارند. زیرا این آبگرمکن‌‌ها آب را فقط هنگامی که مورد نیاز است گرم می‌‌کنند و در نتیجه مانع اتلاف انرژی می‌‌شوند.

آبگرمکن هم بدون عیب نبوده و با گذشت زمان رسوب خواهد گرفت، به همین دلیل نیاز بهرسیدگی و تمیز کردن دارد.

پیشنهاد مطالعه

مقایسه پکیج و آبگرمکن

پکیج دو وظیفه اصلی دارد. اول اینکه آب گرم خانه را تامین می‌کند، این همان کاری است که آبگرمکن انجام می‌دهد. وظیفه دیگر آن گرم کردن فضای خانه است، یعنی کاری که بخاری انجام می‌‌دهد.

پس در واقع پکیج ترکیبی از آبگرمکن و بخاری است. از یک طرف آب گرم مصرفی برای ما تولید می‌کند و از طرف دیگه، فضای خانه را گرم می‌کند.

پکیج جایگزین مناسبی برای موتورخانه‌‌های قدیمی است، این وسیله مصرف سوخت پایین و کارایی بالایی دارد.

در هنگام استفاده از آبگرمکن‌‌های دیواری، آب به‌صورت ناگهانی به ویژه در فصل زمستان سرد می‌‌شود، در حالی که این مشکل در پکیج کمتر رخ می‌‌دهد.

همه این دلایل موجب می‌شود پکیج در مقایسه با آبگرمکن از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد.

اما پکیج هم بی‌عیب نیست و قیمت بالای آن به یکی از بزرگترین نقطه ضعف‌هایش تبدیل شده است. آبگرمکن نسبت به پکیج قیمت پایین‌تری داشته ولی کارایی و راندمان کمتری دارد.

درست است که پکیج قیمت بالایی دارد اما به دلیل این که هم جایگزین آبگرمکن و هم جایگزین بخاری است، می‌‌توان گفت که یک تیر با دو نشان است و هزینه اضافی آن ارزش دارد.

اما یکی از نکاتی که باید در مقایسه پکیج و آبگرمکن به آن اشاره کرد، این است که هر دو اینها سبب می‌‌شوند که هوای خانه خشک شود. این شرایط به دلیل سنگین شدن هوا مناسب برای تنفس کودکان و سالمندان نیست و می‌‌تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

مقایسه پکیج و آبگرمکن

نگهداری پکیج راحت است یا آبگرمکن؟

اگر چه هر دو وسیله گرمایشی نیاز به مراقبت و نگهداری دارند، ولی با این حال باید گفت که پکیج در مقایسه با آبگرمکن، به دلیل استفاده از استانداردهای اروپایی نیاز بیشتری برای مراقبت و نگهدای دارد. از این رو باید به صورت دوره‌‌ای پکیج را سرویس کرد.

یکی از شرکت‌هایی که در زمینه ارائه خدمت فعالیت می‌کند، آچارباز است. شما از طریق سایت آچارباز می‌توانید در هر زمان و مکانی که بخواهید، درخواست تعمیر و سرویس پکیج و آبگرمکن را ثبت کنید. برای ثبت درخواست به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز رفته و یا با شماره ۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید.

پکیج بهتر است یا آبگرمکن؟

با وجود این که هر دو دستگاه یعنی هم پکیج و هم آبگرمکن دارای برخی نواقص و عیوبی هستند، ولی با این حال مزایا و فوائدی هم دارند. نواقص پکیچ در مقایسه با آبگرمکن کمتر و مزایای آن بیشتر است. از این رو، می توان گفت که استفاده از پکیج به مراتب بهتر از آبگرمکن است و پاسخگوی نیاز اعضای خانواده است.

اگر بودجه شما برای خرید و نصب پکیج کافی نیست و یا به دلیل کم بودن متراژ خانه در استفاده از پکیج تردید دارید، در این صورت بهتر است از آبگرمکن استفاده کنید و آب گرم مصرفی خود را از طریق آبگرمکن تامین کنید.

اما اگر متراژ خانه مناسب است و توانایی خرید و نصب پکیج را دارید، با تحقیق و بررسی، پکیجی با کیفیت را انتخاب کرده و نصب کنید. اگر چه پکیچ‌ها از استاندارد بالایی برخوردارند، ولی با این حال، باز بین آنها تفاوت‌هایی وجود دارد، که سبب برتری یکی بر دیگری می‌‌شود.

 

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>