آبگرمکن و پکیج

بررسی تمام علائم خرابی برد پکیج بوتان

تعمیر برد بوتان

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در آبان 1399نوشته شده بود و در مهر 1400 دوباره بررسی و به‌روز شده است.

برد الکترونیکی از قسمت‌های اصلی پکیج بوتان محسوب می‌شود. این قطعه مانند مغز عمل کرده و دستورات پکیج را به قطعات مختلف دستگاه می‌دهد. با خرابی برد پکیج بوتان، در کارکرد قطعات و در نهایت دستگاه اختلال ایجاد می‌شود. آشنا بودن با این قطعه موجب می‌شود، پروسه تعمیر پکیج بوتان، بخصوص تعمیر برد آن را بهتر درک کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی تمام علائم خرابی برد پکیج بوتان بپردازیم.

اگر پکیج شما علائم خرابی برد را دارد، بهتر است یک تعمیرکار پکیج آن را بررسی کند. برد قطعه حساسی است و برای تعمیر آن ممکن است نیاز به قطعات خاصی باشد. با توجه به این موضوع تعمیر برد پکیج خود را به یک فرد ماهر و متخصص بسپارید.

آنچه در این مقاله به آن پرداخته خواهد شد:

اجزای برد پکیج بوتان

برد پکیج وظیفه ارسال فرمان را به قطعات پکیج بر عهده دارد و به عنوان مرکز کنترل و اتاق فرمان پکیج فعالیت می‌کند. به همین دلیل است که، خرابی این قطعه می‌تواند در کل عملکرد پکیج تاثیر گذار باشد. برد پکیج شامل قطعاتی مانند فیوز، رله، آی سی و ترانس تغذیه است. این قطعات در کنار هم مانند یک سیستم عمل کرده و عملکرد پکیج را مدیریت می‌کنند. با خرابی و یا مستهلک شدن هر یک از این قطعات، برد پکیج بوتان نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا می‌کند.

برای تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید
 • آی سی ولتاژ تغذیه را ثابت نگه می‌دارد و از بروز نوسان در آن جلوگیری می‌کند تا به قطعات الکترونیکی در پکیج آسیبی وارد نشود.
 • فیوز وظیفه قطع برق هنگام بروز اتصال کوتاه در پکیج را دارد. در صورتی که در فیوز اختلالی به وجود آید، قابل تعمیر نیست و لازم است، تعویض شود.
 • تبدیل برق ۲۲۰ ولت شهری به ۹ یا ۱۸ ولت در پکیج، بر عهده ترانس است.
 • رله وظیفه دارد، الکترون‌ها را هنگامی که در کنار آن شناور است آزاد کند. با اینکار اتصال در مدار برقی برقرار می‌شود.
تعمیر برد پکیج بوتان مدل اپتیما
برد پکیج به عنوان مغز آن شناخته می‌شود، این قطعه فرمان‌های پکیج را برای عملکرد بهتر به سایر بخش‌های دستگاه می‌فرستد.

نقشه برد پکیج بوتان

برای آشنایی با مشکلات برد پکیج بوتان، نقشه برد پکیج بوتان را مطالعه کنید، تا از قطعات به کار رفته داخل پکیج آگاهی یافته و نظارتی کامل بر پروسه تعمیر این قطعه داشته باشید.

نقشه برد پکیج بوتان شامل مکان قرار گیری ترموستات ایمنی، سوئیچ فشار آب، الکترود جرقه، شیر سه راهه و فیوز و … است. برای آشنایی بیشتر با هر کدام از این قطعات می‌توانید مقاله «معرفی اجزای تشکیل دهنده پکیج بوتان» را مطالعه کنید.

نقشه برد پکیج بوتان
در نقشه برد پکیج بوتان مکان قرار گیری هر یک از اجزا مشخص شده است.
پیشنهاد مطالعه

وظایف برد پکیج بوتان چیست؟ (برد پکیج بوتان، کنترل چه بخش‌هایی را بر عهده دارد؟)

برد پکیج وظیفه دارد تا بر اساس اطلاعات ورودی که از قطعات واسط دریافت می‌کند، دستورات مناسب را صادر کند. در انتها نیز بر قطعاتی که وظیفه اجرای دستورات را برعهده دارند نظارت و آنها را کنترل می‌کنند. فن، پمپ، شیرگاز، جرقه زن و حسگر قطعاتی هستند که توسط برد پکیج کنترل می‌شوند.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج

ساختار برد پکیج بوتان در مدل‌های جدید و قدیمی

در پکیج‌های قدیمی از ترموستات، آکوستات و … به جای برد بکار گرفته می‌شد، اما در ساخت پکیج‌های جدید از یک یا چند برد استفاده می‌شود. از مزایای استفاده از بردها این است که شناسایی مشکلات پکیج را سهل‌تر کرده و سریع‌تر می‌توان برای رفع آن اقدام کرد. در پکیج‌های دارای نمایشگر از یک برد جهت کنترل استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است که در گذشته برد پکیج‌ها با توجه به مدلشان با یکدیگر متفاوت بودند. یعنی امکان استفاده از برد مدل کالدا ونزیا روی مدل اپتیما وجود نداشت. اما هم اکنون از یک برد در تمامی مدل‌ها استفاده می‌شود و همین موضوع باعث افزایش کیفیت، دوام در مقابل نوسان شده و کاهش قیمت برد را در پی داشته است.

تعمیر برد پکیج بوتان اپتیما
تعمیر برد پکیج بوتان مدل اپتیما با تعمیر برد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا مشابه است.

پیشنهاد مطالعه

کد خطای مربوط به خرابی برد پکیج بوتان

کدهای خطا برای کمک به فرایند نگهداری و تعمیر پکیج بر روی آن برنامه نویسی شده است. تا سریعتر و دقیق‌تر مشکلات درون پکیج شناسایی و رفع شوند. خرابی برد نیز در پکیج دارای کدهای خطای زیر است:

 • ارور E01

این ارور ناشی از عدم تشکیل شعله پکیج است. عدم تشکیل شعله به مواردی چون گاز، شیر گاز، جرقه‌زن، برد الکترونیک و یون ارتباط دارد که جهت عیب یابی دقیق باید توسط کارشناس تعمیر بررسی شوند.

 • کد خطا E13

این ارور خبر از وجود مشکل در نرم‌افزار برد می‌دهد.

 • کد AL50 و E011

اگر قبل از اینکه از سمت برد فرمان تشکیل شعله صادر شود، شعله یه وجود آید، این خطا نمایش داده می‌شود.

 • ارور A05

این کد نشان دهنده خراب بودن برد پکیج است.

 • ارور A11

این ارور اعلام می‌کند که سنسور پکیج قبل از برد عمل کرده است.

 • ارور AL22

بعد از قطع شدن ارتباط سیم با برد نمایش داده می‌شود.

 • خطای 59-AL51

نشان از خرابی برد (یکی از مدارهای برد کنترل) دارد.

 • خطای J0

این ارور می‌گوید که برد کنترل و برد نمایشگر دچار اختلال شده‌اند.

 • کد خطاهای ۴۰-۶۰-۷۰ (در پکیج مدل آنالوگ) و E50 (در مدل دیجیتال) هنگامی رخ می‌دهند که با وجود اتصال سوئیچ هوا فن روشن نمی‌شود. در این زمان احتمال می‌رود که برد الکترونیکی خراب شده و نیاز به تعمیر داشته باشد.
 • همینطور چراغ سبز چشمک زن سریع نیز خبر از خرابی برد دستگاه و گیرپاژ پمپ، کمبود آب و خرابی NTC می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه

اجزای تشکیل دهنده برد پکیج
برد پکیج شامل قسمت‌هایی مانند فیوز ،رله، آی سی و ترانس تغذیه است.
تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج

علت و عوامل موثر بر خرابی برد پکیج بوتان، شامل چه مواردی هستند؟

پکیج بوتان در دسته دستگاه‌های مصرفی است و مانند سایر دستگاه‌ها در اثر گذشت زمان و سایر عواملی که در ادامه بیان می‌شود دچار اختلالاتی خواهد شد. از این عوامل به موارد زیر اشاره می‌توان کرد:

 • گذشت زمان و استفاده بیش از اندازه، موجب باد کردن و مستهلک شدن برد پکیج بوتان می‌شود. در چنین شرایطی تنها راه تعویض برد پکیج است.
 • نشستن گرد و غبار روی برد پکیج نیز، یک عامل دیگر برای خرابی این قطعه است.
 • نشت آب در پکیج که باعث ایجاد رسوب و خرابی برد می‌شود.
 • وجود نوسانات در برق ورودی به پکیج نیز از دیگر عواملی است که آسیب جدی به برد پکیج می‌زند. پیشنهاد می‌شود برای پکیج، از یک محافظ برق استاندارد، استفاده شود.

علائم خرابی برد پکیج در بوتان (مدل های ورونا، پرلا، بیتا و اپتیما)

از علائم خرابی برد در مدل ورونا می‌توان به نمایش کدهای، E99 ،E98 ،E80 اشاره کرد که حکایت از سوختن برد دارند. در مدل پرلا نمایش خطای E1 ناشی از عدم تشکیل شعله است. این مورد در زمانی اتفاق می‌افتد که پکیج با خرابی برد همراه است یا ناتوانی در تشخیص خرابی دارد..برای از بیت بردن این خطا باید برای تعمیر برد پکیج بوتان پرلا اقدام کنید.

خطای دیگر در مدل پرلا نمایش ارور E03 است که اگر فن سالم باشد ولی در پکیج به درستی کار نکند ناشی از سوختن رله برد است و باید تعویض گردد.

علائم خرابی برد در پکیج بوتان مدل بیتا و اپتیما به یکدیگر شباهت دارند و شامل مواردی چون روشن نشدن دستگاه، روشن شدن چراغ قرمز، بوی سوختگی و سیاهی نمایشگر، خرابی فن و… می‌شوند. در این مواقع باید اقدام به تعمیر و یا تعویض برد کنید.

آیا برد پکیج دیواری بوتان قابل تعمیر است؟

تعمیر برد پکیج‌های دیواری از سوی تولیدکنندگان پکیج‌ها توصیه نمی‌شود. برای تعمیر برد پکیج نیاز به تعمیرکاری حرفه‌ای و متخصص است و در صورت عدم تعمیر درست به دستگاه آسیب می‌زند. در صورتی که مهارت و تجربه کافی ندارید بهتر است که برد را تعویض کنید.

برد پکیج بوتان مدل اپتیما

فرقی نمی‌کند برد پکیج بوتان شما برای چه مدلی باشد. ورونا یا پرلا، بیتا یا اپتیما. باید بدانید تعمیر برد پکیج بوتان مدل اپتیما بسیار مشابه با تعمیر برد پکیج بوتان مدل پرلا و یا تعمیر مدل کالدا ونزیا است. برد‌های پکیج بوتان ساختاری مشابه هم دارند.

مشکلاتی که می‌تواند ناشی از خرابی برد پکیج بوتان باشد:

۱- روشن نشدن پکیج بوتان

اگر قصد دارید دستگاه را روشن کنید، اما متوجه می‌شوید دستگاه هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهد، باید مشکل را در برد الکترونیکی دستگاه جستجو کنید. سوختن یا خراب شدن یکی از قطعات گفته شده در برد الکتریکی می‌تواند مانع از روشن شدن پکیج شود. این مشکل گاهی با روشن چراغ قرمز دستگاه پکیج بوتان همزمان می‌شود.

تعمیر خرابی برد پکیج بوتان
اگر پکیج بوتان روشن نمی‌شود، باید به دنبال علت خرابی در برد پکیج باشید.
پیشنهاد مطالعه

۲- پکیج بوتان خاموش شده و چراغ قرمز ثابت است

هنگامی که پکیج خاموش باشد و چراغ قرمز روشن و ثابت بماند احتمال سوختن برد پکیج زیاد است. ابتدا سایر قطعات و عوامل تاثیر گذار بر آن را بررسی کنید و اگر از صحت آنها مطمئن شدید اقدام به تعمیر برد کنید.

۳- جرقه نزدن و روشن نشدن پکیج بوتان

اگر پکیج جرقه نمی‌زند و شعله‌ای تشکیل نمی‌شود، این یعنی اختلالی در برد وجود دارد. ابتدا گاز و قسمت‌های دیگر را بررسی کنید. درصورتی که مشکل از آنها نبود، برد جرقه زن (اگر پکیج برد جرقه زن ندارد، برد اصلی) را تعویض کنید.

۴- خاموش شدن پکیج بوتان

عواملی همچون قطعی برق پکیج، قطعی گاز ورودی، خرابی برد کنترل و … می‌توانند در خاموش شدن پکیج تاثیر گذار باشند.

قیمت برد پکیج بوتان مدل cv424s و دیگر مدل‌ها

همانطور که پکیج‌های بوتان مدل‌های مختلفی دارند، برای ساخت آنها نیز از قطعات متفاوتی استفاده شده است. اغلب قیمت برد پکیج‌های مختلف بوتان متفاوت است.

به طور مثال تصور کنید برد پکیج بوتان مدل پارما شما ایراد پیدا کرده است. بعد از بررسی وضعیت توسط تعمیرکار پکیج بوتان ابتدا سعی می‌شود، برد تعمیر شود ولی در صورتی که امکان تعمیر برد پکیج بوتان پارما وجود نداشته باشد باید با قطعه جدید تعویض شود.

تعمیر برد پکیج بوتان مدل روما
در آچارباز تعمیر برد پکیج بوتان مدل روما نیز همانند مدل‌های دیگر انجام می‌شود.

در این مقاله سعی کردیم کلیه نکات مربوط به تعمیر برد پکیج بوتان را به زبان ساده به شما آموزش دهیم. فرقی ندارد از کدام مدل پکیج بوتان استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که پکیج شما با مشکلات برد همراه است از یک تعمیرکار فنی بخواهید دستگاه را از نزدیک بررسی کند و مشکل را حل کند. زیرا برد پکیج بوتان یکی از مهم‌ترین قطعات پکیج است و در صورتی که تعمیر آن توسط افراد ناشی انجام شود به قطعات دیگر آسیب می‎رساند.

اگر به دنبال یک فرد معتمد در زمینه تعمیرات پکیج بوتان هستید، می‌توانید روی دکمه درخواست تعمیر پکیج بوتان در این قسمت کلیک کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫41 دیدگاه ها

 1. سلام
  پکیج پرلا ۲۴ هزار بعد از ۶ سال کار بعد از قطع و وصل برق ایراد پیدا کرد که جرقه زن از اول اتصال دوشاخته شروع میشه و همینطور ادامه داره و بقیه کارها درست انجام میشه اما جرقه ادامه داره آنقدر ادامه پیدا کرد تا آی سی تغذیه ترکید. میگن از میکرو هست نظر شما چیه

 2. سلام و خسته نباشید من شریفی هستم سوالی داشتم از خدمتتان پکیج ما بوتان مدل پرلا است جدیدا وقتی در حالت تابستانی قرار دارد با باز کردن اب گرم بعد از کمی اب سرد میشه و صدایی می دهد و گاهی خطای E02 می دهد به نظر شما مشکل کجاست ممنون از شما

 3. سلام پکیج من بوتان از نوع اپتیما میباشد چند وقتی میشه که ناگهان همه راادیاتورها سرد میشه بعد که یه بار پکیج را خاموش روشن میکنم درست میشه علت چی میتونه باشه و اگه از برد باشه باید چه کنم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 4. با سلام پکیچ ما بوتان از نوع پرلا است .و حدود 5 سال پیش خریدم.آب بعضی وقت ها سرد می شد.با نمایندگی اسلامشهر تماس گرفتم.آمدند سرویس انجام شد.و هنگام نصب دستگاه متاسفانه اول فیوز دستگاه پرید و سپس برای باردوم که به برق متصل کرد برد جرقه زد و آثار سیاهی نمایان شد.و متاسفانه تعمیرکار دو بار تعمیر کرده آورده ولی هنگام وصل برد جرقه میزنه لطفا راهنمایی فرمایید.

  1. آقای زمانی عزیز
   سلام، برد دستگاه شما نیاز به تعمیر دارد. برای حل این مشکل هم باید دستگاه توسط یک فرد ماهر بررسی شود. اگر برای حل مشکل خود به دنبال یک فرد مطمئن هستید می‌توانید برای تعمیر پکیج در سایت یا اپلیکیشن ما ثبت درخواست کنید.

 5. پکیج رو دادم برا سرویس وشستشو هیچ ایرادی نداشت علت اینکه الان میگن بردش سوخته چی میتونه باشه

 6. پکیج ما مدل پرلا هست ‌خوب کار میکرد اما یک باره خاموش شد و خطای E01 را نشان داد یک بار خاموش و روشن کردیم درست شد ولی یک ساعت بعد دوباره همین اتفاق افتاد و دیگر روشن نشد ‌‌چون بد موقع بود و هوا سردبود و دختر کوچولوی ما مریضی سختی داشت ما مجبور شدیم که به یکی از سرویس کارهای بوتان که شماره شون رو داشتیم زنگ زدیم و ایشون گفتن برد سوخته یا تعمیر کنید یا تعویض ولی چون تعمیر زمان بر بود ما تعویض کردیم ولی برد جدید که آوردند پلمپ نبود و بعدش ایشون صافی رو هم تمیز کردن اما الان نوشته های دیجیتال کم رنگ و پررنگ هست آیا برد جدید که ما بعنوان برد نو خریدیم مشکلی دارد؟! متشکرم

 7. سلام وقت بخیر پکیج کالزا ونزیا داریم که برو تعویض شده و از برد مشترک اوپتیما و کالزا استفاده شده برق به شیر گازی نمیاد تا شیر برقی ها مسیر گاز باز کنه.اهمتر میزنم برق ۳۲ولت بجای ۲۲۰نشون میده.سوکت هم که جدا به قسمت شیراز نصب شده دوتا سیم وصل و سومی ارت

 8. با سلام پکیج ما اپتیما هست روی حالت تابستانه مشکلی نداره اما در حالت زمستانه برای آب مصرفی روشن میشه اما برای رادیات ها کار نمیکنه و اب گردش نداره و اصلا مشعل روشن نمیشه و مدام هر پنج ثانیه صدای تق از بورد میاد. تمام قسمتهای پکیج چک شد و مشکلی نبود و رله های بورد هم تعویض شد اما درست نشد. بورد رو تعویض کردم مشکل حل شد. خواستم بدونم به غیر از رله کدام قسمت بورد ممکنه خراب شده باشه که همچین نشونه ای داشته باشه. با تشکر

  1. با سلام
   پژمان عزیز، با توجه به مشکلی که دستگاه شما دارد. امکان عیب یابی قبل از بررسی دستگاه وجود ندارد. باید تعمیرکار از نزدیک وضعیت دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 9. سلام
  پكيج ما مدل روكا هست پكيج بهنگام استفاده از آب گرم درست كار ميكنه ولي وقتي ميزاريم رو شوفاژ صداي رله كه وصل ميكنه مياد فن شروع ب كار ميكنه قبل از جرقه زدن و اشتعال صداي قطع كردن رله مياد و فن از كار مي افته و حالت شوفاژ فعال نميشه ميشه بگين ايرادش چيه ايا رله مشكل داره

  1. درود بر شما
   امین عزیز، با توجه به ایراد دستگاه شما برای عیب یابی دقیق و رفع ایراد بهتر است تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 10. سلام پکیج ما پرلا ۲۴ است روشن نمی شد تعمیر کار باز گرد گفت چند تا از مقامت ها سوخته ،بردم الکتریکی تعمیر کرد مجددا وصل کردیم به محص روشن کردن برد جرقه زند همان قسمت قبلی سوخت، علت چی می تونه باشه؟ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  1. باسلام
   محسن عزیز، برای رفع مشکل صحت منبع تغذیه، دوشاخه، اتصالات و جعبه فیوز را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر پکیج خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 11. با سلام پکیج من بوتان مدل اپتیما هست بردش سوخت عوض کردم دستگاه رو دو حالت کار میکنه ولی چراغش روشن نمیشه لطفا اگه میشه راهنمایی کنید ممنون

  1. درود بر شما
   جواد عزیز، چراغ نمایشگر حالت پکیج اپتیما در حالت عادی وضعیت عمکلرد شوفاژ را نشان می‌دهد و برای بیان آن از سه رنگ قرمز، زرد و سبز استفاده می‌کند. اگر چراغ نمایشگر روشن نمی‌شود، تغییر حالت و اعلام وضعیت به آن ارسال نمی‌شود، بنابراین به احتمال قوی برد دستگاه ایراد پیدا کرده است.
   موفق باشید

 12. سلام پکیج پارما 24 دارم دربعضی مواقع چراغ قرمز پکیج بصورت ثابت روشن میشه تمام سنسورها تعویض شده این مسئله وقتی اتفاق میوفته برق کامل به رله برای بوبین شیربرقی گاز نمیرسه رله 220 ولت هم کاملا سالمه این اتفاق همیشه رخ نمیده ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   علی عزیز، بهتر است برای رفع این مشکل از یک متخصص کمک بگیرید. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق شماره 02154591616 با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 13. میخوام از بانه پکیج بوتان بخرم کدوم مدلش بیشتر عمر میکنه و بردش ایراد پیدا نمیکنه؟

  1. درود بر شما
   محسن عزیز، خرید پکیج به عوامل مختلفی مانند متراژ خانه و بودجه و…بستگی دارد. علاوه براین بهتر است برای خرید پکیج، از فروشندگان معتبر و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.
   تندرست و موفق باشید

 14. سلام،برق ما قطع و وصل شد و بعد از اون دیگه پکیجمون بوتانمون درست کار نمیکنه، چه کار باید باید بکنیم که مشکل برطرف بشه؟

  1. درود بر شما
   مهدی عزیز، دستگاه باید توسط متخصص بازدید شود، شما می‌توانید هرچه زودتر از طریق آچارباز تعمیر پکیج و سرویس آن اقدام کنید.

 15. سلام در پکیج بوتان چراغ قرمز دائم روشن هست. وقتی تغییرش میدم و رو حالت وسط میزارم سبز میشه ولی رو حالت تابستان یا زمستان که بزاریمش و اب گرمو باز میکنیم قرمز میشه میشه دوبازه!

  1. درود بر شما
   صدرا عزیز، پکیج باید توسط متخصص بازدید شود. بهتر است سرویس و تعمیر پکیج را در برنامه خود بگذارید تا با برطرف کردن ایرادات و نقص‌های فنی کوچک پکیج بر عمر مفید آن بیافزائید.
   موفق باشید

  1. باسلام
   حسین عزیز، با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 16. برای پاک کردن برد پکیج از گرد و غبار و مخصوصا از رسوب باید چیکار کنیم؟ با چی باید پاک کردش؟

  1. درود بر شما
   امکان نشستن گرد و غبار روی برد پکیج وجود دارد، اما با توجه به اینکه برد پکیج قطعه‌ای بسیار حساس و مهم بوده برای تمیز کردن آن باید بسیار اصولی و حرفه‌ای عمل کرد.
   بهتر است برای جلوگیری از آسیب‌ها و خسارت‌های احتمالی، این پروسه را به دست افراد ماهر در این زمینه بسپارید.
   کافیست درخواست تعمیر پکیج و سرویس آن را از طریق شماره 02154591616 در آچارباز ثبت کنید.

 17. با عرض سلام و تشکر از توضیحاتتون
  دستگاه من بوتان مدل اپتیما هست و حالت فن روشنه (صدای روشن بودن مداوم) ولی چراغ قرمز روشن شده و آب رو گرم نمیکنه…در دو حالت زمستان و یا تابستان همین مشکل هست. لطفاَ راهنمایی بفرمایید که مشکل از چی میتونه باشه!
  ممنونم

 18. سلام پکیج ما نوا بنسر هست رو حالت زمستانه یه ده دوازده ساعت که کار میکنه ارور 01 میده چراغ قرمز روشن میشه که مربوط به گاز و سیستم جرقه هست یعنی پمپ کار میکنه شیر سه طرفه فرمان میگیره ولی جرقه نمیزنه بعد که از برق میکشم یه ده دقیقه ای صبر میدم دوباره روشنش میکنم کار میکنه جرقه هم میزنه تا ده دوازده ساعت اوکی هست بعد دوباره همین مشکل تکرار میشه الکترود جرقه زن رو با سمباده تمیز کردم ولی مشکل رفع نشد

 19. سلام در مدل پرلا چراغ سبز دایم خاموش و روشن میشه وقتی هم که زیادی میکنم صدای زوزه میدهد و قطع میشه چند دقیقه بعد دوباره شروع میشه

  1. درود بر شما
   شنیدن سرو صدای ناهنجار و غیر عادی از پکیج، خبر از وجود مشکلی بزرگ در دستگاه می‌دهد. ممکن است فن، مبدل و یا فشار گاز در دستگاه دچار مشکل شده باشد.
   بهتر است به سرعت برای تعمیر پکیج اقدام کرده و این پروسه را به دست افراد ماهر در این زمینه بسپارید.

  1. درود بر شما
   سهرابی عزیز، نقشه برد پکیج های مختلف در اینترنت موجود است میتوانید با توجه به مدل دستگاه یکی از آنها را انتخاب کنید.

 20. پکیج ما کار میکنه اما چراغ قرمزش روشنه, ممکنه برد دستگاه مشکل پیدا کرده باشه؟

  1. درود بر شما
   روشن ماندن چراق قرمز پکیج بوتان، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.
   اگر برق در دستگاه به درستی جریان نداشته باشد و یا حتی شعله پکیج به درستی روشن نشود چراق قرمز دستگاه روشن می‌ماند.
   اما در رابطه با برد، اگر پکیج و این قطعه به طور کامل از کار بیافتند این چراغ روشن می‌ماند.
   موفق باشید.

   1. پکیج اپتیما چند ساعت کار میکند اما خودبخود خاموش شده و چراغ قرمز ثابت میشود.‌با چرخاندن ولوم به حالت وسط و سپس زمستانی مشکل حل میشود. این قضیه در ۲۴ساعت چندبار تکرار میشه، علت چیست؟

    1. درود بر شما
     محمد رضا عزیز، بهتر است دستگاه توسط سرویسکار بررسی شده و رفع ایراد شود، برای دریافت راهنمایی بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان آچارباز از طریق شماره 02154591616 در ارتباط باشید.
     موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا