سبک زندگی

6 علت روشن نشدن اپلیدی چیست و چطور آنها را برطرف کنیم؟

روشن نشدن اپلیدی

علل روشن نشدن اپلیدی می‌تواند به دو دسته کلی تقسیم شود: مشکلات برقی و مکانیکی. مشکلاتی نظیر خرابی موتور یا باتری، شارژ نشدن دستگاه و… در این مجموعه قرار می‌گیرند. مشکلات مکانیکی نیز شامل گیر کردن مو در دستگاه، خرابی قطعات دستگاه و… می‌شوند. در صورت بروز هرگونه مشکل اعم از برقی یا مکانیکی، اگر تخصص کافی ندارید، دستگاه را برای تعمیر به متخصص بسپارید. سایت ما یعنی آچارباز انواع خدمات مربوط به تعمیر اپیلاتور را ارائه می‌دهد بدین منظور کافیست با شماره 02154591616 تماس بگیرید یا از طریق سایت و اپلیکیشن درخواستتان را ثبت کنید.

چرا اپیلیدی روشن نمی شود؛ معرفی مشکلات + راه حل

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای اپیلیدی‌ها پیش بیاید، روشن نشدن دستگاه است. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم. برای رفع مشکل روشن نشدن اپیلیدی، باید ابتدا نوع مشکل را تشخیص دهید. در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم:

مشکلات برقی روشن نشدن اپلیدی

مشکلات برقی شایع‌ترین دلیل روشن نشدن انواع اپیلاتور هستند. این مشکلات اپیلاتور می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

1. قطعی سیم برق

یکی از دلایل روشن نشدن اپلیدی، قطعی سیم برق است. اگر سیم برق دستگاه قطع شده باشد، برق به دستگاه نمی‌رسد و در نتیجه، دستگاه روشن نمی‌شود. سیم برق را به دقت بررسی کنید اگر سیم برق قطع شده باشد، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

2. خرابی سوکت شارژ

اگر اپیلیدی شما سیمی است، ممکن است سوکت شارژ خراب شده باشد. اگر سوکت شارژ خراب باشد، دستگاه نمی‌تواند به طور کامل شارژ شود و در نتیجه، پس از مدتی استفاده، خاموش می‌شود. برای بررسی خرابی سوکت شارژ، می‌توانید از سوکت شارژ دیگر استفاده کنید. اگر دستگاه با سوکت شارژ دیگر روشن شد، سوکت شارژ دستگاه خراب است و باید آن را تعویض کرد.

3. خرابی موتور یا باتری

اگر موتور یا باتری اپیلاتور خراب باشد، نمی‌تواند کار کند و در نتیجه، روشن نمی‌شود. برای بررسی خرابی موتور یا باتری اپیلاتور، می‌توانید دستگاه را به متخصص بسپارید.

خرابی موتور یا باتری
یکی از مشکلات مهمی که برای اپیلاتور پیش می‌آید خراب شدن موتور یا باتری آن است.

4. روشن شدن حالت محافظ

اپیلاتور شما ممکن است برای جلوگیری از آسیب دیدن در اثر گرمای بیش از حد خاموش شود. اگر این اتفاق بیفتد، چراغ‌های قرمز روی اپیلاتور چشمک می‌زنند و دستگاه کار نمی‌کند. در این حالت، اجازه دهید اپیلاتور خنک شود. پس از یک دقیقه یا بیشتر، می‌توانید آن را دوباره روشن کنید. اگر اپیلاتور دوباره روشن نشد، به این معنی است که هنوز به درستی خنک نشده است. در این صورت، کمی صبر کنید و دوباره امتحان کنید.

پیشنهاد مطالعه

مشکلات مکانیکی روشن نشدن اپیلاتور

مشکلات مکانیکی روشن نشدن اپیلیدی شامل موارد زیر هستند:

 • گیر کردن مو یا جسم خارجی در دستگاه

اگر مو یا جسم خارجی در دستگاه گیر کند دستگاه روشن نمی‌شود. برای بررسی گیر کردن مو یا جسم خارجی در دستگاه، می‌توانید دستگاه را تمیز کنید.

 • شکستگی یا خرابی قطعات مکانیکی

اگر قطعات مکانیکی دستگاه شکسته یا خراب شوند نیز دستگاه روشن نمی‌شود. برای بررسی شکستگی یا خرابی قطعات مکانیکی، اگر تخصص کافی ندارید دستگاه را به متخصص بسپارید.

رفع مشکل روشن نشدن اپلیدی

برای رفع مشکل روشن نشدن اپیلاتور، باید ابتدا نوع مشکل را تشخیص دهید. در ادامه، به بررسی هر یک از این راهکارها به طور مفصل می‌پردازیم:

 • بررسی پریز برق

ساده‌ترین راه برای بررسی خرابی پریز برق، استفاده از یک وسیله برقی دیگر مانند چراغ قوه یا شارژر موبایل است. اگر وسیله برقی دیگر نیز از طریق پریز برق روشن نشد، پریز برق خراب است و باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

 • بررسی سیم اپیلیدی

سیم برق دستگاه را به دقت بررسی کنید. اگر سیم برق قطع شده باشد، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

 • سوکت شارژ دستگاه

از یک سوکت شارژ دیگر استفاده کنید. اگر دستگاه با سوکت شارژ دیگر روشن شد، سوکت شارژ دستگاه خراب است و باید عوض شود. باتری دستگاه را به مدت 30 دقیقه شارژ کنید. اگر دستگاه پس از شارژ شدن همچنان روشن نشد، ممکن است باتری دستگاه خراب شده باشد.

 • تمیز کردن اپلیدی

اپیلیدی را با استفاده از دستورالعمل‌های سازنده تمیز کنید. اگر مو یا جسم خارجی در دستگاه گیر کرده باشد، ممکن است دستگاه روشن نشود.

پیشنهاد مطالعه

اگر با انجام این راهکارها، مشکل روشن نشدن اپیلیدی برطرف نشد، باید دستگاه را برای تعمیر به یک متخصص بسپارید.

تمیز کردن اپلیدی
تمیز کردن اپلیدی صحیح اپیلاتور از خراب شدن و روشن نشدن آن جلوگیری می‌کند.

روش های جلوگیری از روشن نشدن اپلیدی

در اینجا به چند نکته برای پیشگیری از بروز مشکل روشن نشدن اپیلاتور اشاره می‌کنیم:

 • اپیلیدی را در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید.
 • اپیلیدی‌هایی که ضد آب نیستند را در معرض آب یا رطوبت قرار ندهید.
 • اپیلیدی را به طور مرتب تمیز کنید.
 • از اپیلیدی برای برداشتن موهای زائد خشک استفاده کنید.
 • اگر اپیلیدی شما بی‌سیم است، باتری آن را به طور منظم شارژ کنید.
روش‌های جلوگیری از روشن نشدن اپیلاتور
برای اینکه جلوگیری از خراب شدن اپیلاتور به طور منظم آنرا بشویید و روی پوست خشک بکشید بکشید.

اگر اپیلاتور روشن نشد چه کار کنیم؟

در این مقاله، به بررسی 6 علت روشن نشدن اپلیدی پرداختیم. این علل شامل مشکلات برقی و مکانیکی بودند. مشکلات برقی اغلب شایع‌تر هستند و می‌توان آن‌ها را با بررسی پریز برق، سیم برق، سوکت شارژ و باتری دستگاه، برطرف کرد. مشکلات مکانیکی کمتر رخ می‌دهند و در صورت بروز، باید دستگاه را برای تعمیر به متخصص بسپارید.

سایت ما خدمات تعمیر اپیلاتور را ارائه می‌دهد. اگر با مشکل روشن نشدن اپیلاتور خود مواجه شدید، می‌توانید دستگاه‌تان را برای تعمیر به ما بسپارید. ما دستگاه شما را در اسرع وقت و با قیمت مناسب تعمیر می‌کنیم.

تعمیر اپیلاتور با آچارباز
تعمیر اپیلاتور در دسته سرویس و تعمیر لوازم خانگی کوچک آچارباز قرار می‌گیرد. داغ شدن دستگاه اپیلاتور، پاره شدن سیم و کنده شدن آن از مشکلاتی است که با ثبت سفارش در سامانه اعزام تعمیرکار در محل آچارباز می‌توانید عیب یابی و تعمیر آن را به تعمیرکار آنلاین سیار آچارباز بسپارید.
تعمیر اپیلاتور

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا