به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹

مقایسه چاپگرهای سری ۲۵۴۰ کانن و مدل مشابه HP

چاپگر های سری ۲۴۴۰ و سری ۲۵۴۰ که مدل جدید ۲۴۴۰ می باشد که شباهت ساختاری با پرینترهای اچ پی از نشر نصب مخزن می باشد، مدل ۲۵۴۰ از نظر ساختاری تماما مانند مدل ۲۴۴۰ می باشد و به جهت تولید در سری جدید، عدد مدل آن تغییر کرده است. این چاپگر در رنگ مشکی نیز در مدل ۲۵۴۰ عرضه می شود.
 
مزایای این چاپگر ها نسبت به مدل های مشابه HP :
۱٫ کارتریج با ظرفیت بیشتر: 
کارتریج هایی که در کارتن این دستگاه هنگام خرید موجود می باشد، دارای حجم بیشتری نسبت به مدل های HP می باشد، یعنی مانند کارتریج های اچ پی که با ایجاد دیواره درون محفظه جوهر برای محدود کردن حجم درون کارتریج حجم کلی کارتریج را کم می کنند، کارتریج های Canon از چنین سیاستی پیروی نمی کنند، سیاست شرکت کنون تزریق کمتر جوهر درون کارتریج برای ارائه دو مدل مختلف است، این حجم بالاتر باعث می شود که در نصب مخزن پایداری بیشتری وجود داشته باشد، همچنین در صورت افزایش دما و حجم جوهر نشتی کمتر و قاطی شدن رنگ ها اتفاق نیفتد،
 
۲٫ کیفیت بهتر در ساختار هد:
در تست های اولیه مشاهده شد که افت کیفیت هد به دلیل گرفتگی نازل ها در این کارتریج ها کمتر از اچ پی هست، همچنین روش پاک شدن هد در این چاپگر متفاوت است، هر چند یونیت هد پاک کن از نظر ساختاری مانند اچ پی هست، ولی تفاوت هایی با آن دارد، اولین تفاوت آن این است که یونیت دارای دو لاستیک پاکن برای هر یک از کارتریج ها می باشد، مورد دوم زمان بیشتر پاک کردن و خارج کردن جوهر از نازل در حین پاک کردن است، این موارد باعث حفظ کیفیت اولیه کارتریج به مرور زمان می شود، شاید این سیاست چندان با سیاست فروش بیشتر کارتریج تناقض داشته باشد، ولی با توجه به خشک شدن کارتریج در موارد اتمام جوهر، باز امکان خرابی کارتریج زیاد است، همچنین عمل نسب مخزن در این چاپگر دشوار تر از مدل های اچ پی می باشد و از این جهت شاید بتوان گفت کاربران کمتری اقدام به نصب مخزن روی آن می کنند.
مقایسه چاپگرهای سری 2540 کانن و مدل مشابه HP
۳٫ رزولوشن بالاتر در چاپ عکس
رزولوشن چاپ این چاپگر در چاپ فتو بیشتر از مدل های مشابه HP است و بنابراین پیوستگی نقاط بیشتر بوده و حتی خطوط ریز به دلیل مسدود بودن نازل ها کمتر در چاپ دیده می شود، البته عیب بزرگ این چاپگر این است که چاپ فتو را حداکثر در قطع ۱۳×۱۸ انجام می دهد، همچنین با احتساب ۲ سانتی متر پایین کاغذ که چاپگر شناسایی نمی کند، حداکثر اندازه چاپ ۱۲٫۵×۱۶ می باشد، اگر این مورد را در نظر نگیریم رزولوشن چاپ از مدل های مشابه در HP  بالاتر است، هرچند که کیفیت رنگ ها و ساخت آنها در HP بهتر است.
 
۴٫ سرعت بالاتر در چاپ های نرمال
کیفیت نرمال این چاپگر از سرعت بالاتری نسبت به HP در مدل های مشابه برخوردار است، همچنین کیفیت نوشته ها و خطوط باریک از نظر ظرافت از HP مقداری جزیی بیشتر است، البته باید دید به مرور زمان در حجم های بالای پرینت که منجر به گشاد تر شدن روزنه های نازل ها می شود، این دقت تا چه اندازه پایداری دارد.
 
۵٫ کاغذ کش بهتر و سریعتر
کاغذ کش این چاپگر به مراتب از HP در مدل های مشابه بهتر است، در عین حال که حجم بیشتری کاغذ را درون خود جا می دهد، دقت بالاتری در کشیدن کاغذ و عملکرد بهتری دارد، این به صورتی است که در یک سری پرینت یا چاپ ۵۰ عددی حتی یک برگ کاغذ روی غلطک های کاغذ کش سر نخورد که منجبر به ناکامی چاپگر در کشیدن آن شود، البته دوام کاغذ کش در حجم های بالا هنوز مشخص نیست.
 
۶٫ امکانات نرم افزاری بیشتر برای چاپ
امکانات تقریبا بیشتری در نرم افزار این چاپگر برای پرینت وجود دارد، مانند تعیین اندازه کاغذ به صورت سفارشی، یا بالانس رنگ ها، همچنین امکانات بیشتری در قسمت Maintance نرم افزار این چاپگر وجود دارد، مانند دو مدل هد پاک کردن و …، هنگام پرینت پنجره نمایش وضعیت چاپ برای کاربر نمایش داده می شود که روند چاپ نظیر تعداد چاپ شده از کل و وضعیت کارتریج ها در این پنجره وجود دارد. هر چند برای انجام اسکن نرم افزار اختصاصی در این مدل دیده نشد و بایستی از نرم افزار پیش فرض ویندوز استفاده کرد.
 
معایب این چاپگر نسبت به HP بیشتر به عدم چاپ فتو در ابعاد بزرگتر از ۱۳×۱۸ بر می گردد، بدون در نظر گرفتن این مورد، عیب بخصوص دیگری در این چاپگر نسبت به نمونه های مشابه HP مشاهده نشد، البته اگر راحتی نصب مخزن را در نظر نگریم، در نمونه های HP عمل جای دادن شیلنگ در چاپگر بسیار راحتر از این مدل می باشد ولی عمل اتصال شیلنگ به کارتریج ها و تنظیم آنها به مراتب راحتر از HP می باشد. البته بایستی کارتریج های XL اچ پی را نیز در این آزمایشات تست کرد، 
معایب این چاپگر ها نسبت به مدل های مشابه HP :
 
عمر پایین هد کارتریج
متاسفانه در آزمایشات صورت گرفته عمر هد کارتریج های این چاپگر بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ برگ بیشتر نیست، البته انجام پرینت های پشت سر هم عمر هد را کاهش می دهد، این در حالی است که در مدل های اچ پی عمر هد کارتریج بیشتر می تواند باشد و در اثر کارکرد کارتریج رنگی تنها دچار افت کیفیت می شود. در مدل های کنون هر دو کارتریج بعد از این تعداد دچار مشکل شده و هر دو کارتریج بایستی تعویض گردند.
 
عدم پرینت روی کاغذ عکس در ابعاد A4 
این مدل چاپگر ها برای چاپ عکس تنها در ابعاد ۱۰٫۱۵ و ۱۳٫۱۸ پشتیبانی می کنند و ابعاد بزرگتر از ۱۳٫۱۸ را پشتیبانی نمی کند، در مقایسه با HP این عیب بزرگی محسوب می شود. 
 
نصب مخزن
در این مدل و نمونه چاپگر هنوز روشی که بتوان نصب مخزن را در قالب کیت به کاربر واگذار کرد مشاهده نشد، برای عملکرد بهتر این چاپگر بایستی بدنه را برای جای دادن شیلنگ باز کرد که این کار از کاربران خانگی ساخته نیست، همچنین در صورتی که کارتریج و فشار جوهر از تنظیم خارج شود تنظیم مجدد آن به مراتب سخت از نمونه های HP می باشد. چنانچه تئوری فضای کافی در کارتریج ها و عدم نشت جوهر در افزایش دما درست باشد امکان ارسال دستگاه مجهز شده به مخزن در فواصل دور و در بسته بندی، وجود دارد.
تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر پرینتر

نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.