به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

ارور پکیج بوتان؛ راهنمایی کامل رفع خطاهای پکیج بوتان

ارور پکیج بوتان پرلا پرو

بی شک یکی از پر فروش ترین پکیج‌ها در بازار محصولات ایران، متعلق به برند بوتان است. این محبوبیت به دلیل همگام بودن محصولات بوتان، با تکنولوژی بیشتر از قبل شده است. یکی از دلایل محبوبیت این برند، نحوه نشان دادن ارور پکیج بوتان است. در ادامه این مقاله قصد داریم ارور پکیج بوتان و راهنمایی کامل رفع خطاهای پکیج بوتان را به شما بگوئیم.

ارور پکیج بوتان چگونه نشان داده می‌شود؟

ارور پکیج بوتان در محصولات مختلف خود را چگونه نشان می‌دهد؟ پاسخ این پرسش بستگی به مدل پکیج شما دارد. اگر پکیجی که در خانه دارید صفحه دیجیتالی ندارد، باید برای دانستن کد خطا و ارور آن، به چراغ روی دستگاه نگاه کنید.

در چنین شرایطی، چراغ دستگاه برای نشان دادن ارور‌ها به طرز متفاوتی چشمک خواهد زد، که با کمی دقت به این چشمک‌ها می‌توان معنی آن‌ها را در دفترچه راهنمای پکیج یافت.

اما اگر پکیجی که برای خانه انتخاب کرده‌اید، دارای یک صفحه دیجیتالی است، نحوه نشان دادن ارور پکیج بوتان کمی متفاوت و البته واضح‌تر خواهد بود. در این پکیج‌ها، ارور ترکیبی از یک حرف لاتین و چند عدد است. برای دانستن معنی و مفهموم این ارور‌ها نیز، می‌توانید به دفترچه راهنمای دستگاه پکیج مراجعه کنید.

به طور معمول هر دستگاهی، پس از مدتی استفاده دچار اختلال شده و ارور نشان می‌دهد. بهتر است در صورت دیدن ارور پکیج بوتان، ابتدا معنی آن را دانسته و سپس به دنبال یک سرویسکار متخصص باشید. زیرا بر طرف کردن این ارور‌ها نیازمند به مهارت و تخصص است و تنها با دانستن معنی آن‌ها رفع نمی‌شود. شاید یکی از این ارور‌ها علت گرم نشدن آب پکیج گرمایشی را توضیح دهد. در ادامه به چند ارور پکیج بوتان و معانی آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

ارور پکیج بوتان پرلا پرو
پکیج‌های دارای صفحات دیجیتالی، ارور را ترکیبی از حروف و اعداد لاتین نشان می‌دهند

ارور پکیج بوتان مدل ورونا، رفع خطای e01 در پکیج بوتان

خطای e01 خبر از عدم تشکیل شعله پکیج می‌دهد، این اختلال را می‌توان در شیر گاز، حسگر شعله و یا جرقه زن پکیج جستجو کرد. معیوب بودن یون می‌تواند در کارکرد جرقه زن پکیج اختلال ایجاد کند.

رفع خطای e02در پکیج بوتان مدل ورونا

اگر با خطای e02 مواجه شدید، باید به دنبال ایراد در کلید حرارتی باشید.

رفع خطای e04 در پکیج بوتان مدل ورونا

ارور e04 به معنی پایین یا بالا بودن فشار آب در مدار گرمایشی پکیج است. شما می‌توانید با چک کردن فشار دستگاه، اگر میزان آن از ۳٫۰ کمتر بود، با باز کردن شیر پرکن این ارور را رفع کنید.

کد خطای e07 در پکیج بوتان

این ارور به معنی خرابی سنسور دمای آب و یا قطعی سیم آن است، در چنین شرایطی پکیج روشن نخواهد شد و باید برای عیب یابی آن به دنبال سرویسکار باشیم.

 کد خطای e11 در پکیج بوتان

این کد به معنی وجود اشکال در شیر گاز است.

کد خطای e28 در پکیج بوتان مدل ورونا

این کد خطا به معنای تکرار پشت سرهم یک ایراد در پکیج است. برای رفع این مشکل می‌توانید برق دستگاه را قطع کنید، اگر بعد از قطع و وصل برق مشکلی مشاهده می‌کنید، باید برای تعمیر پکیج بوتان با یک سرویسکار تماس بگیرید.

پیشنهاد مطالعه
ارور پکیج بوتان مدل cv424s
برای رفع خطای e01 در پکیج بوتان باید به دنبال ایراد در جرقه زن پکیج باشید

ارور پکیج بوتان مدل cv424s

 • اگر با کد خطای e1 روبرو شده‌اید، پکیج در قسمت شیر گاز، حسگر و یا جرقه زن مشکل دارد، که نمی‌تواند شعله را تشکیل دهد. کد خطای e04 نیز مربوط به مدولاتور شیرگاز است. ارور e29 نیز از اشکال در برق رسانی به شیر گاز خبر می‌دهد.
 • خطای e2 نشان دهنده مشکل در عملکرد کلید حرارتی است.
 • با دیدن خطای e3 باید اشکال را در پرشر دود و یا فن پکیج جستجو کنید. گاهی اوقات وجود مشکل در ترموستات نیز باعث به وجود آمدن چنین خطایی می‌شود.
 • کد خطای e05 و e06 مربوط به قطعی ntc در مدار گرمایشی و آبگرم مصرفی است.
 • اگر در پکیج خطای e07 بالا آمد، پرشر دود قبل از روشن شدن شعله وصل شده است. خطای e15 نیز مجدد اشکال در پرشر دود و مجموعه فن را نشان می‌دهد.
 • خطای e17 خبر از خرابی و یا قطعی ترموستات می‌دهد.
 • ارور e25 مشکل از یخ زدن مبدل اصلی پکیج است.
رفع ارور e04 پکیج بوتان
برای دانستن معانی بیشتر ارور پکیج بوتان مدل cv424s به دفترچه راهنمای این پکیج مراجعه کنید

ارور پکیج بوتان مدل پارما

در پکیج بوتان مدل پارما، صفحه دیجیتالی وجود ندارد، بنابراین باید برای فهمیدن معانی ارور به چراغ روی پکیج دقت کنید. اگر چراغ قرمز و سبز ثابت باقی ماندند، این یعنی اشکالی در ntc مصرف آب وجود دارد.

نیم ثانیه روشن و نیم ثانیه خاموش چراغ قرمز، نشان دهنده قطعی ترموستات و یا پارازیت شعله است.

نیم ثانیه روشن و نیم ثانیه خاموش چراغ سبز، نشان دهنده قطع بودن پرشر دود و پرشر آب است.

چشمک زدن چراغ قرمز به مدت ۰٫۲ ثانیه، به علت اشکال در ntc  گرمایش است.

ارور پکیج بوتان پرلا پرو

 • می‌توان گفت ارور e1 در تمامی مدل‌های پکیج یک معنی دارد، این یعنی دستگاه در تشکیل شعله مشکل دارد.
 • کد خطای e2 یعنی مشکلی در ترموستات دستگاه وجود دارد.
 • کد خطای e3 خبر از وجود اختلال درون پرشر دود را می‌دهد.
 • کد e4 بالا و پایین بودن فشار آب در مدار گرمایشی می‌گوید.
 • کد e5 و e6 نشان دهنده قطعی ntc در مدار گرمایش و آبگرم مصرفی هستند.
 • ارور e7 خبر از وصل بودن پرشر دود قبل از روشن بودن شعله می‌دهد.
ارور e9 پکیج بوتان cv424s
برای فهمیدن ارور پکیج بوتان مدل پارما، باید به چراغ روی پکیج دقت کنید

در این مقاله سعی کردیم تمامی ارور پکیج بوتان در مدل‌های مختلف این محصول را به شما بگوئیم. بهتر است بعد از دیدن کد خطا و یا ارور در پکیج بوتان، برای جلوگیری از آسیب به دیگر قطعات به سرعت برای سرویس و تعمیر پکیج اقدام کنید. برای تعمیر پکیج کافیست وارد سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز شوید. بعد از ثبت درخواست تعمیر در سامانه آچارباز، تیم پشتیبان با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، تعمیرکار را در زمان دلخواه به مکان مورد نظر شما می‌فرستد.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

نویسنده :

 • Avatar محبی گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  ارور e99 در چه صورتی روی دستگاه نمایان می‌شود؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این کد خطا زمانی نمایش داده می‌شود که فن‌دار و یا فن‌دار نبودن دستگاه قابل تشخیص نیست.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >