کولر گازی

چک لیست ارور کولر گازی پاکشوما + راهکار حل مشکل

ارور کولر گازی پاکشوما

کولرهای گازی پاکشوما از بهترین کولرگازی‌های شرکت‌های تولیدکننده داخلی هستند. این کولرهای گازی علاوه بر قدرت بالا بسیار کم مصرف هستند و در ظرفیت‌های متنوع به بازار عرضه شده‌اند تا بتوانید در اماکن مختلف از آنها استفاده کنید. چنانچه شما هم جزء کاربران این کولرگازی هستید پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید؛ زیرا قصد داریم در ادامه با انواع ارور کولر گازی پاکشوما و راه‌حل‌های رفع آنها آشنا شویم. آشنایی با این ارورها باعث می‌‌شود در زمان خرابی دستگاه بتوانید علت بروز مشکل را عیب‌یابی و سپس برای تعمیر یا سرویس کولر گازی اقدام کنید. چنانچه خودتان در زمینه تعمیر کولر گازی تخصص ندارید باید از یک تعمیرکار ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا آسیب بیشتری به دستگاه وارد نکنید. برای ثبت سفارش در آچارباز می‌توانید در این صفحه سفارش‌ زده یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید.

فهرست محتوا

 ارور کولر گازی پاکشوما چه موقع ظاهر می‌شوند؟

کولرگازی‌های برند پاکشوما یکی از دستگاه‌های مهم تهویه مطبوع در خانه‌ها هستند. این کولرهای گازی علاوه بر سیستم سرمایش دارای سیستم گرمایشی نیز هستند؛ در نتیجه می‌توانید علاوه بر بهار و تابستان در پاییز و زمستان نیز برای گرم کردن خانه‌هایتان از آن استفاده کنید. اما هر دستگاه الکترونیکی ممکن است با مشکلات و ارورهایی مواجه شود و این قضیه درباره کولر گازی پاکشوما نیز صادق است.

ارورهای کولر گازی پاکشوما اغلب به‌دلایلی چون قطعی برق، خرابی سنسورها، مشکل در چرخش فن و خطای فشار گاز و … بوجود می‌آیند. با این حال، با دانستن علت بروز و راهکارهای مناسب، می‌توانید این خطاها را حل کرده و کولر گازی را به حالت عادی بازگردانید.

سرویس کولر گازی در محل با آچارباز
برای سرویس کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
سرویس کولر گازی

آشنایی با لیست ارور کولر گازی پاکشوما

یک نمایشگر روی بدنه کولرگازی‌های پاکشوما وجود دارد که روی آن مواردی چون کد خطا کولر گازی پاکشوما، دمای تنظیم شده و … نمایش داده می‌شود. در ادامه با انواع ارورهای کولر گازی پاکشوما آشنا می‌شویم.

لیست خطا کولر گازی پاکشوماکد خطاهای کولر گازی پاکشوماراهکار رفع ارور کولر گازی پاکشوما
E1این خطا مربوط به خرابی‌های نرم افزاری برد اصلی دستگاه است.در این صورت فیوز برق قطع شده است. باید فیوز برق و برد را بررسی و تعمیر کنید.
E2این خطا مربوط به زیاد شدن دمای لوله کندانسور و خرابی سنسور دمای لوله است.با اهم متر حسگر کندانسور و مدار برد اصلی بررسی و مشکل آن برطرف شود.
E3این ارور کولر گازی پاکشوما مربوط به سرعت فن داخلی می‌شود که خارج از محدوده کنترل می‌چرخد.باید توسط تعمیرکار بررسی و تعمیر شود.
E5این ارور نشان‌دهنده خرابی سنسور محیطی داخل یا برد است.باید وضعیت سنسور و برد بررسی و تعمیر شود.
E6این ارور مربوط به سنسور لوله اوپراتور است.وضعیت سنسور بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.
E7این ارور کولر گازی پاکشوما ناشی از خرابی سنسور دمای کندانسور است.
E9زمانیکه ارتباط بین پنل و کمپرسور ایراد داشته باشد، این ارور نمایش داده می‌شود.باید اتصالات توسط تعمیرکار بررسی و مشکل برطرف شود.
ECاین ارور کولر گازی پاکشوما مربوط به نشتی یا خرابی سنسور لوله اوپراتور است.باید تعمیرکار علت را بررسی و اقدامات لازم برای تعمیر یا تعویض قطعه را انجام دهد.
تعمیر و رفع ارورهای کولر گازی پاکشوما
برای تعمیر و برطرف کردن ارورهای کولر گازی پاکشوما باید از افراد متخصص و کاربلد کمک بگیرید.

با تمیزکاری و تعویض به موقع قطعات ضروری کولر گازی پاکشوما، احتمال بروز مشکلات به شدت کاهش پیدا می‌کند و کمتر نیاز به تعمیر کولر گازی خواهید داشت.

مشکلات مرتبط با لیست خطا کولر گازی پاکشوما

تا اینجا با ارورهای کولر گازی پاکشوما آشنا شدیم و در ادامه راهکارهایی که می‌تواند برای رفع این مشکلات رایج کولر گازی پاکشوما به کمک شما بیاید را بیان می‌کنیم:

۱. عدم کارکرد صحیح فن

 • ابتدا برق را قطع و فن را با دقت بررسی کنید. اگر دیدید که فن کثیف شده، آن را با کمی آب تمیز و از درست نصب شدن آن اطمینان حاصل کنید.
 • سیم‌های فن را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ قطعی در آن‌ها وجود نداشته باشد. در صورت لزوم، اتصالات را درست یا سیم‌ها را تعویض کنید.
 • در صورتی که فن کامل متوقف شده یا کار نکند، ممکن است مشکل در خود فن یا موتور آن باشد. در این صورت، لازم است که فن را تعمیر یا تعویض کنید. بهتر است این کار توسط یک تکنسین ماهر انجام شود.
 • در بعضی از مدل‌های کولر گازی پاکشوما، فن درایو و مکانیزم خاصی دارد. در اینصورت باید چک کنید که درایو فن درست کار می‌کند یا خیر. اگر مشکلی وجود داشت باید از یک تعمیرکار برای رفع ایراد کمک بگیرید.

۲. داغ شدن کمپرسور

 • مطمئن شوید که فیلترهای هوای کمپرسور تمیز و سالم هستند. اگر فیلترها کثیف باشند، جریان هوا را محدود کرده و باعث افزایش دمای کمپرسور می‌شوند. در صورت لزوم، فیلترها را تمیز یا تعویض کنید.
 • ممکن است دلیل داغ شدن کمپرسور، عدم دوران مناسب فن باشد. آیا فن به طور صحیح در حال دوران است و هیچ مانعی برای جریان هوا وجود ندارد؟ اگر فن خراب باشد، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. بررسی کنید که سیستم خنک‌کننده کمپرسور، از جمله رادیاتور سالم باشد. در صورت لزوم، آن‌ را تمیز کنید تا هوا جریان پیدا کند.
 • اگر کمپرسور با بار حرارتی بالا مواجه است، باید دما را کاهش دهید. برای مثال، می‌توانید با استفاده از لوازمی مانند پرده‌های حرارتی، عایق حرارتی و جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب، کاری کنید تا کمپرسور داغ نکند.
کد خطاهای کولر گازی پاکشوما
تعمیرکاران پس از مشاهده خطاهای کولر گازی پاکشوما بر اساس شماره خطا، دلیل آن را تشخیص می‌دهند.

۳. خرابی کمپرسور

 • ابتدا مطمئن شوید که کولر گازی به برق وصل باشد.
 • اگر کولر گازی نشتی گاز ندارد و هنوز کار می‌کند، می‌توانید تست فشار کمپرسور را انجام دهید. یک تکنسین مجرب به‌خوبی می‌تواند با ابزار مخصوص فشار گاز را بررسی کند و مشکلاتی که باعث خرابی کمپرسور شده را تشخیص دهد.
 • در برخی موارد، خرابی کمپرسور ناشی از مشکلات مکانیکی مانند لرزش غیرمعمول یا صداهای غیرطبیعی است. در این صورت، بهتر است از یک تکنسین برای تعمیرات کمک بگیرید.

۴. بسته شدن لوله‌ها و خراب شدن اتصالات

 • ممکن است لوله‌ها به دلیل جمع شدن گرد و غبار، چربی یا سایر ذرات، بسته شده باشند. برای تمیز کردن لوله‌ها، ابتدا آب کولر گازی را قطع کنید و سپس لوله‌ها را با استفاده از باد تمیز کنید. لوله را از هر دو سمت تمیز کنید تا جریان هوا به طور صحیح برقرار شود. در صورت نیاز، از محلول شستشو برای تمیز کردن لوله‌ها استفاده کنید.
 • اگر اتصالات کولر گازی خراب شده و باعث نشتی شوند، باید آن‌ها را بازسازی و تعمیر کنید. ابتدا مشخص کنید کدام اتصالات خراب هستند و سپس با استفاده از ابزار و مواد مناسب مانند پارچه و چسب لوله PVC، اتصالات را تعمیر کنید. بهتر است این کار را یک تکنسین مجرب انجام دهد تا از بروز خطاهای احتمالی جلوگیری شود.
 • برای جلوگیری از بسته شدن لوله‌ها و خراب شدن اتصالات در آینده، بهتر است به صورت دوره‌ای، کولر گازی را نظافت کنید.

۵. کم شدن گاز مبرد

– در صورت کم شدن گاز مبرد، ابتدا چک کنید که نشتی در سیستم وجود دارد یا خیر. تعمیرکار مجرب می‌تواند با استفاده از ابزارهای مناسب، لوله‌ها و اتصالات سیستم را بررسی کرده و نشتی‌ها را تشخیص دهد. در صورت وجود نشتی، محل آن را تعمیر کرده و سپس گاز مبرد را مجددا شارژ کنید.

– اگر هیچ نشتی در کولر گازی وجود نداشته باشد اما گاز مبرد کم باشد، به احتمال زیاد مشکل خاصی نیست و به دلیل تبخیر طبیعی این مسئله به‌وجود آمده است. در این صورت، بهتر است برای شارژ مجدد گاز مبرد اقدام کنید.

– اگر لوله‌ها و اتصالات کولر گازی پاک و سالم باشند و همچنین نشتی وجود نداشته باشد، شاید مشکل در کثیف بودن قسمت‌های داخلی کولر گازی باشد. در این صورت، می‌توانید با استفاده از یک پارچه یا باد فشرده، قسمت‌های داخلی کولر گازی را تمیز کنید. تمیزکاری منظم این قسمت‌ها می‌تواند به بهبود عملکرد و کاهش مصرف گاز مبرد کمک کند.

۶. کثیف شدن فیلتر و فن

 • فیلتر هوا در کولر گازی باید به طور منظم تمیز شود؛ زیرا کثیف شدن آن می‌تواند جریان هوا را محدود کرده و به افزایش دمای کمپرسور منجر شود. برای تمیزکاری فیلتر، ابتدا آن را از بخش داخلی کولر گازی خارج کنید. سپس از آب گرم یا محلول شستشوی مخصوص برای تمیزکاری فیلتر استفاده کنید. بعد از تمیزکاری دقیق، فیلتر را خشک کنید و مجدد در کولر گازی قرار دهید.
 • فن خنک‌کننده کولر گازی نیز باید به طور منظم تمیز شود. برای تمیزکاری فن، ابتدا برق کولر گازی را قطع و فن را از بخش خارجی کولر گازی جدا کنید. با استفاده از یک پارچه نرم مرطوب، هر گونه گرد و غبار و روغن یا کثیفی دیگر را از بالشتک فن تمیز کنید. سپس فن را خشک کرده و مجدد در کولر گازی قرار دهید.
لیست ارور کولر گازی پاکشوما
لیست ارور کولر گازی پاکشوما در تصویر بالا نمایش داده شده است.

آنچه در مقاله ارورهای کولر گازی پاکشوما آموختیم

در این مطلب با لیست 8 ارور کولر گازی پاکشوما و راهکارهایی که می‌توانید برای رفع آنها یا جلوگیری از ظاهر شدنشان پیش بگیرید را به شما آموزش دادیم. در اینصورت با تمیزکاری و تعویض به موقع قطعات ضروری کولر گازی پاکشوما، احتمال بروز مشکلات به شدت کاهش پیدا می‌کند و کمتر نیاز به تعمیر کولر گازی خواهید داشت. البته برای اینکه مشکلات کوچک دستگاه به‌سرعت برطرف شود و در کار کولرگازی اختلالی ایجاد نکند بهتر است به صورت دوره‌ای برای سرویس کولر گازی  اقدام کنید. اگر به‌دنبال تعمیرکاران حرفه‌ای و آموزش دیده کولر گازی هستید، کافیست در این صفحه سفارش‌تان را ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید.

سرویس کولر گازی در محل با آچارباز
برای سرویس کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
سرویس کولر گازی

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا