آبگرمکن و پکیج

چطور پکیج آریستون را هواگیری کنیم؟

روش دستی و اتوماتیک هواگیری پکیج آریستون

برای عملکرد مطلوب و کاهش مصرف انرژی، هر از گاهی باید پکیج و رادیاتور خانه خود را هواگیری کنید. تشخیص اینکه چه زمانی پکیج دیواری نیاز به هواگیری دارد، خیلی راحت است. در این مطلب درباره هواگیری پکیج آریستون و نکات مربوط به تعمیر پکیج در صورت هوا گرفتن، صحبت خواهیم کرد. اگر صاحب یکی از مدل­‌های پکیج آریستون هستید و می­‌خواهید به صورت خیلی تخصصی هواگیری آن را انجام دهید، با آچار باز همراه باشید.

هواگیری یعنی چه و چه زمان پکیج آریستون نیاز به هواگیری دارد؟

قبل از اینکه مراحل هواگیری پکیج آریستون را با هم مرور کنیم؛ بهتر است درباره اینکه هواگیری چیست و چه زمانی نیاز به انجام آن است، اطلاعاتی داشته باشید. دلایلی مختلفی مانند سوراخ شدن رادیاتور و زنگ زدگی لوله‌ها، ممکن است باعث هوا گرفتن پکیج شوند، با توجه به اینکه این مسئله می‌تواند در عملکرد پکیج مشکلاتی ایجاد کند، هواگیری به موقع پکیج اهمیت زیادی دارد.

در واقع هواگیری یک فرآیند ساده است که طی آن هوای اضافه داخل پکیج و قطعات آن خارج می­‌شود. البته دقت داشته باشید در صورت هواگیری اشتباه ممکن است پکیج دچار خرابی شود، در نتیجه نیاز است با تعمیرات پکیج اریستون ایراد قسمت‌های مختلف برطرف شود.

برای تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

چه زمان پکیج آریستون نیاز به هواگیری دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که:

 • پکیج دیواری آریستون مانند دیگر برندها، قبل از شروع فصل سرما باید هواگیری شود.
 • در صورتی که بعد از یک مدت طولانی، قصد راه‌اندازی دوباره آن را داشته باشید، لازم است جهت کارایی بهتر، هواگیری انجام گیرد.
 • اگر در زمان روشن کردن پکیج آریستون، متوجه صداهای غیرعادی شدید.
 • همچنین اگر دما در قسمت­های مختلف رادیاتورها یکسان نیست یا سیستم گرمایشی کل پکیج سرد است، باید برای برطرف کردن اینگونه مشکلات، دستگاه خود را هواگیری کنید.

چرا باید پکیج آریستون را هواگیری کنید؟

محبوس شدن هوای اضافی در پکیج بسیار آزار دهنده است. زیرا در بیشتر اوقات باعث ایجاد سروصدا و مانع از گرم شدن مناسب پکیج و قسمت­های مختلف آن می­شود. هواگیری به موقع و صحیح پکیج، می­تواند شما را از دست این مشکلات راحت کند. توصیه می­کنیم هواگیری پکیج و رادیاتور را جدی بگیرید، زیرا عدم توجه به آن ممکن است باعث عملکرد غیر ایمنی پکیج و همچنین مصرف بیش از حد انرژی شود.

مراحل هواگیری پکیج آریستون

برای خارج کردن هوای اضافی داخل پکیج آریستون و قطعات آن، می­‌توان به روش هواگیری دستی یا اتوماتیک عمل کرد. در هواگیری دستی پکیج در مقایسه با روش هواگیری اتوماتیک، نیاز به مداخله بیشتر شما است. در مورد هر یک از این روش‌­ها و مراحل آن در زیر بیشتر توضیح می‌دهیم.

تعمیر پکیج آریستون در آچارباز
خدمت تعمیر پکیج آریستون آچارباز، شامل عیب‌یابی و تعمیرات پکیج آریستون است. برای تعمیر پکیج آریستون خود دیگر نیاز نیست به تعمیرگاه مراجعه کنید. از طریق کلیک روی دکمه درخواست تعمیر پکیج آریستون می‌توانید درخواست خود را ثبت و منتظر تماس کارشناس باشید.
تعمیر پکیج آریستون

هواگیری اتوماتیک در پکیج آریستون

اگر صاحب یکی از مدل­‌های جدید پکیج دیواری آریستون هستید، به راحتی می‌توانید آن را بدون دخالت دست و به روش اتوماتیک هواگیری کنید. بسته به مدل پکیج دیواری آریستون، هواگیری اتوماتیک به یکی از دو شیوه زیر قابل انجام است.

هواگیری اتوماتیک در مدل آنالوگ پکیج آریستون (ماتیس)

هواگیری پکیج آریستون مدل ماتیس به روش اتوماتیک، متفاوت از دیگر مدل­های این برند است. روش هواگیری اتوماتیک مدل آنالوگ، بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید:

 • برداشتن روکش محل آنالیز است. همزمان با آن چراغ زرد رنگ دودکش روشن می‌شود، که روی پانل فرمان قابل مشاهده است.
 • پس از گذشت هفت دقیقه هواگیری اتوماتیک پکیج آریستون مدل آنالوگ به پایان می­رسد.
 • در نهایت باید روکش محل آنالیز را با احتیاط در سر جای خود قرار دهید.

هواگیری اتوماتیک در مدل دیجیتال پکیج آریستون

در صورتی که صاحب یکی از پکیج‌­های آریستون مدل دیجیتال هستید، برای هواگیری به روش اتوماتیک می­‌توانید مانند آموزش زیر عمل کنید:

 • دکمه MODE یا همان دکمه حالت تابستانه/ زمستانه پکیج را به مدت 10 ثانیه فشار دهید.
 • دکمه MODE روی پانل فرمان قرار دارد. با فشردن و نگه­داشتن آن، حرف P روی صفحه نمایش پکیج ظاهر می­شود و عملیات هواگیری پکیج آریستون آغاز می‌شود.
 • مانند هواگیری اتوماتیک مدل آنالوگ پکیج آریستون، مدت زمان هواگیری هفت دقیقه طول می­کشد.
 • پس از اتمام هواگیری اتوماتیک می­توانید دکمه حالت تابستانه/ زمستانه را 10 ثانیه فشار دهید تا هواگیری متوقف شود.

روش دستی هواگیری رادیاتورها

خوشبختانه روش دستی هواگیری پکیج و رادیاتورها بسیار ساده است و به راحتی می­توانید آن را انجام دهید. در بیشتر مدل­ها روش هواگیری دستی، به شیوه یکسانی انجام می­شود. برای هواگیری پکیج ایتالیایی آریستون به شیوه دستی، لازم است تمام مراحل گفته شده در زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 • مرحله اول: قبل از هر چیزی باید از خاموش بودن پکیج مطمئن شوید. چنانچه پکیج روشن باشد و هواگیری را انجام دهید، احتمال سوختن شما و پخش شدن آب وجود دارد.
 • مرحله دوم: فشار را کنترل کنید. برای انجام صحیح هواگیری پکیج آریستون، لازم است که فشار آب مدار گرمایش را روی یک و نیم بار تنظیم کنید.
تنظیم فشار آب در مدار گرمایشی
قبل از باز کردن شیر هواگیری لازم است فشار آب را روی یک و نیم بار تنظیم کنید.
 • مرحله سوم: شیر هواگیری را باز کنید. یک ظرف مناسب در زیر آن قرار دهید تا آب خارج شده، داخل آن ریخته شود. با باز کردن شیر هواگیری رادیاتور، ابتدا هوای اضافی با صدای خش خش خارج می­شود و بعد از آن آب به بیرون می­ریزد. سپس به آرامی شیر هواگیری را ببندید.
پیشنهاد مطالعه
 • مرحله چهارم: بعد از اینکه عملیات هواگیری پکیج آریستون به درستی انجام شد، لازم است فشار مدار گرمایش را دوباره بررسی کرده و روی یک و نیم بار تنظیم کنید. چنانچه پکیج روشن باشد و هواگیری را انجام دهید، احتمال سوختن شما و پخش شدن آب وجود دارد.
شیر هواگیری رادیاتور
برای هواگیری پکیج آریستون باید شیر هواگیری را به آرامی باز کرده تا هوا و آب اضافی از لوله‌ها خارج شود.
 • مرحله پنجم: بعد از انجام هواگیری و تنظیم فشار، می­توانید با خیال راحت پکیج را روش کنید و از گرمای آن لذت ببرید.

در این مقاله سعی کردیم روش‌هوای هواگیری پکیج آریستون را به زبان ساده بیان کنیم. در صورتی‌که برای هواگیری نیاز به تعمیرکار پکیج دارید، می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر پکیج آریستون در تهران آچارباز ثبت کنید. در کوتاه‌ترین زمان ممکن کارشناس در محل شما حضور پیدا می‌کند و مشکل دستگاه را برطرف می‌کند.

تعمیر پکیج در محل با آچارباز
خدمت تعمیر پکیج در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، عیب یابی، تعمیر و رفع خرابی تمامی برندهای پکیج دیواری و زمینی می‌شود. دستگاه شما را از هر مدلی که باشد، در هر نقطه از تهران و در محل خودتان تعمیر خواهیم کرد.
تعمیر پکیج

3.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

 1. با سلام روکش آنالیز فشار کجای پکیج آریستون مدل ماتیس یا ایجیس هست؟

 2. سلام وقت بخیر پکیج آریستون دارم هنگام باز کردن آب گرم پکیج یک لحظه زوزه میکشه وبعد صداش قطع میشه علتش چیه؟

 3. سلام پکیج آریستون مدلx ارور 5p3 علتش چی میتونه باشه؟ روی مدار گرمایشی که میزارم این ارور میده برای آب مصرفی مشکلی نداره

 4. برای اینکه پکیج رو هواگیری کنم باید حتما خاموش باشه یا اگر رو حالت تابستانه هم بزارم اوکیه

  1. باسلام
   حسین عزیز، برای هواگیری پکیج بهتر است پکیج را به طور کامل خاموش کنید.

 5. سلام وقت شما بخیر
  پدرم پکیج اریستون داره وقتی آب داغ رو باز میکنه پکیج هیج عکل العملی نشون نمیده و آب گرم نمیشه، هیچ خطایی هم نشون نمیده

  1. باسلام
   آقا/ خانم حسن زاده عزیز، برای رفع مشکل صحت حسگر و فلومتر را بررسی و در صورت نیاز اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعات مذکور کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید برای تعمیر پکیج درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا