لوازم کوچک آشپزخانه

راهنمای خرید قهوه ساز، بهترین قهوه سازهای بازار

راهنمای خرید قهوه ساز

نوشیدن قهوه باعث ایجاد انرژی و هیجان می‌شود، بنابراین داشتن یک قهوه ساز خوب که کار دم کردن قهوه را برای ما آسان بکند از الزامات هر آشپزخانه‌ای است.

اغلب افراد از دم کردن قهوه در خانه به‌روش سنتی اجتناب می‌کنند. زیرا بو و طعم آن را دوست ندارند و ترجیح می‌دهند، این نوشیدنی را در کافه میل کنند. راه‌های زیادی برای درست کردن قهوه در خانه وجود دارد، یکی از این راه‌های آسان، استفاده از دستگاه قهوه ساز است. در این مقاله بهترین قهوه سازهای بازار را معرفی کرده و به شما خواهیم گفت مدل‌های پرفروش دستگاه قهوه‌ ساز در بازار ایران کدامند.

البته خرید قهوه ساز نمی‌تواند تنها عامل داشتن قهوه خوب باشد، بلکه نحوه درست کردن قهوه و نگهداری از دستگاه نیز در این امر تاثیرگذار است. اگر از دستگاه خود به درستی استفاده نکنید ممکن است در مدت کوتاه خراب شود و نیاز به یک فرد برای تعمیر قهوه ساز داشته باشید.

طرز استفاده از قهوه ساز

نوشیدن قهوه جز جدایی ناپذیر زندگی بسیاری از مردم است، اگر تا به حال از دستگاه قهوه ساز استفاده نکرده‌اید، این مراحل را برای تهیه یک فنجان قهوه خوشمزه دنبال کنید.

1- در قدم اول یک فیلتر را درون سبد مخصوص دستگاه بگذارید.

می‌توانید از فیلتر‌های سفید و طبیعی هم استفاده کنید، اما پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه قهوه شما مزه بهتری داشته باشد بهتر است از فیلتر‌های اختصاصی که همراه با دستگاه قهوه ساز ارائه می‌شوند استفاده کنید، فیلتر‌های ارزان قیمت مزه قهوه را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند.

تعمیر قهوه ساز در محل
از فیلتر مناسب برای دم کردن قهوه استفاده کنید تا مزه و بوی قهوه بهتر شود

2- حالا باید اندازه قهوه را در نظر بگیرید، هرچه قهوه بیشتری بخواهید، باید پودر بیشتری در فیلتر دستگاه بریزید. نسبت قهوه و آب، به اندازه قهوه‌ ساز شما بستگی دارد. نسبت استاندارد برای دم کردن قهوه در دستگاه، حدود دو قاشق چایخوری قهوه برای هر فنجان کوچک است. البته بهتر است زمانیکه می‌خواهید نسبت قهوه را اندازه‌گیری و یا آن را دوبرابر کنید، از راهنمایی‌های گفته شده در دفترچه راهنمای قهوه ساز کمک بگیرید.

3- در قدم سوم باید آب مورد نیاز برای دم کردن قهوه را اندازه گیری کنید. برای این اندازه‌گیری می‌توانید از خطوط و مقیاس موجود روی ظرف قهوه ساز کمک بگیرید. از لیوان قهوه ساز برای ریختن آب درون دستگاه استفاده کنید. یک فضای باز در پشت یا بالای قهوه ساز برای اینکار وجود دارد. بسیاری از کسانی که به‌تازگی از قهوه ساز استفاده می‌کنند؛ وسوسه می‌شوند که آب را به‌طور مستقیم درون سبد قهوه ساز بریزند. اینکار را نکنید! آب را درون محفظه‌ای که برای آن تعبیه شده است بریزید. حالا ظرف قهوه را روی صفحه گرمایش آن بگذارید.

تعمیر قهوه ساز در محل با آچارباز
سرویس تعمیر قهوه ساز و چای ساز آچارباز، یکی از خدمات آنلاین و سیار نصب،سرویس و تعمیر لوازم خانگی آچارباز است. سوختگی قطعات، از کار افتادن دستگاه های قهوه جوش و چای ساز یا اسپرسو ساز، ضعیف شدن دستگاه ها،گرم نماندن قهوه یا چای در این دستگاهها از جمله مشکلاتی است که با ثبت سفارش در سامانه اعزام تعمیرکار آچارباز می‌توانید، آنها را بررسی و رفع کنید:
تعمیر قهوه ساز
طرز استفاده از قهوه جوش برقی
برای اندازه‌گیری درست آب از خطوط و مقیاس روی قهوه ساز بهره ببرید

4- حالا قهوه ساز را به برق وصل کرده و آن را روشن کنید. در برخی از دستگاه‌ها روشن کردن به‌صورت خودکار انجام می‌شود، اما در دیگر مدل‌ها اینکار به‌صورت دستی انجام می‌شود. دکمه دستگاه قهوه ساز را بزنید و آن را روشن کنید.

5- اجازه دهید قهوه به‌طور کامل دم بکشد و سپس آن را خاموش کنید. برخی از قهوه ساز‌ها دارای تنظیماتی به نام مکث و توقف هستند که به شما امکان می‌دهد پیش از دم کشیدن کامل قهوه، آن را متوقف کرده و فنجانتان را پر کنید.

6- اگر از فیلتر کاغذی استفاده کردید، بعد از هر بار مصرف آن را دور بیاندازید. فنجان‌ها را آماده کرده و قهوه را داخل آنها بریزید. در ریختن قهوه عجله کنید، زیرا ماندن زیاد قهوه در دستگاه باعث تغییر مزه آن خواهد شد.

طرز کار با قهوه ساز
ماندن زیاد قهوه در قهوه ساز باعث تغییر مزه و تلخ شدن آن خواهد شد

تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز

بسیاری از افراد روز خود را با نوشیدن یک فنجان قهوه آغاز می‌کنند. نوشیدنی قهوه، با استفاده از دانه و پودر کردن آن بدست می‌آید. قهوه انواع مختلفی دارد موکا، قهوه فرانسه، قهوه عربی، قهوه ترک، قهوه هل پرتقال و کاپوچینو و اسپرسو تنها برخی از این نمونه‌ها هستند.

بیشتر مردم نوشیدنی اسپرسو را جدا از قهوه می‌دانند، اما نمی‌توانند تفاوت بین آن دو را بگویند. حقیقت این است که نوشیدنی اسپرسو نیز از دانه‌های قهوه بدست می‌آید اما نحوه تولید آن کمی متفاوت‌تر از سایر نوشیدنی‌های قهوه است.

نوشیدنی قهوه، از ریختن آب جوش روی دانه‌های قهوه بدست می‌آید، اما در قهوه اسپرسو، آب جوش تحت فشار بسیار زیادی از روی دانه‌های قهوه عبور می‌کند. باید بدانید که همه اسپرسو‌ها نوعی قهوه به‌حساب می‌آیند، اما همه قهوه‌ها اسپرسو نیستند. اسپرسو از نوع خاصی قهوه تولید نمی‌شود، بنابراین هرکسی به روش مخصوص خود اسپرسو درست می‌کند.

همانطور که پروسه تولید قهوه و اسپرسو باهم تفاوت دارد، عملکرد دستگاه‌های سازنده آن نیز باهم فرق دارد. دستگاه اسپرسوساز از قیمت بیشتری به نسبت قهوه ساز برخوردار است و از نهصد هزار تومان تا سی میلیون تومان در بازار پیدا می‌شود. قهوه تهیه شده در دستگاه اسپرسوساز یک نوشیدنی بسیار غلیظ همراه با کرم خواهد بود.

قهوه ساز بخرم یا اسپرسوساز
اسپرسو نوعی قهوه است که از رد شدن آب جوش تحت فشار زیاد روی دانه قهوه بدست می‌آید

ویژگی بهترین انواع دستگاه قهوه ساز

اولین نکته‌ای که باید در خرید قهوه ساز در نظر بگیرید نوع فیلتر و طراحی آن است. فیلتر‌ها در دو نوع اختصاصی یا دایمی و کاغذی در بازار یافت می‌شوند. بیشتر قهوه ساز‌‌ها فیلتر‌های دایمی و مخصوص به خود را دارند. جنس فیلتر‌های دایمی قهوه ساز فلزی بوده و از ماندگاری بالایی برخوردار هستند.

در قدم بعدی توان دستگاه را بررسی کنید. توان قهوه‌ساز‌ها رابطه مستقیمی با میزان قیمت آنها دارد. حداقل توان بخارساز 400 وات و حداکثر آن در حدود 1000 وات است. توان و قدرت دستگاه که مستقیم از موتور دستگاه قهوه ساز می‌آید تاثیر بسزایی در مزه و طعم قهوه خواهد داشت.

صفحه گرم نگه دارنده قهوه ساز، به شما این امکان را می‌دهد قهوه خود را در هر لحظه گرم نگه دارید. این یعنی اگر قهوه آماده شده و دستگاه به‌‍طور خودکار خاموش شده و شما فراموش کرده‌اید قهوه را بردارید، صفحه گرم نگه دارنده، قهوه شما را برای لحظاتی گرم نگه خواهد داشت.

قابلیت برنامه‌ریزی و سیستم قطع خودکار نیز یکی از عواملی است که باید در نظر داشت، سیستم قطع خودکار دستگاه را در هنگام اتمام کار و ریختن قهوه خاموش کرده و از کثیف شدن آن جلوگیری خواهد کرد.

یکی از مهم‌ترین اِلمان‌هایی که باید در هنگام خرید دستگاه به آن توجه کنید، جنس بدنه دستگاه قهوه ساز است. به‌عنوان مثال قهوه ساز با بدنه استیل علاوه بر زیبایی، کیفیت و ماندگاری بهتری به نسبت پلاستیک دارد.

قهوه ساز قوی
صفحه گرم کننده قهوه ساز، نوشیدنی شما را برای دقایقی گرم و داغ نگه خواهد داشت

مدل‌های پرفروش دستگاه قهوه‌ ساز در بازار ایران کدامند؟

کسی که مزه قهوه برایش اهمیت دارد و یک قهوه‌خور حرفه‌ای است، به‌دنبال بهترین برند برای خرید قهوه ساز می‌رود. قهوه ساز در برند‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شود؛ قهوه ساز گوسونیک، قهوه ساز ویداس، قهوه ساز فلر، قهوه ساز بوش، قهوه ساز متئو، قهوه ساز فکر، قهوه ساز تکنو، قهوه ساز فیلیپس، قهوه ساز مولینکس و قهوه ساز هاردستون برخی از مدل‌های پرفروش دستگاه قهوه‌ ساز در بازار ایران هستند که ویژگی مثبت و مزایای زیاد و قیمت‌های مختلفی دارند.

تعمیر قهوه ساز در محل
قهوه ساز ویداس، گوسونیک، مولینکس و فلر برخی از بهترین برند‌های قهوه ساز در ایران هستند

خرابی و تعمیر دستگاه قهوه ساز

خرابی قهوه ساز خانگی می‌تواند لذت نوشیدن یک فنجان قهوه داغ را از شما بگیرد. قهوه ساز دارای قطعاتی ظریف و گران است و خرابی هریک می‌تواند در کارکرد آن اختلال ایجاد کند. بهتر است تعمیر قهوه ساز و چای ساز در محل را به سامانه اعزام تعمیرکار آچارباز بسپارید.

به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز رفته و درخواست خود را ثبت کنید در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز می‌توانید با شماره 02154591616 تماس بگیرید. تیم پشتیبان آچارباز به سرعت با شما تماس گرفته و هماهنگی لازم را برای تعمیر قهوه ساز انجام می‌دهد.

تعمیر قهوه ساز در محل با آچارباز
سرویس تعمیر قهوه ساز و چای ساز آچارباز، یکی از خدمات آنلاین و سیار نصب،سرویس و تعمیر لوازم خانگی آچارباز است. سوختگی قطعات، از کار افتادن دستگاه های قهوه جوش و چای ساز یا اسپرسو ساز، ضعیف شدن دستگاه ها،گرم نماندن قهوه یا چای در این دستگاهها از جمله مشکلاتی است که با ثبت سفارش در سامانه اعزام تعمیرکار آچارباز می‌توانید، آنها را بررسی و رفع کنید:
تعمیر قهوه ساز
5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

  1. آیا قهوه سازی داریم که به همراه خودش آسیاب قهوه هم داشته باشد؟

    1. درود بر شما
      بله، تمامی قهوه ساز های تمام اتوماتیک از این ویژگی برخوردار هستند
      موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا