به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

بررسی علت روشن نشدن پکیج آریستون و خطاهای آن

لیست خطاهای پکیج آریستون
پکیج‌های نسل جدید با نمایشگر‌هایی که دارند، به شما امکان خواندن کد خطا را می‌دهند

امروزه در بیشترساختمان‌ها آبگرم بهداشتی و هوای گرم خانه به کمک پکیج دیواری که به صورت مجزا برای هر واحد مسکونی نصب است تامین می شود. پکیج دیواری از هر برندی که باشد پس از مدتی استفاده و سرویس نشدن به تعمیر یا تعویض قطعات نیاز پیدا می کند. پکیج آریستون (ARISTON)  یک پکیج یا یک برند ایتالیایی است که درحال حاضر در بازار ایران به فروش می رسد. یکی از مشکلاتی که پکیج آریستون هم مثل همه مدل های دیگر ممکن است مشکل پیدا کند خاموش شدن ناگهانی پکیج است و یا اینکه پکیج روشن نمی شود. در این مقاله در مورد روشن نشدن پکیج آریستون و نحوه رفع ایراد آن صحبت می کنیم.

بار دیگر پکیج را روشن کنید

اگر پکیج شما به یکباره خاموش شده است یک بار دیگر آن را خودتان روشن کنید. اگر مشکل جدی داشته باشد دوباره خاموش می شود و اگر روشن بماند احتمالا به دلایل موقتی این اتفاق افتاده است اغلب موارد با انجام همین کار ساده پکیج دوباره راه اندازی می شود.

نسل جدید پکیج ها مجهز به نمایشگر خطا هستند. شما می توانید با خواندن کد خطایی که روی صفحه نمایشگر ظاهر شده به دفترچه راهنما مراجعه کرده و مشکل پکیج خود را بر طرف کنید. اما بعضی از مشکلاتی که برای پکیج شما پیش می آید نیاز به بررسی توسط متخصص دارد.

شوفاز ها هواگیری نیاز دارد

ممکن است علت خاموش شدن پکیج آریستون شما وجود هوا در لوله های رادیاتور باشد. به طور معمول هر چند ماه یک بار پکیج شما نیاز به هواگیری پیدا می‌کند. دقت کنید برای این کار ابتدا پکیج را خاموش کنید. یک تشت زیر پیچ هواگیری شوفاز بگذارید تا در صورت نشتی آب جایی کثیف نشود. پس از باز کردن پیچ هواگیری شوفاز و هواگیری کامل رادیاتور ها پکیج را یک بار ریست کنید و منتظر باشید تا پکیج راه بیوفتد. اگر مشکل از هوای داخل لوله ها بوده باشد پکیج شما روشن خواهد ماند.

اتصالات برق پکیج را بررسی کنید

ممکن است علت روشن نشدن پکیج آریستون  شما ایراد برقی و اتصالات الکترونیکی باشد، این موارد را چک کنید:

۱- مطمئن شوید که پریز برقی که پکیج را به آن متصل کرده اید برق دارد.

۲ – سیم برق پکیج  را بررسی کنید که دچار قطع شدگی نباشد.

کدهای خطا پکیج اریستون
با بررسی کردن اتصالات برق پکیج مطمئن شوید، دستگاه برای روشن شدن برق دارد

 

فشار آب در لوله ها ی آب منتهی به پکیج پایین است

آب کافی در مدار و لوله های پکیج وجود ندارد. اصلی ترین علت روشن نشدن پکیج افت فشار آب دستگاه است. همه پکیج ها به صورت پیش‌فرض مجهز به یک دستگاه خاموش کردن خودکار هستند. یکی از مواردی که موجب فعال شدن این سیستم می شود کم بودن فشار است. برای بررسی این مورد از طریق نشانگر عقربه ای که معمولا زیر پکیج قرار دارد میزان فشار آب مخزن را چک کنید چنانچه این مقدار کم تر از ۰٫۵ درجه باشد دستگاه روشن نمی شود.این نشانگر باید عددی بین ۱و ۲ درجه باشد.

لوله ها و شوفاژ های ساختمان رسوب گرفته است

آب اکثر مناطق ایران سختی زیادی ندارد اما برای اطمینان معمولا یک دستگاه سختی گیر در مدار لوله ها نصب می شود .اگر پکیج شما سختی گیر آب ندارد و بیشتر از یک سال است که از پکیج استفاده می کنید ممکن است پکیج یا جایی از مدار آب آن دچار گرفتگی ناشی از رسوبات شده باشد.

تعمیر برد پکیج آریستون
گاهی اوقات این رسوبات موجود درون لوله‌ها هستند که مانع از روشن شدن پکیج می‌شوند

 

الکترود تشخیص شعله خوب کار نمی کند

پکیج برای آن که تشخیص دهد گاز ورودی به دستگاه به صورت صحیح و در حال سوختن است از یک الکترود استفاده می کند. اگر این الکترود دچار مشکل شود یا فاصله ی الکترود با شعله در اثر گرما زیاد شده باشد، پکیج آریستون شما به صورت خودکار خاموش می شود و دیگر روشن نمی ماند.

می توانید با یک انبردست کمی الکترود را به آرامی به شعله نزدیک کنید اگر مشکل حل نشد یا الکترود به کلی خراب شده است، یا مشکل از جایی دیگر است.

هواگیری پکیج آریستون
الکترود وظیفه تشخیص و کنترل شعله را دارد، با خرابی این قطعه برد دستور خاموشی به پکیج می‌دهد

 

دودکش به درستی کار نمی کند

یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی پکیج آریستون می تواند دودکش باشد. اگر فاصله استندارد لوله دودکش پکیج را از سقف تا بالای آن رعایت نکرده باشید، ممکن است دودکش دستگاه به درستی کار نکند و قادر به تخلیه ی دود نباشد .نتیجه اینکه پس از مدتی با گرم شدن فضای پکیج، دود ناشی از کارکرد دستگاه به درستی خارج نمی شود.

پیشنهاد مطالعه

پکیج ها مجهز به سنسور هایی هستند که در صورت تجمع دود دستگاه را فورا خاموش می کنند و چنانچه دستگاه را روشن کنید دستگاه فورا خاموش می شود.

برد پکیج دچار نقص شده است

چنانچه همه حالت های فوق را بررسی کرده اید و علت روشن نشدن پکیج را نیافتید و دستگاه پکیج شما همچنان کار نمیکند، احتمال دارد سیستم مرکزی و برد دستگاه دچار ایراد شده باشد.

علت افت فشار پکیج آریستون
برد پکیج به عنوان مغز دستگاه شناخته می‌شود، خرابی این قطعه باعث اختلال در کارکرد دستگاه خواهد شد

 

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر پکیج

 

علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج اریستون

چراغ قرمز در پکیج‌ها به معنی دستور ریست پکیج میباشد که دلایل بسیاری میتواند داشته باشد.

همانطور که گفته شد زمانی که پکیج دچار مشکل باشد هشدارهایی روی این دستگاه ظاهر میشود چراغ قرمز پکیج زمانی روشن میشود که دستگاه روشن است اما به درستی کار نمیکند گاهی یک بار ریست کردن پکیج مشکل را حل میکند و چراغ قرمز خاموش میشود.

ولی در صورتی که راه اندازی مجدد دستگاه نتوانست چراغ قرمز را خاموش کند مشکل اساسی در این دستگاه وجود دارد. بهتر است بعد از بررسی های اولیه که در این مقاله گفته شد، در صورتی که همچنان چراغ قرمز پکیج آریستون شما روشن است از خدمات تعمیر پکیج استفاده کنید.

مشکلات پکیج آریستون
اگر بعد از ریست کردن دستگاه باز هم چراغ قرمز پکیج روشن شد، باید برای رفع ایراد به دنبال تعمیرکار باشید

 

علت روشن شدن چراغ زرد پکیج اریستون

یون تشخیص شعله مسئول روشن بودن و یا خاموش بودن چراغ زرد رنگ در پکیج میباشد.

یون از فلز خاصی تشکیل شده است که در واقع گرم شدن این فلز یک سیگنال خیلی ضعیف را از خود ازاد میکند، که همین ویژگی باعث روشن شدن چراغ زرد در انواع پکیج است.

با روشن بودن شعله پکیج فلز یون گرم شده و سیگنالی از خود ازاد میکند این سیگنال از طریق سیم های ارتباطی به قسمت برد کنترل انتقال یافته و دستگاه متوجه روشن بودن شعله میشود.

به محض خاموش شدن شعله پکیج فلز یون دستگاه سرد شده و سیگنالی که به برد ارسال میکند قطع میشود در این هنگام برد دستگاه شیر کنترل گاز را مسدود و مسیر گاز ورودی را میبندد.

علت آب دادن پکیج آریستون
بعد از روشن شدن شعله پکیج، فلز یون گرم شده و برد دستور روشن شدن پکیج را می‌دهد

کدهای خطای پکیج آریستون که به دستگاه دستور خاموش شدن می دهد:

  1. خطای کد ۸۰ به معنای بالا بودن دمای آب به میزان بیش از استاندارد و فعال شدن کلید حد دستگاه
  2. خطای کد ۸۰ ۷۰ به معنای عدم تشخیص شعله پکیج
  3. خطای ۸۰ ۷۰ ۶۰ به معنای کم بودن میزان و مقدار آب در مدار و لوله ها یا وجود نشتی آب
  4. خطای کد ۸۰ ۶۰ ۴۰ عدم وجود هوای کافی و جریان هوای کم
  5. خطای کد ۷۰ ۶۰ ۴۰ تشخیص مشکل در سوئیچ دود
  6. خطای کد ۳۰ به معنای وجود مشکل در برد اصلی پکیج

 


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>