به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

علت روشن ماندن فن پکیج بوتان

تست فن پکیج

سرویسکاران در هنگام تعمیر پکیج بوتان، به عیوب زیادی بر می‌خورند. یکی از این عیب‌ها، که توانسته مشکلات زیادی برای مشتریان ایجاد کند، روشن ماندن فن پکیج بوتان است. در این مقاله علت روشن ماندن فن پکیج بوتان را توضیح داده و راه‌هایی را برای رفع آن ارائه کرده‌ایم.

علت روشن ماندن فن پکیج بوتان چیست؟

اکثر کاربران پکیج بوتان، از یکسره روشن ماندن فن دستگاه شکایت می‌کنند و برای رفع آن به دنبال تعمیرکار ماهر هستند. اما قبل از اینکه هزینه‌ای بابت تعمیرکار بپردازید، ابتدا بررسی کنید که، با یکسره روشن ماندن فن پکیج در کارکرد آن، اختلال ایجاد شده است یا نه؟ آیا پکیج هنوز گرم کردن خانه و آب مصرفی را انجام می‌دهد؟

اگر جواب این سوالات بله است و اختلالی در عملکرد دستگاه نمی‌بینید، پس تنها نگران یکسره روشن ماندن فن پکیج هستید. باید بدانید با آمدن فصل زمستان پمپ پکیج، که مهم‌ترین قسمت این دستگاه است، به صورت یکسره کار می‌کند. با به کار افتادن پمپ، فن نیز روشن شده و به صورت یکسره کار می‌کند. این پروسه، علت روشن ماندن فن پکیج بوتان را توضیح می‌دهد، زیرا در هوای سرد نیز مدت زمان خاموش بودن فن پکیج کاهش می‌یابد. تنها وقتی باید برای روشن ماندن فن پکیج بوتان نگران باشید که، متوجه مشکلی در کارکرد آن شوید.

فن پکیج یکسره کار میکند
علت روشن ماندن فن پکیج را باید در کار یکسره پمپ دستگاه جستجو کرد

فن پکیج یکسره کار میکند، چرا؟

اگر فن پکیج یکسره کار میکند و روشن است، اما در کارکرد دستگاه اختلال ایجاد شده و آب گرم نمی‌شود و یا پکیج خطا می‌دهد، بهتر است به دنبال ایراد در یکی از راه‌های گفته شده باشید. در چنین شرایطی فن کار می‌کند، اما پکیج جرقه نمی‌زند و روشن نمی‌شود.

نقص در الکترود جرقه زن: یکی از عوامل موثر در این موضوع، نقص در الکترود جرقه زن است. الکترود سوختن درست شعله را کنترل می‌کند. در اولین قدم برای رفع ایراد الکترود، ابتدا ولتاژ جریان برق را اندازه بگیرید. زیرا پکیج در ولتاژ‌های پایین روشن نمی‌شود.

علت یکسره روشن ماندن پکیج
اگر فن پکیج یکسره کار می‌کند اما پکیج روشن نمی‌شود باید ابتدا الکترود جرقه زن را بررسی کنید

پیشنهاد مطالعه

یون الکترود: اگر فن پکیج یکسره کار می‌کند و روشن مانده است، اما جرقه زن جرقه نمی‌زند باید به سراغ یون جرقه زن بروید. اکسید شدن و ترک خوردن یون، باعث نقص در الکترود جرقه زن می‌شود. باید این قطعه را هرچه زودتر تعویض کنید.

دودکش گرفته است: دودکش در پکیج خانگی نقش بزرگی دارد، در صورتیکه این بخش از دستگاه به درستی کار نکند، پکیج حتی با یکسره کار کردن فن نیز، روشن نمی‌شود. گاهی اوقات، لانه پرندگان دودکش‌ها را مسدود کرده و مانع از عبور دود از مسیر دودکش می‌شود. همچنین به کار بردن فلنج نامناسب برای دودکش نیز، تعادل در مکش و دهش فن را از بین برده و باعث ایجاد اختلال در سوئیچ هوا و در نهایت عملکرد جرقه زن می‌شود. در چنین شرایطی دودکش نمی‌تواند تخلیه دود را به درستی انجام دهد و دود به سمت بیرون هدایت نخواهد شد. همین اتفاق موجب می‌شود، سنسور پکیج فعال شده و دستگاه خود به خود خاموش شود. به یاد داشته باشید همواره برای ایمنی بیشتر، از فلنج و دودکش استاندارد استفاده کنید، نصب پکیج را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید. سوئیچ هوا را نیز در چنین شرایطی بررسی کنید و از درستی کارکرد آن اطمینان حاصل کنید.

فن خراب است: اگر تمام موارد گفته شده را بررسی کرده‌اید، اما مشکلی در آن‌ها ندیده‌اید، این یعنی حالا باید فن را بررسی کنید. گیر کردن کنتاکت رله فن و یا خرابی برد کنترل می‌تواند در عملکرد این قطعه اختلال ایجاد کند. اگر به جای پکیج از آبگرمکن استفاده می‌کنید، باید با مشکلات رایج آبگرمکن دیواری آشنا باشید، یکی از اصلی‌ترین مشکلات این دستگاه روشن نشدن آبگرمکن دیواری است.

علت یکسره روشن ماندن پکیج
دودکش و مسیر آن را چک کنید و از درستی نصب و استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنید

تست فن پکیج

هنگامی که شعله پکیج روشن می‌شود، فن وظیفه دارد دود و گاز ایجاد شده حاصل این احتراق را، از دستگاه خارج کند و هوای لازم را از طریق مکش به داخل دستگاه بیاورد. پکیج‌های فن دار برای انجام این پروسه، نیازمند به دودکش دو جداره هستند.

این قطعه برای بیرون بردن دوده و آوردن هوای تازه، از انرژی برق استفاده می‌کند.

اگر فن پکیج از کار بیافتد، اجازه روشن شدن به دستگاه را نمی‌دهد. به یاد داشته باشید فن از برق ۲۲۰ ولت تغذیه کرده و این انرژی از طریق برد به آن می‌رسد. اگر این انرژی به فن نرسد باید ایراد را در رله جستجو کنیم، اما اگر برق ۲۲۰ ولت به فن برسد و باز هم کار نکند، این یعنی فن مشکل پیدا کرده است.

یک راه دیگر برای تست فن پکیج، گوش دادن به صدای آن است. گاهی اوقات فن خراب شده، با انرژی کمتر و صدای بیشتری کار می‌کند، زیرا توان کافی برای ورود هوا و خروج دوده را ندارد.

بهتر است برای عملکرد بهتر و بیشتر دستگاه، سرویس و تعمیر پکیج بوتان را در برنامه خود قرار دهید. بهترین وقت برای سرویس و تعمیر پکیج، اواخر فصل تابستان است زیرا به شما زمان کافی برای عیب یابی دستگاه را می‌دهد.

برای تعمیر پکیج کافیست وارد سایت، وب اپ  و یا اپلیکیشن آچارباز شده و درخواست تعمیر خود را ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست تعمیر، تیم پشتیبان با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم تعمیرکار را در زمان دلخواه به مکان مورد نظر شما می‌فرستد.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

نویسنده :

 • Avatar مینا محرمی گفت:

  سلام
  ممنون از مقاله خوب و کامل. من با مطالعه مقاله شما علت روشن ماندن فن پکیج خانه را فهمیدم. توضیحات کاملا قابل فهم بود.

  • زهرا میری زهرا میری گفت:

   سلام بر شما. بسیار خوشحال هستیم که مقاله مورد قبول شما واقع شده است.
   شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پکیج بوتان، مقاله راهنمای کامل رفع خطای پکیج بوتان را بخوانید

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >