به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان چیست

مبدل ثانویه پکیج

یکی از مشکلات رایج پکیج بوتان در فصول سرد، گرم نشدن آب مصرفی دستگاه است. اگر شما هم در فصل زمستان بار‌ها و بار‌ها با دوش آب سرد مواجه شده‌اید، باید علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان را بدانید و آن را عیب یابی کنید. در ادامه مقاله قصد داریم شما را با علل این اتفاق آشنا کرده و راهکاری برای آن ارائه کنیم.

مبدل ثانویه پکیج را چک کنید

شیر آب را باز می‌کنید، تا از آب گرم استفاده کنید. برای ثانیه‌ای آب از دمای بسیار مطلوبی برخوردار است، اما بعد از مدتی بلافاصله سرد شده و دیگر گرم نمی‌شود. دما و آب و هوای خانه را بررسی می‌کنید و می‌بینید، محیط سرد نشده و بسیار مطلوب است. این یعنی پکیج بوتان در حالت گرمایشی اختلالی ندارد، اما برای گرم کردن آب مصرفی به مشکل خورده است.

این گرم و سرد شدن آب پکیج بوتان، به دلیل خاموش شدن شعله سیستم جرقه زن دستگاه است. خرابی الکترود جرقه زن و مشکل در سیستم برق و گاز می‌تواند این خاموشی را توجیح کند. بهتر است در قدم اول برق و سیم کشی را چک کنید، تا از جریان درست آن اطمینان حاصل کنید، زیرا نوسانات جریان برق نیز می‌تواند به خاموشی شعله منجر شود. قدم بعد کنترل کردن شیر جریان گاز و فشار آن است.

بالا و پایین شدن فشار گاز، که از مشکلات رایج پکیج در فصل زمستان است می‌تواند گرم نشدن آب مصرفی را توجیح کند.

اما دلیل اصلی دیگر برای گرم و سرد شدن آب و در نهایت خاموشی شعله، رسوب و جرم در مبدل ثانویه پکیج است. بسته به تشخیص تعمیرکار پکیج، شما می‌توانید این قطعه را تعویض و یا رسوب گیری کنید. عدم به موقع رسوب زدایی پکیج، موجب می‌شود دستگاه برای انجام وظایف خود انرژی زیادی صرف کرده و در عین حال کارایی آن به شدت کاهش یابد.

مبدل ثانویه پکیج
قبل از هر چیز برای رفع مشکل گرم نشدن آب مصرفی پکیج، ابتدا برق و فشار گاز را بررسی کنید

سوپاپ بای پس پکیج بوتان را بررسی کنید

قبل از اینکه به نقش سوپاپ بای پس پکیج بوتان، در سرد شدن آب مصرفی بپردازیم ابتدا باید با کارکرد این قطعه آشنا شویم. هنگامی که مدار گرمایشی با کاهش فشار روبرو می‌شود و یا جریان آب درون دستگاه به دلیل رسوب گذاری به مشکل می‌خورد، برای جلوگیری از خرابی و فشار به پمپ پکیج، سوپاپ آب را به ورودی پمپ می‌رساند.

خراب شدن سوپاپ بای پس پکیج بوتان موجب می‌شود، مقداری از آب مسیر گرمایشی در آن به جریان در بیاید. این عامل علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان را، توضیح می‌دهد.

سوپاپ بای پس پکیج بوتان
با خرابی سوپاپ بای پس، کمی از آب درون مدار گرمایشی درون آن به جریان در می‌آید

پیشنهاد مطالعه

تمام علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان اپتیما

در ادامه مقاله قصد داریم، تمام علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان اپتیما را بگوئیم. در داخل پکیج حسگر‌های مختلفی وجود دارد، یکی از آن‌ها سنسور حرارتی ntc است، که وظیفه کنترل کردن دمای لوله مبدل را بر عهده دارد. اختلال در کارکرد ntc، موجب می‌شود این قطعه نتواند، دمای درست آب و لوله را تشخیص دهد. به همین دلیل اطلاعات اشتباه را برد فرستاده و از گرم شدن آب جلوگیری کرده و در نهایت موجب خاموش شدن پکیج بوتان می‌شود.

یکی از نشانه‌های سوختن برد، گرم نشدن آب مصرفی پکیج بوتان اپتیما است. برد، مغز پکیج است و خرابی آن می‌تواند کل دستگاه را از کار بیاندازد.

حالا باید نوسانات فشار آب را در نظر بگیرید، آب باید با جریان و فشاری ثابت وارد پکیج شود. اگر این اتفاق نیافتد و آب جریانی ثابت نداشته باشد، پکیج نمی‌تواند خود را با آب هماهنگ کند. اگر فشار آب ساختمان شما کم است، می‌توانید از پمپ استفاده کنید. اما اگر فشار آب ساختمان زیاد و بالا است، شیر جریان ورودی آب را ببندید تا فشار را به حد استاندارد برسانید.

بررسی تمام علت پکیج بوتان اپتیما
نوسانات فشار آب باید با جریان و فشاری ثابت وارد دستگاه شوند تا پکیج خود را با آن هماهنگ کند

یک عامل موثر دیگر برای گرم نشدن آب مصرفی پکیج، خرابی فلوسوئیچ است. مکان قرار گیری این قطعه در مدار آب مصرفی است و وظیفه دارد ورود آب مصرفی و دمای آن را به برد پکیج خبر دهد. این قطعه تا حدودی عملکردی شبیه به سنسور ntc دارد و قابل تعمیر نیست و در صورت خرابی باید آن را تعویض کرد.

نکته دیگری که باید در رابطه با علل گرم نکردن آب مصرفی پکیج بدانید، طولانی بودن لوله‌ها است. گاهی اوقات فاصله لوله کشی پکیج تا کاربر آنقدر زیاد است که، آب مصرفی در جریان رسیدن حرارت خود را از دست می‌دهد.

چگونه دمای آب پکیج را بالا ببریم
خرابی فلوسوئیچ و سنسور ntc می‌تواند در دمای آب مصرفی پکیج تاثیر گذار باشد

چگونه دمای آب پکیج را بالا ببریم

بهترین پاسخ برای سوال، چگونه دمای آب پکیج را بالا ببریم، سرویس و تعمیر به موقع دستگاه است. برای جلوگیری از این مشکلات، بهتر است تعمیر پکیج را به سامانه اعزام تعمیرکار به محل آچارباز بسپارید. کافیست برای استفاده از خدمات این سامانه، وارد سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز شوید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید. بعد از ثبت درخواست شما، تیم پشتیبان آچارباز با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، تعمیرکار را در زمان دلخواه به محل مورد نظر شما می‌فرستد.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>