به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

مشکلات رایج پکیج بوتان

عیب یابی پکیج بوتان

یکی از برند های پر طرفدار و با کیفیت ایرانی در زمینه تولید لوازم گرمایشی برند بوتان است که از سال ۱۳۳۲ در ایران شروع به کار کرده است. پکیج بوتان هم مانند تمام لوازم منزل نیاز به نگهداری و سرویس دارد در غیر این صورت دچار مشکلاتی خواهد شد در مطلبی که می خوانید به بررسی مشکلات پکیج بوتان می پردازیم.

گرفتگی مسیر دودکش  و خاموش و روشن شدن مکرر پکیج

گاهی اوقات اکسیژن لازم برای احتراق شعله تامین نمی گردد. در این صورت بهتر است که دریچه های پلاستیکی بالای پکیج را که در اطراف دودکش قرار دارند را باز کنید تا دود از دودکش خارج شود سپس فلنج دودکش را بیرون آورده و دودکش را سر جایش قرار دهید. یکی از مشکلات خاموش و روشن شدن مشعل پکیج تجمع دود و عدم تخلیه آن است. زمانی که دود تولید شده از طریق دودکش به درستی خارج نمی گردد و مسیر هوا بسته می شود ترموستات دودکش دستور خاموش شدن پکیج را می دهد. این مشکل اغلب به دلیل رعایت نکردن ارتفاع درست دودکش پکیج و یا نصب نادرست دودکش پیش می آید. اگر با بررسی موارد گفته شده باز هم همچنان مشکل وجود داشت حسگر دود را بررسی کنید. برای بررسی اصولی و تخصصی حتما از متخصص تعمیر پکیج کمک بگیرید.

خاموش شدن پکیج به دلیل دود گرفتی دودکش
اگر دوده های پکیج در لوله پکیج جمع شود و راه خروجی آن مسدود باشد.پکیج مدام خاموش می شود.

نمایش غلط  دمای آب پکیج بوتان

ابتدا کمی در مورد سنسور دما و نحوه کارکرد آن برایتان توضیح می دهیم. همان طور که گفته شد زمانی که آب را باز می کنیم قطعه ای به نام فلوسوییچ باز شدن آب را تشخیص می دهد و در صورتی که دمای آب کمتر از میزان تنظیم شده بر روی برد پکیج باشد پکیج بلافاصله بعد از آن روشن خواهد شد.اگر سنسور دما خراب شده باشد و به درستی کار نکند دمای اشتباه به برد پکیج ارسال خواهد شد و سیستم پکیج به اشتباهی فکر می کند که آب سرد است، همین امر می تواند یکی از علت های گرم نشدن آب پکیج به شمار رود. معمولا تعمیرکاران برای چک کردن سالم بودن سنسور دما روش زیر را امتحان می کنند. ابتدا پکیج را خاموش کرده دو سریک اهم متر را به دو سر سنسور دمای پکیج وصل می کنند و سپس از طریق شعله غیر مستقیم دما را افزایش می دهند.

مقاومت در دمای ۲۵ درجه باید حدود ۱۰ کیلو اهم باشد.با افزایش دما این مقدار اهم باید کاهش یابد.همچنین اگر مشاهده کردید روی یک اهم خاص گیر کرده باشد و یا اهم صفر را نشان می دهد، یعنی سنسور دما معیوب است. اگر تشخیص خرابی سنسور دما درست باشد، راه حل گرم نشدن آب پکیج تعویض این قطعه است. برای این کار از متخصص تعمیر پکیج بوتان کمک بگیرید.

دمای آب پکیج توسط سنسور دما تنظیم می شود.
سنسور دمای آب تشخیص دهنده میزان گرمی و سردی آب موجود در دستگاه است.

پایین بودن افت فشار اب خروجی

  1. شیر مربوط به فشار پکیج معیوب است.

.۲ دریچه اتوماتیک هوا نشتی دارد.

.۳ نشتی رادیاتور ها و شیر های آنان

۴ .گرفتگی هوای رادیاتور ها

معمولا در بیشتر  اوقات علت افت فشار پکیج به نشتی سیستم پکیج و یا مدار آن مربوط می شود.

پیشنهاد مطالعه

جلوگیری از یخ زدگی پکیج دیواری

در فصول سرد،در صورت روشن نکردن پکیج به مدت طولانی، ممکن است دستگاه دچار یخ زدگی شود. بهخصوص پکیج هایی که در فضای خارجی نصب می شوند. پکیج هایی که در فضای باز و بالکن نصب می شوند به هیچ عنواننباید مدت طولانی خاموش بمانند در فصل زمستان در صورتی که قصد خروج طولانی از منزل را داشتید پکیج را روی حالتضد یخ زدگی بزارید. حالت ضد یخ زدگی به این صورت است که یکی از رادیاتور هارا حداقل باز کرده و دمای پکیج را روی دمای پایین گذاشته و یا قبل از سرما با  تماس  با مراکز معتبر درخواست سرویسکار برای تزریق ضد یخ زدگی به سیستمپکیج را نموده در غیر این صورت چون در سیستم پکیج آب فراوانی وجود دارد و هوا یخبندان است آب داخل دستگاه یخ می زندو چون حجم یخ از آب بیشتر است، باعث از آب بندی خارج شدن اورینگ ها و ترکیدن پمپ مبدل و قطعات اصلی می شود.

زرد رنگ شدن شعله پکیج بوتان

زرد رنگ شدن شعله در پکیج می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که ما در این جا به چند مورد اشاره می کنیم.

  1. کمبود هوای کافی در محیط اطراف پکیج دیواری
  2. گرفتگی در دودکش ها
  3. کثیف بودن مشعل ها
  4. دوده گرفتن مبدل حرارتی و دودکش ها
  5. استفاده از زیگلور نامناسب با نوع گاز شهری و مایع
علت زرد شدن شعله پکیج
زرد شن شعله پکیج می تواند نشان دهنده خطر و مشکلی جدی باشد.

رسوب گرفتن مبدل پکیج بوتان

اگر مبدل پکیج شما دچار مشکل شده و به مرور رسوب بگیرد. پکیج دیواری بوتان در گرم کردن آب رادیاتور ها و همچنینتامین آب گرم مصرفی دچار مشکل خواهد شد. رسوب گرفتن پکیج ها و رادیاتورها امری طبیعی است مخصوصا زمانی کهدستگاه در حالت تابستان قرار دارد روند رسوب گرفتن پکیج نیز سرعت بیشتری پیدا می کند. عملیات رسوب زدایی امری طبیعی و ضروری است و باید آن را جدی گرفت.

رسوب گیری پکیج بوتان
رسوب گیری پکیج کاری است که به صورت دوره ای باید انجام بدهید، این کار به سلامت و عمر دستگاه کمک می کند.

نشتی آب در پکیج بوتان

نشتی آب یکی از مشکلاتی است که در بعضی از پکیج ها به وجود می آید و علت آن خرابی و یا سوراخ بودن قسمتی از پکیجاست. در صورتی که با این مشکل رو به رو شده اید می توانید برای تعمیر پکیج بوتان لوله هارا بررسی کنید گاهی قسمت ارتباطیلوله ها با یک دیگر دچار نشتی شده است، که می توانید آن را محکم کنید گاهی با همین کار ساده مشکل حل خواهد شد. در برخیاز مواقع هم احتمال سوراخی مخزن پکیج وجود دارد که با رو به رو شدن با این مشکل می توانید آن را با یک تعمیر کار ماهردر میان بگذارید.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان

روشن شدن چراغ قرمز در پکیج بوتان به معنای نیاز به ریست شدن دستگاه است، که می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. همان طور که گفته شد زمانی که پکیج ها دچار مشکل شده باشند هشدار هایی روی دستگاه پکیج ظاهر می شود. چراغ قرمز پکیج زمانی روشن می شود که دستگاه روشن است اما به درستی کار نمی کند. این چراغ  نشان دهنده خرابی و یا منجمد شدن لوله های گاز باشد. یا اینکه اتصالات برق قطع شده باشد و یا راه ورودی گاز مسدود شده باشد.

 


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>