به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

بررسی علت خاموش شدن پکیج بوتان

دلیل خاموش شدن پکیج بوتان

پکیج بوتان یک وسیله کارآمد برای گرم کردن خانه و آب مصرفی است، این دستگاه به مرور زمان و با استفاده بیش از اندازه خراب شده و مشکلاتی در کارکرد آن بروز خواهد کرد. پروسه خرابی این دستگاه طولانی تر خواهد شد اگر، زمانی برای سرویس و تعمیر آن نیز در نظر گرفته نشده باشد. یکی از مشکلاتی که در حین خرابی دستگاه رخ می‌دهد، خاموش شدن پکیج بوتان است. در این مقاله به بررسی علت خاموش شدن آن پرداخته و راهکار‌هایی را خواهیم گفت.

علت خاموش و روشن شدن پکیج بوتان، این دو عامل را چک کنید

قبل از هر چیز باید بدانید، پکیج نیز مانند بسیاری از وسایل خانه برای انجام وظایف خود، نیازمند به دو عامل برق و گاز است. نبود این دو عامل موثر می‌تواند کارکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و عاملی برای خاموش و روشن شدن پکیج بوتان باشد. پس قبل از اینکه، به دنبال تعمیرکار باشید ابتدا منبع گاز و برق را چک کرده و از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان مدل اپتیما

همانطور که اشاره کردیم یکی از علل خاموش و روشن شدن پکیج بوتان، عدم وجود گاز و برق است. شما به راحتی می‌توانید، عدم وجود گاز را در پکیج تشخیص دهید. پکیج برای نشان دادن مشکلات دستگاه، از ارور و یا چراغ‌های رنگی استفاده می‌کند. به همین دلیل در صورت نبود گاز در دستگاه نیز، چراغ قرمز آن به سرعت روشن می‌شود. این رخداد می‌تواند، علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان مدل اپتیما را توجیح کند.

دلیل خاموش شدن پکیج بوتان
کم بودن فشار گاز با قرمز شدن چراغ پکیج بوتان مدل اپتیما مشخص می‌شود

دلیل خاموش شدن پکیج بوتان، کم بودن آب

گاهی اوقات کمبود جریان آب در مدار گرمایشی، دلیل خاموش شدن پکیج بوتان است. پکیج‌ها با هر قیمت و برندی، یک کلید نیم بار دارند، اگر آب از حد نرمال درون دستگاه یعنی نیم بار کمتر باشد، پکیج خود به خود خاموش می‌شود.

این کمبود جریان آب در مدار، می‌تواند به دلیل خرابی منبع انبساط و یا نشتی آب باشد. برای اطمینان از کم بودن آب در مدار، کافیست فشار پکیج را با استفاده از دستگاه فشار سنج بررسی کنید.

علت خاموشی مکرر پکیج بوتان، هوا گرفتگی مدار

گاهی اوقات وجود هوا درون سیستم گرمایشی، می‌تواند علت خاموشی مکرر پکیج بوتان را توجیح کند. وجود هوا درون پکیج گرمایشی باعث می‌شود، پمپ جلوی جریان آب را گرفته و هوا را داخل مدار بفرستد. در چنین شرایطی دستگاه، کمبود جریان آب در مدار گرمایشی را تشخیص داده و برد کنترل دستور خاموشی پکیج بوتان را خواهد داد. یک راه برای اطمینان از هوا گرفتن مدار، چک کردن فشار است، زیرا در چنین شرایطی فشار پکیج بسیار بالا است. بهترین روش برای رفع این مشکل، هواگرفتگی رادیاتور پکیج توسط افراد ماهر است.

در مقاله‌های قبلی قطعات پکیج بوتان را معرفی کرده و عملکرد هر یک را شرح دادیم. یکی از این قطعات پمپ پکیج بوتان است، که وظیفه به گردش در آوردن جریان آبگرم را برعهده دارد. با خرابی این قطعه جریان آبی درون دستگاه وجود نخواهد داشت، در نتیجه پکیج بوتان نیز روشن نخواهد شد.

علت خاموش مکرر پکیج بوتان
پمپ پکیج بوتان، وظیفه به گردش در آوردن جریان آب را برعهده دارد

پیشنهاد مطالعه

علت خاموش شدن پکیج بوتان، رسوب در مدار

یکی از دلایل دیگری که می‌تواند، در مسیر حرکت آب در مدار گرمایشی اختلال ایجاد کند، وجود رسوب است. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که سختی آب در آن بسیار بالا است، می‌توانید متوجه علت خاموش شدن پکیج بوتان شوید. البته گاهی اوقات، این جنس نامناسب لوله‌ها است که منجر به رسوب درون دستگاه می‌شود. رسوب گیری پکیج بوتان کاری تخصصی است و نیاز به مهارت و تجربه دارد، برای جلوگیری از آسیب به پکیج این کار را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید.

 این قطعات را بررسی کنید

اگر تمامی این موارد را بررسی کرده، اما هیچ اشکالی در کارکرد آن‌ها ندیدید. باید به دنبال خرابی در قطعات دستگاه باشید. عدم تخلیه درست دود حاصل از احتراق، می‌تواند باعث خاموش شدن پکیج بوتان شود. زیرا در چنین شرایطی کلاهک پکیج گرم می‌شود، ترموستات یا سنسور دود این گرما را حس کرده و خاموشی پکیج را به برد ارسال می‌کند.

تخلیه دود حاصل از احتراق و آوردن هوای تازه بر عهده دودکش و فن است. نصب نادرست دودکش، ارتفاع نامناسب و خرابی فن پکیج دیواری بوتان می‌تواند دلیلی برای این مشکل باشد.

گاهی اوقات خرابی در الکترود جرقه زن نیز می‌تواند، علت خاموش شدن پکیج بوتان باشد. الکترود وظیفه دارد، شعله را تشخیص داده و سوختن آن را کنترل کند. با خرابی این قطعه، پکیج قادر به تشخیص شعله نیست و روشن نمی‌شود.

گاهی اوقات دمای آب در مدار گرمایشی، از حد استاندارد پکیج بالاتر رفته و دستگاه به اصطلاح جوش می‌آورد. در چنین شرایطی سنسور‌های حرارتی، برای جلوگیری از هرگونه مشکلی مانع از روشن شدن پکیج می‌شوند.

علت خاموش و روشن پکیج بوتان
عدم تخلیه مناسب دود حاصل از احتراق، می‌تواند دلیلی برای خاموشی پکیج بوتان باشد

رفع ایراد خاموش شدن پکیج دیواری بوتان

در این مقاله سعی کردیم تمام دلایل خاموش شدن پکیج بوتان را شرح داده و راهکاری برای آن‌ها ارائه کنیم، تا یک دید کلی نسبت به مشکلی که برای پکیج ایجاد شده است داشته باشید.

بهترین راه برای رفع ایراد خاموش شدن پکیج دیواری بوتان، پیدا کردن یک تعمیرکار متخصص و ماهر برای تعمیر پکیج است. سرویس و تعمیر پکیج را، به سامانه اعزام تعمیرکار به محل آچارباز بسپارید. کافیست وارد سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز شوید و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس گرفته و درخواست تعمیر را ثبت کنید.

بعد از ثبت درخواست تعمیر، تیم پشتیبان آچارباز در اسرع وقت با شما تماس گرفته و تعمیرکار را در زمان دلخواه شما به مکان موردنظرتان می‌فرستد.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>