سبک زندگی

آشنایی با انواع اپیلاتور و مزایا و معایب هر کدام

آشنایی با انواع اپیلاتور

اپیلاتورها مدتی است از اپیلاسیون و کرم‌های موبر پیشی گرفته‌اند و به‌عنوان راهی کاربردی برای از بین بردن موهای زائد شناخته می‌شوند. اکنون در بازار می‌توانید انواع اپیلاتور را مشاهده کرده و بسته به نیازهای خود مدل مناسب را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید محصول مناسب را مطابق با مقدار بودجه و نیازهای خود خریداری کنید. ما در این مقاله آچارباز درباره انواع اپیلاتور و مزایا و معایب هر کدام با شما آصحبت می‌کنیم.

در صورتی که اپیلیدی شما به مشکلی خورده و مثل روز اول کار نمی‌کند، می‌توانید درخواست تعمیر اپیلیدی را در این صفحه ثبت کنید یا از طریق تماس با شماره 02154591616 با کارشناسان آچارباز ارتباط بگیرید.

معرفی انواع اپیلاتور

انواع اپیلاتور بر اساس شکل سری، نور کاربری، قیمت و قابلیت‌هایشان ویژگی‌های مختلفی دارند که در ادامه با آنها و مزایا و معایب‌شان آشنا می‌شویم:

اپیلاتور فنری

اپیلاتورهای فنری بیشتر برای از بین بردن موهای صورت استفاده می‌شوند. در اپیلاتور فنری موتور وجود ندارد، بنابراین با برق کار نمی‌کنند. در عوض، سر اپیلاتور را روی موهایی که می‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید بردارید قرار دهید و دسته را بچرخانید یا فشار دهید. این دستگاه برای مناطقی مانند صورت یا ابروها که در آن تعداد کمی از موهای زائد برای برداشتن وجود دارند عالی است.

مزایا:

 • استفاده از آن آسان است.
 • قیمت ارزان محصول
 • برای نواحی کوچک بدن عالی است.
 • موها به‌شکل نازک‌تر رشد می‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.
 • سازگار با محیط‌زیست است (بدون نیاز به دور انداختن باتری یا تیغ).

معایب:

 • این محصول در بازار نایاب است.
 • فنر در نهایت می‌‌‌‌‌‌‌‌شکند.
 • برای نواحی بزرگ مانند پاها، زیر بغل و خط بیکینی خوب نیست.
سری انواع اپیلاتور
با سری‌های مختلف انواع اپیلاتورها می‌توانید موهای زائد قسمت‌های مختلف بدنتان را اصلاح کنید.
پیشنهاد مطالعه

اپیلاتور دسیک اسپینینگ

اپیلاتور دیسکی اسپینینگ یکی از انواع اپیلاتور محسوب می‌شود. این دستگاه یک موتور دارد که چندین دیسک کوچک در داخل سری اپیلاتور مشغول به چرخیدن هستند. دیسک‌های فلزی یا پلاستیکی شبیه به یک کاغذ سنباده ظریف عمل می‌کنند و در حین چرخش موها را گرفته و آنها را از ریشه بیرون می‌برند. درحالی‌که سبک طراحی آنها متفاوت است، همه محافظت لازم را از پوست انجام می‌دهد، بنابراین استفاده از آنها بسیار ایمن است.

مزایا:

 • موها را به‌سرعت از بین می‌‌‌‌‌‌‌‌برد.
 • دیسک‌های رفع موهای زائد تا چندین سال دوام دارند.
 • مانند اصلاح یا اپیلاسیون پوست را از بین نمی‌برد.
 • موها به‌صورت نازک‌تر رشد می‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.
 • محصولات اضافی مانند پدیکور برای صاف کردن پاها در بسته‌بندی وجود دارند.
 • این اپیلاتور به‌وفور در بازار موجود است.

معایب:

 • ممکن است به‌خصوص با موهای ضخیم‌تر بسیار دردناک باشد.
 • برندهای معتبر قیمت بالایی دارند.
 • مدل‌های کابلی 100 درصد ضد آب نیستند.
 • باتری مدل‌های بی‌سیم عمر کوتاهی دارند.

اپیلاتور موچینی

اپیلاتورهای موچینی مدل‌های ارتقا یافته دسیک اسپینینگ هستند. به‌جای تکیه‌بر یک دیسک برای گرفتن مو با استفاده از اصطکاک، دیسک‌های اپیلاتورهای نوع موچین درحالی‌که به سمت سطح مو می‌چرخند به هم می‌رسند. این موضوع به اپیلاتورهای موچینی اجازه می‌دهد تا موها را از سر گرفته و آنها را بیرون بکشند. این کار در میلی‌ثانیه انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

مزایا:

 • موها را به‌سرعت از بین می‌‌‌‌‌‌‌‌برد.
 • سلول‌های پوست را از بین نمی‌برد.
 • موها به‌صورت نازک‌تر رشد می‌کنند.
 • در بازار به وفور وجود دارد.
 • محصولات اضافی مانند پدیکور برای صاف کردن پاها در بسته‌بندی وجود دارند.
 • سری‌های جایگزین در دسترس هستند.

معایب:

 • ممکن است استفاده از آن دردناک باشد.
 • ‌مدل‌های ارزان، موها را به‌جای کندن، کمی بالاتر از ریشه خرد می‌کند.
 • سری‌ها در نهایت سریع‌تر از دیسک‌های اسپینینگ از بین می‌روند.
انواع اپیلاتور برای خرید
برخی از انواع اپیلاتور دارای سری بی‌حس کننده برای کم کردن درد برداشت موهای زائد است.

نحوه انتخاب بهترین اپیلاتور

اگر به دنبال یک وسیله مکانیکی ساده از بین انواع اپیلاتور برای جایگزینی موچین‌های قدیمی خود هستید، اپیلاتور فنری می‌‌‌‌‌‌‌‌تواند گزینه خوبی باشد. نحوه کار با این دستگاه ساده است، اما فقط برای از بین بردن چند تار مو در برخی از نواحی صورت مناسب خواهد بود. اگر به دنبال چیزی برای از بین بردن موهای زائد در حجم بیشتری هستید، اپیلاتور برقی تنها راه ممکن است.

بسیاری از مردان و زنان سری موچین را به نوع دیسکی ترجیح می‌‌‌‌‌‌‌‌دهند. برخی دیگر کارایی اپیلاتورهای دیسکی را ترجیح می‌‌‌‌‌‌‌‌دهند، زیرا به‌مانند موچین موها را نمی‌کشند و آنها را از ریشه می‌برند. بااین‌حال، اغلب افراد با مدل‌های موچینی مشکل دارند، زیرا محافظت لازم از موها را ارائه نمی‌دهند.

توجه داشته باشید که اپیلاتورها را می‌‌‌‌‌‌‌‌توان به‌عنوان اپیلاتور پا، اپیلاتور صورت یا اپیلاتور بدن طبقه‌بندی کرد. اغلب اپیلاتورهای پا روی از بین بردن موثر موها از یک ناحیه بزرگ تمرکز دارند؛ درحالی‌که اپیلاتورهای صورت و بدن سرهای کوچکی خواهند داشت که به‌منظور کاهش درد هنگام کندن مو از نواحی حساس مانند زیر بغل یا برداشتن مو از ناحیه بیکینی کاربرد دارند.

اپیلاتور دستی یا اپیلاتور برقی

اپیلاتورهای فنری را باید جزء انواع اپیلاتور دستی دانست. آنها قیمت کمی دارند، اما دوام بالا را تضمین نمی‌کنند. این اپیلاتورها از یک فنر فلزی ساخته شده‌اند که می‌‌‌‌‌‌‌‌توانید آن از طریق دسته روی پوست به جلو و عقب کنید. با چرخاندن فنر، کویل‌ها مو را گرفته و بیرون می‌‌‌‌‌‌‌‌کشند. این نوع اپیلاتورها روی موهای ضخیم و سرسخت کاربرد ندارد و بیشتر برای از بین بردن موهای صورت مناسب هستند. سایر اپیلاتورهای مکانیکی به‌صورت برقی کار می‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و برای حذف سریع و موثر موهای زائد مناسب هستند.

اپیلاتور کابلی یا اپیلاتور شارژی

علاوه بر دسته‌های بالا انواع اپیلاتور را بر اساس سیمی یا بدون سیم هم به دو دسته شارژی و کابلی تقسیم می‌کنند. اپیلاتورهای شارژی از نظر اندازه کوچک‌تر از اپیلاتورهای کابلی هستند و به‌راحتی قابل‌حمل خواهند بود. بااین‌حال، آنها با باتری کار می‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، بنابراین شما باید مطمئن شوید که در وسط کار دستگاه قطع نمی‌شود. اپیلاتور از نوع ترکیبی که از کابل و باتری‌های قابل شارژ استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌کند، اغلب گزینه بهتری هستند. توجه داشته باشید که اپیلاتورهای کابلی که با برق‌کار می‌‌‌‌‌‌‌‌کنند از اپیلاتورهای برقی قدرتمندتر هستند. مزیت اضافی اپیلاتورهای شارژی این است که می‌‌‌‌‌‌‌‌توانید از آنها در زیر آب هم استفاده کنید. این ویژگی برای کسانی که پوست حساسی دارند یا آستانه دردشان پایین است، عالی خواهد بود. آب می‌‌‌‌‌‌‌‌تواند شدت درد ناشی از اپیلاسیون را کاهش دهد.

انواع اپیلاتور بر اساس داشتن سیم
اگر اپیلاتور شما ضدآب باشد می‌توانید در حمام و روی پوست مرطوب هم از آن استفاده کنید.

اپیلاتورها نزدیک به 30 سال است که مورد استفاده قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌گیرند و نسبت به اپیلاسیون‌ها و موبرها به‌مراتب کار را تمیزتر و سریع‌تر انجام می‌دهند. اپیلاتورهایی که برای مدت‌زمان طولانی استفاده شوند، به تعمیرات نیاز پیدا می‌کنند. برای تعمیر اپیلیدی می‌توانید از طریق تماس با شماره 02154591616 با کارشناسان آچارباز ارتباط بگیرید.

تعمیر اپیلاتور با آچارباز
تعمیر اپیلاتور در دسته سرویس و تعمیر لوازم خانگی کوچک آچارباز قرار می‌گیرد. داغ شدن دستگاه اپیلاتور، پاره شدن سیم و کنده شدن آن از مشکلاتی است که با ثبت سفارش در سامانه اعزام تعمیرکار در محل آچارباز می‌توانید عیب یابی و تعمیر آن را به تعمیرکار آنلاین سیار آچارباز بسپارید.
تعمیر اپیلاتور
5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا