×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱

دلایل صدای زیاد کولر آبی چیست؟

دسترسی به نزدیک ترین متخصصین
رفع سرو صدای کولر آبی

در روزها و شب‌های تابستان، تنها صدای آزاردهنده، صدای جیر جیر موتور کولر آبی هست که به‌درستی سرویس نشده‌اند. این صدا به دلایل متعددی ایجاد می‌شود. در این بحث به بررسی راهکارهایی برای رفع سروصدای کولر میپردازیم.

سروصدایی که از کولر ایجاد می‌شود دلایل زیادی دارد. شل بودن پولی‌ها، اختلال در موتور کولر، شل و یا گشاد شدن یاتاقان، خرابی تسمه، اختلال در موتور فن  و … هر یک از این‌ها به تنهایی می‌تواند سروصدای زیادی ایجاد کند. پس قبل از اینکه مشکل جدی‌تری بوجود آید، با شنیدن اولین صدای جیرجیر کولر، به کولر سرزده و مشکل را پیگیری کنید.

در ادامه به بررسی مشکلاتی که می‌تواند دلیل ایجاد صدای زیاد موتور در کولر شود را بررسی می‌کنیم. و سپس راهکارهای برای از بین بردن صدای کولر آبی را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱-شل بودن پولی‌ کولر آبی

قطعه پولی در کولر آبی، یکی از اجزای مکانیکی است که با کمک تسمه نیروی حرکتی را از دینام دریافت کرده و پروانه را می‌چرخاند. این قطعه جنسی از فلز بسیار محکم دارد و کمتر دیده شده که بشکند و یا خراب شود.

هر کولر دو عدد پولی با دو سایز مختلف دارد. پولی کوچک که به موتور کولر متصل است و محور آن را می‌چرخاند و پولی بزرگتر که در کنار پروانه قرار دارد و روی محور آن نصب است. این دو پولی از طریق یک تسمه لاستیکی باهم در ارتباط هستند. پولی کوچک از طریق محور موتور می‌چرخد و تسمه را به حرکت درمی‌آورد و در اثر حرکت تسمه، پولی بزرگ‌تر می‌چرخد و نیرو را به محور پروانه منتقل می‌کند. به این صورت نیروی موتور به پروانه منتقل می‌شود.

حال اگر این پولی شل باشد و به خوبی در جای خود قرار نگیرد، سروصدای آزاردهنده‌ای را خواهید شنید. در صورت شل بودن پولی بزرگ‌تر، این صدا بلندتر خواهد بود. بهتر است هر دو هفته یا سه هفته یکبار، پولی‌ها را روغن‌کاری کنید. روغن‌کاری پولی به عملکرد بهتر آن‌ها کمک خواهد کرد. اگر متوجه شدید که پولی‌ها شل هستند، تسمه کولر را کمی شل کرده و آن را خارج کنید. سپس با آچار پیچ‌های پولی‌ها را سفت کنید.

از دلایلی که موجب خرابی پولی می‌شوند، خرابی تسمه، وارد شدن ضربه و یا خرابی یاتاقان است. همه‌ی این موارد موجب آسیب به پولی شده و تنها راه حل آن، تعویض پولی است. در صورتی که پولی کولر نیاز به تعویض داشت و یا برای تعمیر و سرویس کولر آبی به ابزار تخصصی نیاز داشتید می توانید با آچارباز تماس بگیرید.

برای تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید
صدای کولر آبی و شل بودن پولی
قطعه ی پولی را به طور متناوب بررسی کنید

۲- زنگ زدگی و خشک شدن یاتاقان‌ها

از دیگر دلایل سروصدای کولر آبی بروز مشکل برای یاتاقان‌ها است. در صورتی که یاتاقان‌ها خشک شوند، در حین چرخش صدای ناهنجاری تولید می‌کنند. این خشک شدن می‌تواند به محور مرکزی و پروانه هم آسیب وارد کند. پس با روغن کاری یاتاقان و در نهایت سفت کردن پیچ‌ها این مشکل را برطرف کنید.

اگر مدت زیادی از عمر یاتاقان‌ها می‌گذرد، باید آن‌ها را تعویض کنید، زیرا فرسوده هستند و سروصدای زیادی ایجاد می‌کنند. با خواندن مقاله مراحل آماده سازی کولر آبی قبل از شروع فصل گرما  می توانید خودتان دست به آچار شوید و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

دلیل دیگر سر و صدای زیاد کولر آبی خراب شدن یاتاقان ها است. بعضا به دلیل فرسودگی و یا طول عمر زیاد، ضربه سنگین، جام کردن و … یاتاقان ها خراب می شوند و تنها راه تعمیر کولر آبی در این حالت تعویض یاتاقان ها است. به یاد داشته باشید که یاتاقان ها متناسب با حجم کولر می باشند و اندازه های متفاوتی دارند.

 یکی از علائم خرابی یاتاقان کولر آبی صدای بیش از اندازه کولر آبی است.

۳- خوردگی بوشن موتور کولر آبی

بوشن موتور کولر به دلیل سفت بودن تسمه، ضعف موتور و یا رطوبت بالا دچار خوردگی و آسیب می‌شود. در این شرایط باید تعمیر کولر را به سرویس‌کار بسپارید. این مشکل را نمی‌توانید خودتان حل کنید، زیرا هم ابزار تخصصی نیاز دارد و هم دانش و مهارت بالا.

۴- تاب برداشتن پروانه

محوری که در مرکز پروانه قرار دارد، به پولی و یاتاقان‌ها متصل است. در صورتی که پولی و یاتاقان‌ها شل شوند، محور را هم تحت تاثیر قرار می‌‎دهند و موجب تاب برداشتن و یا کج شدن آن خواهند شد. گاهی هم دلیل این مشکل براثر تراز نبودن کولر و یا جنس بد خود محور ایجاد می‌شود. تنها راه برطرف کردن این مشکل نیز تعویض محور به دست سرویس‌کار است.

۵- خرابی تسمه کولر

خرابی تسمه کولر یکی از دلایل ایجاد سروصدا است. در صورتی که تسمه پوسیده شود، صدای زیادی تولید می‌کند. پس در صورت مشاهده این موارد، باید تسمه را تعویض کنید. گاهی بعد از تعویض تسمه همچنان صدای کولر برطرف نمی‌شود. این مشکل به دلیل بیش از حد شل و یا سفت بودن تسمه بوجود خواهد آمد. پس باید در انتخاب تسمه مناسب دقت کنید.

پیشنهاد مطالعه
خرابی تسمه کولر
اگر بعد از تعویض تسمه، صدای کولر برطرف نشد بهتر است اتصال تسمه را چک کنید

علت صدای جیر جیر کولر آبی

برخی اوقات از داخل کولر صدای جیر جیر شنیده می شود. از دلایل گفته شده در بالا موضوع خشک شدن یاتاقان ها عمده ترین دلیل برای تولید صدای جیر جیر مانند در کولر آبی است. اما کمی کج بودن محور پروانه و یا ناصاف بودن و به اصطلاح تراز نبودن محل قرارگیری کولر از عمده ترین دلایل تولید صدای جیر جیر در کولر آبی است که برای تعمیر کولر آبی باید ابتدا منشا صدا شناسایی شود.

سرویس و راه‌اندازی تابستانه کولر  آبی
خدمت سرویس و تعمیر کولر آبی در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس و تعمیر کولر آبی می‌شود. در هر ساعتی از شبانه روز که نیاز به تعمیر کولر آبی داشتید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با مناسب‌ترین قیمت، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر کولر آبی

صدای تق تق کولر آبی

در برخی موارد با روشن کردن کولر، صدای تق تق به گوش می رسد. .علت این صدای تق تق کولر مربوط به شل شدن یکی از قطعات است. لازم است مهره ها و اتصالات را مجددا سفت کنید و در صورت ادامه پیدا کردن صدا، پارچه برزنتی لرزه گیر که احتمالا دچار پارگی شده است را تعویض کنید.


نویسنده :

نظر شما با موفقیت ثبت شد

۷۳ دیدگاه

 • شاهین گفت:

  سلام من امروز تو کولرم خودم با ظرف اب ریختم وبعد صدای جیرجیر میداد وقتی که رو موتور بود صدا نمیاد ولی وقتی رو تند میذارمش صدای جیرجیر میدهد دلیلش چیست

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   شاهین عزیز، در این موارد باید بررسی کنید که آب روی موتور دستگاه نریخته باشد. همچنین تسمه و قطعات دیگر به خوبی کار کند زیرا در غیر اینصورت ممکن است به موتور فشار بیاید و خراب شود.

 • بدیعی گفت:

  سلام، چند روزه کولر صدای جیرجیر یا یه چیزی مثل ساییده شدن آهن به آهن میده، رفتم بالا یاتاقانهارو روغن کاری کردم ولی دیدم صدا از داخل دینام میاد.
  چه باید بکنم؟

 • محمد جواد رضوانی گفت:

  سلام کولر ما وقتی روی دور کند هست یه صدای قژقژ از موتور میده وقتی رو دور تند میزارم دیگه صدا نمیده اگه میشه راهنمایی کنید مشکل چیه که تو دور کند هس ولی تو دور تند نه

 • مجد گفت:

  سلام، من هفته‌ی پیش برای کولرم موتور موتوژن نو خریدم، اما بعد از گذشت پنج روز، صدای بی‌وقفه و آزاردهنده‌ای دقیقا مشابه صدای جیرجیرک شنیده می‌شه، برای موتور نو علت صدای جیرجیر کدام یک از مواردی که اشاره کردید می‌تونه باشه؟! ممنون

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آقا/خانم مجد عزیز، صدای جیر جیر ناشی از اختلال در موتور نیست، کافی‌ست یاتاقان‌ها را روغن کاری کنید و از تراز بودن محل قرار گیری کولر مطمئن شوید.

 • علی گفت:

  سلام دینام کولر ما صدای تق تق داد و بعد خاموش شد علت چیه وقتی روشن میکنم درگیره

 • علی گفت:

  سلام دینام کولر صدای تق تق کرد و بعد خاموش شد ودودم میکنه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   علی عزیز، به احتمال زیاد دینام سوخته و نیاز به سیم پیچی دارد. شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • امیرحسین نیکخواه گفت:

   باسلام کولربنده کوچیکه۲۸۰۰وقتی روشن میکنم خیلی صدا میده صداش به قدریه که همسایه ها روهم اذیت میکنه جایی برای روغنکاری داره؟؟؟

   • تحریریه آچارباز گفت:

    باسلام
    امیر حسن عزیز، برای رفع مشکل از صحت یاتاقان و پروانه کولر مطمئن شده و پولی و یاتاقان کولر را روغن کاری کنید. همچنین شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • مهدی گفت:

  سلام ببخشید من تمام قطعات که نیاز به روغن کاری هست را انجام .داده ام و سرویس کامل کردم ولی حین کار نیم ساعت که کار میکنه صدای تسمه و شلاق و لحضه ای شنیده میشود و. دوباره قطع میشود صدا ی شبیه تسمه نمدانم از چیه خیلی دقت هم کردم کسی متوجه نشد ممنون میشم پاسخ را به این شماره ارسال فرمایید واتساب است محمدی.

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مهدی عزیز، احتمال دارد پولی یا یاتاقان تاب برداشته باشد و یا تسمه شل یا سفت باشد، اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 • رضا فدائی گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوار دوست عزیز کولر من صدای قر قر میکنه وقتی روشن میکنمش موتور رو از تسمه جدا کردم بوش هاش هم لقی نداشت فقط یکم به جلو عقب خلاصی داره روغنکاری هم کردم ولی صدا تغییر نکردعلت چی میتونه باشه ؟ناگفته نماند موتور رو جداگانه تست کردم مال موتور هست صدا

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   رضای عزیز، در صورتی که از صحت سایر قطعات و عدم لقی و یا شل بودن تسمه مطمئن هشتید. احتمال خوردی در بوشن موتور وجود دارد که برای رفع مشکل لازم است آن را تعویض کنید. شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 • هادی گفت:

  سلام
  کولر خونه تو حالت دور کند صدای تق تق ریز میده ولی تو حالت تند صداش قطع میشه مشکل از کجاست

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   هادی عزیز برای رفع مشکل، بررسی کنید که تسمه و یا پروانه شل نشده باشد، همچنین از صحت یاتاقان و پروانه اطمینان حاصل کرده و روغن کاری را انجام دهید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 • محمدرضا داودی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من کولرو امسال سرویس کردم اما وقتی روشن میکنم ویز ویز میکنه در زیاد
  یاتقانهارو هم روغن کاری چند بار کردم اما فایده نداره
  از چی میتونه باشه؟
  ممنون

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   محمدرضای عزیز، برای رفع مشکل از تراز بودن کولر مطمئن شده و بررسی کنید که برزنت کولر سالم بوده و در کانال کولر اختلالی وجود نداشته باشد، همچنین عدم وجود تاب در پروانه و پولی را نیز چک کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 • مانی گفت:

  با سلام و درود خدمت شما، من یک کولر ۳۵۰۰ آکبند نصب کردم، اما هرزگاهی صدای جیرجیر میده، بعد که خاموش میکنم و مجدد روشن میکنم دیگه اون صدا را نمیده، علتش از چی میتونه باشه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   مانی عزیز، ابتدا بررسی کنید که روغن کاری کولر به خوبی انجام گرفته باشد، سپس از تراز بودن کولر خود مطمئن شوید. اگر در این دو مشکلی نبود، صحت پروانه را بررسی کنید. همچین سفت بودن تسمه نیز می‌تواند در این مورد تاثیر گذار باشد. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 • هادی گفت:

  سلام کولر در دور موتور کم شروع به صدای تق تق میکند علتش چیست؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام هادی عزیز، برای رفع مشکل عدم وجود تاب در پروانه، شل نبودن تسمه و پولی را بررسی و یاتاقان را روغن کاری کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 • حسام گفت:

  سلام
  کولر روی دور تند که میزاریم بعد از چند دقیقه کار کردن کولر خود بخود قطع میشه و خیلی اروم باد میزنه حتی از دور کندش هم آرومتر کار میکنه
  و روی دور کند هم که میزاریم شدیدن صدا میده مثل اینکه به جایی گیر کرده باشه
  ایرادش از دینام یا از پولی ها؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   حسام عزیز، عوامل زیادی میتواند در این موضوع تاثیر گذار باشد. برای رفع مشکل عدم خوردگی در بوشن موتور و تاب برداشتن پروانه، شل نبودن پولی و خشک و خراب نبودن یاتاقان را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند.

 • حمزه فرهادی نیا گفت:

  سلام.
  چگونه می تونم دسترسی به کارشناسان شما داشته باشم که تشریف بیارن برای سرویس کولر.
  با سپاس

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   حمزه عزیز، برای ارتباط با کارشناسان می توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولرآبی سایت یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید. همچنین می توانید با شماره تماس ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید.

 • عرفان گفت:

  سلام
  من کولر رو سرویس و روغن کاری کردم ولی الان موقع کارکردن صدای تق تق میدهد انگار وقتی یک دور میزند در یک نقطه به طور مرتب صدا میدهد. و وقتی پروانه را با دست تکان میدهم انگار در جای خود لقی دارد. ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایین

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   عرفان عزیز، احتمال اختلال در پروانه‌ی کولر و قفل شدن آن در یک نقطه خاص هست. برای رفع مشکل پیشنهاد ما بررسی عدم وجود انحنا در پروانه و یا تعویض آن است. همچنین مطالعه مقاله «چگونگی تعویض پروانه کولر آبی و شفت کولر» پیشنهاد میشود. چنانچه مشکل شما رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • میلاد گفت:

  امسال من کولرم رو سرویس نکردم و فقط فلکه آبش رو باز کردم و استفاده میکنم . ولی حس میکنم که صدای پمپ آب نسبت به سال های قبل بیشتر شده باید چ کار کنم؟

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   میلاد عزیز، برای اینکه قطعاتی مانند پمپ کولر به صدا نیافتند باید سرویس و روغنکاری شوند. این کار به بالا رفتن عمر آنها نیز کمک می کند.

 • مهران گفت:

  سلام چیکار کنم بدنه کولر برق نداشته باشه؟

  • نیلوفر مسگرزاده گفت:

   با سلام
   مهران عزیز، این مشکل به دلیل اتصالی سیم‌های برق با بدنه بوده و بسیار خطرناک است. پیشنهاد می‌کنیم درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 • آرمان گفت:

  سلام ممنون بابت پست مفیدتون.
  همسایمون یه کولر داره صدای ممتد مثل صدای ترانس برق اما خیلی بلندتر.
  خیلی رو اعصابه مشکل از چیش میتونه باشه؟

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   آرمان عزیز، احتمال خوردگی بوشن موتور، اختلال در یاتاقان و تسمه و یا شل شدن پولی‎ها وجود دارد. برای رفع مشکل لازم است قطعات مذکور بررسی و در صورت مشاهده مشکل، تعمیر یا تعویض شوند. اگر مشکل رفع نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • تقی گفت:

  سلام
  تسمه ی کولرم خیلی گشاد شده بود، رفتم یه تسمه شماره کوچیکتر گرفتم که تنگ تر باشه ولی بعد از عوض کردن تسمه سر و صداش خیلی زیاد شده

  • تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   تقی عزیز، به احتمال زیاد سایز تسمه خریداری شده مناسب نیست. برای رفع مشکل لازم است شماره تسمه جدید با تسمه قدیمی شما یکی باشد.

 • صادق گفت:

  سلام ماکولرآبی۳۵۰۰داریم وجلوی پنجره جوشش زدیم ولی وقتی روشنش میکنیم خیلی صدامیده میشه بگیدمشکلش ازچیه

  • تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   دلیل صدای کولر آبی، ثابت نبودن محل قرارگیری است. به دلیل لرزشی که در حین کار دارد؛ موجب برخورد به پنجره میشود. اطراف کولر را با عایق بپوشانید.

 • انی گفت:

  باسلام .کولر ما تازه سرویس شده اما امروز که روشنش کردیم یه صدای جیر جیر شدید میده و باد نمیزنه و کار نمیکنه علتش چی هست ممنون

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   منظور شما از اینکه کولر کار نمیکند چیست؟
   یعنی روشن نمیشود؟ آیا پمپ آب میکشد و موتور روشن میشود؟

 • سعید ماهر گفت:

  با سلام ؛ واحد ما طبقه چهارم و با کولر فقط به اندازه یک سقف فاصله هست و ارتفاع کانال خیلی کمه من تمام کارهایی که باعث بی صدا شدن و یا کم شدن صدای برای کولر رو انجام دادم ولی بازهم یه زوزه تو خونه میپیچه که تو روز میشه تحمل کرد ولی شب تا صبح بشدت غیرقابل تحمله ؛ کولرهای ساختمان ما همه از یه مدل هستند و کولر واحد ۳ یاتاقانش مشکل داره و صداش چند برابر کولر ماست ولی چون مسافت کانال زیاده صدا تو واحدشون شنیده نمیشه ؛ کولر من تو پشت بام خیلی بی صداست ولی تو واحد زوزه داره لطفا اگر راهکاری هست راهنمایی کنید . با تشکر

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   کولر را روغن کاری کنید.
   اما متاسفانه کولرهای آبی در بهترین شرایط هم با صدا کار می‌کنند.

   • سعید ماهر گفت:

    مرتب روغن کاری می کنم ؛ به نظر شما اگه مسافت کانال پشت بام رو یکی دو متر اضافه کنم صدا کمتر میشه ؟

    • زهرا چگینی گفت:

     سلام
     منظور شما این است که کولر را جابجا کنید؟
     اگر امکان این کار وجود دارد، انجام آن خالی از لطف نیست. شاید مشکل را برطرف کرد.

 • رستگار گفت:

  سلام، علاوه برنظرات دوستان که فوقا اشاره شده، توجه نمائید که تسمه کولر که نو خریداری شده، خشک نباشد و با روغن آنرا کمی چرب کرده تا تسمه نرم شود. ضمنا به جای تسمه روی پولی ها هم توجه شود که زنگ زدگی و رسوب زدگی و چسبندگی نداشته باشد و در صورت لزوم تمیز گردد.

 • علب گفت:

  سلام کولر ابی هنگام کار کردن صدای جیر جیر دارد که گاهی نیم ساعت جیر جیر میکند و گاهی تا یک ساعت جیر جیر نمیکند علت چیست
  لطفا راهنماییم کنید

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   لطفا تمام مواردی که در مقاله گفته شد را در مورد کولر آبی بررسی کنید. به احتمال زیاد مشکل برطرف خواهد شد. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، پیشنهاد میکنم درخواست تعمیر کولر آبی را ثبت کنید تا کارشناس ما آن را عیب یابی کند.

 • بهرامی منش گفت:

  ممنونم بابت مقاله مفیدتون واقعا! اینارو همرو چک کردم تو کولرم متوجه شدم یاتاقان کولر زنگ زده خدا خیرتون بده

 • قربانی گفت:

  سلام وقت بخیر، این سر و صدایی که دارم از کولر بیشتر به خاطر لرزشه کولره از سقف صدا میاد ما طبقه چهارم هستیم و کولر دقیقا بالا سر ما رو پشت بومه. ممنون میشم راهنمایی کنید

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   به احتمال زیاد کولر شما در جای خود فیکس نیست. بهتر است از پایه برای کولر استفاده کنید و آن را در جای خود ثابت کنید. برای بررسی تخصصی تر هم می‌توانید از تعمیرکار کولر آبی مشورت بگیرید.

 • محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من کولر آبی رو روشن میکنم اول با تق تق و شلاق زدن حرکت میکنه وخیلی ضعیف دور تند که میزنم کار میکنه منتها موتور خیلی زوزه داره طوری که آدم کلافه میشه یاتاقانها سالمه تسمه هم شل نیست میشه از خرچنگیهای موتور باشه ؟؟

 • حسین زاده گفت:

  ببینید کولرم صدا نمیده ولی خیلی میلرزه جاش هم بد نیست الته تجربه اولمه که تو این خونه از این کولر استفاده میکنم. نمیدونم قبلا هم لرزش داشته یا نه

 • کاظمی گفت:

  ببینید از داخل کولر من صدای سوت میاد یه وقتایی قطع میشه یه وقتایی پی در پی صدا میده. پولی رو هم چک کردم مشکلی نداشت

  • زهرا چگینی گفت:

   سلام
   صدای سوت کولر آبی، فقط به دلیل پولی نیست. سفت بودن تسمه، روغن کاری نشدن پروانه و شفت پروانه و … دلایل صدای کولر هستند. بهتر است از تعمیرکار کولر آبی کمک بخواهید تا مشکل را با دقت بررسی کند.

 • وحید محرابی گفت:

  سلام. کولرم صدا میداد. تعمیکار اومد تسمه کولر رو تعویض کرد اما هنوز صدا میده. میگفت ایراد از تسمه کولره که پوسیده شده.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دلایل صدای کولر در متن توضیح داده شده. بخاطر شل شدن حلزونی و یا محور پروانه این مشکل ایجاد می‌شود. گاهی هم به دلیل شل بدن پایه های کولر، صدا ایجاد می‌شود.

 • خشایار005 گفت:

  از کولر بوی بدی میاد، موی موندگی، بوی گندیدگی.. آب کولر هم تازه عوض شده اما هنوز بو میده

 • مجید اکبری گفت:

  سلام

  بدنه کولر آبیم اتصالی داره انگار دست بهش میزنیم برق داره. برای موتورشه؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مورد را خودتان نمی‌توانید برطرف کنید. سیستم برق کولر دچار مشکل شده. کولر را خاموش کرده و از تعمیرکار کمک بخواهید. شما می توانید درخواست تعمیر کولر آبی خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • حمید مقدم گفت:

  سلام وقتتون بخیر، موتور کولر آبیم صدا میده ولی کار نمیکنه.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   این مورد باید توسط تعمیرکار بررسی شود. لطفا کولر را روشن نکنید و در اولین فرصت به تعمیرکار مراجعه کنید. شما می توانید درخواست تعمیر کولر آبی خود را در آچارباز ثبت کنید.

 • رضايي گفت:

  سلام. من تازه یاتاقان های کولر رو عوض کردم، باز کولر صدا میده.

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   صدای کولر آبی فقط شامل یاتاقان‌ها نمی‌شود. شما باید تمام موارد گفته شده در متن را بررسی کنید. اگر با بررسی تمام موارد، کولر همچنان صدا داشت، باید از تعمیرکار کولر کمک بخواهید. شما می توانید درخواست تعمیر کولر آبی خود را در آچارباز ثبت کنید.

 • خیامی گفت:

  همکاران شما جرم گیری پروانه کولر آبسی رو هم انجام میدن؟ هزینش چقدره؟

  • ندا ایزدی گفت:

   سلام

   تمام موارد مربوط به نظافت و جرم گیری کولر؛ در مرحله سرویس انجام می‌شود. شما باید درخواست سرویس کولر آبی را ثبت کنید. قیمت سرویس کولر در سال ۹۹ هم برابر با ۷۰ هزار تومان است.

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.