به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

معرفی تمام قطعات پکیج بوتان؛ بهترین خرید را انجام دهید!

توصیح دادن تمام قطعات پکیج بوتان

پکیج بوتان انرژی زیادی را صرف گرم کردن آب مصرفی و هوای مطبوع خانه می‌کند و از وسایل پرکاربرد محسوب می‌شود، به همین دلیل در زندگی روزمره افراد اهمیت زیادی دارد. با بروز برخی مشکلات در عملکرد پکیج بوتان، تنها راه پیدا کردن یک تعمیرکار مناسب است. اما بهتر است برای اینکه نظارت بیشتری روی پروسه تعمیر داشته باشید و در آینده از خراب شدن دیگر قطعات جلوگیری کنید، نام قطعات پکیج بوتان را دانسته و اطلاعاتی از آن‌ها داشته باشید.

با قطعات پکیج بوتان آشنا شوید

اولین قدم برای شناخت قطعات پکیج بوتان این است که بدانید، قطعات در این دستگاه به دو دسته قطعات مکانیکی و الکترونیکی تقسیم می‌شوند. قطعات الکترونیکی خود در سه گروه متفاوت قرار می‌گیرند.

دسته اول برد‌ها هستند که مانند مغز پکیج محسوب شده و دستورات اجرایی را به قطعات مختلف می‌فرستند و بر آن‌ها کنترل و نظارت دارند.

دسته دوم قطعاتی هستند که تحت فرمان برد قرار دارند و دستورات را اجرا می‌کنند.

دسته سوم قطعاتی هستند که، هرگونه تغییرات در دستگاه را به برد ارسال می‌کنند. برد براساس این تغییرات دستورات و فرمان‌های جدیدی می‌فرستد.

توصیح دادن تمام قطعات پکیج بوتان
قطعات پکیج بوتان به دو دسته الکترونیکی و مکانیکی تقسیم می‌شوند

برد پکیج بوتان: همانطور که اشاره کردیم، این قطعه نقش مغز پکیج را ایفا می‌کند. برد پکیج بوتان براساس فرمانی که شما به دستگاه می‌دهید، دستورات لازم را برای اجرا به قطعات تحت فرمان می‌دهد. برد پکیج بوتان خود شامل قطعاتی به نام فیوز، رله، آی سی و ترانس تغذیه است.

حسگر‌های پکیج: قطعاتی مانند ترموستات، پرشر و سنسور در این گروه قرار می‌گیرند. از سنسور حرارتی یا ntc برای کنترل کردن دمای لوله مبدل استفاده می‌شود. اگر دمای این لوله از حد مورد انتظار بیشتر شود، برای جلوگیری از بروز حادثه شعله پکیج خاموش می‌شود. سنسور بعدی ترموستات دود است، که در بالای کلاهک تعدیل پکیج قرار می‌گیرد.

اگر دودکش کار خود را به درستی انجام ندهد، کلاهک پکیج گرم شده و ترموستات یا سنسور دود با حس کردن این گرما، تغییر و فرمان خاموشی دستگاه را به برد پکیج ارسال می‌کند.

پرشر سوئیچ آب قطعه‌ای است که میزان فشار آب در مدار گرمایش را کنترل می‌کند، اگر میزان فشار آب از حد نرمال کمتر شود، این قطعه اجازه روشن شدن دستگاه را نخواهد داد.

توصیح دادن تمام قطعات پکیج بوتان
سنسور حرارتی که در گروه حسگر‌های پکیج قرار می‌گیرد، وظیفه دارد دمای لوله مبدل را کنترل کند

قطعات تحت فرمان برد: قطعاتی مانند فن، پمپ و شیرگاز در پکیج دستگاه وجود دارند، که هیچ کنترلی از خود نداشته و تحت فرمان برد دستگاه هستند. فن‌ها وظیفه بردن دود حاصل از احتراق به بیرون و مکش هوای تازه به داخل دستگاه را برعهده دارند. فن‌ها برای انجام وظایف خود، به برق ۲۲۰ ولت احتیاج دارند.

پمپ سیرکولاسیون در مدار الکتریکی نصب شده است و در جریان گردش آبگرم و افت فشار از آن استفاده می‌شود.

 قطعات پکیج بوتان
قطعاتی مانند فن، شیرگاز و پمپ پکیج در دسته قطعات تحت فرمان برد قرار می‌گیرند

مبدل حرارتی پکیج: عمل انتقال حرارت و گرما در پکیج‌های گرمایشی، از شعله به آب توسط این قطعه انجام می‌گیرد. مبدل حرارتی پکیج بوتان از فلز مس ساخته شده است و به شکل لوله‌هایی در برابر شعله مشعل قرار گرفته است، با عبور آب از آن، مبدل گرمای تولید شده از آب را به خود جذب می‌کند. این مبدل‌ها خود به دو دسته تک منظوره و دو منظوره تقسیم می‌شوند. در مبدل‌های تک منظوره آب مدار گرمایشی، از یک راه سیال می‌گذرد. اما در مبدل‌های دو منظوره، برای عبور آب مدار گرمایشی و آب مصرفی دو مسیر سیال وجود دارد. در ساختار مبدل‌های حرارتی تیغه‌هایی به نام فین وجود دارد، هرچه تعداد این فین‌ها در مبدل‌ها بیشتر باشد، مبدل انرژی و حرارت بیشتری از شعله می‌گیرد.

قطعات پکیج بوتان
مبدل‌های حرارتی خود به دو دسته تک منظوره و دو منظوره تقسیم می‌شوند

پیشنهاد مطالعه

منبع انبساط: آب مدار گرمایش برای فرستادن حرارت جذب شده مبدل، به سیستم انتقال گرمای ساختمان، در یک مدار بسته به جریان در می‌آید. حرارت و دادن گرما به مواد مختلف، فارغ از اینکه چه جنسی دارند، باعث انبساط و فشار آن‌ها می‌شود. داغ کردن آب درون یک ظرف در بسته، باعث فشار و انبساط به دیواره‌های ظرف می‌شود. بنابراین باید این انبساط و فشار را کنترل کرد، تا هیچ آسیبی به پکیج نرسد. وظیفه منبع انبساط پکیج بوتان، کنترل و خنثی کردن میزان فشار آب مدار گرمایشی است. جایگاه و مکان قرارگیری منبع انبساط، در پکیج‌های مختلف متفاوت است. این قطعه می‌تواند در پشت دستگاه و یا در کنار محفظه احتراق قرار بگیرد. محفظه احتراق فضایی است که، عمل احتراق و تهویه در این قطعه از دستگاه پکیج رخ می‌دهد.

توصیح دادن تمام قطعات پکیج بوتان
حرارت دادن و داغ کردن آب، درون یک ظرف در بسته باعث انبساط و فشار به دیوارها می‌شود

شیر سه راهی: این قطعه که فقط در پکیج‌های دو مبدل وجود دارد، آب گرم را از مبدل به سمت رادیاتور‌ها یا مدار آب گرم مصرفی می‌برد.

ایرونت: وظیفه هواگیری پکیج بوتان را دارد، زیرا وجود هوا در کناره‌های پمپ، می‌تواند در کارکرد صحیح آن اختلال ایجاد کرده و به آن آسیب بزند. ایرونت که در بالای پمپ قرار گرفته است، هوای اطراف پمپ را تخلیه می‌کند.

شیر اطمینان پکیج بوتان: شیر اطمینان برای کنترل کردن فشار آب گرم در مدار گرمایشی به کار می‌رود و وظیفه دارد از افزایش بیش از حد فشار در مدار جلوگیری کند.

فلوسوئیچ: قطعه‌ای است که، وظیفه اطلاع رسانی باز شدن آب مصرفی به برد کنترل پکیج را دارد. مکان قرار گیری فلوسوئیچ، در مدار آب مصرفی است.

توصیح دادن تمام قطعات پکیج بوتان
شیر اطمینان پکیج بوتان، وظیفه کنترل کردن فشار آب گرم را دارد

ترمیستور: مقاومتی است که نسبت به تغییر دما و حرارت حساس است، زیرا مقدار اهم آن بر حسب تغییرات دمایی تغییر می‌کند.

شیر تخلیه: آب درون سیستم در هنگام خرابی از طریق این قطعه تخلیه می‌شود. برای دسترسی و استفاده راحت تعمیرکار از این قطعه، مکان قرار گیری شیر تخلیه در بدنه پمپ تعبیه شده است.

محدود کننده: وظیفه محدود کننده جریان آب کنترل دبی آب است، تا آب مصرفی به حد کافی حرارت بگیرد.

 پکیج بوتان
آب درون سیستم، در هنگام خراب شدن دستگاه به وسیله شیر تخلیه خالی می‌شود

توصیح دادن تمام قطعات پکیج بوتان

در این مقاله سعی کردیم تمام قطعات پکیج بوتان توضیح داده و عملکرد آن‌ها را بشناسیم. در زمان خرابی پکیج بوتان آشنایی با قطعات آن، می‌تواند یک دید کلی از مشکل به شما بدهد. بنابراین بهترین راه در زمان خرابی پکیج، پیدا کردن تعمیرکار متخصص است. تعمیر پکیج را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید و خودتان دست به آچار نشوید.

برای تعمیر پکیج کافیست وارد سایت، وب اپ و یا اپلکیشن آچارباز شوید و درخواست تعمیر خود را ثبت کنید. در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید.

بعد از ثبت درخواست تعمیر در سامانه آچارباز، تیم پشتیبان با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، تعمیرکار را در زمان دلخواه به مکان مورد نظر شما می‌فرستد.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>