به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

تمام کارهایی که برای تمیز کردن جاروبرقی باید انجام داد

تمیز کردن جاروبرقی

جاروبرقی یکی از ضروری‌ترین وسایل، برای تمیز کردن خانه محسوب می‌شود. این وسیله کاربردی که در مدل‌های مختلفی وجود دارد، نظافت و خانه تکانی را برای ما آسان می‌کند.

جاروبرقی وسیله‌ای است که فرایند نظافت را برای ما آسان کرده و به تمیز کاری سرعت می‌بخشد، اما خود این وسیله نیز برای کاهش استهلاک و افزایش عمر مفید، نیاز به نظافت دارد. زیرا اجزای مختلف جاروبرقی به مرور زمان کثیف شده و کارکرد و قدرت خود را از دست می‌دهند. در این مقاله قصد داریم، برای بازگرداندن کارایی اولیه این دستگاه، تمام کارهای که برای تمیز کردن جاروبرقی باید انجام داد را شرح دهیم.

خدمات نظافت منزل با آچارباز
ارائه سرویس‌های با کیفیت نظافت اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی، تمیز کردن شیشه‌ها و مرتب کردن فضای کابینت‌ها و کمدها و نظافت و تمیز کردن کف و دیوارهای خانه و هر آنچه که شما در نظافت منزلتان نیاز داشته باشید. آچارباز برای سرویس‌دهی خدمات منزل آماده است.
درخواست نظافت منزل

تمیز کردن جاروبرقی، زمان خاصی دارد؟

جاروبرقی یکی از مهم‌ترین وسایل برای خانه تکانی و نظافت است و مثل هر وسیله دیگری برای سالم ماندن و عملکرد بهتر نیازمند به مراقبت و نگهداری درست است. یکی از روش‌های نگه داری از جاروبرقی، تمیز کردن به موقع آن است. ممکن است در ذهن خیلی‌ها این سوال پیش بیاید که، تمیز کردن جاروبرقی، زمان خاصی دارد؟ در پاسخ باید بگوئیم بله، اما این زمان در همه‌ی مدل‌های جاروبرقی یکسان نیست، زیرا هرکدام از آن‌ها با توجه به مدل و امکاناتی که عرضه می‌کنند، زمان مشخصی برای نظافت و تمیزکاری دارند. اما به طور کلی می‌توانیم بگوئیم، هر زمان که در حین استفاده از جاروبرقی، احساس کردید که از قدرت دستگاه کاسته شده و خبری از آن مکش همیشگی نیست، زمان تمیز کردن جاروبرقی فرا رسیده است.

نحوه شستن کیسه جاروبرقی
جاروبرقی نیز مانند هر وسیله دیگری برای عملکرد بالا نیاز به نظافت و تمیز کاری دارد

نحوه شستن کیسه جاروبرقی چگونه است؟

جاروبرقی‌ها در دو مدل کیسه دار و مخزنی به بازار عرضه می‌شوند، جاروبرقی‌های کیسه دار طرفدار بیشتری در بازار این وسیله دارند و کیسه‌های به کار رفته درون آن‌ها نیز به دو دسته کاغذی و دائم تقسیم می‌شوند.

جاروبرقی گرد و غبار موجود روی سطوح مختلف را، به درون کیسه منتقل می‌کند. بعد از پر شدن کیسه ها، چراغ هشدار یا خط قرمز جاروبرقی به کاربر خبر می‌دهد که زمان خالی کردن کیسه رسیده است. در این شرایط کاربر کیسه کاغذی یا موقت را تعویض و یک کیسه دیگر را جایگزین آن می‌کرد و یا کیسه پارچه‌ای را بعد از خالی شدن شسته و دوباره از آن استفاده می‌کرد. اما این بدین معنی نیست که بعد از هربار استفاده از جاروبرقی، آن را شسته و تمیز کنید. پاکت پارچه‌ای جاروبرقی بسیار دیر پر و کثیف می‌شود و نیاز چندانی به نظافت ندارد.

اگر احساس می‌کنید از قدرت جاروبرقی کاسته شده و گرد و غبار روی فرش تمیز نمی‌شود، این یعنی وقت شستن کیسه جاروبرقی رسیده است. نحوه شستن کیسه جاروبرقی در همه مدل‌های این دستگاه یکسان است و تفاوتی ندارد، این نحوه قرار گیری کیسه جاروبرقی و بیرون آوردن آن است که این فرایند را کمی متمایز می‌کند.

نحوه شستن کیسه جاروبرقی
لازم نیست بعد از هربار استفاده از جاروبرقی کیسه دار، کیسه آن را شسته و تمیز کنید

برای شستن کیسه جاروبرقی، ابتدا باید به سراغ دفترچه راهنمای دستگاه رفته و به خوبی بخش کیسه جاروبرقی را مطالعه کنید. بعد از خواندن دفترچه، باید طبق اصولی که در آن آمده است، درپوش محفظه کیسه جاروبرقی را باز کرده و آن را از دستگیره گرفته و بیرون بکشید.

پاکت پارچه‌ای را باز کرده و زباله درون آن را خالی کرده و سپس کیسه پارچه‌ای را با ملایمت با ماده شوینده دلخواه بشوئید. روی زمین حوله‌ای تمیز پهن کرده و کیسه را روی آن قرار داده و منتظر شوید تا خشک شود. در این فاصله که کیسه پارچه‌ای در حال خشک شدن است، باید قسمت‌های دیگر دستگاه را تمیز کنید.

شستن فیلتر جاروبرقی بوش
برای اینکه بدانید کیسه جاروبرقی را با چه دما و مواد شوینده‌ای بشوئید، ابتدا باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید

شستن فیلتر جاروبرقی بوش و دیگر برند‌ها

فیلتر از مهم‌ترین قطعات جاروبرقی محسوب می‌شود، این قطعه وظیفه گیر انداختن، ذرات کوچک درون محیط را دارد. انسداد و کثیفی‌های موجود درون فیلتر، به مرور باعث کاهش مکش جاروبرقی و داغ شدن بیش از اندازه آن در حین کار می‌شود. تعداد فیلتر جاروبرقی بوش و دیگر برند‌ها به مدل کیسه‌ای و مخزنی آن بستگی دارد. جاروبرقی‌های کیسه دار، دو فیلتر داشته که بیشتر اوقات در پشت کیسه قرار می‌گیرند. تعداد فیلتر در جاروبرقی‌های مخزن دار گاهی اوقات حتی به سه عدد نیز می‌رسد.

شستن فیلتر جاروبرقی بوش
یکی از مهم ترین قطعات جاروبرقی، فیلتر آن است که وظیفه به دام انداختن ذرات مختلف را برعهده دارد

بهتر است نحوه شستن فیلتر جاروبرقی بوش و دیگر برند‌ها را در دفترچه راهنمای آن‌ها جستجو کنید، زیرا هرکدام از آن‌ها بسته به جنسی که دارند، روشی متفاوت برای شستشو دارند. بعضی از فیلتر‌ها را فقط باید با دست و آب سرد شست. حتی برخی از، مدل‌های دیگر فیلتر را نیز برای خشک کردن نباید زیر نور آفتاب قرار داد. پس بهتر است برای جلوگیری از لطمه خوردن به فیلتر گران قیمت دستگاه، به دفترچه راهنمای آن وسیله مراجعه و بعد از مطالعه آن، اقدام به شستشوی آن کنید.

شستن فیلتر جاروبرقی بوش
برای فهمیدن نحوه شستن فیلتر جاروبرقی بوش و دیگر برند‌ها باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید

پیشنهاد مطالعه

بعد از دانستن نحوه شستن فیلتر جاروبرقی بوش و دیگر برند‌ها باید فیلتر هوا را از دستگاه خارج کنید. اشاره کردیم که فیلتر، وظیفه به دام انداختن ذرات ریز روی سطوح مختلف را برعهده دارد. پس در هنگام خارج کردن فیلتر هوا دقت کنید، که گرد و غبار موجود روی آن بیرون نریزد. برای جلوگیری از این امر، بهتر است زیر جاروبرقی روزنامه پهن کرده و سپس فیلتر را از دستگاه خارج کنید. در هنگام خالی کردن فیلتر، کیسه و یا مخزن جاروبرقی، دستکش دستتان کرده و ماسک بزنید تا گرد و غبار موجود شما را نیازارد.

شستن فیلتر جاروبرقی بوش
برای تمیز کردن فیلتر جاروبرقی، زیر دستگاه روزنامه پهن کرده و سپس فیلتر را از دستگاه خارج کنید

تمیز کردن لوله خرطومی جاروبرقی

به خاطر قدرت پایین و کاهش مکش، فیلتر و کیسه جاروبرقی را تمیز کرده‌اید، اما باز هم تغییر چندانی در قدرت جاروبرقی حاصل نشده است، حالا باید تمیز کردن لوله خرطومی جاروبرقی را امتحان کنید.

گاهی اوقات در جریان تمیزکاری و خانه تکانی، اقلام ریز و درشت در لوله خرطومی گیر می‌کنند و به کیسه جاروبرقی نمی‌رسند. این اقلام مانده درون لوله خرطومی، مانع مکش ذرات به درون جاروبرقی شده و در کارکرد دستگاه اختلال ایجاد می‌کنند.

برای تمیز کردن لوله خرطومی جاروبرقی آن را از دستگاه جدا کرده و روبروی نور درون آن را نگاه کنید. اگر چیزی درون لوله می‌بینید با چند ضربه آرام آن را از لوله جدا کنید. اگر فکر می‌کنید ذرات درون لوله چسبیده‌اند، بهتر است لوله را درون آب گرم قرار دهید، تا مواد موجود درون آن از لوله جدا شوند.

نحوه شستن کیسه جاروبرقی
اگر بعد از تمیز کردن فیلتر و کیسه جاروبرقی، هنوز مکش دستگاه پایین است، لوله خرطومی جارو برقی را تمیز کنید

تمیز کردن جاروبرقی، اصولی و سریع

اگرقصد تمیز کردن جاروبرقی را دارید، قبل از هر چیز باید دفترچه راهنمای آن را بخوانید. زیرا این فرایند برای جلوگیری از صدمه خوردن به دستگاه باید اصولی و درست انجام شود. اگر وقت کافی برای تمیز کردن اصولی جاروبرقی ندارید، می‌توانید از خدمات نظافت منزل استفاده کنید. برای بهره برده از خدمات نظافت منزل، کافیست سری به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز بزنید و درخواست نظافت خود را ثبت کنیدو

تیم پشتیبان آچارباز بعد از ثبت درخواست نظافت با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، نظافتچی آقا یا خانم را به منزل شما در زمان دلخواهتان می‌فرستد.

 


نویسنده :

4
دیدگاه بگذارید

avatar
2 نظرات
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ندا ایزدیبیتامحبوبه Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
محبوبه
Guest
محبوبه

نظافت منزل دم عید جز سخت ترین کارها به حساب میاد، مخصوصا که ویروس کرونا وارد ایران شده و نمیشه نظافتچی منزل استخدام کرد. اگه در مورد نظافت آشپزخونه مطلب دارید بهم پیشنهاد کنید . ممنون🙏🙏

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

سلام

شما می توانید در لینک زیر، تمامی مطالب نظافت آشپزخانه را بخوانید:

https://a4baz.com/blog/search/%D8%A2%D8%B4%D9%BE%D8%B2%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87

بیتا
Guest
بیتا

سلام مطلبتونو درمورد تمیز کردن جارو برقی خوندم ببخشید بی پرده بگم اصلا مطالب مفیدی نگذاشتید و آخر هربحث گفتیدبه دفترچه ی راهنما مراجعه کنید اگه می خواستیم دفترچه رو بخونیم که دیگه تو سایت شما چکار میکنیم ویه پیشنهاد برای عکسهای که وسط مطالبتون گذاشتید خیلی بهتر میشد اگه به جای عکسهای تکراری و نشون دادن خانمی درحال نظافت عکسهاتون مربوط به نوشته اتون میشد مثلا اونجاکه درمورد فیلتر صحبت میکنیدفیلتروداخل جارو برقی نشون بدید یا لوله ی جاروبرقی یا نمونه کیسه های که درجارو برقیها مختلف است به این صورت مطلب خیلی مفیدتر میشدمرسی از زحماتتون

ندا ایزدی
Admin
ندا ایزدی

سلام

ممنون از بازخورد شما و نکته ای که به آن اشاره کردید. حتما این موضوع بررسی خواهد شد.

اگر به دفترچه در این مطلب اشاره شده است، به این دلیل است که به دلیل هزینه و قیمت جاروبرقی ممکن است آسیب جدی به جاروبرقی بزنید. به همین دلیل برای ما مهم است که شما قبل انجام این موارد، دفترچه راهنمای خود را مطالعه کرده باشید.

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.