×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

کولر آبی

دلایل صدای زیاد کولر آبی چیست؟

رفع سرو صدای کولر آبی

صدای زیاد کولر آبی و صدای جیر جیر موتور، جزء آزاردهنده‌ترین مسائل مربوط به کولر آبی است. این صدا به دلایل متعددی ایجاد می‌شود اما با سرویس کولر آبی می‌توانید تا حد زیادی آن را از بین ببرید. در این بحث به بررسی راهکارهایی برای رفع سروصدای کولر میپردازیم.

سروصدایی که از کولر ایجاد می‌شود دلایل زیادی دارد. شل بودن پولی‌ها، اختلال در موتور کولر، شل و یا گشاد شدن یاتاقان، خرابی تسمه، اختلال در موتور فن  و … هر یک از این‌ها به تنهایی می‌تواند سروصدای زیادی ایجاد کند. پس قبل از اینکه مشکل جدی‌تری بوجود آید، با شنیدن اولین صدای جیرجیر کولر، به کولر سرزده و مشکل را پیگیری کنید.

در ادامه به بررسی مشکلاتی که می‌تواند دلیل ایجاد صدای زیاد موتور در کولر شود را بررسی می‌کنیم. و سپس راهکارهای برای از بین بردن صدای کولر آبی را به شما معرفی خواهیم کرد.

1-شل بودن پولی‌ کولر آبی

قطعه پولی در کولر آبی، یکی از اجزای مکانیکی است که با کمک تسمه نیروی حرکتی را از دینام دریافت کرده و پروانه را می‌چرخاند. این قطعه جنسی از فلز بسیار محکم دارد و کمتر دیده شده که بشکند و یا خراب شود.

هر کولر دو عدد پولی با دو سایز مختلف دارد. پولی کوچک که به موتور کولر متصل است و محور آن را می‌چرخاند و پولی بزرگتر که در کنار پروانه قرار دارد و روی محور آن نصب است. این دو پولی از طریق یک تسمه لاستیکی باهم در ارتباط هستند. پولی کوچک از طریق محور موتور می‌چرخد و تسمه را به حرکت درمی‌آورد و در اثر حرکت تسمه، پولی بزرگ‌تر می‌چرخد و نیرو را به محور پروانه منتقل می‌کند. به این صورت نیروی موتور به پروانه منتقل می‌شود.

حال اگر این پولی شل باشد و به خوبی در جای خود قرار نگیرد، سروصدای آزاردهنده‌ای را خواهید شنید. در صورت شل بودن پولی بزرگ‌تر، این صدا بلندتر خواهد بود. بهتر است هر دو هفته یا سه هفته یکبار، پولی‌ها را روغن‌کاری کنید. روغن‌کاری پولی به عملکرد بهتر آن‌ها کمک خواهد کرد. اگر متوجه شدید که پولی‌ها شل هستند، تسمه کولر را کمی شل کرده و آن را خارج کنید. سپس با آچار پیچ‌های پولی‌ها را سفت کنید.

از دلایلی که موجب خرابی پولی می‌شوند، خرابی تسمه، وارد شدن ضربه و یا خرابی یاتاقان است. همه‌ی این موارد موجب آسیب به پولی شده و تنها راه حل آن، تعویض پولی است. در صورتی که پولی کولر نیاز به تعویض داشت و یا برای تعمیر و سرویس کولر آبی به ابزار تخصصی نیاز داشتید می توانید با آچارباز تماس بگیرید.

برای تعمیر کولر آبی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید
شل بودن پولی عامل صدای زیاد کولر آبی
قطعه ی پولی را به طور متناوب بررسی کنید

2- زنگ زدگی و خشک شدن یاتاقان‌ها

از دیگر دلایل سروصدای کولر آبی بروز مشکل برای یاتاقان‌ها است. در صورتی که یاتاقان‌ها خشک شوند، در حین چرخش صدای ناهنجاری تولید می‌کنند. این خشک شدن می‌تواند به محور مرکزی و پروانه هم آسیب وارد کند. پس با روغن کاری یاتاقان و در نهایت سفت کردن پیچ‌ها این مشکل را برطرف کنید.

اگر مدت زیادی از عمر یاتاقان‌ها می‌گذرد، باید آن‌ها را تعویض کنید، زیرا فرسوده هستند و سروصدای زیادی ایجاد می‌کنند. با خواندن مقاله مراحل آماده سازی کولر آبی قبل از شروع فصل گرما  می توانید خودتان دست به آچار شوید و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

دلیل دیگر سر و صدای زیاد کولر آبی خراب شدن یاتاقان ها است. بعضا به دلیل فرسودگی و یا طول عمر زیاد، ضربه سنگین، جام کردن و … یاتاقان ها خراب می شوند و تنها راه تعمیر کولر آبی در این حالت تعویض یاتاقان ها است. به یاد داشته باشید که یاتاقان ها متناسب با حجم کولر می باشند و اندازه های متفاوتی دارند.

 یکی از علائم خرابی یاتاقان کولر آبی صدای بیش از اندازه کولر آبی است.

3- خوردگی بوشن موتور کولر آبی

بوشن موتور کولر به دلیل سفت بودن تسمه، ضعف موتور و یا رطوبت بالا دچار خوردگی و آسیب می‌شود. در این شرایط باید تعمیر کولر را به سرویس‌کار بسپارید. این مشکل را نمی‌توانید خودتان حل کنید، زیرا هم ابزار تخصصی نیاز دارد و هم دانش و مهارت بالا.

پیشنهاد مطالعه

4- تاب برداشتن پروانه

محوری که در مرکز پروانه قرار دارد، به پولی و یاتاقان‌ها متصل است. در صورتی که پولی و یاتاقان‌ها شل شوند، محور را هم تحت تاثیر قرار می‌‎دهند و موجب تاب برداشتن و یا کج شدن آن خواهند شد. گاهی هم دلیل این مشکل براثر تراز نبودن کولر و یا جنس بد خود محور ایجاد می‌شود. تنها راه برطرف کردن این مشکل نیز تعویض محور به دست سرویس‌کار است.

5- خرابی تسمه کولر

خرابی تسمه کولر یکی از دلایل ایجاد سروصدا است. در صورتی که تسمه پوسیده شود، صدای زیادی تولید می‌کند. پس در صورت مشاهده این موارد، باید تسمه را تعویض کنید. گاهی بعد از تعویض تسمه همچنان صدای کولر برطرف نمی‌شود. این مشکل به دلیل بیش از حد شل و یا سفت بودن تسمه بوجود خواهد آمد. پس باید در انتخاب تسمه مناسب دقت کنید.

خرابی تسمه کولر
اگر بعد از تعویض تسمه، صدای کولر برطرف نشد بهتر است اتصال تسمه را چک کنید
پیشنهاد مطالعه

علت صدای جیر جیر کولر آبی

برخی اوقات از داخل کولر صدای جیر جیر شنیده می شود. از دلایل گفته شده در بالا موضوع خشک شدن یاتاقان ها عمده ترین دلیل برای تولید صدای جیر جیر مانند در کولر آبی است. اما کمی کج بودن محور پروانه و یا ناصاف بودن و به اصطلاح تراز نبودن محل قرارگیری کولر از عمده ترین دلایل تولید صدای جیر جیر در کولر آبی است که برای تعمیر باید ابتدا منشا صدا شناسایی شود.

صدای تق تق کولر آبی

در برخی موارد با روشن کردن کولر، صدای تق تق به گوش می رسد. .علت این صدای تق تق کولر مربوط به شل شدن یکی از قطعات است. لازم است مهره ها و اتصالات را مجددا سفت کنید و در صورت ادامه پیدا کردن صدا، پارچه برزنتی لرزه گیر که احتمالا دچار پارگی شده است را تعویض کنید.

سرویس کولر آبی در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر کولر آبی خود را به تیم متخصص آچارباز بسپارید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
سرویس کولر آبی
4.1/5 - (21 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫81 دیدگاه ها

 1. یکی از مواردی هم که بهش اشاره نشد، صدای موتور در دور کند است. علت صدای موتور کولر در دور کند میتونه به خاطر کثیف بودن فیلتر هوا و یا حتی خرابی یا فرسودگی بلبرینگ‌ها باشد.

 2. سلام ماکولرمون خراب شده بود اصلا بادنمیداد تعمیری اوردیم گفت رو موتورش قطعات اب رفته موتور تقویت کرددرست کرد ولی کولرمون الان صدابلند زنگوله میده طوری ک از بالاپشت بوم و کانال مامیشنوبم،بادش متوسطه،زنگ زدیم بهشون گفت صداش عادیه چیکارکنیم؟!

 3. سلام و خسته نباشید.
  کولر ۸۰۰۰ دارم، قبلا موقع خاموش کردن برا وایسادن صدای جیر جیر داشت، یاتاقان هم روغن کاری کردم،
  ولی الان عصر که روشن میشه خوبه بدون صداست، اویل صبح حدودا از ۳ به بعد تا افتاب میزنه همون صدای جیر جیر رو داره و از افتاب به بعد بدون ثدا میشه.
  ممنونم از راهنماییتون

 4. سلام
  وقتی کولر را روشن می کنم صدای سوت یا همون جیر جیر میده
  مشکل از کجاست

 5. سلام من امروز تو کولرم خودم با ظرف اب ریختم وبعد صدای جیرجیر میداد وقتی که رو موتور بود صدا نمیاد ولی وقتی رو تند میذارمش صدای جیرجیر میدهد دلیلش چیست

  1. با سلام
   شاهین عزیز، در این موارد باید بررسی کنید که آب روی موتور دستگاه نریخته باشد. همچنین تسمه و قطعات دیگر به خوبی کار کند زیرا در غیر اینصورت ممکن است به موتور فشار بیاید و خراب شود.

 6. سلام، چند روزه کولر صدای جیرجیر یا یه چیزی مثل ساییده شدن آهن به آهن میده، رفتم بالا یاتاقانهارو روغن کاری کردم ولی دیدم صدا از داخل دینام میاد.
  چه باید بکنم؟

  1. با سلام
   بدیعی عزیز، صدای جیرجیر از تسمه، یاتاقان، پروانه یا پولی کولر است.چک کنید که این قطعات شل نشده باشند و آنها را روغنن کاری کنید.

 7. سلام کولر ما وقتی روی دور کند هست یه صدای قژقژ از موتور میده وقتی رو دور تند میزارم دیگه صدا نمیده اگه میشه راهنمایی کنید مشکل چیه که تو دور کند هس ولی تو دور تند نه

  1. با سلام
   محمدجواد عزیز، صدای جیرجیر از تسمه، یاتاقان، پروانه یا پولی کولر است.چک کنید که این قطعات شل نشده باشند و آنها را روغن کاری کنید.

 8. سلام، من هفته‌ی پیش برای کولرم موتور موتوژن نو خریدم، اما بعد از گذشت پنج روز، صدای بی‌وقفه و آزاردهنده‌ای دقیقا مشابه صدای جیرجیرک شنیده می‌شه، برای موتور نو علت صدای جیرجیر کدام یک از مواردی که اشاره کردید می‌تونه باشه؟! ممنون

  1. باسلام
   آقا/خانم مجد عزیز، صدای جیر جیر ناشی از اختلال در موتور نیست، کافی‌ست یاتاقان‌ها را روغن کاری کنید و از تراز بودن محل قرار گیری کولر مطمئن شوید.

 9. سلام دینام کولر ما صدای تق تق داد و بعد خاموش شد علت چیه وقتی روشن میکنم درگیره

  1. باسلام
   علی عزیز، برای رفع مشکل، صحت و عدم شل بودن فولی و پروانه را بررسی کنید.

  1. باسلام
   علی عزیز، به احتمال زیاد دینام سوخته و نیاز به سیم پیچی دارد. شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  2. باسلام کولربنده کوچیکه۲۸۰۰وقتی روشن میکنم خیلی صدا میده صداش به قدریه که همسایه ها روهم اذیت میکنه جایی برای روغنکاری داره؟؟؟

   1. باسلام
    امیر حسن عزیز، برای رفع مشکل از صحت یاتاقان و پروانه کولر مطمئن شده و پولی و یاتاقان کولر را روغن کاری کنید. همچنین شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 10. سلام ببخشید من تمام قطعات که نیاز به روغن کاری هست را انجام .داده ام و سرویس کامل کردم ولی حین کار نیم ساعت که کار میکنه صدای تسمه و شلاق و لحضه ای شنیده میشود و. دوباره قطع میشود صدا ی شبیه تسمه نمدانم از چیه خیلی دقت هم کردم کسی متوجه نشد ممنون میشم پاسخ را به این شماره ارسال فرمایید واتساب است محمدی.

  1. باسلام
   مهدی عزیز، احتمال دارد پولی یا یاتاقان تاب برداشته باشد و یا تسمه شل یا سفت باشد، اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 11. سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوار دوست عزیز کولر من صدای قر قر میکنه وقتی روشن میکنمش موتور رو از تسمه جدا کردم بوش هاش هم لقی نداشت فقط یکم به جلو عقب خلاصی داره روغنکاری هم کردم ولی صدا تغییر نکردعلت چی میتونه باشه ؟ناگفته نماند موتور رو جداگانه تست کردم مال موتور هست صدا

  1. باسلام
   رضای عزیز، در صورتی که از صحت سایر قطعات و عدم لقی و یا شل بودن تسمه مطمئن هشتید. احتمال خوردی در بوشن موتور وجود دارد که برای رفع مشکل لازم است آن را تعویض کنید. شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 12. سلام
  کولر خونه تو حالت دور کند صدای تق تق ریز میده ولی تو حالت تند صداش قطع میشه مشکل از کجاست

  1. باسلام
   هادی عزیز برای رفع مشکل، بررسی کنید که تسمه و یا پروانه شل نشده باشد، همچنین از صحت یاتاقان و پروانه اطمینان حاصل کرده و روغن کاری را انجام دهید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 13. سلام وقت بخیر
  من کولرو امسال سرویس کردم اما وقتی روشن میکنم ویز ویز میکنه در زیاد
  یاتقانهارو هم روغن کاری چند بار کردم اما فایده نداره
  از چی میتونه باشه؟
  ممنون

  1. باسلام
   محمدرضای عزیز، برای رفع مشکل از تراز بودن کولر مطمئن شده و بررسی کنید که برزنت کولر سالم بوده و در کانال کولر اختلالی وجود نداشته باشد، همچنین عدم وجود تاب در پروانه و پولی را نیز چک کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 14. با سلام و درود خدمت شما، من یک کولر ۳۵۰۰ آکبند نصب کردم، اما هرزگاهی صدای جیرجیر میده، بعد که خاموش میکنم و مجدد روشن میکنم دیگه اون صدا را نمیده، علتش از چی میتونه باشه؟

  1. باسلام
   مانی عزیز، ابتدا بررسی کنید که روغن کاری کولر به خوبی انجام گرفته باشد، سپس از تراز بودن کولر خود مطمئن شوید. اگر در این دو مشکلی نبود، صحت پروانه را بررسی کنید. همچین سفت بودن تسمه نیز می‌تواند در این مورد تاثیر گذار باشد. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

  1. باسلام هادی عزیز، برای رفع مشکل عدم وجود تاب در پروانه، شل نبودن تسمه و پولی را بررسی و یاتاقان را روغن کاری کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 15. سلام
  کولر روی دور تند که میزاریم بعد از چند دقیقه کار کردن کولر خود بخود قطع میشه و خیلی اروم باد میزنه حتی از دور کندش هم آرومتر کار میکنه
  و روی دور کند هم که میزاریم شدیدن صدا میده مثل اینکه به جایی گیر کرده باشه
  ایرادش از دینام یا از پولی ها؟

  1. باسلام
   حسام عزیز، عوامل زیادی میتواند در این موضوع تاثیر گذار باشد. برای رفع مشکل عدم خوردگی در بوشن موتور و تاب برداشتن پروانه، شل نبودن پولی و خشک و خراب نبودن یاتاقان را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند.

 16. سلام.
  چگونه می تونم دسترسی به کارشناسان شما داشته باشم که تشریف بیارن برای سرویس کولر.
  با سپاس

  1. با سلام
   حمزه عزیز، برای ارتباط با کارشناسان می توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر کولرآبی سایت یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید. همچنین می توانید با شماره تماس 02154591616 تماس بگیرید.

 17. سلام
  من کولر رو سرویس و روغن کاری کردم ولی الان موقع کارکردن صدای تق تق میدهد انگار وقتی یک دور میزند در یک نقطه به طور مرتب صدا میدهد. و وقتی پروانه را با دست تکان میدهم انگار در جای خود لقی دارد. ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایین

  1. باسلام
   عرفان عزیز، احتمال اختلال در پروانه‌ی کولر و قفل شدن آن در یک نقطه خاص هست. برای رفع مشکل پیشنهاد ما بررسی عدم وجود انحنا در پروانه و یا تعویض آن است. همچنین مطالعه مقاله «چگونگی تعویض پروانه کولر آبی و شفت کولر» پیشنهاد میشود. چنانچه مشکل شما رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 18. امسال من کولرم رو سرویس نکردم و فقط فلکه آبش رو باز کردم و استفاده میکنم . ولی حس میکنم که صدای پمپ آب نسبت به سال های قبل بیشتر شده باید چ کار کنم؟

  1. با سلام
   میلاد عزیز، برای اینکه قطعاتی مانند پمپ کولر به صدا نیافتند باید سرویس و روغنکاری شوند. این کار به بالا رفتن عمر آنها نیز کمک می کند.

  1. با سلام
   مهران عزیز، این مشکل به دلیل اتصالی سیم‌های برق با بدنه بوده و بسیار خطرناک است. پیشنهاد می‌کنیم درخواست خود را در قسمت تعمیر کولر آبی آچارباز ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشکل را برطرف کنند

 19. سلام ممنون بابت پست مفیدتون.
  همسایمون یه کولر داره صدای ممتد مثل صدای ترانس برق اما خیلی بلندتر.
  خیلی رو اعصابه مشکل از چیش میتونه باشه؟

  1. باسلام
   آرمان عزیز، احتمال خوردگی بوشن موتور، اختلال در یاتاقان و تسمه و یا شل شدن پولی‎ها وجود دارد. برای رفع مشکل لازم است قطعات مذکور بررسی و در صورت مشاهده مشکل، تعمیر یا تعویض شوند. اگر مشکل رفع نشد شما می‌توانید درخواست تعمیر کولر آبی در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 20. سلام
  تسمه ی کولرم خیلی گشاد شده بود، رفتم یه تسمه شماره کوچیکتر گرفتم که تنگ تر باشه ولی بعد از عوض کردن تسمه سر و صداش خیلی زیاد شده

  1. باسلام
   تقی عزیز، به احتمال زیاد سایز تسمه خریداری شده مناسب نیست. برای رفع مشکل لازم است شماره تسمه جدید با تسمه قدیمی شما یکی باشد.

 21. سلام ماکولرآبی۳۵۰۰داریم وجلوی پنجره جوشش زدیم ولی وقتی روشنش میکنیم خیلی صدامیده میشه بگیدمشکلش ازچیه

  1. سلام
   دلیل صدای کولر آبی، ثابت نبودن محل قرارگیری است. به دلیل لرزشی که در حین کار دارد؛ موجب برخورد به پنجره میشود. اطراف کولر را با عایق بپوشانید.

 22. باسلام .کولر ما تازه سرویس شده اما امروز که روشنش کردیم یه صدای جیر جیر شدید میده و باد نمیزنه و کار نمیکنه علتش چی هست ممنون

  1. سلام
   منظور شما از اینکه کولر کار نمیکند چیست؟
   یعنی روشن نمیشود؟ آیا پمپ آب میکشد و موتور روشن میشود؟

 23. با سلام ؛ واحد ما طبقه چهارم و با کولر فقط به اندازه یک سقف فاصله هست و ارتفاع کانال خیلی کمه من تمام کارهایی که باعث بی صدا شدن و یا کم شدن صدای برای کولر رو انجام دادم ولی بازهم یه زوزه تو خونه میپیچه که تو روز میشه تحمل کرد ولی شب تا صبح بشدت غیرقابل تحمله ؛ کولرهای ساختمان ما همه از یه مدل هستند و کولر واحد 3 یاتاقانش مشکل داره و صداش چند برابر کولر ماست ولی چون مسافت کانال زیاده صدا تو واحدشون شنیده نمیشه ؛ کولر من تو پشت بام خیلی بی صداست ولی تو واحد زوزه داره لطفا اگر راهکاری هست راهنمایی کنید . با تشکر

  1. سلام
   کولر را روغن کاری کنید.
   اما متاسفانه کولرهای آبی در بهترین شرایط هم با صدا کار می‌کنند.

   1. مرتب روغن کاری می کنم ؛ به نظر شما اگه مسافت کانال پشت بام رو یکی دو متر اضافه کنم صدا کمتر میشه ؟

    1. سلام
     منظور شما این است که کولر را جابجا کنید؟
     اگر امکان این کار وجود دارد، انجام آن خالی از لطف نیست. شاید مشکل را برطرف کرد.

 24. سلام، علاوه برنظرات دوستان که فوقا اشاره شده، توجه نمائید که تسمه کولر که نو خریداری شده، خشک نباشد و با روغن آنرا کمی چرب کرده تا تسمه نرم شود. ضمنا به جای تسمه روی پولی ها هم توجه شود که زنگ زدگی و رسوب زدگی و چسبندگی نداشته باشد و در صورت لزوم تمیز گردد.

   1. سلام
    تسمه را با مقدار کمی روغن چرب کنید تا خشکی آن موجب پاره شدن و ترک نشود.

  1. با سلام
   رستگار عزیز، ممنون از پاسخگویی شما. نظرات شما انرژی بخش تیم آچارباز است.

 25. سلام کولر ابی هنگام کار کردن صدای جیر جیر دارد که گاهی نیم ساعت جیر جیر میکند و گاهی تا یک ساعت جیر جیر نمیکند علت چیست
  لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام
   لطفا تمام مواردی که در مقاله گفته شد را در مورد کولر آبی بررسی کنید. به احتمال زیاد مشکل برطرف خواهد شد. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، پیشنهاد میکنم درخواست تعمیر کولر آبی را ثبت کنید تا کارشناس ما آن را عیب یابی کند.

 26. ممنونم بابت مقاله مفیدتون واقعا! اینارو همرو چک کردم تو کولرم متوجه شدم یاتاقان کولر زنگ زده خدا خیرتون بده

 27. سلام وقت بخیر، این سر و صدایی که دارم از کولر بیشتر به خاطر لرزشه کولره از سقف صدا میاد ما طبقه چهارم هستیم و کولر دقیقا بالا سر ما رو پشت بومه. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   به احتمال زیاد کولر شما در جای خود فیکس نیست. بهتر است از پایه برای کولر استفاده کنید و آن را در جای خود ثابت کنید. برای بررسی تخصصی تر هم می‌توانید از تعمیرکار کولر آبی مشورت بگیرید.

 28. سلام خسته نباشید من کولر آبی رو روشن میکنم اول با تق تق و شلاق زدن حرکت میکنه وخیلی ضعیف دور تند که میزنم کار میکنه منتها موتور خیلی زوزه داره طوری که آدم کلافه میشه یاتاقانها سالمه تسمه هم شل نیست میشه از خرچنگیهای موتور باشه ؟؟

  1. سلام
   مشکلاتی که مربوط به موتور کولر آبی می‌شود باید توسط کارشناس بررسی شود. لطفا درخواست تعمیر کولر آبی را ثبت کنید تا کارشناس مربوطه به محل شما اعزام شود.

 29. ببینید کولرم صدا نمیده ولی خیلی میلرزه جاش هم بد نیست الته تجربه اولمه که تو این خونه از این کولر استفاده میکنم. نمیدونم قبلا هم لرزش داشته یا نه

 30. ببینید از داخل کولر من صدای سوت میاد یه وقتایی قطع میشه یه وقتایی پی در پی صدا میده. پولی رو هم چک کردم مشکلی نداشت

  1. سلام
   صدای سوت کولر آبی، فقط به دلیل پولی نیست. سفت بودن تسمه، روغن کاری نشدن پروانه و شفت پروانه و … دلایل صدای کولر هستند. بهتر است از تعمیرکار کولر آبی کمک بخواهید تا مشکل را با دقت بررسی کند.

 31. سلام. کولرم صدا میداد. تعمیکار اومد تسمه کولر رو تعویض کرد اما هنوز صدا میده. میگفت ایراد از تسمه کولره که پوسیده شده.

  1. سلام

   دلایل صدای کولر در متن توضیح داده شده. بخاطر شل شدن حلزونی و یا محور پروانه این مشکل ایجاد می‌شود. گاهی هم به دلیل شل بدن پایه های کولر، صدا ایجاد می‌شود.

 32. از کولر بوی بدی میاد، موی موندگی، بوی گندیدگی.. آب کولر هم تازه عوض شده اما هنوز بو میده

  1. سلام

   این مورد را خودتان نمی‌توانید برطرف کنید. سیستم برق کولر دچار مشکل شده. کولر را خاموش کرده و از تعمیرکار کمک بخواهید. شما می توانید درخواست تعمیر کولر آبی خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  1. سلام

   این مورد باید توسط تعمیرکار بررسی شود. لطفا کولر را روشن نکنید و در اولین فرصت به تعمیرکار مراجعه کنید. شما می توانید درخواست تعمیر کولر آبی خود را در آچارباز ثبت کنید.

  1. سلام

   صدای کولر آبی فقط شامل یاتاقان‌ها نمی‌شود. شما باید تمام موارد گفته شده در متن را بررسی کنید. اگر با بررسی تمام موارد، کولر همچنان صدا داشت، باید از تعمیرکار کولر کمک بخواهید. شما می توانید درخواست تعمیر کولر آبی خود را در آچارباز ثبت کنید.

  1. سلام

   تمام موارد مربوط به نظافت و جرم گیری کولر؛ در مرحله سرویس انجام می‌شود. شما باید درخواست سرویس کولر آبی را ثبت کنید. قیمت سرویس کولر در سال 99 هم برابر با 70 هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا